اخذ اقامت اتریش از طریق کار و بررسی شرایط مهاجرت کاری به اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار ، لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش و چگونگی یافتن کار مناسب در اتریش در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا اخذ اقامت اتریش از طریق کار امکان پذیر است؟ چه اسناد و مدارکی جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار نیاز است؟ چه مراحلی را باید جهت کار در اتریش و اخذ اقامت و پاسپورت اتریش باید طی نمود؟ در این نوشتار تلاش شده است تمامی شرایط و مراحل اخذ اقامت از روش مهاجرت کاری به کشور اتریش ، خدمت شما سروران شرح داده شود. به علت سیستم اقتصادی بسیار قوی کشور اتریش و همچنین وجود صنایع مختلف در این کشور، اتریش می تواند مقصد مناسبی برای متخصصین و مهندسین باشد. با توجه به این مطلب که کشور اتریش دچار بحران نیروی فنی ماهر و متخصص است، در صورتی که متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار، شرایط لازم نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان متوسطی از تسلط به زبان آلمانی و یا انگلیسی را داشته باشند و امتیازات آنها به میزان لازم برسد، واجد شرایط اخذ ویزای کاری اتریش خواهند بود. در ادامه در نوشتار ذیل خواهیم گفت که چگونه اخذ اقامت اتریش از طریق کار میسر خواهد بود؟ اگر با مطالعه این نوشتار سوالات و ابهامات شما در خصوص اخذ اقامت اتریش به روش کاری برطرف نشد می توانید در قسمت دیدگاه‌ها، ابهامات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه به جوابی صحیح و کامل دست یابید. همچنین می توانید برای محاسبه امتیاز خود و همچنین بررسی شرایط و دریافت اطلاعات موثق در این رابطه با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. در ادامه به بررسی عناوین ذیل می پردازیم:

اخذ اقامت اتریش از طریق کار
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و شرایط عمومی آن
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و ویزای کاری اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و بررسی ویزای همراه
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و نرخ بیکاری در کشور اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و میزان حقوق در کشور اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ در اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و نحوه کاریابی در کشور اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و مؤسسات کاریابی در کشور اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کشور اتریش
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و شرایط عمومی آن

کشور اتریش در قلب اروپا واقع شده است. از جمله همسایگان کشور اتریش می توان به کشورهای اسلواکی، لیختن اشتاین، جمهوری چک، آلمان، مجارستان و ایتالیا اشاره نمود.

اتریش بر روی نقشه - اتریش کجاست؟

در طی ده سال گذشته پایتخت اتریش به لحاظ کیفیت زندگی و سطح رفاه شهروندی در رتبه اول جهان قرار گرفته است که همین امر موجب شده مورد توجه قرار بگیرد. طبیعت بکر و زیبا، آرامشی که در این کشور حکم فرماست، رفاه و خدمات اجتماعی بالا، وجود صنایع متعدد و رشد اقتصاد بسیار بالا، نظام آموزشی بسیار قوی و همچنین نرخ بیکاری بسیار پایین اتریش موجب شده تا به عنوان مقصدی بسیار مناسب جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار و انواع مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری برای اتباع کشورهای مختلف جهان قرار بگیرد.

مهاجرت به اتریش - اخذ اقامت اتریش

در شهر وین پایتخت کشور اتریش به لحاظ وجود مقر سازمان های بین المللی مختلف در کنار صنایع و شرکت های بین المللی بسیار، در زمینه های بسیاری، فرصت شغلی وجود خواهد داشت که می توان از آنها به جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار استفاده نمود. اتریش از ۹ ایالت تشکیل شده است که حدود ۶۰% از آن را کوه های آلپ فرا گرفته است. مساحت اتریش ۸۳٬۸۷۸ کیلومتر مربع است. جالب است بدانید که ۲۳ درصد از جمعیت حدوداً ۸.۸۲۲.۲۶۷ نفری اتریش، اتباع سایر کشورها هستند که از طرق مختلف به اتریش مهاجرت نموده اند. واحد پول کشور اتریش یورو (EUR) می باشد. کارمندان در کشور اتریش به صورت میانگین، ۸ ساعت در روز مشغول به کار هستند و ۵ هفته در سال می توانند مرخصی دریافت نمایند. مقاله ای با عنوان «‌ پاسپورت اتریش » می تواند به شما در آگاهی یافتن از تمامی روشهای اخذ شهروندی ، تابعیت اتریش و همچنین میزان آزادی سفر بدون ویزا به اقصاء نقاط جهان پس از دست یابی به پاسپورت اتریش راهنمایی نماید. در ادامه به بررسی بیشتر اقامت اتریش از طریق کار خواهیم پرداخت.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت و اقامت در اتریش

مقاله مرتبط

روشهای مهاجرت به اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش را از دو طریق می توان اخذ نمود:

در روش اول متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار، در صورتی موفق به اخذ ویزای کاری اتریش خواهند شد که یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای اتریشی که مورد تائید دولت اتریش است دریافت کنند. البته نیاز است که کارفرمای اتریشی ابتدا موقعیت شغلی مورد نظر را به مدت ۳ ماه در کشور اتریش آگهی نماید و اگر متقاضی از شهروندان اتریش جهت کار در موقعیت شغلی مورد نظر داوطلب نشد، در مرحله دوم این موقعیت شغلی باید توسط کارفرما به مدت ۳ ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی گردد و در نهایت اگر متقاضی از شهروندان اتحادیه اروپا برای این موقعیت شغلی یافت نشد می تواند متقاضی که در خارج از اتحادیه اروپا حضور دارد را در موقعیت شغلی مورد نظر استخدام نماید. گفتنی است مجوز کاری و استخدام از اداره کار اتریش دریافت می شود.

در روش دوم که متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار، با اخذ ویزای جستجوی کاری این کشور، وارد اتریش می شوند، ۶ ماه زمان دارند که کار مناسب منطبق با تحصیلات و سوابق کاری خود را در این مدت بیابند. در صورت یافتن کار، ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) به ویزای کاری اتریش تغییر خواهد یافت که این امر نیز با مراجعه متقاضی به اداره کار و در نهایت اداره مهاجرت اتریش سبب اخذ اقامت کاری اتریش می گردد. به صورت کلی لازم به ذکر است که اخذ ویزای جستجوی کار اتریش (که بر اساس سیستم امتیازبندی خواهد بود)، در صورت بدست آوردن ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز به متقاضیان اعطا می گردد. متقاضی این امکان را دارد که به واسطه ویزای جستجوی کار اتریش ، وارد کشور اتریش شده در صورت یافتن شغل مناسب در مدت ۶ ماه اقامت کاری اخذ نماید. اخذ اقامت اتریش از طریق کار جزء کم هزینه ترین راه‌های مهاجرت است که برای بدست آوردن امتیازات لازم: سن، تحصیلات، سوابق کاری و همچنین تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در ادامه به بررسی امتیازات و شرایط دو روش مهاجرت کاری به اتریش خواهیم پرداخت:

.

 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار به روش پیشنهاد کاری (JOB OFFER)

در صورتی که متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق کار، پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور داشته باشد پس از ۶ ماه که در کشور اتریش و اتحادیه اروپا این موقعیت شغلی آگهی شد و داوطلبی برای آن وجود نداشت، کارفرما می تواند متقاضی این موقعیت شغلی را که خارج از اتحادیه اروپا است را استخدام کند. لازم به ذکر است که در این روش نیز امتیازات متقاضی باید به حد نصاب برسد. متقاضی در صورت استخدام می تواند برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز نیز اقدام نماید که در این روش در ابتدا به متقاضی یک اقامت دو ساله اعطا می گردد و در صورت ادامه به دو سال دیگر تمدید و بعد یک سال و در نهایت پس از ۵ سال متقاضی قادر است درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم اتریش به اداره مهاجرت این کشور تسلیم نماید و آن را دریافت نماید. لازم به ذکر است کارت اقامتی قرمز سفید قرمزی که متقاضی از این طریق دریافت می کند از جمله معتبرترین روش های اقامت در کل اتحادیه اروپا محسوب می گردد. متقاضی در این روش حداقل ۵۵ امتیاز باید دریافت نماید. امتیازات را در جدول زیر مشاهده نمایید:

جدول امتیاز نیروی کار در شغل های مورد نیاز اتریش

 

 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار به روش ویزای جستجوی کاری

متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار که تمایل به اخذ ویزای جستجوی کار اتریش دارند باید از این مطلب اطلاع داشته باشند که تنها با اتخاذ ۷۰ امتیاز لازم از ۱۰۰ امتیاز می توانند به این مهم دست یابند. در این صورت، متقاضیان قادر خواهند بود ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ و وارد کشور اتریش گردند. لازم به ذکر است در این نوع از ویزای اتریش،متقاضی تنها مدت ۶ ماه قادر به اقامت در اتریش خواهد بود. در این ۶ ماه باید کار مناسب و مطابق با رشته تحصیلی و سوابق کاری خود را یافته و همچنین اقامت و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد. متقاضی پس از ۵ سال کار و زندگی در کشور اتریش ، می تواند جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام و در نهایت پس از ۶ سال، پاسپورت اتریش را دریافت نماید. در ادامه در جدول ذیل به بررسی سیستم امتیازبندی ویزای جستجوی اتریش خواهیم پرداخت:

امتیازبندی نیروی کار ماهر اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

متقاضیانی که تمایل به اخذ ویزای کاری اتریش دارند باید مدارک ذیل را ارائه دهند. مدارک مورد نیاز ویزای کاری اتریش عبارتند از:

 • پاسپورت
 • اسنادی جهت اثبات کلیه مواردی که متقاضی از طریق آنها حد نصاب امتیازات را کسب نموده
 • بیمه مسافرتی
 • عکس
 • کلیه مدارک هویتی ( شناسنامه، کارت ملی)
 • اثبات داشتن محل اقامت در مدت اقامت کاری در اتریش
 • مدارکی جهت ارائه تمکن مالی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و بررسی ویزای همراه

در روش های مختلف مهاجرت به اتریش امکان حضور خانواده و همراهی آنها با متقاضی متفاوت خواهد بود. در صورتی که اخذ اقامت اتریش از طریق کار به دو روش JOB OFFER و ویزای جستجوی کار صورت گیرد، در هر روش شرایط مختلفی برای همراهی خانواده متقاضی وجود دارد. در روش JOB OFFER و یا پیشنهاد کاری متقاضی می تواند به صورت همزمان با درخواست ویزای خود، برای خانواده نیز درخواست ویزای همراه را به سفارت اتریش ارائه دهد. در روش ویزای جستجوی کار در ابتدا متقاضی باید به اتریش سفر نموده در زمان ۶ ماه مقرر کار مناسب را یافته و ویزای موقت خود را به ویزای کاری و اقامت کاری تبدیل نماید. پس از دریافت اقامت کاری اتریش، متقاضی می تواند جهت ارائه درخواست ویزای همراه برای خانواده اقدام نماید. لازم به ذکر است که ویزای همراه به همسر بالای ۲۱ سال و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که همسر متقاضی نیز قادر به کار به صورت تمام وقت خواهد بود.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و نرخ بیکاری در کشور اتریش

کشور اتریش به علت اقتصاد قوی و پویا و حضور در قلب اروپا و استفاده از موقعیت جغرافیایی مطلوب و وجود صنایع متعدد از جمله کشورهایی است که دارای نرخ پایین بیکاری است. نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۷ بر اساس آماری که نهادهای رسمی اعلام نموده اند معادل ۵٫۵ بوده و این مطلب نشان از این دارد که از هر ۱۰۰ نفر ۹۴ نفر در بازار کار این کشور مشغول به کار می باشند و ۶ نفر دیگر یا به صورت کامل واجد شرایط کار نیستند و یا در حال بررسی گزینه های مناسب به جهت کار می باشند. کشور اتریش در مقایسه با کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا که نرخ بیکاری بسیار بالایی دارند و دچار بحران اقتصادی که در سالهای اخیر گریبان کل اتحادیه اروپا را گرفته، هم از نرخ بیکاری بسیار پائین تری برخوردار است و هم در زمینه های اقتصادی از جمله کشورهای ثروتمند و یکه تاز محسوب می گردد. هر ساله فرصت های شغلی بسیاری برای متقاضیان کار در اتریش ایجاد می گردد که با دریافت حد نصاب امتیاز، امکان اخذ اقامت اتریش از طریق کار با یافتن کار مناسب نیز میسر خواهد بود. نرخ بیکاری کشور اتریش در سال ۲۰۱۸ معادل۴٫۷ درصد است که نرخ بسیار پایینی محسوب می گردد. در ادامه نموداری مبنی بر نرخ بیکاری کشور اتریش در سال‌های گذشته مشاهده خواهید نمود.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دلایل انتخاب کشور اتریش

مهاجرت به اتریش - اخذ اقامت اتریش - پاسپورت اتریش - ویزای اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و میزان حقوق در کشور اتریش

از جمله ملاک های مهم برای یافتن کار، میزان حقوق دریافتی می باشد که قطعا این مطلب از جمله نکات بسیار مهم برای متقاضیان اخذ ویزای کار اتریش و متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار است . در ادامه میزان حقوق دریافتی در موقعیت های شغلی مختلف در کشور اتریش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

جدول میزان حقوق دریافتی در موقعیت های شغلی مختلف در کشور اتریش

در ادامه میزان درآمد در هر یک از شهرهای کشور اتریش به صورت میانگین ذکر شده است.

میزان درآمد در هر یک از شهرهای کشور اتریش به صورت میانگین

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ در اتریش

متقاضیانی که جهت اخذ ویزای کاری اتریش اقدام می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که آیا رشته تحصیلی و تخصص وی جزء مشاغل مورد نیاز کشور اتریش است یا خیر؟ اخذ اقامت اتریش از طریق کار زمانی میسر است که کار مناسبی در این کشور یافت و پس از یافتن کار شرایط اقامت کاری را فراهم ساخت. در صورتی اقدام به اخذ ویزای اتریش نمایید که رشته تحصیلی شما و همچنین تخصص شما جزو رشته ها و مشاغلی است که در این کشور امکان کاریابی وجود دارد. طبق آخرین لیستی که اداره مهاجرت کشور اتریش تحت عنوان لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ارائه داده است، مشاغل ذیل در کشور اتریش نیازمند نیروی کاری مجرب می باشد.

 • مهندسی برق و زیر شاخه ها
 • مهندسی کامپیوتر و زیر شاخه ها
 • تجارت
 • مهندسی مکانیک و زیر شاخه ها
 • ساخت و ساز
 • مهندسی آی تی
 • مددکار اجتماعی
 • بهداشت عمومی
 • مهندسی شیمی

کار در خارج از کشور - مهاجرت کاری به خارج از کشور

بررسی جدیدترین لیست کامل مشاغل اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و نحوه کاریابی در کشور اتریش

افرادی که با ویزای جستجوی کار اتریش به این کشور ورود می کنند، در صورتی می توانند کار مناسبی بیابند که به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط نسبی (جهت برقراری ارتباط با کارفرما و متقاعد نمودن وی برای استخدام) داشته باشند. البته اگر متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق کار ، به زبان آلمانی آشنا باشد، احتمال بسیار بالاتری برای یافتن کار خواهد داشت، چرا که با وجود تسلط شهروندان اتریشی به زبان انگلیسی، زبان رسمی این کشور زبان آلمانی می باشد. متقاضی ویزای کاری اتریش می تواند قبل از ورود به این کشور و شروع ۶ ماه استقرار وی در اتریش، با جستجو در گوگل شرکت های معتبر که نیاز به نیروی کاری دارند را یافته، رزومه کاری و سوابق خود را از طریق ایمیل ارسال نماید. بدین صورت به محض ورود به اتریش، با آشنایی اولیه ای که نسبت به شرکت هایی که تخصص وی را می طلبند پیدا کرده است، به میزان قابل توجهی در زمان، صرفه جویی نماید. قبل از ارسال رزومه به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است دقیقا با شخص مصاحبه کننده از طریق سرچ در گوگل آشنا شوید. در زمان مصاحبه حضوری، با شناخت اولیه نسبت به وی می توان گفتگوی بهتری داشت. لازم به ذکر است در این جلسات استفاده از لباس های رسمی می تواند وجهه خوبی را از شما به نمایش بگذارد که این امر بسیار مهم خواهد بود.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

هزینه های زندگی در اتریش
اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و مؤسسات کاریابی در کشور اتریش

همانطور که در این مقاله اشاره شد از دو طریق می توان ویزای کاری اتریش را دریافت نمود. روش اول از طریق دریافت job offer یا پیشنهاد کاری و در روش دوم از طریق ویزای جستجوی کار. در هر دو روش جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار نیاز به یافتن کارفرما می باشد که این امر از طریق جستجو در سایت های کاریابی معتبر و موسساتی که در این باره مشغول به فعالیت هستند و از طرق مختلف دیگری امکان پذیر خواهد بود که در ادامه ذکر خواهیم نمود:

 • سایت های کاریابی

سایت های معتبر بسیاری در سراسر اتحادیه اروپا مشغول به کار هستند و در راستای یافتن کار مناسب به شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا خدمات کاریابی ارائه می کنند. در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت:

 • xpatjobs.com
 • at
 • europa.eu
 • at
 • at

 • روزنامه

از جمله رایج ترین و سنتی ترین روش های کاریابی مراجعه به روزنامه های کثیر الانتشار و روزنامه هایی که به صورت تخصصی در زمینه کاریابی فعالیت می کنند. در کشور اتریش هم می توان از طریق مراجعه به این نوع روزنامه ها اقدام به کاریابی نمود. در ادامه به معرفی برخی از این روزنامه ها خواهیم پرداخت:

 • Krone
 • Diepresse
 • Derstandard
 • nachrichten
 • Kurier

کاریابی در خارج از کشور - پیدا کردن کار در خارج

از دیگر راه‌های کاریابی در اتریش ، پس از حضور در این کشور از طریق ویزای جستجوی کار، مراجعه حضوری به دفاتر کاریابی است که در سراسر شهرهای این کشور یافت می شوند.

شهرهای اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کشور اتریش

متقاضیانی که تمایل به اخذ اقامت اتریش از طریق کار را دارند، باید از این مطلب آگاهی یابند که با پنج سال کار و اقامت در این کشور به راحتی می توانند اقامت دائم اتریش را دریافت و پس از دریافت کارت اقامت دائم، اقدام به اخذ پاسپورت اتریش نمایند. از دو راه می توان موفق به دریافت ویزای کار اتریش و در نهایت اخذ اقامت اتریش از طریق کار شد که در روش اول از طریق پیشنهاد کاری از یک کارفرما در اتریش و دیگری ویزای جستجوی کار اتریش است که متقاضی ۶ ماه زمان خواهد داشت تا کاری مرتبط با رشته تحصیلی و سوابق کاری خود بیابد. جالب است بدانید از طریق ویزای کار می توانید کارت قرمز سفید قرمز و اقامت از این طریق در اتریش را اخذ نمایید که می توان گفت از بهترین انواع اقامت در اروپا است. در این نوع از اقامت، متقاضی تنها باید برای یک کارفرما کار کند تا پس از دو سال موفق به تمدید اقامت خود در اتریش گردد که پس از ۲۱ ماه یا دو سال متقاضی قادر به دریافت کارت قرمز سفید قرمز پلاس گردد. با داشتن این کارت اقامتی می تواند کار خود و در نهایت کارفرما را تغییر دهد. کارت قرمز سفید قرمز، ۳ سال اعتبار خواهد داشت که پس از سپری شدن آن، شخص متقاضی مجموعا ۵ سال در کشور اتریش مشغول به کار و زندگی است و در نهایت پس از ۵ سال می تواند به اداره مهاجرت اتریش مراجعه و درخواست اخذ اقامت دائم این کشور را ارائه کند. پس از سپری نمودن یک سال از دریافت کارت اقامت دائم می تواند جهت اخذ پاسپورت اتریش اقدام نماید. لازم به ذکر است افرادی که تمایل به دریافت Blue Card دارند می توانند با رسیدن به میانگین درآمد سالیانه ای که هر ساله تعیین می شود، اقدام به اخذ آن نمایند. از جمله امتیازات Blue Card داشتن اجازه کار در کل اتحادیه اروپا است که بسیار ایده آل محسوب می گردد.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار - کار در اتریش - مهاجرت کاری به اتریش

وکیل مهاجرت در اتریش
مشاوره مهاجرت به اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد زیبایی های اتریش

پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش
کشور اتریش برای زندگی
آب و هوای اتریش
اخذ اقامت اتریش از طریق کار و سخن پایانی

اخذ اقامت اتریش از طریق کار ، سایت های کاریابی و همچنین شرایط مهاجرت کاری اتریش در این نوشتار مورد بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که در بالا ذکر شد، کشور اتریش به سبب شرایط اقتصادی ایده آل، نرخ بیکاری پایین، سطح بالای رفاه و خدمات اجتماعی که به شهروندان ارائه می گردد و از همه مهمتر میزان بسیار بالای امنیت اجتماعی، می تواند گزینه بسیار ایده عالی جهت کار، تحصیل و سرمایه گذاری باشد. اگر در فکر مهاجرت هستید و مقصدی با ویژگی های گفته شده می خواهید، کشور اتریش را از گزینه های اولیه قرار دهید. سپس بعد از تحقیق و مشاوره با وکلا و کارشناسان متخصص در زمینه مهاجرت، مقصد را انتخاب نمایید. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق مطالعه مقالات تخصصی سایت های موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اخذ اقامت اتریش از طریق کار و دیگر روش ها با استفاده از کلید واژه ملک پور در گوگل سرچ و مشاهده نمایید. در صورتی که با مطالعه مقاله اخذ اقامت اتریش از طریق کار سوالاتی برای شما به وجود آمده، می توانید در قسمت دیدگاه‌ها و یا پرسش و پاسخ همگانی، آنها را طرح نمایید و به پاسخی کامل دست یابد. همچنین در صورتی که تمایل دارید جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار شرایط خود را بررسی نمایید و اطلاعات تکمیلی دریافت کنید، با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 پاسخ
 1. Hiva گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید من مدرک کاردانی رادیولوژی وارشد مدیریت دارم خواستم بدونم برای گرفتن اقامت اتریش شانسی وجود داره؟

  پاسخ
 2. سعید جامی گفته:

  سلام ، وقتتون بخیر، پیشاپیش صمیمانه سپاسگزارم از وقتی که میزارید، من ۲۵ سال سابقه کار پروتز دندان دارم ، مدرکم دیپلم تجربی و متأهل دارای یک فرزند زیر دو سال، برای اتریش قصد مهاجرت دارم، با سرمایه سیصد میلیون . سن ۴۲ سال. زبان انگلیسی هم در سطح ابتدایی . اگر ممکنه مرا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 3. فاطمه گفته:

  سلام من فوق دیپلم زبان دارم وهم اکنون دانشجو طراحی دوخت هستم ایا میتونم بورسیه تحصیلی یا از طریق کار در همین رشته اقامت اتریش بگیرم چطور میتوان فهمیدایا نیاز به این شغل در این کشور وجود دارد یا نه?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام خواهش میکنم جواب بدین
  با این اوضاع گرفتن اقامت برای کاذ تو کشور اتریش خیلی سخته
  منم خیلی دوست دارم که اقامت اونجارو واسه کار بگیرم
  ولی این آگهی هایی که بعضی ها برای کار تو کشور اتریش میدن چیه پس؟
  اینکه آگهی میکنن طرف باید اول به ترکیه صفر کنه و در دفتر اونا یه مبلغی رو میده بعد اوناهم با آشنایی که توی سفارت اونجا دارن کارتو راه میندازن و میفرستنت اتریش واسه کار
  من اینجور آگهی زیاد دیدم توروخدا بگید این آگهیا صحت داره و میشه اعتماد کرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی در صورتی که مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشید می توانید از ایران برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایید اما باید مدرک زبان نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. منا گفته:

  با سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی شیمی از داشنگاه تهران رو دارم
  از نظر سابقه کاری باید بگم که در حدود چند ماهه و نمیشه روش حساب باز کرد
  نمره ایلتس ۶ هم دارم
  میخواستم بدونم شانس من به همراه همسرم برای گرفتن اقامت چه از طریق تحصیلی و … تو کشورهای اروپایی بالاخص اتریش و یا انگلستان چقدر هست؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید همچنین کشورهای متعددی را می توانید اقدام داشته باشید برای ویزای تحصیلی اگر قصد ورود به مقطع دکترا را دارید باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید در غیر این صورت می توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید که هم می توانید برای اتریش و هم انگلیس و هم بسیاری از کشورها اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر و بررسی اطلاعات خود می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 6. Keyvan گفته:

  سلام جناب ملک پور – از لطف و راهنمایی های بی نقص شما ممنون
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  من با مدرک کارشناسی معماری ،متاهل ،۲۹ ساله
  ۳سال هست که کار اجرای ساختمان میکنم ولی جون خصوصی هست ،بیمه کاری ندارم و خودم بیمه شخصی مردم برای بازنشستگی – خیلی دوست دارم اقامت اتریش بگیرم
  فکر کنم بهترین روش اقامت از طریق کار باشه
  ممنون میشم که راهنمایی کنید
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان اخذ ویزای کار را دارید اما بهتر است بدانید که برای اخذ ویزای کار اتریش باید امتیاز لازم این ویزا را کسب نمایید که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفاتر mieتماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. mie editor3 گفته:

  سلام. اگر پزشک متخصصی در اتریش دوره فوق تخصصی بگذرونه میتونه در اتریش کار و به دنبال اون اقامت بگیره؟؟ سپاس

  پاسخ
 8. مصطفی ابراهیمی رستگار گفته:

  باعرض سلام وآرزوی سلامتی وشادی برای شما وخانواده محترم جناب ملک پور.یک نکته ای رو که من درسایت شما ندیدم میزان پرداخت حقوق کارگری ومهندسی دراتریش رو(البته واقعی ش)جایی ذکرنکردین.یک بنده خدایی ازهم وطنان عزیزکه مقیم آلمان هست روچندوقت پیش دیدم میگفت اگرکارگرحرفه ای باشی وزبانت هم خوب باشه ساعتی۲۰یوروحقوق دریافت میکنی.ددراتریش یک آشپز ویک مهندس کامپیوتربرنامه نویس چقدرحقوق دریافت میکنن؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بستگی به مدارک و سطح زبان شما دارد و همچنین شخص کارفرما برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. مرجان گفته:

  جناب اقای ملکپور،برادر بزرگوار سلام و خسته نباشید خدمت شما.خدا قوت میگم و از ته دل ارزوی بهترینها رو برای شما دارم.اینقدر با مهربانی،اینقدر با گرمی و دلسوزانه صحبت و راهنمایی میکنید که زبان برای تشکر از جنابعالی قاصره.کاش انسانهای فهیم و باوجدانی مثل شما زیاد بودند.اقای دکتر عزیز من از شما یک راهنمایی کلی میخوام و البته قبلا هم براتون پیام گذاشتم و ایمیل زدم که به دلیل کثرت امور و سوالات پاسخی نگرفتم.
  من سی سال سن دارم.دانشجوی کارشناسی زبان انگلیسی هستم،اما بنا به دلایلی که مهمترینش عدم انگیزه برای ادامه تحصیل در ایرانه قصد دارم با گرفتن مدرک کاردانی انصراف بدم.۳ سال و نیم سابقه کار مدیریت فروش و بازرگانی دارم.زبان انگلیسم خوب هست و گرچه مدرک زبان ندارم اما به دلیل قوی بودن پایه زبانم میتونم مدرک بگیرم و مشکلی نیست.مجرد هستم،وضعیت مالی متوسط و پشتوانه ای که اگر بتونم تهیه کنم در حدود صد میلیون میشه. خیلی وقت هست فایلهای صوتی شما رو گوش میدم و راستش به دلیل شرایط نه چندان مطلوب تحصیلی هربار نا امید شدم.طی صحبتهای شما به مطلبی برخوردم تحت عنوان top up course که برای ادامه تحصیل کسانی که فوق دیپلم دارند توصیه کردید.من مشتاق شدم و پس از سرچ کردن فهمیدم انگلستان بسیار خوبه ولی متاسفانه به دلیل گران بودن هزینه ها منصرف شدم.همچنین فایلهای اخیر راجع به کارت قرمز سفید قرمز رو گوش میدادم که به نظرم روش جالبی اومد،اما نمیدونم واقعا برای شخص من مناسبه یا نه و در کل گیج شدم و علی رغم تمایل زیادم برای مهاجرت راستش نا امید هستم که اصلا روشی برای من هست یا خیر.اقای ملکپور عزیز با تمام وجود امیدوارم پاسخ سوالم رو بگیرم و شما با دید علمی و صداقت کلامتون بفرمایید من چیکار کنم؟ مهاحرت تحصیلی انگلستان یا اتریش؟یا روش کارت قرمز سفید قرمز هیچ کدام راه مناسبی هست یا خیر؟و اگر نیست چه توصیه ای دارید؟
  بسیار بسیار خوشحال میشم اگه این بار پاسخ سوالم رو با صدای گرم شما بشنوم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز باید دید آیا امتیاز شما به حد مورد نظر میرسد یا خیر . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم . این روش بستگی به سرمایه شما دارد و اگر سرمایه کافی داشته باشید یکی از بهترین راه های مهاجرت به شما می آید . با تشکر

   پاسخ
 10. رضا گفته:

  به نام پروردگار
  ضمن عرض سلام وادب و احترام خدمت استاد و دوست وسرور گرامي جناب اقاي دكتر ملكپور خواهشمند است ارادت اينجانب را پذيرا باشيد.طبق فرموده حضرتعالي سخن كوتاه ميكنم گرچه كه هر كلمه اي گفته شود توانايي وصف الطاف و راهنمايي هاي بي دريغ شمارا ندارد.
  و اما بعد…
  من علاقمند به اقامت از طريق كارت قرمز سفيد قرمز هستم مي خواستم شرايطم را عنوان كنم ببينم امتياز لازم را جهت اين روش كسب ميكنم يا خير و اگر خير كدام روش را به اينجانب پيشنهاد مي فرماييد.
  من متولد مرداد ماه ۱۳۵۶ شمسي يا ۳۰ جولاي ۱۹۷۷ هستم داراي مدرك ليسانس معدن (استخراج معدن) از دانشكاه باهنركرمان فارغ التحصيل سال ۱۳۷۹وو مسلط به نرم افزارهاي تخصصي معدني و نقشه برداري و فوق ليسانس اي ام بي اي)EMBA( از دانشگاه علم و صنعت تهران فارغ التحصيل ۱۳۸۷هستم. از سال ۱۳۸۰ در شركت ملي صنايع مس ايران مشغول كارم كه ۶ سال آن مستقيم در معدن و ۱۰ سال آن ددر امور آموزش معدن مربي و برنامه ريز آموزشي در حيطه معدن هستم.داراي يك ثبت اختراع انفرادي و يك ثبت اختراع گروهي در زمينه غير مرتبط با رشته دانشگاهيم هستم . متاهل داراي يك فرزند پسر ۹ ساله و خانمم هم ۳۹ سال سن و خانه دار و فوق ديپلم معدن بدون سابقه كار است. احتمال زياد سال ديگه به صورت پيش از موعد بتونم بازنشسته بشم كه تا حدود شش ماه ديگه مشخص ميشه ولي چه بازنشسته بشم چه نشم با توكل و ياري پروردگار و راهنمايي شما سرور گرامي قصد مهاجرت به اتريش را دارم چون هدفم از مهاجرت كسب آرامش رواني و آينده اي روشن با توكل به خدا براي خانواده ام هستم. در حال حاضر ماهيانه حقوقي معادل ۷ ميليون دارم و سرما يه اي هم به صورت ملك در حدود ۵۰۰ ميليون دارم ولي با توجه به ركود بازار مسكن در ايران به سختي تبديل به پول ميشن كه شايد با زير قيمت ۴۰۰ ميليون دستم را بگيره. بنابراين نياز به داشتن كار در اتريش (انشالله)خواهم بود. زبان انگليسي در حدود آيلتس ۴ بلدم و زبان آلماني را هم شروع كردم و در كلاس شما استاد بزرگوار براي ترم جاري نيز ثبت نام كردم.
  پدربزرگوارم هم يك مبلغ در حدود ۳۰۰ ميليون تومان در حساب بانكي به نام من به صورت سپرده بلند مدت باز كرده كه اين پول نزد من به امانت است و چون فكر ميكنه كه شايد اين پول تو حساب به نام من بتونه كمكي بهم بكنه جهت مهاجرت ولي من حق دخل و تصرفي در آن ندارم.
  لذا با توجه به موارد فوق اينجانب داراي شرايط كسب امتياز براي كارت سفيد قرمز سفيد هستم؟

  سوال ديگر من اين است كه اگرپدرم يا خانمم يك شركت در اتريش ثبت كند و من را استخدام كند آيا ميتونه خودش و مادرم هم هم اقامت بگيرن؟ اگر اون شركت فعاليت نداشته باشد در اتريش تكليفش چي ميشه؟اون شركت آيا فقط به صرف پرداخت حقوق به من و ماليات آن تا چند سال به اينگونه مي تواند ادامه حياط بدهد؟ در مورد اين روش از اامت گرفتن اگر زواياي ديگرش را هم باز بفرماييد بسيار سپاسگزار ميشيم!
  البته پدرم تمايلي به اين كار نداره فقط برام سوال بود كه تكليف اون شركت كه ثبت ميديم و مارو استخدام ميكنه چي ميشه و وقتي فعاليتي نداره چگونه ميتونه مفيد باشه براي اقتصاد اتريش و ادامه حياط بده؟؟
  يك نكته هم كه اولويت من اينه كه من و خانواده ام با هم بتونيم به كشور اتريش مهاجرت كنيم چون شديدا به هم وابسته هستيم.
  لطفا راهنمايي فرماييد!
  با تشكر از الطاف بيكران و بي دريغتان
  يا حق و يا علي

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   راه کارت قرمز سفید قرمز یکی از راه های جدیدی است که به تازگی ایجاد شده است . شرایط اولیه شما مناسب به نظر می آید ولی ممکن است که نیاز به آن حساب پدربزرگ شما وجود داشته باشد .
   بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را دقیقا بررسی نماییم و به شما بهترین راه را پیشنهاد دهیم . با تشکر

   پاسخ