کار در اسلواکی و بررسی آن

کار در اسلواکی
 • کار در اسلواکی و شرایط عمومی
 • کار در اسلواکی و نرخ بیکاری و مالیات در اسلواکی
 • کار در اسلواکی و ویزای کاری
 • کار در اسلواکی و میزان حقوق در اسلواکی
 • کار در اسلواکی و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹
 • کار در اسلواکی و نحوه کاریابی در اسواکی
 • کار در اسلواکی و موسسات کاریابی در اسلواکی
 • کار در اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اسلواکی

کار در اسلواکی و مقدمه ای بر آن

کار در اسلواکی ، اخذ اقامت از طریق کار در اسلواکی و کلیه شرایط مربوط به کار در این کشور، در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. مهارت کاری به اسلواکی به چه صورت است؟ آیا از طریق کار در اسلواکی می توان به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست یافت؟ شانس پیدا کردن کار در کشور اسلواکی چند درصد است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب کار در اسلواکی و مهاجرت کاری به اسلواکی پاسخ داده و مهم ترین و اساسی ترین نکات در این رابطه را به تفصیل بیان می نماییم. مهاجرت به کشور اسلواکی از طرق متفاوتی امکان پذیر است که در این نوشتار برآنیم تا مهاجرت کاری به کشور اسلواکی را خدمت شما سروران شرح دهیم. این مقاله به همت کارشناسان مجرب در امر بین الملل موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است تا شما سروران به اطلاعاتی کامل و جامل در رابطه با کار در کشور اسلوکی دست یابید. امر مهاجرت امریست بسیار مهم چرا که با صرف هزینه ها و وقت قابل توجهی انجام می پذیرد ، پس بهتر است با تحقیق کامل و کسب اطلاعات صحیح و موثق به مهاجرت اقدام نمایید و از مشورت با وکیل مهاجرت متخصص در امور بین الملل بهره مند گردید تا راه مناسب جهت مهاجرت را بیابید با آگاهی کامل در این مسیر گام بردارید. لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور با عنوان مهاجرت به اسلواکی

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به اسلواکی

کار در اسلواکی و شرایط عمومی

کشور اسلواکی یا به عبارتی جمهوری اسلواکی، کشوری در اروپای مرکزی است که با کشورهایی چون اتریش، جمهوری چک، لهستان و مجارستان هم مرز می باشد. حدود ۸۰ درصد جمعیت کشور اسلواکی متشکل از اسلواکی تباران و ۸٫۵ درصد از جمعیت آن را اتباع مجارستان تشکیل می دهد. اقتصاد اسلواکی متشکل از تولید و صادرات خودرو و وسایل الکترونیکی می باشد که در این زمینه به کشور آلمان  وابسته می باشد. از مهم‌ترین صنایع کشور اسلواکی می توان به خودرو سازی، صنایع فلزی، صنایع الکتریکی، صنایع نظامی، نساجی، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و فرآورده های کشاورزی اشاره نمود. اسلواکی از جمله کشورهای کمونیست سابق است که همزمان عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو، شنگن و سازمان ناتو می‌باشد.

شهرت این کشور کوچک در اروپای مرکزی با جمعیت ۵ میلیون نفری بعنوان یک مرکز تفریحی است. با توجه به چند تا از تماشائی ترین چشم اندازها در اروپا، شهرها و شهرک های تاریخی، قصرهای افسانه ای و خانه های اربابی، کوه های بزرگ، دشت ها و رودخانه ها، غارهای زیبا، پاتوق های چشمه های آب معدنی با فرصت های تفریحی فوق العاده و مردم خوش برخورد و روشنفکر، مسافرت به اسلواکی برای هر ذوق و سلیقه ای را مناسب میسازد.

قانون اساسی اسلواکی آزادی ادیان را در این کشور تضمین می‌کند. ۶۸.۹٪ مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند. در جدول ذیل  نگاهی اجمالی به کشور اسلواکی خواهیم داشت.

جدول مشحصات اسلواکی

کار در اسلواکی و نرخ بیکاری و مالیات در اسلواکی

 • نرخ بیکاری در اسلواکی

  متقاضیان به جهت کار در اسلواکی و اقامت کاری در این کشور و یا هر کشور دیگر در ابتدا نیازمند آگاهی کامل در رابطه با شاخص هایی چون نرخ بیکاری هستند که نشان دهنده میزان شانس یافتن کار مناسب در کشور مقصد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کار دراسلواکی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با اخذ اطلاعات کامل و ارزیابی شرایط خود جهت مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایید. نرخ بیکاری از شاخص های مهم انتخاب کشور به عنوان مقصد مهاجرت می باشد که در نمودار زیر می توانید به صورت کامل نرخ بیکاری را در کشور اسلواکی در چند سال گذشته ارزیابی نمایید. همانطور که مشاهده می نمایید نرخ بیکاری در کشور اسلواکی ۵٫۹ % می باشد که با توجه به جمعیت این کشور نرخ متوسطی محسوب می گردد.

  نمودار نرخ بیکاری اسلواکی در پنج سال گذشته

 • نرخ مالیان در اسلواکی

  از جمله عوامل و شاخص هایی که می تواند در زمینه کیفیت زندگی در هر کشور بسیار مهم و تاثیر گذار باشد، نرخ مالیات بر درآمد می باشد. بسیاری از نکات در کنار هم زمینه ساز اخذ تصمیمات مهمی چون مهاجرت است، پس با تحقیق و بررسی یک به یک کشورها اقدام به مهاجرت نمایید موسسه حقوقی ملک پور آماده است تا با بهره مندی از کارشناسان مجرب در امر مهاجرت در این راه شما سروران را یاری رساند. جهت کسب اطلاعات کافی و ارزیابی کشورها و یافتن راهی مناسب و کشوری سطح بالا از لحاظ رفاه زندگی با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.همانطور که ر نمودار زیر مشاهده می نمایید، نرخ مالیات بر درآمد در کشور اسلواکی در سالهای اخیر به بیشترین حد خود یعنی ۱۸٫۹ % رسیده است که نرخ قابل توجهی می باشد.

  نمودار نرخ مالیات اسلواکی در سالهای اخیر

گفتنی است که در زمینه مهاجرت، برای اخذ اقامت کاری و زندگی در یک کشور علاوه بر شاخص های نرخ بیکاری و نرخ مالیات، می بایست به شاخص های دیگری از جمله نرخ تورم، شاخص قیمت مصرف کننده ( CPI )، تولید ناخالص داخلی و … نیز توجه داشت تا با در کنار هم گذاشتن این شاخص ها و مقایسه آن ها در بین کشور‌های مختلف بتوان به این نتیجه رسید که کدام کشور برای مهاجرت کاری و زندگی مناسب است. لذا شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت باید این مسائل را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و درست ترین انتخاب را داشته باشید. برای این کار بهتر است که با یک وکیل مهاجرت و آشنا به امور مهاجرتی و حقوقی کشور ها مشورت نمایید.

کار در اسلواکی و ویزای کاری

کار در اسلواکی و ویزای کاری اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از کم جمعیت ترین کشورها است و از آنجایی که عضو پیمان شنگن می باشد ، متقاضی کار در اسلواکی با اخذ اقامت این کشور می تواند وارد کشورهای عضو شنگن شده و به راحتی از امکانات این کشورها برخوردار شود. راه های بسیار زیادی برای ورود به کشور اسلواکی وجود دارد که یکی از این راه ها مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار می باشد که خود، مراحل خاصی خواهد داشت.

یکی از طرق اخذ ویزای کار در اسلواکی بدین صورت است که فرد در کشور اسلواکی یک دعوت نامه کاری از کارفرمای اسلواک که دارای شرکت معتبر در این کشور است، دریافت نماید. البته شخص متقاضی کار در اسلواکی باید دارای شرایط خاصی باشد که اتباع اسلواکی این امتیازات و شرایط را نداشته باشند، چرا که یکی دیگر از شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار اسلواکی این است که در ابتدا کارفرما باید درخواست نیرو مطابق با خصوصیات متقاضی کار در اسلواکی از طریق آگهی در روزنامه ها و سایت ها داشته باشد که این آگهی به مدت سه ماه در کشور اسلواکی هر روز منتشر می شود.

در صورتی که نیروی مورد نظر از اتباع اسلواکی یافت نشد، این آگهی به همین منوال در کل اروپا به مدت سه ماه منتشر خواهد شد. با نبودن نیروی کار مناسب جهت استخدام در کار مورد نظر، کارفرما می تواند نیروی کار مورد نظر خود را از بین نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا جذب و استخدام نماید و در این صورت نیروی کار بین المللی که متقاضی کار در کشور اسلواکی است، می تواند جهت اخذ ویزای کار اسلواکی اقدام نماید. معمولاً در صورتی به این افراد ویزای کار اعطاء می شود که فردی با همان مهارت و تجربه حرفه ای که مقیم آن کشور باشد را نتوان برای آن موقعیت شغلی پیدا کرد .

کار در اسلواکی و مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۹

کار در خارج از کشور

کار در اسلواکی و پیدا کردن کار در اسلواکی نیازمند آگاهی از مشاغل مورد نیاز در این کشور است. هموطنانی که در مشاغل ذیل دارای تخصص و تحصیلات دانشگاهی هستند می توانند جهت کار در اسلواکی اقدام نمایند :

 • مهندسیIT و برنامه نویسی
 • مشاغل مهندسی مخصوصا رشته های برق، الکترونیک و ساختمانی
 • مجلات و روزنامه نگاری
 • چاپ و صنایع وابسته
 • حسابداری
 • رانندگی
 • آرایشگری، خیاطی و مد
 • طراحی صنعتی

کار در اسلواکی و نحوه کاریابی در اسلواکی

کاریابی در اسلواکی

اصل اساسی کاریابی در کشور اسلواکی در بالا ذکر شد، اما جهت توضیح بیشتر،  توصیه می نماییم در صورتی که به کار در اسلواکی تمایل دارید، بسیار بعید است که بتوانید از راه دور با کارفرمای اسلواک ارتباط برقرار کرده و از این طریق از او یک دعوت نامه شغلی دریافت کنید و یا بهتر است بگوییم که پیدا کردن کار از این طریق شانس خیلی پایینی خواهد داشت.

علاقمندان کار در اسلواکی می توانند در ابتدا مجوز اقامت موقت کشور اسلواکی را اخذ نمایند تا به مدت ۹۰ روز در این کشور به جهت کاریابی یا تحصیلی اقامت موقت داشته باشند. این اقامت ۹۰ روزه قابلیت تمدید تا یکسال را دارد. به این نکته باید توجه داشت که اتباع اتحادیه اروپا تنها می توانند در کشور اسلواکی تردد داشته باشند اما به جهت کار در اسلواکی نیازمند اخذ مجوز کار از اداره کار این کشور هستند و بدون مجوز کار قادر به کار دراین کشور نخواهند بود همچنین  اتباع دیگر کشورها در ابتدا نیازمند اخذ مجوز جهت کار در این کشور می باشند.

اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند برای اقامت موقت به اداره مهاجرت این کشور درخواست دهند. این افراد می توانند به مدت ۶ ماه موفق به اخذ ویزای کار در اسلواکی شوند و این ویزا حداکثر تا ۲ سال تمدید می شود. اجازه کار قابلیت انتقال ندارد، یعنی این اجازه فقط برای یک کار با یک کارفرمای خاص و یک نوع کار و محل کار اخذ می گردد. در صورتی که متقاضی کار در اسلواکی تمایل به تغییر شغل داشته باشد باید به اخذ مجوز کار مجدد اقدام نماید.

از جمله مدارکی که به جهت اخذ مجوز کار در اسلوکی مورد نیاز است را در زیر به شماره آورده ایم:

 • گذرنامه
 • 2 قطعه عکس به سبک پاسپورت
 • فرم درخواست تایپ شده در زبان اسلواکی
 • دلیل صدور سند برای درخواست (برای کسب و کار، اشتغال، تحصیل و غیره)
 • بررسی سوء سابقه (اسلواکی و کشور اصلی)
 • گواهی پزشکی که نشان دهد متقاضی بدون بیماری مسری است
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات داشتن مسکن (موافقت نامه، اجاره نامه و یا مالکیت و غیره) در کشور اسلواکی

کار در اسلواکی و میزان حقوق در اسلواکی

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ میزان حقوق در خارج از کشور

از جمله مسائلی که در زمینه کاریابی بسیار حائز اهمیت خواهد بود، میزان حقوق دریافتی در قبال کار مورد نظر است. کار در اسلواکی در شرایط مطلوبی قرار دارد. دستمزد و حقوق دریافتی در کشور اسلواکی در حد متوسطی قرار دارد و میزان بالایی نیست. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که هزینه زندگی در کشور اسلواکی بالا نیست. نرخ بیکاری در کشور اسلواکی متوسط رو به پایین می باشد. میانگین حقوق دریافتی در کشور اسلواکی ۲۷٫۳۱۸ دلار در سال است. در جدول ذیل می توانید حقوق دریافتی مشاغل پرنیاز در کشور اسلواکی را دریابید.

عناوین شغلی و میزان حقوق در اسلواکی
هزینه های زندگی در اسلواکی

کار در اسلواکی و موسسات کاریابی در اسلواکی

سرمایه گذاری در خارج از کشور

در کشور اسلواکی موسسات کاریابی معتبری وجود دارند که در زمینه یافتن کار مناسب می توانند به متقاضیان کار در اسلواکی کمک کنند. سایت های کاریابی معتبر و همچنین موسساتی موجود می باشند تا متقاضیان کار در اسلواکی را یاری رسانند. متقاضی کار در اسلواکی می تواند به جهت یافتن کار قبل از مهاجرت به این کشور رزومه خود را در این سایتها آپلود نماید تا در جهت یافتن کار مناسب شانس خود را از این طریق امتحان کند.

از جمله موسسات مطرح و معتبر کاریابی در اسلواکی عبارتند از:

 • NOSLUŠ

 • AUJOB

 • خدمات استخدام سازمانی DK

از جمله سایت های کاریابی در اسلواکی که متقاضیان کار در اسلواکی می توانند به آنها مراجعه نمایند عبارتند از:

 • trhprace.sk

 • topjobs.sk

 • ponuky.sk

 • eures.sk

 • profesia.sk

کار در اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت اسلواکی

تابعیت، شهروندی و پاسپورت اسلواکی

کار در اسلواکی می تواند زمینه ساز اخذ اقامت در این کشور باشد. زمانی که متقاضی کار در اسلواکی موفق به یافتن کار مناسب شد، در ابتدا در بعد از انعقاد قرارداد کاری بین متقاضی و کارفرما الزامی است که کارفرما طی ۷ روز کاری،متقاضی را در اداره کار و امور اجتماعی کشور اسلواکی ثبت نام نماید و طی ۸ روز کاری بیمه شخص متقاضی را در دفاتر معتبر بیمه ثبت کند. در صورت پایان مهلت مجوز کاری، شخص متقاضی کار در کشور اسلواکی می بایست ظرف ۳۰ روز کاری قبل از اتمام مهلت مجوز کار به تقاضای تمدید اجازه کار در اداره کار اسلواکی اقدام نماید.

بعد از دریافت مجوز کار و اقامت در کشور اسلواکی بین ۳ تا ۵ سال کار در کشور اسلواکی فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم در این کشور نماید. پس از دریافت اقامت دائم نیز با اثبات اینکه متقاضی با جامعه اسلواکی ادغام شده است و با فرهنگ و زبان این کشور سازگاری و آشنایی نسبتا کاملی دارد،‌ در صورت عدم سوء پیشینه می تواند جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اسلواکی درخواست دهد.

راه های مهاجرت به اسلواکی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در اسلواکی و سخن پایانی

کار در اسلواکی ، اخذ اقامت از طریق کار در اسلواکی و کلیه شرایط مربوط به کار در این کشور، در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در پایان این مطلب لازم می دانیم چند نکته را خاطر نشان نماییم. در رابطه با یافتن کار در اسلواکی باید به این نکته توجه نمایید که درست است که هزینه های زندگی در کشور اسلواکی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر می باشد اما آیا این کشور به جهت زندگی ، رشد و پیشرفت مناسب خواهد بود؟ در قیاس با دیگر کشورهای اروپایی از لحاظ سطح کیفی زندگی و رفاه اجتماعی کشور اسلواکی در یک سطح می باشد؟ در جواب به این سوالات باید عرض شود که خیر. کشورهای سطح بالایی نظیر آلمان، اتریش، هلند، دانمارک در اروپا از امکانات و سطح کیفی به مراتب بالاتر برخوردارند و این امکانات را در اختیار شهروندان خود قرار خواهند داد. همچنین امکان رشد و پیشرفت در زمینه های کاری و تحصیلی در این کشورها بسیار بیشتر خواهد بود. از آنجایی که به جهت مهاجرت باید بسیار تحقیق نمود و اطلاعات بسیاری در این زمینه کسب گردد موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امور بین الملل با بهره گیری از وکلای مهاجرت مجرب وبین المللی وکارشناسان متخصص در امور مهاجرت می تواند در این مهم به شما سروران یاری رساند.به منظور ارزیابی شرایط خود و کسب اطلاعات مناسب می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید. در صورت هر گونه سوال یا ابهام می توانید در ذیل همین مقاله سوالات و ابهامات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در اسرع وقت درصدد پاسخگویی به آنها برآیند

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. لیلی گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم آیا میشه ویزای نامزدی برای اسلواکی گرفت و چه قدر طول میکشه. من خودم الام ساکن انگلیس هستم ولی اقامت ندارم.
  ممنون

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند ازدواج یکی از طرق قانونی اخذ اقامت و تابعیت است لذا باید شرایط فرد مورد نظر بررسی شود و سوالات شما بزرگوار به این موضوع بستگی خواهد داشت بنده پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
  • المیرا زمانی گفته:

   با عرض سلام و احترام
   خدمت شما بزرگوار عرض شودکه جهت ثبت شرکت در اسلواکی جهت ثبت شرکت حدود ۱۰۰میلیون تومان به همراه ۱۰۰ میلیون تومان هزینه های جانبی آن کهمجموعا حدود ۲۰۰ میلیون تومان می باشد.

   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
   • Malih گفته:

    این ۱۰۰ میلیون اولیه برای ثبت شرکت شامل چه مواردی است و صرف چه اموری میشود؟
    ۱۰۰ میلیون بعدی برای هزینه های جانبی برای چیست؟
    لطفا دقیق تر توضیح دهید
    ممنون

    پاسخ