اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج و یا مهاجرت از طریق ازدواج به سنگاپور و یا قوانین ۲۰۱۸ مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج یکی از پر متقاضی ترین موضوعات مهاجرتی سال هستند ، یکی از طرقی که می توان به آن متوسل شد و تابعیت سنگاپور و یا اقامت دائم سنگاپور را اخذ نمود مهاجرت از طریق ازدواج به سنگاپور است که شرایط هر یک از آن­ها بسته به اینکه متقاضی درخواست تابعیت سنگاپور از طریق ازدواج و یا اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق ازدواج  را  داشته باشد ، متفاوت خواهد بود.

امروزه کشور سنگاپور به عنوان یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشورها در بین کشور های آسیایی شناخته شده است البته با توجه به طبیعت بسیار زیبا و امکانات مدرنی که در این کشور فراهم شده توسط سرمایه گذاران بزرگ جهان مهاجرت به او نیز جزء تیترهای اول مباحث و مقالات مربوط به دنیای مهاجرت می باشد

کشور سنگاپور هم مانند سایر کشورها طرق مختلفی جهت مهاجرت به این کشور ارائه داده است. با توجه به بازار بزرگ تجارت جهانی کشور سنگاپور اصولا اگر شخصی متقاضی اخذ اقامت دائم به کشور سنگاپور باشد از ۳ روش اصلی کار در سنگاپورازدواج با یک تبعیه کشور سنگاپور و سرمایه گذاری در سنگاپور به این گزینه خواهد رسید. البته سوال عده ای از مهاجران به کشور سنگاپور این است که آیا پس از ادامه ی تحصیل در کشور سنگاپور میتوانند آیا به اخذ اقامت این کشور برسند یا خیر. بله اگر اشخاص در کشور سنگاپور تحصیل بکنند در دانشگاه Top مانندsingapor University of دانشگاه بین المللی سنگاپور و پس از تحصیل در بازار تجاری این کشور ورود به عرصه کار و تجارت شده و پرداخت مالیات داشته باشند می توانند به اخذ اقامت یکساله و پس از آن تمدید آن اقامت و در نهایت به اقامت دائم دست یابند. البته به طور کلی ارائه ی اقامت دائم در کشور سنگاپور به راحتی اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی و آمریکا نخواهد بود. و دارای قواعد و قوانین پیچیده ای می باشد.

اما اگر شما اطلاعات خود را از اداره مهاجرتی سنگاپور و یا وکلای مجرب در بحث حقوقی مهاجرت به سنگاپور و اخذ اقامت در سنگاپور مطرح کرده و پرونده ی خود را جهت مشاوره با وکلای مجرب همچون کادر زبده ی موسسه مشاوره ای MIE مطرح بفرمایید می توانید به پاسخ سوالات خود به طور کامل دست یابید. اما موضوع مطرح شده ی اصلی در این مقاله بحث اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج می باشد. که در ادامه نیم نگاهی به قواعد موجود بر ازدواج با یک تبعیه سنگاپوری و اخذ اقامت سنگاپور خواهیم داشت. در اینجا لازم به ذکر است که راه دیگر اخذ اقامت سنگاپور کار در کشور سنگاپور می باشد که اگر حداقل حقوق شخصی که در سنگاپور مشغول به کار است ۳۰۰۰ دلار سنگاپور باشد امکان اخذ یکی از انواع اقامت کاری خواهد بود.

به عنوان مثال یکی از انواع اقامت های کاری سنگاپور به نام EP معرفی می گردد. اگر شما یک شغل مناسب در سنگاپور پیدا کنید یا اگر صاحب یک Business و تجارتی هستید که به صورت کارآفرینانه ایجاد شغل کرده و حاوی ایده های نو تجاری باشد می توانید به اخذ اقامت کاری سنگاپور در گام اول جهت سال اول و سپس مرحله ی بعد به اقامت دائم سنگاپور خواهید رسید. اما اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج مانند سایر کشورها نیاز به مشورت با یک وکیل مهاجرت به سنگاپور دارد. گروه متخصصین مشاوره ی حقوق مهاجرت واقع در موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)  می توانند هم اکنون طی یک جلسه مشاوره ی تلفنی رایگان یا حتی با اخذ ارتباط ایمیلی به سوالات شما پاسخ دهند.

بطور کلی افراد خارجی اگر با شخص سنگاپوری ازدواج کند می توانند به اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج برسند. بدیهی است اقدام در این راستا با پر کردن یک فرم درخواست جهت اقامت دائم سنگاپور از طریق ازدواج شروع خواهد شد. جهت فرآیند اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج با یک Citizen یا شهروند سنگاپوری طی یک فرم با نامA4 که در سایت اداره مهاجرت سنگاپور نمونه ی این فرم که قابل مشاهده است انجام می شود.

متقاضی نیاز است بطور کامل و اصولی این فرم را پر کرده و نهایتا مدارک مورد نیاز را به اداره ی مهاجرت ارسال نماید. اگر متقاضی اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق ازدواج هستید باید دقت بفرمایید مبادا دچار پیشنهاد های فریب کارانه ی افرادی شوید که از این طریق بازار کار مناسبی راه اندازی کردند. به عنوان مثال افرادی که با شما آشنا میشوند و به شما پبشنهاد می دهند در باب ازدواج با یک Citizen  کشور سنگاپور اخذ اقامت دائم کشور سنگاپور را داشته باشید. بسیاری از این پیشنهادها می تواند به صورت غیر واقعی فقط به جهت اتلاف منابع مالی و زمانی شما باشد.  با این منطق که این افراد از شما پول های کلان گرفته اما با ارائه ی مدارک نا درست و اشتباه فقط وقت شما را تلف کرده و نهایتا شما راه به جایی نخواهید برد. و فقط پول های خود را از دست خواهید داد.

اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق ازدواج

یکی از موضوعاتی که همواره در آن شک و ابهام وجود دارد موضوع اخذ اقامت دائم در سنگاپور از طریق ازدواج می باشد. به نحوی که اکثر سوالاتی که متقاضیان در تماس با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) مطرح می نمایند در موارد مشابه و در باره ی اخذ اقامت دائم در سنگاپور از طریق ازدواج می باشد. لذا مشاورین مجرب موسسه در نظر دارندکه با نگارش یک مقاله به سوالات احتمالی در این باب پاسخ مختصری را ارائه نمایند تا بخشی از ابهامات موجود راجع به مسئله ی اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق ازدواج خدمت شما  عزیزان عرض گردد. سنگاپور یکی از کشورهای بسیار مرفه آسیایی است که متقاضیان بسیاری تمایل دارند به آن کشور اقامت نموده و در آنجا کار- تحصیل و زندگی نماید. و به نحوی از انحا بتوانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. اما ویزای سنگاپور عموما با دشواری های خاصی صادر می شود. سنگاپور یکی از کشورهایی است که بحث اقامت دائم یا موقت در این کشور عموما با سخت گیری هایی روبرو بوده است.

حال باید بدانیم که بحث اخذ اقامت دائم در سنگاپور از طریق ازدواج به چه ترتیبی است و چه کسانی می توانند از طریق ازدواج اقامت سنگاپور و تابعیت این کشور را بدست آوردند. نکته ای که باید مورد امعان نظر قرار گیرد بحث نظام حقوقی کشورهاست. همانطور که میدانیم کشورها دو نوع نظام حقوقی دارند. نظام حقوقی مبتنی بر حقوق عرفی یا همان Commen law و نظام حقوقی مبتنی بر حقوق مکتوب یا همان Civil law کشورهایی که نظام حقوقی Civil law را مجری دارند عمدتا سخت گیری بیشتری را در بحث مهاجرتی و اعطای تابعیت و اقامت اعمال می نمایند.

و کشورهایی که نظام حقوقی Commen law در آنها مجری است عمدتا تساهل و تسامح بیشتری را راجع به موضوعات تابعیت و اقامت به خرج می دهند. اما گاها مشاهده می شود که کشوری تلفیقی از دو نظام حقوقی مذکور را اعمال می نماید. و نظام حقوقی Commen law وCivil law  در این کشور با یکدیگر امتزاج پیدا کرده اند. سنگاپور از جمله کشورهایی است که اگر به نحوی از انحا شخصی بتواند با اتباع این کشور ازدواج نماید می تواند در وحله اول درخواست اقامت دائم این کشور را مطرح نماید و پس از آن به تبع ازدواج با یک شخص سنگاپوری که تابعیت این کشور را داشته است درخواست تابعیت سنگاپور را نیز مطرح نماید.

پس از بررسی در اداره ی مهاجرت دولت سنگاپور به تایید رسیده و می تواند منجر به اعطای تابعیت به شخص متقاضی که با یکی از اتباع کشور سنگاپور ازدواج نموده است بگردد. در بحث بعدی باید این نکته را مورد بررسی قرار دهیم که شخصی که در کشور سنگاپور ساکن است و تبعیه این کشور به شمار می آید باید چه نکاتی را رعایت نماید تا این ازدواج منجر به اعطای تابعیت به شخص مشار الیه گردد. نکته ی اول بحث تمکن مالی می باشد.

چنانچه شخصی که تبعیه کشور سنگاپور می باشد و می خواهد از طریق اثبات ازدواج خود با اتباع کشورهای دیگر اجازه ی اقامت دائم  یا تابعیت این کشور را بدست آورد می بایست تمکن مالی خود را احراز نماید و نشان دهد که می تواند از پس هزینه های امرار معاش خود و شخص مشار الیه بر آید و در تامین هزینه ها با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد. این دیدگاه صرفا به منظور نگاه حمایتی قانون گذار می باشد.

همانطور که می دانیم نگاه قانون گذار ممکن است نگاه سوء ظن و در برخی موارد ممکن است نگاه حمایتی باشد به نحوی که گاها مشاهده می گردد به فرض مثال قانون گذار کشور ما دو شخص محجور تاجر ورشکسته را از دخالت در کلیه امور مالی منع می نماید. و محدودیت هایی را برای ایشان قائل گشته است. اما آیا بایددید نگاهی که به این دو وجود دارد نگاهی یکسان است یا تفاوت هایی  با یکدیگر دارند. صد البته نگاهی که به یک تاجر ورشکسته وجود دارد برای محجور فرض کردن او در امور مالی نگاه سوء ظنی است. چرا که تجربه نشان داده است تاجر ورشکسته یا ورشکسته به تقصیر یا ورشکسته به تقلب ممکن است با سو استفاده از حق خود در زمینه ی اداره ی امور مالی خود نسبت به حقوق دیگران تضرر و خللی را وارد نماید اما گاها نگاه یک قانون گذار نسبت به یک موضوع نگاه حمایتی است. به (مسابه) نگاهی که به امور مالی شخص محجور و غیر رشید وجود دارد.

با توجه به اینکه (سبق) سوء نیت در چنین شخصی به هیچ عنوان مشاهده نگردیده است اما قانون گذار این شخص را در تصرف در امور مالی خود منع می دارد تحت شرایطی علت می تواند این باشد که قانون گذار به این مسئله نگاه حمایتی دارد. و فرض را بر این گذاشته است که شخص محجور ممکن است نتواند در امور مالی خود خوب و بد را از هم تشخیص داده و این مسئله برای وی منجر به تقبل خساراتی گردد. با تعمیم موضوع فوق به مسئله ی بحث تمکن مالی برای اعطای تابعیت شخصی که با یکی از اتباع دولت سنگاپور ازدواج نموده است می توانیم دریابیم که نگاه دولت سنگاپور راجع به این موضوع و نگاه قانون گذار نگاهی حمایتی است. چرا که شخصی که نتواند از پس هزینه های خود بر آید و تصمیم به ورود دادن یکی از اتباع کشور دیگر که با وی ازدواج نموده است به کشور خود را دارد ممکن است نتواند از پس هزینه های زندگی خود و امرار معاش برآید. و این مسئله برای آنها قابل قبول نخواهد بود.

همان طور که می بینیم موضوع فوق موضوعی کاملا حقوقی بوده و در (سیطره ی) شمول مباحث حقوق بین الملل مطرح می گردد. اما گاها ملاحظه می گردد که عده ای شیاد و کلاهبردار و صرفا به قصد کسب سود با اظهار نظر در زمینه ی مطالب مرتبط به حقوق بین املل مباحث را با یکدیگر (خلس) نموده و ابهاماتی را بوجود می آورند. تا بتوانند از این طریق و به صرف دادن وعده های دروغین به افرادی که اطلاعات کافی را در ارتباط با مسائل حقوق بین الملل ندارند از آنها کلاهبرداری نموده و پولی را برای خود از این طریق کسب نمایند.

لذا توصیه می گردد چنانچه شخصی تمایل به اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج را دارد قطعا پیش از هرگونه اقدامی با یک خبره و متخصص صاحب نظر در زمینه ی مطالب مرتبط به حقوق بین الملل مشورت نموده و از کم و کیف مطالب راجع به این موضوع مطلع گردد. تا بتواند موضوع را به نحو (مقتضی) به سرانجام مناسب برساند .

اگر شما عزیزان خواهان اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج و اخذ شهروندی سنگاپور از طریق ازدواج و چگونگی اخذ ویزای ازدواج سنگاپور و یا شرایط ازدواج در سنگاپور و همچنین شرایط کار درسنگاپور و یا شرایط تحصیل در سنگاپور و کسب اگاهی در خصوص مراحل ازدواج در سنگاپور هستید می توانید همواره با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه ام آی ای اتریش در سراسر دنیاو یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. هادي گفته:

  سلام
  من با يك خانم اندونزيايي اشنا شدم كه در سنگاپور كار ميكنه و اقامت كاري سنگاپور رو داره
  امكانش هست كه از طريق ازدواج با ايشون بتونم اقامت سنگاپور رو بگيرم؟
  البته ما ازدواج ميكنيم كه اگه با قوانين سنگاپور جور در نياد و به من اجازه اقامت ندن، ايشون مياد ايران، ازدواجمون قطعي هست
  تشكر از كمك شما

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. ایرج گفته:

  سلام من همسر و فرزند دارم و وضع مالی خوبی دارم دوست دارم از طریق ازدواج اقامت سنگاپور را اخد کنم امکانش هست یا نه البته قصدم دو تابعه بودن هست و رفت وامد خواهم داشت. ممنون

  پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  صرفا کسشعر نوشته اید. این اطلاعات به درد هیچ کسی نمی خورد اصلا نتیجه مقاله شما چیست؟!
  سر ته این مقاله کجاست‌؟ چه راه حلی داده اید؟

  پاسخ
 4. M.n گفته:

  با سلام من یک دوست در سنگاپور دارم که اصلیتش اهل اندونزی هست ود ار انجا کار میکند .ایا میتوان او دعوتنامه ای برای من که در ایران هستم بفرستت .یا اگر من بیاییم در سنگاپور در کنار او کار کنم اقامت بگیرم .خواهشن جواب من را در ایمیل بدهید ممنون

  پاسخ