بازگشایی سفارت امریکا در ارمنستان

از ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰، سفارت آمریکا در ارمنستان در ایمیلی به دانشجویانی که در ماه نوامبر وقت مصاحبه داشتند اعلام کرد که آیا تمایل به مراجعه به سفارت در ماه اکتبر را دارند یا خیر؟

با توجه به ایمیل فوق بنظر می‌رسد سفارت امریکا در ارمنستان از ماه اکتبر خدمات کنسولی را از سر بگیرد.

در روزهای اخیر سفارت آمریکا در ارمنستان کیس تعدادی از دانشجویان را کلیر کرده بود.

با توجه به وجود پروازهای مستقیم و با قیمت مناسب از ایران به مقصد ارمنستان به نسبت ترکیه، به نظر می‌رسد سفارت آمریکا در این کشور مقصد جذابی برای دانشجویان ایرانی باشد.

بهترین پاسپورت های جهان در دوران کرونا

 مرجع معتبر Passport Index اعلام کرده است که با آغاز گسترش بیماری کووید-۱۹ در دنیا امکان سفر بدون ویزا برای بیشتر پاسپورت های دنیا کاهش چشمگیر پیدا کره است. برای نمونه پاسپورت امارات که پیش از شیوع کرونا رتبه نخست جهان را داشت اکنون در رتبه ۱۵ قرار دارد.

۱۰ نمونه زیر قوی ترین پاسپورتهای جهان در دوران کرونا شناخته شده اند:
اتریش، نیوزیلند، قبرس جنوبی، ایرلند، پرتغال، سوییس، بریتانیا، فنلاند و ژاپن

‼️ لازم به یادآوری است دریافت پاسپورت این کشورها سالها به طول می انجامد و از این میان تنها قبرس است که پاسپورت اتحادیه اروپا را از طریق برنامه خرید ملک و تنها پس از چند ماه اعطا می کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ پاسپورت اروپایی عبارت مورد نظر را همراه با کلیدواژه ملکپور جستجو کنید. برای نمونه «پاسپورت قبرس ملک پور» یا «اخذ تابعیت اروپا ملک پور»

اخبار سفارت بلژیک

مرکز درخواست ویزای بلژیک به صورت محدود در تهران شروع به فعالیت کرده و درخواست ویزای دانشجویی و الحاق به خانواده را می پذیرد.

این مرکز در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۴:۰۰ به افرادی که از قبل از طریق سایت vfsglobal وقت گرفته اند، خدمات می دهد.

ممکن است دمای بدن متقاضیان زمان ورود کنترل شود و استفاده از ماسک و دستکش نیز توصیه می شود.

https://www.vfsglobal.com/belgium/iran

برای اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کانال یا وب سایت موسسه MIE همراه باشید. همچنین می توانید عبارت مهاجرتی مورد نظر خود را به همراه کلیدواژه ملکپور در گوگل جست و جو بفرمائید.

تمدید بسته شدن مرزهای کانادا تا ماه آگوست

دانشجویان با ملیت آمریکایی می توانند به کانادا سفر کنند ولی باید بعد از ورود ۱۴ روز در قرنطینه بمانند.

بسته بودن مرزهای کانادا نیز تا ماه آگوست تمدید شد.

صدور ویزای همراه در سوییس برای زوجینی که ازدواج رسمی نکرده اند

دولت سوییس اعلام کرده است به افرادی که با شهروندان این کشور دارای دوستی و رابطه عمیق بوده اند و برقراری محدودیتها در دوران کرونا مانع از دیدار زوج خود در سوییس شده باشد، پس از ۳ آگوست بدون اینکه نیاز به ارائه سند ازدواج داشته باشند و یا ملزم باشند تا مراحل عادی و طولانی صدور ویزا را طی کنند می توانند تنها با اثبات رابطه عمیق عاطفی به راحتی وارد این کشور شوند و به دیدار زوج خود بروند.
پیش از این نروژ، دانمارک، جمهوری چک و هلند چنین مقرراتی را تصویب کرد و سوییس ششمین کشور است.

باز شدن مرزهای ترکیه برای ایرانیان

سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید هنوز مشخص نیست پروزاهای ترکیه به ایران چه موقع دوباره برقرار می‌شوند.

رضا جعفرزاده، سخنگوی این سازمان به خبرگزاری ایرنا گفت: “مجوز پرواز شرکت هواپیمایی ترکیه صادر شده است اما اینکه پروازهای این شرکت هواپیمایی چه زمانی به ایران آغاز می‌شود، هنوز مشخص نیست.”
آقای جعفرزاده گفت شرکت هواپیمایی ترکیه درباره از سرگیری پروازهایش گزارشی به ایران ارائه نکرده است از این رو سازمان هواپیمایی نمی‌تواند نظر “دقیق و موثقی” در این باره بدهد.

مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه حدود یک ماه پیش در دیدار با جواد ظریف، همتای ایرانی خود از برنامه‌ریزی برای برقراری پروازهای دو کشور از اول اوت خبر داده بود.
با اعلام خبر بازگشایی کامل مرزهای هوایی، فروش بلیت تهران-استانبول هم آغاز شد اما با شروع موج دوم کرونا در ایران این اتفاق نیفتاد.
وزارت‌خانه‌های حمل و نقل و بهداشت ترکیه از ۲۹ تیر، مرزها را مجددا به روی شهروندان ایرانی و افغانستانی بستند و پروازها را لغو کردند.

نروژ مرزهای خود را بسته نگه میدارد

نروژ پیشنهاد اتحادیه اروپا برای برداشتن محدودیت های ورود، حداقل برای ۱۲ کشور تعیین شده را رد کرد. وزیر بهداشت نروژ بیان کرد که ارزیابی وضعیت بیماری واگیر برای گشودن مرزها به نظر دولت هر کشور بستگی دارد.
پیشتر شوای اتحادیه اروپا به اعضای خود پیشنهاد کرده بود که از ۳۱ جولای مرزهای خود را بروی ۱۲ ملیت بگشایند.
مردم این کشورها می توانند اکنون به برخی از کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند:
استرالیا، ژاپن، کانادا، مراکش، نیوزیلند، رواندا، کره جنوبی، تایلند، تونس، چین و اروگوئه

دریافت کپی مدرک زبان به جای اصل در برخی از اقامتهای کانادا

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است در برخی برنامه ها ارسال ارائه اصل مدرک آزمون زبان نیازی نیست و تنها کپی و اسکن کفایت می کند.

 این برنامه ها در برگیرنده: برنامه کار آتلانتیک، برنامه صنایع غذایی و کشاورزی، برنامه استان های شمالی و ویزای استارت آپ.

سفارت آلمان مجددا به صورت محدود به مراجعین نوبت می دهد.

به دلیل همه‌گیری کرونا و ضرورت در وضع محدودیت‌ برای مراجعین، ارائه‌ نوبت‌ در کنسولگری تنها به صورت محدود انجام می‌گیرد.

لطفاً توجه داشته باشید که در حال حاضر – بجز برای شهروندان آلمانی تبار و آن هم در شرایط اضطراری – امکان مراجعه حضوری بدون نوبت مقدور نمی‌باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کانال یا وب سایت موسسه MIE همراه باشید، همچنین شما می توانید عبارت مورد نظر را با کلید واژه ملکپور در گوگل جستجو بفرمایید.

بهترین پاسپورت های جهان در دوران کرونا

مرجع معتبر Passport Index اعلام کرده است که با آغاز گسترش بیماری کووید-۱۹ در دنیا امکان سفر بدون ویزا برای بیشتر پاسپورت های دنیا کاهش چشمگیر پیدا کره است. برای نمونه پاسپورت امارات که پیش از شیوع کرونا رتبه نخست جهان را داشت اکنون در رتبه ۱۵ قرار دارد.

 ۱۰ نمونه زیر قوی ترین پاسپورتهای جهان در دوران کرونا شناخته شده اند:
اتریش، نیوزیلند، قبرس جنوبی، ایرلند، پرتغال، سوییس، بریتانیا، فنلاند و ژاپن

‼️ لازم به یادآوری است دریافت پاسپورت این کشورها سالها به طول می انجامد و از این میان تنها قبرس است که پاسپورت اتحادیه اروپا را از طریق برنامه خرید ملک و تنها پس از چند ماه اعطا می کند.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ پاسپورت اروپایی عبارت مورد نظر را همراه با کلیدواژه ملکپور جستجو کنید. برای نمونه «پاسپورت قبرس ملک پور» یا «اخذ تابعیت اروپا ملک پور»

کاهش سخت گیری در ارائه تمکن مالی برای دانشجویان بین المللی در هلند

دانشجویان بین المللی (از خارج از اتحادیه اروپا) باید سالانه از طریق دانشگاه یا کالج خود در هلند اعلام کنند که از حداقل درآمد کافی برای یک سال دیگر برخوردار هستند (ماهانه ۸۹۷٫۵۶ یورو). اگر دانشجویی شرط مربوط به درآمد را احراز نکند، مؤسسه آموزشی مربوطه می بایست این موضوع را به IND گزارش دهد. سپس IND ممکن است تصمیم بگیرد که مجوز اقامت دانشجو را باطل کند.
کاهش سخت گیری های بر شرط درآمد فقط برای دانشجویان فعلی اعمال می شود که در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ مجوز اقامت عادی برای تحصیل در هلند را دارا هستند. موسسه آموزشی باید در فرم اطلاع رسانی به IND اعلام کند که دانشجو به دلیل بحران کرونا ویروس، قادر به احراز شرط درآمد نیست. در این صورت مجوز اقامت دانشجو برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ از این لحاظ در معرض خطر ابطال قرار نخواهد گرفت. اگر دانشجویی درخواست مددیاری اجتماعی کند، IND همچنان می تواند موضوع مربوط به لغو اقامت وی را بررسی کند.

قوانین جدید مصوب پارلمان درباره ویزاهای سرمایه‌گذاری و خودحمایتی یونان

با انتشار در روزنامه رسمی، در تاریخ ۱۲ مه ۲۰۲۰، اصلاحات قانون مهاجرت ۲۰۱۴ در یونان، با رأی پارلمان این کشور به اصلاحات جدید، منتشر گردید.

۱- تغییرات در برنامه خودحمایتی (FIP)
غیبت از یونان تا ۶ ماه برای کسانی که اقامت خودحمایتی دارند، مجاز شناخته می‌شود و مشکلی در تمدید ویزایشان نخواهند داشت. در نتیجه، حداقل ۶ ماه حضور در یونان طبق اعلام صریح قانون، الزامی است.

۲- سرمایه گذاری در املاک (گلدن ویزای یونان)
فرزندان اشخاصی که با سرمایه‌گذاری، گلدن ویزای یونان را گرفته اند، در صورتی که به سن ۲۱ سال برسند، می‌توانند شخصاً درخواست تمدید اقامت را برای ۳ سال یعنی تا سن ۲۴ سالگی، بدهند.

۳- سرمایه‌گذاران
سرمایه‌گذارانی که در اقتصاد یونان اثر مثبت گذاشته اند و کسانی که سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار کرده یا سپرده بانکی در یونان گذاشته اند، الزام به حضور در یونان برای تمدید اقامت خود ندارند.
این دسته‌بندی، مربوط به انواع سرمایه‌گذاری با اخذ اقامت دائم در یونان (مانند سرمایه‌گذاری ۴۰۰ هزار یورویی در اوراق بهادار یا در شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات یا در اوراق قرضه دولتی یا در شرکت‌های تجاری یا سپرده در موسسات مالی) است.

۴- طرح جدید برای اعطای ویزای درمانی و مراقبتی در یونان
بر این اساس، اشخاصی که نیاز به مراقبت و پرستاری یا خدمات درمانی دارند (اعم از بزرگسال یا کودک) می‌توانند درخواست اقامت بدهند. همچنین، با این ویزا، شخص می‌تواند برای همسر یا والدینش (در صورتی که کودک است) ویزای همراه بگیرد. این ویزا یک سال و قابل تمدید تا ۴ سال است و حق کار ندارد.
https://www.vassiliades.gr/news/legal-update-amendments-in-the-legislation-for-greek-residence-permits/

کـاهش قیمت ارز

🔻بنابر آخرین اخبار، نرخ ارز در صرافی‌های مجاز و بانک ها در معاملات امروز، ۱ مرداد، کاهش یافته است.
🔹دلار و یورو امروز شاهد کاهش صد تومانی قیمت ها بودند؛ نرخ فروش دلار امروز ۲۰ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است و بسیاری از کاهش قیمت در هفته آتی صحبت می کنند.
🔹هفته پیش قیمت ارز صعودی بود که در این هفته حالت کاهشی پیدا کرد البته قیمت ماه قبل تا قیمت های کنونی همچنان بسیار متفاوت می باشد.
🔹بنابر اعلام بانک مرکزی دو روز پیش حدود ۳۴۲ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد؛ بخش عمده‌ای از عرضه دیروز به درهم اختصاص داشت.
🔹این نهاد گفته نزدیک به نیم میلیارد درهم با قیمت ۴۸۰۰ تومان عرضه شده است.
🔹حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز در جلسه هیئت دولت گفته “بانک مرکزی در حال تلاش برای متعادل سازی قیمت ارز است” و از کمک سه کشور به ایران در زمینه تعادل بخشیدن به نرخ ارز در بازار داد.
✅موسسه ملک پور بعضی همکاران و صرافان رسمی را از این پس به عنوان همکار رسمی برای عرضه ارز معرفی می نماید.

وضعیت ویزاهای دانشجویی به تفکیک کشورها

🔹 استرالیا
مرزهای استرالیا تا اطلاع ثانوی بسته و حتی اگر دانشجوی استرالیا هم باشید نمی‌توانید خارج شوید (چون امکان ورود مجدد وجود ندارد) اما در عین حال، مراحل درخواست ویزا (به صورت آنلاین) در جریان است تا زمانی که اوضاع به حالت عادی برگردد.

🔹 آلمان
بخش روادید ملی (که شامل ویزای دانشجویی هم می‌شود) باز شده اما فقط محدود به افراد با شرایط خاص که معاف از محدودیت‌های ورود به آلمان هستند و کسانی که اقامت دانشجویی دارند وقت ملاقات داده می‌شود. برای گرفتن وقت می‌توانید از سیستم تعیین وقت سفارت اقدام کنید اما مشخص نیست که وقت ملاقات چه زمانی خواهد بود.

🔹 فرانسه
صدور ویزا در روز‌های یکشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بعدازظهر انجام می‌شود.

🔹 ایتالیا
تا اطلاع ثانوی نمی‌توانید وقت سفارت بگیرید.

🔹 آمریکا
ویزای دانشجویی صادر می‌شود اما وقت‌های سفارت‌ها در کشورهای همسایه فعلاً در مرحله کنسلی یا پر بودن است، تنها امارات برای دسامبر وقت می دهد.

🔹 کانادا
فرایند اخذ ویزا را می‌توانید به صورت آنلاین انجام بدهید. ویزاهای دانشجویی به صورت دو مرحله ای صادر می شود که برای شروع ترم آنلاین نیاز به انجام بیومتریک نیست. همچنین اگر در ده سال اخیر انگشت‌نگاری را انجام دادید دیگر نیازی به انجام مجدد آن نیست.

🔹 انگلیس
مراکز صدور ویزا در ترکیه و امارات باز شده‌ است. مرکز وی اف اس در ایران از تاریخ ۲۶ جولای۲۰۲۰ (یکشنبه ۵ مرداد۱۳۹۹) شروع به کار می‌ کند. دانشگاه‌ها مدرک CAS را سریع‌تر آماده می‌کنند تا فرآیند مراجعه به سفارت برای ویزا راحت‌تر صورت گیرد.

بازگشایی سفارت پرتغال در تهران

پس از تعلیق بررسی درخواست های ویزا به مدت حدود ۱۲۰ روز سفارت پرتغال در ایران اعلام کرد از تاریخ ۱۵ ژوئیه (۲۶ تیرماه) به صورت جزئی بررسی های مربوط به اخذ انواع ویزا از سر گرفته خواهد شد.
بعد از تاریخ مشخص شده سفارت پرتغال تنها خدمات زیر را ارائه می دهد:
🔹 ویزای اقامت موقت و ویزای تحصیلی
🔹 الحاق به خانواده
🔹 ویزاهای موقت برای اهداف تحقیقاتی و یا فعالیت های تدریس و یا حرفه های ماهر
🔹 ویزاهای موقت برای انتقال کارکنان در شرکت ها یا ویزاهای استارت آپ و ویزاهای فعالیت های مستقل
🔹 ویزاهای درمانی

https://www.teerao.embaixadaportugal.mne.pt/fa/the-embassy/news/ویزای-ملی-بازگشایی-جزئی-در-۱۵-ژوئیه-۲۶-تیر-ماه

بازگشایی بخش هایی از کنسولگری و بخش ویزای سفارت آلمان در تهران

❗️❗️اطلاعیه ❗️❗️
بازگشایی بخش هایی از کنسولگری و بخش ویزای سفارت آلمان در تهران
طبق اطلاعیه سفارت آلمان:

⭕️ از ۱۵ تیرماه با توجه به تحولات مربوط به ویروس کرونا بخش هایی از کنسولگری و بخش ویزا مجدداً باز خواهند شد. البته روند اعطای ویزا شینگن تا اطلاع ثانوی متوقف باقی خواهد ماند. پذیرش درخواست برای متقاضیان کار، تحصیل، الحاق خانواده و … از سر گرفته خواهد شد.

https://teheran.diplo.de/ir-fa/service/-/2361230

شروع بررسی در خواست های آنلاین ویزا های کانادا

✔️ از اول ماه جولای، کانادا تمامی درخواست های ویزا به منظور توریستی، ترانزیت ویزاهای الکترونیکی و همچنین درخواست های اقامت تحصیلی، کاری و اقامت های دائمی را که به صورت آنلاین درخواست داده اند، دوباره شروع می کند.

✔️ در خواست های کتبی در حال حاضر بررسی نمی شوند.

✔️ توجه داشته باشید که با توجه به محدودیت های سفر در حال حاضر امکان سفر به کانادا برای همه افراد فراهم نیست.

مرکز درخواست ویزای کانادا در استانبول و آنکارا بازگشایی می شود

مرکز درخواست ویزای کانادا در استانبول و آنکارا برای روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ (۸ جولای ۲۰۲۰) به منظور رسیدگی به پرونده متقاضیان بازگشایی خواهد شد.

✔️ این بازگشایی در برگیرنده ارائه خدمات محدود است. زمان عرضه دوباره خدمات کامل اعلام خواهد شد. این بازگشایی برای جمع آوری مدارک انگشت نگاری (مدارک بیومتریک) است.

✔️ پاسخ مرکز درخواست روادید به متقاضیان از راه ارسال پاکت نامه توسط پیک ویژه اداره به درخواست دهندگان خواهد بود. امکان دریافت نامه نتیجه بصورت حضوری در مرکز تا اطلاع ثانوی موجود نیست.

✔️ درخواست روادید برای اقامت دائم نیز تا اطلاع ثانوی بصورت غیر حضوری انجام می شود. پاسخ این درخواست ها نیز از راه ارسال پستی یا با پیک ویژه اداره به متقاضیان ابلاغ خواهد شد. ارسال پاسپورت و مدارک هویتی دیگر بر اساس رسید نامه درخواست گذرنامه اداره مهاجرت کانادا تا اطلاع بعدی بصورت حضوری ممکن نیست و تنها از راه ارسال پستی انجام می گیرد.

🕐 تاریخ و ساعت بازگشایی به ترتیب زیر است:

چهارشنبه تا جمعه ساعت ۸ صبح تا ۱۶ و ۴۵ دقیقه (تنها ۲ روز کاری)

✔️ به دلیل شیوع ویروس کرونا مرکز درخواست ویزای کانادا در ترکیه مقررات بیشتری را برای حفظ تندرستی درخواست دهندگان تدوین خواهد کرد.

توقف مهاجرت به آمریکا در سال ۲۰۲۰ با دستور رئیس جمهور این کشور

دانالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی برنامه های مهاجرتی برای ادامه سال ۲۰۲۰ را متوقف کرد.

✔️ اجرای این فرمان از ۴ تیر ماه آغاز شده است و تا ۱۱ دی ماه ۱۳۹۹ ادامه دارد.

✔️ دلیل اصلی صدور این فرمان جلوگیری بیشتر از ورود افراد مبتلا به کرونا به قلمرو ایالات متحده آمریکاست.
✔️ بر خلاف ایالات متحده کانادا هنوز چنین محدودیتی را وضع نکرده است و جذب انبوه مهاجران از راه های قانونی را با استدلال ادامه اشتغال زایی در کانادا ادامه می دهد.
✔️ بر اساس این فرمان اجرایی، صدور تمامی ویزاها از جمله ویزای کاری متوقف می شود.
✔️ از دیگر اثرات این فرمان اجرایی جلوگیری از ورود اشخاصی است که برنده ویزای Diversity شده اند که به لاتاری آمریکا مشهور است.
✔️ پس از ممنوعیت مهاجرت در ایالات متحده، وزیر مهاجرت کانادا، آقای مندیچینو می گوید: “به کانادا بیایید”.

✔️ در مصاحبه تلویزیونی جدید، وزیر مندچینو گفت که کانادا با وجود همه گیری ویروس کرونا همچنان برای مهاجران باز است.

https://www.cicnews.com/2020/06/trump-freezes-immigration-for-rest-of-2020-0614817.html#gs.8yoon6

https://www.nature.com/articles/d41586-020-01885-6

بازگشایی دفتر ویزای کانادا در امارات

🔸 مژده به هموطنان متقاضی انگشت نگاری کانادا

 به اطلاع هموطنان گرامی می رساند بر اساس اخبار واصله، دفتر ویزای کانادا در امارات بازگشایی شده و در حال حاضر امکان اخذ وقت انگشت نگاری برای متقاضیان وجود دارد.

🍀 در صورت وصول خبرهای تکمیلی و معتبر موضوع اطلاع رسانی می گردد.

🔸 با توجه به اینکه سایت وقت دهی سفارت باز شده است این احتمال دارد که با هجوم افراد به سایت برای دریافت وقت تا چند روز آینده دوباره سایت بسته شود و تا مدتی امکان دریافت وقت سفارت مقدور نباشد‌‌.

مشاوره رایگان