اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در لهستان و مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری در این مقاله بررسی می شود. اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های ورود به اتحادیه اروپا و اقامت اروپا می باشد. چون لهستان عضو اتحادیه شنگن می باشد اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در لهستان از طرق مهاجرت به اروپا می باشد . اخذ اقامت یک کشور از طریق سرمایه گذاری عموما راه های متفاوتی دارد که از زیر شاخه های سرمایه گذاری می توان به ثبت شرکت ، خود حمایتی یا تمکن مالی ، خرید ملک ، خرید پاسپورت یا خرید اقامت نام برد.

متاسفانه فعلاً نمی توان از طریق خرید پاسپورت تابعیت کشور لهستان را از طریق سرمایه گذاری را اخذ کرد. همینطور بر خلاف کشورهایی مثل پرتغال و اسپانیا کشور لهستان شرایطی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک نیز ندارد و با خرید ملک اقامت اهدا نمی شود. تنها راه اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت می باشد که ثبت شرکت به خودی خود نیز موجب اهدای اقامت نمی شود. برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت فرد باید حتما یک کسب و کار فعال و مفید را ارائه دهد و بتواند طرح تجاری ارائه داده و از این طریق اقامت کشور لهستان را اخذ کند.

اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

فعالیت تجاری و اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری ممکن است به طرق مختلفی قابل انجام باشد که ممکن است با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشابه باشد. انواع شرکت برای شروع یک کسب و کار و اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

شرکت های تجاری شامل:

 • شرکت ها (شرکت محدود و شرکت سهامی)؛
 • شرکت های مشارکتی (مشارکت عمومی، مشارکت حرفه ای، مشارکت محدود، مشارکت محدود سهامی)؛
 • شعبه های یک شرکت خارجی؛
 • دفاتر نمایندگی یک شرکت خارجی؛
 • فعالیت تجاری فردی (همچنین به عنوان بخشی از مشارکت مدنی).

قانون لهستان اصل آزادی فعالیت تجاری را تعیین می کند. این بدین معنی است که هر کسی دارای حقوق برابر در انجام فعالیت تجاری خود دارد. با این وجود این اصل آزادی مطلق فعالیت تجاری را ارائه نمی دهد. در این خصوص مهم است که محدودیت های موضوع (یعنی اینکه چه کسی می تواند فعالیت تجاری را انجام دهد) و وسیله (به عنوان مثال الزامات مورد نیاز برای انجام یک نوع مشخص از فعالیت) مشخص می شود.

در صورتی که فرد ثبت شرکت انجام دهد و فعالیت تجاری مثبتی انجام دهد و با موافقت این طرح تجاری به وی اقامت موقت اعطا می شود که در صورت تداوم این شرایط میتوان این اقامت را در سالهای دیگر نیز تمدید کرد. برای اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری پس از ثبت شرکت و ۵ سال پرداخت مالیات میتوان درخواست اقامت دائم این کشور را کرد. برای شروع کسب و کار و راه اندازی شرکت می توان گفت حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار یورو برای شروع یک بیزینس فعال باید در نظر گرفت.

اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری – اقامت موقت

 • اجازه اقامت موقت معمولا حداکثر ۳ سال است
 • صدور مجوز موقت فقط در صورتی مجاز است که متقاضی واجد شرایط قانونی باشد.
 • درخواست برای اقامت موقت باید قبل از پایان اقامت قانونی به مقامات دولتی مربوطه ارسال شود.
 • فرآیند درخواست می تواند تا ۲ ماه بدون دوره تعلیق یا تاخیر انجام شود.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اگر هدف اقامت خارجی در لهستان فعالیت اقتصادی در کشور باشد، مجوز اقامت موقت برای انجام فعالیت تجاری طبق شرایط زیر اعطا می شود:

 1. فرد باید بیمه سلامت داشته باشد
 2. فرد خارجی دارای منبع درآمد مرتب و منظم است که برای پوشش هزینه های زندگی خود و کسانی که از طرف اعضای خانواده حمایت می شوند کافی باشد.
 3. فرد متقاضی رضایت مقامات مربوطه در اداره کار را برای کار در کسب و کار مربوطه را داشته باشد و این کار و فعالیت باید مطابق قانون باشد.
 4. فرد باید یک مکان مشخص برای زندگی در این کشور معین کند.

شرایط کسب و کار برای اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

ابتدا شرکت در یک سال مالی باید طی ۱۲ ماه کاری خود درآمدی بیش از ۱۲ برابر حقوق متوسط یک ماه که توسط دفتر مرکزی آمار در کشور لهستان ارائه میشود (GUS) داشته باشد. همینطور شرکت باید بتواند حداقل ۲ فرد لهستانی یا افراد غیر لهستانی که در لهستان میتوانند بدون نیاز به مجوز کار مشغول به کار شوند استخدام کند.

همینطور شرکت باید اثبات کند شرایط و امکانات لازم برای برآوردن معیارهای لازم برای ادامه کسب و کار و برآورده کردن شرایط مذکور می باشد یا اینکه قابلیت این امر را دارد که در آتیه فعالیت هایی را انجام دهد که موجب افزایش سرمایه ، انتقال تکنولوژی یا معرفی نو آوری های سودمند شود.

فرد خارجی که میخواهد از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در لهستان به اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری برسد باید مدارک زیر را آماده کند:

 1. مدارک مالیاتی فرد (که باید این مدارک را به اداره مالیات کشور لهستان ارائه دهد که مربوط به سال قبل وی میباشد)
 2. گواهی تسلیم تعهدات مالی به خزانه داری دولت که توسط اداره مالیات تائید شده باشد.
 3. قرارداد شرکت
 4. ترازنامه شرکت و حساب سود و زیان فعلی
 5. خلاصه ای از فعالیت کلی شرکت

سخن پایانی در مورد اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

در مجموع باید گفت اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری روش های متنوعی مثل برخی کشورها مثل اتریش ، کانادا ، اسپانیا ندارد و برای اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری طبق قوانین این کشور باید فعالیت تجاری مفیدی در این کشور انجام داد که حتما توسط اداره کار و دولت این کشور تائید شود. با توجه به اینکه رقم خاصی برای این ثبت شرکت در نظر گرفته نشده است ولی حداقل ۱۰۰ هزار یورو برای شروع یک کسب و کار که توان سود دهی و اخذ اقامت از این طریق را داشته باشد باید در نظر گرفته شود.

ثبت شرکت و اخذ اقامت لهستان از این طریق از لحاظ بحث تخصص نیازمند تحقیق کافی می باشد و این امر بحثی تخصصی می باشد که بهتر است توسط وکیل متخصص در این امر انجام شود تا تمام اقدامات قانونی اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری انجام شود و طبق قانون اقامت اخذ شود. در صورتی نیازمند مشاوره و راهنمایی در امور ثبت شرکت یا اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری می باشید می توانید با موسسه ملک پور و مشاوران ما در این زمینه تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در لهستان را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید و تجربیات خود را با دیگر عزیزان به اشتراک بگزارید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ