اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و راه های مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ از طریق ازدواج چگونه است؟ شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه ۲۰۱۸ به چه صورت است؟ از قوانین و راه های اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه اطلاعی دارید ؟ راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه و تابعیت فرانسه از طریق ازدواج در فرانسه چیست؟ شما عزیزان اگر خواهان کسب اطلاعات دقیق در خصوص مهاجرت به فرانسه و اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج هستید .

با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در این رابطه و تمامی راه های مهاجرت به فرانسه  از جمله تولد فرزند در فرانسه و یا تحصیل در فرانسه و یا کار در فرانسه و یا سرمایه گذاری در فرانسه چگونگی اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت فرانسه از طریق ازدواج  را از مشاورین و کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل  به صورت کاملا تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

برطبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در بیشتر کشورهای جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج بین زوجین فرد می تواند در خصوص اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج  اقدام نمایند. کشور فرانسه نیز ازاین قاعده مستثنی نمی باشد. لذا در صورتی که یک نفر با یک شخص فرانسوی ازدواج کند می تواند جهت اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج فرانسه اقدام نماید. موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برای شما شرح داده وپرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور فرانسه می پذیرد.

در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است. به عنوان مثال :

در بند ۶ از ماده ۹۷۶  قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.

در بعضی کشورها همچون ایران آثار حقوقی جهت اخذ اقامت و تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشورتفاوت دارد. لیکن در مورد کشورفرانسه ازدواج با مرد یا زن آن حتماً منتهی به اخذ تابعیت میشود البته چنانچه  پرونده درست ارائه شود و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد. شایان بیان است در نظام حقوقی برخی کشورها همچون ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد

در خصوص اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه از طریق ازدواج هم چنین است در کشور فرانسه که ازدواج با فرد فرانسوی لازمه ی تقاضا برای اخذ شهروندی فرانسه  از طریق ازدواج می باشد و تا شما تقاضا و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد. مشخص است که اطلاعات حقوقی در زمینه ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت درفرانسه از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد.

موسسه حقوقی ملک پوردفتر وکالت و مشاوره ای حقوقی می باشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد .

 

چگونگی اخذ شهروندی از طریق ازدواج در کشور فرانسه واخذ اقامت دائم کشور فرانسه

پس از گذراندن زندگی در فرانسه برای پنج سال یا کمتر در برخی موارد، می توانید برای شهروندی فرانسوی یا اقامت دائم فرانسه درخواست بدهید.

اگر می خواهید برای مدت طولانی یا حتی به طور دائم در فرانسه زندگی کنید، پس از پنج سال زندگی در فرانسه می توانید واجد شرایط درخواست اقامت دائم فرانسه یا فرجام خواهی فرانسه باشید، اگرچه در موارد خاص مانند ازدواج با والدین یا والدین یک فرانسوی

این که آیا شما اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه یا محل اقامت دائم فرانسه را انتخاب می کنید، هر دو گزینه به شما اجازه می دهد تا در طولانی مدت در فرانسه زندگی کنید، اگر چه برخی از تفاوت های مهم بین این دو وجود دارد که می تواند به شما کمک کند که بهترین گزینه را انتخاب کنید. شرایط و چیزهایی را که باید بدانید برای درخواست شهروندی فرانسوی یا اقامت دائم فرانسه ببینید.
Brexit: در حال حاضر زمان برای درخواست اخذ پاسپورت فرانسوی از طریق ازدواج

همانطور که فرانسه اجازه می دهد تابعیت دوگانه داشته باشد، شهروندان بریتانیایی که واجد شرایط می توانند درخواست اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه برای حفظ دسترسی به زندگی در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را در نظر بگیرند. با این وجود، هیچ تغییری در آزادی حرکت شهروندان بریتانیایی به فرانسه صورت نخواهد گرفت تا زمان خروج از انگلستان مذاکره شود، تخمین زده شده حداقل دو سال است.

زندگی در فرانسه برای افراد متقاضی

آیا شما به دنبال اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه هستید ؟

یک پروانه اقامت دائم فرانسه اجازه می دهد که شما در مدت ۱۰ سال در فرانسه باقی بمانید و به لحاظ تجدید نظر، شما می توانید به طور نامحدود با این وضعیت در فرانسه زندگی کنید. با این حال، در حالی که شما ممکن است بسیاری از حقوق مشابه به عنوان شهروندان فرانسوی (به عنوان مثال در آموزش و پرورش، در محل کار، در مراقبت های بهداشتی) به اشتراک بگذارید، شما همه آنها را به اشتراک نمی گذارید، به عنوان مثال، شما نمی توانید در انتخابات و یا اداره دولتی رای گیری کنید.

اگر تصمیم بگیرید که  اخذ اقامت و تابعیت فرانسه از طریق ازدواج را داشته  باشید و به شهروندی فرانسه از طریق ازدواج دست پیدا نمایید ، شما نیز به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا (EU) تبدیل شده و از آزادی حرکت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا لذت خواهید برد. شما مجبور نیستید که ملیت خود را از دست بدهید، اگر به یک شهروند فرانسوی تبدیل شوید: شما می توانید زبان شهروندی دوگانه فرانسوی داشته باشید.

در هر دو مورد، “پیوسته” در فرانسه برای چندین سال است که معمولا یک نیاز شهروندی فرانسوی است. اقامت دائم شما اگر شما فرانسه را بیش از شش ماه متوالی از ۱۰ ماه گذشته ترک کنید، اگرچه استثناهای خاصی در موارد خاص وجود دارد، بنابراین شما باید از مقامات محلی خود، ریاست (دفاتر اداری فرانسوی که نماینده دولت هستند در سطح محلی). نمونه هایی از استثنا شامل بیماری جدی، زایمان، خدمات نیروی انسانی، تحصیل یا تحقیق است.
اقامت دائم در فرانسه  از طریق ازدواج :

هنگامی که شما متقاضی اخذ اقامت و تابعیت فرانسه از طریق ازدواج هستید و می خواهید که اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج را داشته باشید هنگامی که پنج سال متوالی در فرانسه زندگی می کنید، می توانید برای اقامت داوطلب درخواست بدهید که یک مجوز اقامت دائمی مجاز است که اجازه می دهد تا شما تا سن ۱۰ سالگی در فرانسه زندگی کنید. این که آیا این به شما داده می شود بستگی به شرایط شخصی شما، از قبیل دلیل ماندگاری شما، اشتغال و ثبات مالی، چگونگی پیوستن شما به جامعه فرانسوی و توانایی زبان شما بستگی دارد.

در خصوص اخذ تابعیت کشور فرانسه از طریق ازدواج اینگونه می توان بیان نمود که اگر شما بیش از دو سال متوالی فرانسه را ترک کنید، حق اقامت دائم را از دست خواهید داد.
شهروندان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس

همچنین در کنار بحث اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج لازم  به ذکر است که شهروندان اتحادیه اروپا / ایاالت متحده / سوئیس که در پنج سال یا بیشتر سالم در فرانسه زندگی می کنند، می توانند برای اقامت دائم بدون نیاز به اثبات درآمد یا اشتغال، درخواست دهند.

اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس دیگر مجبور به نگه داشتن این اجازه نیست، اما بدون آن آنها نمی توانند واجد شرایط برای خدمات دولتی، مانند کمک مالی مسکن.
شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس

اعضای خانواده غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس که خواهان اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در فرانسه هستند همچنین می توانند پس از پنج سال اقامت دائمی خود را درخواست کنند و حتی اگر پس از طلاق یا مرگ همسر اتحادیه اروپا، اجازه اقامت خود را حفظ کنند.
استثنا برای اعضای خانواده یا همکاران

شرایط اقامت ۵ ساله به سه سال کاهش می یابد اگر شما عضو خانواده ای شوید که قبلا اقامت دائم داشته باشد یا اگر فرزندی با ملیتی فرانسوی با اقامت موقت دارید بر اساس احیای خانواده (راهنمای کامل را ببینید برای پیوستن به یک نسل یا فرانسوی در فرانسه) هرکس که از طریق تولد به شرایط شهروندی فرانسوی برسد نیز حق اقامت دائمی دارد.

اگر شما متقاضی عزیز اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج برای بیش از سه سال ازدواج کرده اید با یک مهاجر فرانسوی، شما می توانید بلافاصله برای اقامت دائم درخواست کنید، حتی اگر در طول ازدواج شما در فرانسه زندگی نکرده باشید. اگر کمتر از سه سال از ازدواج دارید، می توانید پس از سه سال از برگزاری یک carte de séjour (اجازه اقامت) درخواست بدهید.

در خصوص شرایط اخذ اقامت فرانسه و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه می توان بیان نمود که اگر شما عزیزان خواهان هستید و میخواهید مهاجرت به فرانسه و اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج داشته باشید همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و دفتر مرکزی این موسسه در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر این موسسه در سراسر ایران به صورت کاملا تخصصی در خصوص قوانین و راه های اخذ ویزای ازدواج در فرانسه و قوانین اخذ تابعیت فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

نحوه درخواست شهروندی فرانسه و اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

شما می توانید برای اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج  یا اقامت دائمی خود در منطقه فرانسوی محلی خود (سالن شهرداری) درخواست دهید که به شما اطلاعاتی را درباره مدارکی که شما با توجه به وضعیت شخصی شما نیاز دارید ارائه می دهد. این ممکن است شامل اسنادی که نشان دهنده محل اقامت شما، یک قرارداد کاری، بیانیه های بانکی، گواهی تولد و یا ازدواج و گواهینامه پزشکی باشد.

بسته به شرایطی که ملاقات می کنید، می توانید اقامت دائم فرانسه یا اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا را در نظر بگیرید، و این امر مزایای بیشتری را برای جابجایی و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا فراهم می کند. حقوق و تفاوت ها را بخوانید

هزینه درخواست اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج بستگی به دلیل درخواست دارد، از ۲۶۹ یورو برای پرونده های مربوط به احیای خانوادگی (۲۵۰ یورو به همراه ۱۹ یورو برای تمدید مجوز رسمی) تا ۱۹ یورو برای پناهجویان و جانبازان. اگر در حال حاضر یک کارت اقامت یک ساله دارید و آن را در زمان تقاضانامه ارائه نکنید، مجبور خواهید بود که ۹ یورو اضافی را پرداخت کنید.
چگونگی اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه از طریق ازدواج و اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج  :

شما می توانید یک شهروند فرانسوی با تمام حقوق همراه (مانند رای دادن در انتخابات فرانسه) از طریق طبعیت، ازدواج یا تولد (چه در فرانسه متولد شود و چه در خارج از کشور) متولد شود. شما باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید و در فرانسه زندگی کنید. شما نباید ملیت اصلی خود را از بین ببرید، زمانی که به یک شهروند فرانسوی تبدیل شوید، اما می توانید ملیت دوگانه داشته باشید.
طبیعی شدن

شما می توانید برای تبدیل شدن به یک شهروندی فرانسه از طریق ازدواج  قانونی در صورت درخواست  نمایید :

در پنج سال متوالی در فرانسه زندگی می کنند (کمتر تحت شرایط خاصی مانند تحصیل در یک دانشگاه فرانسه برای مدت دو سال، کمک به “تابش” فرانسه و یا داشتن یک “دوره استثنایی” در فعالیت های مدنی، علم ، اقتصاد، فرهنگ و ورزش، در این صورت دو سال است)؛
می تواند ثابت کند که شما با صحبت کردن فرانسوی و داشتن دانش از فرهنگ و جامعه فرانسه و حقوق و وظایف شهروندان فرانسوی به جامعه فرانسه پیوستید.

اگر شما از طریق قانونی بودن به اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج  برسید ، باید قرارداد پذیرش و ادغام (CAI) را امضا کنید. این فرم برای ۱۲ ماه معتبر است، پس بعد از آن شما ارزیابی خواهید شد تا ببینید آیا شما نیازهای CAI را برآورده کرده اید، به عنوان مثال، به اندازه کافی در فرانسه فرق کرده یا یک کلاس مدنی گرفته اید.

هزینه درخواست EUR 55؛ مراجعه کنید، در اینجا فرم درخواست و فرم درخواست اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه را ببینید

ازدواج  در فرانسه و اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

اگر می خواهید بدانید که چگونه پس از چهار سال ازدواج با یک شهروند فرانسوی به یک شهروند فرانسوی تبدیل شوید، تا زمانی که:

شما هنوز هم با یکدیگر ازدواج کرده اید؛
همسر شما دارای تابعیت فرانسوی خود است. و
شما دانش خوبی از زبان فرانسوی دارید

نیازمندی های زمان در اخذ تابعیت از طریق ازدواج فرانسه  در موارد خاص به پنج سال افزایش می یابد، مثلا اگر شما نمیتوانید ثابت کنید که حداقل سه سال از زندگی خود را در فرانسه زندگی کرده اید.

اگر شما در خارج از کشور ازدواج کرده اید، قبل از اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه شما باید در رجیستری مدنی فرانسه ثبت شود.
اگر شما در فرانسه یا به یک پدر و مادر فرانسوی متولد شده اید

کودکان متولد شهروندان خارجی در خاک فرانسه می توانند به زادگاه شانزدهمین سالگرد تولد فرانسوی خود اعتراف کنند و در سن ۱۸ سالگی شهروندی کامل خود را به دست آورند. در صورتی که فرانسه از سن ۱۱ سالگی برای پنج سال متوالی، محل اقامت اصلی خود بوده است. شرایط را مطالعه کنید.

اصلاح قانون فرانسه در سال ۲۰۱۵ همچنین باعث می شود که کودکان در سن ۱۸ سالگی در فرانسه زندگی کنند در حالی که از سن شش سالگی در فرانسه زندگی کرده اند، به یک مدرسه فرانسه مراجعه کرده و یک خواهر و برادر دارند که دارای تابعیت فرانسوی هستند.

اگر شما پدر و مادر خارجی فرزند ۱۳ ساله ای هستید و از ۸ سالگی در فرانسه زندگی می کنید، می توانید از دادگاه فرانسوی در مقابل دادگاه قضایی استفاده کنید. اگر یکی از والدین دارای تابعیت فرانسوی است و بیش از پنج سال در فرانسه زندگی می کند، یک کودک نیز می تواند طبق قانون باشد.
فرزندان فاستر و فرزندان خود را نیز می توانند در صورتی که سرپرست آنها یک شهروند فرانسوی باشد، می توانند از شهروندی فرار کنند.
استثنا برای اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج

شما می توانید بلافاصله برای شهروندی فرانسوی بدون دوره انتظار پنج ساله درخواست کنید، اگر:

شما در ارتش فرانسه خدمت کرده اید و یا در زمان جنگ با ارتش فرانسه یا متحدان خود قرارداد بسته است.
شما به عنوان یک پناهنده واجد شرایط هستید؛
شما خدمات “استثنایی” را به فرانسه کمک کرده اید؛
شما از کشورهایی هستید که زبان فرانسوی آن است و حداقل پنج سال در یک مدرسه فرانکفون حضور داشته است.

اگر یک فرد خارجی متولد فرزند یک پدر و مادر فرانسوی باشد، شهروندی می تواند به صورت قانونی با درخواست برای یک گواهی تابعیت فرانسوی به دست آید. شما لازم نیست که در فرانسه برای ارائه اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه زندگی کنید.

 

نحوه درخواست برای شهروندی فرانسوی از طریق ازدواج

اگر شرایط فوق را برآورده سازید، می توانید درخواست خود را برای شهروندی فرانسوی در محل محلی خود ارسال کنید. برای اعمال، شما نیاز دارید که یک درخواست اعلامیه (درخواست تقاضای اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه با کپی از موارد زیر، اگر در مورد وضعیت شما قابل اجرا باشد:

دو نسخه از فرم تقاضای اخذ اقامت و تابعیت فرانسه فرم، امضا و تاریخ؛
کپی شناسه متقاضی و همسر؛
اثبات آدرس با نام کامل شما؛
گواهی تولد (با ترجمه گواهی شده اگر نه در فرانسه)؛
گواهی ازدواج در سه ماه اخير به دست آمده است
گواهینامه بین النهرین ۲ ئپو، یک سند از “اعلامیه افتخار” که هر دو همسر باید به صورت شخصی در کنفرانس یا کنسولگری ثبت نام کنند؛
شواهد مربوط به رابطه یا زندگی ازدواج مانند گواهی تولد فرزندان همسر، قرارداد وام مسکن، اطلاعیه مالی مشترک، اعمال مالکیت یا حساب بانکی مشترک؛
اثبات همسر بودن یک شهروند فرانسوی در زمان ازدواج؛
اثبات اینکه متقاضی اخذ اقامت و تابعیت فرانسه دانش کافی در مورد زبان فرانسوی، مانند یک دیپلم یا گواهی زبان فرانسه را بدست آورده است؛
شواهدی وجود دارد که شما سابقه کیفری را نداشته باشید، مثلا یک گواهینامه ثبت احوال از کشور شما برای ۱۰ سال گذشته؛
گواهی ازدواج از هر گونه ازدواج های قبلی و مقالات طلاق رسمی:
اثبات اینکه شما حداقل ۳ سال از زمان ازدواجتان در فرانسه اقامت داشته اید (اگر در خارج از کشور زندگی کرده باشید، یک سند ثابت کرده که حداقل ۳ سال پس از ازدواج شما در فرانسه اقامت داشته یا یک سند ثابت کرده است که همسر شما در رجیستری فرانسوی در طول زمان خود در خارج از کشور)
از شما خواسته می شود که مدارک اشتغال یا حمایت مالی را جهت اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج  نشان دهید.

درخواست اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه توسط پلیس، اداره شهرداری و سایر ادارات دولتی مورد ارزیابی قرار می گیرد و شما نیز ممکن است با یک پلیس مصاحبه ای داشته باشید که می تواند دو سال طول بکشد.

مگر اینکه یک گواهی رسمی زبان ارائه کنید، معلولیت داشته باشید یا بیش از ۶۰ سال سن داشته باشید، ممکن است مصاحبه شود تا بتواند سواد آموزی در زبان فرانسه را بررسی کند.

اگر موفق باشید، در یک مراسم تدریس به شهروندی فرانسوی تبدیل خواهید شد و با یک کارت شناسایی ملی فرانسه و یک گذرنامه فرانسوی به متقاضیلن اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه داده می شود. هر متاهل متاهل متاهل به طور خودکار به صورت فرانسوی در صورتی که با شما زندگی می کنند و در فرمان اموزش پذیری قرار داشته باشد.

و در پایان موضوع شرایط اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج  می توان بیان نمود که در خصوص انواع راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت فرانسه  از جمله قوانین مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و  اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه و مهاجرت به فرانسه  و . . . موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه ام آی ای اتریش دارای کاملترین و به روزترین اطلاعات در خصوص مدارک مورد نیاز اخذ ویزای ازدواج فرانسه و اخذ تابعیت فرانسه می باشد . بنابراین اگر شما عزیزان خواهان اخذ ویزای ازدواج فرانسه هستید

می توانید همواره با موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص قوانین و راه های اخذ اقامت فرانسه به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (15 نظرات, میانگین: 4٫93 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ