اخذ تابعیت بلژیک از طریق تولد

اخذ تابعیت بلژیک از طریق تولد

امر تابعیت ، وابسته به روابط سیاسی و معنوی یک فرد با دولت آن کشور می باشد .  این تعریف متشکل از عناصر سیاسی بودن و معنوی بودن می باشد  و یکی از اصلی ترین انواع اخذ تابعیت یک کشور می باشد که با تولد فرد آغاز می گردد و در طول زندگی  او ادامه می یابد . این نوع تابعیت از دو روش خاک یا خون حاصل می گردد . تابعیت از طریق تولد غیر ارادی و تحمیلی می باشد. ( مؤسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده ی خدمات حقوق داخلی و امور حقوقی بین الملل ) این تابعیت اصلی ترین نوع اخذ تابعیت می باشد که به آن تابعیت اصلی نیز می گویند که این نام با مفهوم آن کاملا در ارتباط می باشد.

به عنوان مثال چنان چه فردی در ایران متولد شود ، بر اساس مفاد قانون مدنی کشور ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می گردد . در نتیجه تابعیت امری انتخابی نیست وهمانطور که در ماده ۹۸۸ قانون مدنی ذکر شده است  ترک آن نیز دارای شرایط  مخصوص خود می باشد.

متخصصین ما در موسسه حقوقی ملک پور ، پاسخگوی سوالات شما در امور حقوقی مربوط به تابعیت از طریق تولد و همچنین سوالات مرتبط با مهاجرت به کشور بلژیک می باشند .

چنانچه شما در کشور بلژیک متولد شده باشید و بخواهد از این طریق تابعیت اخذ کنید نباید فقط به این امر توجه کنید زیرا کشورها گاهاً از سیستم خون و گاهی از سیستم خاک تبعیت می نمایند که  سیستم خاک سیستمی است با این مفهوم که اگر فرد متولد جایی باشد ، در آنجا اقامت می گیرد ولی در سیستم خون فرد باید از پدر یا مادر تابع آن کشور متولد شده باشد تا تابعیت آن کشور را دریافت نماید.

در سیستم بلژیک سیستم خون است ولی با شرایطی به فرد متولد بلژیک اقامت و تابعیت تعلق می گیرد که در باب آن در مقالات دیگر به تشریح سخن خواهیم  گفت.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ