اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

اقامت آلمان از طریق تمکن مالیاقامت آلمان از طریق تمکن مالی

اقامت آلمان از طریق تمکن مالی و شرایط متقاضی این راه مهاجرت به آلمان را با توجه به درخواست های شما مورد بررسی قرار می دهیم.  ، اقامت آلمان از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت در آلمان موضوعی است که در حال حاضر متقاضیان فراوانی دارد که به دنبال اقامت دائم آلمان می باشند . اقامت آلمان از طریق تمکن مالی و خرید ملک در آلمان می تواتد یکی از راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان تلقی گردد و با برنامه ریزی درست می توان بهترین نتیجه را به بار آورد.

متقاضیان برای آگاهی از نحوه ی اقامت آلمان از طریق تمکن مالی و شرایط خرید ملک در آلمان می توانند با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش ارتباط برقرار نمایند و مشاوره رایگان در باب اقامت آلمان از طریق تمکن مالی و خرید ملک در آلمان به دست آورید .

برای ورود به کشور آلمان آیا نیاز به اجازه اقامت وجود دارد ؟ در جواب باید گفت به استثنای افرادی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، سوئیس ، نروژ ، ایسلند لیختن اشتاین کانادا ، آمریکا و ژاپن هستند ، همه اتباع خارجی باید اجازه اقامت برای بیش از ۹۰ روز در آلمان را به دست آورند .

فایل تصویری استاد ملک پور در باب خود حمایتی آلمان(تمکن مالی آلمان)

اقامت آلمان از طریق تمکن مالی یکی از روش های سرمایه گذاری در آلمان می باشد ، اقامت آلمان از طریق تمکن مالی روشی است که عموما به بازنشستگان یا افرادی که دارای شرایط مالی بسیار مناسبی هستند می تواند تعلق بگیرد . اقامت آلمان از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی همان طور که از اسم آن مشخص است اجازه اقامت بدون اجازه کار می باشد که افراد با سرمایه و دارای های خود ثابت می نمایند که از شرایط مالی و درآمد ایده آلی برخوردار هستند و می توانند تمام هزینه های خود را در کشور مربوطه پوشش دهند و نیازی به کار در کشور آلمان ندارند .

آیا اقامت آلمان از طریق تمکن مالی امکان پذیر است؟

مشابه این نوع اقامت در اتریش و اسپانیا و همچنین در کشور یونان به نام اقامت بازنشستگان وجود دارد اما در واقع اقامت آلمان از طریق تمکن مالی امکان پذیر نمی باشد یعنی در کشور آلمان روشی به نام تمکن مالی یا خود حمایتی علی الظاهر وجود ندارد و اقامت از طریق تمکن مالی در اروپا برای کشور اتریش امکان پذیر می باشد و از آنجائیکه اکثریت قوانین آلمان و اتریش شبیه به یکدیگر هست این تفکر برای افراد به وجود آمده است که آلمان هم دارای چنین روشی برای مهاجرت و اخذ اقامت است که در واقع این چنین نیست .

با توجه به این موضوع  متقاضیانی که قصد دارند به اقامت دائم آلمان دست پیدا کنند می توانند از سایر طرق سرمایه گذاری همچون ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان و یا اخذ ویزای کار آلمان به این مهم دست یابند وگرنه اگر تنها هدف آنها اقامت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی است می توانند از کشور اتریش استفاده نمایند و از این طریق اقامت اتریش را به دست آورده و با توجه به عضو شنگن بودن این کشور و نزدیکی به کشور آلمان حتی می توانند در کشور آلمان هم اقامت داشته باشند . این مقاله در باب اقامت آلمان از طریق تمکن مالی توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است .

 

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

 

نحوه اقدام برای اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

حال با توجه به اینکه اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی وجود ندارد افراد می توانند از طریق ویزای کار یا ثبت شرکت اقامت آلمان را به دست آورند که در ادامه شرایط ویزای کار و ثبت شرکت به طور مختصر بیان می گردد .کشور آلمان با توجه به صنعتی بودن خود نیازمند نیروی کار متخصص در زمینه های گوناگون می باشد و به افرادی که واجد شرایط باشند ویزای جستجوی کار اعطا می نماید تا شخص بتواند وارد خاک آلمان شده و به مدت شش ماه داخل کشور آلمان جویای کار باشد و با پیدا کردن کار بتواند اقامت خود را تمدید نماید.

افرادی که دارای مدارک تحصیلی در زمینه های فنی و مهندسی بوده و سابقه کار در زمینه تحصیلی خود دارند در صورت داشتن مدرک زبان B1 آلمانی میتوانند شانس بالایی برای به دست آوردن این ویزا داشته باشند ، اما برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت شخص می بایستی بیزینس پلنی ( طرح توجیه اقتصادی ) را طراحی نموده که مورد تایید دولت آلمان باشد و برای ثبت شرکت سرمایه ای در حدود ۲۵ هزار یورو داشته باشد که در این صورت می تواند با ثبت شرکت به آلمان ورود پیدا کرده و شرکت خود را راه اندازی نماید و اقامت موقت آلمان را به دست آورد .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت به آلمان و اقامت آلمان از طریق تمکن مالی میتواند شما را در باب اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی یاری رساند .

 

حال چه شرایطی برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی وجود دارد ؟

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش به صورت سهمیه ای می باشد و هر ساله تعداد محدودی می توانند از طریق تمکن مالی اقامت اتریش را به دست آورند ، متقاضیان برای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی می بایست به ازای هر فرد مبلغی در حدود ۲۲ هزار یورو داخل حساب داشته باشند و ثابت نمانید که ماهیانه دارای درآمدی بالغ بر ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو می باشند در این صورت میتوانند درخواست اقامت از طریق تمکن مالی نمایند ، این نوع اقامت بیشتر برای افرادی که بالای ۴۰ سال سن دارند و یا بازنشسته هستند و از لحاظ مالی شرایط مطلوبی دارند مناسب می باشد و میتوانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز درخواست اقامت نمایند که در این صورت همه اعضای خانواده میتوانند از خدمات شهروندی اتریش همانند تحصیلان رایگان ، خدمات بیمه درمانی و غیره بهره مند شوند .

 

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

نتیجه گیری کلی در مورد اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

بنابراین با توجه آنچه در باب اقامت آلمان از طریق تمکن مالی به استحضار شما متقاضیان عزیز رسید میتوان نتیجه گرفت که حکومت آلمان در حال حاضر اجازه اقامت آلمان از طریق تمکن مالی را به متقاضیان نمی دهد و اصطلاحا اقامت آلمان از طریق تمکن مالی امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان اخذ اقامت دائم آلمان می توانند از سایر طرق مهاجرت به آلمان همانند سرمایه گذاری در پروژه های متعدد یا کار آفرینی یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا دریافت ویزای کار آلمان اقدام نمایند و یا اگر متقاضیان صرفا خواهان اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی هستند می توانند از کشور همسایه یعنی اتریش استفاده نمانید .

حال شما متقاضیان مهاجرت به آلمان و یا اخذ اقامت آلمان و اخذ اقامت از طریق تمکن مالی و یا خرید ملک در آلمان یا خود حمایتی می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و جامع و همینطور بررسی شرایط پرونده خود و تصمیم گیری برای اقدام نهایی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در زمینه اقامت آلمان از طریق تمکن مالی مشاوره رایگان و تلفنی به دست آورید . در نهایت از تمام شما عزیزان که تا پایان نوشتار اقامت آلمان از طریق تمکن مالی همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد حسین جلالي گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام. جناب آقای دکتر ملک پور عصر بخیر.
  بنده ۵۴ سال سن دارم. ۲۰سال ساکن دبی هستم. به زبان انگلیسی واردم هم خودم و هم فرزندانم که مدرسه انگلیسی درس خوانده اند. لطفاً بفرمایید اگر بنده سرمایه حدود سی تا چهل هزار یورو داشته باشم و در دبی هم حقوقی معادل سه تا چهار هزار یورو در ماه دارم در ایران هم ملک مسکونی و زمین هم دارم آیا میتونم با توجه به شغلم که کارمند بانک هستم و لیسانس مدیریت بازرگانی هم دارم از دبی اقدام به اخذ اقامت در اتریش بکنم تا بچه‌ها را به دانشگاه ذر اتریش بفرستم. البته با قرارداد با شرکت شما.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ