اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی وشرایط پناهندگی در آلمان را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. عبارت آلمان پناهندگی و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی امروزه در موتورهای جستجوی گوگل بسیار جستجو می شوند که این موضوع ما را بر این داشت تا در باب آلمان پناهندگی و شرایط و مراحل اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی اطلاعاتی را خدمت شما سروران عزیز ارائه دهیم.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي در آلمان انجام نمي دهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي مي باشد.

آلمان پناهندگی و مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی امروزه مورد تایید وکلای بین الملل علی الخصوص موسسه حقوقی ملک پور نمی باشد و شخص می تواند برای مهاجرت به آلمان و همچنین اخذ اقامت آلمان از سایر طرق از جمله مهاجرت تحصیلی به آلمان ، و یا تحصیل در آلمان و کار در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، خرید ملک در آلمان ، و تمکن مالی در آلمان و یا ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان و طرق دیگری که در کتب قانونی عنوان شده است . استفاده نماید .

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي خذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی انجام نمي دهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

 

لینک مقالات پیشنهادی :

ویزای کار آلمان

 

فایل تصویری استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب خطرات اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

فایل های صوتی توضیحات استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب پناهندگی هوایی آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

قانون اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

حق اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی در ماده ۱۶a قانون اساسی آلمان تدوین شده است ، حق پناهندگی به هر شخصی که مورد آزار و اذیت سیاسی قرار می گیرد اعطا می شود ، به طور کلی تنها آزار و شکنجه ای که توسط دولت انجام می شود را شامل می شود ، آزار و شکنجه سیاسی به عنوان آزار و اذیتی تعریف شده است که موجب نقض خاص حقوق فردی می شود و به دلیل شدت آن فرد را از “چارچوب کلی حقوق دولتی” محروم می کند .

قانون اساسی آلمان در باب اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی از کرامت انسانی محافظت می کند و منعکس کننده دیدگاهی است که اعلام می دارد که هیچ ایالتی حق ندارد فرد را به خاطر اعتقادات سیاسی و مذهبی خود و یا سایر مشخصات فردی که او را متفاوت می داند ، مورد آزار و اذیت قرار دهد ، هر گونه عیب و نقص یا سختی های مادی افراد در پرونده پناهندگی مورد حمایت قرار می گیرد .  البته کشور آلمان کنوانسیون ژنو مربوط به وضعیت پناهندگان در سال ۱۹۵۱ را امضاء نموده است و قوانین آن را اعمال می نماید .

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی حقی است که توسط قانون اساسی در آلمان محافظت می شود ، افرادی که از سایر نقاط جهان آواره شده اند و از خشونت، جنگ و ترور فرار می کنند در کشور آلمان از آنها حفاظت می کنند ، در ادامه مقاله آلمان پناهندگی در مورد مراحل و پروسه پرونده پناهندگی، حق پناهندگی و اشکال مختلف حفاظت از پناهندگان در آلمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

 

مراحل و شرایط کلی اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

وقتی که شما درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی را می دهید اساسا شما حق برخورداری از یک پرونده پناهندگی را دارید . در پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی شما باید همیشه حقیقت را بگویید در غیر این صورت روال پناهندگی شما به خطر می افتد .

ثبت نام جهت اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

بعد از ورود به آلمان ، ابتدا برای پناهندگی ثبت نام می کنید در فرم ثبت نام موارد زیر را باید صحیح و دقیق برای فدرال بنویسید :

 • نام و نام خانوادگی
 • کشور مبداء
 • تاریخ تولد
 • مذهب شما
 • زبان و قومیت شما

یک قطعه عکس از شما گرفته می شود و تک تک انگشتان شما با دستگاه مخصوص اسکن می شود . برای کودکان زیر ۱۴ سال اسکن انگشتان الزامی ندارد . بعد از تکمیل فرم مورد نظر شما ، اثبات ورود شما و همچنین درخواست پناهندگی شما به طور مستقیم در مرکز پذیرش پناهجویان درخواست خواهد شد . بابت اثبات ورود شما سندی ضمیمه پرونده شما می شود . تمامی افرادی که درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی می دهند هویت آنها می بایست ثبت گردد ، ثبت هویت در محل هایی که به PIK نامیده می شود در اداره پلیس یا در نزد اداره اتباع خارجی انجام می شود . درصورتی که مشخصات شخص با موفقیت ثبت نگردد در آن صورت حضور شخص در آلمان غیرقانونی تلقی می گردد ، البته امکان دارد بنابر نیاز مشخصات شخص چندین بار ثبت گردد .

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی به صورت حضوری

هنگامی که درخواست خود را ارائه می دهید حتما ورود خود را وارد کنید و تمام اسناد مهم و سوابق کاری خود را ارائه دهید . این مدارک میتواند گواهی یا گذرنامه شما باشد یا میتواند مدارکی باشد مبنی بر این که چرا مجبور به پناهندگی شدید . اگر خانواده شما در آلمان زندگی می کنند حتما باید به دولت آلمان خبر دهید تا در جریان باشند .

 قانون دوبلین و صلاحیت رسیدگی به درخواست پناهندگی :

قبل از اینکه دولت آلمان بخواهد به درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی شما رسیدگی کند باید بررسی شود که کشور آلمان مسئول رسیدگی به تقاضای پناهندگی شما می باشد یا یک کشور اروپایی دیگر، مقررات دوبلین به فرد اجازه نمی دهد که خود تصمیم گیری نماید که کدام کشور به تقاضای پناهندگی وی رسیدگی نماید ، بنابراین مهم است که شخص از کدام کشور وارد اتحادیه اروپا شده است و اینکه آیا قبلا در کشور دیگری درخواست پناهندگی ارائه داده است یا خیر ؟ در این صورت کشور آلمان صلاحیت رسیدگی به درخواست پناهندگی وی را ندارد و باید درخواست را به کشور مبداء ارائه دهد .

مصاحبه شخصی برای اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اگر کشور آلمان مسئولیت تقاضاء پناهندگی شما را داشته باشد یک دادرسی در آژانس فدرال برگزار خواهد شد . بعد از اینکه شما درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی را دادید دلایل شما برای فرار از کشورتان مورد بررسی قرار می گیرد و در آخر به شما وقت مصاحبه حضوری داده می شود که باید در آن زمان حتما حضور داشته باشید . در این جلسه دولت آلمان از شما درباره دلیل فرار از کشورتان و درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی سوال می کنند . به هیچ عنوان نباید دروغ بگویید چون کارکنان آنها که در آن جلسه حضور دارند با شرایط کشور شما آشنا هستند . هیچ نیاز به ترس و یا استرس نیست به شما وقت زیادی داده می شود تا توضیح دهید که چرا کشور خود را ترک کرده اید .

اصول مصاحبه شخصی برای اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اگر دروغ بگویید درخواست اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی شما به خطر می افتد  و تمامی مدارکی که برای ارائه با خود دارید صحت و دروغ حرف شما را گواهی می دهند ، دقیقه به دقیقه جلسه ضبط می شود در این جلسه شما می توانید هرگونه حرفهای خود را اصلاح کنید و یا به حرف های خود اضافه کنید مترجم همه آن ها را ترجمه می کند . اگر نسبت به مترجم خود احساس بدی داشته باشید و یا مترجم هم جنس بخواهید داشته باشید می توانید در آغاز جلسه درخواست نمایید . دلیل پناهندگی بعضی از متقاضیان همجنس گرایی ، خشونت جنسی ، قربانیان شکنجه می باشد . اگر شما هم عضو این متقاضیان هستید حتما در برگه اولیه مصاحبه همه را به دولت آلمان اعلام نمایید .

اگر در آن روز بیمار شدید و یا به دلایلی نتوانستید حضور داشته باشید حتما به دکتر مراجعه کنید و گواهی درخواست کنید برای ارائه ولی اگر این کار را نکردید می توانید درخواست خود را رد کنید تا متوقف شود . در آغاز مراحل اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی شما در یک مرکز پذیرش (کمپ ) زندگی خواهید کرد . تا وقتی که تصمیمی برای درخواست شما گرفته شود شما در این مرکز زندگی می کنید و اگر بخواهید در جایی به غیر از این مرکز زندگی کنید باید آدرس دقیق را به فدرال بدهید . این پروسه بسیار مهم هست زیرا نامه ها همیشه به آخرین ادرس ارسال می شود .

محل های اسکان پناهجویان در آلمان

امکان انتخاب محل اسکان برای پناهجویان وجود ندارد چراکه کشور آلمان همه پناهجویان را بین ۱۶ ایالت کشور خود تقسیم میکنند تا درخواست های اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی هرچه سریعتر مورد بررسی قرار گیرد ، بنابراین احتمال دارد که متقاضی موظف به سفر به ایالت دیگر باشد .در کمپ های مخصوص پناهندگان همه امور اولیه زندگی در اختیار پناهجویان قرار می گیرد که به صورت رایگان می باشد که این ها عبارتند از :

 • پوشاک
 • خوراک و نوشیدنی
 • هزینه های درمان رایگان
 • حقوق ماهیانه مشخص
 • برگزاری کلاس های آموزش زبان آلمانی

متقاضی در کمپ مربوطه توسط پزشک مرد یا زن مورد معاینه قرار میگیرد تا در صورت داشتن بیماری های واگیر دار مورد درمان واقع گردد .

 

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

جمع بندی کلی در مورد اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

بعد از این که پروسه  اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی شما به نتیجه رسید تصمیم پلیس فدرال به صورت رسمی به شما ارسال می شود و اگر شما یک مشاوره حقوقی دارید وکیل شما این نامه را دریافت می کند . اگر درخواست شما مبنی بر اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی رد شود شما مجبور هستید در تاریخی که در نامه مشخص شده کشور آلمان را ترک کنید و اگر داوطلبانه ترک نکنید شما را از کشور آلمان اخراج می کنند . ولی اگر درخواست شما پذیرفته شود شما اجازه اقامت در کشور آلمان را دارید . شما بین ۱ تا ۳ سال مهلت دارید در این کشور به عنوان پناهنده زندگی کنید .

با توجه به آنچه در زمینه آلمان پناهندگی خدمت شما سروران ارائه گردید در می یابیم که پناهندگی روش صحیح و مطمئنی برای مهاجرت نمی باشد و همواره خطرات و آسیب هایی را در پی دارد بنابراین به شما متقاضیان مهاجرت به آلمان توصیه می نمائیم که از روش های دیگر مهاجرت به جای اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی بهره مند شوید و قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین زبده در زمینه مهاجرت مشورت نمائید .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش مفتخر است با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت به آلمان شما را در پروسه مهاجرت به آلمان  از روش های قانونی یاری دهد بنابراین شما میتوانید برای دریافت اطلاعات کافی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید. این مقاله صرفا در جهت آگاهی از مضرات اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی ارائه شده است و موسسه ملک پور هیچ گونه مشاوره ای در مورد اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

8 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. عقیل گفته:

  با سلام
  لمده لیسانس ساخت تولید گرایش جوشکاری دارم و در حال حاضر به مدت پنج سال است که در شرکت گاز ( پالایشگاه گاز) در قسمت آتش نشانی به عنوان نیروی رسمی مشغول به کار میباشم. با توجه به اینکه سابقه کار بنده به مدرک تحصیلی مزتبط نیست آیا میتوانم از طریق کار اقدام کنم؟ در درجه اول آلمان و بعد کانادا.
  متشکرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. محسن سلگی گفته:

  ماشینی اختراع نموده ام بامهندسی معکوس نیاز به هچ سوختی نداردخواهشمندم راهنمایی نماید تاپروژهای بعدی راهم ثبت نمایم فقط برای آلمان وپروژههای بعدی هم در آلمان ثبت میکنم کمک کنیدثبت شودوبه وکیل باتجربه نیازدارم کمکم کنه متشکرم

  پاسخ
 3. eli ahmadi گفته:

  با سلام خدمت شما جناب دکترملک پور من یک پناهنده تو کشور المان هستم پاس پناهندگی دارم و شاغل هستم من شنیدم که جدیدا کشور ترکیه اجازه ازدواج بین المللی در ترکیه را به دارندگان پاسپورت پناهندگیمنع کرده میشه در این زمینه بهم کمک کنید اینکه میتونم درترکیه اینکار را انجام بدم یا اگر نه کدوم کشور این امکان هست که مورد قبول المان باشد

  پاسخ
 4. ramin گفته:

  سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  من نه تحصیلات دارم و نه پولی که بتونم اقامت بگیرم واسه همین میخوام پناهنده بشم، خواستم ببینم از زمانی که وارد آلمان میشیم تا زمانی که پروندمون قبول یا رد میشه حدودا چقد زمان میبره، یا آیا کشور دیگه ای هست که راحتتر پناهندگی بده؟؟

  پاسخ