آب و هوای اتریش و بررسی آن

آب و هوای اتریش ، شرایط آب و هوای کشور اتریش در فصول مختلف سال و اهم تر وضعیت آب و هوای وین در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آب و هوای اتریش در فصول مختلف سال چگونه است؟ شرایط و وضعیت آب و هوایی وین پایتخت اتریش چگونه است؟ آیا اتریش یک کشور چهار فصل است؟ در این مقاله سعی شده است که به این پرسش ها و دیگر پرسش ها در باب آب و هوای اتریش و بویژه آب و هوای پایتخت آن، وین در این مقاله پاسخ داده شود. همانطور که می دانید آب و هوا تأثیرات شگرفی بر عادات و رسوم مردم یک اقلیم و حتی بر احوالات عمیق روحی تک تک افراد جامعه یک کشور دارد. نمی توان تأثیر آب و هوا را بر زندگی مردم یک کشور دست کم گرفت و پر واضح است افرادی که قصد مهاجرت به کشوری چون اتریش و شهری نظیر وین را دارند، می بایست پیش از هرگونه اقدامی از وضعیت آب و هوای آن در فصول مختلف سال اطلاع کافی را داشته باشند. شما پس از مطالعه این مقاله همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در باب مهاجرت به اتریش و زندگی در وین  یا سفر به این کشور و شهر زیبا در فصول خوش آب و هوای سال بهترین و دقیق ترین مشاوره ها را دریافت نمایید. در ادامه مقاله آب و هوای اتریش ، مباحث ذکر شده در ذیل را مطرح نموده و آن ها را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد :

آب و هوای اتریش
  • آب و هوای اتریش و شرایط عمومی آن
  • آب و هوای اتریش ، جغرافیا و اقلیم اتریش
  • آب و هوای اتریش و وضعیت آب و هوایی آن
  • آب و هوای اتریش و اطلاعات اقلیمی سه شهر وین، سالزبورگ و اینسبروک
  • آب و هوای اتریش و بهترین زمان برای سفر به اتریش
  • آب و هوای اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

آب و هوای اتریش و شرایط عمومی آن

همانگونه که در مقدمه این نوشتار اشاره شد، پیش از سفر به مقصدی خاص، علی الخصوص پیش از مهاجرت به یک کشور خارجی و زندگی در آنجا یکی از فاکتور هایی که شخص باید مد نظر خود قرار دهد، وضعیت آب و هوایی مقصد مورد نظر است. اگر بخواهیم واضح تر اهمیت این امر را خدمت شما عزیزان شرح دهیم، به ارائه مثالی خواهیم پرداخت. فرض کنید شما بیشتر سالهای عمرتان را در شهر های جنوبی ایران که دارای آب و هوایی گرم و مرطوب یا بعضا گرم و خشک هستند، گذرانده باشید؛ حال اگر قصد مهاجرت و زندگی در خارج از کشور را دارید، طبیعتا مهاجرت و زندگی در کشورهایی مثل سوئد یا فنلاند یا استانهای شمالی کانادا که به قطب شمال نزدیک اند و در برخی فصول سال دمای آنها به منفی صفر نیز می رسد و ساکنان آن گاها برای مدت متمادی خورشید را به چشم نمی بینند، برای شما بسیار سخت و آزار دهنده خواهد بود. شاید با خود بگویید که انسان با هر شرایطی خود را وفق می دهد و به هر وضعیت آب و هوایی عادت می کند؛ اما این فقط همه مسئله نیست؛ آب و هوا حتی کار، زندگی، تفریح، نحوه پوشش و حتی ساعات بیرون رفتن از منزل و هوا خوردن را تحت شعاع قرار می دهد. بعنوان مثال شما در کشوری نظیر سوئد بعلت برودت هوا ممکن است بعضی روزها را نتوانید از خانه خارج شوید و این امر بر بسیاری از جزئیات زندگی شما تأثیری شگرف دارد. به هر روی اینها تنها برخی از مسائلی است که اهمیت بررسی آب و هوا را در تصمیم گیری به مهاجرت به خارج از کشور به ما نشان می دهد. لذا بهترین حالت این است که آب و هوای کشور و شهر مورد نظر مان به آب و هوای منطقه کنونی نزدیک باشد. خوشبختانه اتریش کشوری ۴ فصل است و از طبیعتی کم نظیر برخوردار است و آب و هوای اتریش ، از این جهت که در مرکز قاره سبز قرار گرفته است، برای بسیاری از ما ایرانیان مطبوع و دلخواه است. گفتنی است که شهر وین به مدت ۱۰ سال متوالی بعنوان بهترین شهر دنیا شناخته شده است، انتخاب وین بعنوان بهترین شهر جهان بر اساس شاخصه ها و فاکتور های زیادی صورت گرفته است که نمی توان وضعیت آب و هوایی مطلوب آن را در این انتخاب دخیل ندانست. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، توصیه می نماییم که به مقاله ای با عنوان بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی از همین وبسایت نیز سری بزنید. در ادامه به صورت جزئی تری به آب و هوای اتریش و آب و هوای وین خواهیم پرداخت تا بیشتر با اتمسفر این کشور و شهر آشنا شده و بتوانید برای زندگی در آن بهتر تصمیم گیری و برنامه ریزی نمایید.

نقشه جغرافیایی اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد زیبایی های اتریش

آب و هوای اتریش ، جغرافیا و اقلیم اتریش

اتریش به دلیل موقعیتی که نسبت به کوه های آلپ دارد، کشوری با کوهستان های زیاد است و کوهستانی نیز به شمار می آید. بخش های مرکزی و شرقی آلپ، معادن سنگ آهک که در بخش شمالی و همچنین معادن جنوبی سنگ آهک آن در داخل کشور و عمدتا غرب اتریش واقع شده اند. از مساحت ۸۴۰۰۰ کیلومتر مربعی اتریش، تنها یک چهارم آن شامل ارتفاع پایین از سطح دریاست و ۳۲ درصد مساحت این کشور دارای ارتفاعی کمتر از ۵۰۰ متر ( ۱۶۴۰ فوت ) از سطح دریا می باشد.

نقشه جغرافیای طبیعی اتریش

اتریش را به لحاظ جغرافیای طبیعی می توان به پنج حوزه تقسیم کرد که بزرگترین آنها رشته کوههای آلپ شرقی است که ۶۲ درصد کل مساحت کشور را تشکیل می دهند. کوهپایه های رشته کوه آلپ و رشته کوه کارپات حدود ۱۲ درصد و کوهپایه های شرقی و مناطق اطراف حاشیه ای پانونی که دارای ارتفاع کمی از سطح دریا قرار دارند، نیز حدود ۱۲ درصد از مساحت اتریش را شامل می شود. دومین منطقه بزرگ کوهستانی ( که بسیار از آلپ ارتفاع کمتری دارند ) در شمال اتریش واقع شده است؛ به عنوان فلات گرانیت اتریش مشهور است و در منطقه مرکزی توده بوهمیا قرار دارد و ۱۰ درصد از اتریش را تشکیل می دهد و  ۴٪ برای دره ها و جلگه های مسطح باقی مانده است.

نمودار درصد نسبت مساحت اتریش به کوهستان ها و سایر مواهب طبیعی آن

آب و هوای اتریش و وضعیت آب و هوایی آن

اتریش دارای آب و هوای قاره ای معتدل است. همانگونه که در بخش قبلی دریافتید، اتریش کوههای کوچک، بزرگ و تپه های زیادی را در خود جای داده است و از تنوع اقلیم مناسبی برخوردار است، بنابرین در مناطق مختلف این کشور، شرایط آب و هوایی متفاوت است. مناطق شمالی و شرقی اتریش، آب و هوایی قاره ای داشته و زمستان های سرد و تابستان های گرم را تجربه می کند که در طول سال شاهد بارش های متوسط است. آب و هوای اتریش در تابستان های گذشته از اوایل ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر بسیار گرم بوده است؛ اما با این حال سوابق آب و هوایی اتریش نشان داده است که اتریش تابستان های بارانی را نیز تجربه نموده است و لذا امکان دارد که در برخی از سالهای آتی تابستان بارانی را نیز تجربه نماید. دمای روزانه در ماه های ژوئیه و اوت حدود ۲۵ درجه سانتی گراد (۷۷ درجه فارنهایت) است، اما اغلب می تواند به ۳۵ درجه سانتیگراد (۹۵ درجه فارنهایت) برسد. آب و هوای اتریش در زمستان ها در مناطق آلپ نشین بسیار خشن است و دما در زمستان در برخی مناطق علی الخصوص مناطق غربی آن، معمولا به کمتر از منفی ۱۰ درجه سانتیگراد (۱۴ درجه فارنهایت) نیز می رسد. در اتریش مناطق جنوبی و شرقی بیشتر دارای آب و هوایی مدیترانه ای است. در مناطق با ارتفاع بیشتر زمستان ها از دسامبر تا حتی ماه مارس نیز طول خواهد کشید. در منطقه آلپ، نوسانات دما در تمام طول سال به کثرت رخ می دهد و شب حتی در تابستان ها نیز سرد و خنک می شود. آلپ شمالی عموما مرطوب تر از بقیه جغرافیای کشور است. جنوب شرقی (استیروسی و کارینتی) خشک و آفتابی است. شایان ذکر است که منطقه اطراف شهر وین اغلب بادهای قوی شرقی را تجربه می کند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه، گردآوری و در سطح اینترنت از طریق وبسایت رسمی این موسسه به انتشار رسیده است و هر گونه کپی برداری از آن شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

طبیعت اتریش ـ آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش و بررسی دقیق تر دما و بارش در اتریش

دمای هوا و میزان و زمان بارش برای بسیاری از افرادی مهم ترین پارامتر ها در بررسی آب و هوای اتریش یا هر جای دیگری به شمار می آیند و به همین خاطر به صورت ویژه به بررسی این دو پارامتر در هواشناسی اتریش می پردازیم :

 دمای هوا در اتریش

به طور معمول ژانویه در اتریش سردترین ماه سال می باشد و برف های زمستانی را از آخرین ماه سال میلادی یعنی دسامبر تا حتی اواخر فصل بهار یعنی ماه مارچ نیز بر کوهها و دره ها می توان دید. دمای هوا در فوریه افزایش محسوسی پیدا کرده و هوا عموما به گرمی احساس می شود. دما در اواخر بهار و ماه مارچ به ۱۲ درجه سانتی گراد نیز افزایش می یابد. دمای هوا در بسیاری از مناطق در اتریش به ۳۰ درجه یا بیشتر نیز می رسد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در اتریش عصر های تابستان عموما دلپذیر، خنک و مطبوع هستند.

آب و هوا ـ آب و هوای اتریش ـ بررسی وضعیت آب و هوا در امر مهاجرت

بارش باران در اتریش

در تمام طول سال در مناطق مختلف اتریش با میزان و شدت های مختلف بارندگی وجود دارد. دقیق تر آنکه در ماههای می، نیمه نخست اکتبر و ماه سپتامبر میزان بارش کمتر است و در ماههای آپریل و نوامبر این میزان افزایش می باید. گزارش های بدست آمده از الگوهای بارشی اتریش در سالیان گذشته نشان می دهد که در ارتفاعات آلپ میزان باشد از ۲۰۰۰ میلی متر در سال نیز تجاوز می کند، این در حالی است که میانگین میزان بارش در دشت ها و مناطق مسطح تنها به ۶۰۰ میلی متر در سال می رسد. از اواخر تابستان یعنی ماه ژوئن تا اواسط پاییز و ماه اوت، باران ها عموما با آذرخش و دعد و برق همراه هستند که سبب باریدن تگرگ و حتی بارش برف در رشته کوههای آلپ در زمستان ها می گردد.

آب و هوای اتریش و اطلاعات اقلیمی سه شهر وین، سالزبورگ و اینسبروک

در این بخش از مقاله آب و هوای وین و دو تا از مهم ترین شهر های اتریش که از شهر های کلیدی این کشور به شمار می آیند و بسیاری از مهاجران متقاضی زندگی در اتریش عمدتا در یکی از این سه شهر سکونت می گزینند، را بررسی می نماییم.

در تصویر زیر اطلاعات آب و هوای شهر وین در ماه های مختلف سال را مشاهده می نمایید. همانطور که مشاهده می کنید در ماههای بهاری وین میزان بارش تا ۷۰ میلی متر نیز می رسد و ماکزمیم دمای هوا ۱۹ درجه می باشد. در ماههای تابستانی کماکان بارش وجود دارد اما هوا تا ۲۴ درجه سانتی گراد نیز افزایش پیدا نموده است. از سپتامبر تا نوامبر یعنی در فصل پائیز، آب و هوای وین با کاهش دمای هوا مواجه شده به گونه ای که در آخر یعنی در ماه نوامبر به ۷ درجه سانتی گراد کاهش می یابد. میانگین ساعت درخشش آفتاب در آسمان وین در این ماهها نیز ۷٫۵ ساعت می باشد. در ماههای زمستانی نیز هوا تا منفی ۲ درجه سانتی گراد گزارش شده است و ساعات درخشش آفتاب در آسمان به ۳ ساعت در روز می رسد. گفتنی است میزان بارش باران در فصل زمستان در وین در بازه ۴۰ تا ۴۵ میلی لیتر گزارش شده است.

اطلاعات آب و هوایی وین در ماههای مختلف سال

در تصویر زیر نیز اطلاعات آب و هوای سالزبورگ، دیگر شهر مطرح و کلیدی اتریش را می بینید. در سالزبورگ آب و هوا قدری نسبت به وین در تابستان ها گرم تر و در زمستان ها سرد تر است. در آخر بهار ۱۰ روز از ماه در سالزبورگ بارانی گزارش شده و این در حالی است که ساعات درخشش آفتاب در آسمان این شهر در زمان ذکر شده ۹ ساعت در روز می باشد. ماکزیمم میانگین دمای هوا در سالزبورگ ۲۴ درجه سانتی گراد ( ۷۶ درجه فارنهایت ) گزارش شده است. نکته شایان توجه این است که در تابستان نیز تعداد قابل ملاحظه ای از روزهای سال در سالزبورگ هوا بارانی است. سالزبورگ به رشته کوههای آلپ نزدیک تر است، بهمین دلیل است که میزان بارش باران و برف آن در زمستان حدودا دو برابر وین می باشد. دمای هوای سالزبورگ در زمستان به منفی ۵ درجه نیز می رسد.

اطلاعات آب و هوایی سالزبورگ در ماههای مختلف سال

در نمودار زیر نیز می توانید تغییرات میزان دمای هوا و همچنین میزان بارش باران یا برف در شهر اینسبروک را در تمام ماه های سال آنالیز کنید. بیشترین میزان بارش در ایسنبروک در ماه هفتم سال یعنی جولای به میزان ۱۳۰ میلی متر می باشد. مجموع میزان بارش در طول سال در شهر اینسبروک به ۸۹۷ میلی متر می رسد. اینسبروک در ماه اول یعنی ژانویه کمترین دمای هوای خود که زیر صفر درجه سانتی گراد است را تجربه می کند. جالب نیز آنجاست که بیشتر میزان دمای هوای اینسبروک نیز در ماه هفتم و قریب به ۲۰ درجه سانتی گراد است. این شهر به داشتن پیست اسکی که در دو دوره میزبان بازی های المپیک زمستانی بوده است، معروف است و نسبت به وین به غرب اتریش و کوههای آلپ نزدیک تر است، به همین خاطر است که دمای هوای آن از وین سرد تر می باشد. شایان ذکر است که ارتفاع شهر اینسبروک از سطح دریا ۵۸۴ متر است.

نمودار میزان دما و بارش در اینسبروک اتریش

آب و هوای اتریش و بهترین زمان برای سفر به اتریش

بر اساس آنچه که تا کنون گفته شد، آب و هوای اتریش به گونه ای است که تمامی فصول در آن در عمل جریان داشته و آن را به یک کشور چهار فصل تبدیل نموده است. بر این اساس بهترین و مناسب ترین زمان برای سفر به اتریش اواخر بهار و اوایل پاییز میلادی بویژه در ماههای می و ژوئن و سپتامبر می باشد. دلیل اینکه زمان مذکور مناسب تری زمان برای سفر به اتریش است، این است که در میانه تابستان ( بویژه در ماههای  جولای تا اوت ) هوا دچار پدیده رعد و برق می گردد؛ ذکر این نکته ضروری است که در تابستان هوا در مناطق با ارتفاع کم گرم تر است. شهر های سالزبورگ و اینسبروک که دارای ارتفاع بالاتری نسبت به وین هستند و در اصطلاح شهر های مرتفع و تپه ای محسوب می شوند، دارای میزان بارش بیشتری نسبت به وین می باشند و همین امر سبب شرجی شدن هوای این دو شهر شده است. جالب است بدانید در تابستان دمای هوا در ارتفاعات دلپذیر تر است. پس از ماه سپتامبر که پاییز به میانه خود می رسد، جنگلها به لباس خزان و پاییزی در می آیند برای بسیاری ممکن است زیبا و جالب باشد و نکته منفی آن این است که در این زمان آب و هوای اتریش ممکن است برای تان سرد و کسالت آور شود و حتی به برف و یخبندان نیز منجر می گردد. فصل زمستان نیز مگر برای طرفداران ورزش های زمستانی مانند اسکی بر روی برف و … عموما فصل مناسبی برای مسافرت به اتریش بشمار نمی آید. بهترین زمان برای علاقمندان به ورزش های زمستانی بر اساس آب و هوای اتریش ، ماه فوریه است. ذکر این نکته نیز شاید برای تان جالب باشد که در کوهستان های مرتفع پناهگاه ها و جایگاه هایی برای علاقمندان به ورزش های زمستانی در نظر گرفته شده است.

طبیعت اتریش

اگر علاقه دارید که ورزش های زمستانی را در اتریش تجربه کنید به شما پیشنهاد می کنیم که لباس گرم نظیر ژاکت و پلیور پشمی، کلاه دستکش و … و تجهیزات زمستانی مانند چتر، کلاه و … می بایست از الزامات سفر شما باشد. به منظور کوه نوردی در فصل تابستان در اتریش نیز از آنجایی که ممکن است دچار باران شوید، علاوه بر بردن لباس های تابستانی، تجهیزات کوهنوردی، کرم ضد آفتاب و … بردن چتر نیز ضروری است.

پیست زمستانی اینسبروک در اتریش

با توجه به شرایط آب و هوایی کشور اتریش، سفر یا مهاجرت به این کشور می تواند برای بسیاری از ما ایرانیان دلپذیر و خوشآید باشد، بدین منظور پیشنهاد می کنیم برای مهاجرت به اتریش به مقاله انواع ویزای اتریش و راهنمای اخذ آن و همچنین برای سفر به اتریش به مقاله ویزای توریستی اتریش رجوع فرموده و آنها را مطالعه بفرمایید.

شهر های اتریش
اقتصاد اتریش
اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
اتریش ـ مهاجرت به اتریش ـ زندگی در وین
آب و هوای اتریش و سخن پایانی

آب و هوای اتریش ، شرایط و وضعیت آب و هوای وین و به طور کلی آب و هوای اتریش در این مقاله به خوبی به بحث گذاشته شده و مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که گفته شد برای ما ایرانیان که در کشوری چهار فصل زندگی می کنیم، از آنجا که اتریش نیز کشوری چهار فصل است؛ می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت و زندگی در خارج از کشور باشد. همچنین گفته شد که بر اساس اطلاعات آب و هوای اتریش ، بهترین زمان اواخر بهار یعنی می و اوایل پاییز یعنی سپتامبر است. امید واریم توانسته باشیم که به سوالات شما در این مقاله پاسخ داده باشیم اما در صورت وجود هر گونه سوال در مورد زندگی در اتریش و آب و هوای اتریش با دفاتر ما تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان ما را به جواب سوال خود دست یابید. علاوه بر آن در بخش دیدگاه های این مقاله نیز می توانید با مطرح نمودن سوال یا ابهام خود در سریع ترین زمان ممکن به صحیح ترین پاسخ برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ