اعزام دانشجو به اسپانیا و بررسی آن

اعزام دانشجو به اسپانیا ، شرایط کلی تحصیل در اسپانیا ، هزینه های آن و همچنین به صورت کلی مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اعزام دانشجو به اسپانیا طی چه مراحل و چه پروسه هایی صورت می گیرد؟ اعزام دانشجو به اسپانیا در چه مقاطعی امکان پذیر است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا چه میزان می باشد؟ بهترین موسسه معتبر اعزام دانشجو به اسپانیا کدام است و چرا؟ شما با مطالعه این نوشتار به پاسخ این قبیل سوالات در باب تحصیل در اسپانیا و شرایط آن دست خواهید یافت. کشور اسپانیا از جمله کشورهای زیبا و پیشرفته اتحادیه اروپا است که متقاضیان خود به جهت مهاجرت را دارا می باشد. در این نوشتار تلاش نمودیم شرایط اعزام دانش آموز و دانشجو به اسپانیا در کلیه مقاطع تحصیلی را به صورت کامل خدمت شما سروران شرح دهیم و همچنین به تمامی نکات اساسی و مهم جهت مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و همچنین هزینه های آن نیز بپردازیم. در ادامه در صورتی که با سوالات و ابهاماتی مواجه شدید می توانید با طرح سوال در بخش پرسش و پاسخ همگانی و یا در قسمت دیدگاهها در زمانی کوتاه به پاسخی کامل و دقیق در این باب دست یابید. همچنین در صورتی که در رابطه با اقامت دائم اسپانیا و یا پاسپورت این کشور و مقوله هایی نظیر مطالب ذکر شده روبرو شدید می توانید با استفاده از کلید واژه ملک پور در گوگل جستجو و به کلیه مقالات مربوطه در تمامی سایت های موسسه حقوقی ملک پور دست یابید. اگر تمایل به بررسی شرایط خود به جهت مهاجرتی ایمن و یا کسب اطلاعات بیشتر دارید، می توانید با پر کردن فرم درخواست مشاوره واتس آپ و یا تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. در ادامه به بررسی عناوین ذیل خواهیم پرداخت:

اعزام دانشجو به اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و خدمات موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و دانشگاه های برتر اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و هزینه های تحصیل در اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و بورسیه تحصیلی اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و بررسی شرایط الحاق همراه یا خانواده
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و زمان اعزام دانشجو به اسپانیا
 • اعزام دانشجو به اسپانیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اعزام دانشجو به اسپانیا و خدمات موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به اسپانیا و به صورت کلی تحصیل در اسپانیا از جمله مطالبی است که طرفداران خود را دارد. کشور اسپانیا در زمینه های علمی در سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته است و موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در زمینه چگونگی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اسپانیا یاری رساند و اطلاعات دقیقی در این راستا در اختیار شما سروران قرار دهد. در راستای تحقق این امر باید در این زمینه اطلاعات کامل و صحیحی را دریافت نمایید و با استفاده از اطلاعات ، انتخاب شایسته ای را داشته باشید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت تا با بهره مندی از کارشناسان متخصص در عرصه مهاجرت و همچنین با کمک وکلای بین المللی مسلط به کلیه قوانین آماده است تا در راستای تحقق کلیه اهداف شما عزیزان خدمات لازم را از جمله در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در مقاطع مختلف ارائه دهد.

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

راههای مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت تحصیلی به اسپانیا
شرایط تحصیل در اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا و شرایط عمومی

کشور اسپانیا به جهت دارا بودن دانشگاههای بسیار مطرح و معتبر در شهرهای بارسلون و مادرید، مقصد بسیاری از متقاضیان و دانشجویان بین المللی می باشد. از دیگر دلایلی که متقاضی برای اعزام دانشجو به اسپانیا به تعداد قابل توجهی وجود دارد، تدریس در مدارس و دانشگاههای اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی است. کیفیت زندگی در کشور اسپانیا بسیار بالاست و این کشور از لحاظ کیفیت زندگی جزء ده کشور برتر در سراسر دنیا محسوب می گردد. اسپانیا با ۵۰۵٫۹۹۰ کیلومتر مربع مساحت جمعیتی حدود ۴۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت و بزرگترین شهر کشور اسپانیا مادرید است و زبان رسمی این کشور زبان اسپانیایی می باشد. واحد پول کشور اسپانیا یورو است. دانشگاههای مطرح بسیاری در کشور اسپانیا وجود دارد که می توان در آنها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل شد. متقاضیانی که تمایل به اقامت در کشور اسپانیا پس از تحصیل دارند لازم است از این مطلب اطلاع داشته باشند که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاههای این کشور در صورت یافتن کار مناسب، متقاضی از این شانس برخوردار است که اقامت دائم اسپانیا و در نهایت تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورد. اما نکته ای که در این رابطه باید خاطر نشان نمود نرخ بالای بیکاری در کشور اسپانیا در سالهای اخیر است که حدود ۱۴ درصد می باشد و برای این کشور با این میزان جمعیت نرخ بالایی محسوب می شود. اعزام دانشجو به اسپانیا با زبان انگلیسی نیز همانطور که ذکر شد امکان پذیر است؛ چرا که در برخی دانشگاهها و رشته های تحصیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. در ادامه اگر تمایل دارید مطالب بیشتری در رابطه با تحصیل در دانشگاههای کشور اسپانیا در مقاطع مختلف و به صورت کلی اعزام دانشجو به اسپانیا بدست بیاورید، مطالعه این نوشتار را که به همت کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است از دست ندهید. در ادامه نموداری از تعداد دانشجویان بین المللی که در طول سالیان اخیر به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی داشته اند را مشاهده می کنید که روندی رو به رشد داشته است:

نمودار تعداد دانشجویان بین المللی که در طول سالیان اخیر به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی داشته اند

اعزام دانش آموز به مدارس اسپانیا

مدارس در اسپانیا به سه نوع تقسیم می گردند که عبارتند از مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس بین المللی که امکان اعزام دانش آموز به اسپانیا در مقطع مدرسه نیز برای متقاضیانی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند میسر خواهد بود. کودکان قبل از ۶ سال نیز می توانند تحصیل در مدارس اسپانیا را تجربه نمایند که به دور گروه ۱ الی ۳ سال و ۳ الی ۶ سال تقسیم می شوند. تحصیل در مدارس اسپانیا در مقطع ابتدایی از سنین ۶ الی ۱۶ سال می باشد که در این مقطع به صورت دو مرحله ای است که در مرحله اول کودکان ۶ الی ۱۲ ساله آموزش های اولیه را دریافت می کنند که هر دو سال کودکان طی ۳ دوره سطح تحصیلیشان ارتقاء می یابد. در پایان ۱۲ سالگی کودکان از مدرسه فارغ التحصیل شده و وارد مقطع متوسطه می شوند که تا سن ۱۶ سالگی در این مقطع مشغول به تحصیل هستند. در اسپانیا دانش آموزان از سنین ۱۲ الی ۱۴ سالگی در مرحله اول دوره متوسطه و در سنین ۱۴ الی ۱۶ سالگی در مرحله دوم مقطع متوسطه مشغول به تحصیل خواهند بود. پس از فارغ التحصیلی در مقطع متوسطه در سن ۱۶ سالگی دانش آموزان وارد دبیرستان شده و ۲ سال تحصیلی را در مقطع دبیرستان سپری می کنند. دانش آموزان در دبیرستان در یکی از شاخه های تحصیلی نظیر علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، دروس فنی و هنر می توانند مشغول به تحصیل شوند. پس از فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان دانش آموزان می توانند وارد بازار کار شوند و یا در یکی از دوره های آموزشی کوتاه مدت مشغول به یادگیری فن و حرفه ای گردیده و پس از آن وارد بازار کار شوند. مقاله ای تحت عنوان « تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور »‌ می تواند کمک شایانی به شما در این خصوص نماید.

تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به مدارس خارج از کشور

اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به اسپانیا با هدف تحصیل در مقطع کارشناسی میسر است؛ گفتنی است تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اسپانیا حدود ۳ الی ۴ سال زمانبر خواهد بود. دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی  در اسپانیا به طور معمول باید ۲۴۰ واحد را پاس کنند که با توجه به رشته تحصیلی ممکن است تعداد واحدها متغیر باشد، حتی ممکن است به دلیل ارائه پایان نامه و گذراندن دیگر دروس طول دوره مقطع کارشناسی به ۶ سال هم بیانجامد. دوره کارشناسی در کشور اسپانیا grado نام دارد. در برخی رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی نیاز به قبولی در آزمون ورودی می باشد. تحصیل در کشور اسپانیا در برخی رشته ها مانند پزشکی به زبان اسپانیایی و در برخی دیگر به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل پزشکی در اسپانیا حدود ۶ سال به طول می انجامد. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل پزشکی در اسپانیا مورد تائید وزارت بهداشت کشورمان است. اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی در برخی رشته ها به زبان انگلیسی است که متقاضیان باید مدرک آیلتس حداقل ۶ به همراه کلیه مدارک مورد نیاز ارائه نمایند. رشته هایی که دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی می توانند مشغول به تحصیل باشند عبارتند از:

 • رشته های مهندسی
 • رشته های علوم انسانی
 • رشته ای پزشکی
 • هنر
 • علوم پایه
 • قانون کسب و کار
 • حقوق

اعزام دانشجو به خارج از کشور - تحصیل در دانشگاههای خارجی - دانشجوی خارجی

اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای برتر کشور اسپانیا و در رشته مختلفی میسر می باشد. تحصیل در اسپانیا در مقطع فوق لیسانس حدود ۲ سال به طول می انجامد که البته با توجه به رشته تحصیلی ، تعداد دروسی که دانشجو موظف به پاس کردن آنهاست و همچنین دانشگاه مورد نظر این مدت متغییر خواهد بود. تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۷۰ دانشگاه در اسپانیا میسر است و متقاضیان تحصیل در اسپانیا در این مقطع در ۳۲۰ رشته می توانند مشغول به تحصیل شوند. از جمله مدارکی متقاضیان اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد باید ارائه نمایند مدرک آیلتس ۶٫۵ می باشد؛ چرا که تحصیل در این مقطع در اسپانیا به زبان انگلیسی می باشد که البته زبان اسپانیایی هم به دانشجویان بین المللی آموزش داده می شود. دانشجویان بین المللی در این مقطع در کنار تحصیل مجاز به ۲۰ ساعت کار ضمن تحصیل در هفته با هدف ادغام با جامعه اسپانیایی زبان و همچنین تامین بخشی از هزینه های زندگی هستند. به دلیل اعتبار بالا دانشگاههای اسپانیا در میان دیگر کشور و در اتحادیه اروپا دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاههای این کشور به اتمام رسانیده اند در تمامی اتحادیه اروپا از شانس کاریابی بالایی برخوردار هستند. از جمله رشته هایی که متقاضیان اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد می توانند در آنها به ادامه تحصیل بپردازند عبارتند از:

جدول رشته هایی که متقاضیان اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد می توانند در آنها به ادامه تحصیل بپردازند

برای دستیابی به اطلاعات جامع تر می توانید به مقاله ای با عنوان «‌ تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اسپانیا »‌ از همین وبسایت مراجعه فرمایید.

اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع دکتری برای علاقمندانی که در مقطع دکتری تمایل به تحصیل دارند میسر است و تحصیل در این دوره ۳ سال زمان خواهد برد. تحصیل در مقطع دکتری در کشور اسپانیا در دو مرحله صورت می گیرد و متقاضی به صورت کلی باید ۱۲۰ امتیاز دریافت نماید که موفق به اخذ مدرک دکتری گردد. مرحله اول که مرحله تحصیلی می باشد متقاضی باید ۶۰ واحد را پاس کند و در مرحله دوم باید در پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی شرکت نماید و ۶۰ امتیاز باقیمانده را از تحقیقات و پایان نامه خود کسب نماید. دانشجویانی که تمایل دارند مدرک دکتری خود را طی ۵ سال دریافت نمایند می توانند در دانشگاه به صورت پاره وقت ثبت نام نمایند. متقاضیانی اعزام دانشجو به اسپانیا برای تحصیل در مقطع دکترا باید علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد ، مدرک آیلتس با نمره حداقل ۷ به همراه ۲ الی ۳ مقاله بین المللی معتبر در ISI و رزومه تحقیقاتی و پژوهشی قوی ارائه نمایند و در کنار ارائه مدارک ذیل شده باید یک استاد راهنما و یا سوپروایزر در یکی از دانشگاههای اسپانیا بیابند که از قبل با آنها مصاحبه نموده و تمایل به بکارگیری آنها در یک پروژه علمی داشته باشد. تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا ممکن است هزینه ها و شهریه های بیشتری را نسبت به دیگر مقاطع شامل می گردد؛ از این دانشجویان این مقطع می توانند با ارائه رزومه تحقیقاتی قوی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی برخوردار گردند.

تحصیل و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا - اعزام دانشجو به اسپانیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل دکترا در اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا و دانشگاه های برتر اسپانیا

جهت اعزام دانشجو به اسپانیا از جمله نکات کلیدی که باید به آن توجه خاصی داشت میزان اعتبار دانشگاههای کشور اسپانیا و همچنین رتبه آنها در جهان می باشد. اگر تمایل به تحصیل در کشورهای سطح بالای اروپایی را دارید کشور اسپانیا می تواند یکی از این انتخاب ها باشد چرا که دانشگاهای معتبری در سطح بین الملل دارد. در ادامه به بررسی رتبه و اعتبار دانشگاههای اسپانیا در قالب جدول زیر خواهیم پرداخت:

جدول معرفی برترین دانشگاههای اسپانیا و رتبه و اعتبار آنها در سطح بین الملل

اعزام دانشجو به اسپانیا و هزینه های تحصیل در اسپانیا

اعزام دانشجو به اسانیا با توجه به تحصیل در دانشگاههای خصوصی و یا دولتی دارای هزینه های متفاوتی است که با توجه به دانشگاه مورد نظر نیز و رشته تحصیلی هزینه های مختلفی به جهت پرداخت شهریه وجود دارد. به جهت دستیابی به هزینه و شهریه سالانه تحصیل در دانشگاههای اسپانیا باید تعداد واحدهای انتخابی سالانه را در ۶۰ ضرب نمود که تعداد واحدها (ECTS) نام دارد که هر دانشجو در طول یک سال تحصیلی بر اساس سیستم دانشگاه بولونیا تکمیل می کند. به صورت متوسط هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی کشور اسپانیا در مقطع کارشناسی حدود ۷۵۰ الی ۲۱۰۰ یورو در سال، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۹۰۰ الی ۳۳۰۰ یورو در سال می باشد. در ادامه در جدول ذیل به هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی و خصوصی اسپانیا خواهیم پرداخت.

جدول هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاههای دولتی و خصوصی اسپانیا

مطالعه این نوشتار نیز می تواند در این زمینه کمک بیشتری به شما باشد : هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

بورسیه و هزینه های تحصیل در خارج از کشور

اعزام دانشجو به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا

یکی از نکاتی که قبل از اعزام دانشجو به اسپانیا و یا هر کشوری باید توجه ویژه ای به آن داشت هزینه های زندگی در اسپانیا و یا دیگر کشورهاست، چرا که هزینه های زندگی در هر کشوری متفاوت است و بخش قابل توجهی از هزینه هایی که سالانه باید توجه ویژه ای به آن داشت هزینه های زندگی روتین می باشد. در ادامه در رابطه با هزینه های روتین زندگی در اسپانیا در جدول ذیل خدمت شما سروران اطلاعات ارائه می گردد.

 • اجاره آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر
 • عنوان
 • اجاره آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز
 • اجاره آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر
 • اجاره آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز
 • غذا برای ۲ نفر ، رستوران میان رده
 • شیر (۱ لیتر)
 • نان شیرینی تازه (۵۰۰ گرم)
 • برنج (۱ کیلوگرم)

 • تخم مرغ (۱۲)
 • پنیر محلی (۱ کیلوگرم)
 • مرغ (۱ کیلوگرم)
 • گوشت گاو (۱ کیلوگرم)
 • سیب (۱ کیلوگرم)
 • موز (۱ کیلوگرم)
 • پرتقال (۱ کیلوگرم)
 • گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم)
 • سیب زمینی (۱ کیلوگرم)
 • پیاز (۱ کیلو گرم)
 • کاهو (۱ سر)
 • آب (بطری ۱٫۵ لیتری)
 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
 • تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی)
 • شارژ ماهانه یک آپارتمان ۸۵ متری
 • کاپوچینو (معمولی)
 • کک / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر)
 • 650.65
 • بهاء (یورو)
 • 497.15
 • 1008.30
 • 750.60
 • 2،۹۱۶٫۸۹
 • 1،۹۷۷٫۳۹
 • 35.00
 • 0.77
 • 0.96
 • 0.95
 • 1.63
 • 9.25
 • 5.91
 • 10.23
 • 1.64
 • 1.50
 • 1.27
 • 1.51
 • 1.00
 • 1.05
 • 0.93
 • 0.57
 • 1.40
 • 1.08
 • 114.40
 • 1.59
 • 1.70

اعزام دانشجو به اسپانیا و بورسیه تحصیلی اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا از طریق دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر می باشد، اما برای دریافت بورسیه تحصیلی متقاضی باید پارامترهای خاصی نظیر معدل بالا، سطح زبان و بالا و همچنین رزومه تحصیلی بالایی داشته باشد. اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشگاههای اسپانیا و به صورت کلی کشورهای اروپایی میسر است اما احتمال خیلی پایینی دارد و بیشتر امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری وجود دارد که شایان ذکر است در صورتی اعزام دانشجو به اسپانیا در مقطع دکترا در کشور اسپانیا امکان پذیر است که متقاضی دارای حداقل آیلتس ۷ ، ارائه مقالات معتبر در ISI ، ارائه روزمه و سوابق درخشان تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر باشد. در ادامه با برخی از بورسیه های تحصیلی کشور اسپانیا آشنا خواهید شد.

شرایط بورسیه تحصیلی
بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

اعزام دانشجو به اسپانیا و پذیرش تحصیلی

اولین گام در اعزام دانشجو به اسپانیا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه می باشد. به جهت اخذ پذیرش نیاز به دستیابی به اطلاعات کامل در باب ارائه مدارک لازم به منظور دریافت پذیرش تحصیلی می باشد. دانشگاههای مختلف بر حسب نیاز و قوانین اجرایی که وجود دارد مدارک متفاوتی را از دانشجو طلب می کنند اما در اکثر دانشگاهها اخذ مدارک ذیل متداول است:

 • کلیه مدارک تحصیلی مقطع قبلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه اصل مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ترجمه رسمی و کپی آن
 • ارائه کلیه مدارک هویتی به همراه ترجمه رسمی و کپی
 • کپی و ترجمه رسمی از ریز نمرات
 • سوابق کاری
 • عکس
 • ارائه مدرک زبان اسپانیایی و یا انگلیسی
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی

پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارجی | پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از خارج کشور

مقاله پیشنهادی :

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاههای اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا و ویزای تحصیلی

گام بعدی به جهت اعزام دانشجو به اسپانیا پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا است. به جهت تحصیل در اسپانیا و اعزام دانشجو به اسپانیا باید درخواست ویزای نوع D را به اداره مهاجرت این کشور ارائه نمود. لازم به ذکر است ویزای تحصیلی که به شما اعطا می گردد با توجه به مدت تحصیل و مقطع تحصیلی شما در اسپانیا خواهد بود. در صورتی که دانشجو تمایل به اقامت پس از پایان تحصیل داشته باشد باید درخواست خود را به جهت تمدید اقامت به اداره مهاجرت این کشور ارائه کند. هزینه درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا ۶۰ یورو است که به صورت آنلاین نیز امکان پرداخت وجود دارد. لازم به ذکر است برای دانشجویان بین المللی ایرانی که تمایل به تحصیل در دانشگاههای اسپانیا دارند نیازی به اخذ بیمه درمانی نیست اما باید گواهی سلامت پزشکی خود را به همراه مدارک ارائه شده برای درخواست ویزا ارائه نمایند. مدت زمان بررسی و ارائه ویزای تحصیلی اسپانیا بین ۳۰ الی ۶۰ روز کاری خواهد بود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا
 • پاسپورت
 • عکس
 • گواهی سلامت
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه پذیرش از دانشگاه
 • کلیه مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی و ترجمه رسمی
 • رسید پرداختی درخواست ویزا

ویزای اسپانیا و راهنمای اخذ آن

اعزام دانشجو به اسپانیا و بررسی شرایط الحاق همراه یا خانواده

متقاضیانی که از طریق اعزام دانشجو به اسپانیا وارد این کشور می شوند می توانند پس از استقرار در اسپانیا پروسه الحاق خانواده را شروع کنند و پس از دریافت کارت اقامت درخواست الحاق خانواده را به اداره مهاجرت اسپانیا تسلیم نمایند. خانواده یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی که در پروسه الحاق می توانند به وی در کشور اسپانیا ملحق شوند. مدارکی که در پروسه الحاق خانواده باید به سفارت اسپانیا ارائه نمود عبارتند از:

 • پاسپورت و کلیه مدارک هویتی
 • سند ازدواج و همچنین گواهی ازدواج
 • ارائه تمکن مالی
 • عکس

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

اعزام دانشجو به اسپانیا و زمان اعزام دانشجو به اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا و به صورت کلی زمان پذیرش دانشگاهها در اسپانیا در سال دو بار است که در ماههای سپتامبر و ژانویه صورت می گیرد. دانشگاههای مختلف با توجه به چارت های درسی که ارائه می دهند در تاریخ های متفاوتی کلاس های خود را برگزار می کنند که به صورت کلی می توان گفت تقریبا زمان شروع و پایان ترم های دانشگاهها در یک بازه زمانی یکسان می باشد. گفتنی است که پروسه کلی تحصیل در اسپانیا نیاز به حداقل ۶ ماه خواهد داشت:

شرایط کار دانشجویی در اسپانیا
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور

کار ضمن تحصیل در اسپانیا

اعزام دانشجو به اسپانیا و سخن پایانی

اعزام دانشجو به اسپانیا ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و همچنین دانشگاههای مطرح کشور اسپانیا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در مقاله اعزام دانشجو به اسپانیا تلاش نمودیم به کلیه سوالات شما عزیزان در باب شرایط تحصیل در اسپانیا، همچنین نحوه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اسپانیا و شرح کامل تحصیل در اسپانیا در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پاسخ کامل و جامعی دهیم تا با اطلاعات کاملی در این زمینه، در نهایت تصمیم درست را اتخاذ نمایید. کشور اسپانیا از جمله کشورها اتحادیه اروپا و جزء کشورهای عضو پیمان شینگن محسوب می گردد که دانشگاههای مطرح و شناخته شده ای را در خود جای داده است. از آنجایی که نرخ بیکاری کشور اسپانیا بالا می باشد، اعزام دانشجو به اسپانیا برای متقاضیانی که تمایل به اقامت کاری پس از تحصیل در این کشور دارند پیشنهاد نمی گردد. کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و یا کانادا کشورهایی هستند که به لحاظ شرایط کاری و نیاز به نیروی کاری متخصص و همچنین بازار کار فعال بیشتر پیشنهاد خواهد شد؛ چرا که متقاضیان تحصیل در این قبیل کشورها پس از فارغ التحصیلی شانس کاریابی بالایی خواهند داشت. در صورتی که در رابطه با اعزام دانشجو به اسپانیا و مطالبی از این دست سوالاتی برای شما بزرگوران مطرح است می توانید با طرح سوالات خود در بخش پرسش و پاسخ همگانی و یا دیدگاهها به جوابی کامل و جامع از طریق کارشناسان ما دست یابید. همچنین می توانید در رابطه با اسپانیا و دیگر کشورها اطلاعات کاملی دست یابید می توانید با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملک پور که امکان دسترسی به آنها از طریق سرچ به همراه کلید واژه ملک پور میسر هست اطلاعات کاملی اخذ نمایید. در صورتی که تمایل دارید شرایط خود را با هدف مهاجرت بررسی نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید با تکمیل فرم درخواست مشاوره واتس آپ کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار خواهند نمود و مشاوره رایگان تلفنی دریافت خواهید کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ