اقامت از طریق کار در کشور آلمان

اقامت از طریق کار در کشور آلمان

اقامت از طریق کار در کشور آلمان

اقامت از طریق کار در کشور آلمان و قوانین و راههای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و قوانین اخذ اقامت کاری آلمان میباشد؟ آیا علاقمند به کار در آلمان و مهاجرت کاری به آلمان و اقامت از طریق کار در کشور آلمان و در کل اخذ اقامت آلمان هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه قوانین اقامت از طریق کار در کشور آلمان و بررسی شرایط ویزای کار آلمان و اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری کشور آلمان و کار در آلمان و شرایط اخذ بلوکارت آلمان و موسسات کاریابی در آلمان و شرایط کاریابی در آلمان و اخذ ویزای کاری کشور آلمان و لیست مشاغل موردنیاز آلمان و اقدامات لازم جهت اقامت از طریق کار در کشور آلمان مسائل پیرامون کار در آلمان برای ایرانیان مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فایل های صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب کار در آلمان

آیا در حال حاضر شرایط ویزای کاری آلمان امکان پذیر است ؟ مشاغل مورد نیاز آلمان در چه رشته هایی می باشد ؟ آیا مهاجرت  به آلمان از طریق تحصیل امکان پذیر است ؟ آیا داشتن تخصص کاری در آلمان مورد نیاز است

شما میتوانید موسسه حقوقی ملک پور(همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش را که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.. انتخاب کشور و نوع مهاجرت تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف کاری خودتان، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به موسسات کاریابی در آلمان حمایت می کنند.موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه مشاوره ای ( MIE با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید.

اقامت از طریق کار در کشور آلمان

 اقامت از طریق کار در کشور آلمان چگونه است؟ آیا می توان در کشور آلمان برای اخذ اقامت دائم درخواست داد؟ آیا متقاضیان برای کار نیازمند درخواست اجازه کار و اقامت می باشند؟ مراحل انجام آن چگونه است؟ شروط اولیه برای شخص استخدام شده یا شرکت های آلمانی چیست؟ آیا اقامت از طریق کار در کشور آلمان منجر به اخذ اقامت دائم می شود؟ مزایای ویزای استخدامی شخصی را می دانید؟ فرآیند کار پس از تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟ در این مقاله اطلاعاتی در خصوص اقامت از طریق کار در کشور آلمان در اختیار شما قرار داده ایم. امید است مفید واقع گردد.

کشور آلمان از سال ۲۰۰۵ برای جذب نیروهای متخصص و ماهر به تشویق افراد با مهارت های خاص پرداخته است.

افرادی که مهارت های کمتری دارند نسبت به افرادی که تخصص یا مهارت خاص یا ویژه ای دارند پروسه ی کاریابی سخت تری خواهند داشت و متخصصین در این زمینه راحت تر می توانند به کار برسند و از این طریق اقامت دائم دریافت نمایند.

افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه شامل مهندسین علوم طبیعی مانند بیولوژی، شیمی و فیزیک، پروفسورها و پرسنل های علمی می شوند.

چگونه می توان در کشور آلمان برای اخذ اقامت دائم درخواست داد؟

طبق بررسی صورت گرفته در اداره مهاجرت کشور آلمان، از ماه ژانویه سال ۲۰۰۵، افراد خارجی باید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

در کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا، نیوزلند، ژاپن و اسرائیل، شهروندان می توانند تا هنگامی که به عنوان ویزیتور در کشور آلمان حضور دارند برای اقامت و اجازه کار در این کشور درخواست نمایند هم چنین این شهروندان تا هنگامی که درخواست اقامت و کار آنها تصدیق شود اجازه کار در کشور آلمان ندارند.

شهروندان سایر کشورها نیز نیازمند درخواست برای اجازه کار و اقامت می باشند که فرآیند کار باید توسط کنسولگری مربوطه در این کشور صورت گرفته باشد.

مراحل رویه اقامت از طریق کار در کشور آلمان عبارت است از:

مرحله اول: درخواست برای اقامت دائم آلمان افرادی که به بازار کار دسترسی لازم را دارند، به این نکته توجه نمایید که این درخواست مخصوص افرادی است که درخواست را توسط سفارت آلمان در کشور خود اخذ می نمایند.

مرحله دوم: سفارت پس از بررسی های ویژه درخواست نامه فرد را به اداره مهاجرت (the Auslaenderbehoerde)، محلی که شغل برای بررسی و تصدیق اولیه مدنظر قرار می گیرد، ارسال می کند.

اداره مهاجرت با همکاری اداره استخدام (the Arbeitsamt) پس از بررسی شرایط اقدام به تصمیم گیری می نماید.

مرحله سوم: در صورتی که درخواست نامه شخص متقاضی اقامت از طریق کار در کشور آلمان تصدیق شده و تایید گردد، سفارت آلمان ویزای ورود (entry visa)

برای شخص متقاضی اقامت از طریق کار در کشور آلمان صادر می کند.

مرحله چهارم: به محض ورود به کشور آلمان، متقاضی اقامت از طریق کار در کشور آلمان و همراهانش (اعضای خانواده) باید برای اخذ اقامت از طریق کار در کشور آلمان و اجازه کار در آلمان اقدام نمایند.

به منظور بررسی کیفی اجازه کار در کشور آلمان، موارد اولیه ای برای شخص استخدام شده و شرکت های آلمانی تعیین شده است که به شرح زیر است:

 • متقاضی اقامت از طریق کار در کشور آلمان باید توسط یک سیستم تحت نظر کشور آلمان استخدام شود.
 • کشور آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای پرکردن جایگاه و موقعیت شغلی متقاضیان اقامت از طریق کار در کشور آلمان در دسترس نمی باشند.
 • به طور معمول شخص استخدام شونده باید مدرک دانشگاهی یا معادل آن را داشته باشد.

در برخی از مشاغل شرایط خاص مورد نیاز است.

 • شرکت آلمانی باید در سیستم های زیربط کاری در کشور آلمان ثبت نام لازم را انجام داده و برای مشارکت در بخش ثبتی آن درخواست داده باشد.

این مقاله برای موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است . جهت کسب اطلاعات جامع تر در خصوص شرایط اخذ اقامت از طریق کار در کشور آلمان و همچنین راههای مهاجرت به آلمان و قوانین مهاجرت کاری آلمان و همینطور شرایط و قوانین کار در آلمان و اخذ اقامت از طریق کار در کشور آلمان با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شریط اخذ اقامت کاری آلمان و یا همان اقامت از طریق کار در کشور آلمان مشاوره رایگان اخذ نماید .

 

درخواست برای ویزای استخدامی شخصی (self employment)

اگر شخص مبلغ یک میلیون یورو پس انداز داشته و توان ایجاد ده شغل جدید در کشور آلمان را داشته باشد برای این نوع ویزا صلاحیت خواهد داشت.

برخی از مزایای ویزای کار آلمان  و اقامت از طریق کار در کشور آلمان عبارتند از:

 • فرد به عنوان یک شهروند آلمانی مزایای ویژه خواهد داشت که این مزایا بر اساس شرکتی است که فرد در آن مشغول به کار می گردد.
 • فرد نیازی به انجمن و ضامن معتبر در کشور آلمان پیدا نخواهد کرد.
 • بعد از ۳ سال کار، فرد و خانواده اش می تواند اجازه اقامت از طریق کار در کشور آلمان و اقامت نامحدود دریافت نماید، در این حالت فرد این امکان را دارد که تا زمانی که تمایل دارد در کشور آلمان بماند.

 

شرایط تحصیل در آلمان

بر اساس هزینه های پایین شهریه و معروفیت بین المللی کشور آلمان، مقدمات تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان فراهم شده است. کشور آلمان یکی از کشورهای پرطرفدار برای مطالعه و تحصیل دانشجویان خارجی می باشد. متقاضیان تحصیل در آلمان می توانند برای حداکثر مدت ۹ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. دانشجویان خارجی می توانند برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل خود حین تحصیل به کار بپردازند، براین اساس متقاضیان برای یافتن کار در آلمان و اخذ اقامت از طریق کار در کشور آلمان نیاز به بالا بردن مهارت زبان آلمانی خود دارند و می توانند به مدت ۹۰ یا ۱۸۰ روز در هر سال به کار در این کشور بپردازند.

دانشجویان خارجی می توانند پس از فارغ التحصیل شدن در کشورآلمان، بیشتر از مدت یکسال در این کشور مانده و کار کنند که این نکته اهمیت دارد که کار آنها باید با رشته تحصیلیشان به نحوی ارتباط داشته باشد.

فرآیند آن به صورت زیر می باشد:

 • اگر شخصی قصد تحصیل در کشور آلمان را دارد، نخستین گام اخذ پذیرش از طرف دانشگاهی در کشور آلمان می باشد.
 • فرد باید درخواست ویزای دانشجویی در کشور خود را توسط سفارت آلمان انجام داده باشد. همچنین باید تصدیق نامه ای از دانشگاه مورد پذیرش خود همراه داشته باشد.
 • پس از آن سفارت آلمان باید برای تعیین شهری که دانشجو می خواهد در آن تحصیل کند درخواست ویزا را مورد نظر قرار دهد.
 • سفارت آلمان باید ویزا را برای تایید نهایی مورد بررسی قرار دهد.

همسر فرد درخواست کننده ویزا و فرزندان وی توانایی انجام آزادانه ی کار بدون درخواست اجازه کار را دارا می باشند، این حالت شامل ازدواج افراد خارجی با شهروندان کشور آلمان می باشد که ساکن کشور آلمان هستند.

در حالت عمومی، همسر این افراد زمانی که در کشور آلمان ساکن هستند حقوق یکسانی خواهند داشت بنابراین، اگر که همسر در کشور آلمان حقوقی برای کار داشته باشد طرف مقابل که از کشوری دیگر به کشور آلمان آمده و به فرد پیوسته است نیز حقوق مشابه را دارا خواهد بود.

فرزندانی که زیر ۱۶ سال سن دارند و یکی از والدین آنها اقامت دائم آلمان را دارد نیز حقوقی برای پیوستن به والدین خود در کشور آلمان خواهند داشت. از شروط آن چنین می باشد که فرزندان زیر ۱۶ سال باید بتوانند به زبان آلمانی صحبت کنند و توانایی زندگی در کشور آلمان را داشته باشند.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره اقامت از طریق کار در آلمان و ساير کشورهای مختلف دنيا در صفحات سایت موسسه حقوقی ملک پور مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب لیست مشاغل آلمان ۲۰۱۸ ، ویزای کار در آلمان، کار در آلمان برای ایرانیان و اخذ اقامت از طریق کار در کشور آلمان ، و همچنين مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و داراي رنکينگ در صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف با این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه مشاوره ای ( MIE با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان اقامت از طریق کار در کشور آلمان ارائه دهد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 4٫40 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. مجید گفته:

  با سلام و عرض ارادت
  من لیسانس مهندسی برق قدرت دارم با ۵ سال سابقه ی کار درزمینه پروژه های مربوط به GIS (سامانه اطلاعات جغرافیایی ) با شرکت توزیع نیروی برق ؛ ۳۵ سال سنم هست متاهلم و فرزند هم ندارم ،میخواستم بپرسم ازتون که اگر بتونم ویزای جاب سیکرآلمان رو بگیرم طی مدت اعتبار ویزا که شش ماهه هست چقدر شانس هست واسه پیدا کردن کار ؟!و یا اینکه راهی وجود داره که بشه شانس پیدا کردن کار رو بالا برد ؟! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در آلمان و همچنین کاریابی در آلمان دانش زبان آلمانی بسیار تاثیر گذار است. با توجه به اینکه رشته شما برای مهاجرت به آلمان از طریق کار مناسب است پیشنهاد می شود که از الان برای تقویت زبان آلمانی و اخذ ویزای کار اقدام کنید. برای کاریابی نیاز مطالعه مقالات کاریابی در آلمان بسیار تاثیر گذار است.

   پاسخ
 2. حامد لعلی گفته:

  سلام خسته نباشید من راننده کامیون هستم سابقه بیمه و گواهینامه پایه یک دارم ۵لطفا راهنماییم کنید ممنون از شما

  پاسخ
 3. مهسا گفته:

  سلام من لیسانس برق الکترونیک با حدود یک سالو نیم سابقه کار و درحال گرفتن مدرک زبان المانی B1 هستم متاهلم و سی سال سن دارم میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن ویزای کار المان دارم و موسسه شما انجام میده

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی می توانید برای ویزای کار آلمان اقدام نمایید و وارد بازار کار شوید تا بتوانید به اقامت و سپس تابعیت دست یابید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. امیر گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من طبق اطلاعاتی که دارم نرخ مالیات شخص مجرد در کشور آلمان ۴۵ درصد هست که به نظرم نرخ بالایی هست آیا با این نرخ بالا به صرفه هست مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای کاری اقدام کنم یا نه؟ یا با این درصد مالیات میشود یک زندگی متوسط داشت یا نه؟ آیا اطلاعات من راجع به مالیات در آلمان درست هستند یا نه اگر اشتباه هست لطف کنین نرخ مالیات در کشور آلمان رو توضیح بدهید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   قبل از هر اقدامی بهتر است شرایط شما کاملا بررسی گردد تا مطمئن شوید مناسب ویزای کار هست یا باید برای ویزای دیگری اقدام نمایید اما نرخ مالیات در آلمان به صورت پلکانی می باشد و بر اساس میزان درآمدی که دارید مالیات می پردازید که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ