اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری 2

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت از نظر بسیاری از کارشناسان مهاجرت جز بهترین طرق مهاجرت به آلمان می باشد. اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری با توجه به شرایط مناسبی که در این کشور وجود دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور و مهاجرت به آلمان می باشد. در این مورد سوالات فراونی در سایت های مختلف ملک پور ارائه شده است که ما سعی می کنیم بعضی از آن ها را بررسی کرده و نکات مهمی را در مورد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و طریق اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گاری بیان کنیم.  

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و شرایط ثبت شرکت در آلمان و یا حتی خرید ملک در آلمان موضوعی است که در این مقاله سعی داریم به بررسی آن بپردازیم و انواع روش های سرمایه گذاری در آلمان و شرایط سرمایه گذاری در آلمان را بیان و تشریح نمائیم . مهاجرت به آلمان طرق مختلفی دارد که یکی از راه های مهاجرت به آلمان سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در آلمان می باشد. سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا و اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را در سر دارند میتوانند برای سرمایه گذاری در آلمان با توجه شرایط اقتصادی این کشور اقدام نمایند چراکه کشور آلمان از حیث شرایط اقتصادی ، اجتماعی ، درمانی ، صنعتی حرف اول را در اتحادیه اروپا می زند.

مشاوره با وکیل مهاجرت برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

به اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در آلمان و یا کار در آلمان را در سر دارند توصیه می نمائیم قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به آلمان با وکلای بین الملل که در زمینه سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در آلمان تخصص دارند مشورت نمائید و سپس شروع به سرمایه گذاری نمائید ، در زمینه سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در زمینه سرمایه گذاری آلمان به دست آورید .

فایل تصویری موسسه MIE در مورد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

در مقاله ذیل شرایط اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در سال را بررسی خواهیم نمود و به سوالات شما سرمایه گذاران که قصد سرمایه گذاری در کشور صنعتی آلمان را دارید پاسخ خواهیم داد سوالاتی مهم در مورد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر هستند.

 •  آیا امکان سرمایه گذاری در آلمان برای اتباع بین الملل و خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد ؟
 • بهترین راه برای سرمایه گذاری در آلمان آیا خرید ملک در آلمان می باشد و یا ثبت شرکت با مسئولیت مناسب تر است ؟
 • برای ثبت شرکت در آلمان به چه میزان سرمایه نیاز است ؟ انواع شرکت هایی که میتوان در آلمان ثبت کرد چه نوع شرکت هایی هستند ؟
 • آیا از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در آلمان می توان اقامت دائم و سپس پاسپورت کشور آلمان را به دست آورد ؟

شرایط و اقدامات لازم برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اولین قدم برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در هر کشوری ورود به آن کشور برای بازدید از بازار و شرایط اقتصادی و ارزیابی شرایط سرمایه گذاری در آن کشور می باشد چراکه سرمایه گذاری یکی از روش های پر ریسک مهاجرت محسوب می گردد و اگر بدون آگاهی و ارزیابی اقدام به سرمایه گذاری در کشوری نمائیم قطعا با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهیم شد و گاهی نیز باعث از بین رفتن سرمایه نیز گردد.

برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری چه کشورهایی نیاز به اخذ ویزا دارند ؟

با توجه به اینکه کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و همینطور کشورهای عضو پیمان اقتصادی اروپا برای تجارت و مهاجرت به آلمان نیازی به اخذ ویزا ندارند اما سایر شهروندان کشورهای دیگر من الجمله ایران برای ورود نیاز به ویزا دارند . اگر اشخاص ثابت نمایند که برای سرمایه گذاری و اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و تجارت قصد مهاجرت به آلمان را دارند میتوانند درخواست ویزای تجاری آلمان را نمایند ، البته بازه زمانی ویزای تجاری به ملیت و نوع تجارت سرمایه گذار بستگی دارد و ویزای بیزینس نیز برای اقدام به ثبت شرکت در آلمان نیز وجود دارد .

بعد از ورود به کشور آلمان و سنجیدن شرایط اقتصادی سرمایه گذاران می توانند اقدام به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت و یا تاسیس بیزینس خود نمایند که برای ثبت شرکت در آلمان میتوانید از وکلای خبره و بین الملل موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش استفاده نمائید و بدون هیچ نگرانی بابت از بین رفتن سرمایه اقدام به انجام این پروسه حقوقی نمائید . وقتی سرمایه گذاران با ویزای بیزینس وارد کشور آلمان می شوند بعد از بررسی شرایط و انتخاب بیزینس میتوانند شروع به انجام اقداماتی در زمینه های مخلتلف نمایند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود .

لینک مقاله پیشنهادی => « اقامت آلمان »

 

 

مهمترین اقدامات برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهمترین اقدام برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان داشتن وکیل متخصص به امور سرمایه گذاری می باشد که سرمایه گذاران بعد از ورود می توانند با وکلای مختلف ارتباط برقرار نمایند .

 • انجام برخی امور محضری همانند اخذ گواهی های مربوطه
 • مراجعه به اداره بازرگانی و ارائه طرح توجیه اقتصادی ( که نمای سه ساله از شرکت باید تشریح گردد )
 • مراجعه به اداره ثبت شرکت های آلمان ( Handelsregister ) برای ثبت تجاری بیزینس مربوطه
 • بررسی ملک های تجاری مختلف برای اجاره آفیس شرکت و دریافت اجاره نامه اولیه
 • بعد از اخذ اجاره نامه اقدام برای افتتاح حساب بانکی برای شرکت
 • اقدامات لازم و ابتدایی برای انجام امور مالیاتی

انواع شرکت در آلمان برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

حال به بررسی انواع شرکت های تجاری در آلمان می پردازیم .

شرکت های با مسئولیت محدود ( GMBH  ) :

در خصوص بحث اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری می توان بیان نمود که شرکت های با مسئولیت محدود برای سرمایه گذاران خارجی بیشتر طرفدار و محبوبیت را دارد چراکه یکی از ساده ترین نوع ثبت شرکت با میزان سرمایه پایین برای سرمایه گذاران خارجی در اتحادیه اروپا می باشد ، میزان سرمایه در شرکت های با مسئولیت محدود در آلمان ۲۵ هزار یورو می باشد که سرمایه گذار می بایست برای افتتاح شرکت مبلغ ۱۲۵۰۰ یورو را وارد شرکت نماید و الباقی مبلغ را نیز متعهد به پرداخت آن می شود .

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود همزمان سه شریک امکان این را دارند تا اقدام به ثبت شرکت نمایند و این شرکت باید حداقل یک مدیر عامل معرفی نماید ، شرکت با مسئولیت محدود کمترین ریسک را در بین انواع شرکت های مختلف در آلمان و اتحادیه اروپا دارد .

بررسی شرکت های سهامی عام یا خاص اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

در ادامه بحث اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری لازم به ذکر است که از دیگر شرکت های مهم در آلمان می توان به شرکت های سهامی عام یا خاص اشاره نمود ، در شرکت های سهامی مسئولیت براساس میزان سهام و سرمایه سهامداران محدود می شود و تعداد شرکای شرکت های فوق الذکر می تواند تا ۵ شریک باشد ، توزیع سهم سهامداران و تعداد انها می بایست در اساسنامه شرکت قید گردد و در محضر نامه تایید گردد ، میزان سرمایه اولیه برای شرکت های مذکور ۵۰ هزار یورو می باشد ، سهم های شرکت های سهامی می بایست وارد بازار بورس آلمان گردد .

زمان پروسه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

پروسه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مدت زیادی به طول نمی انجامد و پروسه ثبت شرکت در آلمان بین ۲ الی ۵ ماه نهایتا زمان خواهد برد ، در صورتی که سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا باشند و قصد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را داشته باشند مدت زمان پروسه مهاجرتی آنها بین ۵ تا ۹ ماه زمان خواهد برد .

افرادی که به دنبال اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری هستند بعد از سرمایه گذاری و ثبت شرکت به آنها اقامت یک ساله اعطا می گردد و بعد از آن اقامت یک ساله تبدیل به اقامت دو ساله و بعد دوباره اقامت دو ساله و بعد از ۵ سال تبدیل به اقامت دائم می گردد ، شرایط تمدید اقامت به فعال بودن شرکت و پرداخت مالیات و استخدام کارمند و شرایط دیگر می باشد .

نکاتی در باب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

دلایل متعددی برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که به صورت مختصر میتوان به دلایل چون شرایط امن سرمایه گذاری در آلمان ، شرایط مالیاتی بسیار مناسب در آلمان ، دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در پروسه های پر سود ، نیروهای کار فوق العاده در آلمان ، تولید کننده برتر در اتحادیه اروپا ، کیفیت زندگی در المان می توان اشاره نمود . سرمایه گذارانی که در کشور خود دارای بیزینس موفق هستند اجازه این را دارند که شعبه ای از بیزینس خود را در کشور المان راه اندازی نمایند و یا سرمایه گذاران می توانند شعبه هایی از یک بیزینس موفق در آلمان را که دارای سود دهی و در آمد می باشد خریداری نمائید .

یکی دیگز از راه های سرمایه گذاری در آلمان خرید ملک در آلمان می باشد که حداقل سرمایه برای خرید ملک در آلمان ۱۵۰ هزار یورو می باشد اما ذکر این نکته ضروری است که به صرف خرید ملک در آلمان نمی توان اقامت اقامت دائم المان را به دست آورد .

 

لینک مقاله پیشنهادی => « تحصیل در آلمان »

 

نتیجه گیری کلی در مورد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

این مقاله در باب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان توسط وکلای موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است که با مطالعه آن در می یابیم که یکی از راه های مهاجرت به آلمان اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد ، اما اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری تنها راه مهاجرت به آلمان محسوب نمی گردد و راه های به مراتب کم هزینه تر دیگری برای مهاجرت به آلمان وجود دارد من الجمله مهاجرت تحصیلی در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان و بلو کارت آلمان که طرفداران فراوانی دارد.

اما افرادی که قصد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را در سر دارند میتوانند از طریق ثبت شرکت در کشور اتریش یا اجازه اقامت قرمز سفید قرمز و یا اقامت خود حمایتی اتریش بهره مند شوند، اما در کل سرمایه گذاران می توانند برای دریافت مشاوره سرمایه گذاری با کمترین ریسک در اتحادیه اروپا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و در باب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان اطلاعات تکمیلی به دست آورند. شما می توانید تمام سوالات و تجربیات خود در مورد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید تا برای دیگران نیز مفید واقع شود. امیدوار است که مقاله اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

Rating: 4
14 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. پرنیا گفته:

  باسلام
  من در شرف گرفتن ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هستم و در نهایت میخوام اقامت دائم بگیرم
  سوالم اینه که آیا پدر و مادرم میتونن از طریق سرمایه گذاری اقامت آلمان رو بگیرن البته نه با ثبت شرکت بلکه با مشاغلی مثل سوپرمارکت یا فروشگاه پوشاک
  و این که آیا اقامت دائم من میتونه توی روند گرفتن ویزا از طریق سفارت بهشون کمک بکنه؟ به عبارت دیگه داشتن آشنای درجه۱ که شغل مناسب هم در المان داشته باشه براشون پوئن مثبت تلقی میشه یا تاثیری نداره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، باید شرایط به صورت کامل بررسی بشه، اگه سرمایه گذاری تاثیر مثبتی در اقتصاد داشته باشه قطعا میشه اقامت گرفت و وجود شما نیز تو پروسه پرونده عزیزان حتما تاثیر گذار هست. فقط همانطور که فرمودین باید وضعیت اقامت شما به صورت کامل مشخص باشه و شهروند خو گرفته ای باشید

   پاسخ
 2. رضا گفته:

  سلام شما می فرمایید با مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو ( شرکت مسولیت محدود ) می توان اقامت گرفت در کشور المان
  بعد زنگ زدم مشاوره شما می گن باید یک میلیارد تومن به بالا
  داشته باشید
  پس این ۲۵۰۰۰ یورو چی هست و یک میلیارد تومن چی هست ؟

  والا این ۲۵۰۰۰ یورو را ضربدر هر عددی کنم یک میلیارد
  تومان هم نمی شه .

  لطفا بیشتر توضیح دهید
  با تشکر

  پاسخ
 3. روح الله گفته:

  باسلام خدمت اقای دکتر ملک پور.جسارتا برای راه اندازی کارگاه تولید محصولات لبنی سنتی بصورت استریلیزه وبسته بندی شده ودارای مهر استاندارد ایران وبسیار با کیفیت وعالی وموفقیت تضمین شده که در ایران باهزینه ۷۰۰ میلیونی راه اندازی میشود در المان چقدر هزینه لازم است وپروسه اداریش چقدر طول میکشد ممنونم موفق وموید باشید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. Samira گفته:

  باسلام خدمت برادر عزیز آقای ملک پور
  بنده با ۲۷ سال سن و مدرک مربیگری ورزشی وحدودا ۶۰۰میلیون سرمایه به همراه همسرم که ۳۴ سال سن و ۲۰ سال سابقه در خصوص تولید و پخش نان های فانتزی وحجیم وتخصص در تعمیر دستگاه هاوفرهای فانتزی هستند.ومدرک تحصیلی ما هم دیپلم میباشد درضمن ما یک فرزند ۷ ساله هم داریم میخواستم بدونم با این شرایط بنده وبا این سرمایه امکان سرمایه گذاری و اقامت در یکی از کشورهای اروپایی یا کانادا رو داریم یا نه؟ با تشکر از شما و گروهتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید در ابتدا سرمایه خود را افزایش دهید سپس بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. بهار گفته:

  درود بر شما
  جناب دکتر ملک پور عزیز
  من چندبار پیام گذاشتم و سوالمو مطرح کردم اما هیچ پاسخی نگرفتم.
  در خصوص ویزای هنرمندان و دانشجویان به آلمان اطلاعاتی در اختیار بگذارید.
  من خانمی ۳۴ ساله ، مجرد دارای مدرک کارشناسی هنر و مدرس نگارگری و خوشنویسی هستم. از شرایط سخت و اسفناک ایران به ستوه آمده ام .خوشحال میشم کمکم کنید‌.
  لطفا در اسرع وقت پاسخ مرا بدهید.
  سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید بتوانید از طریق تحصیل و یا کار اقدام نمایید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید که برای اخذ ویزای تحصیلی باید دارای مدرک زبان نیز باشید همچنین رشته های هنری به راحتی امکان اخذ پذیرش و ویزا را نخواهند داشت که باید شرایط شما توسط کارشناسان کاملا بررسی گردد که برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. مجتبی گفته:

  سلام وعرض ادب،من یک شرونده ایرانی هستم من علاقه دارم برای ادامه زندگیم در المان یا اتریش بگذرونم ؛ایا با مبلغ ۱۰۰ میلیون چه سرمایه گزاری میتونم بکنم ،سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای سرمایه گذاری باید سرمایه خود را افزایش دهید چرا که با سرمایه ۱۰۰ میلیون امکان سرمایه گذاری وجود ندارد برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ