اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور مجارستان

 

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور مجارستان

با در نظر گرفتن نظام حقوقی بیشتر کشورهای دنیا ، یکی دیگر از طرق اخذ تابعیت در سایر کشورهای ازدواج می باشد . در نظامات گذشته حقوقی ، ازدواج  با یک مرد مقیم کشورمد نظر سبب تحمیل تابعیت می گردید.  به عنوان مثال در نظام حقوقی ایران ودر قانون مدنی مقرر گردیده که چنانچه خانمی با یک مرد ایرانی ازدواج نماید ، تابعیت ایرانی به آن خانم اعطا می شود و چنانچه زوج (مرد) خارجی با زنی که تابعیت ایران را دارد ازدواج کند ،یقیناً این ازدواج منجر به اخذ تابعیت نمی گردد . لیکن این وضع حقوقی دربیشتر کشرهای جهان تغییر نموده است .

در حال حاضر چنانچه فردی با تبعه ی کشوری ازدواج نماید ، می تواند اقامت کشور مذکور را اخذ نماید و بعد از مدتی که از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت می شود .

درخصوص کشور مجارستان نیز چنانچه علاقمند مهاجرت با فردی ازدواج کند که تبعه آن کشور هست ؛ می تواند برای اقامت این کشور درخواست نماید .

(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

البته لازم به بیان است که اقامت با تابعیت تفاوت دارد و معمولاً مدت زمان اخذ ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگرمتفاوت است .

جهت دریافت اقامت کشور مجارستان به شیوه ی ازدواج ، شخصِ متقاضی می بایست یک سری فرم های ویژه را تکمیل نماید و مدارکی را به سفارت تحویل دهد تا بتواند اقامت این کشور را اخذ کند .

به بیان دیگر، چنانچه که شما با یک آمریکایی ازدواج نمایید (تبعه آمریکا) ، طول مدت دوره ای که اخذ ویزای همسر به طول می انجامد حدود شش ماه تا یک سال و نیم می باشد ، البته این مدت زمان برای فردی که گرین کارت آمریکا دارد و بخواهد همسرش را به آمریکا بیاورد حدود سه تا چهار سال است. در کشور مجارستان هم مانند آنچه در فوق توضیح دادیم تفاوت وجود دارد که شما با یک تبعه ازدواج کنید و یا با کسی که فقط اقامت دارد .

البته در بسیاری از کشورها پروسه برای هیچ یک از موارد (چه همراه برای فردی که تابعیت آن کشور را دارد و چه همراه برای فر دکیه مقیم آن کشور می باشد ) بیش از یک سال نخواهد بود.

در خصوص کشور مجارستان باید مدارک شما را بررسی نماییم تا تعیین کنیم که طول مدت اخذ اقامت از طریق ازدواج برای شما چه مقدار خواهد بود .

نکته بسیارمهم این است که مؤسسه حقوقی ملک پور تنها یک مؤسسه حقوقی می باشد و هدف از اخذ اقامت ازدواج یا اخذ تابعیت از طریق ازدواج تنها انجام امور حقوقی مرتبط به این امر است و انتخاب زوج و یا زوجه با خود شما می باشد و ما در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را پذیرا نیستیم .

حتی اگر شما بخواهید دعوائی را علیه زوج یا زوجه در یک کشور ثالث اقامه کنید مؤسسه حقوقی ملک پور به ارائه خدمات مربوطه به متقاضیان می پردازد.

در مواقعی احکام صادره از کشورهای دیگر در ایران قابلیت اجرا دارند ؛ همانگونه که احکامی که در محاکم صالح ایران صادر می شود دربرخی از موارد در کشورهای ثالث معتبر و قابل اجرا خواهد بود .

در هر صورت چنانچه در خصوص امور حقوقی ازدواج در خارج از کشورنظیر ازدواج با تبعه خارجی ، آثار ازدواج با اشخاص مقیم کشور مجارستان ، دعوا علیه زوج یا زوجه ، اخذ اقامت از طریق ازدواج و این نوع مسائل حقوقی سؤال دارید ، می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا در صورت امکان به شما کمک نمایند. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
 1. مسعود طالبیان گفته:

  با سلام
  پسر من دارای ویزای تحصیلی یکساله در کشور مجارستان با خانمی در بوداپست قصد ازدواج دارند ! گویا باید شناسنامه اش به مجاری ترجمه شود و سفارت مجارستان در تهران انرا تایید کند ! ایا در ایرانگمیشود اینکار را کرد یا اینکه باید در انجا توسط موسساتی که خودشان معرفی میکنند باید ترجمه شده و برای تایید به سفارت مجارستان در تهران ارسال شود ؟
  خواهشمند است بنده را راهنمایی فرمایید ضمنا موسسه شما دقیقا جه کاری برای این موضوع میتواند انجام دهد وهزینه ان چقدر میشود ؟
  متشکرم ، طالبیان

  پاسخ