اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فنلاند

اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج

اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج یکی از راههای مهاجرت به فنلاند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت فنلاند می باشد . شرایط اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج و یا راه های مهاجرت به فنلاند و شرایط ازدواج در فنلاند و همچنین قوانین اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج و یا قوانین اخذ ویزای ازدواج فنلاند دارای نکات مهمی می باشد .

بر اساس قوانین حقوقی بین الملل خصوصی  در اکثر کشورهای اروپایی  تابعیت از طریق ازدواج از همسر منتقل می شود  .اما  چنانچه می دانید بر اساس  نظام حقوقی ایران تابعیت در ایران با سایر کشورها متفاوت بوده و در واقع تابعیت در ایران  فقط از طرف مرد به زن منتقل می گردد .  بنابر این اصل چنانچه  یک فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج نماید  تابعیت ایرانی را  به دست نمی آو رد .

در نظام حقوقی ایران اصل تابعیت فقط از مرد به زن منتقل می گردد بنابراین در صورت ازدواج زن خارجی با یک مرد ایرانی زن خارجی  می تواند تابعیت ایرانی به دست آورد  .

این قانون در هیچکدام از کشورهای اروپایی اجرا نمی شود . و ازدواج با زن یا مرد تبعه یک کشور می تواند وسیله ای برای اخذ اقامت و پس از آن اخذ تابعیت شود .در اکثر کشورهای جهان  ازدواج وسیله ای  برای به دست آوردن اقامت و بعد از سپری شدن مدت مشخص و معین  اخذ تابعیت می شود .

بر طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در بیشتر کشورهای جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج مابین زوجین فرد می تواند در خصوص اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور فنلاند نیز از این اصول مستثنی نمی باشد. درنتیجه چنان چه یک نفر با یک فنلاندی ازدواج نماید می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند. موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برایتان شرح داده وپرونده هایی که دررابطه با این موضوع می باشد را جهت اخذ اقامت کشور فنلاند می پذیرد.

در برخی کشورها همچون ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لیکن در خصوص کشور فنلاند ازدواج با مرد یا زن آن حتما منتهی به اخذ تابعیت می شود البته چنانچه که پرونده به صورت صحیح ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد.شایان ذکراست در نظام حقوقی برخی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثارتحمیلی تابعیت می باشد..

هم چنین است در کشور فنلاند که ازدواج با فرد فنلاندی نیازمند تقاضا جهت اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

بدیهی است اطلاعات حقوقی در زمینه ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت در فنلاند از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد.شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید ، ما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم.

چنانچه بیان شد می توان با ازدواج با فرد تبعه و یا مقیم یک کشور برای دریافت کارت اقامت آن کشور اقدام نمود . که البته این امر و دریافت کارت اقامت مستلزم سپری شدن زمانی مشخص است   . اینکه پروسه اعطای اقامت چقدر طول بکشد وابسته به این موضوع است فرد با شخصی که  تبعه آن کشور است و پاسپورت دارد  ازدواج کرده باشد یا با فردی که فقط کارت اقامت دائم آن کشور دارد .

می توان گفت ازدواج در فنلاند یکی از راههای اخذ اقامت و تابعیت فنلاند است .

متقاضی اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج ازدواج با شهروند و یا فرد مقیم فنلاند باید بتواند مدارک قانونی برای ازدواج با فرد فنلاندی را ارائه نماید و پس از تایید مدارک از جانب اداره مهاجرت فنلاند و پس از ازدواج به مدت ۵سال با شخص تبعه و یا مقیم فنلاند زندگی مشترک داشته باشد . پس از طی این مدت می تواند جهت دریافت کارت اقامت دائم فنلاند اقدام نماید . فرد پس از ازدواج و زندگی با فرد تبعه فنلاند پس از ۵ سال می تواند کارت اقامت دائم دریافت کند . این پروسه در ازدواج با فرد مقیم قطعا طولانی تر است .

پس از ارائه مدارک تجرد فرد متقاضی اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج و بعد از طی مراحل قانونی و ازدواج با زن یا مرد فنلاندی شخص در ابندا کارت اقامت موقت دریافت می کند  .

فردی که تمایل به ازدواج با شخص تبعه و یا مقیم فنلاند دارد باید بتواند بدون هیچ  منع قانونی وارد کشور فنلاند شود برای این امر می تواند  درخواست ویزای نامزدی دهد و با دریافت این ویزا به کشور فنلاند وارد شود  .

فرد علاقمند و متقاضی ازدواج با زن یا مرد فنلاندی باید در ابتدا برای دریافت ویزای نامزدی اقدام نماید .

مدارکی دال بر داشتن ارتباط عاطفی و همینطور مدارک قانونی که  شامل شناسنامه فرد الزامی است ضروری است  که بتواند ثابت کند مجرد است و اجازه ازدواج دارد . بر اساس قوانین ازدواج در کشور فنلاند  هیچ فرد متاهلی اجازه ندارد برای  درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با زن و یا مرد فنلاندی اقدام نماید   .

چنانچه شخص متقاضی اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج متاهل بوده و همسر او فوت نموده  باید مدارک قانونی مربوط به گواهی فوت همسر را در مدارک خود ضمیمه کند . و  در صورت داشتن ازدواج قبلی و جدایی شخص باید بتواند  مدارک قانونی و سند  طلاق را در پرونده درخواست ویزای نامزدی ضمیمه نماید  .

در کنار همه این موارد طرفین باید نشان دهند و ثابت کنند   شناخت و علاقه کافی نسبت به یکدیگر دارند . باید بتوانند مدارکی ارائه نمایند که این ارتباط را ثابت کنند مدارکی شامل ایمیلهایی که در طی مدت اشنایی بین طرفین رد و بدل شده و یا عکس و فیلم که در مدت اشنایی با هم داشته اند .

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص شرایط اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج و قوانین مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج در فنلاند  هستید و اگر می خواهید با قوانین و اه های اخذ ویزای ازدواج فنلاند آشنا شوید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج مشاوره رایگان اخذ نمایید .

خواهشمندیم توجه نمائید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت می باشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات می باشد.

برای دریافت ویزای ازدواج فنلاند و اقامت فنلاند باید بتوانند اداره مهاجرت را قانع کنند که این ازدواج واقعی است .

در کنار مدارک  فرد متقاضی ازدواج با تبعه و یا مقیم فنلاند که باید ارائه نماید مدارکی نیز از فرد فنلاندی خواسته می شود که باید به اداره مهاجرت ارائه کند .

این مدارک شامل  پاسپورت و یا کارت اقامت دائم  و همچنین آدرس محل اقامت شخص در فنلاند  و در کنار اینها مدارک مالی زن و یا مرد فنلاندی  بر این اساس  که  وی قادر است هزینه های  محل اقامت و زندگی  همسر خود در فنلاند را تقبل نماید  . بنابراین باید در فنلاند شغلی داشته باشد که حقوق قانونی و کافی برای ادامه زندگی هر دو نفرشان را دریافت نماید .

چنانچه شخص موفق به دریافت ویزای نامزدی نشود و نتواند ازدواج خود را در فنلاند ثبت نماید  باید ازدواج خود را  در یک کشور ثالث به ثبت برساند  . و بعد همسر فنلاندی جهت اخذ کارت اقامت موقت وی اقدام نماید . پروسه دریافت کارت اقامت چندین ماه طول می کشد  .

مواردی که قبل از ازدواج در فنلاند باید پشت سر گذاشته شود :

قبل از ازدواج در فنلاند ، باید معاینه های پزشکی خاص را انجام داد  این معاینه توسط دفتر رجیستر محلی انجام می شود .

تصمیمات مربوط به  نام خانوادگی در خصوص اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج

وقتی ازدواج کردید، شما و همسرتان می توانید یک نام خانوادگی را به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید نام خانوادگی خود را نگه دارید یا نام خانوادگی همسرتان را انتخاب کنید .

ازدواج مدنی یا مراسم مذهبی در فنلاند :

در فنلاند می توانید در محل های زیر ازدواج کنید :

 • در اداره ثبت محلی
 • در یک جامعه مذهبی که حق دارد مراسم ازدواج را انجام دهد.

ازدواج های مدنی در دفاتر ثبت محلی انجام می شود. مراسم ازدواج مذهبی در کلیساها یا سایر جوامع مذهبی صورت می گیرد.

ازدواج مدنی در فنلاند

این قانون تصریح می کند که ازدواج مدنی می تواند توسط یک شرکت ثبت کننده در یک اداره ثبت محلی (maistraatti) یا یکی از قاضیهای  دادگستری یا قضات محلی در یک دادگاه منطقه ای (käräjäoikeus) انجام شود. زمان عقد ازدواج  را برای برگذاری مراسم  قبل از روز عروسی در یک اداره محلی یا دادگاه منطقه ای رزرو نمایید .

مراسم ازدواج مدنی در فنلاند رایگان است ، بشرطی که در ساعات اداری در محل اداره ثبت احوال محلی یا دادگاه منطقه ای صورت می گیرد. اگر به طور جداگانه توافق شده باشد ، مراسم نیز می تواند در جای دیگر، به عنوان مثال، در خانه یا در یک سالن ضیافت برگزار شود که این مراسم رایگان نخواهد بود .

عروسی در کلیسا در فنلاند

عروسی  در کلیسا نیز می تواند برگزار شود . کلیساهای زیر در فنلاند مراسم  ازدواج انجام می دهند .

 • در کلیسای انجیلی لوتری (evankelis-luterilainen kirkko)
 • در کلیسای ارتدکس (Orthodoxinen kirkko)، یا
 • درمحلهای مذهبی برخی از جامعه مذهبی دیگر که در فنلاند ثبت شده است.

 

اگر ازدواج در خارج از کشور برگزار شود، یک گواهی نامه قانونی و ترجمه ازدواج باید برای ثبت نام به دفتر ثبت محلی ارسال شود. یک شهروند فنلاندی که در خارج از کشور زندگی می کند نیز می تواند اسناد ازدواج را به مأموریت دیپلماتیک محلی فنلاند ارسال کند و سپس اسناد را به دفتر ثبت محلی محلی در فنلاند ارائه می دهد.

اطلاعات پایه در مورد زندگی اشخاص در فنلاند در سیستم اطلاعات جمعیت فنلاند ثبت شده است. این اطلاعات شامل : نام، تاریخ تولد، تابعیت، روابط خانوادگی و آدرس می باشد .

با ازدواج و مهاجرت به فنلاند فرد در ابتدا فقط کارت اقامت موقت دریافت می کند و پس از گذشت چند سال از ازدواج آنها که البته اداره مهاجرت و پلیس فنلاند بر آن نظارت مستقیم دارد . فرد متقاضی برای اخذ کارت اقامت دائم فنلاند می تواند اقدام کند  . پس از اخذ کارت اقامت دائم چنانچه فرد به مدت ۴ سال در خاک فنلاند اقامت داشته باشد و به زبان فنلاندی تسلط یابد و در طی مدت اقامت هیچگونه اقدامی بر خلاف قوانین فنلاند انجام ندهد می تواند جهت دریافت پاسپورت فنلاندی اقدام کند .

در این مقاله به بررسی اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج پرداختیم . چنانچه ملاحظه فرمودید ازدواج یکی از راههای مهاجرت به فنلاند است . چنانچه تمایل به مهاجرت به فنلاند و یا اخذ اقامت فنلاند دارید . ما در این مقاله در خصوص اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج در این مقاله در باب مهاجرت از طریق ازدواج در فنلاند و قوانین و شرایط اخذ ویزای ازدواج فنلاند و اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج ، و اقدامات لازم جهت اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج را بررسی نمودیم و سعی بر این بود تمام سوالات شما را در موارد مهاجرت به فنلاند و همچنین ازدواج در فنلاند بررسی نماییم  .

هموار می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره دریاففت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 4٫69 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. آ گفته:

  سلام
  من ملیت فنلاندی دارم الان اگر بخواهم با یه خانم ملیت ایرانی ازدواج کنم چه مدارکی از ما میخوان و ایا امکان داره در ایران عقد کنیم
  و سفارت فنلاند در تهران کارهای ما را انجام میدهد یا باید به کشور ثالث برویم
  مرسی

  پاسخ
 2. Raha گفته:

  با سلام و خسته نباشید من مهاجری هستم که دو سال چند ماه به فنلاند اومدم و اقامت دارم و میخوام ازدواج کنم با شخصی در ایران میشه یکم راهنمایی کنید چجور کارا رو پیش ببرم تا ایشون بتونن به فنلاند بیان

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   اقدام برای الحاق همسر در کشور فنلاند با توجه به اینکه تبعه فنلاند باشید یا اقامت این کشور را داشته باشید متفاوت خواهد بود. معمولا برای اقدام در مورد راه دوم زمان طولانی تری سپری خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در زمینه کسب اقامت از طریق ازدواج تماس حاصل کنید شماره های تماس:
   شماره تماس :

   ۸۸۵۶۷۳۴۰ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۷۳۲۶ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۶۱۴ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۷۷۲۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۹۶۸ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۹۰۶۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۹۱۲۲ ۲۱ (۹۸+)

   پاسخ