اخذ تابعیت در کشور لوکزامبورگ از طریق تولد

 

اخذ تابعیت در کشور لوکزامبورگ از طریق تولد

مهم ترین خصوصیت اخذ تابعیت ، اخذ آن از طریق تولد است که در این صورت تابعیت فرد از طریق تولد کسب می شود و غیرارادی است.

تابعیت از طریق تولد دو شکل دارد : الف)اخذ تابعیت از طریق خاک ، ب)اخذ تابعیت از طریق خون

منظور از روش اخذ تابعیت از طریق خاک آن است که فرد با تولد در یک کشور می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید. در مواقع فراوانی اخذ تابعیت از طریق تولد در  کشورها امکان پذیر نیست بلکه از طریق خون ، یعنی رابطه نسبی با پدر و مادر منتقل می شود . البته مقصود از تابعیت از طریق خون غالباً از طریق پدر می باشد . اکنون در مواد قانون مدنی ایران نیز به صورتی مقرر گردیده است که تولد از پدر ایرانی سبب اخذ تابعیت می گردد ، لیکن درخصوص تولد اتباع بیگانه که از پدر ایرانی نیستند تردید وجود دارد و روش این است که شخص شناسنامه  (تابعیت) ایرانی را اخذ نمی کند. در کشور لوکزامبورگ تولد منجر به اخذ تابعیت لوکزامبورگ نمی شود .

بدین معنا که در کشور لوکزامبورگ تولد مسبب اخذ تابعیت لوکزامبورگ نمی شود ، لذا سیستم اخذ تابعیت در این کشور خون می باشد . البته ذکر این نکته ضروری است که سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در بسیاری از کشورها مدام در حال تغییر است ، به عنوان مثال در کشور انگلستان تا چند سال پیش سیستم اخذ تابعیت از طریق خاک بود و حتی اگر طفلی در کشتی یا هواپیمای انگلستان به دنیا می آمد انگلیسی به شمار می رفت ؛ لیکن این موضوع تغییر کرد و اکنون سیستم اخذ تابعیت انگلستان خون محسوب می شود.

در خصوص تابعیت و تفاوتش با اقامت نکات حقوقی را جمع آوری نمودیم و در قسمت مربوطه در وب سایتمان قرار دادیم تا بتوانیم در حد توان شما را در این امر راهنمایی نماییم.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ