اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور ایرلند

 

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج- وکیل مهاجرت در خصوص ازدواج در ایرلند

بر طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در اغلب کشورهای جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین فرد می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور ایرلند از این  قائده مستثنی نمی باشد. لذا چنان چه یک نفر با یک ایرلندی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

(www.malekpourlaw.com,www.malekpour.ir)

در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است. به عنوان  مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده است که هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.

در بعضی کشورها همچون ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است .لیکن در خصوص کشور ایرلند ازدواج با مرد یا زن آن قطعاً منتهی به اخذ تابعیت می شود البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد. شایان ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها همچون ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

به عنوان مثال:در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خودبه خودایرانی حساب می شود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

هم چنین است در کشور ایرلند که ازدواج با فرد ایرلندی لازمه ی در خواست برای اخذ تابعیت میباشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت  درایرلند از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد. شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمائید وما با افتخار شمارا مشاوره و راهنمایی می کنیم.

(www.malekpourlaw.com,www.malekpour.ir)

خواهشمند هستیم توجه فرمائید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت میباشد و انتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات مشاوره حقوقی می باشد. بنابراین لطفاً در خصوص امور غیر حقوقی با ما تماس نگیرید.

(www.malekpourlaw.com,www.malekpour.ir

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ