اعزام دانشجو به آلمان و بررسی آن

اعزام دانشجو به آلمان ، شرایط آن، مدارک مورد نیاز برای پذیرش ویزای آلمان و بورسیه تحصیلی کشور آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد . مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل رایگان در آلمان چیست؟ وضعیت رنکینگ دانشگاه های آلمان در سطح جهان چگونه است؟ موعد اعزام دانشجو به آلمان در چه زمانی از سال معین شده است؟ ما در این مقاله به این سؤالات و سوالات دیگری درمورد اعزام دانشجو به آلمان و ویزای تحصیلی آلمان پاسخ داده و نکات دیگری در این زمینه را بیان می نماییم. مهاجرت به آلمان و اعزام دانشجو به آلمان و کسب اقامت آلمان از طرق مختلفی انجام می پذیرد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت به آلمان و اعزام دانشجو به آلمان و دریافت اقامت آلمان را در این مقاله توضیح می دهیم. آلمان پر طرفدارترین مقصد بین المللی تحصیلات در کنار آمریکا و انگلستان در دنیا می باشد. شهرهایی مانند برلین، مونیخ، کلن و هامبورگ و حتی شهرهای کوچکتر مانند هایدلبرگ هزاران دانشجوی بین المللی دارند. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE که در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

اعزام دانشجو به آلمان
 • اعزام دانشجو به آلمان و موسسه معتبر MIE ( ملک پور )
 • اعزام دانشجو به آلمان و شرایط عمومی
 • اعزام دانشجو به آلمان و دانشگاه های آلمان
 • اعزام دانشجو به آلمان و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به آلمان و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به آلمان و مواعد اعزام به آلمان
 • اعزام دانشجو به آلمان و هزینه های زندگی دانشجویی
 • اعزام دانش آموز به مدارس آلمان
 • اعزام دانشجو به آلمان در مقطع لیسانس
 • اعزام دانشجو به آلمان در مقطع ارشد
 • اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به آلمان و بورسیه های تحصیلی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط تحصیل در آلمان

مقاله مرتبط

بررسی ویزای تحصیلی آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و موسسه معتبر اعزام MIE ( ملک پور )

اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل رایگان در آلمان از مباحثی است که مورد علاقه افراد بسیاری می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی آلمان و اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره تخصصی توسط کارشناسان حقوقی در زمینه اعزام دانشجو به آلمان ، تحصیل در آلمان و اقامت آلمان شما را در این امر یاری می نماید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

مقاله مرتبط

بررسی تحصیل رایگان در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و شرایط عمومی

در سراسر آلمان، شما طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی و شغل ها را خواهید یافت. اگر شما می خواهید در خط مقدم مهندسی، پیشرفت های تکنولوژیکی و کشف علمی باشید، پس آلمان دارای چندین گزینه دانشگاهی است که می تواند انتظارات شما را برآورده کند. برخی از هوشمندترین افراد دنیا برای معرفی ایده های جدید و ایجاد شرکت های فناوری به آلمان می آیند. شما همچنین یک تاریخ طولانی و غنی از هنر، موسیقی و ادبیات در سراسر آلمان خواهید یافت. اعزام دانشجو به آلمان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در تقریبا هر موضوع یا زمینه ای که تصور کنید امکان پذیر است. تحصیل در اکثر کشورها شامل هزینه است اما دانشگاه های دولتی در کشور آلمان با تنها هزینه اندکی بابت ثبت نام در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورند. پذیرش معمولا در دو ترم سپتامبر و ژانویه انجام می شود . از شروط برخورداری از تحصیلات رایگان مدرک زبان آلمانی در سطح B1-B2 می باشد . اعزام دانشجو به آلمان در دانشگاه های خصوصی نیز امکان دارد که درآن صورت شهریه ممکن است از ۷٫۰۰۰ تا ۱۷٫۰۰۰ یورو در سال برای مقطع لیسانس و تا ۲۲٫۰۰۰ یورو در سال برای مقطع فوق لیسانس باشد. مزیت دانشگاه های خصوصی تحصیل به زبان انگلیسی است و دانشجو باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ یا ۶٫۵  ارائه نماید. پس از اتمام تحصیل دولت کشور آلمان به فارغ التحصیلان اجازه می دهد به مدت ۱ سال در آلمان حضور داشته و دنبال کار بگردند. « مهاجرت به آلمان » عنوان مقاله ای است که شما را در زمینه انواع روشهای مهاجرت به این کشور راهنمایی می نماید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

مقاله مرتبط

اقامت پس از تحصیل در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و دانشگاه های آلمان

دانشگاه ها در آلمان، در زمینه اعزام دانشجو به آلمان موسسات معتبر در غرب اروپا  را به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می دهند. در آلمان بیش از ۴۰۰ موسسه آموزش عالی وجود دارد که به چهار حوزه اصلی تقسیم می شوند:

 • دانشگاه ها (universitaten)

  موسسات با یک عنصر تحقیق قوی

 • دانشگاه های فنی

  موسسات با تمرکز بر دوره های مهندسی و تکنولوژی پیشرفته

 • کالج های هنر، فیلم و موسیقی

  موسساتی که در این زمینه ها با نیازهای ویژه پذیرفته می شوند

 • دانشگاه های علوم کاربردی

  موسسات تمرکز بر یک رویکرد عملی برای مطالعه

آلمان در رتبه بندی دانشگاه های جهان رتبه خوبی دارد و ۱۵ دانشگاه آلمان جزو ۲۵۰ رتبه برتر در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2016/17 قرار دارند.

تقریبا هر شهر آلمانی که می توانید تصور کنید، یک دانشگاه عالی رتبه از ۳۱ دانشگاه در ۵۰۰ موسسه برتر دارد. در جدول زیر رتبه بندی ۱۰ دانشگاه برتر در زمینه اعزام دانشجو به آلمان اورده شده است.

رنکینگ آلمان

 ۲۰۱۹

رنکینگ جهانی ۲۰۱۹ دانشگاه شهر
۱  =۳۲  LMU Munich Munich
۲  =۴۴  Technical University of Munich Munich
۳  ۴۷  Heidelberg University Heidelberg
۴  ۶۷  Humboldt University of Berlin Berlin
۵  ۷۶  University of Freiburg Freiburg
۶  =۸۷  RWTH Aachen University Aachen
۷  ۸۹  University of Tübingen Tübingen
۸  =۹۰  Charité – Universitätsmedizin Berlin Berlin
۹  ۱۰۴  Free University of Berlin Berlin
۱۰  =۱۱۰  University of Bonn Bonn

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مقایسه کار و تحصیل رایگان در آلمان

مقاله مرتبط

شرایط تحصیل در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و مدارک لازم برای پذیرش

مدارک لازم جهت اعزام دانشجو به آلمان و پذیرش دانشگاه در زیر خدمت شما عزیزان ارائه شده است:

 • کپی تایید شده از مدارک قبلی از دبیرستان تا اخرین مدرک
 • یک ترجمه رسمی از ریز نمرات مدرک قبلی
 • یک عکس گذرنامه
 • کپی پاسپورت شما
 • نامه انگیزشی ( شما باید دلیل انتخاب دانشگاه خاص و رشته را بیان کنید. همچنین به مطالعه و برنامه های آینده خود و همچنین این که چگونه این مطالعات باعث بهبود زندگی شما خواهد شد را نیز ذکر کنید. )
 • اثبات مهارت زبان – آلمانی (و یا انگلیسی)

اعزام دانشجو به آلمان و شرایط ویزای دانشجویی

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید جهت اعزام دانشجو به آلمان و دریافت ویزای دانشجویی آلمان (studentenvisum) درخواست کنند که در دو مرحله انجام می شود. این ویزا از نوع D بوده و به شما اجازه می دهد تا در مدت ۳ تا ۶ ماه در آلمان اقامت داشته باشید، در حالی که برای دانشگاه های آلمانی درخواست پذیرش می کنید می توانید از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود درخواست ویزا دهید. پس از پذیرش در یک دانشگاه آلمانی، می توانید ویزای درخواست تحصیل خود را به ویزای تحصیلی ارتقا دهید. اخذ این ویزا به مدت ۳ ماه طول می کشد که طی مراحل اخذ آن، شما باید برای اقامت طولانی مدت در دفتر ثبت نام اتباع خارجی در شهر دانشگاه پذیرفته شده، درخواست کنید. معمولا لازم است بیمه مسافرت در خارج از کشور قبل از مسافرت خریداری شود. بعد از مصاحبه پروسه صدور ویزا از ۱ تا ۳ ماه طول می کشد. توجه کنید که ویزای تحصیلی شامل مصاحبه سفارت می شود.

در اینجا چک لیست، اسناد مورد نیاز جهت اعزام دانشجو به آلمان و درخواست ویزای دانشجویی آلمانی ارائه شده  است:

 • دو فرم درخواست ویزای ملی به طور کامل تکمیل شده است.
 • گذرنامه معتبر ملی
 • گذرنامه های قبلی
 • دو عکس پرتره بیومتریک که اخیرا گرفته شده است.
 • اثبات پذیرش دانشگاه
 • پوشش بیمه درمانی. این باید پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو داشته باشد و باید حداقل ۳ ماه معتبر باشد.
 • گواهی ازدواج و گواهی تولد هر فرزند
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا که هزینه آن ۶۰ یورو است
 • اثبات مهارت زبان آلمانی. آزمون ورودی دانشگاه زبان آلمانی برای متقاضیان بین المللی (DSH).
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی. نمرات پذیرفته شده توسط دانشگاه های آلمان ۵ تا ۶٫۵ است.
 • نامه تعهد پدر و مادر که تعهد خود را برای حمایت مالی شما در طول اقامت تان در آلمان نشان را دهد.
 • گواهی اعطای بورس تحصیلی

برای اثبات مهارت زبان و ارائه مدرک مربوطه نیازی به ارائه مدرک هر دو زبان انگلیسی و آلمانی نیست، و ارائه مدرک بستگی به زبان مورد نیاز دوره تحصیلی شما دارد.

برای اعزام دانشجو به آلمان همچنین شما باید ثابت کنید که منابع مالی برای حمایت از خود در طول مدت تحصیل در آلمان دارید. شما باید حداقل مبلغ (۷۲۰ یورو) به ازای هر ماه اقامت خود در طول تحصیلتان و مبلغ شهریه (درصورتیکه نیاز به پرداخت شهریه باشد) را در یک حساب بانکی در آلمان واریز کنید که از آن می توانید ماهیانه به ۷۲۰ یورو دسترسی داشته باشید.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و هزینه های زندگی دانشجویی

در صورتی که گپ تحصیلی نداشته باشید یا پس از دریافت مدرک لیسانس در آلمان بلافاصله برای مقطع ارشد اقدام کنید، می توانید رایگان تحصیل کنید. در غیر اینصورت هزینه تحصیل در آلمان  تا ۵۰۰۰ یورو (برای دانشگاه های عمومی) و۳۰۰۰۰ یورو در سال (در دانشگاه های خصوصی) می باشد.

به طور کلی، در رابطه با اعزام دانشجو به آلمان شما باید هزینه های زندگی ماهیانه در حدود ۷۵۰-۱۱۰۰ یورو در نظر داشته باشید.

جدول هزینه زندگی دانشجویی در آلمان
اجاره ۳۲۳ یورو
غذا ۱۶۸ یورو
لباس ۴۲ یورو
حمل و نقل عمومی ۹۴ یورو
بیمه درمانی و هزینه های پزشکی ۸۰ یورو
هزینه تلفن و اینترنت ۳۱ یورو
کتاب ها، مواد آموزشی ۲۰ یورو
هزینه تحصیل پزشکی در آلمان
هزینه تحصیل و زندگی در آلمان
هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و مواعد اعزام به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان در دو نوبت در طول سال انجام می گیرد. ثبت نام در زمستان: بین پایان ماه می و ۱۵ ژوئیه؛ ثبت نام تابستان: بین آغاز ماه دسامبر و ۱۵ ژانویه.

سال تحصیلی در آلمان معمولا از دو ترم تشکیل می شود، تاریخ دقیق شروع و پایان بسته به موسسه شما متفاوت است، اما معمولا به شرح زیر است:

 • The Wintersemester یا (WiSe)

  از ۱ اکتبر تا ۳۱ مارس اجرا می شود  که با یک تعطیلات دو هفته ای در کریسمس و عید پاک همراه است.

 • The Sommersemester یا (SoSe)

  از ۱ آوریل تا ۳۰ سپتامبر اجرا می شود  که با یک تعطیلات از ژوئیه تا سپتامبر همراه است.

اعزام دانش آموز به مدارس آلمان

بطو کلی اعزام دانشجو به آلمان در زیر ۱۸ سال به دو صورت امکان پذیر است

یک حالت اینکه دانشگاه قیومیت فرد زیر ۱۸ سال را بر عهده می گیرد. در این حالت هزینه شهریه، خوابگاه، خورد و خوراک و بیمه حدودا ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو خواهد بود

حالت دوم این است که دولت آلمان مسئولیت و قیومیت فرد زیر ۱۸ سال را بر عهده می گیرد که در این حالت حدودا ۲۰ هزار یورو به شهریه اضافه خواهد شد.

در آلمان دو نوع تحصیلات دبیرستانی و پیش از دانشگاه وجود دارد:

 • pre medical

  برای ورود به رشته های پزشکی

 • pre engineering

  برای ورود به رشته های مهندسی یا بیزنس

پذیرش تحصیلی در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع لیسانس

دوره های کارشناسی در آلمان معمولا سه سال است. در اعزام دانشجو به آلمان اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید، ممکن است برای بررسی توانایی و سطح زبان تان، لازم باشد طی آزمون ورودی دانشگاه مربوطه، در آزمون زبان آلمانی (DSH) نیز شرکت کنید. دوره های کارشناسی در آلمان ممکن است به زبان انگلیسی یا آلمانی تدریس شود. نمره آیلتس جهت پذیرش مقطع لیسانس ۶ است.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع ارشد

تحصیلات تکمیلی در آلمان بر اساس یک فرمت اروپایی مشترک است که به عنوان بخشی از فرآیند بولونیا توسعه یافته است. این به این معنی است که دوره های کارشناسی ارشد آلمان دوره های “چرخه دوم” هستند: آنها معمولا از دوره لیسانس (چرخه اول) پیروی می کنند و ممکن است دانش آموز را برای یک PhD (چرخه سوم) آماده کنند.این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

برنامه های کارشناسی ارشد در اعزام دانشجو به آلمان معمولا به مدت دو سال (یا دو تا چهار ترم تحصیلی) ادامه می یابد. اکثر دوره های کارشناسی ارشد آلمان شامل یک پروژه تحقیقاتی می باشد. شما این کار را با مشاوره و حمایت یک سرپرست کارشناس انجام خواهید داد. نمره ایلتس جهت پذیرش مقطع فوق لیسانس ۶٫۵ است.

مشخصات کلیدی کارشناسی ارشد آلمان ۲۰۱۹
دانشگاه ها ۵۲۰
قدیمی ترین دانشگاه University of Heidelberg (۱۳۸۶)
دانشجویان بین المللی ۲۴۴,۵۷۵
طول تحصیل ۲ years
سال تحصیلی October to September
مقایسه سطح تحصیلات فوق لیسانس در آلمان و انگلیس

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا، طبق چارچوب قانونی اروپایی که بخشی از فرآیند نظام بولونیایی است صورت می گیرد.

گرچه مدارج دکترای دولتی آلمان فرمت فرایند بولونیا را دنبال می کنند، این مدارج ماهیت بسیار فردی دارند؛ آلمان PhD را صرفا به عنوان مرحله سوم در یک دوره مطالعاتی نمی بیند، بلکه این یک پیشرفت پژوهشی جداگانه است.

انواع دکترا در آلمان

مدرک دکترا بر اساس تحقیقات مستقل به منظور ارائه و بررسی پایان نامه – یک نوآوری آلمانی بود. این فرمت در اکثر دانشگاه ها ارائه می شود، اما برخی نیز برنامه های “ساختار یافته” بیشتری ارائه می دهند:

 • PhD سنتی

  شما یک پروژه تحقیقاتی را شناسایی کرده و به طور مستقل با راهنمایی یک سوپر وایزر (Doktorvater / Doktomutter) دنبال می کنید. موسساتی که می توان در آنها این پروژه تحقیقاتی را انجام داد می تواند یک دانشگاه یا سازمان غیر دانشگاهی، و یا یک شرکت آلمانی باشد.

 • برنامه های دکترا ساختار یافته

  که به طور گسترده ای در زبان انگلیسی ارائه می شود و در سطح بین المللی هستند که علاوه بر پایان نامه و تحصیل دروس دکتری، شامل همکاری با موسسات تحقیقاتی خارجی نیز خواهد بود.

طول دوره دکترا در اعزام دانشجو به آلمان بستگی دارد به اینکه آیا شما یک دکترای عادی (معمولا ۴ ساله) یا یک برنامه دکترا ساختار یافته (معمولا ۳ سال) دارید.

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

انتخاب استاد راهنما برای مقطع دکترا در آلمان
مقایسه مقطع دکترا آلمان و انگلستان
تحصیل در مقطع دکترا در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و بورسیه های تحصیلی

در زیرلیستی از بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تمام سطوح جهت اعزام دانشجو به آلمان ، ارائه شده است.

 • بورس تحصیلی DAAD

  بورس تحصیلی آلمان (DAAD) تعداد زیادی بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا در سطوح تحصیلی مختلف در آلمان تحصیل کنند.

 • بورس تحصیلی Erasmus+

  بزرگترین ارائه دهنده بورس تحصیلی برای تحصیل در اتحادیه اروپا می باشد، Erasmus + توسط کمیسیون اروپا مدیریت می شود و به دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اروپا بورس می دهد. در هنگام مبادله دانشجویان برای تحصیل در اروپا، کمک هزینه زندگی را مقرر می کند.

در زیرلیستی از بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تمام سطوح جهت اعزام دانشجو به آلمان ، ارائه شده است.

اصطلاح BAföG برای قانون تأمین بودجه فدرال Bundesausbildungsförderungsgesetz  است. این یک برنامه کمک مالی دولت برای دانشجویان کارشناسی در زمینه اعزام دانشجو به آلمان است. به طور کلی، هر دانش آموز آلمانی و برخی از دانشجویان خارجی می توانند درخواست بدهند اگر خودشان یا والدینشان از امکانات مالی کافی برای حمایت از تحصیلات دانشگاهی برخوردار نباشند. از آنجا که در اصل دانش آموزان نمیتوانند از اداره Jobcentre یا اداره خدمات اجتماعی حمایت کنند، BaföG نقش مهمی در توانایی آنها در ادامه تحصیلات خود دارد.

تامین مالی شامل دو بخش است: وام و وام دولتی با سود صفر. این بدان معنی است که پس از پایان تحصیلات شما فقط باید نیمی از پولی را که دریافت کرده اید و بدون هیچ مشکلی پرداخت کنید. شما می توانید BAföG را فقط برای دوره استاندارد تحصیلی Regelstudienzeit  دریافت کنید. طول این دوره به موضوع و دانشگاه بستگی دارد. اگر برای تحصیل بیشتر وقت بیشتری نیاز دارید، می توانید درخواست دوباره بدهید. با این حال، بورس ممکن است فقط برای یک ترم یا دو سال اعطا شود.

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان
شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در مورد اعزام دانشجو به آلمان می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور آلمان را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش ، تماس برقرار نموده و در خصوص اخذ ویزای تحصیلی آلمان به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

اعزام دانشجو به آلمان و سخن پایانی

وقتی صحبت از تاریخچه تحصیل و دانشگاه باشد، دنیا به آلمان مدیون است زیرا آلمان محل تولد دانشگاه های تحقیقاتی می باشد و یکی از مقاصد مهم اعزام دانشجو به آلمان است. آلمان قطب بزرگ اقتصادی اروپا و چهارمین اقتصاد برتر دنیا می باشد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اعزام دانشجو به آلمان و اقامت آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید . شما عزیزان می توانید تمامی تجارب خود در مورد تحصیل در آلمان را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کرده تا سایر هموطنان نیز بتوانند از آن ها استفاده کنند. همچنین بخش دیدگاه های همین مقاله در اختیار شماست تا ابهامات خود در مورد اعزام دانشجو به آلمان را مطرح کنید. امیدواریم که این خدمت ناچیز از موسسه حقوقی ملک پور مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

8 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. رویا مقدم گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من فارغ‌التحصیل رشته سلولی مولکولی با گرایش ژنتیک از دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران ام
  معدل کارشناسی ام ۱۶.۸۰ شده
  قصد دارم برای یک دانشگاه ک دوره تحصیلی رو به زبان انگلیسی برگزار می‌کنه اپلای کنم، در اینصورت نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارم درسته؟
  میتونم امید داشته باشم از دانشگاه خوب پذیرش بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر
   شما می تونید از دانشگاههای انگلیسی زبان پذیرش تحصیلی بگیرید. دانشگاههای انگلیسی زبان کشور آلمان، مدرک آیلتس ۶ به بالا رو نیاز داره.
   کشورهای دیگه هم مثل دانمارک، هلند، نروژ، سوئد و…. هم پذیرش به زبان انگلیسی میدن. شما چند ساله هستید؟

   پاسخ
 2. رخسار گفته:

  با سلام ممنون از سایت و اطلاعات مفید که در اختیار ما میزارید
  من میخواستم برای المان اقدام کنم رشته ی کارشناسیم مهندسی پزشکی بود و الان دانشجو ترم اخر ارشد بیوتکنولوژی هستم ولی میخوام دوباره همین رشته ی بیوتکنولژی رو بخوونم آیا امکانش هست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   بله دوست عزیز امکان پذیر هست . در نظر داشته باشید رشته های پیرا پزشکی آزمون ورودی دارند

   پاسخ
 3. Babak گفته:

  سلام وقتتون بخیر ، بنده یه درخواستی داشتم از جناب ملکپور عزیز و گرانقدر که خیلی زحمت میکشن برای هموطناشون خدا قوت جناب ملکپور ، امیدوارم که قبول کنن ، میخواستم درخواست کنم در مورد نحوه پذیرش رشته موسیقی اطلاعات کامل بدن مثلا کدوم کشورها بهتره چه مدارکی میخواد ، آیا مدرک دانشگاهی میخواد یا فقط امتحان ورودی داره ، شرایط سنی داره ، هزینه چقدر میشه ، مدرک زبان لازمه ، یه توضیح کامل بدن و یه فایل ضبط کنن خیلی خیلی ممنون میشم اگه بشه سپاسگذارم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، با تشکر از انرژی مثبت و همراهی شما ، حتما گفته های شما به استاد منتقل خواهد شد و نتایج آن بر روی وب سایت ها و راه های ارتباطی مختلف موسسه ملک پور با مردم منتشر خواهد شد.

   پاسخ
 4. پرنیا گفته:

  با سلام
  قبلا از چند نفر شنیده بودم که برای اعزام دانشجو به آلمان در مقطع کارشناسی ارشد اگر بخوایم به زبان آلمانی درس بخونیم لازمه که مدرک TestDaf داشته باشیم این درسته؟
  سوال دیگه این که آیا دانشگاه های آلمان مدرک کارشناسی دانشگاه های آزاد ، غیرانتفایی و پیام نور را هم قبول دارن یا فقط دولتی؟
  و این که آیا برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی از متقاضیان گرفته میشه (چیزی مثل آزمون ارشد در ایران) یا خیر؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام . برای تحصیل در آلمان مدرک b2آلمانی نیاز هست. مدرک دانشگاه دولتی ملاک نیست ولی مدرک شما باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. برخی رشته ها آزمون ورودی دارند و پذیرش در برخی رشته ها بدون آزمون است.

   Rating: ۴
   پاسخ
Rating: 4