اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش برای چه کسانی ممکن است ؟ شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش و راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و قوانین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش و راه های اخد اقامت اتریش کدام است ؟ اقدامات لازم جهت اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش چگونه است ؟ شرایط و راههای ازدواج در اتریش به چه صورت است ؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج در اتریش و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش چه مدارکی است ؟ موسسه حقوقی ملک پور در خصوص قوانین کشور اتریش در باب مهاجرت و قوانین ازدواج در اتریش در این مقاله توضیح داده است . شما عزیزان همواره می توانید با کارشناسان این موسسه تماس حاصل نموده و در خصوص قوانین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .

برطبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در اغلب کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص میتواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور اتریش از این این قائده مستثنی نمی باشد.لذا چنانچه یک نفر با یک فرد اتریشی ازدواج کند میتواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند. موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برای شما توضیح داده وپرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور اتریش می پذیرد.

در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است. به عنوان مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب میشود.

در بعضی کشورها همچون ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است.لیکن در مورد کشور اتریش ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت میشود البته چنانچه که پرونده درست ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد. لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت میباشد.

برای مثال:در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خود به خود ایرانی حساب میشود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نمیباشد.

همچنین در کشور اتریش ازدواج با شخص اتریشی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت میباشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

اگر شما مایل به اخذ قانونی ازدواج در اتریش هستید، همسر آینده باید در همان زمان حضور داشته باشد و شخصا آرزوی ازدواج در مقابل ثبت کننده را اعلام کند. در عمل، ثبت کننده از هر یک از طرفداران یکی پس از دیگری در حضور دو نفر، یک یا هیچ شاهد اگر خواهان ازدواج باشد، درخواست خواهد کرد. پس از تأیید، ثبت کننده آنها را قانونی ازدواج می کند.

لطفا در خصوص  اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش توجه داشته باشید: ازدواج های مذهبی (غیر شهروندی) از نظر مقامات رسمی قانونی نیستند.

هر کسی که ازدواج می کند، ابتدا باید با یک دفتر ثبت نام [Standesamt] ثبت نام کند. مراسم عروسی ممکن است در دفتر ثبت نام دیگری [Standesamt] انجام شود.
نکته
رزرو آنلاین برای تاریخ عروسی ممکن است در

لینز
ملودین
سالزبورگ
وین

مسئولیت مسئول انجام شود .

هر دفتر امور مدنی در اتریش:

دفتر ثبت نام یا دفتر ثبت نام دفتر [Standesamt oder Standesamtsverband]
در شهرهای قانونی: دفتر ثبت نام [Standesamt] دادگستری
در وین: دفاتر ثبت نام [Standesämter در وین] در وین (MA 26)

ثبت نام برای ازدواج در اتریش

شما می توانید قبل از شش ماه قبل از تاریخ عروسی مورد نظر، ازدواج مدنی ثبت نام کنید، زیرا تأیید ازدواج تنها برای حداکثر شش ماه معتبر است. حداقل فاصله بین ثبت نام و مراسم ازدواج دیگر وجود ندارد. با این حال، در شهرهای بزرگ انتظار میرود متوسط ​​زمان انتظار دو تا شش هفته باشد.

قبل از عروسی، دفتر ثبت نام، ازدواج مجدد فرزندان در طول مصاحبه شفاهی با کمک اسناد ارائه شده تعیین می کند. در طول این دادرسی شفاهی معمولا هر دو طرف باید شخصا ظاهر شوند. سپس صدور گواهینامه ازدواج [Aufgebot] آماده خواهد شد.

لطفا در خصوص اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش توجه داشته باشید: هنگام ثبت نام برای ازدواج مدنی، شرکا می توانند به ثبت کننده اعلام کنند کدام نام زن مورد نظر برای ازدواج استفاده می شود. به همین دلیل توصیه می شود قبل از ثبت نام برای ازدواج نام مورد نظر مورد نظر را انتخاب کنید. با این حال، همسران هنوز هم می توانند بر روی نام و یا در روز عروسی خود و یا در طول ازدواج خود را ثبت نمایند .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش
شهروندان اتریشی که تنها و اکثریت قانونی دارند نیاز دارند:

شناسایی رسمی با عکس
یک سند معادل یک کپی از ثبت تولد اگر تولد ثبت نشده یا ثبت نشده در اتریش باشد
گواهی تولد اگر تولد در اتریش اتفاق افتاد (به منظور کسب اطلاعات احتمالی در ثبت مرکزی مدنی)
اثبات ملیت یا ثبت نام در ثبت مرکزی شهروندی [Zentrales Staatsbürgerschaftsregister]
ثابت بودن محل اقامت اصلی در خارج از کشور
اگر قابل اجرا باشد، مدرک مستند از مدارک تحصیلی و اسناد بیشتر و یا اثبات بیشتر بر اساس درخواست اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

در دفتر ثبت نام، شهروندان خارجی اطلاعات مربوط به اسناد لازم برای ثبت نام برای ازدواج دریافت می کنند.

اگر قبلا ازدواج کرده اید یا مشارکت ثبت نام کرده اید، علاوه بر این شواهد ازدواج ازدواج قبلی یا گواهی مشارکت قبلا ثبت شده قبلی
گواهی طلاق یا اثبات لغو یا لغو زوج های قبلی (قطعنامه یا حکم با تأیید معتبر از نتیجه، از جمله یک اعتبار گواهی تمبر)، حکم لغو مشارکت ثبت نام قبلی
گواهی مرگ همسر مرحوم اگر همسرش فوت کرده باشد
گواهی مرگ یک شریک ثبت نام شده در اواخر زمانی که شریک زندگی کرده است
در مورد قضاوت خارجی در مورد انحلال ازدواج / مشارکت یا ازدواج / شرط انحلال: تصمیم قضایی نهایی تصویب، مگر اینکه مقررات بروکسل II a

اگر شما و همسر آینده خود یک یا چند فرزند مشترک داشته باشید علاوه بر این

گواهی تولد فرزند
بیانیه تولد فرزندان (اگر پدر در گواهینامه تولد ثبت نشده باشد)
اثبات ملیت، در صورت امکان
اثبات محل اقامت کودکان

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به اتریش و اطلاعات در خصوص شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش داشته باشید و اگر به دنبال اخذ اقامت اتریش هستید . و می خواهید اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش و یا ویزای ازدواج اتریش داشته باشید و اگر می خواهید از قوانین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .

هر فردی که از نظر قانونی بزرگسال نیست (از جمله کسانی که سن ازدواج نداشته) نیز نیاز دارد:

برای ۱۶ تا ۱۸ ساله:
اعلامیه ازدواج در دادگاه صادر شده (با تأیید معتبر اعتبار، از جمله یک اعتبار تاییدیه تمبر!)
تایید شده توسط محافظان قانونی یا تصمیم قضایی معادل آن
اگر یک وکیل مورد تأیید یا موافقت نامه کتبی خود یا یک تصمیم دادگاه مربوطه منصوب شود

هر کسی که در هنگام ثبت نام برای ازدواج حاضر نیست، نیاز به فرم “Erklärung zur Ermittlung der Ehefähigkeit” (بیانیه ازدواج) است.

لطفا توجه داشته باشید: اگر یک سند زبان خارجی در اصل همراه با یک گواهی ترجمه شده آلمانی ارائه شود، ترجمه ممکن است تنها توسط یک مترجم متقاعد شده و تایید شده در اتریش انجام شود. مترجمان کشورهای دیگر اتحادیه اروپا / EEA همچنین می توانند برای ورود به لیست پرونده متهورانه و قانونی مجاز درخواست کنند

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت  دراتریش از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود میباشد.

آخرین مهلت برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

درخواست های یک پسوند باید قبل از انقضای مدت اقامت محدود شود. پس از گذشت دو سال اقامت در اتریش و اجرای ماژول ۱ موافقتنامه ادغام (A2 GER)، اجازه اقامت سه ساله می تواند اعطا شود. پس از پنج سال اقامت مداوم در اتریش و تکمیل ماژول دوم توافق ادغام (B1 GER)، می توانید برای “EU Daueraufenthalt” (“اقامت طولانی مدت – اتحادیه اروپا”) درخواست دهید.
تماس

مأموریت مهاجرت (MA 35):

برنامه اول: Fachbereich Einwanderung – Referat 1.1 – Niederlassungsbewilligungen und Ausländergrunderwerb (آلمانی)
ضمیمهها: Fachbereich Einwanderung – Außenstellen in den Bezirken (آلمانی)

ساعات کاری: دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه، جمعه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر، پنجشنبه از ۱۵٫۳۰ تا ۱۷٫۳۰ است.
جمعه خوبی، ۲۴ و ۳۱ دسامبر از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ صبح. تعطیلات عمومی تعطیل است
ساعت اداری: دوشنبه تا جمعه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۳:۳۰ بعد از ظهر، پنجشنبه از ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به ۵:۳۰ بعد از ظهر
جمعه خوب، ۲۴ و ۳۱ دسامبر از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۲ بعد از ظهر. تعطیلات عمومی تعطیل است
لطفا توجه داشته باشید: بعد از ظهر پنجشنبه خدمات کاهش یافته وجود دارد. لطفا منتظر بمانید.
مدارک مورد نیاز

درخواست برای اجازه اقامت (“Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels”) در آلمان برای هر متقاضی ، با عنوان هدف اقامت. شما باید اسناد اصلی را ارسال کنید با این حال، این ها به شما بازمی گردند و نسخه ها در فایل نگهداری می شوند. اسناد اصلی باید بسته به نوع صدور گواهینامه گواهی دیپلماتیک یا apostille گواهی شود و همراه با یک گواهی ترجمه (توسط یک مترجم دادگاه گواهی شده) از هر سند ارائه شود. اسناد زیر باید همیشه گواهینامه: گواهی تولد، گواهی ازدواج یا گواهی مدنی، گواهینامه خلع سلاح (در صورت لزوم، گواهی طلاق یا گواهی انحلال یک مشارکت مدنی، گواهی فوت) باشد.

اسناد مورد نیاز برای تمام برنامه های کاربردی اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی دیگر
عکس پاسپورت فعلی بیومتریک
گواهی تولد
اگر قابل اجرا باشد:
ازدواج یا گواهی مشارکت مدنی
گواهی طلاق یا گواهی انحلال یک مشارکت مدنی
گواهی تصویب
اسناد اثبات روابط خانوادگی
گواهی فوت
مدارک قانونی برای مسکن مناسب (به عنوان مثال مالکیت، اجاره یا اجاره نامه)
مستندات نشان می دهد اجاره ماهیانه و / یا هزینه های اجاره مسکن
اثبات بیمه درمانی معتبر در اتریش
اثبات معیشت کافی (“Existenzmittel”، “gesicherter Lebensunterhalt”)، به عنوان مثال پرداخت صورت حساب، صورت حساب سود، قرارداد کار، تأیید پرداخت حقوق بازنشستگی گارانتی)
مستندات نشان دادن هر وام و بدهی (مثلا عصاره فعلی از پرونده های یک سازمان مرجع اعتباری رسمی شناخته شده)
اثبات شهروندی اتریشی از فردی که متقاضی اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش در حال برنامه ریزی برای همسویی با آن است.
برنامه های کاربردی اول:
گواهی پلیس (“Auszug aus dem Strafregister”) (آلمانی) از کشور مبدا (نه بیشتر از سه ماه)
در برخی موارد ممکن است مدارک اضافی مورد نیاز باشد.

شما باید موافقتنامه ادغام را انجام دهید.
هزینه های اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

هزینه پایه: حدود ۱۲۰ یورو
علاوه بر هزینه اساسی، برای هر سند مدنی هزینه پرداخت می شود. بسته به نوع سند، این هزینه ممکن است ۳٫۹۰ یورو، ۷٫۲۰ یورو یا ۱۴٫۳۰ یورو باشد. شما پس از پرداخت هزینه، اجازه اقامت محدود را می گیرید. شما می توانید این هزینه ها را به صورت نقدی یا الکترونیکی با کارت اعتباری یا نقدی (آلمانی) پرداخت کنید.

پرداخت و پرداخت (آلمانی)
برای هر گونه سوال در مورد پرداخت، لطفا با بخش: بخش شهرداری ۶ – حسابداری ۴۰ (آلمانی).
خواهشمند هستیم توجه فرمایید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت میباشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات مشاوره میباشد. بنابراین لطفاً در خصوص امور غیر حقوقی با ما تماس نگیرید.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش و سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب قوانین  ازدواج در اتریش و شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش و همچنين اخذ ویزای ازدواج اتریش  و راه های مهاجرت  به اتریش  این مقاله را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم و  در خصوص راههای اخذ اقامت  اتریش و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. مسعود گفته:

  Message body
  با سلام
  من لیسانس مهندسی برق الکترونیک هستم . کارمند پتروشیمی با ۱۵ سال سابقه . مولف کتاب ، نوازنده و مدرس موسیقی نیز هستم. در آزمون آیلتس آزمایشی ۶٫۵ شدم ولی آلمانی در حد کلمه میدونم. ۳۷ سال دارم و ۲ تا بچه زیر ده سال.
  لطفاً راهنمایی بفرمایید چطور میشه مهاجرت کرد به اتریش
  آیا اتریش برای من بهترین گزینه ست یا شما کشور دیگه رو پیشنهاد میدید؟

  با سپاس

  پاسخ
  • المیرا زمانی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   خدمت شما عرض شود که جهت اخذ اقامت کاری داشتن مدرک دانشگاهی حداقل لیسانس و سابقه کاری حداقل سه سال و مرتبط با مدرک تحصیلی که دارای بیمه باشد را باید دارا باشید.
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 2. مهسا گفته:

  Salam , mikhastam bedonam age shohare man pazireshe daneshgahe otrish rabegire vase foghe lisans, man k hamaaresham mitonam bahash beram ? Sharte khasi dare ? Otrisham mesle alman 8000 uro bsyad to hesab bloke beshe ?

  پاسخ
  • admin گفته:

   با سلام دوست عزیز شما می توانید به عنوان همراه از طریق ایشون اقدام کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید به طور رایگان مشاوره می شوید

   پاسخ