اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و بررسی آن

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو ، شرایط سرمایه گذاری ۵۰ هزار یورویی به جهت اخذ اقامت و تابعیت اروپا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو چیست؟ با سرمایه گذاری در چه کشور هایی می توان اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو را بدست آورد؟ مزایای سرمایه گذاری ۵۰ هزار یورویی در اروپا چیست؟ امکان اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری ۵۰ هزار یورویی از چه طریقی وجود دارد؟ در این مقاله کوشیده ایم که به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری ۵۰ هزار یورویی پاسخ داده و اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان نماییم. بطور کلی اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو یک فرصت بسیار خوب برای سرمایه گذاران خارجی است؛ زیرا با این مبلغ اندک اخذ اقامت اروپا به راحتی میسر نیست و بسیاری از کشور های اروپایی جهت اعطای اقامت و تابعیت کشور خود، مبالغی بسیاری بالاتر را به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد می دهند؛ اما با این مبلغ اندک، اقامت کشور های معدودی نظیر اتریش و لتونی را بدست آورد و به پاسپورت اروپا دست یافت. در این مقاله به مبحث سرمایه گذاری در لتونی می پردازیم؛ اما شما عزیزان برای اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و بالاتر در کشور اتریش می توانید به مقاله ای با عنوان اقامت دائم اتریش با سرمایه کم مراجعه نمایید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوال یا ابهامی مواجه شدید، همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس برقرار کرده و به صورت رایگان مشاوره رایگان تلفنی دریافت نموده و پاسخ سوالات و ابهامات خود را گرفته باشید.

در ادامه مقاله اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو به ارائه مطالبی در سرفصل های ذکر شده در ذیل می پردازیم :

اقامت اروپا یا 50 هزار یورو
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و شرایط عمومی
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لتونی
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و استانداردهای سرمایه گذاری
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید سهام شرکت ها
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید ملک در لتونی
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در لتونی
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در لتونی
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و مزایای آن
 • اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و معایب آن

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

موشن موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و شرایط عمومی

همانطور که در مقدمه مقاله اشاره کردیم، برای اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو می توان از طریق کشور های معدودی نظیر اتریش و لتونی اقدام نمود که این مقاله مربوط به کشور سرمایه گذاری در کشور لتونی است، لذا در این بخش به شرایط عمومی و در ادامه به بررسی شاخص های اقتصادی و استاندارد های سرمایه گذاری در لتونی می پردازیم. کشور لتونی یا لاتویا که بصورت رسمی جمهوری لتونی نیز خوانده می شود، کشوری است در قسمت شمالی قاره اروپا و در میانه حوزه کشور های بالتیک واقع شده است. نام این کشور در زبان آلمانی لتلند ( Lettland ) است که در زبان فارسی نیز به این نام شناخته شده می باشد. این کشور از شمال با استونی، از شرق با بلاروس، از جنوب با لیتوانی و از غرب با روسیه هم مرز است. پایتخت این کشور شهر ریگا و واحد پولی آن لاتس می باشد. جمعیت لتونی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و مساحت آن ۶۴٫۵۸۹ کیلومتر مربع برآورد شده است که یکی از کم جمعیت ترین و کم تراکم ترین کشور های عضو اتحادیه اروپا به شمار می رود. زبان رسمی این کشور لتونیایی است که از خانواده زبان های هند و اروپایی محسوب می گردد. بیش از ۶۰ درصد جمعیت این کشور از قوم لتونی و کمتر از ۴۰ درصد آن را روسها تشکیل می دهند. قریب به ۸۰ درصد مردم این کشور پیرو دین مسیحیت می باشند که تنها ۷ درصد از مسیحیان آن به امور مذهبی پرداخته و به کلیسا مراجعه می نمایند. آب و هوای این کشور نیز معتدل و فصلی می باشد. جمهوری لتونی که بیش از این با نام جمهوری سوسیالیستی لتونی شناخته شده بود، در ۲۱ آگوست سال ۱۹۹۱ استقلال خود را از شوروی رسما اعلام نمود.

لتونی بر روی نقشه ـ مهاجرت به لتونی - اقامت لاتویا

اقتصاد کشور لتونی متکی به صادرات و واردات می باشد. از جمله فرآورده های صادراتی این کشور می توان به منسوجات، مواد غذایی، فلزات، ماشین آلات و تولیدات چوبی اشاره کرد که عموما به کشورهای همسایه، آلمان، انگلستان، ایرلند و کشور های حوزه اسکاندیناوی صادر می گردد. واردات لتونی نیز شامل سوخت، مواد شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات است که عمدتا از کشور های همسایه، لهستان و کشورهای فنلاند و سوئد وارد می گردد. این کشور از سال ۲۰۰۴ از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می رود و از آن دسته از کشور های اروپایی است که با پیمان بین الدولی اروپا را به جهت داشتن انضباط مالی موافقت نموده است.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۵۰ هزار یوریی در اروپا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۵۰ هزار یوریی در اروپا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در اروپا

مقاله مرتبط

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لتونی

لتونی هم مانند اتریش یکی از کشور هایی است که طرح ها و برنامه های سرمایه گذاری با مبلغ مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در این کشور تدارک دیده است. از جمله این طرح های، طرحی موسوم به خرید سهام شرکت های فعال در کشور لتونی است که حداقل سرمایه مورد نیاز آن ۵۰ هزار یورو می باشد. البته دولت لتونی طرح های متنوعی جهت اعطای اقامت و تابعیت این کشور را به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد داده است که مهم ترین آنها برنامه گلدن ویزای لتونی است که حداقل سرمایه مورد نیاز برای شرکت در طرح مذکور ۲۵۰ هزار یورو می باشد. به طور کلی برای اخذ اقامت لتونی یا اقامت اروپایی از طریق کشور لتونی می بایست ابتدا ۵ سال اقامت موقت این کشور را در دست داشته باشید. پس از گذشت ۵ سال می توانید جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید. مطابق قانون این کشور با گذشت ۵ سال دیگر یعنی پس از گذشت ۱۰ سال درصورتی که هیچ عمل خلاف قانونی را در این کشور مرتکب نشده باشید و توانایی تکلم به زبان لتونیایی را داشته و با فرهنگ مردم بومی این کشور ادغام شده باشید، می توانید جهت اخذ تابعیت یا پاسپورت لتونی درخواست دهید.

لاتویا ـ مهاجرت به لتونی ـ پرچم لتونی ـ پرچم لاتویا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در خارج از ایران

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد روشهای سرمایه گذاری در اروپا

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و استانداردهای سرمایه گذاری در لتونی

پیش از سرمایه گذاری در هر کشور می بایست، از ضریب امنیت سرمایه گذاری در آن کشور اطلاع کامل و موثق داشت. به طور معمول برای میزان ریسک سرمایه گذاری در کشور های خارجی از شاخصی موسوم به ریسک مصادره اموال ( Expropriation Risk ) یا سلب مالکیت سرمایه گذاران خارجی توسط دولت آن کشورها کمک گرفته می شود. در واقع ریسک مصادره اموال یک کشور خارجی نشان دهنده این است که دولت آن کشور در طول سالیان اخیر چه رفتاری با سرمایه گذاران خارجی در کشور خود داشته است و آیا اموال آنان را بدلایل غیر منطقی به نفع خود مصادره کرده است یا خیر؟ شاخص نرخ مصادره اموال بین اعداد ۱ تا ۷ اندازه گیری می گردد؛ که عدد ۱ حاکی از کمترین میزان ریسک سلب مالکیت و مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی توسط دولت آن کشور و عدد ۷ نشاندهنده بیشترین ریسک و احتمال سلب مالکیت در آن کشور می باشد. همانگونه که در نمودار زیر مشاهده می نمایید، بنا بر گزارش the global economy نرخ مصادره اموال در کشور لتونی در ۵ سال اخیر ۱ گزارش شده است که نمایانگر کمترین میزان ریسک و بیشترین میزان امنیت سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

نمودار نرخ مصادره اموال لاتویا ـ نمودار نرخ مصادره اموال لتونی

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

پس از اینکه خیال مان از ایمن بودن سرمایه گذاری در کشور مورد نظر مان راحت شد، می توانیم به بررسی برخی دیگر از شاخصه های اقتصادی نظیر نرخ انواع مالیات، نرخ تولید ناخالص داخلی، نرخ بهره بانکی و … بپردازیم. با بررسی این شاخصه های اقتصادی است که می توانیم با فضای اقتصادی و جو سرمایه گذاری و امور مالی و کسب و کار در آن کشور آشنا شده و به تصمیم گیری بهتر و دید بازتری از سرمایه گذاری در کشور مورد نظر بپردازیم. لذا در این بخش از مقاله ارائه مطالب علمی در باب نرخ مالیات، تولد ناخالص داخلی و در کشور لتونی خواهیم پرداخت :

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و نرخ انواع مالیات در لتونی

نرخ مالیات بر درآمد شخصی در کشور لتونی در سال ۲۰۱۸ بر روی نرخ ۳۱٫۱۰ درصد قرار گرفت. میانگین نرخ مالیات بر درآمد شخصی از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ به میزان ۲۴٫۸۹ درصد گزارش شده است؛ که بیشترین میزان آن در سال ۲۰۱۸ به ۳۱٫۰۴ و کمترین مقدار آن به ۲۳ درصد در سال ۲۰۰۹ رسیده است. در نمودار زیر نرخ مالیات بر درآمد شخصی در کشور لتونی را در ۸ سال اخیر مشاهده می فرمایید :

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شخصی در لتونی

در جدول زیر نیز لیستی از نرخ انواع مالیات ها در کشور لاتونی را ملاحظه می نمایید :

لیست نرخ انواع مالیات ها در کشور لتونی

نرخ مالیات بر درآمد کشور لتونی در بین سایر کشور های اروپایی در رده میانی قرار دارد که بیشترین نرخ این شاخص به میزان ۶۱٫۸۵ درصد برای کشور سوئد و ۹ درصد برای کشور مونته نگرو برای اواخر سال ۲۰۱۸ گزارش شده است. لذا نرخ مالیات در لتونی یک نرخ مالیات متوسط در بین کشورهایی به حساب می آید.

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و نرخ تولید ناخالص داخلی کشور لتونی

میزان نرخ تولید ناخالص داخلی در یک کشور نشاندهنده میزان فروش و رونق بازار تجارت در آن کشور می باشد. هر چه نرخ و میزان تولید ناخالص داخلی یک کشور بالاتر باشد، به معنای فروش بیشتر در بازار کسب و کار آن کشور است. نرخ تولید ناخالص داخلی GPD در کشور لاتویا در سال ۲۰۱۷ به میزان ۳۰٫۲۶ میلیارد دلار آمریکا گزارش شده است. ارزش تولید ناخالص داخلی کشور لتونی ۰٫۰۵ درصد از ارزش تولید ناخالص اقتصاد جهانی بالاتر است. میانگین تولید ناخالص داخلی در لتونی از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۷ به میزان ۱۵٫۸۵ میلیارد دلار آمریکا بوده است که در سال ۲۰۰۸ به بیشترین میزان خود یعنی ۳۵٫۶ میلیارد دلار و در سال ۱۹۹۳ به کمترین میزان خود یعنی ۴٫۵۰ میلیارد دلار آمریکا رسیده است. در نمودار زیر می توانید نرخ رشد صعودی و نزولی تولید ناخالص داخلی لتونی را مورد بررسی  قرار دهید :

نمودار میزان تولید ناخالص داخلی لتونی در 8 سال گذشته

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید سهام شرکت ها در لتونی

یکی از راههای اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو سرمایه ، خرید سهام شرکت های در حال فعالیت و پویا در لتونی می باشد. کشور لتونی با ارائه این طرح سرمایه گذاری به سرمایه گذاران خارجی ، آنان را ترغیب نموده تا با این مبلغ اندک سرمایه گذاری موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا شده و پایگاه و سرزمین دومی برای خود و فرزندان شان تدارک دیده باشند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای شرکت در طرح خرید سهام شرکت ها در لتونی ۵۰ هزار یورو می باشد و سرمایه گذاران با شرکت در این برنامه مجوز اقامت موقت ۵ ساله لتونی را بصورت یکجا دریافت می نمایند. هزینه های ذکر شده در زیر را می توان در مراحلی با مدت زمان ۵ ساله پرداخت نمود :

 • ۵۰ هزار یورو سرمایه غیر قابل استرداد به سرمایه گذار
 • ۱۰ هزار یورو هزینه دولتی

شرایط و اطلاعات کلیدی در مورد سرمایه گذاری 50 هزار یورویی در خرید سهام شرکت ها در لتونی

به جهت اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید سهام شرکت ها در لتونی سرمایه گذار تنها باید داری شرایط حداقلی زیر باشد، تا واجد الشرایط شرکت در این برنامه گردد :

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدأ و وطن سرمایه گذار
 • ارائه نامه ای مبنی بر مشخص بودن منبع درآمد حسابهای خصوصی سرمایه گذار
 • داشتن حداقل سن ۱۸ سال

لازم به ذکر است که پس از ۵ سال اقامت می توان برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام نمود که البته برای تحقق این امر شخص باید ۴ سال از این ۵ سال را در اروپا اقامت داشته باشد.

مراحل اخذ اقامت از طریق برنامه سرمایه گذاری 50 هزار یورویی لتونی

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید ملک در لتونی

سریعترین رشد قیمت املاک و مستغلات در بین کشور های حوزه دریای بالتیک در چند سال اخیر مختص به کشور لتونی است؛ دلیل این امر شاید این باشد که در این کشور میزان تقاضا برای خرید یا اجاره املاک و مستغلات ۱۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. برنامه خرید ملک لتونی که به ویزای طلایی لتونی معروف است، مجوز اقامت دائم را به سرمایه گذاران خارجی که ملکی ( آپارتمان یا یک خانه لوکس ) را با حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار یورو در شهرهای این کشور خریداری نمایند، اعطا می کند. شایان ذکر است که در این برنامه پس از خرید ملک می بایست هزینه ۱۲٫۵۰۰ یورو ( ۵ ٪ ) را بعنوان فی به دولت لتونی پرداخت کنید.

سرمایه گذاران خارجی می توانند یک ملک (آپارتمان، خانه لوکس) را در ریگا، جرمالا یا دیگر شهرهای بزرگ لتونی خریداری نمایند. با توجه به اینکه لتونی یکی از پایین ترین قیمت های خانه در اروپا است، در حال حاضر سرمایه گذاران خارجی از کشور های روسیه، چین، اوکراین و ازبکستان ۷۰ درصد از معاملات مربوط به املاک این کشور را در بر گرفته اند.

قیمت یک ساختمان نوساز در پایتخت لتونی یعنی شهر ریکا در سال ۲۰۱۶ در هر متر مربع از ۱٫۴۵۰ تا ۳٫۸۰۰ یورو گزارش شده است. سرمایه گذار اصلی و خانواده وی پس از شرکت در این طرح سرمایه گذاری واجد الشرایط اخذ اقامت فوری ۵ ساله قابل تمدید کشور لتونی خواهند شد که پس از ۵ سال زندگی پیوسته در کشور لتونی می توانند درخواست مجوز اخذ اقامت دائم این کشور را به مبادی ذیربط ارائه نمایند. پس از اخذ مجوز اقامت دائم لتونی، در صورتی که پس از ۵ سال دیگر موفق شوند که به زبان لتونیایی صحبت کنند و با فرهنگ این کشور ادغام گردند، واجد الشرایط اخذ تابعیت لتونی و پاسپورت اروپایی خواهند شد.

 • شرایط اولیه به جهت اخذ اقامت لتونی از طریق برنامه گلدن ویزای این کشور عبارتند از :

  • حداقل مقدار ارزش ملک خریداری شده در هر نقطه در لتونی باید ۲۵۰،۰۰۰ یورو باشد.
  • ارزش کل کاداستر املاک در زمان خرید باید حداقل ۸۰،۰۰۰ یورو باشد.
  • پرداخت سهم بودجه دولتی ۵ ٪ از کل قیمت خرید ملک خواهد بود.

سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات در خارج از کشور

در سال ۲۰۱۷، سرمایه گذاران خارجی بیشتر به امکان دریافت مجوز اقامت توسط خرید املاک (آپارتمان) در لتونی علاقه مند شدند. براساس آخرین آمار، بیش از ۱۰،۰۰۰ سرمایه گذار خارجی هر ساله مجوز اقامت لتونی را از طریق برنامه گلدن این کشور دریافت می نمایند. شایان ذکر است که سرمایه گذاران خارجی بیشترین تمایل را به خرید آپارتمان در شهرهای ریگا و جورمالا نشان داده اند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در موردسرمایه گذاری صحیح و خرید ملک

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در لتونی

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت لتونی سرمایه گذاری در این کشور در حوزه ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار می باشد. در این طرح سرمایه گذاری، سرمایه گذار تبدیل به یک عضو هیئت مدیره یا چیزی شبیه آن می شود تا واجد الشرایط اخذ مجوز اقامت موقت لتونی برای ۵ سال گردد. این مجوز اقامت موقت به سرمایه گذار اجازه تردد و مسافرت بین کشورهای حوزه شنگن را اعطء می نماید. خانواده و وابستگان سرمایه گذاری نیز می توانند مجوز اقامتی مذکور را دریافت نمایند.

میزان هزینه ای که باید در این طرح سرمایه گذاری صرف شود در حدود مبلغ ۸۵ هزار یورو می باشد و می تواند به صورت چند مرحله ای پرداخت گردد. لازم به ذکر است که این هزینه غیر قابل بازگشت خواهد بود و درصورتی که سرمایه گذار در این طرح شرکت می نماید به طور معمول ۲ تا ۳ ماه زمان می برد تا مجوز اقامت موقت وی صادر گردد. مجوز اقامت دائم یا ( permanent permit ) پس از گذشت ۵ سال از دریافت مجوز اقامت موقت قابل دست یابی خواهد بود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تدوین و گردآوری گردیده است؛ هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع از لحاظ شرعی حرام بوده و از نقطه نظر قانونی قابل پیگیری می باشد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در لتونی

یکی دیگر از طرق اخذ اقامت اروپایی، شرکت در برنامه خرید اوراق قرضه دولتی بدون بهره در کشور لتونی است. لتونی اقامت دائم خود را در برابر سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار یورویی در اوراق قرضه دولتی اعطاء می نماید. بنا بر این طرح سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خارجی همراه با خانواده خود اجازه اقامت دائمی برای ۵ سال را دریافت می کنند. از الزامات و شرایط اولیه شرکت در برنامه خرید اوراق قرضه دولتی در لتونی می توان به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری در وطن سرمایه گذار، ارائه گواهی مبنی بر مشخص بودن منبع وجود حساب خصوصی سرمایه گذار، داشتن بیش از ۱۸ سال سن اشاره نمود. هر سرمایه گذار ضمن شرکت در این طرح سرمایه گذاری، بسته ملیت و تابعیتش بین ۲ تا ۴ ماه می تواند به اقامت اروپا و سایر مجوز ها از جمله مجوز کار، فعالیتهای تجاری و تردد نامحدود در کشور های حوزه شنگن دست یابد.

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت شرکت در برنامه سرمایه گذاری اوراق قرضه دولتی اتونی ۲۵۰ هزار یورو می باشد؛ که هزینه های زیر نیز به آن مضاف می گردد :

 • ۳۸،۰۰۰ ریال هزینه دولت
 • هزینه اضافی دولت ** اعمال خواهد شد.

شرایط و اطلاعات کلیدی در مورد سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در اوراق قرضه دولتی در لتونی

لازم به ذکر است که  ۲۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری شده پس از مدت زمان ۵ سال به متقاضی بازگشت داده می شود. البته توجه به این نکته نیز ضروری می باشد که اوراق خریداری شده، سود و بهره ای به همراه نداشته و سرمایه گذار تنها مبلغی را که در ابتدا پرداخته است باز پس می گیرد و به اقامت اروپا و کشور لتونی دست می یابد.

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و مزایای آن

از جمله مزایای شرکت در برنامه اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و بیشتر در کشور لتونی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • ارزان ترین برنامه گلدن ویزا در بین کشور های اروپایی
 • اخذ سود و بهره مناسب در صورت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در لتونی
 • بدست آوردن اقامت یک کشور عضو حوزه شنگن
 • آزادی سفر و تردد بین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذار و اعضای خانواده وی
 • هزینه زندگی پایین
 • شرط حضور و بازدید تنها یک بار در سال ( در برنامه خرید ملک و گلدن ویزای لتونی )
 • لازم به تکرار است که در برنامه خرید سهام ۵۰ هزار یورویی شرکتها، متقاضی برای دریافت کارت اقامت دائم می بایست ۴ سال از ۵ سال اول اقامتش را در اروپا زندگی کرده باشد.
 • بدست آوردن پاسپورت و تابعیت اروپایی پس از ۱۰ سال
 • آزادی سفر به بیش از ۱۶۲ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا ( درصورت اخذ پاسپورت لیتونی )
 • دسترسی همزمان و راحت به کشور روسیه و کشورهای اسکاندیناوی

نکات مثبت و مزایا

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و معایب آن

شرکت در طرح های سرمایه گذاری در لتونی دارای معایبی است که در این قسمت از مقاله اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو به آنها اشاره خواهد شد:

 • نرخ تورم بالا در چند سال اخیر
 • مناسب نبودن نرخ کنترل فساد در لتونی
 • دارای نرخ از متوسط به بالای مالیات بر درآمد شرکت ها
 • سطح رفاه پایین تر نسبت به دیگر کشور های اروپایی نظیر اتریش ، دانمارک و …
 • غیر قابل استرداد بودن هزینه در طرح ۵۰ هزار یورویی

سرمایه گذاری در پرتغال

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت دائم اروپا از طریق اخذ نمایندگی یا فرنچایز

مقاله مرتبط

اقامت دائم اروپا از طریق اخذ نمایندگی یا فرنچایز
اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری یورویی
سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا
اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و سخن پایانی

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو از طریق سرمایه گذاری در کشور لتونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. گفته شد که اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو سرمایه از طریق اکثر کشور های اروپایی امکان پذیر نیست اما کشور هایی نظیر لتونی در طرح های اقامتی خود از طریق سرمایه گذاری این مبلغ اولیه کم را نیز گنجانده اند تا سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در لتونی ترغیب شوند. امکان اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو حداقل سرمایه اولیه می باشد که مربوط به طرح خرید سهام شرکت ها در لتونی است که البته غیر قابل بازگشت است. برای سرمایه گذاری در لتونی طرح ها و برنامه های دیگری از جمله سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰ هزار یورو برای خرید ملک این کشور است که هم دارای سود است و هم پس از ۵ سال می توانید ملک تان را بفروشید و سرمایه تان برگردد. اگر قصد اخذ اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو و بیشتر را دارید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته تا همکاران ما بصورت تلفنی و کاملا رایگان شما را راهنمایی بفرمایند. در صورت هر گونه سوال می توانید آنرا در بخش دیدگاههای همین مقاله مطرح نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی آن باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. احمد یوسف نظامی گفته:

  سلام.
  با خریدن سهام در لتونی چه مقدار سود واسه ما ماهانه میده و تا چند سال نمیتونیم سرمایه رو پس بگیریم و همچنان جایگاه مسلمانان در لتونی چطوریه و چطوری این پروسه رو شروع کنیم و آیا حقوق شهروندی ما با اهالی کشور یکسان میباشد و از طرف دولت حمایت میشیم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز سود این سهام زیاد بالا نبوده و حدود ۲تا ۴درصد در سال می باشد که بعد از ‌۵سال که اقامت دائم را دریافت می کنید می توانید سهام را واگذار کنید. برای دریافت مشاوره و سپس شروع پروسه با مشاورین ما در موسسه ارتباط بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند.

   پاسخ