اقامت از  طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج

اقامت از  طریق ازدواج و اخذ تابعیت یکی از روش های مهاجرت می باشد. با توجه به سوالات فراوان شما بر روی وبسایت های مختلف ملک پور در موضوع اخذ اقامت از طریق ازدواج، در این مقاله به بررسی قوانین کلی کشورها پرداخته و اصول حقوقی را به صورت کلی بیان می کنیم.

اولین سوالی که در موضوع اقامت از طریق ازدواج بیان می شود این است که آیا ازدواج با خارجی ها سبب اهدای تابعیت و اقامت می شود؟ در مورد این موضوع شایعات فراوانی وجود دارد و آنچه که در عرف اجرا می شود مقداری با قانون اصلی متفاوت است.

خواهشمند است که شما سروران گرامی در مسائل حقوقی حتما با حقوقدانان مشورت کنید. در موضوع اخذ اقامت از طریق ازدواج قواعد زیاد و در مواردی عجیب وجود دارد.

در این مقاله قوانین اقامت از طریق ازدواج در دو بخش خدمت شما عزیزان بیان می شود.

  • قوانین اقامت از طریق ازدواج در ایران

  • قوانین اقامت از طریق ازدواج در سایر کشورها

موسسه ملک پور با توجه به درخواست های متعدد شما در حال تهیه ویدیوهای آموزشی کامل در مورد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج می باشد.

در ابتدا شما می توانید فایل تصویری اقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت از طریق ازدواج را مشاهده کنید.

قوانین مهاجرت در ایران

متاسفانه در ایران برخلاف سایر کشورها قانون مدونی برای مهاجرت وجود ندارد. قانون مدنی ایران با توجه به اینکه سال های زیادی از تصویب آن می گذرد در بعضی موارد دچار ضعف و نقص می شود. این موضوع دارای آثار حقوقی فراوانی است.

در قانون مدنی ایران از ماده ۹۷۷ به بعد در کتاب تابعیت، قوانین اقامت خارجی و قوانین جذب و حمایت از سرمایه گذار خارجی برخی از نکات مربوط به اقامت تنها اسم برده شده است.

یک مثال بارز از مشکلات حوزه مهاجرت در ایران، حضور برادر و خواهرهای افغان در ایران می باشد. با توجه به اینکه این عزیزان مدت زیادی است که در ایران اقامت داشته و خود نیز مایل به دریافت پاسپورت ایرانی هستند به نظر می رسد که پروسه اخذ پاسپورت به راحتی قابل انجام باشد. اما این موضوع در واقعیت دارای پیچیدگی های زیاد و بسیار سخت می باشد.

 

قوانین اقامت از طریق ازدواج در ایران

طبق قانون ایران اگر یک مرد ایرانی با یک زن خارجی ازدواج کند به راحتی می توان برای زن اقامت و تابعیت گرفت. در طرف دیگر اگر یک زن ایرانی با یک مرد خارجی ازدواج کند، برای مرد نه می توان اقامت دائم و نه تابعیت اخذ کرد. این موضوع یکی از ابهامات قانون ایران در موضوع اخذ اقامت از طریق ازدواج می باشد.

 

قوانین اقامت از طریق ازدواج در سایر کشورها

در اکثر کشورهای دنیا تفاوت بین مرد و زن در موضوع اقامت از طریق ازدواج وجود ندارد. مثلا در قانون اتریش، انگلستان و آمریکا به طور کامل بیان شده است که بعد از چه مدت به همسر اقامت و تابعیت اهدا می شود.

به طور مثال در اتریش بعد از ۶ سال می توان پاسپورت دریافت کرد. در کانادا هم این موضوع در مدت ۵ الی ۶ سال انجام می شود.

تنها شرط مهمی که در موضوع اخذ اقامت وجود دارد این است که شما توانایی مالی حمایت و سرپرستی همسر را باید دارا باشید.

 

نتیجه گیری کلی در باب اخذ اقامت از طریق ازدواج

فایل صوتی موسسه ام ای ای در خصوص اخذ اقامت از طریق ازدواج برای عزیزانی که مایل به شنیدن فایل صوتی هستند در زیر ارائه شده است.

مهمترین نکته در امر مهاجرت، مشاوره درست و صادقانه است. موسسه ملک پور با توجه به سابقه درخشان در این حوزه در تمام مراحل اخذ اقامت همراه شما خواهد بود. تماس با موسسه و یا صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان ساده ترین راه برای ارتباط با ما می باشد.

در نهایت از تمام عزیزانی که تا پایان مقاله اقامت از طریق ازدواج همراه ما بودند کمال تشکر را داریم.

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (35 نظرات, میانگین: 4٫26 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ