اخذ تابعیت اتریش

اخذ تابعیت اتریش

اخذ تابعیت اتریش

اخذ تابعیت اتریش

راه های اخذ تابعیت اتریش کدام است ؟ راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت  و راههای اخذ اقامت اتریش کدام است ؟ چه عواملی وجود دارد که تابعیت اتریشی شما لغو می شود؟ قوانین اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج در اتریش و قوانین اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد در اتریش کدام است ؟ آیا با تحصیل در اتریش و همچنین اخذ ویزای کاری اتریش و کار در اتریش می و یا پناهندگی در اتریش توان به اخذ تابعیت اتریش دست یافت ؟ برای آزمون شهروندی و اخذ تابعیت اتریش و اخذ شهروندی اتریش به چه میزان باید دانش زبان آلمانی داشت ؟ اقدامات لازم جهت چگونه است ؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت اتریش چه مدارکی است ؟ اشخاصی که مایل به اخذ تابعیت اتریش هستند می توانند از راه های قانونی به اتریش مهاجرت کنند و نهایتا برای اخذ تابعیت اتریش اقدام نمایند.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ تابعیت اتریش با وکیل مهاجرت به اتریش توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش مشورت کنید تا بتوانید آینده ای روشن برای خود و خانوده تان رقم بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ تابعیت اتریش می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

برای اخذ تابعیت اتریش چند راه وجود دارد که عبارتند از :

۱)اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد :

الف ) کودکان متولد شده حاصل از ازدواج از طریق تولد می توانند تابعیت اتریشی را اخذ نمایند اگر :
• قبل از سال ۰۱/۰۹/۱۹۸۳ متولد شده باشند :پدر کودک در زمان تولد فرزند خود شهروند اتریشی باشد.
• پس از سال ۰۱/۰۹/۱۹۸۳ متولد شود :یکی از والدین در زمان تولد کودک شهروند اتریشی باشد .
ب) کودکانی که ولدین آنها ازدواج نکرده اند می توانند تابعیت اتریشی را اخذ نمایند اگر:
• اگر مادر کودک در زمان تولد شهروند اتریشی باشد .
• کودکان متولد شده از والدینی که ازدواج نکرده اند :اگر پدر و مادر با هم ازدواج نکرده و تنها پدرشهروند اتریشی باشد و مادر از اتباع کشور های دیگر ، زمانی که در طی ۸ هفته پدر رابطه پدری را تصدیق کند و یا اینکه توسط دادگاه به طور رسمی تعیین شود کودک تابعیت اتریشی را اخذ می نماییید .
• اگر فرزند مشروعی که پدر در زمان تولد شهروند اتریشی و مادرش اتباع کشور دیگر باشد و فرزند مجرد و بیش از ۱۴ سال است می تواند تابعیت اتریشی را کسب نمایید.

۲)اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج :

مرد یا زن خارجی در صورت ازدواج با همسر اتریشی پس از حداقل ۶ سال تابعیت اتریشی را کسب می نمایند مشروط بر اینکه حداقل ۵ سال به طور مشترک زندگی کرده باشند.
شهروندان منطقه اقتصادی اروپا ممکن است پس از ۶ سال اقامت دائم اتریش و اتباع کشور های دیگر ممکن است پس از حداقل ۱۰ سال اقامت دائم اتریش را اخذ نمایند .
متقاضیان باید در حین اتخاذ ملیت اتریشی ،نفی شهروندی خود را اعلام کنند.برای اتخاذ ملیت اتریشی و تقاضای آن باید دانش زبان آلمانی و معلوماتی از تاریخ اتریش داشته باشند.

۳)اخذ تابعیت اتریش از طریق اپلیکیشن و تقاضا:

اشخاص زیر حق کسب اخذ تابعیت اتریش را دارند:
• اگر شخص به طور دائم به مدت ۳۰ سال در اتریش زندگی کرده باشد .
• اگر شخص به طور دائم به مدت حداقل ۱۵ سال در اتریش زندگی کند و تحت طرح ادغام پناهجویان باشد.
• کسی که با یک شهروند اتریشی که در خارج ازکشور برای دولت اتریش کار می کندف ازدواج کند .
خارجیان ممکن است برای اخذ تابعیت مشمول شروط زیر قرار گیرند:
• حداقل ۱۰ سال اقامت دائم در کشور اتریش .
• اثبات تمکن مالی /درآمد کافی (از جمله سه سال گذشته )
• عدم سوء سابقه کیفری
• اثبات دانش کافی زبان آلمانی ،تاریخ اتریش و امور فعلی (مهارت های زبان آلمانی در سطح B1 که در چهار چوب مشترک اروپا یکسان است.)
• نگرش مثبت نسبت به جمهوری اتریش
نکته : افراد زیر ۱۴ سال سن احتیاجی به اثبات دانش کافی از تاریخچه اتریش و زبان آلمانی ندارند.

۴) اخذ تابعیت دوباره :

 • یک زن اتریشی که قبل از سال ۱۱/۹/۱۹۸۳ با یک بیگانه ازدواج کرده و به دلیل ازدواج اخذ تابعیت اتریش خود را از دست داده است اگر ازدواج خود را ازدست داده است می تواند ظرف دو سال پس از مرگ شوهر یا طلاق تابعیت اتریشی خود را دوباره کسب نماید.
  • اتباع اتریشی که تابعیت خود را ازدست داده اند اگر در آن زمان که اقامت دائم کشور اتریش را داشته اند و به مدت حداقل یک سال در اتریش زندگی کرده اندو یا قبل از دست دادن تابعیت اتریشی خود حداقل ۱۰ سال اجازه اقامت داشته اند ممکن است بتوانند تابعیت اتریشی خود را دوباره اخذ نمایند.
  ۵)مبتنی بر اظهار نامه دوباره است .C58 از قانون ملیت اتریش به شرح زیر است:
  همه شهرواندان اتریشی سابق که مجبور به ترک تابعیت خود قبل از سال ۹ مه ۱۹۴۵ شده اند:
  ۱٫ افرادی که مورد آزار و اذیت توسط NSDAP و یا مقامات رایش سوم قرار گرفته اند.
  ۲٫ افرادی که به دلیل دفاع از جمهوری دموکراتیک اتریش مورد ترس و اذیت قرار گرفته اند.
  برای اخذ تابعیت دوباره اتریش نیازی به انکار شهروندی حاضر خود و اخذ اقامت دائم اتریش نیست.
  به موجب قانون اصلاحی ملیت اتریش در حال حاضر امکان دسترسی به این افراد که در بالا اشاره شد . وجود ندارد یعنی در واقع شهروندان اتریشی که مجبور به فرار از اتریش بوده اند وجود ندارد اما شهروندان امپراتوری مجارستان هم به شهروندان اتریشی تبدیل شده است و برای اعمال آن هزینه ی درخواست وجود دارد.
  اتباع اتریشی که در در بالا اشاره شد برای اخذ دوباره تابعیت اتریشی مدارک زیر را باید ارائه دهند:
  • فرم اطلاع رسانی امضاء شده
  • گواهی تولد
  • گواهی ازدواج
  • اثبات تغییر قانونی اسم (در صورت وجود)
  • گذر نامه معتبر
  • مدرک شهرونی اتریشی در زمان مهاجرت از اتریش (یا به خاطر مسائل نازی آلمان و گذر نامه های قدیمی )
  • اتباع ایالات متحده امریکا و دیگر اتباع
  • گواهی اثبات تاریخ مهاجرت از اتریش

  • شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به اتریش و اطلاعات در خصوص اخذ تابعیت اتریش داشته باشید و اگر به دنبال اخذ اقامت و تابعیت اتریش هستید . و می خواهید اخذ اقامت اتریش از طرق مختلف داشته باشید و اگر می خواهید از شرایط اخذ تابعیت اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث راههای اخذ تابعیت اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید

اخذ گواهی شهروندی :

گواهی شهروندی تنها سند رسمی به اثبات شهروندی اتریشی می باشد و برای اخذ پاس اتریشی مدارک زیر را ارائه دهید:
• فرم درخواست همراه با تاریخ و امضاء شده توسط متقاضی یا پدر ومادر برای کودکان زیر ۱۸ سال
• تکمیل و امضاء اظهار نامه یا گواهی برای افراد زیر سن قانونی
• گواهی اصلی تولد متقاضی یا پدر و مادر او برای کودکان زیر ۱۸ سال و درخواست متقاضیان برای اثبات گواهی شهروندی اتریشی
• اصل گواهی شهروندی متقاضی اخذ تابعیت اتریش یا پدر و مادر خود در اتریش برای کودکان زیر ۱۸ سال و درخواست متقاضیان برای اثبات گواهی شهروندی
• گواهی اصلی ازدواج پدر و مادر (در صورت موارد ی که اتباع خارجی هستند)
• کارت اصلی ثبت نام خارجیان یا ویزای معتبر متقاضی و یا پدر و مادر اتریشی او برای کودکان زیر ۱۸ سال و گواهی تقاضای شهروندی
• پرداخت هزینه های کنسولگری
• آدرس خود شخص و پاکت مهر شده (ایمیل تایید شده ،دریافت درخواست بازگشت)اگر شما می خواهید اسناد خود را از طریق پست بازگشت دهید.در این صورت کنسولگری مسئدولیتی در قبال مدارک شما ندارد بهتر است از طریق ایمیل یا خدمات پستی این پروسه انجام شود.
باید به این نکته توجه داشته باشید که مدارک بالا بدون هیچ نقصی ارسال شود در صورت نقص مدارک قابل قبول درخواست شما قابل قبول نیست.

از دست دادن تابعیت اتریشی :

۱٫ کسب تابعیت خارجی : شهروندان اتریشی که درخواست تابعیت خارجی را کرده و به طور طور خودکار تابعیت خود را از دست می دهند.فرزندان کوچک زاده شده از این افراد معمولا طبق فرایند تابعیت اتریشی خود را ازدست می دهند.(به این دلیل که پدر و مادرش کودک اخذ تابعیت اتریش خود را از دست داده اند.)
۲٫ ورود نیرو های مسلح یک کشور خارجی : یک اتریشی به طور داوطلبانه با ورود نیرو های مسلح یک کشور خارجی تابعیت اتریشی خود را از دست بدهد.
۳٫ لغو تابعبت: یک شهروند اتریشی در صورت کار برای دولت خارجی تابعیت خود را لغو می کند و این تاثیر منفی بر منافع اتریش دارد . علاوه بر این اتریشی ها یی که به تازگی تابعیت شهروندی قبلی خود را در عرض دو سال از دست داده اند در صورت لزوم باید تابعیت اتریشی خود را لغو کنند.
۴٫ از دست دادن اخذ تابعیت اتریش : یک شهروند اتریشی ممکن است تحت شرایط خاص نفی تابعیت شود مانند اشخاصی که جرم های سنگین انجام می دهند.
تابعیت مضاعف :
به طور کلی ،ملیت اتریشی قانون تابغبت دوگانه را به جز در موارد استثنا (برای مثال کودکانی که والدین اتریشی دارند و در ایالات متحده امریکا متولد می شوند تابعبت دوگانه را اخذ می نمایند)قبول ندارد.
بنا بر این اگر فردی امریکایی شهروندی اتریش را کسب نمایید باید تابعیت امریکایی خود را لغو کند .تنها استثنا بخش ۲۸ از قانون ملیت اتریش اظهار می دارد :
فردی مجاز است تابعیت اتریشی خود را حفظ کند که:
• در صورت حفظ اخذ تابعیت اتریش در جهت منافع جمهوری اتریش باشد .
• جمهوری اتریش به دلایل شخصی و با توجه به منافع آینده کشور خود افرادی را مجاز به حفظ تابعیت شهروندی بداند.(برای مثال به دلایل چون خویشاوندان مسن تر شخص در اتریش زندگی کنند و معیار هایی مانند چشم انداز شغلی ،دلایلی مربوط به مالکیت و غیره را در نظر بگیرند)
• فقط کسانی که در اتریش متولد شده اند مجاز به استفاده از قانون بالا هستند.
مقامات استانی در اتریش در مواردی تصمیم به اعطای تابعیت دو گانه کردند و مشمول کسانی می شود که قبل از ۱ ژانویه ۱۹۶۶ در این کشور به دنیا آمده اند.برای متقاضیان اخذ تابعیت اتریش بعد از ۱ ژوئن سال ۱۹۶۶ دولت استانی تابعیت مادر را در حین تولد کودک در نظر گرفته است واگرکودک در خارج از اتریش به دنیا بیایید و در اتریش زندگی کنند دولت استانی وین این موارد را مورد بررسی قرار می دهد.

تقاضا برای حفظ اخذ تابعیت اتریش :

برای موارد بالا که در اشاره شد باید یک درخواست کتبی همراه با اسناد ذکر شده در پاراگراف زیر به سرکنسولگری دولت استانی ارسال گردد:

۱٫ اصل گواهی شهروندی
۲٫ گواهی اصلی تولد
• در صورت نیاز گواهی ازدواج برای اخذ تابعیت اتریش
۱٫ مدارکی که نشان دهد شما در کشوری که بیش از ۶ ماه زندگی کرده اید رفتار خوبی داشته اید و سوء پیشینه کیفری ندارید. برای کشور امریکا باید گواهی از سازمان اف بی آی صادر شود.
۲٫ تاریخچه مختصر ودقیقی از زندگی شمابه این نکته توجه داشته باشید : یک شهروند اتریشی که می خواهد تابعیت اتریشی خود را حفظ کرده و تابعیت امریکایی را اخذ نمایید باید بیش از هر اقدامی شهروندی اتریشی خود را حفظ نمایید.حق حفظ شهروندی یکی از مواردی است که دولت امریکا آن تایید کرده است و اگر در مدت ۲ سال آن را از دست داده است باز هم می تواند به اخذ دوباره تابعیت قبلی خود اقدام کند.
سوابق شهروندی توسط مقامات صالح محلی نگهداری می شوند:
الف)افرادی که قبل از ۱ ژوئیه ۱۹۶۶ متولد شده اند:
• در صورت تولد در اتریش مقامات محلی ،محل تولد صالح به نگهداری سوابق شهروندی هستند.
• در صورتی که در کشوری خارجی به دنیا آمده باشند،مقامات شهر وین صالح به نگهداری سوابق شهروندی هستند.
ب)افرادی که قبل از ۱ ژوئیه ۱۹۶۶ متولد شده اند:
• در صورت تولد در اتریش مقامات محلی ،محل تولد صالح به نگهداری سوابق شهروندی هستند.
• در صورتی که در کشوری خارجی به دنیا آمده باشند،مقامات شهر وین صالح به نگهداری سوابق شهروندی هستند.

کلام پایانی در خصوص اخذ تابعیت اتریش

با توجه به شرایط کشور اتریش شما می توانید برای اخذ تابعیت اتریش از راه های قانونی اقدام کنید . برای اخذ تابعیت اتریش بسیاری از اتباع مشمول قانون تابعیت مضاعف می شوند که می توانند با اخذ تابعیت جدید ،شهروندی خود را حفظ نمایند. جمهوری اتریش این امکان را به متقاضیان می دهد تا شرایطی را برای اقامت اتباع خارجی فراهم کنند و در نهایت با آگاهی از تاریخ اتریش و دانش زبان آلمانی تابعیت کشور اتریش را کسب نمایید.برای اخذ تابعیت اتریش شما می‏توانید با مراجعه به وکلای مجرب و مشاوران آموزش دیده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اخذ اقامت اتریش قوانین مهاجرت به اتریش و رویه های اخذ تابعیت اتریش را دارند، به اهداف و برنامه های خود جامه عمل بپوشانید و مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

Rating: 5
10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. دكتر كيا گفته:

  با سلام
  من ٣٥ سالمه و دكتر داروسازم . داررخانه شبانه روزي دارم و از لحاظ مالي تمكن خوبي دارم همسرم هم دكتر داروساز و استخدام دولت هست
  براي اقامت دايم و شهروندي يكي از كشورهاي اروپايي از جمله اتريش راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   جناب دکتر عزیز شرایط شما نیاز به بررسی دقیق تر دارد . در هر صورت برای اخذ اقامت راههای سرمایه گذاری سریعتر و امن ترین راه هستند .خرید ملک در کشورهائی نظیر یونان،اسپانیا و پرتغال منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد . برای کشور اتریش راههای سرمایه گذاری وجود دارد که پس از گذشت ۵ سال منجر به اقامت دائم خواهد شد .

   پاسخ
 2. مسعود گفته:

  باسلام
  من کارمند هستم ۳۷سال سن ودارای ۱۵ سال سابقه کاری فنی هستم تحصیلات لیسانس دارم خانمم دیپلم ودرای یک دختر ۴ ساله هستم چگونه میتوانم تابعیت اتریش یا المان بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شما اگر مدرک زبان بتونین بگیرین میشه از طریق کار براتون اقدام کرد. اگر هم سرمایه کافی رو داشته باشید روش های سرمایه گذاری هم زود بازده تر هستند و هم پروسه اقامت سریع تر انجام میشه

   پاسخ
 3. قاسم زاده گفته:

  با سلام خدمت شما جناب ملک پور
  مادر بنده و خواهر کوچک من از طریق اقامت خود حمایتی قصد مهاجرت به اتریش رو دارن که خدا رو شکر موسسه شما رو پیدا کردم و این راه رو که قانونی و مناسب ما بود برای مهاجرت دیدم و از طریق موسسه براش اقدام کردیم.در خصوص تابعیت اتریش سوالم از شما اینه که از طریق اقامت خود حمایتی امکان اخذ تابعیت بعد از آمدن به اتریش و زندگی در اونجا وجود داره؟چه مدت لازمه که در اتریش زندگی کنن؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. ابراهیم گفته:

  سلام .خانواده سه نفره هستیم. تحصیلات دانشگاهی داریم و کارمند دولتی هستیم و محدوده سنی ۵۰ سال و فرزند دخترم در مقطع هشتم تحصیل می کند.تمایل به مهاجرت و اخذ تابعیت اتریش را داریم. برادر همسرم در اتریش ز ندگی می کنند. لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید اما می توانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و یا حتی خود حمایتی اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ