اقامت اطفال در آلمان

اقامت اطفال در آلمان

اقامت اطفال در آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و یا تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان چگونه است ؟ همواره اخذ اقامت آلمان و یا  مهاجرت به آلمان و  اقامت در آلمان به طرق مختلفی از جمله  مهاجرت تحصیلی به آلمان ، و یا تحصیل در آلمان و کار در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، خرید ملک در آلمان ، و تمکن مالی در آلمان و یا ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان و طرق دیگری که در کتب قانونی عنوان شده است یکی از موضوعاتی که در حقوق داخلی و حقوق بین الملل دارای اهمیت به سزایی می باشد موضوع اقامتگاه است. قطعاً پرداختن به مبحث اقامتگاه و توضیح و تفسیر آن می تواند ما را به اهمیت و تبیین هر چه بهتر جایگاه آن در اسناد رسمی نیز، واقف نماید.

اقامتگاه هر شخص عبارت از محلی است که شخص در آن جا سکونت داشته و مرکز مهم امور او نیز در آن جا باشد. اگر محل سکونت شخصی غیر از مرکز مهم امور او باشد، مرکز امور او اقامتگاه محسوب است.

ما چند نوع اقامت داریم که به اختصار توضیح داده خواهد شد:

اقامتگاه اختیاری یا حقیقی: این اقامتگاه محلی است که فرد در آن سکونت دارد و مرکز مهم امور اوست. در صورتی که محل سکنای شخص غیر از مرکز مهم امور او باشد، این مرکز، اقامتگاه اختیاری یا حقیقی وی به شمار می آید. هیچ کس را نمی توان از محل اقامت خود تبعید کرد یا از اقامت در محل مورد علاقه اش ممنوع یا به اقامت در محلی مجبور ساخت، مگر در مواردی که قانون مقرر می دارد.

موسسه حقوقی ملک پور در این قسمت اقامت یکی از کشورهای مورد تقاضا را به طور کامل توضیح خواهد داد و شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید و اطلاعات لازمه را کسب نمایید.

اقامت آلمان

آلمان (با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان) کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت ‌ترین کشور اروپا است. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزه ی پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند. جمهوری فدرال آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

قوانین اقامتی در آلمان، اقامت را به دو گروه تقسیم نموده است. گروه اول اقامت غیر دائم یا موقت یا محدود یا گذرا Aufenthaltserlaubnis که شامل اقامت برای تحصیل دانشگاهی، آموزش زبان آلمانی و آموزش مدرسه‌ای، اقامت غیر دائم برای آموزش حرفه‌ای و شغلی، اقامت برای کار، اقامت برای نیروهای متخصص دارای تابعیت تحمل Duldung برای کار، اقامت برای پژوهش و تحقیق، اقامت برای کار آزاد و اقامت های موقت دیگری که وجود دارند و هیچ کدام از آنها منجر به اقامت دائم نخواهد گردید، به این دلیل از توضیحات آن امتناع کردیم.

دسته دوم اقامت دائم یا همیشگی Niederlassungserlaubnis  به افرادی تعلق می گیرد که پنج سال کامل دارای اقامت غیر دائم بوده، هزینه زندگی خود را از راه کار خود تامین ‌نموده و زبان آلمانی را تا اندازه ای بداند، کسی که تقاضای دریافت تابعیت کشور آلمان را دارد، باید این کشور را به عنوان یک کشور دموکرات آزاد بپذیرد و به اصول و مبانی آن اعتقاد داشته باشد و حق ندارد فعالیتی انجام دهد که در نهایت بر ضد نهادهای قانونی یا منافع کشور آلمان تمام شود.

یکی از انواع اقامت هایی که برای فرد ایجاد می شود اقامت اطفال در کشور آلمان می باشد. همانطور که میدانیم یک فردی که می خواهد اقامت یک کشور را به دست بیاورد باید از یک راهی وارد کشور شود و از آن طریق اقامت کشور را به دست آورد. که راه های آن تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است.

اطفال هم در کشور آلمان باید از طریق تحصیلی اقدام نمایند. البته یکی از بهترین و راحت ترین راه ها این است که از طریق خانواده اقدام نمایند.

ورود افراد زیر ۱۸ سال از طریق خانواده کار بسیار راحت و مطمئنی می باشد. به طور مثال می توانند از طریق تحصیل پدر یا مادر وارد کشور آلمان شوند و ادامه تحصیل خود را در این کشور انجام دهند. ۸/۱ميليون از دانشجويان جهان, در كشوري ديگر تحصيل  مي كنند. تقريباً از هر ده نفر آنان, يكنفركشور آلمان را انتخاب كرده است. كشور آلمان براي همة دانشجويان خارجي چه مبتدي, چه كساني كه قصد ادامة تحصيل در رده هاي بالا دارند, امكانات بسياري براي عرضه دارد.

دنياي متنوع دانشگاه آلمان سنت را با مدرن پيوند مي دهد. در كمپ آلمان بيش از سيصد مدارس عالي سكني گزيده اند. در بين آنها دانشگاههاي معروف وجود دارند كه انواع رشته هاي كلاسيك و همچنين رشته هاي پيوندي بين علوم مختلف و همچنين رشته هاي عملي را عرضه مي كنند. در دانشگاههاي آلمان به روي تمامي كساني كه شرايط پذيرش را بر آورده كنند, باز مي باشد, چرا كه آزادي در تحصيلات عالي جزو اساس اصلي دانشگاههاي آلمان مي باشد. به همين دليل هيچ گونه شهريه اي دريافت نمي شود. فقط در اندك دانشگاههاي خصوصي شهريه درخواست مي شود. علاوه بر اينها بعضي از رشته هاي تمهيدي و تكميلي رايگان نمي باشند.

یا از طریق سرمایه گذاری خانواده خود وارد کشور شوند. همانطور که میدانید راه های مختلفی برای ورود اطفال به کشور آلمان وجود دارد.

اقامتی که اداره خارجیان به سرمایه‌گذار خارجی می دهد اقامت غیر دائم Aufenthaltserlaubnis بوده و مدت آن ۳ سال است. پس از سه سال اگر شرایط لازم  وجود داشته باشند، اقامت این دفعه به شکل اقامت دائم Niederlassungserlaubnis اعطاء میگردد.

– اقامت ممکن  به افراد  مسئول شرکت داده می‌شود

– اقامت ممکن است به افراد دارای حرفه آزاد نیز داده شود

– در ضمن ایران یکی از کشورهایی هست که تسهیلات سرمایه گذاری و دادن اقامت به ایرانیان برخوردار می‌باشد.

– افرادی که دارای اقامت به علت دیگری می باشند، در صورت سرمایه گزاری می‌توانند اقامت قبلی را نگه دارند.

پس همانطور که بیان شد اطفال هم اجازه دارند در کشور آلمان وارد شوند و اقامت آن کشور ها را به دست آورند که آن هم شرایط خاص خود دارد.

اگر تمایل دارید فرزندان شما از همان ابتدا تنها وارد کشور شوند میتوانید برای کشورهای دیگر هم این اقدام مهم را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت آلمان و یا  مهاجرت به آلمان و  اقامت در آلمان به طرق مختلفی از جمله  مهاجرت تحصیلی به آلمان ، و یا تحصیل در آلمان و کار در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، خرید ملک در آلمان ، و تمکن مالی در آلمان و یا ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان و طرق دیگری که در کتب قانونی عنوان شده است میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و ابهامات شما دوستان عزیز را وکلای این موسسه برطرف می نمایند. یا با مراجعه به سایت www.malekpour.ir  تمامی اطلاعات لازمه را کسب نمایید.

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. shokooh sheykhipoor گفته:

  به نقل از حضرت علی ( عَلَيْهِ السَّلامُ ) : هر که در کودکی نیاموزد ، در بزرگی پیشرفت نمی کند . ( غررالحکم،۸۹۳۷ )

  اهمیت تحصیل کودکان و جوانان ؟!

  گویند سیستم آموزش و پرورش، مهم‌ترین و مؤثرترین نظام پرورش و رشد شخصیتی کودکان ، نوجوانان و جوانان است. ضرورت توجه به رشد شخصیت آدمی و اهمیت پرورش تن و روان دانش‌آموزان موجب شده است که این مسأله مهم به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی نظام آموزش و پرورش به حساب آید، و در صورتی اهداف عالی تعلیم و تربیت تحقق می‌یابد که هماهنگی با دیگر نهادهای اجتماعی از جمله خانواده به وجود آید.
  اگر دقیق تر شویم متوجه می شویم : خانواده، نخستین نهاد اجتماعی است که فرد در آن پا به عرصه زندگی می‌گذارد و اولین پایه‌های تربیت و تعلیم در آن گذارده می‌شود. وجود محبت و عاطفه در خانواده رمز سعادت و خوشبختی انسان است و کلید بسیاری از مشکلات و راه جلب احترام و رعایت حقوق دیگران است. عاطفه، عشق و محبت به فرزندان، می‌تواند اراده متزلزل و روح آشفته آنان را درمان کند و آنان را به زندگی سعادتمند و موفق امیدوار سازد. لذا برای دستیبابی به این مهم می بایستی ضمن آماده سازی محیط و فضای مناسب برای کودکان و جوانان ، به گونه ای آنان را تربیت و پرورش داد که در آینده بتوانند بطور کاملاً مستقل با مشکلات و موانع موجود در زندگی دست و پنجه نرم کنند .

  تحصیل در خیلی چیزها به ما کمک می‌کند اما مهم‌ترین آنها این است که به فرد قدرت فکر کردن، سوال کردن و دیدن ماوراء بدیهیات را می‌دهد. انسان‌ها با یک تمایل طبیعی برای سوال کردن به دنیا می‌آیند. تحصیل بهترین راه برای ارضای کنجکاوی ما بدون خفه کردن اشتیاق سوزان یادگیری و کشف بیشتر است.
  مطالعات علمی انجام شده نشان می‌دهد که افراد تحصیل کرده طول عمر بیشتری دارند. به طور متوسط، افراد تحصیل کرده مشاغل پرمعنی‌تر و جالب‌تری نسبت به افراد تحصیل نکرده دارند. آنها معمولاً در وضعیتی هستند که در کار خود تصمیم گیرنده‌اند. این منجر به رضایت شغلی بیشتر می‌شود که در نهایت باعث کیفیت زندگی بهتر می‌شود. همچنین داری عزت نفس بالاتری هستند . زندگی آنها تقریباً به خوبی برنامه ریزی شده است و جهت مشخصی دارد. در مجموع تربیت، علم زندگی و هنر خوب زیستن است.

  شکوه شیخی پور ( کمک جراح چشم پزشک ) هستم از پیروان و طرفداران مصمم و پر و پا قرص مجموعه محترم ملک پور . عرض سلام ، ادب و احترام دارم خدمت جناب آقای دکتر امیر محمد ملک پور عزیز و تیم محترم همراه

  پوزش می طلبم از طولانی شدن دیدگاه خود، لازم دیدم در خصوص سوالی که از محضر شما سرور گرانقدر و بزرگ دارم کمی مقدمه چینی نمایم و سپس سوالم را مطرح نمایم . با عنایت به موارد فوق ، دانستیم که رشد، پرورش ، تعلیم ، تربیت کودکان و جوانان امری می باشد ضروری و حیاتی . پس وظیفه ایست مهم بر دوش پدران و مادران . اینجانب مدتی هست پیگیر کارها و امورات مهاجرتی خود و خانواده ام از طریق وکلای محترم دفتر همکار مستقل جنابعالی مستقر در تهران ( میرداماد ) جهت مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار هستم . شایان ذکر است که عرض نمایم خداوند پسری به من و همسرم اعطاء نموده است با نام دانیال ( ۸ ساله ) که در پایه دوم ابتدایی مشغول تحصیل می باشد که به زبان انگلیسی و آلمانی تسلط ندارد .

  جناب دکتر ملک پور عزیز و گرامی ، یکی از دغدغه هایمان همیشه وضعیت پسرم پس از ورود به کشور آلمان بوده ، علاقمندم بدانم با توجه به اینکه به زبان آن کشور مسلط نیست در تحصیلش چه موانعی بر سر راهش می باشد ؟ آیا می بایستی به عقب برگردد و از پایه اول وارد مدارس تحصیلی آلمان گردد ؟ آیا با یادگیری زبان آلمانی در مدتی که در ایران بسر می برد ، می تواند این مانع را از سر راه خودش بردارد ؟ همچنین هزینه های تحصیلی و وضعیت بیمه درمانی اش به چه صورت می باشد ؟

  در پایان از پاسخ دهی ، زحمات و خدمات جنابعالی و تیم همراهتان کمال تشکر و قدرانی را دارم. از درگاه خداوند متعال برایتان سلامتی و موفقیت روزافزون مسئلت دارم.

  ( ارادتمند شما – شکوه شیخی پور )

  پاسخ