اقامت انگلستان و بررسی شرایط و راههای اخذ اقامت انگلستان در سال ۲۰۲۰

اقامت انگلستان ، راه های مختلف مهاجرت به انگلستان و نحوه اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت انگلستان و شرایط آن در سال ۲۰۲۰ در این مقاله به طور تفصیلی مورد تحقیق و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. راه های اخذ اقامت انگلستان چیست؟ آسان ترین راه اخذ اقامت دائم انگلیس در سال ۲۰۲۰ چیست؟ آیا امکان اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل وجود دارد؟ شرایط اخذ اقامت و شهروندی انگلستان از طریق پناهندگی چگونه است؟ شرایط اخذ اقامت انگلیس از طریق ازدواج چگونه است؟ آیا اخذ اقامت انگلیس از طریق خرید ملک ممکن است؟ در ادامه به بررسی این سوالات و دیگر پرسش های شما عزیزان در باب اقامت انگلستان خواهیم پرداخت. انگلستان یکی از چهار کشور اروپایی تشکیل دهنده بریتانیای کبیر است که در بخش جنوبی این جزیره قرار دارد. این کشور در سال های اخیر تمایل زیادی به خروج از اتحادیه اروپا داشته است که در حال حاضر هنوز این اتفاق رخ نداده است. شش راه کلی برای مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که در ادامه به بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت. در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نموده و یا پرسش های خود را بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت مطرح نمایید تا در کمترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید. در ادامه نوشتار موارد زیر را بررسی خواهیم کرد :

اقامت انگلستان
 • اقامت انگلستان و شرایط عمومی آن
 • اقامت انگلستان از طریق کار
 • اقامت انگلستان از طریق تحصیل
 • اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت انگلستان از طریق ازدواج
 • اقامت انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت انگلستان از طریق پناهندگی
 • اقامت انگلستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان
 • اقامت انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان
 • اقامت انگلستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت انگلستان و شرایط عمومی آن

اگر قصد دارید جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق راه های مهاجرتی اقدام نمایید بهتر است در ابتدای امر با شرایط کلی این کشور آشنا شوید. انگلستان به دلیل انگلیسی زبان بودن و همین طور دارا بودن تعدادی از برترین دانشگاه های جهان همواره یکی از کشورهای محبوب به منظور مهاجرت بوده است. کشور انگلستان در قاره اروپا واقع شده و یکی از چهار کشوری است که بریتانیای کبیر را تشکیل داده اند. این کشور دارای جزیره های زیادی است که از جمله آن ها می توان به جزایر وایت و من اشاره کرد. پایتخت این کشور لندن بوده که بزرگ ترین و گران ترین شهر آن نیز می باشد. به طور کلی انگلستان مساحتی در حدود ۱۳۰٫۰۰۰ کیلومتر مربع داشته و جمعیت آن حدودا ۵۵ میلیون نفر می باشند. واحد پول انگلستان پوند (Pound sterling)(GBP) می باشد. انگلستان دارای شهرهای مهمی است که از جمله آن می توان به منچستر، لندن، بیرمنگام، برایتون، لیورپول، برایتون و… اشاره کرد. بخش ورزشی این کشور نیز پیشرفت های زیادی داشته و ورزش های مانند فوتبال و تنیس قسمت اعظمی از اقتصاد انگلستان را تشکیل داده است.

انگلستان به دلیل نظام اقتصادی و سیاسی پایدار و همینطور انگلیسی زبان و مهاجرپذیر بودن همواره مورد توجه افراد به منظور مهاجرت و اخذ اقامت از راه های مختلف و قابل دسترس بوده است. در ادامه این مقاله به بررسی راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلستان خواهیم پرداخت.

نکاتی در مورد نظام حقوقی انگلستان
درباره انگلستان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت انگلستان

تاریخچه حقوق کشور انگلستان
شرایط مهاجرت به انگلستان

اقامت انگلستان از طریق کار

ویزای کار انگلستان با نام ویزای Tier-2 شناخته می شود. در صورتی که تمایل به کار در انگلستان دارید و از کشوری خارج از اروپا و سوئیس اقدام می کنید میبایست در ابتدای امر از کارفرمایی job offer یا نامه پیشنهاد شغلی دریافت نموده و با آن درخواست ویزای کار نمایید. برای استخدام در انگلستان باید اسپانسر واجد شرایطی داشته باشید که ساکن این کشور باشید و در صورتی که شرایط شغلی که قصد اقدام برای آن را دارید با شرایط شما همخوانی داشته باشد می توانید با مشخص بودن میزان حقوق دریافتی اقدام نمایید. زودترین زمانی که می توانید برای ویزای Tier 2 اقدام نمایید ۳ ماه پیش از شروع کارتان در انگلستان می باشد. هزینه ویزای Tier 2 (General) با توجه به کشوری که از داخل آن قصد اقدام دارید متفاوت خواهد بود. حداکثر مدت زمانی که می توانید با این ویزا در انگلستان اقامت داشته باشید ۵ سال و ۱۴ روز یا مدت زمانی که در نامه اسپانسرشیپی شما قید شده به انضمام یکماه می باشد. شرایط این ویزا شامل موارد زیر می باشد:

 • گواهی حمایت مالی از اسپانسر داشته باشید
 • حقوق دریافتی تان مبلغ مناسبی باشد
 • اثبات دانش زبان انگلیسی
 • نامه تمکن مالی
 • اثبات امکان سفر (عدم ممنوعیت ورود و خروج) و سوابق سفر در ۵ سال گذشته
 • نتیجه آزمایش سل (اگر از کشورهایی که در لیست انگلستان موجود است اقدام می کنید. لازم به ذکر است که ایران در این لیست نمی باشد)
 • عدم سوء سابقه از کشوری که حداقل یکسال از ده سال گذشته را در آن سکونت داشته اید.

کاریابی در خارج از کشور - موسسات کاریابی خارجی

جهت مهاجرت های کاری یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار دهید نرخ بیکاری کشور مورد نظر است. در ادامه نمودار نرخ بیکاری انگلستان را می بینید. نرخ بیکاری این کشور در سال های اخیر کاهش داشته و به ۳٫۹۵ رسیده است. البته متاسفانه به دلیل آن که انگلستان ویزای جستجوی کار ارائه نمی کند و صرفا با اخذ جاب آفر و تایید اداره مهاجرت این کشور (که کاری بس طاقت فرساست) قادر به اخذ ویزای کاری این کشور خواهید بود، امکان کاریابی در این کشور برای ایرانیان بسیار مشکل خواهد بود. شما عزیزان می توانید به منظور کار در اروپا برای کشورهایی نظیر آلمان یا اتریش اقدام کنید که با فراهم نمودن امکان دریافت ویزای job seeker بستری جهت کاریابی در محیط را فراهم نموده اند.

نمودار نرخ بیکاری در کشور انگلستان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار انگلیس و آمریکا

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی انگلستان ویزای Tier 4  نامیده شده و به دو نوع ویزای General Tier4 و Child Tier4 دسته بندی می شود که General برای افرادی بالای ۱۶ سال صادر می شود. جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل می بایست حداقل سه ماه پیش از شروع ترم برای ویزا درخواست خود را ارائه کنید که مدت زمان ویزای مربوطه با توجه به نوع دوره ای که برای آن اقدام می کنید مانند کالج، مقاطع دانشگاهی، دوره های زبان، دکتری و… متفاوت خواهد بود. نکته قابل توجه دیگر در مورد ویزای Tier4 آن است که این ویزا امتیازی بوده و شخص باید امتیاز لازم را بدست آورد که شامل ۱۰ امتیاز نامه تمکن بانکی، ۱۰ امتیاز مدرک آیلتس (برای ویزای General) و ۲۰ امتیاز نامه CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای Tier 4 عبارتست از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • پاسپورت و مدارک شناسایی همراهان در صورت وجود
 • پرینت بانکی تمکن مالی به منظور پوشش هزینه های زندگی و تحصیل
 • مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت ملی
 • توصیه نامه از دانشگاه

نکته مهم

اگر قصد دارید از طریق تحصیل اقامت انگلستان را به دست آورید باید متذکر شویم که صرف تحصیل منجر به اخذ تابعیت نمی شود و در صورتی که تمایل دارید این اقامت را به پاسپورت برسانید باید بعد از تحصیل در انگلستان به کاری مشغول شده و بعد از چند سال کار ، زندگی و پرداخت مالیات به دولت انگلستان برای تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست نمایید.

سیستم آموزش در انگلستان به چهار بخش اصلی تقسیم می شود:

 • آموزش ابتدایی
 • آموزش متوسطه
 • آموزش اضافی
 • آموزش عالی

که آموزش و تحصیل کودکان بین سنین ۵ تا ۱۶ سال نیز اجباری می باشد. آموزش عالی شامل مقاطع کارشناسی, کارشناسی ارشد، دکتری و همین طور دوره های Pre-Phd و Pre-Master می باشد. طول دوره های کارشناسی بین ۳ الی ۴ سال و دوره های کارشناسی ارشد یکساله می باشد. طول دوره های دکتری در انگلستان به طور کلی ۳-۴ سال می باشد که با پروژهای نیمه وقت قابلیت تمدید تا ۵ الی ۶ سال را نیز خواهد داشت. از آنجا که انگلستان کشوری انگلیسی زبان است در صورتی که تمایل به این تحصیل در این کشور دارید باید بدانید که دانش زبان انگلیسی اهمیت بالایی در این پروسه خواهد داشت.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

University of Oxford ۴
University of Cambridge ۷
UCL (University College London) ۸
Imperial College London ۹
University of Edinburgh ۲۰
University of Manchester ۲۷
King’s College London =۳۳
London School of Economics & Political Science (LSE) ۴۴
University of Bristol ۴۹
University of Warwick ۶۲
University of Glasgow ۶۷
Durham University =۷۸
University Of Sheffield =۷۸
University of Birmingham ۸۱
University of Leeds =۹۳

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلستان سرمایه گذاری در این کشور می باشد و خوب است بدانید که ویزای مربوط به این پروسه ویزای Tier1 نام دارد. این ویزا به منظور سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در انگلستان به سرمایه گذاران، صاحبان مشاغل و افرادی که قصد راه اندازی یک کار نوع در انگلستان دارند اعطا می گردد.

ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان شامل:

 • ویزای نوآوری
 • ویزای start-up
 • ویزای کارآفرینی (Tier 1)
 • ویزای استعداد استثنایی (Tier 1)
 • ویزای کارآفرینان فارغ التحصیل (از انگلستان) (Tier 1)
 • ویزای سرمایه گذاری (Tier 1)

سرمایه گذاری در خارج از کشور

لازم به ذکر است که در حال حاضر تنها راه سرمایه گذاری در انگلستان طرح سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی است که حداقل ۳ ماه پیش از سفر به انگلستان می بایست برای آن اقدام نمایید. هزینه ویزای سرمایه گذاری ۱٫۶۲۳ پوند است که علاوه بر آن می بایست مبلغی به عنوان بیمه و مراقبت های بهداشتی بپردازید. حداکثر مدت زمانی که می توانید با این ویزا در انگلستان اقامت داشته باشید ۳ سال و ۴ ماه می باشد. این ویزا قابلیت تمدید تا ۲ سال بیشتر را نیز دارد.

 با ویزای سرمایه گذاری Tier 1 شما می توانید:

 • درس بخوانید یا کار کنید
 • اگر ۱۰ میلیون پوند سرمایه گذاری نموده اید بعد از ۲ سال برای اقامت اقدام کنید
 • اگر ۵ میلیون پوند سرمایه گذاری نموده اید بعد از ۳ سال برای اقامت اقدام کنید
 • اگر ۲ میلیون پوند سرمایه گذاری نموده اید بعد از ۵ سال برای اقامت اقدام کنید.

برای درخواست این ویزا شرایطی نیز وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • سن بالای ۱۸ سال
 • اثبات این که سرمایه مورد نظر مربوط به شما، همسرتان، شریک زندگی تان و یا همسر سابق شما بوده است
 • افتتاح حساب بانکی در بانک انگلستان

پیش تر امکان سرمایه گذاری در انگلستان با مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ هزار پوند نیز فراهم بوده است که در حاضر این روش بسته شده است. انگلستان یکی از کشورهای با امنیت بالای سرمایه گذاری است اما متاسفانه سخت گیری های موجود در این پروسه جهت پذیرش بیزنس پلن و همینطور بالا بودن کف مبلغ سرمایه گذاری این امکان را از سرمایه گذاران بسیاری گرفته است. اگر قصد دریافت اقامت اروپا را دارید می توانید برای کشورهایی نظیر سوئیس، اتریش، آلمان و… اقدام نمایید که با مبلغی کمتر از ۱۰۰ هزار یورو امکان اخذ اقامت کشورهای حوزه شنگن را فراهم نموده اند. در ادامه نمودار نرخ مصادره اموال انگلستان را مشاهده می نمایید:

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار دلار در کشور های انگلیسی زبان

اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک در لندن
کارآفرینی در انگلستنان

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

به طور کلی ازدواج با تبعه انگلیسی یکی از شش راه اصلی اخذ تابعیت و اقامت انگلستان می باشد. برای ازدواج شخص مورد نظر باید دارای شرایط زیر باشد:

 • سن او بالای ۱۸ سال باشد
 • سوء پیشینه نداشته باشد
 • به اصطلاح good character باشد. یعنی پیش از ورود به انگلستان به قوانین این کشور احترام گذاشته و رعایت کرده باشد و مرتکب عملی خلاف قانون نشده باشد.
 • شرایط اقتصادی و فرهنگی مناسبی در انگلستان داشته باشد
 • کارت اقامت این کشور را داشته باشد
 • کار با حداقل حقوق تعریف شده قانون کار انگلستان داشته باشد.

ازدواج در انگلستان - اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق ازدواج - ازدواج در انگلستان

برای ازدواج با یک فرد تبعه انگلستان و اخذ اقامت انگلستان از این طریق ابتدا باید با ویزا وارد خاک این کشور شده و ازدواج خود را به ثبت برسانید. برای واجد الشرایط بودن جهت درخواست تابعیت و پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج باید حداقل ۳ سال قبل از درخواست تان در این کشور زندگی نموده باشید و در این ۳ سال بیشتر از ۲۷۰ روز و همینطور بیشتر از ۹۰ روز در ۱۲ ماه گذشته را اقامت خارج از انگلستان نبوده باشید و همین طور هیچ کدام از قوانین انگلستان را نیز نقض نکرده باشید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

تولد و ازدواج در انگلستان
اخذ ویزای همراه در انگلستان

اقامت انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد یکی از راه های اخذ اقامت یا حتی تابعیت و شهروندی نیز محسوب می شود. البته این سیستم به دو دسته اخذ تابعیت از طریق خاک و خون تقسیم بندی می شود. تابعیت از طریق خاک یعنی فرد صرف تولد در کشور مورد نظر امکان اخذ تابعیت را خواهد داشت. کشور انگلستان از سال ۱۹۸۳ به بعد از قانون خون پیروی می کند. به این شکل که اگر کودکی در انگلستان متولد شود، تنها در صورتی می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید که یکی از والدین او اقامت این کشور را داشته باشد یا تبعه و شهروندی این کشور باشد. توجه شما را به نکاتی در مورد اقامت انگلستان از طریق تولد جلب می نماییم:

 • هر کودکی که از یکم ژانویه سال ۱۹۸۳ تا دوم اکتبر ۲۰۰۰ از پدر و مادری مقیم انگلستان و در خاک انگلستان به دنیاآ باشد میتواند برای تابعیت و پاسپورت انگلستان درخواست نماید.
 • هر کودکی که بعد از ۳۰ آوریل ۲۰۰۶ از پدر و مادری متولد شده باشد که یکی از آن ها یا هر دو از راه های قانونی توانسته اند ۵ سال در انگلستان زندگی نموده باشند، می تواند اقامت انگلستان را به دست آورد.
 • هر کودکی که بعد از تاریخ اول ژانویه سال ۱۹۸۳ در کشور انگلستان متولد شده باشد و بعد از آن به صورت مداوم ۱۰ سال در این کشور زندگی کرده باشد می توانند با پر کردن فرم MNI درخواست تابعیت و پاسپورت انگلستان نمایند.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت این کشور پناهندگی می باشد. تعریف پناهنده کسی است که ترس و خوف دارد و خوف او با دلیل منطقی قابلیت مطرح شدن دارد. پناهندگی می تواند به دلایل اجتماعی، سیاسی، مدنی، مذهبی، جنسی و… باشد. به این شکل که شخص پناهنده با اثبات این موضوع که در کشورش امنیت جانی و روحی ندارد از کشور خود گریخته و به کشور مقصد پناه می برد. در صورتی که بعد از بررسی های لازم کیس پناهندگی شما پذیرفته شود تا مدتی طولانی قادر به سفر به کشور خود نخواهید بود. روند پناهندگی به این شکل است که در بعد از ثبت درخواست پناهندگی با افسر مهاجرتی تحت عنوان غربالگری مصاحبه نموده و بعد از آن با کارمند اداره مهاجرین انگلستان ملاقات خواهید نمود. تعیین وضعیت شما حدود ۶ ماه ممکن است به طول بیانجامد.

البته باید حتما متذکر شویم که پناهندگی یکی از پرخطرترین راه های مهاجرت بوده و ما به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کنیم. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش نیز در زمینه این روش هیچ گونه خدمات اجرایی و مشاوره ای نداشته و این بخش از مقاله صرفا به منظور افزایش اطلاعات شما همراهان گرامی ارائه شده است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پناهندگی در انگلستان به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت و اسناد مسافرتی
 • مدرک شناسایی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی یا گواهی تولد
 • گواهی ثبت نام در اداره پلیس

(ارائه مدارک فوق برای خود شخص و همسر و فرزندان زیر ۱۲ سال الزامی می باشد)

 • آدرس محل اقامت در صورت سکونت در انگلستان

اخذ اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی - پناهندگی به خارج از کشور

ویزای توریستی انگلستان

اقامت انگلستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی از انواع راه های مهاجرت و اخذ اقامت، ویزای هنرمندان است که در برخی از کشورها امکان این امر میسر می باشد. این روش به این شکل است که شخص با اثبات هنرمند بودن یا موفق بودن در عرصه های دیگر ( شناخته شده در سطح بین المللی ) و همینطور اثبات درآمدزایی از طریق هنر یا مهارت مربوطه می تواند از این روش اقدام نماید. متاسفانه کشور انگلستان چنین ویزایی را ارائه نمی نماید و در حال حاضر کشورهایی نظیر کانادا و اتریش این امکان را فراهم نموده اند. به طور مثال شما یک نقاش هستید و از طریق فروش نقاشی های خود و برگزاری نمایشگاه هاکسب درآمد می کنید. در صورتیکه تمکن مالی مناسبی دارید و می توانید منبع درآمد هنری خود را ارائه کنید ویزای هنرمندان گزینه ای بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

ویزای اقامت هنرمندان در اتریش
راهنمای اخذ انواع ویزای انگلستان

اقامت انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان

از جمله مواردی که در هنگام مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان از اهمیت برخوردار است توجه به هزینه های زندگی در این کشور است تا با توجه به آن قادر به محاسبه حداقل میزان حقوق دریافتی از طریق کار در این کشور باشید. انگلستان از جمله کشورهای اروپاست که هزینه های زندگی در آن به نسبت سایر کشورها بالا بوده و در رتبه بندی ها عموما جزو ۱۰ کشور گران محسوب می شود. بر اساس آمار سال ۲۰۱۹ متوسط درآمد یک خانواده انگلیسی سالیانه در حدود ۲۹٫۴۰۰ پوند الی ۳۵٫۳۰۰ پوند می باشد. در ادامه برخی از هزینه های مصرفی در شهر لندن را در یک ماه مشاهده می کنید:

مبلغ به پوند

هزینه ها

۸٫۴۴ یک کیلوگرم گوشت گاو
۰٫۹۶ یک لیتر شیر
۲٫۰۴ تخم مرغ ۱۲ عدد
۵٫۹۲ یک کیلوگرم مرغ
۰٫۷۴ آب معدنی
۶٫۷۱ پنیر
۱٫۰۱ یک کیلوگرم پیاز
۱٫۳۰ یک کیلوگرم برنج
۱٫۰۸ یک قرص نان
۲٫۴۰ یک کیلوگرم گوجه فرنگی
۰٫۷۵ کاهو
۱٫۱۱ یک کیلوگرم موز
۲٫۰۱ یک کیلوگرم پرتقال
۱٫۸۸ یک کیلوگرم سیب
۳٫۱۱ تاکسی (۱ کیلومتر)
۱٫۲۹ بنزین (۱لیتر)
۲٫۵۰ بلیط یک طرفه مترو
۲۱٫۰۰ ماشین جدید و کوچک
۳۸٫۹۹ هزینه ماهیانه باشگاه تناسب اندام
۱۲٫۰۰ سینما، ۱صندلی
۳٫۳۳ نرخ بهره وام برای نرخ ثابت ۲۰ ساله
۱٫۷۲۰ اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر
۱٫۲۱۲ اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از شهر
۲٫۲۹۱ متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات
هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

اقامت انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان

بر اساس شرایط افراد ، راه های متفاوتی برای دریافت اقامت انگلستان و تابعیت و پاسپورت این کشور وجود دارد. همان طور که قبلا نیز گفته شد برای دریافت تابعیت انگلستان از طریق تولد تنها در صورتی این امکان برای شما میسر است که در سال های مشخص شده متولد شده و پدر و مادرتان نیز شرایط اقامتی لازم را داشته اند. در خصوص ازدواج نیز در صورتی که ۳ سال از ازدواج شما با شهروند انگلیسی گذشته باشد و در این سال ها در انگلستان زندگی کرده باشید قادر به اخذ تابعیت خواهید بود. به طور کلی در سایر روش ها بعد از ۳ الی ۵ سال می توانید درخواست اقامت دائم نمایید و اگر بعد از دریافت اقامت دائم ۱۲ ماه در انگلستان زندگی کرده باشید می توانید درخواست پاسپورت کنید.

در صورت دارا بودن شرایط زیر نیز “امکان” دریافت پاسپورت و تابعیت انگلستان وجود دارد:

 • پدر یا مادر شما تبعه انگلستان باشند
 • بی هویت باشید
 • از هویت قبلی خود دست کشیده باشید
 • نوع دیگری از ملیت انگلستان را داشته باشید

از دیگر شرایط تقاضای تابعیت و پاسپورت انگلستان اثبات دانش زبانی و قبولی در آزمون شهروندی انگلستان (life in the UK test) و یا تست زندگی در بریتانیا می باشد.

پاسپورت انگلستان - تابعیت انگلستان - شهروندی انگلیس

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
اقامت انگلستان و سخن پایانی

اقامت انگلستان و نحوه درخواست اقامت دائم انگلستان و تابعیت همین طور متوسط هزینه های زندگی در این کشور در مقاله فوق مورد تحقیق و بررسی علمی قرار گرفت. امکان دریافت اقامت انگلستان از راه های مختلف وجود دارد که به طور مفصل در این مقاله توضیح داده شد. از آنجا که دریافت جاب آفر و پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور شرایط سختی دارد در اکثر موارد افراد با ویزای تحصیلی اقامت انگلستان را اخذ نموده و از آنجا که طول دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به نسبت سایر کشورهای اروپایی کمتر است در مدت زمان کوتاهی قادر به اتمام تحصیل خواهید بود. در صورت تمایل به تحصیل در اروپا با هزینه کمتر پیشنهاد می کنیم کشورهایی که امکان تحصیل رایگان و یا تحصیل با هزینه کم را فراهم نموده اند را نیز بررسی نمایید. هم چنین می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا با بررسی شرایط تان بهترین راه مهاجرتی را برگزینید. هم چنین این امکان برای شما همراهان گرامی فراهم شده است تا سوالات خود در زمینه اقامت انگلستان و یا اقامت دیگر کشورها را در بخش پرسش و پاسخ همگانی این سایت مطرح نمایید تا کارشناسان در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42 پاسخ
 1. امیر گفته:

  سلام و خسته نباشین
  من ۱۷ سالمه و ورشکار هستم واترپلو بازی میکنم.
  میخاستم بدونم اگر من مدارک قهرمانی لیگ و دیگر مدال هایی که دارم و مدال هایی که در اینده خواهم گرفت و همچنین مدرک رسمی مربیگری از فدراسیون بهدش داشته باشم.
  میخاستم بدونم میتونم بعنوان مربی شنا برم انگلیس و تابعیت بگیرم؟؟؟
  .
  سوال دومم اینه که ایا باید جدای هزینه وکیل و مسایل رفت و امدم ثرماییه ای داشته باشم یا نه ؟؟ چجوری داستانش؟
  ممنونم اگر جواب بدید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می بایست در ابتدا دعوتنامه کاری داشته باشید تا از این طریق ویزای کار انگلستان را اخذ نمائید و پس از چندین سال کار و پرداخت بیمه و مالیات می توانید برای اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام نمائید . با توجه به سنتان توصیه می گردد از طریق تحصیلی و اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاههای این کشور اقامت انگلستان و فرصت فعالیت در رشته تخصصی خودتان را داشته باشید

   پاسخ
 2. سارا مقدسی گفته:

  سلام بنده کارشناسی ارشد زبان انگلیسی دارم و خواهرم کارشناسی رادیولوژی. آیا امکان اخذ اقامت وجود داره؟

  پاسخ
 3. ماریا گفته:

  سلام،من کارشناس رادیولوژی ام،،و همسرم مهندس عمران با یک رزومه خیلی خوب و مقاله ISI..خیلی دوست داریم لندن اقامت کنیم،،ولی نمیدونیم چجوری شروع کنیم،،،ایا من از طریق کار میتونم اقدام کن،؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اخذ اقامت انگلستان از طریق کار مهمترین نکته پیشنهاد شغلی است . اگر هر کدام از عزیزان پیشنهاد شغلی از انگلستان داشته باشند امکانا اقدام وجود دارد.

   پاسخ
 4. عباسعلی عطارپور گفته:

  سلام
  من ۳۰ سال و دیپلم دارم و ۲ فرزند ۲و ۷ ساله
  استاد کار کابینت mdf هستم
  آیا راهکاری جهت اقامت انگلیس دارم
  هر کاری باشه میکنم
  ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. یاسین رحیمی گفته:

  سلام من یک پسر ۱۵ ساله هستم ودر رشته ورزشی فوتبال پیشرفت خوبی داشته ام
  آیا من می توانم در کشور انگلیس در باشگاه
  های مختلف بازی بکنم همچنین تا مقداری
  زبان انگلیسی می توانم صحبت بکنم

  پاسخ
 6. Arman گفته:

  سلام
  من ۱۷ سال و ۶ ماه سن دارم
  مادرم اقامت انگلستان داره.
  آیا راهی برای دریافت اقامت در انگلستان وجود داره؟
  در صورتی که سنم به بالای ۱۸ سال برسه،آیا اقامت مادرم در دریافت اقامت من تاثیری داره یا نه؟
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
 7. آرش گفته:

  سلام .مهندس معمار ۲۹ ساله تازه ازدواج کردم .خانمم هم مهندس برقن .زبانم خوبه ولی هنوز آیلتس نگرفتم .درنظر دارم از طریق ادامه تحصیل اقامت بگیرم .لطفا زمان طی مراحل رفتن و مخارج روتا حدودی عرض بفرمایین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای تحصیلی باید بتوانید مدرک زبان ارائه نمایید که البته کشورها با یک دیگر متفاوت می باشند اما برای بررسی شرایط خود می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. علي ظروفي گفته:

  سلام. من با توجه به تجاربي كه در اپراتوري وكار با دستگاه توليد وچاپ نايلون دارم ، ميخواستم ببينم ميتونم دوره فني وحرفه ائي در انگليس ببينم واز اين طريق با آشناهائيكه در انگلستان دارم، مشغول به كار بشم ؟
  ويا اينكه خودم يك كارگاه كوچك توليدي در اين زمينه ايجاد نمايم؟
  ضمناً با توجه به اينكه زبان انگليسيم ضعيف هست، ميتونم جهت گذراندن كلاس يادگيري زبان انگليسي ويزاي تحصيلي بگيرم وبعد از مسلط شدن به زبان در انگليس، اقدام به پذيرش رشته مورد علاقه ام در دانشگاه بنمايم؟
  ۴۶ سالمه ومهندس معدن هستم ومتاهل

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید رزومه کاملی ار خود را بفرمایید اما برای گذراندن دوره های تخصصی خاص امکان اخذ ویزا وجود ندارد همچنین برای تحصیل نیز باید مدرک زبان ارائه نمایید اگر قصد اخذ ویزای کار را دارید باید کارفرما داشته باشید و پس از انجام آگهی و در صورت نبودن نیروی کار می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. آذین گفته:

  سلام من ۳۴ ساله وفوق لیسانس دو فرزند سه ساله و ۷ ساله دارم اگر همسرم اینجا باشد و رفت و امد کند امکان دادن ویزای دانشجویی به من در انگلستان هست؟چون یکی از دوستام تو انگلیس میگفت بهت ویزا نمیدن چون دولت انگلیس میگه چطور میخوای با دوتا بچه کوچیک درس بخونی..حتی اگر نرس بگیری…

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید اقدام نمایید اما باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه نمایید اما بهتر است با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. دانیال عابدی گفته:

  سلام
  من دارای یک پسر ۱۲ ساله هستم که میخوام در انگلیس تحصیل کنه و هیچگونه مشکل مالی جهت خرید خانه در لندن ندارم .همچنین میتونم بدون ویزا به انگلیس سفر کنم .چطور میتونم اقامت انگلیس رو بگیرم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای تحصیل فرزندتان می توانید برای مدارس اقدام داشته باشید اما برای اقامت شما باید بتوانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید و از این طریق به اقامت دست یابید که باید اطلاعات کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی بیشتر وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 11. رضا گفته:

  سلام من ۳۰ سال دارم.
  من و همسرم هر دو فوق لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی هستیم. میخواستم بدونم امکان مهاجرت برای من و همسرم وجود داره.
  آیا شرایط کاری برای ما هست در انگلستان یا نه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای انگلستان بهترین گزینه ای که وجود دارد این است که بتوانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس در صورت دارا بودن شرایط وارد بازار کار شوید اما برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 12. حسن گفته:

  سلام
  من می خوام دخترم در انگلستان تحصیل کند (۷ سالش هست )
  و خانم اونجا باشه (بهاش باشه ) خودم هم رفت امد کنم چون اینجا کارمند هستم و هزینه های زندگی اون را باید بدم
  ایا امکان هست ؟
  از پاسخی که می فرمایید صمیمانه سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 13. آتنا گفته:

  سلام .خسته نباشید.خانم ۳۵ ساله هستم که شغلم طراحی و تصویرسازی کتابه و ۱۰ سال سابقه کار دارم شوهرم سابقه کار فنی داره و یک پسر ۷ ساله دارم.برای مهاجرت میتونیم تا ۳۰۰ میلیون هزینه کنیم ولی دوست داریم از یه راه مطمعن اقدام کنیم.به نظر شما راهی هست .ممنون بابت راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در حال حاضر بهتر ین روش این است که از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس بتوانید با مدارکی که دارید وارد بازار کار شوید و اقامت خودت را اخذ نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در ابتدا باید شرایط خود را به طور کامل ذکر بفرمائید علاوه برآن در حال حاضر می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید تا بتوانید در ابتدا اقامت و سپس تابعیت را اخذ نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 14. یزدان شریفی گفته:

  با سلام من دیپلم طراحی وب دارم با معدل ۱۵/۵ و زبانم هم در سطح متوسط رو به بالا است…. چطور میتونم به انگلستان مهاجرت کنم؟ و اگر میشه مقدار پولی که نیاز هست رو هم تقریبا بهم بگین ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بهترین روش برای مهاجرت به انگلستان در حال حاضر از طریق تحصیل می باشد که می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 15. محمد گفته:

  سلام من دیپلمم رو تازه گرفتم،اگه برم انگلستان به طور قانونی با گرین کارت،میتونم از ادامه تحصیل کنم؟ یعنی بدون اینکه حتی یکسال عقب بیفتم،سریع دانشگاه ثبت نام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است اما باید اطلاعات کاملی از خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی دقیق تر وجود داشته باشد اما در حال حاضر می توانید برای تحصیل اقدام نمایید و درخواست پذیرش تحصیلی دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   پس از تحصیل باید بتوانید وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید اما بهتر است شرایط شما توسط کارشناسان بررسی گردد که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 16. فرزاد گفته:

  سلام من ۴۶سالمه لیسانس زبان دارم دارای همسر ویک دختر ۱۰ساله میباشم .شرایط اقامت در اتگلیس برایم امکانپذیر هست؟البته شرایط مالی برای سرمایه گذاری ندارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در حال حاضر می توانید از طریق سرمایه گذاری و یا از طریق تحصیل فرزند خود اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 17. مهتاب گفته:

  سلام ووقت بخیر.خانم ۴۱ساله هستم .وشعلم پرستاری ازسالمند درمنزل هستش دوفرزند پسر ۲۴و۱۸ساله دارم .که عردو ورق طلا کار مبل هستن.وباوجود معدل دیپلم بالا نتونستن بخاطر شرایط ادامه تحصیل بدن.شانسی برای پناهندگی به انگلیس داریم .سپاسگزارم از راهنمایی تون

  پاسخ
 18. سیامک گفته:

  سلام
  من با ویزا ویزیت اومدم لندن
  چطور میتونم قانونی بمونم
  با وجود اینکه توی ایران یک مشکل هم دارم ولی همانطوری که شما فرمودید از راه پناهندگی نمیخوام

  پاسخ
 19. سمانه محمدی گفته:

  سلام من وشوهرم ودو پسرام شوهر من صافکارماشین ومن آرایشگر هستم می خواستم بدانم چقدر برای مهاجرت لازم است وما میتوانیم مهاجرت به انگلستان کنیم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   لطفا شرایط کامل خود را ذکر نمایید زیرا ما باید اطلاعات اولیه شما را داشته باشیم تا بتوانیم بهترین راه مهاجرت را برای شما انتخاب نماییم . با تشکر

   پاسخ