اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش

اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش

اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش

اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش چگونه است ؟  راه های اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش   کدام است ؟ روش های مهاجرت به اتریش کدام است ؟ آیا با مهاجرت کاری به اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار مطلع هستید ؟  آیا تاکنون به مهاجرت کاری به اتریش و اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش   فکر کرده اید؟  شرایط اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش به چه صورت است ؟ برای کاریابی در اتریش  و اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش و همچنین اخذ ویزای کار در اتریش  از کجا باید شروع نماییم ؟

قوانین اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش و سایت های کاریابی اتریش   کدامند ؟   ایا از مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش اطلاع دارید ؟ قوانین شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان چگونه است ؟

ایا شغل و تخصص شما جزء  مشاغل مورد نیاز در اتریش  می باشد ؟

از راه های اخذ اقامت دائم اتریش از طریق کار چه اطلاعاتی داریر  ؟  ایا صرفا با دعوتنامه  کاری اتریش می توان  ویزای کاری اتریش را بدست اورد  ؟ ایا طبق قوانین اتحادیه اروپا میشود  برای کار در اتریش دعوت شد؟   آیا با سایت­های کاریابی اتریش آشنایی دارید؟ ایا بعد از اخذ ویزای کاری اتریش   میشود برای اقامت دائم اتریش اقدام نمود ؟   وکیل مهاجرت  به اتریش چگونه می تواند در انجام این پروسه و اخذ اقامت اتریش از طریق کار به شما کمک کند  ؟

اگر خواهان مهاجرت کاری به اتریش هستید و می خواهید بدانید که ایا اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش   امکان پذیر است و پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید ، این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت از طریق کار در اتریش  را مطالعه بفرمایید  .وکلا و مشاورین مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی ملک پور همواره اماده پاسخگویی ودادن اطلاعات درست به شما عزیزان در سراسر جهان هستند .

ویزای جستجوی کاراتریش

نحوه اقدام از طریق ویزای جستجوی کار در اتریش :

با اخذ ویزای جستجوی کار اتریش  به  شما  اجازه داده میشود به مدت ۶ ماه وارد کشوراتریش شوید و به دنبال کار مرتبط با رشته خود در این کشور بگردید و کاری را پیدا کنید . تا  هنگامی  که کاری را پیدا نکرده اید همراهان شما  یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال   اجازه ندارند  در اتریش حضور داشته باشند. در صورت یافتن کار و انعقاد  قرارداد با کارفرما مدارک کاری و قراردا فی مابین شما و کارفر ما  شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه ارجاع داده میشود و پس از  طی مراحل  قانونی و تایید این مدارک  توسط ارگان مربوطه ، کارت اقامت شما به نام قرمز- سفید- قرمز (Rot-Weiss-Rot Card )صادر می شود  و اقامت شما تمدید می شود ودر این زمان است که  خانواده شما می توانند به شما ملحق شوندو به اتریش بیایند . همانطور که میدانیم   ویزای جستجوی کار اتریش یک  ویزای امتیازی  است  و شمامی  بایست  حداقل  ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز لازم را  بدست اورید که در زیر این جدول امتیاز بندی را ملاحظه خواهید نمود.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   شهرهای اتریش

 

سیستم امتیاز بندی ویزای کار اتریش و اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش  

 • وضعیت تحصیل حداکثر ۴۰ امتیاز

فرد می بایست حد اقل مدرک کارشناسی را اخذ کرده باشد

 • وضعیت شغل حداکثر ۲۰ امتیاز

حداقل سابقه ی کار ۳ ساله ترجبحا بابیمه لازم است

 • وضعیت مدرک زبان حداکثر ۱۰ امتیاز

مدرک انگلیسی حداقل ۵/۵ یا A2 آلمانی لازم می باشد

 • وضعیت سنی حداکثر ۲۰ امتیاز
  • تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز
  • تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز
  • تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز
 • وضعیت تحصیل در اتریش  حداکثر ۱۰ امتیاز

شما متقاضیان اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش در اتریش باید کاری را بیابید که  مرتبط به تجربه کاری و تحصیلات شما باشد وچانچه کار غیر مرتبط باشد ویزای کاری شما تمدید نمی شود .بعد از پیدا نمودن کار متناسب و تایید شده از نظر اداره کار اتریش  برای  تمدید به شما کارت اقامت کاری یک ساله و بعد از سال اول باز هم یک کارت یک ساله و پس از آن کارت اقامت سه ساله داده خواهد شد.در این زمان باتوجه به اینکه  شما در این مدت مالیات به دولت اتریش پرداخت نموده اید  می توانید  برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست بدهید.

 

در خصوص اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش می توان بیان نمود که در سال های اخیر باتوجه به پیشرفت  کشور اتریش  در زمینه های صنعتی و وجود برند های موفق جهانی در ان ، این  کشور نیاز بسیار  زیادی  به نیروی کار خارجی حتی از خارج از اتحادیه اروپا دارد .و زمینه را برای حضور متخصصین  مهیا نموده و ان استفاده از ویزای جستجوی کار اتریش است   .
برای مهاجرت به اتریش از طریق کار و مهاجرت کاری اتریش و همچنین اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش مدارک معتبری نیازمند است تا بتوان صلاحیت  کاری و شما  را بررسی کرد واین شرایط باید در کشور اتریش  تایید شده باشند .بنابراین ترجمه صورت گرفته شده باید بر اساس زمان و بودجه سرمایه ای مدنظر بوده باشد. زمانیکه درخواست نامه مطرح شد فرآیند ارزشیابی معمولا ۷ هفته به طول می انجامد.
زمانیکه اجازه کار  تایید  شد  از سوی ارگانهای  مربوطه  شخص متقاضی اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش باید درخواست برای ویزای اقامت  بدهد  تا به اتریش مسافرت نموده و براین اساس کار خود را شروع نماید.
آیا شرکت من می تواند اجازه کار اتریشی بدست آورد؟
دو راه مشخص برای افراد وجود دارد که بر اساس کار خود اجازه کار دریافت کنند:
۱-زمانیکه شخص متقاضی اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش بصورت مستقیم توسط شرکت اتریشی استخدام گردد، این حالت تحت عنوان درخواست نامه گواهی امنیت  کاری می باشد.
۲-شرکت خارجی نماینده مطلق نبوده و باید بر اساس سرویس های قراردادی درخواست دهد. در این بخش، شخص باید از تمامی مالیاتهای سیستم مطلع بوده باشد. این حالت تحت عنوان درخواست اجازه ای نامیده می شود.
چگونه شخص صلاحیت برای اجازه کار در اتریش پیدا می کند؟
شخص متقاضی  می بایست  اسنادو مدارک   لازم   درباره ی  تجربه کاری  خود در بدست آوردن شغل مذکور را  دارا باشد. اگر که فرد متقاضی اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش اجازه نامه داشته باشد باید حداقل ۶-۱۲ ماه تجربه کاری داشته تا بتواند صلاحیت برای کار در سیستم های شرکتی را بدست آورد.

توصیه می گردد اگر شما عزیزان می خواهید مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش را داشته باشید و اخذ ویزای کار در اتریش را انجام دهید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اتریش از طریق کار مطلع گردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  به صورت تخصصی در خصوص اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش و یا حتی کار ضمن تحصیل در اتریش مشاوره رایگان بدست آورید .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   ترک تابعیت اتریش

 

کارت قرمز سفید قرمز    Red-White-Red Card

کارت قرمز سفید قرمز برای مدت ۱۲ ماه صادر میشود و دارنده آن را محق در اقامت و کار در مشاغل خاصی می کند.

اشخاص زیر شایستگی کارت قرمز سفید قرمز را دارند:

– نیروی های کار فوق العاده ماهر

– نیروی کار ماهر در مشاغل کمیاب

– نیروی کار در مشاغل کلیدی

– فارغ التحصیلی از دانشگاه ها، کالج ها و مراکز آموزش عالی اتریش

– خویش فرمایی در مشاغل کلیدی

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش

 • پاسپورت و شناسنامه
 • فرم در خواست که باید تکمیل گردد
 • عکس متقاضی
 • کپی بلیط و رزورو هتل
 • ریز پرینت حساب بانکی
 • گواهی تمکن مالی بلنک
 • فیش حقوقی
 • گواهی اشتغال به کار
 • سند ملکی
 • مدرک زبان
 • گواهی عدم سوء پیشینه

 

با توجه به شرایط کار در اتریش چگونه می توان برای مجوز کار اقدام نمود

هنگامی که  درخواست نامه  شما تایید شود  و تحت نظر AMS (Arbeitsmarketservice ) قرار  بگیرد  بعد از  تایید نهایی اعلام می شود.
در زمانی که   درخواست نامه مجوز کار شما در اتریش تصدیق نهایی  بگیرد  ، در ان زمان است که شخص متقاضی نیازمند به ویزای اقامت بوده که درخواست آن باید از طریق کشور شخص متقاضی صورت گرفته شده باشد.
شخص بر این اساس باید گواهی دال بر صدق گفته های خود و همچنین گواهی تولد ارایه داده باشد و بدنبال آن ارزشیابی نهایی مدارک صورت گرفته شده باشد.
فرق میان  اجازه  کار و ویزا در چیست؟
اجازه کار به معنای  اجازه از طرف  ان شرکت  می باشد  برای  استخدام شخص خارجی که در ان زمینه کاری مورد نیاز توانایی کار دارد.
اما این اجازه کار که شرکت  به شخص می دهد این به  معنی ان  نیست که شخص  اجازه دارد  به کشور اتریش  مسافرت نماید و یا از کشور اتریش اقامت بگیرد. بلکه باید بااین پیشنهاد کاری به سفارت برود و ویزای کاری اتریش را دریافت نماید  . مگر اینکه اجازه کار آن تصدیق گردد و شخص بتواند ویزای نوع (D ) و یا ویزای نوع (C )را بر اساس نوع استخدامی و اجازه کار خود درافت دارد.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   اخذ اقامت کاری در سوئد

 

در پایان بحث اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش توصیه می گردد عزیزان چنانچه  در خصوص  اخذ اقامت اتریش از طریق کار و  اخذ ویزای کاری اتریش   اطلاعات بیشتر احتیاج دارید و در زمینه­ی مشاغل مورد نیاز اتریش  و شرایط کار در اتریش ، سایت­های مختلف کاریابی اتریش، میزان حقوق و مزایای مشاغل در این کشور  ابهاماتی دارید  و احتیاج دارید با وکیل مهاجرت به اتریش  مشاوره شوید  می­توانید به سایر مقالات موجود در وبسایت مؤسسه حقوقی ملک پور رجوع کنید و یا اینکه هم اکنون با موسسه حقوقی ملک پور و دفاتر همکار ایشان تماس بگیرید. و در خصوص اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 پاسخ
 1. مجید نجف زاده گفته:

  سلام
  مجید هستم
  کارشناس کامپیوترم و فقط پایان نامه ارشدم مونده
  هفت سال سابقه کار به عنوان کارشناس نرم افزار در دانشگاه علوم پزشکی گلستان را دارم که دو سال ان را به عنوان مدیر واحد نرم افزار و برنامه نویسی ستاد مرکزی دانشگاه هستم
  برنامه نویسی به زبان های c# & asp.net mvc & .net core و موارد جانبی را می دانم و طراحی و پیاده سازی چند سامانه که مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی ، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه هست را دارم
  متاهلم و ۳۱ سالمه
  می خواستم بدونم برای گرفتن اقامت از طریق کار در اتریش از کجا باید شروع کنم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، لطفا ویدیوهای کانال تلگرام و مقالات مرتبط را مشاهده کنید ، همچنین ویدیو کامل اپلای اتریش نیز بسیار کمک کننده است.

   پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  درود خدمت دکتر ملک پور بزرگوار،نگار هستم ۳۰ ساله فوق لیسانس علوم آزمایشگاهی و همسرم ۳۵ ساله ارشد مدیریت ورزشی با سابقه ۷ سال معلم تربیت بدنی،با توجه به اینکه سرمایه زیادی نداریم میخواستم از طریق ویزای کاری اقدام کنیم تا بتونیم با کارکردن در اونجا امرارمعاش کنیم تاکید خصی رو ی کشوری و یا شهر بزرگی ندارم هدف من داشتن یه زندگی آروم حتی شده توی شهر بسیار کوچیکی هم باشه .اگه لازم هست بگید تا از طریق اسکایپ باهاتون صحبت کنم .در ضمن تو کلاسهای المانی و انگلیسیتون هم ثبت نام کردیم . با تشکرو سپاس فراوان

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  سلام آقای دکتر ،ممنون بابت تمام راهنمایی هاتون در کانال تلگرام ،من مدام پیگیر کانال خوبتون هستم ،من و همسرم از طریق دفاتر همکارتون مشاوره گرفتیم و قرار شد برای اقامت کاری به کشور اتریش از شما مشاوره بگیرن و در صورت تایید شما ،ما قرار دادی رو با شما تنظیم کنیم ،همسرم مدارک و رزومه کاریش رو برای همکارتون در ایران ایمیل کردن که ایشون هم برای شما ایمیل کنن تا نظرتون رو بدید ولی بیشتر از یک هفته هستش که ما منتظر جواب شما هستیم اما هنوز به ما جوابی ندادید ،البته دفتر همکارتون در ایران به ما گفتن که جواب شما رو برای ما ایمیل میکنن ولی همچنان ما در انتظار جوابی از طرف شما هستیم ،خواهش میکنم ازتون ما رو از انتظار در بیارید ،در صورت تایید شما ،ما وقت اسکایپ میگیریم که مستقیم با خودتون هم صحبت کنیم ،من و همسرم یک دنیا ممنونتون میشیم که کار ما رو پیگیری کنید

  پاسخ
 4. Farzaneh گفته:

  با سلام و خسته مباشيد خدمت اقاي دكتر ملك پور
  خدمت شما عرض ميكنم كه من حدود ١١ سال سابقه كاري با بيمه و همينطور ليسانس دارم و ٣٥ ساله هستم و زبان انگليسيم هم در حد متوسط هست ،مدتي پيش با شخصي كه در اتريش است مذاكره كردم جهت اينكه از طريق ويزاي كار و در واقع همون جاب افر بتونم مهاجرت كنم
  يعني ايشان با واسطه ها و اشناياني كه داشتن مذاكره كردن و نتيجه گرفتن كه با توجه به سوابق و شرايط من ميتونن در همين زمينه اي كه الان در ايران مشغول هستم در اتريش براي من كار پيدا كنند و من از طريق جاب افر مهاجرت كنم .و حتي قرار شد بعد ازينكه بمن اعلام كردن كه به سفارت برم و من بعد از مرحله ي سفارت و گرفتن ويزاي كاري از سفارت مبلغي رو كه باهم قرار گذاشته بوديم پرداخت كنم ،الان حدود ٦ ماه گذشته و هنوز هيچ خبري نيس، و هنوز بمن ميگن كار من در حال انجامه و بطور كامل اكي نشده
  نه وقت سفارتي و نه هيچ چيز ديگه اي
  اقاي دكتر خواهش ميكنم منو راهنمايي كنيد
  من واقعا نميدونم كه بيشتر ازين براي اين قضيه صبر كنم و اينكه ايا واقعا اونها ميتونن براي من اينكارو بكنن يا نه
  من هيچ پولي پرداخت نكردم ولي احساس ميكنم شايد منو سر كار گذاشتن و نميتونن اينكارو براي من انجام بدن
  خواهش ميكنم بمن بگين ايا اين پروسه ميتونه در اين حد زمان ببره؟؟ و اين مدت طبيعيه ؟؟ يا نه؟؟
  و اينكه چكار ميتونم در اين شرايط انجام بدم
  با تشكر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کار اتریش باید امتیاز لازم راکسب نمایید و سپس ویزای جستجوی کار را اخذ نمایید که بتوانید در جستجوی کار باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 5. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ، میخواستم بپرسم که در خصوص دریافت اقامت کاری کشور اتریش موسسه شما خدمات و یا تعهدی در خصوص پیدا کردن شغل نیز دارد یاخیر؟

  پاسخ
 6. ميلاد گفته:

  سلام جناب دكتر ملك پور گرامي
  مدتيه سعي ميكنم با دفتر مركزي تماس بگيرم ولي فقط يك مرتبه خيلي كوتاه موفق شدم باهاتون صحبت كنم….
  اقاي دكتر يكبار شرايطم بصورت فشرده گفتم در اون مكالمه و پاسخ دادين كه شرايطم مساعده براي ويزاي كاري…
  لطف كنيد يه وقت مشاوره از طريق اسكايپ برام در نظر بگيرين….چون خطوط دفتر مركزي مدام اشغاله يا به زبان اتريشي پاسخ ميدن
  من ميخوام مطابق راهنمايي هاي شما كارهام انجام بشهكه هرچه سريعتر شرايط مهاجرت خودم و همسرم فراهم بشه…باتشكر فراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   متاسفانه تنها راه دریافت وقت اسکایپ تماس با دفتر مرکزی است پیشنهاد مینماییم با کارت های تلفن بین المللی تماس حاصل نماییم تا بتوانیم وقت را برای شما ست نماییم . با تشکر

   پاسخ
 7. سعید باغستانی گفته:

  جناب ملک پور سلام و عرض ادب.من سعید هستم لیسانس کامپیوتر دارم ۴۱ سالمه و تقریبا ۱۷ سال سابقه کار برنامه نویسی و IT دارم. میخواستم بدونم آیا امکان اینکه من بتونم از طریق ویزای کار برای اتریش اقدام کنم با توجه به سنم وجود داره یا نه؟
  تشکر از لطف شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   بله به صورت عادی تا ۴۰ سال شانس بالایی برای دریافت این ویزا دارند و شما هم میتوانید این ویزا را دریافت نمایید و بهتر است ابتدا با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا شرایط اقدام و مراحل بعدی را برای شما شرح دهیم .

   پاسخ
 8. اشکان گفته:

  با عرض سلام و احترام فراوان خدمت دکتر ملک پور عزیز .فقط میتونم بگم که خیلی از شما متشکرم به خاطر اینکه این همه اطلاعات عالی رو بدون هیچ گونه چشم داشتی در اختیار ما قرار میدهید امیدوارم روزبه روز در کار و زندگی شخصی و اجتماعیتان موفق یاشید.
  جناب دکتر بنده اشکان هستم از شیراز ۳۳ ساله لیسانس رشته روابط عمومی با معدل ۱۶/۸۸ از دانشگاه علمی و کاربردی هستم.مدرک زبان ندارم اما میتونم به صورت فشرده مدرک زبان المانیم رو در یکسال بگیرم.حدود ۷۰ میلیون تومان سرمایه دارم.لذا دوست داشتم از طریق ویزای تحصیلی وارد اتریش بشم و در رشته روزنامه نگاری درسم رو ادامه بدم و اقامت بگیرم اما با توجه به هزینه هاش برایم ممکن نیست. در نتیجه به فکر ویزای کار اتریش افتادم بنده به مدت ۵ سال کارم نقشه برداری بوده که به صورت تجربی یاد گرفتم و به مدت ۵ سال هم در یک شرکت راننده بودم البته بدون بیمه.سوالی داشتم
  ۱- ایا در مورد پذیرش دانشگاههای اتریش اصلا مدرک دانشگاه علمی و کاربردی را قبول دارند؟
  ۳- در مورد ویزای کار میخواستم بدانم ایا من میتوانم با این سرمایه اندک در اتریش برای شغلهایی مثل رانندگی نقشه برداری یا حراست یا کار در شرکت تولیدی از طریق دفتر شما اقدام کنم؟ اگر بله سطح زبانم چگونه باید باشد؟
  لطفا این سوال منو جواب بدهید در ضمن بنده هر روز منتظرم تا شما فایلهای جدیدتان را روی سایت بگذارید و من به اتفاق خانواده مشتاقانه انها رو گوش بدهیم . در پایان تشکر میکنم از شما بخاطر وقتی که برای ما میگذارید..

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   برای مهاجرت از طریق تحصیل نیز سرمایه شما کم میباشد . بهتر است اندکی صبوری نمایید و سرمایه خود را افزایش دهید تا بتوانید راحتتر اقدام نمایید . در صورتی که با ویزای تحصیلی وارد کشور اتریش شوید نمیتوانید به صورت دائم مشغول به کار باشید . فقط و فقط میتوانید به صورت موقت مشغول به کار باشید . البته میتوانید ویزای خود را تغییر دهید . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 9. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب ملکپور در مورد کار در اتریش آیا مدرک دانشگاهی الزامیست؟ مثلا بنده ۱۳ سال سابقه تعمیر و سیم پیچی الکترو موتور دارم ولی مدرک آکادمیکم رشته ادبیات فااارسی ست به نظرتون صرف نظر از رشته تحصیلیم با رشته تجربیم میتونم کار پیدا کنم؟ ممنون

  پاسخ