اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور آلمان

اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور آلمان

اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور آلماناخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت در هنگام مهاجرت به آلمان چگونه است ؟ شرایط اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان و راههای مهاجرت به آلمان و قوانین تولد فرزند در آلمان به چه نحوی است ؟ اقدامات لازم جهت اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان چگونه می باشد ؟ آیا با تولد در خاک آلمان می توان به اخذ اقامت از طریق تولد در آلمان و اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان دست یافت ؟ یا اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان مقدور است ؟ شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص چگونگی اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان مشاوره ی رایگان دریافت نمایید .

 

در ابتدای بحث چگونگی اخذ اقامت از طریق تولد در آلمان  و اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان به تعریفی از تابعیت می پردازیم :

تابعیت را میتوان چنین تعریف کرد: تابعیت و اخذ تابعیت از طریق تولد صولا رابطه سیاسی و معنوی است که شخص را به دولت معینی وابسته می کند .بر اساس تعریف جناب آقای دکترنصیری تابعیت  دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن می باشد . طرفین تابعیت  تشکیل می شوند از شخص دارای تابعیت و همین طور دولت اعطا کننده تابعیت.

 

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

 

 

اصلی ترین و بدیهی ترین تابعیت از طریق تولد  است  که جزء اصلی ترین انواع تابعیت می باشد . این نوع از تابعیت در واقع  تابعیتی است که با تولد فرد  آغاز گردیده  و در طول زندگی  وی ادامه می یابد و راه تابعیت از طریق خاک و  تابعیت از طریق خون اخذ می گردد   . تابعیت از طریق خون تحمیلی می باشد  . به عنوان مثال : فرزند متولد شده از پدر ایرانی ایرانی محسوب می شود .بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد باشد  نمی تواند تابعیت خود  را انتخاب کند و تابعیت وی  بر او تحمیل می گردد . ترک این نوع از تابعیت دارای شرایط حقوقی خاصی می باشد که لازم به اجراست. درماده ۹۸۸ قانون مدنی چنین آمده است که اتباع  ایرانی نمی توانند ترک تابعیت نمایند مگر اینکه چهار شرط ذکر  شده در ماده فوق را رعایت کنند.

اصل تابعیت در آلمان تابعیت خون است . یعنی این که اخذ تابعیت آلمان از طریق خون می باشد  و به معنای  دیگر یعنی این که شخصی از این طریق تابعیت آلمانی کسب می نماید  که دارای پدر یا مادر  آلمانی باشد. بنابراین آلمان از جمله  کشورها یی نیست که تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت است

شما عزیزان اگر خواهان  چگونگی اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان و همچنین شرایط اخذ اقامت از طریق تولد در آلمان  می باشید و اگر می خواهید در رابطه با قوانین اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان اطلاعات مفیدی داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در آلمان به صورت رایگان و تلفنی مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید  .

آلمان نیز چون سایر کشورهای اروپایی قوانین تابعیتی بر مبنای خون دارد , اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان ممکن می باشد . در واقع تابعیت از پدر و مادر به فرزندان منتقل می شود .  این نکته را عزیزانی که تمایل دارند به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند باید مد نظر داشته باشند . که اگر بعد از مهاجرت به کشورهای دارای تابعیت خون دارای فرزند شوند فرزند آنها فقط شناسنامه خواهد داشت . و فقط محل تولد  فرزند در شناسنامه ذکر می شود . عزیزانی که تمایل دارند بعد از مهاجرت صاحب فرزند شوند باید کشورهای با قوانین خاک را انتخاب کنند که بعد از تولد فرزند بتواند پاسپورت بگیرد .

 

لینک مقاله پیشنهادی => « تحصیل در آلمان »

 

در نتیجه گیری کلی از مطالب فوق می توان اشاره کرد که یکی از راه های اخذ تابعیت در کشورهای مختلف روش تولد می باشد، نظام کشور آلمان بر اساس اصل خون بوده و به طور فرعی سیستم خاک را می پذیرد که فرد با تولد از پدر یا مادر آلمانی در کشور آلمان یا خارج از این کشور می تواند اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان را دریافت نماید .

در این مقاله به بررسی اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان و شرایط و قوانین اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در آلمان پرداختیم .چنانچه قصد اقامت آلمان و اخذ اقامت دائم و تابعیت در کشور آلمان رادارید و می خواهید از طریق تابعیت کشور آلمان از طریق تولد در آلمان و همچنین اخذ اقامت از طریق تولد در آلمان برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و تخصصی ترین مشاوره ها را در خصوص اخذ اقامت دائم و تابعیت در کشور آلمان و اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان همچنین شرایط اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان به صورت رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. mie editor3 گفته:

    سلام.در مورد تولد فرزند(قانون خاک)در اروپا میخواستم اطلاعاتی بگیرم.کدام کشور در اروپا هنوز اینطور پاسپورت میدهد؟

    پاسخ