سرمایه گذاری در دانمارک و بررسی اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در دانمارک و راه های اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. روش های سرمایه گذاری در کشور دانمارک چیست؟ آیا اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ چگونه می توان به اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری دست یافت؟ مدارک لازم و میزان سرمایه اولیه جهت سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟ بر اساس آمار بانک جهانی کشور دانمارک یکی از سه کشور برتر جهان به لحاظ شرایط و بستر مناسب سرمایه گذاری شناخته می شود. همچنین به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان، مقصد بسیاری از مهاجران خارجی چه از طریق سرمایه گذاری در دانمارک و چه از طریق روش های دیگر مهاجرتی به شمار می رود. در این مقاله روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک را مفصلاً شرح خواهیم داد. در صورتی که پس از مطالعه این نوشتار بخواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با مهاجرت به دانمارک و شرایط اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری کسب نمایید و می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید.

در ادامه مقاله سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری به شرح مبسوطی از عناوین زیر خواهیم پرداخت :

سرمایه گذاری در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک و شرایط عمومی سرمایه گذاری در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در دانمارک و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در دانمارک و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در دانمارک و معایب آن
 • سرمایه گذاری در دانمارک و سخن پایانی

سرمایه گذاری در دانمارک و شرایط عمومی سرمایه گذاری در دانمارک

کشور دانمارک در شمال قاره اروپا قرار داشته و با نام رسمی پادشاهی دانمارک شهرت دارد. پایتخت آن شهر کپنهاگن و پول رایج، کرون دانمارک است. این کشور در حدود ۵/۵ میلیون نفر جمعیت دارد که با زبان دانمارکی تکلم می کنند. کشور دانمارک از اعضای موسس سازمان های بین المللی ناتو، سازمان ملل و شورای نوردیک به شمار می رود. این کشور در سال ۲۰۱۹ بعد از کشور فنلاند، شادترین مردم را دارد. کشور دانمارک به عنوان یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان به لحاظ اجتماعی و اقتصادی شناخته می شود و همچنین کمترین فساد را در ادارات این کشور شاهد هستیم. بانک جهانی کشور دانمارک را در میان ۱۹۰ کشور جهان در جایگاه سوم به لحاظ راحتی سرمایه گذاری و کسب و کار قرار داده است. از آنجایی که نرخ سرمایه گذاری مستقیم خارجی از توان بالقوه دانمارک پایین تر می باشد، این کشور سیاست هایی را در راستای جذب سرمایه گذار خارجی در پیش گرفته است و امروزه سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت و اخذ تابعیت مضاعف به حساب می آید.

مشخصات و اطلاعات عمومی کشور دانمارک

پیش از اقدام به دست یابی به اخذ اقامت و سپس تابعیت یک کشور خارجی باید ابتدا اعتبار تبعه بودن یا در اصطلاح پاسپورت آن کشور را بررسی نمود تا در صورتی که پاسپورت آن کشور از اعتبار بالایی برخوردار نبود، از این امر صرف نظر شود. به گزارش مرجع passport index‌ اعتبار پاسپورت دانمارک بسیار بالا بوده و در کنار کشور های ایتالیا، آلمان، هلند، استرالیا، پرتغال، سوئیس، ژاپن، کره جنوبی، ایرلند و ایالات متحده آمریکا در جایگاه سوم این رنکینگ بین المللی قرار گرفته است. شما با اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری و دستیابی به پاسپورت دانمارک از این طریق می توانید به آزادی صفر قابل ملاحظه ای دست یابید. اتباع دانمارکی و دارندگان پاسپورت این کشور می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۲۷ کشور از کشور های جهان سفر داشته باشند و ۴۰ کشور دیگر نیز از آنان ویزای فرودگاهی در کشور مقصد یا ( Visa On Arrival ) دریافت می نماید. با این اوصاف میتوان گفتن که دستیابی به پاسپورت دانمارک از طریق سرمایه گذاری در دانمارک تصمیمی است که از ارزشش اقدام بالایی برخوردار است.

اعتبار پاسپورت دانمارک در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها

مقاله مرتبط

ویزای دانمارک

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد زیبائی های دانمارک

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در دانمارک به روش های مختلفی امکان پذیر است و هر یک آثار اقامتی و تابعیتی متفاوتی به دنبال خواهد داشت. خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی از جمله رایج ترین این روش ها محسوب می شوند. اگرچه کشورهایی همچون اسپانیا و پرتقال شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذاری از طریق ملک فراهم آورده و امکان اخذ اقامت و تابعیت مضاعف با این روش در این کشورها وجود دارد، اما سرمایه گذاری در همه کشورها منجر به اخذ اقامت و تابعیت نخواهد شد، که کشور دانمارک نیز از جمله آن ها به شمار می رود. لیکن از روش های دیگر مانند ثبت شرکت و کارآفرینی این امکان فراهم خواهد شد. چنانچه از طریق کارآفرینی اقدام به سرمایه گذاری در کشور دانمارک نمایید، حداکثر تا ۳ سال اجازه اقامت در این کشور را دریافت می کنید. در شرایط کلی، اخذ اقامت دائم دانمارک پس از ۸ سال و تابعیت آن بعد از ۹ سال فراهم می شود. اما این مدت ها در بعضی موارد کاهش می یابند. لذا شما در بدترین حالت پس از ۹ سال موفق به دستیابی به پاسپورت دانمارک و  اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری در روش های ثبت شرکت و کارآفرینی خواهید شد.

نمودار امتیاز هر یک از شاخص های مربوط به راحتی سرمایه گذاری در دانمارک

نمودار امتیاز هر یک از شاخص های مربوط به راحتی سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در کشور دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و استانداردهای سرمایه گذاری

زمانی که بخواهیم از امنیت سرمایه گذاری در یک کشور اطمینان حاصل کنیم، می توانیم استاندارد های سرمایه گذاری در آن کشور را بررسی نماییم. در اینجا به منظور ارزیابی امنیت سرمایه گذاری در دانمارک ابتدا به سراغ میزان ریسک مصادره اموال در این کشور خواهیم رفت. بر اساس نمودار اول در کشور دانمارک از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸، این ریسک در پایین ترین حد خود، یعنی ۱ قرار داشته است. کشور دانمارک عموماً جزو بهترین کشورهای جهان در زمینه کنترل فساد بوده اما همانطور که از نمودار دوم مشخص می باشد، در سال های اخیر این کشور، در رابطه با کنترل فساد ضعیف تر عمل کرده و به تبع آن کیفیت نظارت نیز بر اساس نمودار آخر کاهش یافته است.

نمودار نرخ مصادره اموال در کشور دانمارک بین سال های 2014 تا 2016

نمودار نرخ مصادره اموال در کشور دانمارک بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶

نمودار شاخص کنترل فساد در کشور دانمارک بین سال های 1996 تا 2017

نمودار شاخص کنترل فساد در کشور دانمارک بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۷

نمودار شاخص کیفیت نظارت در کشور دانمارک بین سال های 2010 تا 2017

نمودار شاخص کیفیت نظارت در کشور دانمارک بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷

 

پس از اینکه اطمینان حاصل کردیم که دانمارک کشوری ایمن و کم ریسک برای سرمایه گذاری است، حال می توان با طیب خاطر به بررسی شاخص های اقتصاد داخلی دانمارک بپردازیم تا به چند و چون وضعیت اقتصادی این کشور و شرایط بالقوه سرمایه گذاری در دانمارک بپردازیم. لطفا در ادامه مقاله اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در دانمارک و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

از جمله دیگر شاخص های مهم و قابل بررسی به هنگام سرمایه گذاری در دانمارک ، رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور می باشد. بر اساس نمودار آمار، نرخ تولید ناخالص داخلی دانمارک از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۹ نوسانات زیادی را تجربه کرده است؛ در سال ۲۰۰۹ به کمترین میزان خود رسیده و در سال ۱۹۹۴ بیشترین رشد خود به میزان ۴۲/۶ درصد را داشته است. این نرخ در سال ۲۰۱۹، ۷۷/۲ درصد می باشد. نمودار بعد تورم موجود در کشور دانمارک را نشان داده و نمایانگر روند کاهشی این نرخ از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۸ است، این نرخ در سال ۲۰۱۸ به ۶۸/۰ درصد رسیده بود. با بررسی نرخ مالیات بر درآمد اشخاص در کشور دانمارک که در نمودار آخر به نمایش گذاشته شده، در می یابیم که این نرخ سیر افزایش داشته است.

نمودار درصد تولید ناخالص داخلی کشور دانمارک بین سال های 1991 تا 2019
نمودار درصد تولید ناخالص داخلی کشور دانمارک بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۹

نمودار نرخ تورم سالانه در کشور دانمارک

نمودار نرخ تورم سالانه در کشور دانمارک

نمودار نرخ مالیات بر درآمد اشخاص در کشور دانمارک

نمودار نرخ مالیات بر درآمد و سود در کشور دانمارک

 

 

 

برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت این کشور را دارند، آگاهی از نرخ انواع مالیات های این کشور یکی از الزامات است؛ زیرا یکی از بزرگترین مسائل در ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در یک کشور خارجی میزان مالیاتی است که سرمایه گذاری می بایست به دولت آن کشور پرداخت نماید. در جدول زیر این امکان فراهم شده است که به صورت یکجا انواع مالیات ها در کشور دانمارک را بررسی نمایید :

جدول نرخ انواع مالیات در کشور دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک در دانمارک

از جمله راه های رایج سرمایه گذاری در یک کشور، خرید ملک در آن کشور است. کشورهایی از جمله پرتقال و اسپانیا شرایط بسیار مساعدی را برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور خود فراهم نموده اند و تحت شرایطی امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشورها با این روش وجود خواهد داشت؛ اما اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری به روش خرید ملک امکان پذیر نخواهد بود. با توجه به نمودار زیر قیمت ملک در کشور دانمارک نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر است. قیمت ملک با توجه با محل قرار گرفتن آن تفاوت های قابل توجهی خواهد داشت. بر اساس آمار موجود می توان گفت قیمت هر متر مربع مسکن قرار گرفته در داخل شهر، حدود ۳ هزار کرون و چنانچه این ملک در خارج شهر قرار داشته باشد، ۲۵ هزار کرون خواهد بود.

نمودار رتبه بندی کشورهای اروپایی به لحاظ قیمت ملک

نمودار رتبه بندی کشورهای اروپایی به لحاظ قیمت ملک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت در دانمارک

روش دیگر سرمایه گذاری در دانمارک ، ثبت شرکت در این کشور می باشد. اگر شخص قصد ثبت شرکت دارد، می تواند با سهم حداقلی ۱۲۵ هزار کرون دانمارک یا ۱۶۷۰۰ یورو شرکت را خریداری کند. خوانند عزیز توجه داشته باشید که مطالب این مقاله و سایر مقالات موجود در سایت توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده و کپی برداری از آن غیر قانونی است.

ثبت شرکت در کشور دانمارک :

 • ثبت نام آنلاین : از طریق ثبت نام آنلاین متقاضی ظرف مدت چند ساعت می تواند یک شرکت دانمارکی از طریق سیستم ثبت نام آنلاین آژانس های بازرگانی و شرکت های دانمارکی ثبت کند.
 • ثبت نام کتبی : این روش زمان بر بوده و ممکن است ۲-۳ هفته ای زمان نیاز داشته باشد.
 • خرید شرکت غیر فعال : فرد متقاضی می تواند شرکت ثبت شده ای که غیر فعال می باشد را خریداری کند .

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور دانمارک :

 • کپی از تمام صفحات پاسپورت فرد متقاضی و همراهان
 • آدرس محل سکونت متقاضی در کشور مبدأ
 • مدارک تحصیلی فرد متقاضی
 • مدارک شغلی که نشان دهد متقاضی دارای تجربه کافی در زمینه بیزینس مورد نظر دارد
 • ارائه گواهی یا پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی مورد نیاز

انواع مختلف برای سرمایه گذاری در این روش عبارتند از:

 • فعالیت های حرفه ای فردی (رستوران ، مغازه و …)
 • ثبت شرکت مدنی با حداقل دو نفر
 • ثبت شرکت تضامنی شخصی
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت سهامی
 • ثبت شعبه شرکت
 • ثبت شعبه مستقل
 • ثبت شعبه وابسته
 • دفتر نمایندگی

برای شرکت سهامی عام نیاز به حداقل سرمایه ۵۰۰  هزار یورو می باشد که سهام آن می تواند به عموم مردم ارائه گردد، اما در شرکت های خصوصی مسئولیت اعضا در افزایش سهم خود در سرمایه است. خاطر نشان می شود که یکی از روشهای اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری ، ثبت شرکت در این کشور می باشد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانید به مقاله ای با عنوان ثبت شرکت در دانمارک از همین وبسایت رجوع فرمایید.

ثبت شرکت در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی در دانمارک

کسانی که ایده نوآورانه ای دارند، می توانند ایده خود را در قالب یک بیزینس پلن یا طرح تجاری به اداره کار دانمارک (SIRI) ارائه دهند و در صورتی که طرح آن ها پذیرفته شد، می توانند برای اقامت این کشور اقدام نمایند. این طرح را می توان به صورت فردی یا در قالب یک تیم حداکثر سه نفری ارائه داد. سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی برای شما یک اقامت ۲ ساله به همراه دارد که قابلیت تمدید تا حداکثر ۳ سال نیز فراهم است. در این نوع مجوز، فرزند و همسر زیر ۱۸ سال نیز می توانند به همراه متقاضی به کشور دانمارک مهاجرت نمایند. چنانچه پس از مدتی بخواهید بیزینس خود را از پایه تغییر دهد، می بایست برای یک مجوز جدید اقدام کنید. همچنین اثبات تمکن مالی به منظور تأمین هزینه های سال اول زندگی در کشور دانمارک ضروری و میزان آن به شرح زیر است:

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی و میزان تمکن مالی مورد نیاز

شایان ذکر است که کارآفرینی نیز همانند روش ثبت شرکت ، یکی از راههای اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری می باشد.

سرمایه در خارج از کشور ـ سرمایه گذاری و ثبت شرکت ـ سرمایه گذاری و گام های کار آفرینی

هزینه های زندگی در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و مزایای آن

در سال های اخیر دولت کشور دانمارک، قوانین و مقرراتی را وضع کرده است که بر اساس سیاست های باز و غیر تبعیض آمیز شکل گرفته اند. همانطور که از رتبه بندی های جهانی مشخص است، فضای تجارت و کسب و کار در این کشور به عنوان یکی از بهترین محیط های سرمایه گذاری شناخته می شود. دولت دانمارک تلاش خود را برای بهبود شرایط سرمایه گذاری عمومی و کاهش موانع ساختاری برای دسترسی به بازار متمرکز کرده و پیشرفت قابل توجهی در خصوصی سازی، انحصار و انعطاف پذیری و رقابت پذیری صورت گرفته است. همچنین موارد زیر را می توانیم از جمله مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری بدانیم:

 • آسان ترین محیط اروپایی برای تجارت
 • نیروی کار ماهر و چند زبانه
 • ثبات سیاسی
 • زیر ساخت های توسعه یافته و با کیفیت، به ویژه در زمینه ارتباطات
 • نرخ نسبتاً پایین مالیات بر شرکت ها
 • بخش های متنوع اقتصادی مناسب برای صادرات
 • تنوع منابع انرژی
 • انعطاف پذیری بالا
 • سیستم بانکی کارآمد
 • دستیابی به اقامت یکی از شادترین کشورهای جهان
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان در دانمارک
 • امکان سفر بدون مرز و محدودیت به کشور های حوزه شنگن
 • امکان برخورداری از روابط تجاری آزاد با بهترین کشور های جهان با کمترین مانع

معایب و مزایا

سرمایه گذاری در دانمارک و معایب آن

در کنار مزایای بی شماری که سرمایه گذاری در دانمارک دارد، معایبی را نیز می توان برای این امر، بر شمرد. از جمله اینکه سیستم اقتصادی کشور دانمارک بیش از حد به نوسانات بین المللی اقتصادی وابسته می باشد، که این امر ممکن است تأثیرات نامطلوب و حتی غیر قابل پیش بینی را در برخی از زمینه های سرمایه گذاری در این کشور داشته باشد. همچنین نرخ بالای مالیات بر درآمد، بازار داخلی کوچک و کمبود نیروی کار در برخی از بخش های اقتصادی این کشور را نیز می توان از جمله معایب موجود در این زمینه ذکر کرد. علاوه بر این قیمت بالای املاک و مستغلات در دانمارک و وابستگی بیشتر مشاغل به بخش عمومی، از عواملی به شمار می روند که ممکن است تأثیر منفی روی برنامه های سرمایه گذاری در دانمارک داشته باشد.

مزایا و معایب

قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا
راه های اقامت یا اخذ تابعیت در کشور دانمارک
بهترین کشور برای سرمایه گذاری

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

سرمایه گذاری در دانمارک و سخن پایانی

سرمایه گذاری در دانمارک و روش هایی اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری در این مقاله اجمالاً مورد بررسی قرار گرفت. دانستیم سرمایه گذاری در دانمارک به طرق مختلفی از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی میسر است که در بین این روشها ، خرید ملک به اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری منجر نخواهد شد. به جز سرمایه گذاری در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری ، راه های دیگری مانند مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طرق کار، تحصیل، ازدواج و غیره نیز فراهم است و منتج به دستیابی به پاسپورت دانمارک خواهد شد. همچنین مزایای مثبتی که این کشور به منظور سرمایه گذاری دارد را بر شمردیم و در کنار آن معایب را نیز عنوان کردیم، اگر به اطلاعات بیشتری برای تصمیم گیری در زمینه اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم که با دفاتر ما تماس حاصل کنید تا با مجرب ترین مشاورین داخلی و بین المللی و وکلای متخصص در امر سرمایه گذاری خارجی موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمایید و بهترین تصمیم گیری را در این خصوص داشته باشید. علاوه بر آن چنانچه سوالاتی در این زمینه برای شکل گرفته است می توانید از طریق درج آن ها در زیر همین مقاله یا مطرح کردن آنها در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت، در اسرع وقت به پاسخ آن دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ