اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان ، مهاجرت به آلمان و گرفتن وکیل مهاجرت از پر مخاطب ترین مواردی است که امروزه متقاضیان مهاجرت به آلمان از وکیل مهاجرتی آلمان پرس و جو می کنند ، اینکه چه شرایطی جهت اخذ ویزای آلمان و شرایط اخذ اقامت آلمان باید داشته باشیم و یا چه کارهایی برای اخذ ویزای آلمان باید انجام دهیم و یا برای اخذ ویزای آلمان و اخذ تابعیت آلمان باید چه مدارکی را آماده کنیم از این سوالات متعدد مهاجرین به آلمان بوده است .

در قوانین مهاجرتی آلمان و حقوق خصوصی بین الملل اخذ ویزای آلمان از طرق مختلفی امکان پذیر خواهد بود، از جمله طرق اخذ ویزای آلمان به موارد زیر می توان اشاره کرد.

شرایط اولیه اخذ ویزای آلمان

طرق مختلف دریافت ویزای آلمان که ذکر شد ، همه و همه قوانین و قواعد خاص خود را خواهد داشت ، این سبب شده است تا برای اخذ ویزای آلمان متقاضیان با مشاوران حقوق خصوصی بین الملل مشورت نمایند و طریقه ی اخذ ویزای آلمان را از کسانی که قوانین مهاجرتی آلمان را می شناسند ، جویا شوند .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش تلاش دارد تا تمام قوانین اخذ ویزای آلمان را به صورت کامل و مفصل در اختیار شما بزرگواران و متقاضیان مهاجرت به آلمان قرار دهد تا با اطلاعات کامل و مفید از اخذ ویزای آلمان قدم در این راه قرار دهید و کم هزینه ترین و مناسب ترین راه اخذ ویزای آلمان را انتخاب نمایید .

در خصوص اخذ ویزای آلمان در ابتدا باید راه مورد نظر با توجه به سن و تحصیلات و وضعیت تاهل ، سطح زبان و سرمایه و سایر موارد دیگر باید راه اخذ ویزای آلمان انتخاب کرد و اولین قدم مستلزم این است تا شما فرم های مورد نظر را به صورت آنلاین از سایت سفارت آلمان داشته باشید و با تکمیل صحیح و دقیق آن قدم اول خود را بردارید . در اینجا بر آن شده ایم تا به صورت خلاصه طرق اخذ ویزای آلمان را توضیح دهیم .

اخذ ویزای آلمان از طریق کار در آلمان

اخذ ویزای آلمان از طریق کار در این کشور یکی از بهترین و مناسب ترین روش های مهاجرت به آلمان و شناخته شده در این کشور است و در صورت داشتن شرایط اخذ ویزای کار آلمان روش دیگری به شخص متقاضی پیشنهاد نمی شود .

همان طور که مستحضر هستید راه اول جهت اخذ ویزای آلمان از طریق کار اقدام جهت اخذ ویزای کار آلمان با داشتن دعوت نامه شغلی است. متقاضی کار در آلمان در صورتی می تواند از این طریق برای مهاجرت به آلمان اقدام نماید که کارفرمایی در کشور آلمان دعوت نامه ای به جهت استخدام متقاضی برای وی ارسال نماید . در واقع شخص خارجی باید شرایط ویژه و خاصی برای استخدام در این شغل داشته باشد . جهت ثابت کردن این موضوع کارفرمای آلمانی باید ۶ ماه آگهی استخدام صادر نماید که این زمان شامل ۳ ماه آگهی استخدام در کشور آلمان و ۳ ماه آگهی در کل اتحادیه شینگن می شود.

راه دوم جهت اخذ ویزای آلمان از طریق کار ، ویزای جستجوی کار آلمان است . امروزه کشور آلمان نیاز خود را به نیروی متخصص اعلام نموده است و اشخاصی که مهارت قابل توجه و مدارک تحصیلی خوب و سابقه کار مرتبط  را دارند می توانند برای ویزای جستجوی کار در آلمان اقدام نمایند . این ویزا برای ۶ ماه به فرد خارجی تعلق می گیرد که این شخص ۶ ماه وقت دارد شغل و حرفه مورد نظر خود را متناسب با رشته تخصصی خود در آلمان پیدا کند . لازم به ذکر است افرادی که مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی دارند و سابقه کار مرتبط در زمینه رشته تحصیلی خود دارند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند .

اخذ ویزای آلمان از طریق تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان دلایل بسیاری از جمله نظام تحصیلی رایگان ، ارائه خدمات علمی و آموزشی بسیار فوق العاده ، امکان تحصیل به دو زبان مختلف انگلیسی و آلمانی ، شرایط بسیار عالی اقامت پس از تحصیل و غیره سبب شده است که کشور آلمان یکی از اولین انتخاب های مهاجرت و تحصیل باشد .

شرایط مناسب و خوبی است که در آلمان تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی و لیسانس با قبولی دانشگاه سراسری ایران از سر گرفته شود . در واقع باید توجه داشته باشید که دانش آموزانی که دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۲ ساله را در ایران کسب نموده اند و با وجود مهارت زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 می توانند دوره یک ساله کالج را در این کشور بگذرانند و پس از آن وارد مقطع کارشناسی شوند . دانش آموزانی که مدرک خود را با معدل بالا اخذ نمایند می توانند بدون گذراندن دوره کالج وارد بهترین دانشگاههای آلمان شوند.

امکان اخذ ویزای آلمان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان که در بیشتر رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود وجود دارد ، دانشجویان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا مدرک زبان آلمانی B2 در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید.

اخذ ویزای آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

این کشور از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته و قطب صنعت در اروپا است و در شاخص های اقتصادی آن در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است . این موضوع سبب شده که بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به فکر دستیابی به بازارهای اقتصادی این کشور از طریق اخذ ویزای آلمان از طریق سرمایه گزاری باشند و جهت تحقق این امر سرمایه گذاری در آلمان انتخاب بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است .

امروزه بهترین راه سرمایه گذاری در آلمان ثبت شرکت در این کشور است که با سرمایه مناسب با بیزینس امکانپذیر است. متقاضیان سرمایه گذاری در آلمان می توانند از طریق ثبت شرکت در آلمان ، اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند . جهت ثبت شرکت در آلمان باید طرح توجیه اقتصادی ( بیزینس پلن ) شخص سرمایه گذار مورد تأیید اتاق بازرگانی آلمان و اداره مهاجرت این کشور واقع شود و به طور معمول طرح هایی تأیید خواهند شد که از نظر دولت آلمان سود دهی مناسبی داشته باشد .

اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یکی از پر مخاطب ترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت آلمان است ، ازدواج با یک شخصی که تبعه ی آلمان است و یا شخص مقیم کشور آلمان است این راه را تکمیل می کند ولکن باید دقت داشته باشید که در حال حاضر به دلیل سوء استفاده هایی که از این راه انجام شده است قواعد و قوانین بسیار سختگیرانه ای در این راه اخذ ویزای آلمان وضع شده است .

لذا امروزه اگر فردی که تبعه اتحادیه اروپا نیست قصد ازدواج با یک تبعه آلمان و یا مقیم آلمان را داشته باشد باید مدارکی مثل عکس های خانوادگی ، ایمیل ، سند ازدواج ، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه را در کشور خود به سفارت ارائه دهد . شخص تبعه آلمان همچنین می بایست اثبات نماید که از هر نظر امکان تأمین مالی همسر خود را در این کشور خواهد داشت . یکی از شرایط اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج ، دریافت دستمزد کافی برای تأمین زندگی دو نفر شخص بالغ در کشور آلمان است . به علاوه شخص تبعه ی آلمان باید اثبات نماید قبلاً سابقه ی نقض قانون و سوء پیشینه ای در این کشور نداشته است .

از جمله قوانینی که در حال حاضر از بروز هر گونه سوء استفاده اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج جلوگیری می کند ، اهدای پاسپورت به همسر خارجی پس از پشت سر گذاشتن حداقل ۳ سال زندگی مشترک در آلمان است . بنابراین اخذ ویزای آلمان از طریق ویزای ازدواج یکی از آسان ترین و در عین حال حساس ترین ویزا ها از نظر دولت این کشور است و نکته مهم اینجا است که همسر ایرانی باید به آن دقت نماید داشتن مهارت در زبان آلمانی در سطح ابتدایی است .

اخذ ویزای آلمان از طریق پناهندگی

در حال حاضر با توجه به حجم زیاد پناهنده در تمام نقاط دنیا به خصوص در آلمان ، احتمال رد درخواست پناهندگی بسیار بالا رفته است و پرونده های اخذ ویزای آلمان از طریق پناهندگی با دقت بسیار بیشتری بررسی می شوند لذا باید دقت داشته باشید این روش به هر بهانه ای قابل تائید نیست و ریسک زیادی به همراه خواهد داشت و با توجه به خطراتی که امروزه متوجه پناهندگان می شود بر همگان روشن است که این روش مردود اعلام شده است و به هیچ صورت از طرف مشاوران حقوق بین الملل توصیه نمی شود.

سخن پایانی در مورد اخذ ویزای آلمان

در پایان شایان ذکر است که پیشنهاد می شود تمامی راه های اخذ ویزای آلمان را با مشاوران حقوق بین الملل خصوصی بررسی نمایید تا بهترین راه اخذ ویزای آلمان را انتخاب نمایید ، در این زمینه اگر نیاز به اخذ مشاوره با مشاورین ارشد پیدا کردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتریش داشته باشید و از مشاوره تلفنی آنها استفاده کنید .

تلاش شد تا تمام راه های اخذ ویزای آلمان برای شما بیان شود. در خصوص مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان لازم به ذکر است چون اخذ ویزای آلمان یک امر حقوقی است ، حتماً قبل از هرگونه اقدام جهت اخذ ویزای آلمان با مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ ویزای آلمان مشورت نمایید و از قوانین مهاجرتی آلمان با خبر شوید .

0 پاسخ