اخذ تابعیت درکشور آفریقای جنوبی ازطریق تولد

(مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تولد – وکیل مهاجرت در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد در آفریقای جنوبی)

تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی است که شخص را به دولت معینی مربوط می سازد. بر اساس تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن،است ودو طرف دارد شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت، تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود . معمولاً این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنانچه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب میشویم.البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد. بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. برای مثال:ماده  ۹۸۸ قانون مدنی ایران مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی از طریق خون بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب می شود.

(www.malekpourlaw.com,www.malekpour.ir)

  •   گاهی اوقات در امور بین المللی اصلاً نیازی به پرداخت حق الوکاله ندارید،کافی است از یک یا چند جلسه مشاوره حقوقی بهره مند شوید .
  •  وکلای ما همگی دارای پروانه وکلات رسمی می باشند.
  •  وکلات در موضوع بین المللی جزء تخصصی ترین خدمات ما می باشد.
  • خدمات حقوقی بین المللی را به وکلای ما بسپارید .
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ