اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند برای مهاجرت به فنلاند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت فنلاند و قوانین اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند را باید در این مقاله یادآور شویم . مستحضر باشید که یکی از راه های اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند است. اما نکات بسیار مهم حقوقی وجود دارد که آثار آنها موجب میگردد اکثر متقاضیان اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند در این پروسه با عدم موفقیت روبرو شوند.

سوال بسیاری از متقاضیان شرایط اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند این است که چگونه می‌توان پروسه اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند را شروع کرد و مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند چیست. در مقاله مذکور ضمن توضیح اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند به تشریح دقیق سایر قوانین مربوط به تابعیت کشور فنلاند و شرایط اخذ اقامت دائم فنلاند می پردازیم و به شما توصیه می داریم در صورتی که مطالعه نمودید و واجد شرایط اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند بودید ، از موسسات مذکور که پیش از این نیز معرفی شده اند تماس حاصل نموده و با اخذ مشاوره تلفنی رایگان ، مسیر قانونی خود را تعیین نمایید.

راههای اخذ تابعیت کشور فنلاند مختلف است و نیز اخذ تابعیت از طریق والدین وجود دارد ، به علاوه ممکن است  بتوان از طریق پذیرش ملیت فنلاندی به عنوان تبعه ی فنلاند شناخته شد. با این حال اخذ تابعیت فنلاند نیز به قوانین تعیین شده در کشور مبدأ متقاضی نیز بستگی دارد.

تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنویی میباشد که فرد را به دولت مشخصی مرتبط می سازد. این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن  ومعنوی بودن وحقوقی بودن است و دو جانب دارد فرد دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت. موسسه حقوقی ملک پور یک وکیل یا یک حقوقدان نیست، بلکه مجموعه ای از بهترین ها در کنار در شما هستند.

اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند جزء اساسی ترین انواع تابعیت به شمار می رود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد فرد شروع شده و در حین زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود . اصولاً این نوع تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. بدین معنا که در صورتی که به عنوان مثال فردی در ایران متولد شود بر طبق مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شود. البته بدین شرط که  شروط دیگری همچون پدر ایرانی هم در نظر گرفته شده باشد. درنتیجه شخصی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب نماید بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز لازمه ی رعایت شرایط حقوقی ویژه ای می باشد.

   اخذ تابعیت در فنلاند از طریق خون بوده مگر اینکه تصویب قوانین جدید این وضعیت را تغییر دهد.

 

اخذ خود به خودی تابعیت فنلاندی

تابعیت فنلاند به وسیله ی یکی از روشهای زیر خود به خود برای فرد صادر میشود:

تولد: این روش به تابعیت والدین فرزند و نیز وضعیت تأهل آنها بستگی دارد.

مشروعیت : فرزندی که خارج از فنلاند متولد میشود، تحت شرایطی که پدر در هنگام ازدواج تبعه ی فنلاندی باشد و والدین بودن آنها مشخص شده باشد.

فرزندخواندگی در فنلاند : این مورد فقط در مورد افراد زیر ۱۲ سالی که به فرزندخواندگی گرفته میشوند صدق میکند. افراد بالای ۱۲ سال باید از طریق روش اعلان درخواست، تابعیت فنلاندی اخذ نمایند

محل تولد: افرادی که در فنلاند متولد میشوند و نمیتوانند تابعیت دیگری را اخذ نمایند.

تابعیت دوگانه در فنلاند

قوانین فنلاند با اخذ تابعیت دوگانه یا چندگانه مخالفتی ندارد. یک تبعه ی فنلاندی که تابعیت خارجی اخذ نموده است، تابعیت فنلاندی خود را از دست نخواهد داد. این نکته در مورد خارجی هایی نیز که در پی اخذ تابعیت فنلاند هستند صدق میکند، در صورت اخذ تابعیت فنلاند نیازی نیست که تابعیت کنونی خود را از دست بدهند.

تولد در فنلاند

ثبت تولد فرزند در بیمارستان فنلاند

هنگامی که فرزندی متولد میشود، بیمارستان تولد او را در سیستم آماری جمعیت فنلاند ثبت میکند و فرزند شماره شناسایی شخصی موقتی دریافت میکند. این روند در صورتی طی میشود که:

مادر فرزند متولد شده حق اقامت در فنلاند داشته باشد.

شهرداری محل اقامت مادر در فنلاند باشد،

و مادر دارای شماره شناسایی شخصی فنلاندی باشد.

اگر اقامت مادر در فنلاند ثبت نشده باشد، بیمارستان نمیتواند تولد را ثبت کند و اداره ثبت محلی فُرم مربوطه را برای مادر ارسال نخواهد کرد. در چنین مواردی والدین باید با اداره ثبت محلی تماس گرفته و در مورد مراحل لازم جهت ثبت فرزند اطلاعات کسب نمایند.

ثبت فرزند در سیستم اطلاعات جمعیت

در رابطه با اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند لازم به ذکر است که ظرف دو هفته پس از ثبت تولد ، اداره ثبت محلی یک فرم به خانهی مادر ارسال خواهد کرد. در این فرم اطلاعات زیر ذکر میشود:

ثبت فرزند در سیستم اطلاعات جمعیت

اسامی فرزند

زبان مادری

مذهب

والدین پس از اینکه فرم را با دقت پر کردند باید آن را امضا نمایند، اگر پدر و مادر ازدواج کردهاند هر دو آنها باید فرم را امضا کنند.

والدین موظف هستند که در طول دو ماه پس از تولد فرزند این فرم را به اداره ثبت بازگردانند. امکان ارسال این فرم از طریق پست یا تحویل به صورت حضوری در اداره ثبت محلی محل اقامت متقاضی اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند وجود دارد. پیش از انجام این مرحله، فرزند در سیستم اطلاعات جمعیت ثبت نخواهد شد.

زبان اصلی فرزند در خصوص اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند

فقط یک زبان را میتوان به عنوان زبان اصلی فرزند انتخاب کرد. در صورت تمایل بعداً میتوان زبان را تغییر داد.

ثبت زبان انتخاب شده بسیار مهم است ، زیرا با توجه به این معیار برای افرادی که به زبانهای مختلفی صحبت میکنند ارائهی خدمات مناسب برنامه ریزی میشود.

شما عزیزان اگر خواهان اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند از طرق مختلف و مهاجرت به فنلاند و بدست آوردن می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

اگر شما متقاضی اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند هستید و میخواهید فرزندتان حق انتخاب داشته باشد و در مدارسی تحصیل کند که به زبان مادری یا اصلی او آموزش داده میشود، زبانی را که خانواده در خانه به عنوان زبان اصلی فرزند صحبت میکنند ثبت نمایید.

دین فرزند

دین فرزند مسئلهای خانوادگی است. خانواده این حق را دارد که در خانه در مورد این موضوع تصمیم بگیرد و ثبت دین اجباری نیست. اگر یکی از والدین تنها قیم فرزند باشد، او میتواند در مورد دین فرزند خود تصمیمگیری کند.

در اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند کدام تابعیت به فرزند تعلق میگیرد ؟

تابعیت فرزند به تابعیت والدین (پدر و مادر) او بستگی دارد. یک کودک تازه متولد شده فقط در صورتی تابعیت فنلاندی اخذ میکند که:

مادر فرزند دارای تابعیت فنلاند است،

پدر فرزند دارای تابعیت فنلاند است و پدر و مادر ازدواج کردهاند،

پدر فرزند دارای تابعیت فنلاند است، فرزند در فنلاند در رابطهای خارج از ازدواج متولد شده است، و پدر بودن او تائید شده است؛

پدر پیش از تولد فرزند فوت شده است، با این حال او هنگام حیات دارای تابعیت فنلاند بوده و پیش از مرگ با مادر فرزند ازدواج نموده است؛

پدر پیش از تولد فرزند فوت شده است، فرزند در فنلاند متولد شده و حاصل رابطهای خارج از ازدواج است و پدر بودن متوفی تائید شده است.

در صورتی که فرزند در فنلاند متولد شود و تابعیت هیچ کشور دیگری را اخذ نکند، تابعیت فنلاند برای او صادر خواهد شد. به علاوه بر در برخی موارد اداره مهاجرت فنلاند در مورد تابعیت فرزند تصمیمگیری میکند.

فرد متقاضی اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند میتواند ضمن دارا بودن تابعیت فنلاند، تبعهی کشور دیگری نیز باشد. این مسئله به کشور دیگر بستگی دارد که آیا تابعیت چندگانه را میپذیرد.

در صورتی که تابعیت فنلاند برای فرزند صادر نشود

اگر پس از تولد تابعیت فنلاند برای کودک صادر نشود، والدین او میتوانند از سفارت کشور مبدأ خود برای او گذرنامه اخذ نمایند. جهت اخذ گذرنامه باید از اداره ثبت محلی، گواهی تولد فرزند را دریافت نمایید.

سپس فرزند شما متقاضی اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند به یک مجوز اقامت یا حق اقامت ثبت شده به عنوان تبعه اتحادیه اروپا نیاز خواهد داشت.

اگر تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا برای کودک صادر شود، از طریق اداره مهاجرت فنلاند برای کودک جهت اخذ مجوز اقامت از طریق حق اقامت ثبت شدهی تبعه اروپایی درخواست بدهید.

اگر کودک تابعیت کشور دیگری را اخذ کند، والدین از طریق اداره مهاجرت فنلاند برای او درخواست مجوز اقامت میدهند.

به طور خلاصه تابعیت فرزند متولد شده در فنلاند امری ارثی بشمار میرود، به این معنی که وقتی تابعیت پدر و مادر فنلاندی است، فرزند نیز چه در خاک فنلاند چه در کشور دیگری متولد شده باشد خود به خود تابعیت این کشور را اخذ میکند. البته در صورت تولد در خارج از خاک فنلاند والدین موظف به اطلاع رسانی به کشور فنلاند هستند.

اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند از طریق Official Request

فرد خارجی که قصد دارد تابعیت فنلاند را اخذ نماید باید از شرایط زیر برخوردار باشد:

۱۸ ساله باشد یا پیش از سن ۱۸ سالگی ازدواج کرده باشد

تعداد سالهای اقامت او در فنلاند پیش از درخواست اخذ تابعیت فنلاند به حد کافی باشد

هیچ گونه مجازات کیفری نداشته باشد.

تاکنون از پرداخت هیچ گونه هزینهی دولتی امتناع نکرده باشد.

ثابت میکند که توانایی تأمین مالی خود را دارد

به یکی از زبانهای فنلاندی ، سوئدی یا زبان اشاره فنلاندی تسلط داشته باشد.

شرایط ممکن است با توجه به وضعیت متقاضی اخذ تابعیت فنلاند متفاوت باشد. حتی اگر متقاضی از تمام شرایط لازم برخوردار نباشد امکان دارد تابعیت برای او صادر شود. از سوی دیگر حتی اگر متقاضی از تمام شرایط برخوردار باشد، ممکن است درخواست او پذیرفته نشود.

اخذ تابعیت فنلاند از طریق اعلان درخواست

افرادی که در گروههای زیر قرار میگیرند میتوانند تابعیت فنلاند را از طریق اعلان درخواست اخذ نمایند:

فرزندی که در خارج از فنلاند متولد شده است و در زمان تولد، مادر خارجی و پدر تبعه ی فنلاند است و والدین بودن هر دو ثبت شده باشد

فرزندی که در فنلاند متولد شده باشد و در زمان تولد، مادر خارجی و پدر تبعه ی فنلاند باشد، و والدین بودن هر دو پس از سن ۱۸ سالگی فرزند یا هنگام ازدواج پدر و مادر قبل از ۱۸ سالگی فرزند ثبت شده باشد

یک فرد خارجی که بین ۱۲ تا ۱۷ سالگی به فرزند خواندگی گرفته شده است و حداقل یکی از والدین او تبعه ی فنلاندی است.

فردی که بین ۱۸ تا ۲۲ سال سن دارد و مدتی طولانی اقامت در فنلاند داشته است

اتباع کشورهای Northic شمال اروپا

اتباع سابق فنلاند

شرایط لازم ممکن است با توجه به وضعیت هر فرد متفاوت باشد. در صورتی که فرد یکی از شرایط را دارا نباشد، امکان صدور تابعیت فنلاند وجود نخواهد داشت.

شما متقاضیان گرامی اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند جهت ساده تر نمودن روند مهاجرت به فنلاند و اخذ ویزای فنلاند به کمک مشاوران مجرب و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با راه های اخذ تابعیت فنلاند ، شرایط زندگی در فنلاند ، قوانین اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند ، شرایط اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند ، هزینه های زندگی در فنلاند و شرایط و مدارک لازم جهت اخذ تابعیت فنلاند می توانید با موسسه ی حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 4٫85 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ