اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

شرایط اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  چیست؟ راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  و همچنین راههای اخذ اقامت اتریش کدام است ؟ شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش  برای متقاضی اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  ساده می باشد ؟  چگونه میتوان از قوانین اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش آگاه شد و همچنین از شرایط ثبت شرکت در اتریش و در نهایت شرایط اقامت خودحمایتی اتریش و بلاخره قوانین سرمایه گذاری کارآفرینی و ثبت شرکت در اتریش و وضعیت کار در کشور اتریش چگونه است؟ آیا شرایط اخذ ویزای کار اتریش برای ایرانیان آسان است؟ راههای اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش چگونه است؟

چنانچه تمایل دارید جواب پرسشهایی از این قبیل را بدانید،  همچنین جهت اطلاع از سریعترین زمان ممکن برای اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  نحوه ی زندگی در اتریش و میزان حقوق و در آمد در اتریش ، وکلای حقوقی و مجرب موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه به پرسشهای شما پاسخ خواهند داد .

بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفائی اقتصاد خود در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری به درخواست کنندگان کشورهای دیگر، تابعیت(شهروندی) و یا اقامت می دهند. برنامه های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد.

برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا شده است، و کاملا قانونی است.
بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت باید به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک نمود. نوع سرمایه گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد . باید منبع پولی که برای سرمایه گذاری جهت دریافت پاسپورت استفاده می شود، مشخص و قانونی باشد، به عنوان مثال فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و غیره. و دولت اتریش به سرمایه هایی که از طرق غیرقانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ اهدای سرمایه سه میلیون یورو می باشد. لازم به ذکر است که مخارجی چون هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره وجود دارند که طبیعتاً قابل برگشت نیست. لذا در صورت رد شدن درخواست تابعیت از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل استرداد خواهد بود. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)
حساب تضمین شده دولت، برای استفاده در پروژه های دولت اتریش ایجاد شده است. پول واریزی متقاضی اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  در آن حساب به نام فرد مسدود خواهد بود و هیچ کس حق برداشت نخواهد داشت تا زمانیکه پرونده به سرانجام برسد. هنگام تابعیت و دریافت گذرنامه، مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه های دولت باز می شود. در صورت رد شدن پرونده، این پول برای برداشت توسط خود متقاضی آزاد شده و مسترد می گردد.

زمان انجام این پروسه رابطه مستقیم با ارسال مستندات در زمان های تعیین شده و پیگیری موارد خواسته شده از سوی متقاضی دارد اما پیش بینی می شود که در شرایط عادی بسته به شرایط، ۴ تا ۱۲ ماه بطول انجامد.

با داشتن تابعیت اتریش، اجباری به زندگی در آن کشور نیست. چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی، شما به هیچ وجه مجبور به اقامت و زندگی در اتریش نیستید. ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، شما به عنوان یک شهروند اتریشی، اجازه زندگی در اتریش را برای همیشه خواهید داشت.
با داشتن تابعیت اتریش، از آنجایی که فرد یک شهروند قانونی اتریش محسوب می شود، حق تحصیل، حق کار و هر نوع فعالیت تجاری را دارد. به عنوان یک شهروند خرید و فروش ملک و متعلقات قانونی دیگر، کاملا آزاد و قانونی است.

فرد می تواند در هر بانکی که بخواهد در اتریش و تمام دنیا حساب و کارت اعتباری باز کند. البته بانک های مختلف برای صدور دسته چک و کارت اعتباری شرایط مختلفی دارند، که در صورت تامین آن، می توان از این امکانات استفاده کرد. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)
این نوع تابعیت و یا پاسپورت از طریق اهدای سرمایه هرگز باطل نخواهد شد، و فرد برای همیشه شهروند اتریش می باشد. بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت اتریشی برای افراد وجود دارد. خود پاسپورت به عنوان مدرکی برای مسافرت، هر ۱۰ سال یکبار و فقط با ۴۵ دلار تمدید می شود.

در چنین شرایطی، هم با گذرنامه ایرانی و هم با پاسپورت اتریشی، می توان به ایران سفر کرد. در صورت سفر با پاسپورت اتریشی به ایران، فرد لازم است به عنوان یک خارجی، ویزای ایران بگیرد که اخذ این ویزا، یک روزه است و در چنین شرایطی فرد تحت حمایت دولت اتریش خواهد بود. در صورت مسافرت با پاسپورت ایرانی به ایران، به ویزا نیازی نیست و به عنوان یک ایرانی، تحت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود .

شهروندی اتریش هر ساله میلیون ها گردشگر به اتریش سفر می کنند تا میراث غنی آلمان را تحت تاثیر قرار دهند، به قدم زدن یا اسکی آلپ های باشکوه، برای حضور در یک توپ ونس و شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه هایی که فرهنگ، ادبیات، آشپزی، هنر و موسیقی. اتریش، در وسط اروپا در نزدیکی جمهوری چک، آلمان، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا و سوئیس واقع شده است. محل اقامت خوبی برای شروع تور در این قاره برای مسافران و یا افرادی است که در جستجوی یک مقصد هستند که تمام آن را داشته باشد بیشتر.

اتریش نیز مقصد مورد علاقه برای سرمایه گذاران خارجی است زیرا این کشور اخیرا رتبه ثروتمندترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است و شهر پایتخت آن وین بهترین شهر دنیا را از نظر کیفیت زندگی رتبه بندی کرده است. اتریش دارای یک بازار سرمایه اجتماعی پرطرفدار همراه با سطح بالایی از زندگی است و سیستم های مدرسه و زیرساخت های مراقبت های بهداشتی نیز در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. صنعت گردشگری تقریبا ۹ درصد از تولید ناخالص داخلی اتریش را با انرژی های آبی، انرژی باد و انرژی خورشیدی که دیگر بخش های اصلی اقتصادی است را تشکیل می دهد.

علاوه بر مزایای مالی سرمایه گذاری در اتریش، این کشور نیز اخیرا قوانین مهاجرت خود را تغییر داده است تا یک برنامه ویزای مهاجرتی بسیار جذاب را برای ایجاد انگیزه بیشتر اتباع خارجی برای تخصیص منابع خود به کشور ایجاد کند. این کشور در حال حاضر دارای برنامه شهروندی سریع است که در آن متقاضیان واجد شرایط می توانند یک گذرنامه اتریشی را به مدت کوتاهی به عنوان یک سال بدون نیاز به اولین اقامت دائم دریافت کنند.

شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت به اتریش و کسب اطلاعات در خصوص قوانین و  شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش  و راههای اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش و بدست آوردن اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  مشاوره رایگان دریافت نمایید  .

شهروندی توسط سرمایه گذاری در اتریش

به طور معمول، برای تبدیل شدن به یک شهروند اتریشی، یک مهاجر خارجی باید به طور مستمر در کشور برای مدت ده سال اقامت داشته باشد. با این وجود، سرمایه گذاران خارجی واجد شرایط درخواست شهروندی اتریشی هستند که به موجب سهم اقتصادی قابل توجه در کشور، از این رو دور زدن شرایط اقامت طولانی مدت. (همچنین اگر بخواهند سهم قابل توجه ورزش، علمی و فرهنگی را در کشور به وجود آورند، ممکن است اتباع خارجی نیز بتوانند از روش شهروندی سریع تر برخوردار شوند، اما اکثر سرمایه گذاران معمولا تحت شرایط اقتصادی واجد شرایط هستند).

بخش مهمی از برنامه در نظر گرفتن این واقعیت است که دولت اتریش سرمایه گذاری را بیشتر به اهدای کمک می کند. هنگامی که سرمایه گذار پول را تحمیل می کند، سرمایه گذار قادر نخواهد بود سرمایه گذاری را در هر لحظه ای از آینده برداشته باشد (هر چند این سرمایه گذاری تحت قوانین اتریش محاسبه می شود . سرمایه گذاری واجد شرایط باید فعال باشد، مانند تشکیل یک شرکت بازرگانی جدید که به لحاظ جغرافیایی مقر اصلی در اتریش باشد یا یک سرمایه گذاری مستقیم در یک کسب و کار اتریشی موجود باشد که به طور پیش بینی شغل جدیدی ایجاد می کند و یا فروش محصول را افزایش می دهد. سرمایه گذاری های منفعل مانند سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و یا املاک و مستغلات برای برنامه شهروندی واجد شرایط نیست. حداقل مبلغی که باید سرمایه گذاری شود وجود ندارد اما به طور کلی مبلغ حداقل ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو برای تأیید درخواست مورد نیاز است.

درخواست خود شهروندی نسبتا ساده است، به ویژه در مقایسه با برنامه های مشابه در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، زیرا اتریش مستلزم درخواست متقاضیان خارجی برای یادگیری زبان آلمانی نیست و یا دانش امتحان آزمون دولتی و تاریخ اتریش را تحویل نمی دهد. در عوض، درخواست نیاز به ارائه فرم های تکمیل شده است که اطلاعات بیوگرافی در مورد سرمایه گذار و خانواده را ارائه می دهد و توضیحاتی در مورد جایی که صندوق های سرمایه گذاری هدایت می شود و چگونگی سهم قابل توجهی را در این کشور به بار می آورد. علاوه بر این، سرمایه گذار باید مدرک سابقه کیفری خود را دقیق، Curriculum Vitae دقیق، توضیح دقیق از زمینه کسب و کار سرمایه گذار و چندین مرجع شخصیت و استخدام را ارائه دهد.

پردازش سریع به پردازش هنوز حدود ۱۲-۱۸ ماه طول می کشد، و هر برنامه تنها می تواند مدت زمان بیشتری را با توجه به شرایط ویژه سرمایه گذار (و شرایط سرمایه گذاری) طول بکشد. دلیل پردازش طولانی این است که هر وزیر دولت اتریش باید به صورت جداگانه و شخصی درخواست را تایید کند. بنابراین، هر وزیر باید کاملا متقاعد شود که تصویب درخواست سرمایه گذار و سهم اقتصادی برای اهمیت ملی اتریش حیاتی است.

مزایای گرفتن پاسپورت اتریشی

اتباع خارجی که علاقه مند به برنامه اتریش هستند خوشحال می شوند که یاد بگیرند که شهروندی این کشور با برنامه سرمایه گذاری به سرمایه گذاران اجازه می دهد که برای همسر و دو فرزند غیر مجرد و کوچک به شهروندی دست یابند. به طور مشخص، برنامه های شهروندی مبتنی بر سرمایه گذاری در این کشور اسرار دولتی را در نظر گرفته اند،

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره مهاجرت به اتریش و شرایط زندگی در اتریش سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب شرایط اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  و همچنین ثبت شرکت و کارآفرینی در اتریش و همچنين قوانین اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  و شرایط اخذ ویزای کار اتریش و یا تحصیل رایگان در اتریش این مقاله را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم و  در خصوص اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش  به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

کجا سرمایه گذاری کنیم ؟خرید ملک و اقامت (بخش اول)

کجا سرمایه گذاری کنیم ؟خرید ملک و اقامت (بخش دوم)

کجا سرمایه گذاری کنیم ؟خرید ملک و اقامت (بخش سوم)