اخذ ویزای کاری اتریش

اخذ ویزای کاری اتریش
اخذ ویزای کاری اتریش

اخذ ویزای کاری اتریش

اخذ ویزای کاری اتریش و راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت همچنین راههای اخذ اقامت اتریش چگونه است ؟ قوانین مهاجرت کاری به اتریش و راههای اخذ ویزای کاری اتریش و شرایط کار در اتریش برای ایرانیان و موسسات کاریابی در اتریش و قوانین اخذ ویزای کاری اتریش و لیست مشاغل مورد نیاز اتریش کدام است ؟ شرایط مختلف آب و هوایی و تجارت و صنعت کشور اتریش چگونه است؟ انواع اقامت در اتریش را می شناسید؟ اخذ ویزای کاری اتریش چه شرایطی دارد؟ واجدین شرایط کارت قرمز سفید قرمز چه اشخاصی هستند؟ اخذ ویزای کاری اتریش به چه مواردی بستگی دارد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری اتریش چیست؟ اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش به چه صورت است ؟ موسسه حقوقی ملک پور دراین مقاله ضمن معرفی کشور اتریش از نظر جغرافیایی، آب و هوایی، شرایط تجارت و صنعت و …. به توضیحاتی در ارتباط با اخذ ویزای کاری اتریش و شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار و نکات آن می پردازیم.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب پیشنهاد شغلی اتریش

 

انوع اقامت:

 • اجازه اقامت (اقامت موقت یا محدود)
  • کارت قرمز ـ سفید ـ قرمز (اقامت موقت محدود به بازار کار)
  • کارت قرمز – سفید – قرمز پلاس (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
  کارت آبی اتحادیه اروپا (اقامت موقت محدود به بازار کار)
  • اجازه اسکان (اقامت موقت محدود به بازار کار)
  • اجازه اسکان ـ به استثنای اشتغال (اقامت موقت بدون بازار کار)
  • اجازه اسکان ـ وابستگان (اقامت موقت بدون بازار کار)
  • اعضای خانواده (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
  • EG ـ اقامت نامحدود (اقامت دائم نامحدود به بازار کار)
  • اقامت دائم ـ اعضای خانواده (اقامت نامحدود و همین طور دسترسی نامحدود به بازار کار)

ویزای ROT- WIESS – ROT:

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در کشور اتریش به اتمام رسانده باشند و در آنجا فارغ التحصیل شده باشند و در مدت تعیین شده توسط اداره اقامت و اداره کار بتوانند شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند که حداقل درآمد آن بالای ۲۷ هزار یورو در سال باشد. هدف از صدور کارت rot – wiess – rot (قزمر ـ سفید ـ قرمز) اعطای امکاناتی برای نیروی کار متخصص و ماهر و اعضای خانواده ی وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) بر اساس معیارهای بازار کار و توانمندی و مهارت های فرد برای اقامت در کشور اتریش می باشد.

واجدین شرایط کارت قرمز ـ سفید ـ قرمز:

افرادی که واجد شرایط دریافت کارت قرمز – سفید – قرمز هستند عبارتند از:
• اشخاص دارای تخصص های خاص و ویژه در سطوح عالی
اشخاص متخصص با مهارت های ویژه در سطوح عالی در اقتصاد داخلی کشور می توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد شغلی، برای مدت ۶ ماه به کشور اتریش سفر نمایند، این اشخاص می توانند برای یافتن شغل مورد نظر خود از کشور ویزای ۶ ماهه دریافت کنند، البته این امر در شرایطی امکان پذیر است که متقاضی اخذ ویزای کاری اتریش بتواند حداقل ۷۰ امتیاز از کل امتیازات (۱۰۰ امتیاز) را دریافت نماید، در این صورت کارت قرمز- سفید ـ قرمز برای متقاضی اخذ ویزای کاری اتریش صادر خواهد شد. امتیازات مذکور با توجه به تخصص ها و مهارت های ویژه شخص، تجربه کاری مناسب وی، میزان تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان های دیگر، سن و تحصیلات وی در کشور اتریش به فرد تخصیص می یابد.
• مشاغلی که دچار فقدان متخصص می باشند
افراد متخصص، ماهر و توانا می توانند در مشاغلی که در آن ها فقدان متخصص و کارشناس وجود دارد مشغول به کار شوند، برای این گونه افراد در صورتی کارت قرمز- سفید ـ قرمز صادر خواهد شد که بتوانند حداقل ۵۰ امتیاز از ۷۵ امتیاز کلی را اخذ نمایند و همین طور برای شغل مورد نظر، حقوقی به میزان حداقل حقوق درج شده در قوانین، بخشنامه ها یا قرارداد های اتحادیه به همراه پرداخت های معمول در شرکت مربوطه دریافت کنند. این امتیازات با توجه به تخصص فرد، تجربه کاری در زمینه تخصص مربوطه، میزان تسلط به زبان آلمانی یا زبان های دیگر و سن به متقاضی داده می شود.

 • موارد دیگر برای نیروی کار در مشاغل اصلی:
  سایر نیروهای کار در مشاغل اساسی با داشتن شرایط زیر می توانند کارت قرمز- سفید ـ قرمز دریافت کنند:
  • داشتن پیشنهاد شغلی
  • احراز حداقل ۵۰ امتیاز از کل ۷۵ امتیازات دربخش های تحصیلات و تخصص، تجربه کاری، مهارت، تسلط در سطح زبان و سن
  • در صورت فقدان نیروی متخصص و ماهردر بازار کار کشور اتریش برای شغل مورد نظر (بر اساس بررسی شرایط بازار کار)
  • برای افراد زیر ۳۰ سال: دریافت حقوق ناخالص ماهانه معادل ۵۰ درصد حداکثر حقوق اعلام شده در قانون بیمه های اجتماعی کشور اتریش (ASVG) به همراه پرداخت های اضافی که در سال ۲۰۱۱ معادل ۲۱۰۰ یورو اعلام شد.
  • برای افراد بالای ۳۰ سال: دریافت حقوق ناخالص ماهانه معادل ۶۰ درصد حداکثر حقوق اعلام شده در قانون بیمه های اجتماعی کشور اتریش (ASVG) به همراه پرداخت های اضافی که در سال ۲۰۱۱ معادل ۲۵۲۰ یورو اعلام شد.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات عالی خارج از کشور اتریش:
  افراد خارجی که در کشور اتریش تحصیل نموده اند می توانند پس از فارغ التحصیلی، برای یافتن شغل مورد نظر خود به مدت ۶ ماه در کشور اتریش اقامت کرده و در جست و جوی کار باشند. برای این گونه افراد در صورتی کارت قرمز- سفید ـ قرمز صادر خواهد شد که پیشنهاد کاری تخصصی متناسب با سطح و نوع تحصیلات خود دریافت نمایند و برایشان حقوق ناخالص ماهانه برابر با ۴۵ درصد حداکثر حقوق اعلام شده در قانون بیمه های اجتماعی کشور اتریش (ASVG) که در سال ۲۰۱۱ معادل ۱۸۹۰ یورو اعلام شد، تعیین شده باشد. این گونه افراد دیگر نیازی به کسب حداقل امتیاز مربوطه، که در بند قبل ذکر شد نمی باشند.
 • نیروی کار در مشاغل کلیدی در بازار کار آزاد:
  در مواردی که اشتغال این افراد به کار آزاد در کشور اتریش با منافع اقتصادی کل به ویژه انتقال سرمایه به منظور سرمایه گذاری یا ایجاد و تضمین فرصت های شغلی مناسب همراه باشد، برای این گونه افراد کارت قرمز- سفید ـ قرمز صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ ویزای کاری اتریش:

متقاضیان درخواست روادید باید مدارک درخواست روادید خود را به ترتیب زیر چیده و تحویل دهند:
۱٫ گذر نامه (Reisepass)
۲٫ فرم درخواست به همراه عکس (Antragsformular + Foto)
۳٫ کپی بلیط و رزرو هتل (Kopie der Ticketreservierung und Hotelreservierung/ Elektronische Verpflichtungserklärung oder)
۴٫ دعوت نامه (Generalverpflichtungserklärung oder Einladung)
۵٫ ریزپرینت حساب بانکی (Kontoauszüge)
۶٫ گواهی تمکن مالی (Bank Statement)
۷٫ فیش حقوقی (Arbeitsbestätigung)
۸٫ گواهی اشتغال به کار (Gewerbeschein)
۹٫ گواهی ثبت شرکت، پروانه کسب یا پروانه مطب (Gehaltsbestätigung Handelsregisterauszug bzw)
۱۰٫ سند ملکی (Grundbücher)
۱۱٫ شناسنامه (Geburtsurkunde)
۱۲٫ سایر مدارک (Weitere Unterlagen )
۱۳٫ کپی بیمه (Kopie der Versicherung)

به این نکته توجه نمایید که عدم رعایت ترتیب مدارک سبب اولویت متقاضیان دیگر و عقب افتادن بیشتر پروسه می شود (Nicht-befolgen führt dazu dass die nächsten Visawerber vorgezogen werden)
• شما عزیزان اگر خواهان کسب اطلاعات در خصوص قوانین اخذ ویزای کاری اتریش و قوانین و راه های مهاجرت به اتریش و بدست آوردن می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص مهاجرت کاری به اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار و راههای اخذ ویزای کاری اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید .
شرایط و اصول کلی روند اخذ ویزای کاری اتریش (DEUTSCH):
شرایط عزیمت و سفر به کشور اتریش چنین است که فرد در هنگام ورود از سوی مقامات کنترل مرزی مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرد. دریافت روادید برای اتباع ایرانی که قصد سفر به کشور اتریش را کرده اند امری الزامی می باشد. مدت زمان این روادید در هر ۶ ماه سال نباید بیشتر از مدت ۳ ماه باشد. متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE) هستند یا متقاضی درخواست اقامت می باشند، می توانند تنها به صورت آنلاین وقت ارائه درخواست خود را رزرو کنند.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ویزای اتریش و مشکلاتش

توجه به نکات زیر در خصوص اخذ ویزای کاری اتریش الزامی است:

 • متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش می توانند حداکثر ۳ ماه پیش از سفر درخواست خود را ارائه نمایند. در این مورد سفارت توصیه می کند که متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش درخواست خود را مدت ۴ هفته پیش از سفر ارائه کنند.
  • کورکان نیز همچون بزرگسالان محسوب می شوند و برای آن ها نیز باید وقت مصاحبه جداگانه درخواست داده شود.
  • برای درخواست ویزا نوع C یا ویزا نوع D باید هنگام ارسال درخواست، نوع ویزا مطرح شود.
  • حضور شخص متقاضی ویزا به علت انجام انگشت نگاری بیومتریک ویزا الزامی می باشد.
  • ارائه عکس متقاضی باید طبق معیارهای ICAO باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری اتریش

 • فرم درخواست اخذ ویزای کاری اتریش باید به صورت دقیق، کامل و خوانا به زبان آلمانی و به حروف لاتین توسط شخص متقاضی تکمیل شده باشد .
  • ۴ قطعه عکس رنگی اندازه (۴٫۵*۳٫۵ )
  • گذرنامه معتبر (گذرنامه باید حداقل ۵ ماه بیش از اعتبار ویزای درخواست شده اعتبار داشته باشد، حداقل دارای ۴ صفحه آزاد باشد و به مدت اعتبار آن دقت شود زیرا مدت اعتبار آن در برخی کشورها متفاوت است)
  • فتوکپی گذرنامه متقاضی اخذ ویزای کاری اتریش (از صفحات مشخصات گذرنامه و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)
  • اصل مدارک شغلی به همراه ترجمه آن ها به زبان آلمانی
  • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو و قبول بازگشت آن برای مدت زمان کل اقامت
  • اصل نامه شرکت یا کارفرمای ایرانی در خصوص سمت، مدت زمان ارتباط شغلی فرد همچنین ذکر هدف از سفر به کشور اتریش به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی
  • بلیط سفر (رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز)، به این نکته توجه نمایید که در اصل ارائه بلیط قطعی خریداری شده، الزامی نیست
  • مدارکی مبنی بر داشتن دارایی و درآمد کافی به عنوان مثال صورت وضعیت حساب های بانکی، تأییدیه بانکی و غیره (ارائه مدرک مبنی بر داشتن وجه نقد در تایید ویزا هیچ گونه اثری نخواهد داشت)
  • دعوت نامه از شرکت اتریشی که فرد در طول سفر تجاری خود قصد بازدید از آن را دارد (در دعوت نامه ارسالی باید مدت زمان سفر، هدف از سفر بطور واضح و مشخص همچنین نشانی محل اقامت ذکر شود)
  • در صورتی که متقاضی اخذ ویزای کاری اتریش مدارک کافی ارائه نکند می تواند دعوت نامه الکترونیکی تجاری (EVE ) یا (GVE ) شرکت دعوت کننده را ارائه دهد. این دعوت نامه نزد پلیس منطقه ای که محل شرکت اتریشی در آنجا واقع می باشد، تنظیم می گردد. اصولا این دعوت نامه به صورت اتوماتیک ظرف مدت ۴۸ ساعت به سفارت ارسال می شود.
  • هزینه بررسی مدارک و رسیدگی به درخواست اخذ ویزای کاری اتریش ۶۰ یورو بوده و این مبلغ حتما باید به یورو پرداخت شود (لازم به ذکر است وجه پرداخت شده بابت رسیدگی به درخواست ویزا، در صورت رد درخواست به هیچ وجه به فرد مسترد نمی شود)
  موقعیت جغرافیایی کشور اتریش :
  در ادامه بحث اخذ ویزای کاری اتریش لازم به ذکر است که کشور اتریش کشوری بسیار زیبا و پیشرفته است و از کشورهای ثروتمند جهان دارای جایگاه رشد و پیشرفت اقتصادی و صنعتی محسوب می شود که در عین حال نمادی از فرهنگ و هنر به شمار می آید و همینطور این کشور به خصوص در شهر وین آن، کیفیت زندگی در سطح بالایی از رفاه اجتماعی قرار دارد .
  کشور اتریش از کشورهای اتحادیه اروپا بوده و شنگن می باشد به همین دلیل متقاضیان بسیاری را به خود علاقه مند نموده است. این کشور از شرق با کشورهای اسلوواکی، مجارستان و کرواسی، از غرب با کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین، از شمال با کشورهای آلمان و جمهوری چک و از جنوب با کشورهای اسلوونی و ایتالیا همسایه است و مرز مشترک دارد.

ایالت ها و شهرهای کشور اتریش:

شهرهای مهم اتریش تشکیل شده اند از شهرهای لینز، گراتس، سالزبورگ و اینسبروک که بیشترین جمعیت کشور اتریش در آن سکونت دارند همینطور کشور اتریش از ۹ ایالت تشکیل شده است که شهر وین، پایتخت این کشور جزئی از این ایالت هاست. هر کدام از حکومت های ایالتی، یکی از ایالت ها را اداره می کند که رئیس جمهور فدرال در راس آن ها قرار دارد، پارلمان فدرال اتریش خود از ۲ واحد تشکیل شده است که از سال ۱۹۹۵ به عضویت اتحادیه اروپا (EU) در آمد.
۹۸ درصد از جمعیت کشور اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود برگزیده و می شناسند در نتیجه زبان رسمی کشور اتریش، آلمانی است. انتخاب دین در این کشور آزادانه است، هم اکنون ۷۴ درصد مردم کشور اتریش کاتولیک و ۸ درصد آن ها پروتستان می باشند. پس از سال ۱۹۱۸، کشور اتریش رژیم خود را از نظام امپراتوری به جمهوری تغییر داد.

آب و هوای کشور اتریش (Austria Weather) :

در خصوص اخذ ویزای کاری اتریش بحث لازم است بدانید که در کشور اتریش، به دلیل اختلاف ارتفاع انواع آب و هوای محلی وجود دارد اما خود کشور اتریش از مناطق آب و هوایی معتدل برخوردار است که سفر در هر فصل از سال را ممکن می کند. در مناطق شرقی کشور اتریش آب و هوای خشک تری نسبت به مناطق غربی آن وجود دارد که در کل سبب می شود فصل زمستان سرد، تابستان گرم و به طور کلی نسبت به نواحی کوه های آلپ مرطوب شود. مناطقی که بالای ۳ هزار متر ارتفاع دارند در تمامی طول سال از برف پوشیده می شوند. در بقیه ی استان‌ ها آب و هوای مخصوص اروپا (آب و هوای میان دریا و قاره ای) دیده می‌شود که این آب و هوای، تحت تاثیر آتلانتیک می باشد.

تجارت و صنعت:

متقاضیان همچنین باید بدانند که اخذ ویزای کاری اتریش کشور اتریش از اقتصاد قوی و پیشرفته با ماشین آلات، محصولات وابسته به فنون استخراج، ذوب فلزات و منسوجات و مسائل بسیار پر اهمیت دیگر برخوردار می باشد. مساله ی توریسم هم نقش کمی را در اقتصاد این کشور ایفا نمی کند. بر اساس آخرین آمار جهانی، از نظر رتبه بندی میان کشورهای ثروتمند جهان، کشور اتریش بعد از کشورهای سوئیس در رتبه ی اول ، دانمارک در رتبه ی دوم، سوئد در رتبه ی سوم، آمریکا در رتبه ی چهارم، آلمان در رتبه ی پنجم و ژاپن در رتبه ی ششم، در مقام هفتم قرار گرفته‌ است.

نکات مهم در خصوص اخذ ویزای کاری اتریش :

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود. سفارت این حق را خواهد داشت که در موارد ویژه و خاص، علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید یا متقاضی را برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت کند. کلیه مدارک فوق هنگام درخواست ویزا باید حتما توسط خود فرد متقاضی ارائه شود.
برای کلیه اقداماتی که در رابطه با صدور ویزا انجام می شود، تنها مبلغی که باید توسط متقاضیان پرداخت شود، هزینه رسیدگی به درخواست ویزا بوده و کلیه فرم های درخواست ویزا به صورت رایگان می باشد. متقاضی باید فرم درخواست ویزا را به صورت دقیق و کامل تکمیل نموده و آن را امضاء نماید، زیرا دستور تکمیل بعدی مدارک، سبب طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست فرد خواهد شد.
به این نکته توجه نمایید که متقاضیان باید درخواست ها را حداقل ۴۱ روز پیش از تاریخ پیش بینی شده سفر ارائه نمایند.
به طور کلی می توان گفت با توجه به شرایط بسیار مطلوب و مناسب کشور اتریش بسیاری از افراد برای تحصیل در اتریش و اخذ ویزای کاری اتریش علاقه مند می باشند، کشور اتریش نیز با قرار دادن شرایط و امتیازاتی برای متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش ، تمامی نقاط مثبت آن ها را سنجیده و پس از آزمودن امتیاز آن ها مشتاق به ورود این افراد می باشد. در این مقاله تلاش شد در ارتباط با اخذ ویزای کاری اتریش و انواع آن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با اخذ ویزای کاری اتریش به سایت های علمی و معتبر در این زمینه مراجعه نمایید و یا با تماس با موسسات با تجربه مانند موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش با سابقه ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در زمینه مهاجرت به اتریش و در نهایت اخذ اقامت اتریش اطلاعات مورد نیاز خود را بصورت مشاوره رایگان کسب نمائید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
 1. مشاور حقوقی گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور, عرض ارادت, اینجانب ۲۹ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار می باشم و حدود ۴سال سابقه تدریس در دانشگاه آزادبه عنوان مدرس حق التدریس را دارم مادر یک فرزند ۲٫۵ساله هستم و همسرم که ۳۴ساله می باشند دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم اقتصادی با ۷سال سابقه کاری در موسسه اعتباری(بانک) هستند. ضمنا خودم هم ۶سال سابقه پرداخت بیمه دارم که البته عنوان شغلی مرتبط با تخصصم نیست, برای بدست آوردن کار با درآمد و امنیت شغلی بیشتر و …. بسیار تلاش کردیم ولی به دلایل اوضاع نا به سامان ایران عزیز مریضم نشد که نشد, لذا برآن شدیم به دنیایی بهتر برای تحقق آرزوهایمان سفر کنیم کانال تلگرام شما را با دقت دنبال میکنم ولی تا اینجای کار متوجه شدم که نمی توانیم از طریق سرمایه گذاری یا خود اتکایی اقدام کنیم اما شاید از طریق تحصیل یا مهاجرت کاری بتوانیم. با توجه به لیست مشاغلی که برای کشور اتریش در سایت قرار دادید به عنوان مهندس نرم افزار واجد شرایط هستم اما جزئیات درخواستها را نمیدانم, آیا من برای به دست آوردن این کار باید ویزای ۶ماهه کاری بگیرم و بدون خانواده سفر کنم؟ آیا به همراه همسر و فرزندم که کارمند بانک هستند میشود همزمان ویزا گرفت و همسرم شانس کار یافتن دارند؟ آیا قبل از سفر میتوان از سوی کارفرما با ارسال مدارک و…. تاییدیه گرفت؟ آیا این نوع مهاجرت مناسب خانواده من با توجه به پیشینه که عرض کردم هست؟ ضمنا سرمایه زندگی ما چیزی حدود ۲۰۰میلیون تومان است

  پاسخ