اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج

اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج

اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج

اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج چگونه است ؟ شرایط اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج و همینطور راههای مهاجرت به انگلیس  و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت کدام است ؟ قوانین اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج چگونه است؟ راههای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج و همچنین شرایط اخذ اقامت انگلستان و قوانین و شرایط ازدواج در انگلیس چگونه است؟ ایا با چند همسری میتوان اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج کرد؟ مدت زمان اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج در انگلستان چقدر است؟ وضعیت اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج برای همجنسگرایان چگونه است؟ برای اخذ اقامت انگلستان موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله در خصوص قوانین اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج و مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج در انگلیس به طور کامل توضیح داده است همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در این رابطه و تمامی راه های مهاجرت به انگلیس و شرایط ازدواج در انگلیس و راههای اخذ تابعیت انگلستان به صورت کاملا تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

در ابتدای بحث اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج به شرح مختصری از کشور انگلیس می پردازیم :

 انگستان دارای تعداد زیادی جزیره است که میتوان به جزایر وایت و من اشاره کرد.پایتخت انگلیس شهر لندن است و درعین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است.مساحت کشور انگلیس ۱۳۰/۳۹۵کیلومتر مربع است و پر اب ترین رود کشور انگلیس ،رود تیمز میباشد.نظام سیاسی در کشور انگیس سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است.نظام حقوقی کشور انگلیس برپایه ی منافع عام المنفعه است و نظام مشترک حقوقی است و تقسیمات کشوری انگلیس دارای چهار سطح مختلف است که ازطریق نهادهای اداری مختلفی تشکیل شده و هدفش دولتهای محلی است. شهرهای مهم کشور انگیس عبارتند از:لندن،منچستر ، دوور ، هال ، کمبریج ، لیدز ، لیورپول ، برایتون و …

کشور انگلیس دارای اب و هوایی نسبتا معتدل است.زبان رسمی انگلیس همانطور که از اسمش پیداست انگلیسی است و واحد پولی انگلیس پوند است

در خصوص بحث ازدواج در انگلیس لازم به توضیح است که در نظام حقوق بین الملل خصوصی بسیاری از کشورها در صورتی که ازدواجی بین زوجین رخ دهد و هرکدام تابعیت کشوری را جداگانه داشته باشند متقاضی میتواند جهت اخذ ویزا و اقامت و سپس تابعیت ان کشور اقدام کند.طبق برخی مواد قانونی مثلا ماده بند ۶ ماده ۹۷۶که میگوید:هر زمان تبعه ی خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی بشمار میرود،

درمورد کشور انگلیس هم اینگونه است و ازدواج با مرد و زن انگلیسی موجب اخذ تابعیت انگلیسی میشود.لازمه ی اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج تشکیل پرونده ای صحیح و قانونی و درست است و دارای شاکله ی حقوقی صحیحی باشد.در کشور انگلیس ازدواج با شخص انگلیسی نیازمند ارائه درخواست اخذ تابعیت است و اگر مدارک لازم اخذ تابعیت ارائه نشود ازدواج صورت نمیگیرد.

اخذ اقامت و تابعیت ازدواج با ملیت بیگانه در انگلیس:

اگرهرکدام از شما خارج از محدوده ی اقتصادی اروپا یا سوسیس خواهان مهاجرت هستید ، شما یا همسرتان یا شریک تجاریتان باید ازدواج و مشارکت مدنی شما را خبر دهد.این شامل افرادی که به صورت معمول ویزای توریستی انگلیس داشته اند نمیشود مگر اینکه در حال حاضر در بریتانیا باشید . اگر هردوی شما در انگلیس هستید شما و شریک زندگیان حداقل تا ۲۸ روز در یک دفتر ثبت نام تعیین شده حضور پیدا میکنید ولی اگر شما خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوییس هستید شما به کنترل مهاجرت نیاز دارید . این فرایند در اسکاتنلند و ایرلند شمالی هم هست

در خصوص اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در انگلستان می توان بیان نمود که اگر شما عزیزان خواهان مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت انگلیس هستید و میخواهید مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج داشته باشید همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و دفتر مرکزی این موسسه در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر این موسسه در سراسر ایران به صورت کاملا تخصصی در خصوص  اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج مشاوره رایگان دریافت نمایید .

روند دریافت ویزای ازدواج انگلیس :

شما اگر در خارج از بریتانیا هستید متفاوت است،روند درخواست بسته به شرایط زندگیان متفاوت است.اگر شریک زندگی خود را از انگلیس پیدا کرده درخواست میدهیم برای یک خانواده که ویزای خود را تهیه نمایند برای اقامت در انگلیس .درخواست اقامت در بریتانیا به مدت ۶ ماه است.

درخواست ویزای ازدواج انگلیس و ویزای مدنی و مشارکت بازدید کنندگان در انگلیس  برای اقامت کمتر از ۶ماه در صورتی که شریک زندگی خود یک مقیم دائم انگلیس است.شما میتوانید برای خانواده ویزا دریافت کنید.

اگر شریک زندگیان یک مقیم دائم بریتانیا نیست، شما میتوانید با دریافت مجوزی زندگی خود را در انگلیس دایر کنید و لازمه ی آن این است که شما و شریک زندگیان در یک رابطه برای حداقل ۲سال باشید و باهم زندگی کرده باشید.

اگر شما میخواهید شریک زندگیان راکه ممکن است انگلیسی باشد با هم در انگلیس مستقر نباشید باید درخواست خود را برای ترک انگلیس ظرف ۶ماه ارائه دهید.

اطلاع رسانی به انگلیس در خصوص ویزای ازدواج در انگلیس :

شما اگر خواهان اخذ ویزای انگلیس و شریک زندگیان باید ظرف ۲۸روز ازداج خود را در یک دفتر ثبت نام تعیین شده در انگلستان و ولز ثبت کنید.در این مرحله یک کنترل مهاجرتی صورت میگیرد که با دادن اطلاعات لازم به دفتر ثبت نام محلی خود اطلاعات ثبت شده و باید اطلاعات با ارائه ی شواهد باشد مثلا اگر از حق اقامت انگلیس از طریق ازدواج برخورداریم باید ثابت کنیم.

مدت زمان دوره ی اطلاعات را میتووان توسعه داد:تا ۷۰ روز میتوان دوره ی اطلاعات شما و شریک زندگیان را افزایش داد.در موقع ثبت ازدواج در دفترخانه کلی بررسی انجام میشود تا مطمئن شوند ازدواج و مشارکت مدنی انها وااقعی است یا خیر  که این پروسه ۲۸ روز طول میکشد.

گاهی بر اساس تحقیقات بوجود امده به شما اجازه ی ازدواج نمیدهند و اگر تغییر ادرسی در طول دوره ی ثبت نام دادید حتما باید وزارت کشور را مطلع کرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در انگلیس :

اثبات نام و نام خانوادگی      و پرسش و پاسخ در مورد وضعیت مهاجرت همسر

هزینه ها و شرایط:۳۵ یورو پرداخت شود در صورتی که گذرنامه و سند مهاجرت نشان دهد که:۱-وضعیت مهاجران مستقر است(مرخصی به عنوان اقامت نامحدود)

۲-از کنترل مهاجرت معاف هستید(از حق اقامت معاف هستید)

۳-هردوی انها یک عکس مناسب گذرنامه بیاورند (برای ثبت ازدواج)

در ادامه بحث اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج لازم به ذکر است که اگر شما هریک از مدارک بالا را نداشتید باید مبلغ ۶۷یورو بپردازید و جزئیات ادرس عادی خود را اگر نسبت به قبلی فرق کرده اطلاع دهید. اگر ادرستان بصورت عادی در بریتانیا است جزئیات یک ادرس تماس در بریتانیا را بدهید.جزئیات هرنام،نام قبلی،نام فعلی یا هویت قبلی و فعلی را بدهید که شما با ان شناخته میشوید. و یک عکس از گذرنامه ی جدید

شرایط اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در انگلیس چگونه است؟

زوج و زوجه موکلفند تقاضانامه ی خود را برای اخذ ویزای انگیس به سفارت انگلیس ارائه دهند و انها را از تصمیم خود باخبر کنند.

ازدواج باید قانونی باشد و تمام اسناد و مدارک ثبت ازدواج به مراجع انگلیس ارائه شود.

برای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج یکی از زوجین باید اقامت و تابعیت انگلیس را داشته باشد و از متافع عامم المنفعه و اموال دولت استفاده نکند به تعبیر بهتر یعنی اینکه شاغل باشد.

زن و مرد باید اثبات کنند که قبلا ملاقات داشته اند و همدیگر را میشناسند و محل سکونت انها باید مشخص شده باشد.

زوج باید قصد اقامت دائمی در انگلیس داشته باشند

اخذ ویزای ازدواج در انگلستان :

با توجه به این مسئله که نظام حقوق بین الملل خصوصی که دراغلب کشورهای جهان پذیرفته شده می باشد ؛ چنانچه ازدواج فی ما بین زوجین صورت گیرد ، متقاضی می تواند جهت اخذ ویزا و سپس  اقامت آن کشور اقدام نماید .  کشور انگلستان از این قاعده مستثنی نمی باشد ؛ در نتیجه چنان چه یک نفر ازدواج با یکی از اتباع انگلیسی داشته باشد ، می تواند جهت اخذ تابعیت کشور انگلستان  اقدام نماید.

این امر دربند ۶ ماده ۹۷۶  قید شده است ، بدین مفهوم  که هر زمان تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی به شمار می رود. در خصوص کشور انگلستان نیز ازدواج با مرد یا زن تابع آن کشورقطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود

شایان به ذکر است در نظام حقوقی برخی کشورها نظیر ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد. همانطور که در ماده فوق الذکر اشاره شد ؛ در کشور ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند ازلحاظ قانون گذار خود به خود ایرانی حساب می شود . این بدان مفهوم نیست که  ازدواج  مرد خارجی با زن ایرانی نیز متضمن اخذ تابعیت باشد .

فرد متقاضی نیازمند ارائه ی درخواست  می باشد وتا زمانی که جهت ارائه ی درخواست پرونده اقدام نکند، به اقامت ایشان رسیدگی نمی شود .

در این قسمت به اختصار در خصوص اخذ اقامت از طریق ازدواج کشور انگلستان نیز توضیحاتی داده می شود مبنی بر اینکه :

زوج یا زوجه موظفند در زمان تسلیم تقاضانامه جهت اخذ این نوع ویزا مقامات انگلستان را در سفارت از تصمیم و قصد خود در خصوص ادامه ی زندگی در این کشور مطلع کنند .

شرایط و مقررات در مورد مهاجرت کشور انگلستان ایجاب می کند که فرد متقاضی پیش از اینکه برای اعلام تقاضای ویزا اقدام نمایند ، با همسر خود ازدواج قانونی نماید و مدارک و سند ازدواج را به صورت کامل همراه خود داشته باشد

رسیدگی به درخواست اخذ ویزای ازدواج انگلستان  ، منوط بر این امر است که یکی از زوجین اقامت قانونی در کشور انگلستان را داشته و نیز اینکه از منابع مالی و کمکهای دولتی وعام المنفعه استفاده نکند. زوجین باید ثابت نمایند که یکدیگر را ملاقات کرده و آشنایی قبلی دارند . زوج ویا زوجه می بایست محلی جهت سکونت و اقامت خود درکشور انگلستان از قبل هماهنگ کرده باشند .
در نتیجه چنانچه موفق به اخذ ویزا شوند ؛ در اولین مرحله از پروسه اخذ اقامت ازدواج در انگلستان می توانند نسبت به تمدید ویزای خود به مدت ۲ سال اقدام نموده و مجوز مورد نیاز برای این کار را اخذ نمایند

 

اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج :

درصورتی که توانستند ویزا اخذ کنند در ادامه پروسه ی اخذ تابعیت است که منجر به کسب تابعیت انگلیسی میشود.زوج و زوجه میتوانند نسبت به تمدید ویزای خود برای مدت دوسال اقدام کنند و مجوز لازم برای اقامت در انگلیس از طریق ازدواج  را دریافت نمایند.

در کشور انگلیس چندهمسری مورد قبول و قانونی نیست و زوج فقط میتواند برای یک همسر تحت این عنوان تقاضای ویزا کند.

در کشور انگلیس برای جلوگیری از ازدواج های اجباری سن ازدواج از ۱۸سال به ۲۱ سال تغییر کرده است و افراد کمتر از ۲۱سال نمیتوانند در انگلیس ازدواج کنند و اگر تقاضای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج را کرده باشند بلااثر و غیر قانونی است.

در ویزای ازدواج انگلیس بعد از ۵سال امکان اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در انگلیس وجود دارد و زوجین اجازه ی کار و تحصیل دارند.

زوجین باید ثابت کنند که دارای توان مالی خوبی هستند  و از دولت برای هزینه های خود کمکی نمیگیرند.کسی که تبعه ی انگلیس است باید نشان دهد که درامد خودش حداقل ۱۰۰۰پوند است و به ازای هرنفر ۸۵۰ پوند مورد نیاز است.کسی که خارج از انگلیس زندگی میکند باید ۳۳۱۰ پوند دارایی داشته باشد و برای ۹۰ روز برای هرنفر در حسابش باشد.

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت انگلیس برای همجنسگرایان در انگلیس:

اگر هر دوی انها ایرانی باشند و وارد خاک انگلیس شوند و درخواست ثبت ازدواج در انگلیس کنند باید گفت که انها  بعنوان پناهنده وارد خاک انگلیس شده اند چرا که همجنسگرایی خلاف شئونات و مذهب اسلام است و در قانون ما جایی ندارد و انها باید مراحل پناهندگی را طی کنند.اما در صورتی که یکی از همجنسگرایان در انگلیس زندگی میکند و دیگری در ایران ،فرد انگلیسی باید مجوز ورود  به انگلیس را بگیرد که یک ویزا و گواهی نامه ی مجوز ورود است . همجنسگرایان باید بالای ۲۱ سال داشته باشند،باید ثابت کنند که هردو میخواهند برای همیشه و بصورت دائمی کنار هم زندگی کنند ، پول کافی برای زندگی و مایحتاج مصرفی دارند و از اموال دولتی استفاده نمیکنند ، یک رابطه ی دو طرفه داشته باشند و اینکه ثابت شود انها به یکدیگر تمایل جنسی دارند. همچنین نباید نسبت خونی داشته باشند.

و در پایان موضوع اخذ اقامت انگلستان می توان بیان نمود که در خصوص انواع راه های مهاجرت به انگلیس از جمله مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج و  مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل و مهاجرت کاری به انگلیس و . . . موسسه حقوقی ملک پور دارای کاملترین و به روزترین اطلاعات در خصوص اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج می باشد . بنابراین اگر شما عزیزان خواهان اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج هستید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم و  در خصوص راه های مهاجرت به انگلیس به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (27 نظرات, میانگین: 4٫81 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. sheren.momand گفته:

  سلام خسته نباشي من س سال هستش در انگليس هستم از طريق شوهرم امده ام و ويزايم را تمديد كردم ميخواهم طلاق بگيرم ايا تاثيري بر اقامتم ميگذارد لطفا جوابم را بدهيد

  پاسخ
 2. فاطمه نجفی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من افغان دارنده کارت امایش در ایران هستم و شوهرم در حدود سیزده چهارده سال در انگلیس هستند و در حال حاضر دارای ویزای موقت پنج ساله هستند ایا امکان اقدام به اقامت بنده برای انگلیس با ویزا موقت شوهرم میباشد ؟

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  سلام وقت بخیر من نامزدم انگلستانی هستند . تصمیم داریم در ماه جولای۲۰۱۸ در تفلیس عقد بین المللی کنیم. ولی به نمایندگی شما در تهران زنگ زدم فرمودند باید حتما هر دو به یک دین باشیم و یکی از ما باید برای ثبت ازدواج رسمی و بین المللی که سفارت انگلستان قبول کنند تغییر دین بدیم. آیا همینطور است؟ سوال بعدی اینکه برای ثبت عقد در تفلیس آیا سفارت انگلستان در گرجستان مدارک ازدواج را قبول میکند یا باید برای ثبت ازدواج از طریق شرکت دیگری اقدام کنیم؟

  پاسخ