اخذ تابعیت آمریکا

اخذ تابعیت آمریکا

اخذ تابعیت آمریکا و شهروندی آمریکا و راههای مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ قوانین اخذ تابعیت آمریکا و اخذ اقامت آمریکا ۲۰۱۸ و اخذ گرین کارت آمریکا چگونه است ؟ راه های اخذ تابعیت آمریکا چیست ؟ شرایط مهاجرت به آمریکا و و اخذ تابعیت آمریکا کدام است ؟ شرایط اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد و همینطور مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و یا مهاجرت کاری به آمریکا و همینطور اخذ ویزای کاری آمریکا چگونه است ؟ برای اخذ تابعیت آمریکا از طریق ازدواج و اخذ ویزای مهاجرت به آمریکا و یا سرمایه گذاری در آمریکا و یا مهاجرت توریستی به آمریکا چه مراحلی باید طی شود ؟ در خصوص شرایط و قوانین اخذ اقامت و تابعیت آمریکا سوالاتی مطرح می شود از قبیل اخذ تابعیت آمریکا چند سال بعد از اخذ اقامت آمریکا و گرین کارت آمریکا ممکن می شود ؟ اخذ تابعیت آمریکا از طریق تحصیل در آمریکا چه مزایایی دارد ؟ موسسه حقوقی ملک پور به بررسی موضوع اخذ تابعیت آمریکا و اخذ شهروندی آمریکا پرداخته است .

راه های مختلف اخذ تابعیت آمریکا :

اخذ تابعیت امریکا از طریق تولد

اخذ اقامت امریکا از طریق ورود با ویزاهای کاری

اخذ اقامت امریکا از طریق ورود با ویزاهای تحصیلی

اخذ اقامت امریکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت امریکا از طریق تولد:

کشورهای مختلف جهان در مورد فرزندان تازه متولد شده از پدر و مادر اهل آن کشور و یا در خاک آن کشور قوانین مختلفی دارند.به عنوان مثال برخی از کشور ها بدون در نظر گرفتن  محل تولد فرزند به خون او توجه میکنند .به این معنی که برای اینکه آن فرزند تابعییت آن کشور را اخذ کند میبایست دارای پدر یا مادر اهل آن کشور باشد.برخی دیگر از کشور ها نیز به تابعیت پدر یا مادر فرزند توجهی نمیکنند .

 

اخذ تابعیت آمریکا پروسه ای است که درآن تابعیت آمریکا به یک شهروند یا ملیت خارجی، بعد ازفراهم کردن الزاماتی که توسط کنگره  آمریکا در قانون مهاجرت منتشر کرده، اعطا می گردد .

بر اساس این قانون  دارندگان گرین کارت (اقامت دائم) آمریکا  حداقل بعد از ۵ سال  تابعیت تعلق می گیرد .

راه های دیگر اخذ تابعیت آمریکا عبارتند از:

 

شرایط اخذ تابعیت آمریکا

 • متقاضی اخذ تابعیت آمریکا ۱۸ سال سن  یا بیشتر داشته باشد .
 • اقامت دایم داشته باشد (دارنده گرین کارت) برای حداقل سه سال بلافاصله قبل از تاریخ تشکیل پرونده فرم N-400، درخواست تابعیت آمریکا را داده باشد .
 • در صورت ازدواج با شهروند آمریکایی حداقل ۳ سال  زندگی کرده باشد.

 

 • برای مدت حداقل ۳ سال بلافاصله قبل از تاریخ درخواست تشکیل پرونده اقامت دائم در آمریکا به عنوان یک مقیم دائم قانونی داشته باشد .
 • اقامت به طور مستمر در آمریکا از تاریخ درخواست برای اخذ تابعیت آمریکا  تا زمان تابعیت داشته باشد .
 • حداقل ۱۸ ماه از ۳ سال را بلافاصله قبل از تاریخ درخواست تشکیل پرونده در آمریکا حضورمستمر داشته باشد.
 • شخص متقاضی اخذ تابعیت آمریکا  توانایی خواندن ، نوشتن، و صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشد و دانش و درک درستی از تاریخ و دولت آمریکا را داشته باشد .
 • یک فردی با شخصیت اخلاقی خوب، پایبند به اصول قانون اساسی آمریکا باشد .

شهروندی آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا برای همسر و فرزندان اعضای ارتش

همسران اعضای شهروند نیروهای مسلح آمریکا که مستقر هستند ( یا خواهد شد ) ممکن است برای اخذ تابعیت کشور آمریکا سریع و یا برای پردازش خارج از کشور واجد شرایط شود. کودکان افراد شهروند اعضای نظامی مستقر در خارج از کشور ممکن است برای پردازش خارج از کشور واجد شرایط شوید.

اخذ تابعیت آمریکا از طریق والدین

والدین شامل: پدر ژنتیکی ، مادر ژنتیکی و حاملگی غیر ژنتیکی مادر است ، البته در صورتی که  او در زمان تولد مادر قانونی طفل باشد .

ما به شده توصیه می کنیم که شما برای یک گذرنامه  و اخذ تابعیت آمریکا از طریق وزارت خارجه آمریکا سریعا پس از مراسم  سوگند وفاداری اقدام نمائید.

 • علاوه بر گواهی اخذ تابعیت کشور آمریکا ، پاسپورت آمریکا به عنوان مدرک رسمی شهروندی عمل می نماید.
 • شما یک درخواست برای گذرنامه آمریکا در مراسم اعطای تابعیت خود در بسته خوش آمدید شهروندی آمریکا دریافت خواهید کرد.

 

اخذ اقامت دائم آمریکا از راههای مختلف امکان پذیر است چنانچه شما موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شده اید می توانید در صورت پیدا کردن کار و اخذ ویزای کار وارد پروسه اقامت دایم شوید . که چنانچه در بالا ذکر شد پس از اخذ اقامت دایم می توان بعد از ۳ سال درخواست اخذ تابعیت کشور آمریکا را داد .

از دیگر راههای اخذ اقامت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا سرمایه گذاری در آمریکاست .

۵ مورد از بهترین روش‌های اخذ تابعیت کشور آمریکا  و مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری :

۱  (EB5)- ای‌ بی‌ ۵ (سرمایه گذاری منطقه ای) یکی‌ از روش‌های اخذ تابعیت کشور آمریکا و  مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا می‌باشد.

این نوع سرمایه گذاری  ممکن است ۱۸-۱۲ ماه طول بکشد . از ویژگی‌‌های دیگر این روش عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی‌، تحصیلات عالی‌، سابقه مدیریت و بازگشت سرمایه با سودی که به آن تعلق می‌گیرد پس از ۵ سال می‌باشد.

چه کسانی‌ واجد شرایط برای برای اخذ اقامت آمریکا و  اخذ تابعیت کشور آمریکا  از طریق  این نوع سرمایه گذاری در آمریکا هستند؟

کسانی‌ که نشان بدهند مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار را از راه قانونی به دست آورده اند .

تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک یا چند پروژه تجاری، بازرگانی و یا عمرانی در یکی‌ از شهرهای آمریکا.

این مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار پس از ۵ سال با سودی که به آن تعلق گرفته است با متقاضی باز گردانده می شود .

چگونگی ثبت نام و شرح مراحل آن در راه اخذ تابعیت آمریکا

. ۱بررسی بیزینس‌های موجود و گزینش کم ریسک‌ترین و پر سود‌ترین  بیزینس‌ها در میان آنها  در جهت اخذ تابعیت کشور آمریکا

. ۲پرداخت مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار برای  بیزینس انتخاب شده.  در جهت اخذ تابعیت کشور آمریکا

. ۳تولید پرونده و فایل نامبر از روش سرمایه گذاری

.۴دادن تست‌های پزشکی‌ مربوطه

.۵مصاحبه و اخذ اقامت موقت آمریکا

. ۶داخل شدن به کشور آمریکا و انتخاب شهر دلخواه برای زندگی‌ و اخذ تابعیت آمریکا

. ۷دریافت اقامت دائم آمریکا پس از ۲ سال

. ۸دریافت مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار با سود آن به متقاضی

. ۹اخذ تابیعت آمریکا در پی‌ درخواست پس از ۵ سال

 

مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس موجود در آمریکا ای‌ ۲(E2) و رسیدن به اخذ تابعیت آمریکا

شما عزیزان اگر می خواهید اخذ اقامت دائم آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا را داشته باشید و می خواهید راه های اخذ تابعیت آمریکا و شرایط و قوانین اخذ شهروندی آمریکا را مورد بررسی قرار دهید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص قوانین و اه های اخذ تابعیت آمریکا و شرایط اخذ اقامت دائم آمریکا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یکی‌ از سریعترین روش‌های اخذ اقامت موقت آمریکا خرید بیزینس در آمریکا است. لازم به ذکر است این اقامت موقت قابل تبدیل به اقامت دائم نیز هست. ویزای مهاجرت به آمریکا از روش خرید بیزینیس بسیار آسان و سریع است  و غالباً در مدت ۴-۲ ماه برای متقاضی اصلی‌ و همراهان صادر میگردد . همراه در اینجا با معنی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال می‌باشد. ویزای ای‌ ۲ تا هنگامی که فرد متقاضی اخذ تابعیت آمریکا در آمریکا بیزینس داشته باشد برای وی قابل تمدید می باشد .

ویزای ای‌  , E2ویزای ۲ طولانی مدت ولی‌ موقت است که قابلیت تبدیل به اقامت دائم آمریکا را برای متقاضی اصلی‌ و همراهان دارا می‌باشد.

شروط لازم برا سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ تابعیت کشور آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

۱داشتن حداقل دارایی برابر با ۳۰۰،۰۰۰ دلار.

۲سرمایه گذاری  به مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ دلار در بیزینس هایی که واجد شرایط برای ان نوع مهاجرت هستند.

ویژگیهای مهاجرت ازطریق سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ تابعیت کشور آمریکا

۱پر سرعت‌ترین راه اخذ اقامت موقت طولانی مدت.

۲نبودن نیاز به مدرک تحصیلی‌ بالا.

۳نداشتن شرایط سنّی.

۴عدم نیاز به مدرک زبان.

۵ قابلیت دریافت اقامت دائم آمریکا و امکان اخذ تابعیت کشور آمریکا

۶دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای فرزندان زیر ۲۱ سال و همسر در جهت اخذ تابعیت کشور آمریکا

۷ارزانترین روش اخذ تابعیت آمریکا از طریق سرمایه گذاری.

شیوه اقدام برای این نوع ویزا همانند  EB5  می‌باشد که در بالا شرح داده شده است.

 

مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت کشور آمریکا از روش کاری ای‌ بی‌ ۳ (EB3)

مهاجرت به امریکا از طریق ویزای کار و اخذ تابعیت کشور آمریکا از این طریق به ایالت متحده آمریکا بسیار کم دردسر و آسان است. متقاضیان اخذ تابعیت آمریکا میتوانند از این شیوه برای خود ، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال اقامت دائم آمریکا را کسب کنند. ای‌ بی‌ ۳ برنامه ای‌ نسبتا جدید در اداره مهاجرت آمریکا می‌باشد و تنها شرط آن داشتن پیشنهاد کاری از یک شرکت قانونی‌ و معتبر در آمریکا است. این شرکت می‌بایست به تایید وزارت مهاجرت آمریکا رسیده باشد. این گونه شغلها معمولا نیاز به تخصص ندارند. شایان ذکر است اخذ اقامت دائم آمریکا از این طریق ساده‌ترین راه ممکن برای دریافت اقامت دائم آمریکا برای متقاضیان و خانواده آنها می‌باشد. متقاضیان نیزی به داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل ندارند. بر خلاف دیگر ویزا‌های کاری آمریکا که ۱ ساله هستند برنامه مهاجرتی ای‌ بی‌ ۳  EB3کارت سبز دائم می‌باشد. متقاضیان به محض ورود به آمریکا گرین کارت آمریکا خود را دریافت میکنند. در این برنامه فقط متقاضی اخذ تابعیت کشور آمریکا اصلی‌ تعهد انجام کار دارد و نه همراهان.

مراحل مهاجرت به آمریکا از طریق ای‌ بی‌  EB3و اخذ تابعیت آمریکا

۱تهیه پرونده و ارسال آن به وزارت کار آمریکا و اخذ تابعیت کشور آمریکا

۲دریافت شماره پرونده از وزارت کار آمریکا.و اخذ تابعیت کشور آمریکا

۳دریافت مجوز کار .( labour certificate  )

۴ارسال پرونده به وزارت کار در آمریکا.در راه اخذ تابعیت آمریکا

۵صدور نامه زمان مصاحبه.

۶انجام مصاحبه و دریافت گرین کارت آمریکا .

۷ورود به آمریکا و کار برای کارفرما.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش این مقاله را در باب قوانین و راه های اخذ تابعیت آمریکا و چگونگی اخذ اقامت دائم آمریکا و شرایط اخذ تابعیت آمریکا از طریق سرمایه گذاری و اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد و اخذ تابعیت آمریکا از طریق تحصیل و اخذ تابعیت آمریکا از طریق ویزای کار و یا شرایط ازدواج در آمریکا به نگارش درآورد و به کلیه سوالات شما در زمینه اخذ تابعیت آمریکا و راههای اخذ اقامت آمریکا پاسخ داد .  . چنانچه تمایل به اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا و پس از آن اخذ تابعیت آمریکا را دارید و می خواهید از یک راه مناسب به اخذ تابعیت آمریکا برسید و قصد دارید تمامی راه های مهاجرت به آمریکا را برای اخذ تابعیت آمریکا مورد مقایسه قرار دهید همواره می توانید با کارشناسان و حقوقدانان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم آمریکا و شرایط و قوانین اخذ تابعیت آمریکا و شرایط و راه های اخذ شهروندی آمریکا مشاوره رایگان بدست آورید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (14 نظرات, میانگین: 4٫93 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. علیرضا نامی گفته:

  سلام
  امکان اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری برای شهروندان ایرانی هم وجود داره؟
  اگر وجود داره، چقدر طول میکشه که تابعیت آمریکا رو بدست بیایم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله راههای سرمایه گذاری که منجر به اخذ اقامت و تابعیت گردد وجود دارد مانند سرمایه گذاری نیم میلیون دلاری در آمریکا که تحت شرایطی امکان پذیر هست . ولی در نظر داشته باشید در حال حاضر با توجه به قوانین سختگیرانه دولت امریکا علیه ایرانیان اخذ ویزا با ریسک بسیار بالائی همراه هست .

   پاسخ
 2. لیلا گفته:

  سلام, من یه سوال دارم از عزیزان , اگه کسی از آزمون سیتیزنی دوبار رد شده باشه اونم بخاطر تناقض در اطلاعات وارده به دلیل فراموشی,ایا امکان مجدد آزمون سیتسزنی براش هست?در واقع اطلاعات ۵سال اولش رو اشتباه وارد کرده , حالا فقط اون ۵سال اول واسه سیتیزنی مهمه یا بعدش هم باز مهمه?

  Rating: ۵
  پاسخ