اخذ ویزای کاری کشور اتریش و کار در اتریش

اخذ ویزای کاری کشور اتریش و کار در اتریش

اخذ ویزای کاری کشور اتریش و کار در اتریش

اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت به چه صورت است؟ آیا شرایط و اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  را و راههای مهاجرت به اتریش و همچنین راههای اخذ اقامت اتریش می دانید؟ از قوانین اخذ ویزای کار در کشور اتریش اطلاع دارید؟ سریع ترین راه اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  کدام است؟ آیا می­دانید شرایط کار و زندگی در اتریش چگونه است؟ آیا با راههای اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  آشنایی دارید؟

آیا از مشاغل مورد نیاز در کشور اتریش اطلاع دارید؟ آیا هیچ یک از سایت ها و موسسات کاریابی اتریش را می­ شناسید؟ آیا اتریش یکی از کشورهای شنگن بشمار می رود؟ آیا می دانید امتیازبندی مهاجرت به اتریش چگونه است؟ در مقاله ی حاضر اطلاعاتی را در مورد نحوه ی اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش شرح می دهیم.

بنابراین چنانچه شما عزیزان قصد اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  را دارید می توانید ضمن تماس با وکلای حقوقی برجسته و کارشناسان مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور به صورت تلفنی و رایگان در خصوص شرایط و قوانین کار در اتریش و همچنین شرایط کار در اتریش برای ایرانیان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

 

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب کاری اتریش

یکی از راه های مهاجرت به اتریش اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  است. اتریش یکی از کشورهای اروپایی محسوب می شود که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. اتریش در میان کشورهای جهان هفتمین کشور ثروتمند دنیا بشمار می رود.

اتریش پایدارترین اقتصاد جهان را دارا است به طوری که نرخ تورم و بیکاری در این کشور به شدت پایین اعلام شده است و همین طور موقعیت بسیار مطلوبی از نظر هزینه های مسکن، کار، حمل و نقل و در کل هزینه های زندگی در میان شهروندانش دارد و شهروندان اتریشی به سادگی می توانند از پس مخارج زندگی خود بربیایند. به همین دلیل تعداد متقاضیان مهاجرت به اتریش در حال افزایش است.

زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و ۹۸ درصد مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. علاوه بر زبان آلمانی اقلیتی از مردم به زبان های دیگری نظیر کرواتی، اسلوونیایی و مجاری نیز صحبت می کنند. کشور اتریش با جمعیت تقریباً ۸ میلیون و نیم، کمترین جمعیت را در میان کشورهای اروپایی داراست. بیش از نیمی از مردم کشور اتریش ساکن شهرستان های این کشور هستند و تنها ۲۰ درصد از آن ها در شهر وین، پایتخت کشور اتریش سکونت دارند.

متقاضیانی که در رشته های مهندسی بخصوص رشته های الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک، برق، مکاترونیک، نرم افزار، فناوری اطلاعات، علوم رایانه و انفورماتیک و معماری تحصیل نموده اند با داشتن مشاوره تخصصی با مؤسسات معتبر و حرفه ای در این زمینه می توانند طی یک پروسه ۳ ماهه امور لازم برای اخذ ویزای کار کشور اتریش را طی کنند.

از ویژگی های کشور اتریش عضویت آن در اتحادیه اروپا و شنگن است و به فرد این فرصت را می دهد که با اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  بتواند اقامت دائم اروپا را بدست آورده و در حوزه اتحادیه اروپا آزادانه سفر کند و به زندگی، اقامت و کار بپردازد.

 زندگی در اتریش

اخذ ویزای کار کشور اتریش از راه های متعددی ممکن است که در زیر به آن ها می پردازیم:

 1. اولین روش برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما از جانب شرکتی معتبر در اتریش است. اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  از این روش تنها راه برای اتباع خارجی دارای مهارت و تخصص حرفه ای ساکن در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا است.

در این روش به افراد متخصص و حرفه ای یا افراد با ویژگی ها و مهارت های خاص اجازه کار و اقامت به مدت یک سال داده می شود. متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور اتریش باید دارای شرایطی از جمله ارائه ی حداقل مدرک کارشناسی و تخصص و مهارت در زمینه ی حرفه ی مورد نظر باشند.

اخذ ویزای کاری کشور اتریش توسط دعوت نامه از سوی یک کارفرما در یک شرکت اتریشی ممکن می شود، البته چندان کار ساده ای نیست و فرد متقاضی باید از شرایط بخصوصی برخوردار باشد. شرایط بدین گونه است که کارفرما باید شغل مورد نظر را به مدت ۳ ماه در داخل کشور اتریش در روزنامه های محلی یا سایت های مربوطه آگهی کند و اگر کسی خواستار شغل نشد پس از آن  شغل مذکور را به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا  آگهی کند و باز اگر فردی متقاضی این شغل نشد و کارفرما ثابت کرد که هیچ نیروی کاری در خود کشور اتریش یا در  اتحادیه اروپا یا هیچ پناهنده ی دارای مجوز کاری در کشور اتریش یا هیچ فارغ التحصیل ساکن در اتریش با مجوز کار، متقاضی این شغل نیست؛ آنگاه می تواند برای جذب نیروی کار مورد نظر خود درخواست دهد.

شما عزیزان اگر می خواهید اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  و اطلاعات در خصوص کار در اتریش برای ایرانیان داشته باشید و اگر می خواهید از شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش و همچنین کار دانشجویی در اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

همان طور که گفته شد انجام تمام این امور و اخذ ویزای کاری کشور اتریش از این روش امری بسیار زمان بر و پیچیده است و هزینه های برای کارفرما در بر دارد؛ در نتیجه اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  بدون داشتن اسپانسر امری پیچیده و مشکل خواهد بود.

با تمام این پیچیدگی ها بسیاری از افراد همچنان متقاضی اخذ ویزای کاری کشور اتریش از این طریق هستند، در مجموع کل پروسه ی اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  حدودا ۴ ماه زمان می برد و فرد می تواند پس از ۳ سال کار در اتریش و پرداخت مالیات برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

 1. یکی از راه های دیگر برای ورود به کشور اتریش و اخذ ویزای کاری این کشور، اخذ ویزای تحصیلی است که می توان گفت پروسه ساده تری دارد. فرد می تواند از طریق اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش وارد این کشور شود و پس از ورود به خاک کشور اتریش و تحصیل در این کشور جهت اخذ ویزای کاری کشور اتریش اقدام نماید. لازم به ذکر است افراد مشغول به تحصیل در کشور اتریش یا فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور اتریش به مراتب شانس بالاتری جهت یافتن شغل و اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  خواهند داشت.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در اتریش اجازه کار تمام وقت در این کشور را نخواهند داشت.

دانشجویان از طریق درخواست کارفرما یا انجام کارورزی اجازه کار پاره وقت را خواهند داشت. بسته به نوع و مقطع تحصیلی، دانشجویانی که در دوره  زبان و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند،  دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و دانشجویانی که مشغول تحصیل در مقطع دکترا در اتریش هستند اجازه کار به مدت ۳۰ ساعت در هفته را دارا هستند.

 1. راه سوم از طریق کسب امتیاز برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  است. این روش بدین صورت است که فرد جهت دریافت ویزای جستجوی کار ۶ ماهه ی اتریش به ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز احتیاج دارد و پس از توافق اداره کار اتریش به مدت ۶ ماه می تواند به منظور یافتن شغل وارد خاک کشور اتریش شده و پس از پیدا کردن کار و بستن قرارداد با کارفرما در شرکت اتریشی، مدارک خود را به اداره کار کشور اتریش ارسال کند. پس از طی شدن موافقت های قانونی، کارت اقامت (Red-White-Red Card ) متقاضی صادر می شود. با داشتن کارت اقامت متقاضی می تواند به اتریش نقل مکان کرده و خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) را نیز همراه خود ببرد.

نحوه ی امتیازدهی برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش به این صورت است:

موضوع امتیازبندی
وضعیت تحصیلی

مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد

مدرک دکترا

۴۰ امتیاز

۲۰ امتیاز

۴۰ امتیاز

مدرک زبان (زبان انگلیسی یا آلمانی) ۱۰ امتیاز
سن

تا  ۳۵ سال

۳۵ تا ۴۰ سال

۴۰ تا ۴۵ سال

۲۰ امتیاز

۲۰ امتیاز

۱۵  امتیاز

۱۰ امتیاز

وضعیت شغلی

سوابق کاری یا مدیریتی

سوابق کاری در کشور اتریش

مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش

۲۰ امتیاز

به ازای هر سال ۲ امتیاز

به ازای حداقل ۶ ماه ۱۰ امتیاز

۱۰ امتیاز

 

اگر فارغ التحصیل رشته های فنی و کامپیوتر باشید یا مقالات و آثار پژوهشی و ثبت اختراع داشته باشید، از امتیازات ویژه ای برخوردار می شوید.

همان طور که گفته شد روش های متفاوتی جهت  اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  وجود دارد و در میان آنها ویزای جستجوی کار بهترین و سریع ترین راه جهت اشتغال به کار در کشور اتریش است به طوری که متقاضی باید ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب نماید تا بتواند به مدت ۶ ماه برای یافتن کار در کشور اتریش اقدام نماید و با پرداخت مالیات و تمدید ویزای خود به مدت ۳ سال برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست بدهد.

در مقاله ی حاضر سعی بر این بود که اطلاعاتی در ارتباط با نحوه ی اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  در اختیار شما قرار گیرد، شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با راه های اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش  ، شرایط کار و زندگی در اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی اتریش ، مشاغل مورد نیاز کشور اتریش، سایت های کاریابی در اتریش و امتیازبندی مهاجرت به اتریش می توانید با موسسات وکالتی معتبر تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. به شما متقاضیان گرامی پیشنهاد می کنیم که با تماس مستقیم با موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. بهروز گفته:

  سلام
  من ۲۸ سال سن دارم
  الان در یکی از موسسه های اعتبار بانکی ۶ سال مشغول هستم و پیش ازآن تقریبا ۳ سال دریک شرکت تولیدی صنعتی مشغول بودم وسابقه بیمه دارم .قبلا کارهای رنگ ساختمان نصب کاغذ دیواری .و کار در تزریق پلاستیک انجام دادم
  مدرک تحصیلی دیپلم فنی حرفه ای الکترونیک،مدرک کاردانی مدیریت کسب وکار از دانشگاه علمی کاربردی،مدرک کارشناسی حسابداری بانکی از دانشگاه علمی کاربردی
  دارای مدرک زبانی نیستم. انگلیسی تقریبا میدونم ولی توان یادگیری کامل زبان در کوتاه مدت دارم.
  قصد اقامت در اروپا دارم در یکی از کشور های عضو شنگن یا دراتریش اقامت کار بگیرم.
  از مشاوره و راهنمایی شما متشکرم.

  پاسخ
 2. مهدی گفته:

  با سلام خدمت شما، ممنون از اطلاعات ارزشمندی که ارائه میدید.
  بنده راههای مختلف مهاجرت به اتریش رو از طریق سایتتون بررسی کردم. خواستم جهت اطمینان سوالی هم از خودتون بپرسم.
  بنده فردی ۳۱ ساله با مدرک دکتری مکانیک از دانشگاه تهران هستم. خواستم بپرسم که آیا چه طریقی برای بنده بهترین راه مهاجرت به اتریش محسوب میشه. آیا باید سراغ ویزای کاریاب (Jobseeker) باشم یا از طریق دیگه ای پیشنهاد میفرمائید.
  با تشکر
  مهدی

  پاسخ