ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط تحصیل در دانمارک در سال ۲۰۲۰

ویزای تحصیلی دانمارک ، شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا و پذیرش در دانمارک ، هزینه های تحصیل و زندگی و تمامی نکات مرتبط با شرایط تحصیل در دانمارک برای سال ۲۰۲۰ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک کدام است؟ وضعیت همراه برای اخذ ویزای دانش آموزی دانمارک یا ویزای دانشجویی این کشور چگونه است؟ هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک چقدر است؟ میزان تمکن مالی مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک چقدر است؟ شرایط اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک چیست؟ این سوالات نمونه ای از ابهامات موجود در رابط با مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل است که در این مقاله به پاسخ به این قبیل سوالات و رفع ابهام در خصوص شرایط تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی دانمارک خواهیم پرداخت. دانمارک کشوری با سطح بالای رفاه و امنیت است و دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار خوب در این کشور وجود دارند ، به همین روی دانشجویان زیادی به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک تمایل نشان می دهند. موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) با ارائه ی خدمات مهاجرتی از روش های قانونی می تواند راهنمای شما در انتخاب مسیر مهاجرت باشد. شما می توانید با مطالعه ی مقالاتی که در وب سایت های موسسه ملک پور وجود دارد به اطلاعات جامع و مفید در باره ی تمام مسیر های مهاجرتی دست یابید و یا با تماس تلفنی با دفاتر این موسسه ، از متخصصان ما مشاوره رایگان مهاجرتی دریافت نمایید. در ادامه ی مقاله مباحث زیر را پوشش داده و درباره آنها بحث خواهیم نمود لطقا با ما همراه باشید:

ویزای تحصیلی دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی دانمارک و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی آن

دانمارک کشوری در اتحادیه ی اروپا می باشد و در حوزه ی اسکاندیناوی قرار گرفته و با جمعیتی نزدیک به ۶ میلیون نفر است که زبان رسمی آنها دانمارکی می باشد اما زبان های آلمانی، گرینلندی و فاروئیی نیز به عنوان زبان های محلی در این کشور تکلم می شوند. کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک است. این کشور با وجود اینکه در اتحادیه اروپا واقع شده است اما وارد کشور های عضو یورو نشده و واحد ارزی در این کشور کرون دانمارک است. کشور دانمارک در جنوبی قسمت حوزه اسکاندیناوی قرار گرفته است و مرز مشترکی با کشور آلمان دارد. مساحت کشور دانمارک بالغ بر ۴۳ هزار کیلومتر است و این کشور نزدیک به ۷۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. بیشتر نقاط کشور دانمارک در کنار خط ساحلی قرار دارند و زمین های کشاورزی بخش عمده ی این کشور را تشکیل داده اند. دانمارک کشوری مهاجر پذیر است و سطح رفاه و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است. دانشگاه های دانمارک از سطح بالای علمی برخوردار هستند و این کشور به عنوان یک مقصد برای تحصیل دانشجویان کشور های دیگر می تواند مقصد مناسبی باشد. به طور کلی شرایط تحصیل در کشورهای حوزه اسکاندیناوی نظیر دانمارک ، فنلاند ، نروژ و سوئد بسیار مساعد است و هر کشور تسهیلات به خصوصی برای ادامه تحصیل دانش جویان بین المللی فراهم نموده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله ای با عنوان « تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی » را مطالعه فرمایید. در ادامه ی مقاله به شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقاطع مختلف تحصیلی می پردازیم:

تحصیل در دانمارک - ویزای تحصیلی دانمارک - دانشگاههای دانمارک

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در دانمارک

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت تحصیلی دانمارک

تحصیل در کشور دانمارک
اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل
شرایط اخذ اقامت دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در مدارس

کشور دانمارک و به طور کلی کشور های حوزه اسکاندیناوی از لحاظ سطح سیستم آموزش و پرورش و تربیت فرزندان حرفه ای و برنامه ریزی شده عمل می کنند و سطح علمی کودکان و نوجوانان ها در مقاطع تحصیلی از ۶ سال تا ۱۶ سال را با بهترین متد آموزشی زیر نظر دارند. مانند اکثر کشور های جهان تحصیل در مدارس کشور دانمارک نیز به دو صورت مدارس دولتی و خصوصی بین المللی تقسیم بندی می شوند. مدارس دولتی در دانمارک و تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه برای همه رایگان است و عموما افرادی که تبعه ی کشور های دیگر هستند فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت نام می کنند. هزینه ی تحصیل رایگان در مدارس دولتی از همان مالیاتی که شهروندان پرداخت می کنند تامین می شود. دانمارک ۲ نوع از مدارس را برای افراد تا سن ۱۶ سال را ارائه می دهد که عبارتند از مدارس فنی حرفه ای و دبیرستان های عمومی متوسطه که آموزش ها در این دو نوع متفاوت است.

تحصیل در مدارس خارجی - تحصیل دانش آموزان در خارج از کشور

در جدول زیر نام برخی مدارس دانمارک را مشاهده می فرمایید:

شهریه

نام مدرسه

from: kr25,300
to: kr25,300
Bjorn’s International School
from: kr35,000
to: kr78,450
Rygaards International School
from: kr25,800
to: kr25,800
Sankt Petri Schule
from: kr37,080
to: kr37,080
Institut Sankt Joseph Copenhagen
from: kr123,000
to: kr173,000
Copenhagen International School
from: kr29,150
to: kr29,150
North Zealand International School

لینک مقاله پیشنهادی

چنانچه زیر ۱۸ سال هستید و قصد تحصیل درخارج از کشور را دارید یا تمایل دارید فرزندتان را به خارج از کشور برای تحصیل بفرستید، اکیدا توصیه می کنیم مقاله زیر را از دست ندهید :

تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در مدارس در خارج از کشور - مدارس خارجی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس در دانمارک مانند بسیاری از کشور ها ۴ سال زمان خواهد برد که دوره ها و course های تحصیلی در این مقطع عمدتا به زبان دانمارکی برگزار می شود اما بعضی رشته ها به زبان انگلیسی هم ارائه می گردند. تحصیل در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی است نیازمند مدرک IELTS با نمره ی حداقل ۶ می باشد و ارائه ی مدرک دیپلم ۱۲ ساله و ریز نمرات ۳ سال گذشته از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع لیسانس است. تحصیل در دانشگاه های دانمارک رایگان نیست و هزینه ی سالیانه برای تحصیل در دانمارک بین ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو است که این مبلغ به نوع رشته متفاوت است. شایان ذکر است که مبلغ مذکور می بایست به عنوان اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی دانمارک نیز نشان داده شود. تمامی دانشجویان بین المللی در این کشور در مقطع لیسانس مجاز به کار کردن نیز هستند و می توانند به صورت نیمه وقت به انجام کار های دانشجویی بپردازند و قسمتی از هزینه های زندگی و اقامت تحصیلی خود را پوشش دهند. در زیر نام تعدادی از دانشگاههای کشور دانمارک برای تحصیل در رشته های مدیریتی را برای شما آورده ایم:

۱ Københavns Universitet
۲ Aarhus Universitet
۳ Danmarks Tekniske Universitet
۴ Aalborg Universitet
۵ Syddansk Universitet
۶ Handelshøjskolen i Københave
۷ Københavns Universitet
۸ Aarhus Universitet
۹ Danmarks Tekniske Universitet
۱۰ Aalborg Universitet
۱۱ Syddansk Universitet

تحصیل کارشناسی در خارج از کشور - تحصیل لیسانی در دانشگاههای خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و اقامت در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

ادامه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد، برای همه ی افراد در دانمارک امکان پذیر است اما باید شرایط مورد نظر دولت دانمارک را برای تحصیل در این مقطع فراهم کرد. تحصیل در این مقطع ۱ و نیم ساله یا ۲ ساله است و هزینه ی این مقطع برای افراد نسبت به نوع رشته متفاوت است اما حدود هزینه ی تحصیل برای یک سال بین ۵ الی ۲۰ هزار یورو است. افرادی که تابعیت کشور های اروپایی را دارند بابت هزینه ی تحصیل به دانشگاه های دانمارک مبلغ یا هزینه ای نمی پردازند و تحصیل برای آنها رایگان است اما دانشجویان بین المللی که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و شهریه دانشجویی هستند. دانشجویان در این مقطع مجاز به انجام کار های نیمه وقت هستند و می توانند در هفته به مدت ۲۵ ساعت به کارمشغول شوند و بخشی از هزینه های خود را از این طریق پوشش دهند. با توجه به اینکه زبان کشور دانمارک انگلیسی نیست اما تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانمارک به طور گسترده دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و حتی دانشجویان دانمارکی هم غالبا در این مقطع به زبان انگلیسی تحصیل میکنند. از شرایط اصلی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع فوق لیسانس ارائه ی مدرک دوره ی قبل ( لیسانس ) و داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی ۶٫۵ است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک و انگلستان

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک برای دانشجویان بین المللی نیز امکان پذیر است. این مقطع پروسه ای بین ۳ الی ۵ ساله دارد که به صورت تحقیقی و پژوهشی است یعنی نیاز نیست دانشجو به صورت حضوری در کلاس باشد. تحصیل در مقطع دکتری به منزله ی کار حساب می شود و نوعی ویزای کار برای فرد تلقی می شود. اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری شرایط و مدارک خاص خود را نیاز دارد که عبارتند از:

 • ارائه ی مدرک تحصیلی فوق لیسانس و لیسانس با حداقل معدل خواسته شده از سوی دانشگاه
 • ارائه ی مدرک زبان IELTS با نمره ی ۷ به صورت آکادمیک
 • داشتن سوابق علمی و تحقیقاتی خوب و مقالات معتبر ISI به صورت ژورنال
 • داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر از دانشگاه مورد نظر
 • هزینه ی تحصیل در این مقطع نیز متفاوت است و معمولا بین ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰۰ یورو در سال است.

تحصیل دکترا در خارج از کشور - PhD در دانشگاههای خارجی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کار پزشکان در دانمارک

کار پزشکان در دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک برای دانشجویان امکان پذیر است اما معمولا برای گرفتن بورسیه تحصیلی در هر کشوری باید تحصیل را به زبان رسمی آن کشور انجام داد. در دانمارک نیز همین شرایط وجود دارد و برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک با بورسیه تحصیلی باید به زبان دانمارکی تحصیل کرد. بورسیه های تحصیلی در دانمارک و در سایر کشور ها، در مقطع لیسانس به دانشجویان تعلق نمی گیرد و در مقاطع دکتری و فوق لیسانس اهدا می شود. به واسطه ی سیاست های دولت کشور هایی مانند روسیه، چین، برزیل، ژاپن و کره جنوبی با دولت دانمارک دانشجویان این کشور ها می توانند از بورسیه هایی که دولت دانمارک به دانشجویان می دهد استفاده کنند. بورسیه های تحصیلی عموما به افرادی تعلق می گیرد که دارای سابقه ی تحصیلی خوب در مقاطع گذشته ، داشتن سابقه کار و رزومه کاری تخصصی در زمینه تحصیلی و یا دارای تحقیقات علمی و پژوهش های معتبر دارند. از دیگر مدارک اصلی برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و بورسیه ای کشور داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی بالا است.

در زیر عنوان برخی از بورسیه های تحصیل در مقاطع مختلف در دانمارک برای سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را مشاهده می فرمایید :

 • بورسیه تحصیلی برای دانش جویان آفریقایی و کشورهای در حال توسعه
 • بورسیه برای تحصیل در مقطع دکترا در رشته DTU Fotonik
 • بورسیه های تحصیلی بلند مدت دولت دانمارک
 • بورسیه اراسموس موندوس
 • فولبرایت
 • و …

 برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در این خصوص پیشنهاد می کنم مقاله « بورسیه تحصیلی دانمارک »‌ را مطالعه بفرمایید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاههای خارجی

ویزای تحصیلی دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی

یکی از مهمترین مسائلی که متقاضیان تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک به آن توجه ویژه ای می نمایند، مسئله هزینه های تحصیل و زندگی یا به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک است. به طور کلی این نکته را باید یاد آور شد که به طور دقیق نمی توان هزینه های زندگی را محاسبه کرد. به این دلیل که سبک زندگی یا life style افراد و هزینه های زندگی با یکدیگر متفاوت است. اما در این قسمت به میانگین هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک می پردازیم. در حالت کلی در کشور دانمارک نسبت به سایر کشور ها، هزینه های زندگی و تحصیل گرانتر است. بعلاوه نوع رشته افراد، دانشگاه محل تحصیل، شهری که دانشجو در آن زندگی می کند و سایر موارد از نکاتی است که هزینه های زندگی و تحصیل را متفاوت می سازد. هزینه ی زندگی دانشجویی در دانمارک هم حدودا بین ۱۲ تا ۱۶ هزار یورو است که این هزینه برای یک سال در نظر گرفته می شود و نسبت به نوع رشته ی دانشجو متفاوت است. شهروندانی که تابعیت کشور های اتحادیه ی اروپا را دارند تحصیل در دانمارک برای آنها رایگان است. در جدول زیر قیمت بعضی از اقلام مصرفی در دانمارک را مشاهده می کنید که بر اساس آنها می توانید « هزینه زندگی در دانمارک »‌ را برای شخص خود تخمین بزنید:

شیر لیتر۱ ۸٫۸۴ kr
آب ۱٫۵ لیتر ۷٫۷۹ kr
نان ۵۰۰ گرم ۲۰٫۰۰ kr
پنیر ۱ کیلو ۷۹٫۰۰ kr
گوشت ۱ کیلو ۸۵٫۰۰ kr
مرغ ۱ کیلو ۶۵٫۰۰ kr
سیب زمینی ۱ کیلو ۱۲٫۱۹ kr
گوجه ۱ کیلو ۲۲٫۳۰ kr
برنج ۱ کیلو ۱۳٫۹۵ kr
پیاز ۱ کیلو ۹٫۴۳ kr
سیب ۱ کیلو ۱۸٫۱۴ kr
موز ۱ کیلو ۱۶٫۲۸ kr
پرتقال ۱ کیلو ۱۹٫۰۶ kr
تخم مرغ ۱۲ عدد ۲۳٫۳۸ kr
آپارتمان ۱ خوابه در مرکزشهر ۹٫۰۱۳٫۸۰ kr
آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر ۶٫۷۷۵٫۱۳ kr

نمودار زیر نشان دهنده ی نرخ تورم دانمارک از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ می باشد. بیشترین میزان تورم از آن زمان تا سال ۲۰۱۸ در دانمارک به میزان ۳٫۱ درصد بوده است و کمترین میزان هم ۰٫۶ درصد بوده ک این عدد تا سال ۲۰۱۹ نیز پا برجا بوده است. لذا نرخ تورم در دانمارک به طول کلی در پنج سال اخیر در بازه ۱ تا ۱٫۵ درصد بوده است و متقاضیان تحصیل در دانمارک نیازی نیست نگرانی خاصی بابت افزایش قیمت ها در طول دوره تحصیلی خود داشته باشند :

نمودار نرخ تورم کشور دانمارک

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد زیبایی های دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و کار دانشجویی

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی دانمارک شاید با خود بیندیشند که با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در این کشور آیا راهی برای کار کردن ضمن تحصیل برای جبران برخی از این هزینه ها دارند یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که دانمارک نیز مانند سایر کشور ها اجازه ی کار کردن برای دانشجویان بین المللی را فراهم کرده است. در هر مقطع تحصیلی دانشجویان به مقدار ساعت خاصی در هفته می توانند مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع لیسانس ۱۵ ساعت، دانشجویان فوق لیسانس ۲۰ ساعت و دانشجویان مقطع دکتری اجازه ی کار کردن ۳۰ ساعت در هفته را دارند. نکته ی مهم در خصوص ویزای تحصیلی دانمارک و کار در حین تحصیل برای متقاضیان، دانستن زبان دانمارکی است که کسی که به این زبان آشنایی داشته باشد زمینه های شغلی بسیار بیشتری برای او فراهم است. نکته شایان توجه این است که کارهای دانشجویی در دانمارک نباید به تحصیل دانشجویان ضربه ای وارد کند و دانشجویان قادرند که درون کمپ دانشگاه خود یا خارج از آن کارهای پاره وقت انجام دهند.

خبر خوب آن است که آموزش زبان دانمارکی نیز در این کشور به متقاضیان به صورت رایگان آموزش داده می شود.

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه

دانمارک برای افرادی که متاهل هستند بسیار کشور مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است. به این صورت که اگر یکی از اعضای خانواده در دانمارک به تحصیل مشغول شود، همراه نیز می تواند با شخص اصلی وارد شود. در علم مهاجرت و حقوق مهاجرتی همراه به معنی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال محسوب می شود. به واسطه ی اخذ ویزای تحصیلی دانمارک برای یکی از افرادی که شرایط ذکر شده را دارا باشد همراه می تواند با فاصله ای بسیار کوتاه به دانمارک وارد شود. همراه در دانمارک اجازه ی کار تمام وقت دارد و می تواند زبان دانمارکی را به رایگان آموزش ببیند. تحصیل فرزندان نیز در مدارس دانمارک نیز رایگان است.

ویزای همراه - درخواست ویزای الحاق خانواده و همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

کشور دانمارک جز کشورهایی محسوب می شود که اکثر افراد متاهل می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی و ادامه ی تحصیل و زندگی انتخاب کنند زیرا شرایط همراه در این کشور بسیار مطلوب است.

ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر

از موارد محبوبیت دانمارک برای ادامه ی تحصیل در مقاطع دانشگاهی و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک داشتن دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار بالا است. دانشگاهی که فرد، متقاضی تحصیل در آن است باید از نظر سطح علمی و مورد تایید بودن در ایران مورد بررسی قرار بگیرد عموما دانشگاه های کشور دانمارک مورد تایید کشور ایران هستند. هرچه دانشگاهی که فرد در آن پذیرش گرفته است از رتبه ی بهتری برخوردار باشد روند اخذ ویزا نیز با ریسک کمتری انجام می شود. در جدول زیر نام تعدادی از دانشگاه های برتر کشور دانمارک را برای شما عزیزان آورده ایم:

Town University Rank
Copenhagen Københavns Universitet ۱
Aarhus Aarhus Universitet ۲
Kongens Lyngby Danmarks Tekniske Universitet ۳
Aalborg Aalborg Universitet ۴
Odense Syddansk Universitet ۵
Frederiksberg Handelshøjskolen i København ۶
Roskilde Roskilde Universitet ۷
Copenhagen IT-Universitetet i København ۸
Copenhagen Det Kongelige Danske Kunstakademis, Skoler for Arkitektur, Design og Konservering ۹
Copenhagen Det Kongelige Danske Musikkonservatorium ۱۰
تحصیل در دانشگاههای دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مهمترین بخش در روند اخذ ویزای تحصیلی دانمارک مربوط به جمع آوری و ارائه ی مدارک به سفارت برای این امر است. نحوه ی چیدن صحیح مدارک، ارائه ی درست مدارک و نکات دیگر از این دست در اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بسیار مهم است. همکاری با وکیل امور مهاجرت که از تخصص و تجربه ی لازم برخوردار باشد می تواند بسیار به روند اخذ این ویزا کمک کند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور دانمارک عبارتند از:

 • درخواست پذیرش تحصیلی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبلی
 • ارائه ی مدارک هویتی به صورت ترجمه شده
 • پاسپورت معتبر و دارای ۲ صفحه ی خالی
 • عکس پاسپورتی ۲ قطعه
 • مدرک زبان IELTS با نمره ی خواسته شده از سوی دانشگاه در هر مقطع
 • نامه ی تمکن مالی مورد نیاز برای سال اول تحصیل
 • بیمه ی مسافرتی
 • نامه ی عدم سو پیشینه

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

این مدارک به عنوان اصلی ترین مدارک در روند اخذ انواع ویزا های تحصیلی می باشند که شخص متقاضی با عدم ارائه ی یکی از این موارد ریسک بسیار بالایی برای اخذ پذیرش و ویزا برای او به وجود می آید.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل

باید به این نکته توجه شود که اقامت های تحصیلی اقامت های موقتی به حساب می آیند که مدت زمان اقامت مجاز به مدت زمان تحصیل فرد در دانمارک بستگی دارد. دولت دانمارک برای دانشجویان بین المللی در دانمارک اجازه ی ماندن پس از اتمام تحصیل به مدت ۱ سال را برای دانشجویان فراهم کرده است. یعنی تمام دانشجویان پس از اتمام دوره ی تحصیل خود می توان به مدت ۱ سال به جست و جوی کار مرتبط با رشته ی تحصیلی خود را بپردازند. رشته های مدیریتی و بیزنس، بازار کار بسیار مناسبی در دانمارک دارند اما همانگونه که در بالا گفته شد، دانش زبان و تسلط به زبان دانمارکی برای جذب شدن به بازار کار این کشور الزامی است. این کار سبب تغییر اقامت افراد از تحصیلی به کاری می شود و با ۵ سال کار کردن در دانمارک و پرداخت بیمه و مالیات می توان اقامت دائم دانمارک را اخذ کرد. اقامت دائم نیز می تواند منجر به اخذ پاسپورت شود و پاسپورت دانمارک از معتبر ترین پاسپورت ها در جهان محسوب می شود.در جدول زیر نمودار نرخ بیکاری کشور دانمارک در ۵ سال گذشته را مشاهده می کنید که بیشترین مقدار در این مدت نزدیک به ۴٫۷ بوده وکمترین ۳٫۶ در انتهای سال ۲۰۱۹ بوده است. این درصد نشان دهنده ی شانس بالای افراد برای وارد شدن به بازار کار در دانمارک است. به جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود به مقاله « اقامت پس از تحصیل در دانمارک » رجوع بفرمایید.

کار کردن در دانمارک در بلند مدت منجر به اخذ اقامت دائم و نهایتا پاسپورت می شود و افراد با داشتن کار تمام وقت و پرداخت بیمه و مالیات می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

ویزای تحصیلی دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اقام دائم، تابعیت،و اخذ پاسپورت، به صرف تحصیل در مراکز آموزشی در کشور های خارجی اتفاق نمی افتد. برای تبدیل ویزا های تحصیلی به کاری و به تبع تبدیل شدن اقامت کوتاه مدت تحصیلی به اقامت های بلند مدت، کار کردن در دانمارک و پرداخت بیمه و مالیات شهروندی ملاک اصلی است. مزایای دانمارک همانطور که گفته شد اجازه ی کار کردن همراه شخص دانشجو است. اگر یکی از اعضا بتواند کار تمام وقت در دانمارک پیدا کند می تواند اقامت هر دو نفر را به اقامت کاری تبدیل کند. دانمارک با داشتن نرخ بیکاری بسیار کم و بازار کار وسیع می تواند کشوری ایده آل برای مهاجرت تحصیلی باشد. شرایط اصلی برای اخذ تابعیت ، شهروندی و پاسپورت دانمارک ، آشنایی با فرهنگ و تمدن این کشور، تسلط به زبان دانمارکی، و ادغام شدن در جامعه ی دانمارک است که این شرایط را در اداره ی مهاجرت دانمارک مورد بررسی قرار می دهند.

رنکینگ پاسپورت دانمارک - ارزش و اعتبار پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک - تصویر جلد پاسپورت دانمارک - تابعیت دانمارک - شهروندی دانمارک

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
ویزای تحصیلی دانمارک و سخن پایانی

ویزای تحصیلی دانمارک شرایط اخذ ویزای همراه، تحصیل در مقاطع دانشگاهی، اخذ اقامت دائم و تابعیت در دانمارک و سایر نکات مرتبط به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را در این مقاله مورد بررسی و نقد قرار دادیم. دانمارک کشوری عضو اسکاندیناوی و اتحادیه ی اروپا است که به عنوان شاد ترین کشور جهان در ۴ سال گذشته شناخته شده است. دانشگاه های این کشور سطح علمی بسیار خوبی دارند و دانشجویان برای استفاده از امکانات این کشور، همه ساله برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک از همه جای جهان درخواست می دهند. نرخ بیکاری دانمارک بسیار پایین است و همین امر موجب جذب شدن دانشجویان به بازار کار این کشور و اخذ اقامت کاری در این کشور سطح بالا می شود. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعاتی در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در این کشور زیبای اروپایی به دست آورده باشید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه ی طولانی در زمینه ی مهاجرت، می تواند در این راه همراه و در کنار شما عزیزان باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس تلفنی به مجموعه، شرایط خود را برای مهاجرت به صورت رایگان بسنجید تا بهترین و ارزان ترین راه مهاجرت برای شما بیان شود. همچنین می توانید با طرح سوال یا نظر در بخش دیدگاههای همین مقاله و یا در انجمن پرسش و پاسخ مهاجرتی این وبسایت در زمانی بسیار کوتاه به پاسخ ابهام و پرسش تان دست یابید.

31 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسنا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  اول از همه می خواستم از موسسه خوب ملکپور تشکر کنم به خاطر مقاله های جامع و کاملی که روی وبسایت هاشون قرار داده اند
  سوال من اینه که اگر ویزای تحصیلی دانمارک رو بگیرم همسر و فرزندم چه مدت بعد می تونند به من پیوندند و آیا فرزند من میتونه توی مدارس دولتی تحصیل کنه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت ممنون از شما دوست عزیز
   با اخذ پذیرش تحصیلی دانمارک همراهان تا یکماه به نفر اصلی ملحق می شوند و فرزند نیز در مدارس دولتی تحصیل رایگان خواهد داشت

   پاسخ
 2. سمیه گفته:

  سلام.من سمیه کارشناسی ارشد عمران شاخه زلزله هستم.۲۹ساله.چطور و با چه مبلغی میتونم برای ویزای تحصیلی در مقطع دکترا در کشور دانمارک اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض،ارادت
   دوست عزیز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا میبایست سوپر وایزر داشته باشید ضمن اینکه معدل و سابقه پژوهشی شما نیز بسیار با اهمیت می باشد.
   توصیه میگردد رزومه تون رو جهت بررسی و استعلام برای قسمت آموزش و تحصیل رایگان ارسال کنید .

   پاسخ
 3. sara گفته:

  سلام
  من دانشجوی مامایی دانشگاه سراسری تهران هستم میخواستم بدونم میگن ماما ها میتونن تو خارج از کشور پزشکی رو ۳سال بخونن و پزشک شن این حقیقت داره یا نه؟ اگه امکانش هست تو دانمارک هم این قانون وجود داره

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، معدل و مدرک زبان و سابقه پژوهشی فاکتورهای اصلی هستند. رشته خوب رشته های هست که شما علاقه داشته باشید و انگیزه واسه تولید علم رو داشته باشید.

   پاسخ
 4. سپیده گفته:

  سلام من تو دانشگاه ازاد تبریز رشته پزشکی خوندم بعد مدرک ایتلس رو هم دارم میخواستم بپرسم من اگه برا ویزای دانمارک اقدام کنم قبول میکنن؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر برای تصحیل پزشکی مدنظرتون هست باید امتحان ورودی بدین که معمولا به زبان محلی هست . برای کشورهای مثل جمهوری چک میشه اقدام کرد که شانس پذیرش و ویزا هم بالا هست.

   پاسخ
 5. ساناز تبریزی گفته:

  سلام من کارشناس اتاق عملم فارق التحصیل از دانشگاه سراسری هستم میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته های پرستاری با استفاده از بورسیه تحصیلی امکان داره یا نه؟ تو چه رشته هایی امکان ادامه تحصیل دارم؟ ۲۲سالمه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، بله امکان اقدام برای شما وجود داره ، ولی برای بورسیه باید رزومه تحصیلی و پژوهشی خوبی داشته باشید و اینکه در کانادا با توجه به نظام پولی دانشگاه ها بورسیه شدن سخته یکم. برای رشته های مرتبط با مدرک لیسانس میشه پذیرش گرفت.

   پاسخ
 6. Ana گفته:

  با سلام
  دانشجوی سال سوم پزشکی هستم در یکی از دانشگاه های دولتی،آیا این امکان وجود داره که سال های بعدی رو در یک دانشگاه دانمارکی(یا یک کشور اروپایی دیگر)ادامه تحصیل بدم؟
  درخصوص رشته پرستاری چطور؟
  باتشکر فراوان

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای ادامه تحصیل در دانمارک دانشگاه شما باید با دانشگاه دانمارکی همکاری داشته باشد تا بتوان بین آن ها تبادل دانشجو داشت. شما می توانید از سایر شرایط اعزام دانشجو به دانمارک برای تحصیل استفاده کنید. اگر قصد شما تحصیل شاخه پزشکی است . پیشنهاد ما کشورهای چک ، اتریش و انگلستان می باشد.

   پاسخ
 7. behi گفته:

  سلام اقاي ملكپور خسته نباشيد من رشته م مهندسي پزشكي دانشگاه سراسري هست ترم يك كارشناسي هستم و زبان انگليسي در حد رفع نياز هاي روزمره بلدم مشكل مالي هم ندارم ميخوام در دانمارك ادامه تحصيل بدم چجوري اقدام كنم

  پاسخ
 8. سعیده گفته:

  سلام دانشجوی لیسانس حقوق هستم و برای ایلتس میخونم و قصد ادامه تحصیل در دانمارک و دارم در رشته حقوق بین الملل..میشه بفرمایین امیدی هست که بتونم برم

  پاسخ
 9. صابر دوستوندی گفته:

  با سلام بنده دانشجوی ارشد الکترونیک هستم و ۲۵ساله هستم خدمت سربازی رفتم برای دکترا بورسیه باید چه شرایطی داشته باشم کشور دانمارک مدنظر دارم لطفا بنده رو راهنمایی بفرماید درضمن من درحال یادگیری زبان انگلیسی هستم باتشکر

  پاسخ
 10. الف .س گفته:

  سلام اقای ملکپور من لیسانس شیمی کاربردی دارم و۱۶ سال سابقه کار سن ۳۹ ویک بچه وخانم من مدرک مربیگری ایروبیک هم داره میشه برای جایی اقدام کرد متشکرم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، شرایط مالی و همچینن خانواده شما باید به طور کامل بررسی شود، راه های فراوانی وجود دارد اما باید بررسی شود کدام روش مناسب شماست. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 11. mie editor3 گفته:

  سلام خدمت دکتر عریز.من مدرک مهندسی جوشکاری دارم و۳سال سابقه بیمه و ۵سال سابقه کار دارم سنم۲۷سال و مجردم و همچنین مدارک بین المللی بازرسی جوش از انجمن جوشکاری امریکا دارم اول برای کار میخاستم ویزا بگیرم حال که با کانال شما اشنا شدم احساس میکنم ویزای تحصیلی بسیار ارزانتر درمیاد و بعد میشه ویزارو کاری کرد.لطفا راهنمایی جلمعی بکنید و راهو نشونم بدید که چ راهی ارزانتر از همه درمیاد چون مشکل مالی دارم و ازکجا باید شروع کنم و چقدر زمان میبره.باتشکر

  پاسخ
 12. mie editor3 گفته:

  عرض سلامو ادبو احترام دارم خدمت جناب آقای دکتر ملک پور و تیم پرتلاش و محبوب ایشون ، امیدوارم هر جا هستید انرژیتون مثبت باشه :-) بنده میثم برزگر ۳۵ ساله -آقا -مجرد و دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد و مدرک مربیگری در رشته کامپیوتر رو از فنی حرفه ای دریافت نموده ام و کل مبلغ داراییم ۲۳۰ میلیون که ۳۰ تومن آن نقد میباشد لذا با توجه به شرایط سنی و اینکه سابقه ی ۱۰ سال فعالیت در اداره دولتی و ۱۰ سال سابقه ی بیمه را دارم و همچنین علاقه مند هستم در یکی از کشورهای اروپایی زندگی بنمایم .خواهشمند است با عنایت به شرایط ذکر شده بهترین مسیر جهت رسیدن به هدفم را چه از نظر تحصیلی – کار یا سرمایه گذاری را به بنده اعلام نمایید.

  پاسخ
Rating: 4