اقامت آمریکا و بررسی شرایط ، روشها و راههای اخذ آن

اقامت آمریکا، راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آن و قوانین اقامت آمریکا در سال ۲۰۲۰ از روش های مختلف در این مقاله مورد ارزیابی علمی قرار می گیرد. افرادی که قصد دارند با مهاجرت به آمریکا به اخذ اقامت و پاسپورت این کشور برسند ممکن است دارای سوالاتی باشند مانند اینکه راههای اخذ اقامت آمریکا کدام است؟ قوانین و شرایط اخذ اقامت آمریکا به چه صورت است؟ اخذ اقامت آمریکا از طریق کار یا تحصیل به چه صورت است؟ آیا امکان اخذ اقامت آمریکا از طریق خرید ملک وجود دارد؟ در این مقاله به این سوالات و نکات دیگر از جمله اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا ، شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج در آمریکا، هزینه های اقامت و زندگی در آمریکا و… به صورت دقیق پرداخته ایم. توصیه می شود شما عزیزان این مقاله را کامل مطالعه نمایید و برای اینکه به صورت تخصصی تر و کامل تر در خصوص شرایط اخذ اقامت و تابعیت آمریکا از روش های مختلف مطلع شوید با مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا تماس حاصل نمایید و به صورت کاملا جزئی تر و تخصصی مشاوره به روز حقوقی دریافت نمایید. در ادامه این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم:

اقامت آمریکا
 • اقامت آمریکا و شرایط عمومی آن
 • اقامت آمریکا از طریق کار
 • اقامت آمریکا از طریق تحصیل
 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت آمریکا از طریق ازدواج
 • اقامت آمریکا از طریق پناهندگی
 • اقامت آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت آمریکا و هزینه های زندگی در آمریکا
 • اقامت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا
 • اقامت آمریکا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت آمریکا و شرایط عمومی آن

اقامت آمریکا را در ابتدا از نظر شرایط عمومی آن مود بررسی قرار می دهیم. نیاز است که در خصوص این کشور اطلاعات اولیه و کلی داشته باشیم. کشور بزرگ ایالات متحده آمریکا که در قاره آمریکا وجود دارد دارای جمعیتی حدود ۳۲۷ میلیون نفر و مساحتی حدود ۸/۹ میلیون کیلومتر مربع است که از نظر مساحت به عنوان چهارمین کشور بزرگ دنیا شناخته می شود. این کشور از حدود ۵۰ ایالت بزرگ و کوچک تشکیل شده است که بزرگترین شهر آن نیز نیویورک می باشد. پایتخت کشور آمریکا شهر واشنگتن دی سی است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و واحد پول رسمی آن نیز دلار می باشد. کشور کانادا، کشور روسیه و کشور روسیه با آمریکا دارای مرز مشترک هستند.

نقشه آمریکا - مهاجرت به آمریکا - اقامت آمریکا - ویزای آمریکا - گرین کارت آمریکا - لاتاری آمریکا

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در کشور آمریکا و اقتصاد قوی که دارد افراد بسیاری همیشه می خواهند که به این کشور مهاجرت کرده و به اخذ اقامت یا گرین کارت آمریکا برسند. اما در حال حاضر شرایط ورود به آن برای ایرانیان به سادگی امکان پذیر نمی باشد و یک سری پیچیدگی های خاص خود را دارد. در ادامه به بررسی راههای اخذ اقامت آمریکا می پردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید :

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت آمریکا

راههای مهاجرت به آمریکا
معرفی و راهنمای اخذ انواع ویزای های آمریکا

اقامت آمریکا از طریق کار

یکی از راههای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور ، اخذ ویزای کاری است. ویزاهای کاری آمریکا تحت عنوان ویزای H1، ویزای H1B، ویزای EB3، ویزای J1، ویزای P می باشد که برای هر کدام افراد باید شرایط خاصی را دارا باشند. افرادی می توانند ویزای H1 را درخواست دهند که حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مورد نیاز این کشور با سابقه کاری مرتبط داشته باشند و در آن رشته تخصص و مهارت لازمه را داشته باشند. ویزای H1B نیز چنین شرایطی را دارد با این تفاوت که در این نوع ویزا متقاضیان می توانند اقامت دائم یا گرین کارت ایالات متحده آمریکا را نیز درخواست نمایند.

از جمله مزایای ویزای کاری H1b

 • فرد مهاجر با آرامش خاطر مهاجرت میکند و در بدو ورود وضعیت کار وی مشخص است.
 • این نوع ویزا ۳ ساله است و بعد از ۳سال قابل تمدید است. کارفرما در این مدت می تواند برای کارمند خود در خواست گرین کارت بدهد. اما اگر در ۳ سال دوم اقامت درخواست گرین کارت نداشته باشد، فرد باید خاک آمریکا را ترک نماید و دوباره درخواست ویزای کار نماید.

( به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان « شرایط اخذ ویزای کاری H1B‌ آمریکا » رجوع بفرمایید ).

افرادی که فاقد مدرک آکادمیک باشند می توانند به عنوان کارگر ماهر درخواست EB3 نمایند و مهاجرت کاری به آمریکا داشته باشند. در واقع این نوع ویزا برای افراد غیرمتخصص است و برای مشاغلی به کار می رود که کشور آمریکا به آن نیازمند است مانند حرفه هایی که زیرمجموعه اسکیل ورکر می باشند.

افرادی نیز که از طرف مراکز علمی و آموزشی برای انجام امورات علمی و پژوهشی یک دعوتنامه داشته باشند می توانند ویزای J1 را درخواست دهند و زمانی که با این نوع ویزا ورود کردند پس از اتمام امورات تحقیقاتی خود کاریابی انجام دهند و تا ۷ سال این ویزا را تمدید نمایند. ویزاهای گروه P نیز برای افراد هنرمند و ورزشکار و خانواده های آن ها صادر می گردد. در صورت کلی افرادی که با داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خاصی از این کشور درخواست ویزای کاری می دهند از شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزا و اقامت کاری برخوردار می باشند و می توانند اقامت دائم دریافت و پس از گذشت ۳۰ ماه از اقامت دائم خود می توانند درخواست پاسپورت آمریکا را بدهند. اما در حال حاضر اخذ پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی در آمریکا برای ایرانیان امری راحت و میسر نمی باشد.

نمودار زیر بیانگر نرخ بیکاری در این کشور از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۸ می باشد:

در نمودار زیر نیز جدید ترین نرخ بیکاری در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۹ را مشاهده می فرمایید که در بازه بین ۳٫۵ تا ۴ درصد در نوسان بوده است. با توجه به جمعیت این کشور نرخ بیکاری مساعد به نظر می رسد و متقاضیان خارجی می توانند به پیدا کردن کار در آمریکا امیدوار باشند :

نمودار نرخ بیکاری آمریکا در سال 2019

مهاجرت از طریق استخدام در آمریکا
ویزای کاری و مهاجرت کاری به آمریکا

کار در آمریکا - مهاجرت کاری به آمریکا - انواع ویزاهای کاری آمریکا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اروپا یا آمریکا

مقاله مرتبط

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

اقامت آمریکا از طریق تحصیل

افرادی که می خواهند اقامت آمریکا را از طریق تحصیل به دست آورند می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی یعنی در لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا دریافت کنند. آمریکا از بهترین و پیشرفته ترین نظام آموزشی دنیا برخوردار است و در دنیا برای تحصیل در مدارس و دانشگاه ها حرف اول را می زند. ویزای تحصیلی F1 از معروفترین ویزاهای تحصیلی برای این کشور می باشد. پس از آن ویزای M1 و ویزای B1، ویزای J1 به عنوان سایر ویزاهای تحصیلی یا دانشجویی کشور آمریکا محسوب می گردند. تحصیل در مقطع دبستان در آمریکا معمولا از سن ۷ سالگی آغاز می شود. پس از آن دوره متوسطه می باشد که از مقطع هفتم تا دوازدهم را شامل می شود. مدارس متوسطه آمریکا پس از اتمام تحصیلات دانش آموزان مدرک دیپلم را به آن ها ارائه می نمایند.

مانند قاطبه کشورها دانشگاه های ایالات متحده نیز هم دولتی و هم خصوصی می باشند. نکته ای که وجود دارد این است که تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آمریکا مستلزم پرداخت شهریه می باشد که البته این مبالغ در دانشگاه های دولتی کمتر است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار در سال و هزینه تحصیل در دانشگاه ها خصوصی حدود ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال می باشد. در برخی از دانشگاه های این کشور می توان یک سری از بورسیه های تحصیلی را درخواست داد.

شایان ذکر است که تحصیل و اقامت تحصیلی در آمریکا به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت آمریکا نمی گردد، بلکه از طریق تحصیل می توان به این کشور ورود کرد و پس از پایان تحصیل با رعایت شرایطی پس از چند سال به اقامت دائم ایالات متحده و سپس شهروندی یا تابعیت آن دست یافت. بدین منظور دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اگر بتوانند کار پیدا کنند می توانند اقامت کاری درخواست دهند و با پرداخت مالیات پس از چند سال می توانند اقامت دائم آمریکا را نیز به دست آورند. اما شرایط ورود به دانشگاه های آمریکا همیشه راحت نبوده و یک سری مدارک مراحل و مدارک خاص مانند GRE، GMAT ، مدرک زبان آیلتس یا تافل و… باید ارائه گردد.

همانطور که گفته شد، آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد. به همین دلیل اقامت آمریکا از طریق تحصیل طرفداران زیادی دارد.اعتبار مدارک تحصیلی آمریکا بالا بوده و مدرک تحصیلی آمریکا در تمامی مقاطع و مدارس ،کالج ها و دانشگاه ها مورد قبول می باشد.

اقامت در آمریکا و مدت زمان دوره های تحصیلی در آمریکا:

 • دوره ابتدایی۶سال
 • دوره متوسطه ۷ سال
 • کارشناسی۴سال
 • کارشناسی ارشد۲ سال
 • مقطع دکترا ۳ تا ۶سال

جهت اطلاع از مقاطع مختلف تحصیل در آمریکا میتوانید به مقاله مرتبط در این زمینه رجوع کنید که جهت دسترسی سریع شما، لینک آن در زیر قرار گرفته است.

اقامت آمریکا و انواع دانشگاه های آن :

دانشگاه ها در آمریکا به ۲ دسته تقسیم می شوند:

 • ایالتی (STATE SCHOOL)
 • خصوصی(PRIVATE SCHOOL)

دانشگاه های ایالتی آمریکا شهریه کمتری دارند. ظرفیت دانشگاه عموماًبه علت در خواست بالای دانشجویان کم می باشد.

دانشگاه های خصوصی دارای شهریه بالاتر و امکان پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه ها بالاتر خواهد بود.

همچنین دانشگاه ها از جهات دیگری نیز دسته بندی می شوند:

 • دانشگاهی که در کنار تدریس مطالب، مکانی برای پژوهش و تحقیق دانشجویان دکتری باشد.
 • دانشگاه هایی که تنها مکانی برای مطالب درسی هستند و مقطع دکتری و حتی کارشناسی ارشد در آنجا وجود نخواهد داشت.

اقامت آمریکا از طریق تحصیل و انواع ویزاهای تحصیلی :

 • ویزای تحصیلی F1
 • ویزای تحصیلی B1
 • ویزای تحصیلی M1
 • ویزای تحصیلی J1

ویزای تحصیلی F1:

یکی از معروف ترین ویزاهای تحصیلی است. این نوع ویزا برای ورود به دانشگاه ها و کالج ها می باشد. اگر دانشجو متاهل باشد و یا فرزند زیر ۲۱ سال داشته باشد میتواند برای آنها ویزای F2 درخواست نماید.

ویزای تحصیلی B1:

در ابین نوع ویزا، دوره تحصیل ۶ ماهه می باشد و همراه نمی تواند با دانشجو مهاجرت کند.

ویزای تحصیلی M1:

این نوع ویزا تنها تفاوتش با سایر ویزاهای تحصیلی این است که برای رشته های فنی و حرفه ای صادر می شود. فرد می تواند برای همسر و فرزند زیر ۲۱سال خود درخواست ویزای M2  دهد.

ویزای تحصیلی J1:

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی معروف است و مختص دانشجویانی است که برای تحقیق و یا تدریس به آمریکا مهاجرت می نمایند. مدت ویزا بسته به مدت زمان فرصت مطالعاتی متغیر است. اما به طور متوسط دانشجو پس از ۲سال از خاک آمریکا باید خارج شود و مجدداً جهت اخذ ویزا اقدام نماید. برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال، امکان درخواست ویزای J1 وجود دارد.

نکته حائزاهمیت این است که در تمامی روش های گفته شده دانشجو باید تمکن مالی خود را به دولت آمریکا ثابت نماید و نکته بسیار مهم دیگر این است که قبل از ورود دانشجویان به دانشگاهٍ باید در آزمون هایی که توسط آموزش و پرورش آمریکا تعیین شده است قبول شوند.

ای آزمون ها عبارتند از:

 • آزمون SAT
 • آزمون GRE
 • آزمون Gmat
 • آزمون Lsat
 • آزمون Mcat

آزمون SAT:

این آزمون برای دانشجویانی است که قصد شرکت در مقطغ لیسانس دارند ،که پیش از ورود به مقطع لیسانس باید آن را پاس کنند.این ازمون دانشجویان را در زمینه های انگلیسی ،ریاضی،خواندن،علوم مورد بررسی قرار میدهد.که نمره آن نشان دهنده آمادگی دانشجو برای وارد شدن به کالج و دانشگاه است.

آزمون GRE:

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته های مهندسی دارند باید بتوانند در این آزمون نمره قبولی بگیرند که جهت سنجش مهارت های زبانی ،تفکر انتقادی، نوشتار تحلیلی و استدلال کمی دانشجویان تهیه شده است.

آزمون Gmat:

این آزمون برای رشته های مدیریتی از جمله رشته MBA تهیه شده است.

آزمون Lsat:

این آزمون مختص دانشجویان حقوق است و ۴ بار در سال انجام می شود.

آزمون Mcat:

این آزمون برای دانشجویان پزشکی می باشد که توسط انجمن کالج ها و دانشگاه های پزشکی آمریکا برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف :

حهت کسب اطلاع از مدارک موردنیاز برای مقاطع مختلف می توانید به مفاله تحصیل در آمریکا رجوع کنید. برای مثال مدارک مورد نیاز برای مقطع لیسانس شامل موارد زیر می باشد:

 • ریز نمرات ۲ تا ۳ سال اخیر دوره دبیرستان
 • نمره آزمون زبان انگلیسی
 • توصیه نامه برای ادامه تحصیلات

اقامت آمریکا از طریق بورسیه های تحصیلی آمریکا :

اقامت آمریکا از طریق تحصیل و اخذ بورسیه یکی دیگر از مسائل مهم برای دانشجویان می باشد. بورسیه تحصیلی آمریکا کار آسانی نیست و نیازمند تلاش و صبوری می باشد. به خصوص در مقطع لیسانس کار دشوارتری می باشد.

انواع بورسیه های تحصیلی:

 • بورس تحصیلی AU: بورس ۶ تا ۲۵ هزار دلاری برای دانشگاه است.
 •  بورس تحصیلی آمریکا در کالج Amhrest که کمک هزینه دانشجویی به دانشجویان می دهد.
 • بورس تحصیلی آمریکا در کالج  Berea College Scholarship که ۱۰۰% هزینه را می دهد.
 • بورس تحصیلی آمریکا در دانشگاه کلارک
 • بورس تحصیلی آمریکا در کالج کلمبیا
 • بورس تحصیلی آمریکا در مرکز غرب
 • بورس تحصیلی آمریکا در کالج اموری

در جدول زیر می توانید ۱۰ دانشگاه برتر کشور آمریکا در سال ۲۰۲۰ را به همراه رنکینگ بین المللی و داخلی مشاهده نمایید :

رنکینگ داخلی

رنکینگ جهانی

نام دانشگاه

۱ ۱ دانشگاه ماساچوست (MIT)
۲ ۲ دانشگاه استنفورد
۳ ۳ دانشگاه هارودارد
۴ ۵ موسسه تکنولوژی کالیفورنیا (Caltech)
۵ ۱۰ دانشگاه شیکاگو
۶ ۱۳ دانشگاه پرینستون
۷ ۱۴ دانشگاه کورنل
۸ ۱۵ دانشگاه پنسیلوانیا
۹ ۱۷ دانشگاه Yale
۱۰ =۱۸ دانشگاه کلمبیا

تحصیل در هر یک از دانشگاههای فوق شرایط خاص خود را دارد که در بین ایرانیان تحصیل در هاروارد محبوبیت بیشتری را داراست. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان «‌ تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا » از همین وبسایت رجوع بفرمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا
تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور
شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

برخی از افراد ممکن است از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ اقامت آمریکا را داشته باشند. این روش از مهاجرت با ویزاهای مختلفی می تواند انجام گیرد. معروفترین آن ها ویزای EB5 است که افراد می توانند با مبلغ ۵۰۰ هزار دلار و یا ۱ میلیون دلار در آمریکا یک بیزنس در مناطق محروم و دورافتاده ی آن راه اندازی کنند و حداقل ۱۰ نفر آمریکایی را استخدام نمایند. یک نوع دیگر از ویزای سرمایه گذاری به نام ویزای E2 وجود دارد که افراد با مبلغ ۳۰۰ هزار دلار می توانند یک سری مشاغل و کسب و کارهای آماده را در این کشور خریداری نمایند و با نصف این مبلغ شروع به کسب و کار خود در این مشاغل نمایند. در ویزاهای مذکور ریسک بالایی وجود دارد و به طور قطع و یقین در زمره سرمایه گذاری های مطمعن و امن قرار نمی گیرد، مخصوصا برای ایرانیان در حال حاضر ویزاهای سرمایه گذاری کشور آمریکا بسته شده است. اما در صورت کلی بر اساس قانون کشور آمریکا افرادی که از این روش ها به این کشور مهاجرت می کنند می توانند اقامت و گرین کارت آمریکا را نیز به دست بیاورند.

در نمودار زیر می توانید نرخ مصادره اموال یا سلب مالکیت سرمایه گذاران خارجی برای کشور آمریکا را مشاهده نمایید. در واقع نرخ مصادره اموال یک کشور نشان دهنده میزان ریسک و همچنین میزان امنیت سرمایه گذاری در آن کشور است. شاخص نرخ مصادره اموال یا Expropriation Risk در بازه عددی ۱ تا ۷ تعریف می شود که هر چه میزان آن کمتر باشد، ریسک سرمایه گذاری در آن کشور پایین و امنیت آن بالاست. در نمودار زیر می توانید مشاهده کنید که نرخ مصادره اموال برای کشور آمریکا برابر با ۱ است که نشانگر مینیمم ریسک سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی می باشد :

نمودار نرخ مصادره اموال در کشور آمریکا

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از چند روش مهاجرتی و اخذ اقامت آمریکا می باشد. البته شایان ذکر است که اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش های مهاجرتی می باشد. اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری نیازمند سرمایه بسیار زیادی می باشد. یکی از محسنات آمریکا این است که شما می توانید در چند طبقه بندی متفاوت از لحاظ حقوقی سرمایه گذاری کنید.

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به چند روش صورت میگیرد:

 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش EB5
 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش E2
 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش EB3

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش EB5

یکی از بهترین روش های اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 است که این روش به صورت های زیر انجام پذیر است:

 • سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری: این نوع سرمایه گذاری که باید به تائید USCIS برسد شامل استخدام تمام وقت ۱۰ شخص آمریکائی است که می توانند کارمند مستقیم و یا غیر مستقیم باشند و مدیریت شرکت لازم به مدیریت فعال نمی باشد. این نوع سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا می شود.
 • سرمایه گذاری یک میلیون دلاری: از شرایط این نوع سرمایه گذاری می توان به استخدام تمام وقت ده شخص آمریکائی و مدیریت فعالانه یک کمپانی که با قوانین روز آمریکا مطابقت دارد، اشاره کرد. این نوع سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا می شود.
 • سرمایه گذاری دویست هزار دلاری: در این نوع سرمایه گذاری امکان اخذ گرین کارت نمی باشد.

ویژگی های سرمایه گذاری از روش EB5:

 • گرفتن اقامت دائم در طول مدت هشت تا دوازده ماه
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به مدارک تحصیلی بالا و عالی
 • عدم نیاز به داشتن سابقه مدیریت
 • بازگشت پول و سود آن بعد از گذشت پنج سال

سرمایه گذاری EB5 و مراحل ثبت نام:

 • انتخاب شغل با ریسک بسیار کم اما با سود بالا
 • پرداخت کردن ۵۰۰ هزار دلار برای همان شغل
 • ایجاد یک پرونده برای سرمایه گذاری
 • انجام آزمایشات پزشکی لازم
 • مصاحبه و همچنین دریافت اقامت کوتاه مدت آمریکا
 • انتخاب شهر مورد نظر برای زندگی
 • دریافت گرین کارت بعد از ۲ سال
 • برگشت ۵۰۰ هزار دلار با سود پس از گذشت ۵ سال
 • در خواست پاسپورت یا تابعیت پس از گذشت ۵ سال

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش E2:

E2 یا خرید شغل های موجود در آمریکا یکی از روش های بسیار سریع برای گرفتن اقامت موقت آمریکا می باشد. البته این اقامت را می توان به اقامت بلند مدت تبدیل کرد. در این روش شخص متقاضی با خرید شغلی در آمریکا ظرف مدت ۲ تا ۴ ماه برای خود و خانوده اش ویزای کوتاه مدت آمریکا دریافت می کند.

از ویژگی های این ویزا به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • قابل تمدید بودن ویزا تا هنگامی که شخص مشغول به کار است.
 • قابل تبدیل بودن ویزای E2 به اقامت دائم
 • سریع ترین روش برای اخذ اقامت موقت
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی عالی
 • شرایط سنی نامحدود
 • عدم نیاز به مدرک ایلتس
 • دریافت اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال
 • ارزان ترین روش سرمایه گذاری

شرایط لازم برای اخد ویزای E2 موارد زیر می باشد:

 • سیصد هزار دلار دارایی
 • شخص باید مبلغ یکصد و پنجاه هزار دلار در کارهای واجد شرایط سرمایه گذاری کند.

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش EB3

از ویژگی های این روش می توان به سادگی آن اشاره کرد. در این روش متقاضی می تواند برای خود و خانواده اش (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) اقامت دائم بگیرد. این روش نسبت به روش های گفته شده جدیدتر می باشد و تنها نیازمند یک پیشنهاد کاری از سمت شرکت های قانونی است. از دیگر ویژگی های آن، می توان به عدم نیاز آن به مدرک انگلیسی مانند تافل یا ایلتس اشاره کرد.  همان طور که گفته شد تنها شرط و مهم ترین شرط این نوع روش، داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی کار فرمای آمریکایی است که باید معتبر باشد.

مراحل اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB3:

 • تهیه و ارسال مدارک پرونده به وزارت کار در آمریکا
 • اخذ شماره پرونده از وزارت کار در آمریکا
 • اخذ مجوز کار یا labor certificate
 • صادر کردن نامه وقت مصاحبه
 • مصاحبه و دریافت گرین کارت
 • ورود به کشور آمریکا
 • کار کردن برای کار فرمای خود

مزایای اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به روش EB3:

 • نیازمند سرمایه گذاری و دارائی نمی باشد.
 • احتمال قبول شدن از سمت اداره کار آمریکا بالا می باشد.
 • داشتن شغل با درآمد مکفی قبل از ورود به آمریکا
 • شرایط سنی نامحدود
 •  عدم نیاز به مدرک زبان
 • امکان دریافت پاسپورت برای متقاضی و خانواده (فرزندان زیر ۲۱ سال)

لینک مقاله پیشنهادی

اگر می خواهید بدانید که چه روشهایی برای سرمایه گذاری در آمریکا وجود دارد و کدامیک از آنها به اقامت این کشور منجر می گردد مطالعه مقاله زیر را توصیه می نماییم :

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا ـ‌ تابعیت و پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا – ۲

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا – ۱

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد

شاید بتوان گفت که از جمله بهترین روش های اخذ اقامت آمریکا ، تولد با به دنیا آمدن در این کشور می باشد. اگر بخواهیم این روش را از نظر حقوق بین الملل مورد بررسی قرار دهیم به این صورت است که در نظام حقوق بین الملل کشورها یا از سیستم خاک پیروی می کنند و یا از سیستم خون. بیش از ۹۰ درصد از کشورهای دنیا تابع نظام خون هستند و تنها تعداد معدودی نیز از نظام خاک تبعیت می کنند. کشورهایی مانند ایران که از سیستم خون پیروی می کنند، هر فرزندی که از پدر و مادر ایرانی در هر کشوری متولد شود تابع تابعیت یا شهروندی پدر و مادر خود یعنی ایرانی خواهد بود. اما کشورهایی مانند آمریکا که تحت تابعیت نظام خاک هستند به هر فرزندی که در خاک این کشور متولد شوند صرف نظر از تابعیت والدین او اقامت آمریکا و همچنین تابعیت و پاسپورت این کشور اعطا می شود. نکته ای که لازم است ذکر شود این است که این اقامت و تابعیت آثاری برای والدین آن فرزند نخواهد داشت و اقامت او از همان ابتدا به والدینش تسری پیدا نمی کند. در واقع هر چند فرزند متولد شده در خاک آمریکا در صورت طی مراحل قانونی، شهروند آمریکا محسوب می شود، تا فرزند به سن ۲۱ سال نرسد این مسئله هیچ سودی برای دریافت اقامت آمریکا و اخذ تابعیت برای والدین ندارد. البته کسی که از پدر و مادر آمریکایی نیز متولد شود قطعا آمریکایی محسوب می شود. دقیق تر بخواهیم بیان کنیم به این صورت است که شخص در دو حالت می تواند اقامت این کشور را داشته باشد یا اینکه در خاک آمریکا متولد شده باشد حتی اگر والدینش آمریکایی نباشند و یا اینکه از پدر یا مادر آمریکایی به دنیا آمده باشد.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

کشورهایی که از اصل خاک پیروی می کنند عبارت اند از: آمریکا، کانادا، آرژانتین، پرتغال، شیلی، برزیل، کلمبیا، کاستاریکا، جامائیکا، مکزیک، پاناما، پاکستان، پاراگوئه، پرو، اوروگوئه، بولیوی، گواتمالا … .

فایل صوتی آقای ملک پور در مورد قواعد تولد

اخذ تابعیت کشور آمریکا از طریق تولد

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

ممکن است برخی از افراد به اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج نیز فکر کنند. افرادی که می خواهند از این روش اقدام کنند می توانند با دو نوع همان ویزا نامزدی ( ویزایی موسوم به K1 ) و یا با ویزای ازدواج اقدام نمایند. این دو ویزا یک سری تفاوت ها با هم دارند که در ادامه آن ها را بیان می کنیم. در ویزای k1 شخص درخواست دهنده باید بیشتر از سن ۲۱ سال باشد و با شخص آمریکایی دارای یک دین واحد باشد و قصد جدی ازدواج داشته باشد و با مدارک و مستندات خاصی هدف خود را به اثبات برساند و نشان دهند که قبلا حداقل برای یک بار با همدیگر دیدار داشته اند. پس از دریافت این ویزا به مدت ۹۰ روز باید در این کشور ازدواج خود را به ثبت برسانند. پروسه این ویزا بین ۳ ماه تا ۱۵ ماه طول می کشد. اما در ویزای ازدواج به این صورت است که حتما بیشتر از ۱ سال از رابطه آن ها گذشته باشد و همانند ویزای نامزدی باید رابطه و قصد ازدواج خود را به اثبات برسانند. اما تفاوتی که با ویزای نامزدی دارد این است که پروسه ویزای ازدواج بر خلاف ویزای نامزدی حدود ۱ سال تا ۴ سال طول می کشد. اما زمانی که ورود کردند می توانند ظرف مدت ۳ ماه برای اقامت آمریکا درخواست دهند.

ازدواج در خارج از کشور ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج با اتباع خارجی

اقامت آمریکا از طریق ازدواج یکی از راه های مهاجرتی می باشد .مهاجرت از طریق ازدواج نیز دارای مراحل، ویزاها و شرایط خاص خود می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. برای اخذ اقامت و دریافت تابعیت آمریکا از طریق ازدواج باید یکی از طرفین اقامت و یا تابعیت آمریکا را داشته باشند. در این صورت به ۳ طریق می توانند ازدواج کنند و فرد غیر آمریکائی اقامت یا تابعیت آمریکا را بگیرد.

الف) شخص آمریکائی به کشور همسر خود برود و در انجا ازدواج قانونی داشته باشند که بلند ترین و طولانی ترین راه برای اقامت آمریکا و اخذ تابعیت برای همسر می باشد.

ب) هر دو به کشور دیگری رفته و در آنجا ازدواج کنند. که در این شرایط هر دو شخص باید مدارک خود شامل؛ سند ازدواج، شناسنامه و تاییدیه ازدواج را در کشور خود گرفته و مراحل آن را طی کنند.

ج) فرد غیر آمریکایی به کشور آمریکا رفته و در کشور آمریکا ازدواج کنند که این راه بهترین و راحت ترین راه ممکن است زیرا نیاز به تاییدیه شهرداری نمی باشد و حتی نیاز به خروج همسر (غیر آمریکایی)نمی باشد و تنها نیاز به الحاق ویزا می باشد.

اقامت آمریکا از طریق ازدواج و انواع آن:

 • ویزای نامزدی K1
 • ویزای ازدواج

ویزای نامزدی K1:

مدت زمان این ویزا در حدود ۳ ماه تا یکسال و نیم طول می کشد. این نوع ویزا مخصوص یک شهروند آمریکاست که بخواهد با نامزد خود و یا دوست (دختر یا پسر) خود ازدواج کند یا آشنا شود. این ازدواج باید مطابق با قوانین آمریکا باشد. بطور مثال : هر دو مجرد بوده و به سن قانونی رسیده باشند. این نوع ویزا، ویزای غیر مهاجرتی و البته موقتی می باشد. و بعد از ازدواج اخذ اقامت آمریکا و یا تابعیت آن صورت می گیرد.

نکات بسیار مهم در مورد ویزای K1:

 • فرد غیر آمریکایی باید به کشور آمریکا سفر کند.
 • باید ظرف مدت ۹۰ روز بعد از ورود شخص،ازدواج حاصل شود.
 • قابل تمدید نبودن ویزای K1.
 • دو سال قبل از درخواست ویزا، یک مرتبه حداقل یکدیگر را ملاقات کرده باشند.
 • اگر فرد غیر آمریکایی دارای فرزند زیر ۲۱ سال باشد می تواند همراه با والد خود به آمریکا مهاجرت نماید که در آن صورت به آن ویزای K2 تعلق می گیرد.

اخذ اقامت آمریکا از طریق ویزای K1 و مراحل آن:

 • تشکیل دادن پرونده در USCIS که در حدود ۲ هفته به طول می انجامد.
 • پس از آن بین ۵ تا ۶ ماه برای تایید شدن مدارک زمان لازم است.
 • فرستاده شدن مدارک به NVC.
 • تعیین وقت سفارت و همراه داشتن مدارک هنگام مصاحبه حضوری.
 • دریافت کارت واکسیناسیون بین المللی
 • برگزاری مصاحبه حضوری
 • دریافت ویزا

ویزای ازدواج:

در ویزای ازدواج در مقایسه با ویزای نامزدی، در همان ابتدای راه به فرد غیر آمریکایی گرین کارت و یا تابعیت داده می شود.

مدت زمان اخذ ویزای ازدواج در حدود ۱ تا ۲ سال می باشد و حتی در بعضی از مواقع ۳ تا ۴ سال طول می کشد.

مراحل اخذ ویزای ازدواج در مقایسه با ویزای نامزدی این است که بعد از ارسال پرونده، مبلغ ۳۰۰ دلار گرفته می شود و پرونده تا زمان نتیجه به سفارت ارسال می شود.

مدارک مورد نیاز:

 • چند عکس مختلف در مکان های متفاوت.
 • در صورتی که زمان زیادی از آشناییشان نمیگذرد باید حداقل یک مسافرت مشترک داشته باشند.
 • زمانی که اقدام به ویزا می کنند حداقل ۱سال از ارتباطشان با یکدیگر گذشته باشد که ثابت شود واقعاً در یک رابطه احساسی هستند.

فایل صوتی آقای ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور آمریکا

اقامت آمریکا از طریق پناهندگی

گاهی ممکن است افراد در پی اخذ اقامت آمریکا از طریق پناهندگی باشند؛ اما موسسه مشاوره ای MIE در خصوص پناهندگی هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد و این قسمت از مقاله صرفا برای اطلاعات شما عزیزان از خطرات و معایب پناهندگی ارائه می گردد. پناهندگی برای افرادی است که به خاطر مسائل مذهبی، سیاسی، نژادی، دینی و… در کشور خود مورد تعقیب باشند و بیم آزار و اذیت و شکنجه را داشته باشند. این افراد می توانند در کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند درخواست پناهندگی دهند. کشور آمریکا نیز عضو کنوانسیون ژنو می باشد و پناهنده ها را می پذیرد. اما این روش فوق العاده پر پیچ و خم و دارای مراحل سختی است که افراد را از اهداف و رویاهایی که برای خود تصور می کنند دور می نماید و برای آن ها ناامیدی ایجاد می کند. به این دلیل که باید از سخت ترین راه ها و با قاچاقچان انسان خود را به آمریکا برسانند و در کمپ های بسیار نا مطمئن و ناجور با افراد مختلف و از نژادهای مختلف زندگی می کنند و با مسائل مختلف مواجه می شوند و در نهایت ممکن است با کیس و موضوع این اشخاص موافقت نشود و شخص با ناامیدی تمام از آمریکا اخراج یا اصطلاحا دیپورت شده به کشور ثالث منتقل گردد. مراحل پناهندگی به این صورت است که پس از اینکه شخص پناهجو به خاک این کشور وارد شد یک برگه عبور دریافت می کند و پس از آن در کمپ ها اسکان می یابد و یک برگه ای را با نام پاسپورت آبی دریافت می کند. بعد از اینکه با درخواست او موافقت شود می تواند پاسپورت سفید از دولت دریافت کند. از دیگر معایب پناهندگی این است که پناهندگان تا ۳ سال اجازه کار در این کشور را ندارند و به مدت ۵ سال نمی توانند از این کشور خروج نمایند.

پناهندگی به خارج از کشور

پناهندگی شیوه­ای از مهاجرت می­ باشد که فرد با ارائه مدارکی دال بر این که در کشور خود از نظر جانی، مالی و روانی در امنیت نیست، اقدام به اخذ تابعیت کشور مقصد می ­نماید. به­طور کلی طبق کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو یا پروتکل ۱۹۶۷ آن، پناهنده به فردی اطلاق می­شود که به دلایل نژادی، طرز تفکر و دیدگاه، مذهب و عقیده و یا هر مورد دیگری امکان زندگی در کشور خود را ندارد و ترس از آزار و اذیت و عدم امنیت، زندان و یا حتی مرگ، او را مجبور به ترک وطن کرده است. بدین سبب کشور پناه­دهنده موظف است حداقل امکانات زندگی را برای شخص پناه­جو تأمین نماید که این خود هزینه­های هنگفتی را به کشور پناه­دهنده تحمیل می­نماید. به­همین دلیل اغلب کشورها از پذیرفتن پناه­جویان سرباز می­زنند یا قوانین سختی جهت پذیرش آن­ها لحاظ می­نمایند. در صورتی­که خلاف مورد ذکر شده در پرونده فرد بر دولت محرز شود، علاوه بر برگرداندن فرد، از مهاجرت وی به اتحادیه اروپا با سایر روش­ها نیز، تا سال­ها ممانعت به عمل می­آید. لازم است دوستان گرامی از مضرات اقدام به این شیوه­ آگاهی یابند و انتخاب شیوه­ های مهاجرت درست و مطمئن بر سایر مسیرهای قانونی مهاجرت، تمرکز کنند تا عزت انسانی مورد لطمه قرار نگیرد و بعلاوه راه برای افراد نیازمند اضطراری پناهندگی هموارتر گردد.

اقامت آمریکا از طریق پناهندگی و مراحل آن:

 • شخص به مدت یکسال بعد از ورود به کشور آمریکا فرصت دارد درخواست پناهندگی دهد. در این زمان شخص به علت تحویل مدارک و نداشتن پاسپورت، برگه ای با عنوان “تراول پس” دریافت میکند تا امکان انجام کارهای اولیه خود را در کشور آمریکا داشته باشد.
 • تحقیق و بازرسی مدارک شخص پناهنده توسط نمایندگان اداره مهاجرت.
 • پس از قبولی مدارک شخص پناهنده، شخص پناهجو باید در کمپ هایی که توسط خود دولت انتخاب شده است سکونت یابد و یا اگر تمکن مالی داشته باشد می تواند در خانه هایی در شهر که باز هم توسط خود دولت انتخاب شده است سکونت یابد. در این زمان به شخص پناهنده “بلو پس(Blue passport)” داده می شود.
 • در صورتی که مدارک توسط نمایندگان اداره مهاجرت تایید شود و پناهندگی آن مورد قبول قرار بگیرد به پناهنده “وایت پس(white passport)” داده می شود.
 • شخص پناهنده به مدت ۳ سال حق کار کردن آمریکا ندارد و به مدت ۵ سال نیز حق خارج شدن از کشور را ندارد.

اقامت آمریکااز طریق پناهندگی و مشکلات آن:

یکی از مشکلات پناهندگان یافتن شغل می باشد. از دیگر مشکلاتی که می توان به آن اشاره کرد مشکلات روحی، اجتماعی و هویتی می باشد. یکی از بارز ترین مشکلات در امر اقامت آمریکا ازطریق پناهندگی در روزهای اول و مشکلات اقامت در کمپ می باشد.کمپ به مکانی گفته می شود که معمولا به شکل شهرک به دور از شهر ساخته شده است که در آن خانه ها به صورت مشترک استفاده می شوند. به طور مثال در یک خانه به ابعاد کوچک ۵۰ متر، شما ممکن است شاهد زندگی سه خانواده به صورت همزمان در کنار یکدیگر باشید. همین مسأله مشکلات بسیاری برای اشخاص به بار می آورد.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور راجع به پناهندگی – بخش دوم

فایل تصویری مؤسسه ملک پور راجع به پناهندگی – بخش اول

پناهندگی
مشکلات پناهندگی

اقامت آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقات آمریکا برای افراد هنرمند و ورزشکار و افرادی که در سطح بین المللی صاحب نام و آوازه هستند می تواند اعطا شود. این افراد باید دارای شرایط بسیار ویژه و منحصر به فردی باشند که بتوانند ویزایی را تحت عنوان ویزاهای P دریافت کنند و بتوانند به این کشور مهاجرت نمایند. از جمله شرایط اولیه این است که در سطح کشوری و جهانی نام آور و شناخته شده و مصاحبه های بین المللی و جهانی داشته باشند و در رسانه های ملی و بین المللی از آن ها یاد شده باشد. خواننده گرامی! مقاله پیش رو با زحمات فراوان و تلاش های بی وقفه تیم MIE به نتیجه رسیده و در بستر وبسایت رسمی این موسسه به نظر شما بزرگواران رسیده است ؛ لذا هر گونه کپی برداری و انتشار مطالب موجود در آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و شامل پیگرد قانونی می باشد.

اقامت آمریکا و هزینه های زندگی در آمریکا

اولین و مهم ترین نکته ای که در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا مهم است مخارج و هزینه های زندگی در این کشور است. قطعا هزینه های زندگی در این کشور ارزان نمی باشد و افراد باید از پشتوانه مالی خوبی برای زندگی در این کشور برخوردار باشند. البته قطعا این هزینه ها در شهرها و ایالت های مختلف این کشور متفاوت می باشد. در جدول زیر به بررسی هزینه های اولیه در این کشور می پردازیم.

هزینه ها به دلار آمریکا

مایحتاج اولیه زندگی

۱۵,۰۰ دلار ۱ وعده غذا در رستوران ارزان قیمت
۵۰٫۰۰ دلار ۱ وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسظ
 ۰٫۸۲ دلار ۱ لیتر شیر
۲٫۶۲  دلار  ۵۰۰ گرم نان سفید محلی
 ۳٫۸۷ دلار ۱ کیلوگرم برنج سفید
۲٫۲۷   دلار ۱۲ عدد تخم مرغ
۱۰٫۴۱ دلار ۱ کیلوگرم پنیر محلی
 ۸٫۵۵ دلار ۱ کیلوگرم سینه مرغ
 ۱۱٫۵۱ دلار ۱ کیلوگرم گوشت گاو
۴٫۴۸   دلار ۱ کیلوگرم سیب
۱٫۵۲  دلار ۱ کیلوگرم موز
۲٫۵۹  دلار ۱ کیلوگرم سیب زمینی
۱٫۷۱  دلار ۱ کیلومتر تاکسی
 ۰٫۷۳ دلار بنزین
۱٫۳۰۶٫۶۳ دلار اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر
 ۱٫۰۳۸,۷۲ دلار اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر
۲٫۰۹۹,۱۱  دلار اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر
۱٫۶۴۹,۹۲  دلار اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در خارج از مرکز شهر
۲٫۵۸۶,۲۱  دلار خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر
۱٫۸۹۰,۵۵  دلار خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر
هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

اقامت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا

افرادی که اقامت آمریکا را از طرق قانونی مذکور مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و… به دست آورند می توانند پس از گذشت ۵ سال از زمان اخذ گرین کارت و اقامت دائم آمریکا درخواست پاسپورت و تابعیت آمریکا بدهند. البته این افراد برای اخذ تابعیت آمریکا باید یک سری شرایط خاص نیز در طول مدت اقامت خود به دست آورده باشند. مانند اینکه با جامعه این کشور ادغام شده باشند و سطح زبان انگلیسی آن ها به درجه خوب و کامل رسیده باشد و مرتکب هیچ گونه جرم و جنایت کیفری و مدنی نشده باشند و … .

پاسپورت آمریکا - مهاجرت به آمریکا - پرچم آمریکا - تابعیت آمریکا - شهروندی آمریکا

مهم

روش دیگری که افراد می توانند اقامت و در نهایت تابعیت آمریکا را به دست آورند، لاتاری می باشد. در این روش، استثنایی که وجود دارد این است که افرادی که برنده لاتاری می شوند از ابتدا اقامت دائم آمریکا را دریافت می کنند و همچنین پس از گذشت ۵ سال می توانند تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز به دست آورند.

کار در اروپا و آمریکا
مقایسه کانادا و اروپا و آمریکا و استرالیا
آمریکا بهتر است یا اروپا
اقامت آمریکا و سخن پایانی

اقامت آمریکا و راههای اخذ گرین کارت آمریکا را در مقاله فوق از مهمترین جوانب مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که ذکر شد کشور آمریکا همواره به دلیل استانداردهای بالای زندگی و آموزشی و کاری مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. اما در حال حاضر شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا مگر از طریق تحصیل برای ایرانیان مناسب نمی باشد و به سختی می توان ویزای مهاجرتی آمریکا را دریافت نمود. اما توصیه این است که اگر قطعا می خواهید اقامت آمریکا را داشته باشید از ابتدا از یک کشور ثالث مانند کانادا و یا حتی کشورهای اروپایی اقدام به مهاجرت نمایید و در نهایت برای آمریکا و مقصد نهایی خود تغییر مسیر دهید. شما عزیزان برای اینکه از تمامی راه های مهاجرت و اخذ اقامت برای کشورهای مختلف از جمله آمریکا آگاه شوید می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و به صورت تخصصی مشاوره حقوقی و مهاجرتی دریافت کنید. بعلاوه می توانید با درج سوال ، ابهام، نظر یا پرسش خود در بخش دیدگاهها این مقاله یا در انجمن پرسش و پاسخ همین وبسایت در سریعترین زمان ممکن به پاسخ سوال خود دست یابید.

10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Gisoo گفته:

  سلام وقت بخير
  من مادرم قرين به ١٠سال هست كه سيتي زن امريكا هستن
  ما اول خرداد فرم لازم براي گرفتن گرين كارت برا من كه متولد٧٦هستم رو پركرديم و مدارك رو فرستاديم،بما ايميل دادن كه پرونده در دست بررسي هست و شماره پرونده هم دادن
  شما ميدونيد كِي ممكن هست جوابش بياد؟ميگن٨سال طول ميكشه؟اين مدت زمان واقعي هست؟:(

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر.
   این سوال شما واقعا بستگی به نظر آفیسر اون کشور داره. چون قابل پیش بینی نیست. شما باید خودتون از همون مرجع پیگیر این موضوع باشید
   موفق باشید

   پاسخ
 2. ali گفته:

  با سلام اینکه بخواهم صرفا برای زندگی وارد امریکا بشم می تونم به جز ویزای کاری وتحصیلی ویزای دیگری بگیرم.شما پیشنهادی دارید.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، ویزای های توریستی ، سرمایه گذاری و ازدواج از سایر ویزا ها هستند. آگاهی از شرایط شما می توانید بخش اعظم مسیر را مشخص نمایید.

   پاسخ
 3. Hooman گفته:

  با سلام بنده بیست سال دارم و پنج ساله توی زمینه طراحی معماری فعالیت می کنم و بیش از ۲۰۰ طرح در این زمینه دارم…مدرک لیسانس ندارم و خواستم بدونم اگه شرکتی توی آمریکا مایل به همکاری با بنده بود می توانم از طریق ویزای H1 اقدام کنم یا خیر..معافیت تحصیلی هم دارم…با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، پیشنهاد کاری اگه از مرجع معتبر باشه شاید بشه اقدام کرد. سایر شرایطتون باید بررسی بشه . مدارک زبان داشته باشید شانستون میره بالا

   پاسخ
 4. saeed گفته:

  با درود و عرض ادب
  دو سوال از خدمتتان داشتم:
  بعد از ۱۲ سال انتظار در صف نوبت ویزای خانوادگی f3 بلاخره نوبت پردازش پرونده ما شده است. آیا محدودیت مهاجرتی جدید آمریکا، شامل این پرونده ما نیز می شود که NVC در سال ۲۰۱۰ کیس ما را تایید کرده است؟
  ۲- آیا اگر بستگان ما در زمان مصاحبه بدلیل بیماری در ایران باشد ما خودمان می توانیم برای ورود به آمریکا اقدام کنیم یا حتما ایشان را باید اول بفرستیم آمریکا؟
  از توجه شما به این دو سوال سپاسگزارم.
  سعید

  پاسخ
Rating: 4