اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند چگونه خواهد بود ؟ شرایط مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ ازطریق تولد و ویزای اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند و همچنین شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به فرانسه چگونه است ؟ قوانین و راه های مهاجرت به کشور فرانسه ازطریق تولد فرزند و شرایط ازدواج در فرانسه و سپس اخذ اقامت فرانسه ۲۰۱۸ و در نهایت اخذ تابعیت فرانسه کدام است ؟

شما عزیزان می توانید این مقاله را مطالعه نموده و در صورت هرگونه سوال دیگری در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و اخذ شهروندی فرانسه از طریق ازدواج و همچنین اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

در ابتدای بحث اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند به بحث کلی و تعریف تابعیت می پردازیم : تابعیت و اخذ  تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنویی می باشد که فرد را به دولتی معین مرتبط میسازد. برطبق تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن است ودو جانب دارد، فرد دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت . اخذ تابعیت ازطریق تولد فرزند جزء اساسی ترین انواع تابعیت به شمار می رود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود . معمولا  تابعیت از طریق تولد غیر ارادی و تحمیلی است. بدین معنا که اگر به عنوان مثال فردی در ایران متولد شود برطبق مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی به شمار می رود. البته  به شرط اینکه شروط دیگری همچون پدر ایرانی هم در نظر گفته شده باشد. بنابراین فردی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب نماید بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد.

قانون مدنی مقررنموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت فرانسه کنند مگر اینکه با رعایت چهار شرط ذکر شده در ماده فوق اخذ تابعیت در فرانسه از طریق خاک بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. اگرچه دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ  تابعیت نیست اما از موارد تاثیرگذار محسوب می شود

 

چگونگی دریافت شهروندی فرانسه و  ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد

دریافت شهروندی فرانسه را می توان از طریق قانونی بودن، ازدواج یا تولد دریافت کرد. تعدادی از شرایط برای دستیابی به تابعیت  فرانسوی وجود دارد.

ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد

متقاضی باید طبق مقررات خاصی که طبق قانونی بودن و اخذ تابعیت فرانسه باشد، باشد. لازم به ذکر است که حتی اگر تمام الزامات را برآورده سازد، دولت فرانسه هنوز می تواند از تصویب قانونی خودداری کند. توجه داشته باشید شرایط زیر شامل نمی شود، اگر شما با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده اید، برای اطلاعات در مورد تابعیت فرانسوی ازدواج، پایین بروید. برای شروع پروسه طبابت، فرد باید:

بیش از ۱۸ سال داشته باشید (والدین باید از طرف افراد زیر سن قانونی ثبت نام کنند)
به طور مداوم در فرانسه طی پنج سال گذشته اقامت داشته است (استثنائات وجود دارد؛ برای مثال، ممکن است یک داوطلب پس از موفقیت در دو سال تحصیل در یک دانشگاه فرانسه، اعمال شود)
ثابت کنید که آنها به فرانسه پیوستند و به زبان فرانسه صحبت می کنند (نگاه کنید به زیر)

در ادامه بحث ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد  می توان بیان نمود که علاوه بر این، فرد باید بتواند “bonnes vie et mœurs” را اثبات کند. اساسا، هنگامی که روند طبقاتی در حال انجام است، ریاست بررسی های پس زمینه را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ سابقه کیفری در فرانسه یا خارج از کشور وجود ندارد و شخص شخصیت اخلاقی خوبی دارد. به عنوان مثال، آنها تأیید خواهند کرد که تمام مالیات مربوط به مالیات فرانسه پرداخت شده است.
نحوه درخواست برای ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد
فرم درخواست برای تکمیل مراحل ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد  باید تکمیل شود

Cerfa فرم ۱۲۷۵۳ * ۰۲ را دانلود کنید

محل استفاده بستگی به جایی که متقاضی زندگی می کند – اما این به طور کلی در ریاست محلی است. برای کسانی که در پاریس اقامت دارند، درخواست ها باید در ریاست پلیس در پاریس انجام شود.

برای پیدا کردن نزدیک ترین محل برای ارسال پرونده، کد زیر را وارد کنید زیر عنوان “dépôt de la demande”

در ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد  تعدادی از اسناد حمایتی باید ارائه شود و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گواهی هویت
اثبات اقامت مستمر در فرانسه
اثبات وجود هیچ سابقه کیفری (اگر در کمتر از ده سال در فرانسه زندگی می کنید، مدرک سابقه کیفری در کشورهای قبلی اقامت نیز درخواست خواهد شد)
اثبات اشتغال
بازده مالیاتی
گواهی تولد و ازدواج پدر و مادر متقاضی ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد

اسناد دقیق ممکن است بسته به وضعیت فرد متفاوت باشد و در هنگام ارائه درخواست نشان داده خواهد شد. تمام اسناد در یک زبان غیر از فرانسوی باید توسط یک مترجم مقدس ترجمه شود. تالار شهرداری محلی (Mairie) می تواند لیستی از مترجمان را ارائه دهد. برای این روش هزینه ای وجود دارد که با خرید یک مالیات مالیاتی (مالیات بر ارزش افزوده) از فروشگاه توباک (۵۵ یورو از ژوئن ۲۰۱۶) پرداخت می شود.
اثبات ادغام و مهارت زبان فرانسه در بحث اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند
هنگام درخواست برای تابعبت فرانسوی ز طریق تولد جزوه شهروند (livret du citoyen) به متقاضی داده می شود. مصاحبه در فدراسیون به منظور تعیین ادغام متقاضی در جامعه فرانسه صورت می گیرد. ممکن است سوالاتی در مورد جامعه و فرهنگ فرانسه مطرح شود، همانطور که در Livret مشخص شده است. در پایان مصاحبه، متقاضی باید منشور حقوق و وظایف شهروندان فرانسوی را امضا کند. فرد باید ثابت کند که فرماندهی خوب زبان فرانسه است. گواهینامه مهارت فرانسه می تواند به صورت یک دیپلم یا گواهی مدرک زبان مورد تایید باشد که متقاضی به حداقل سطح B1 رسیده است. برای کسب مدرک از یک مدرسه زبان، آزمون کتبی و کتبی که توسط مدرسه اجرا می شود، مورد نیاز است. سطح گفتاری فرانسوی نیز ممکن است در طی یک مصاحبه در ریاست جمهوری تأیید شود. برای افراد بالای ۶۰ سال و برای افرادی که دارای معلولیت یا وضعیت سلامتی مزمن هستند، موارد استثنائی اعمال می شود.

 

در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد  به شما عزیزان توصیه می گردد برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط مهاجرت به فرانسه و شرایط اخذ اقامت فرانسه و شرایط اخذ شهروندی فرانسه از طریق تولد فرزند می توانید یا موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش بصورت مستقیم با شعبه مرکزی وین در اتریش تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران مشاوره رایگان در خصوص  قوانین و راه های اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند دریافت نمایید .

هنگامی که این روند در خصوص اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند در حال انجام است، دولت فرانسه برای ارائه پاسخ ۱۸ ماه دارد. این به ۱۲ ماه کاهش می یابد، اگر متقاضی اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند بتواند ثابت کند که در طی مدت حداقل ده سال از تاریخ درخواست، به طور مستمر در فرانسه زندگی کرده است. در طول این زمان باید در مورد هر گونه تغییر آدرس یا وضعیت قبلی از Prefet de Police مطلع شوید. اگر برنامه موفق باشد، فرد از طریق ایمیل مطلع می شود. فرمان اموزش در نشریه رسمی منتشر شده است و مراسم طب سوزنی وجود دارد.  اکنون می توانید کارت شناسایی فرانسوی و تابعیت درکشور فرانسه از طریق تولد فرزند را به دست آورید.  ملیت دوگانه مجاز است و لازم نیست که از هر ملیتی دیگر رها شویم. در صورتی که درخواست برای تصدیق پذیری رد شود یا رد شود، شخص به صورت شخصی یا نامه ثبت شده با توضیح اینکه چرا ممکن است در عرض دو ماه تصمیم خود را با نامه ثبت شده محکوم کنید. این باید به وزارت رسیدگی به اتهامات طبیعی در دادگاه دیوانتس فرستاده شود:

وزیر امور بین الملل، وزیر احیای مجازات ۱۲ روایت فرانسیس لو کاروال ۴۴۴۰۴ REED CEDEX

اگر بعد از چهار ماه هیچ پاسخی نگرفتید، این دعوایی رد شده است. تنها گزینه پس از این مدت چهار ماه، پرونده تجدید نظر در قوه قضائیه در طی دو ماه با وزارت مربوطه است. اطلاعات جامع در مورد روش طبیعی شدن در وب سایت دولتی فرانسه خدمات عمومی موجود است.

 

شهروندی فرانسوی از طریق ازدواج

یک شهروند خارجی می تواند با اعلامی ازدواج به یک شهروند فرانسوی (Déclaration de nationalité française par mariage) برای شهروندی فرانسه درخواست دهد. یک خارجی می تواند بعد از چهار سال ازدواج با یک مهاجر فرانسوی به شهروندی فرانسه  تبدیل شود (یا پنج سال اگر زوج با هم زندگی نمی کنند). این زن و شوهر باید ازدواج کند و متقاضی باید ثابت کند که فرماندهی خوب زبان فرانسه است. محل استفاده بستگی به جایی که متقاضی زندگی می کند – اما این به طور کلی در ریاست محلی است. برای کسانی که در پاریس ساکن هستند، درخواست ها باید در ریاست پلیس انجام شود. برای پیدا کردن نزدیک ترین محل برای ارسال پرونده، کد زیر را در اینجا زیر عنوان «dépôt de la demande» وارد کنید. برای اعلامیه ملی ملی فرانسه ازدواج، فرم Cera 15277 * 01 باید تکمیل شود. اسناد زیر لازم است؛

گواهی هویت متقاضی اخذ شهروندی فرانسه و همسر
اثبات آدرس (برای مثال نرم افزار اخیر)
اثبات اقامت دائم فرانسه حداقل سه سال از زمان ازدواج
گواهی تولد
گواهی ازدواج
گواهی «همزیستی زناشویی و مادی» – ممکن است شامل گواهی تولد کودکان، پروانه مالیاتی مشترک، اثبات این که زن و شوهر با هم زندگی می کنند (قرارداد اجاره مشترک یا اثبات خرید مشترک یک ملک)

حکم طلاق متقاضی شهروندی فرانسه  اگر یکی از همسران قبلا ازدواج کرده باشد

تمام اسناد در یک زبان غیر از فرانسوی باید توسط یک مترجم مقدس ترجمه شود. تالار شهرداری محلی (Mairie) می تواند لیستی از مترجمان را ارائه دهد. برای انجام این روش هزینه ای وجود دارد که با پرداخت مالیات مالیاتی از فروشگاه توباگو (۵۵ یورو از ژوئن ۲۰۱۶) پرداخت می شود. این شخص در مدت ۱۲ ماه از تاریخ درخواست از تصمیم مطلع است. در صورت امتناع از شخص، شش ماه به محکوم کردن تصمیم می باشد. لازم به ذکر است که اگر زوج طلاق یا جداگانه در عرض ۱۲ ماه پس از اخذ تابعیت فرانسه ، درخواست ممکن است فریبکارانه باشد.

اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد

در ادامه بحث مهاجرت به فرانسه ازطریق ویزای تولد  می توان بیان نمود که کودکان متولد فرانسه به والدین خارجی حق دارند که ملیت فرانسه را ادعا کنند. این روش بسته به سن کودک متفاوت است. کودکان ۱۳ تا ۱۶ ساله که در فرانسه متولد شده اند و به طور مداوم از سن ۸ سالگی در فرانسه زندگی می کنند، می توانند تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند را به خود اختصاص دهند. کودکان بالای ۱۶ سال که در فرانسه زندگی می کنند می توانند از سن ۱۱ سالگی در فرانسه حداقل پنج سال متوالی در فرانسه زندگی می کنند. اگر در دادگاه محلی محل اقامت کودک. در پاریس، این درخواست ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد  در Pôle de la nationalité française د پاریس ساخته شده است. هر کودکی که در فرانسه به والدین خارجی متولد شده است، به طور خودکار در سن ۱۸ سالگی به فرانسه می آید، اگر بتواند ثابت کند که آنها در فرانسه زندگی می کنند و حداقل از پنج سال متوالی از سن ۱۱ سالگی در فرانسه زندگی می کنند. برای اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد  (Certificateicat de nationalité française) در دادگاه دیوان محاسبات خود از محل اقامت خود درخواست کنید.

نکته در مورد ویزای اخذ تابعیت درکشور فرانسه ازطریق تولد

گر هر دو والدین خارجی هستند، اما یکی یا هر دو والدین در فرانسه متولد شده است ، کودک از زمان تولد به طور خودکار فرانسوی است.
صعودگران شهروندان فرانسوی
قانون ۲۰۱۵-۱۷۷۶ از دسامبر ۲۰۱۵ تعیین می کند که یک بالادست خارجی (والدین) یک شهروند فرانسوی می تواند اعلامیه ملیت را اعلام کند. صعود خارجی باید سن ۶۵ سالگی داشته باشد و بیش از ۲۵ سال در فرانسه زندگی کرده است. فرمان رسمی هنوز اعلام نشده است، با این حال، اطلاعات بیشتر در مورد این روش و هر گونه به روز رسانی در وب سایت خدمات عمومی در دسترس است.

در صورتی که به دنبال مهاجرت به فرانسه و ویزای اخذ اقامت فرانسه و اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند هستید و می خواهید در خصوص بحث مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند اطلاعات بیشتری کسب نمایید و آنگاه از طریق اخذ شهروندی فرانسه از طریق تولد فرزند و اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند برای مهاجرت به کشور فرانسه اقدام نمایید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین متخصص و حقوقدانان با تجربه این موسسه در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس تلفنی و تخصصی در خصوص اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزندو اخذ شهروندی فرانسه از طریق تولد فرزند مشاوره رایگان دریافت نمایید  .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (14 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 پاسخ
 1. مصطفی گفته:

  سلام
  پدر بنده دو ملیتی هستن(انگلستان و ایران).
  چند سالیه دیگه انگلستان نرفتن. میخواستم بدونم میتونن برای من ملیت انگلیس را بگیرن؟
  شرایط خاصی داره؟

  پاسخ
 2. مطهره گفته:

  سلام من در سال ۱۹۹۲ در کشور فرانسه بدنیا امدم و مدت ۵ سال اونجا بودم پدر ومادرم ایرانی هستن ولی از ۵ سالگی به ایران برگشتیم ایا کسانی که قبل از سال ۱۹۹۴ متولد کشور فرانسه باشند میتونند اقامت فرانسه را بگیرند این مطلب رو یه جایی نوشته بود ایا صحت حقوقی و واقعی داره یا خیر ؟
  باتشکر

  پاسخ
 3. امیر گفته:

  با سلام ، من شهروند فرانسه هستم ، اگر اقوام را دعوت کنم و اینجا وضع حمل کند ، آیا شناسنامه و یا مدرک معتبری میدهند تا بعدا بتواند اینجا بیاید و یا اقامت و یا….بگیرد .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام فرانسه سیستم خون را دارا است و تابعیت از پدر و مادر به فرزند منتقل خواهد شد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. محمد نشاط گفته:

  با سلام من دخترم در فرانسه متولد شده و تا سن ۲ سالگی اونجا بوده و العان ۶ سالش هستش و در ایران هستیم ایا میتوانیم از طریق تولد فرزندم در فرانسه الان مجدد برایه مهاجرت به فرانسه در خواست ویزا بدهیم به سفارت در ایران

  پاسخ
 5. Nasim گفته:

  certificat de résidence
  لام وقت بخير
  من براي ازدواج با همسرم كه تابعيت فرانسوي دازند به شهرداري مراجعه كرده ام. مدركي با عنوان certificat de résidence از من خواسته شده
  اگر ممكنه من را راهنمايي كنييد كه از چه طريقي اين مدرك را بايد تهيه كنم
  سفارت هم اين مدرك را صادر نميكند

  متشكرم.

  پاسخ
 6. رضوي گفته:

  سلام
  دختر من متولد پاريس هست و الان نزديك ١٩ سال دارد ايا ميتواند درخواست تابعيت فرانسه كند و تابعيت بگيرد در ضمن از تولد تا حدود سه سالگي و از ٨ تا ١٢ سالگي هم پاريس بوده و بعد از ان ايران زندگي كرده .
  ممنون ميشوم پاسخ را به ايميلم ارسال كنيد
  با تشكر

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   مطابق قانون فرانسه فرزند زمانی می تواند تابعیت فرانسوی بگیرد که از پدر یا مادری که دارای ملیت فرانسوی است به دنیا بیاید. به عبارت بهتر سیستم کشور فرانسه در رابطه با اعطای تابعیت سیستم خون بوده و از طریق تولد در خاک این کشور نمی توان اخذ تابعیت نمود.

   پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   سیستم اعطای تابعیت فرانسه خون بوده و در صورتی که فرد تا سن ۱۸ سال در خاک فرانسه متولد و زندگی کرده باشد می تواند درخواست تابعیت فرانسوی نماید که می بایست به تایید و تصویب هییت دولت فرانسه برسد در غیر این صورت اعطای پاسپورت منتفی خواهد بود.

   پاسخ
 7. اصغر عبدلی گفته:

  سلام من همسرم باردار است اگر وی را برای زایمان به استرالیا ببرم ایا تابعیت فرزندم استرالیا مشود و پاس مگیرد لطفا منو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • المیرا زمانی گفته:

   با عرض سلام و احترام
   باید خدمت شما بزرگوار عرض شود که سیستم استرالیا از سیستم خون تبعیت می کند می کند به همین دلیل فرزندتان در آنجا متولد شود تبعیت آنجا را نمی تواند اخذ نماید
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 8. محسن گفته:

  سلام من همسرم باردار است اگر وی را برای زایمان به فرانسه ببرم ایا تابعیت فرزندم فرانسه مشود و پاس مگیرد لطفا منو راهنمایی کنید متشکرم

  پاسخ