اقامت سنگاپور و بررسی آن

اقامت سنگاپور ، راههای اخذ اقامت سنگاپور ، مهاجرت به سنگاپور و چگونگی اخذ تابعیت و پاسپورت کشور سنگاپور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ اقامت سنگاپور چگونه است؟ از چه طرقی می توان به اقامت کشور سنگاپور دست یافت؟ مدارک و اسناد مورد نیاز به جهت اخذ اقامت و تابعیت سنگاپور چیست؟ هزینه های زندگی جهت اقامت سنگاپور چقدر است؟ در این مقاله تلاش شده است که به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ اقامت سنگاپور و مهاجرت به این کشور پاسخ داده شود. در این مقاله که به تلاش متخصصین و کارشناسان مجرب در امر مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور فراهم نگاشته شده است تا به صورت کامل و مفصل شرایط اخذ اقامت کشور سنگاپور را خدمت شما سروران شرح نماییم. در صورت هرگونه سوال و یا ابهامی در رابطه با اقامت کشور سنگاپور می توانید در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در صدد پاسخگویی به آنها برآیند. همچنین می توانید به منظور ارزیابی شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با بهره مندی از وکلای زبده از امور حقوق بین الملل و کارشناسان مجرب در امر مهاجرت آماده است تا به شما سروران یاری رسانند.

در ادامه مطالب ذیل را مطالعه خواهید نمود:

اقامت سنگاپور
 • اقامت سنگاپور و شرایط عمومی آن
 • اقامت سنگاپور از طریق کار
 • اقامت سنگاپور از طریق تحصیل
 • اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت سنگاپور از طریق ازدواج
 • اقامت سنگاپور و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت سنگاپور از طریق پناهندگی
 • اقامت سنگاپور برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور
 • اقامت سنگاپور و اخذ تابعیت سنگاپور

اقامت سنگاپور و شرایط عمومی آن

سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه‌جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. مالزی و اندونزی تنها همسایگان سنگاپور می باشند؛ سنگاپور یکی از موفق‌ترین اقتصادهای بازار را دارد. اقتصاد این کشور در اصل بر پایه بازرگانی دریایی شکل گرفته‌است. سنگاپور در کنار کره جنوبی، هنگ کنگ و تایوان یکی از چهار ببر آسیا به‌شمار می‌رود اما این کشور توانست سه رقیب خود را از لحاظ درآمد سرانه پشت سر بگذارد. کشور سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشور فقیری است اما اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت می باشد که در سال های اخیر رشد و شکوفایی فراوانی داشته و سنگاپور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا تبدیل نموده است: به طوری که سنگاپور در حال حاضر چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا محسوب می گردد. صنعت گردشگری، یکی از منابع عمده درآمد سنگاپور است. جاذبه‌های طبیعی فراوان، تنوع قومی، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های اصلی و شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد، از جمله دلایل محبوبیت این کشور در بین جهانگردان است. تنها در سال ۲۰۱۷، ۱۷ میلیون گردشگر از سنگاپور دیدن کردند. البته در کنار تمامی این نکات مثبنت می توان به هزینه بالای زندگی در این کشور اشاره داشت. می توان گفت تنها افرادی که دارای سطح مالی مناسبی هستند می توانند از اقامت در ایمن کشور مدرن بهره ببرند. اقامت سنگاپور برای تمامی افراد امکان پذیر نیست چرا که سران دولت این کشور  اولویت شرایط کاری را بر افراد بومی قرار می دهند و تنها در بخش سرمایه گذاری تمایل بسیاری جهت جذب اتباع خارجی دارند.

سنگاپور بر روی نقشه ـ مهاجرت به سنگاپور

در ادامه در قالب یک جدول به معرفی اجمالی کشور سنگاپور خواهیم پرداخت:

جدول معرفی اجمالی سنگاپور ـ اقامت سنگاپور

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سنگاپور

اقامت سنگاپور از طریق کار

اقامت سنگاپور از طریق کار در این کشور و اخذ ویزای کاری کشور سنگاپور در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شخص متقاضی اقامت سنگاپور یک پیشنهاد کاری (job offer  ) از سوی کارفرمای معتبر سنگاپوری دریافت نموده باشد. از جمله شرایط مهم در رابطه با اخذ ویزای کاری سنگاپور شرایط سنی آنها می باشد که تنها به متقاضیان با سن زیر ۵۸ سال که اتباع مالزیایی باشند و یا متقاضیان با سن زیر ۵۰ سال اتباع مالزیایی نباشند؛ می توانند به منظور کار در سنگاپور اقدام نمایند.

 • مدارک مورد نظر به منظور اخذ انواع ویزاهای کاری سنگاپور عبارتند از :

  • عکس
  • پاسپورت با ۶ ماه اعتبار
  • رسید پرداخت شده هزینه درخواست ویزا ( ۳۰ دلار)
  • ارائه قرارداد کاری
  • ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با کار مورد نظر
  • کپی مدارکی مبنی بر اثبات محل زندگی
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
  • ارائه مدارکی مبنی بر سابقه کاری

کار و مهاجرت کاری در سنگاپور ـ اقامت سنگاپور

از انواع ویزای های کاری سنگاپور می توان ویزاهای ذیل را نام برد:

 • ویزای کاری سنگاپور نوع S

  این نوع ویزای کاری تنها به نیروی کار ماهر خارجی (نیروی کاری فنی در سطح متوسط)  با حداقل  درآمد و حقوق ۲۰۰۰ دلار سنگاپور تعلق می گیرد. حداقل مدرک تحصیلی که برای متقاضیان این نوع ویزای کاری در نظر گرفته شده است، مدرک دیپلم فنی می باشد که شخص متقاضی باید به همراه دیپلم فنی، مدارک فنی و حرفه ای و یا سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی نیز داشته باشد.

 • ویزای کاری سنگاپور نوع خویش فرمایی (PEP)

  این نوع ویزای کاری در سنگاپور به کارفرمای خاصی تعلق ندارد و به افرادی که شایستگی های خاصی در زمینه کاری دارند؛ تعلق می گیرد که با ثبت شرکت همراه می باشد. از بهترین مزیت هایی  که ویزای کاری سنگاپور به صورت خویش فرمایی (PEP) دارا می باشد می توان به امکان تغییر شغل بدون نیاز به تغییر ویزای کاری خویش فرمایی اشاره نمود و از جمله مهمترین نکات منفی در زمینه ویزای کاری سنگاپور به صورت خویش فرمایی (PEP) می توان به عدم امکان تغییر کاربری شرکت افتتاح شده توسط شخص متقاضی  ویزای کاری شنگاپور اشاره نمود. ویزای کاری نوع خویش فرمایی (PEP) 5 ساله می باشد که امکان تمدید نخواد داشت.

 • ویزای کاری سنگاپور نوع کار آفرینی

  ویزای کاری سنگاپور نوع کارآفرینی برای متقاضیانی امکان پذیر خواهد بود که قصد سرمایه گذاری در سنگاپور را دارند. این ویزا به متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری خارجی دارند و از مدرک تحصیلی برخوردار نیستند، اما سابقه کاری در زمینه موضوع سرمایه گذاری ترجیحا تجارت دارند، تعلق خواهد گرفت. این نوع ویزای کارآفرینی سنگاپور در راستای ویزای کاری قرار خواهد گرفت. این ویزا ، نوعی مجوز به متقاضیان و صاحبان شرکت های تازه تاسیس در زمینه های تجارتی تعلق خواهد گرفت که شرکتی در زمینه کسب و کار در کشور مقصد دارند یا قصد دارند به افتتاح شعبه ای در کشور سنگاپور به منظور توسعه کسب و کار خود بپردازند.

 • ویزای کاری سنگاپور نوع متفرقه

  ویزای کاری سنگاپور نوع متفرقه به افراد خارجی تعلق خواهد گرفت که برای کوتاه مدت تمایل به کار در سنگاپور دارند و امکان اخذ اقامت سنگاپور به صورت دائم از این طریق امکان پذیر نخواهد بود.

 • ویزای کاری سنگاپور نوع (WP)

  ویزای کاری سنگاپور که به نامهای ویزای کاری نوع E یا EP  شناخته شده است، به منظور جذب نیروی کار ماهر و یا صاحبان مشاغل که تمایل دارند در کشور سنگاپور مشغول به کار شوند، ارائه می گردد. به جهت کسب ویزای کاری سنگاپور نوع EP، حداقل حقوق و دستمزدی که به صورت ماهیانه به متقاضیان آن تعلق می گیرد، باید بیشتر از از۳۰۰۰ دلار سنگاپور باشد. از جمله شرایط مهم برای متقاضیان کار در سنگاپور و اخذ اقامت سنگاپور از این طریق کار ، دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاههایی با رنک بالا می باشد. اعتبار ویزای کاری سنگاپور نوع  EP یک ساله و یا دو ساله می باشد و امکان تمدید نیز دارد. افرادی که ویزای کار EPدارند، می توانند در خواست خود را مبنی بر اقامت سنگاپور  بصورت دائم به اداره مهاجرت سنگاپور ارائه نمایند و در صورت بررسی شرایط شخص متقاضی، کسب اقامت دائم امکان پذیر است.

نرخ بیکاری کشور سنگاپور در مقایسه با جمعیت شور سنگاپور بسیار کم است. البته همانطور که در نمودار زیر مشاهده می نمایید، نرخ بیکاری کشور سنگاپور در سال ۲۰۱۸ معادل ۱٫۸۴ درصد می باشد. ناگفته نماند که در سالهای گذشته نرخ بیکاری سنگاپور بالا بوده و در حال حاضر با روند بسیار چشمگیری کاهش یافته است که این امر نشاه دهنده رشد اقتصادی سنگاپور است. لازم به ذکر است متقاضیان اخذ اقامت سنگاپور از طریق ویزای کاری در صورتی می توانند موفق به اخذ اقامت اقامت دائم گردند که به مدت ۵ سال در این کشور مشغول به کار باشند و پس از ۵ سال اقامت کاری قادر به ارائه درخواست اقامت سنگاپور بصورت دائم گردند. پس از گذشت مدت ۲ سال از اخذ اقامت دائم  کشور سنگاپور متقاضیان اخذ اقامت سنگاپور موفق به کسب پاسپورت خواهند شد. از جمله نکاتی که به منظور اخذ ویزای کاری سنگاپور مهم است، این مطلب است که در سال های اخیر کشور سنگاپور بیشترین تمایل به  جذب نیروی کاری بومی اتباع خود را دارد و در رابطه با ارائه ویزای کاری سنگاپور و همچنین  تابعیت و اقامت سنگاپور برای اتباع دیگر کشورها محدودیت بسیاری اعمال می کند.

نمودار نرخ بیکاری در سنگاپور ـ اقامت سنگاپور

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان کار در سنگاپور از همین وبسایت مراجعه نمایید.

اقامت سنگاپور از طریق تحصیل

 از جمله راههایی که می تواند زمینه ساز اخذ اقامت سنگاپور گردد. شخص متقاضی تحصیل در کشور سنگاپور می تواند به مدت زمان تحصیل در کشور سنگاپور اقامت داشته باشد. فرد متقاضی باید برای تمدید ویزا به صورت سالانه ، مدارک خود را به اتاق دانشجویان بین المللی ارائه دهد و ویزای تحصیلی خود را تمدید کند. متقاضیان دوره های کوتاه مدت تحصیلی و پژوهشی در کشور سنگاپور  می توانند، ویزای کوتاه مدت تحصیلی اخذ نمایند. کشور سنگاپور با داشتن ۳۴ دانشگاه که تعداد ۶ دانشگاه از آنها دولتی هستند و رتبه های بالایی در رنکینگ دانشگاههای جهان دارند، از لحاظ سطح علمی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

تحصیل در سنگاپور ـ اقامت تحصیلی سنگاپور ـ اقامت سنگاپور از طریق تحصیل

لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل در سنگاپور به صرف تحصیل در این کشور موفق به اخذ اقامت سنگاپور و تابعیت این کشور نمی شوند و پس از فارغ التحصیلی می توانند به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی بگردند و در صورت یافتن کار مناسب و پرداخت مالیات این کشور بعد از ۵ سال موفق به کسب اقامت سنگاپور به صورت دائم و در نهایت پاسپورت گردند.

تحصیل در سنگاپور در مقاطع ذیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی به مدت ۴ سال به طول می انجامد. افرادی که تمایل به پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس را دارند باید مدرک آیلتس ۶ داشته باشند. افراد متقاضی در کنار تحصیل در هفته ۱۰ ساعت اجازه کار پاره وقت دارند. تحصیل در سنگاپور در رشته های مکانیک، عمران، علوم زیستی، برق، معماری، جغرافیا، علوم سیاسی و زبان شناسی، شیمی و …. امکان پذیر می باشد. شهریه تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار سنگاپور می باشد که شهریه ها نسبت مستقیمی با نوع رشته ها و دانشگاهها دارند.

 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال به طول می انجامد که دانشجویان می توانند از ۲۰ ساعت کار ضمن تحصیل برای پوشش برخی هزینه های تحصیلی و زندگی خود بهره ببرند. لازم به ذکر است که شهریه های تحصیل در سنگاپور در مقطع فوق لیسانس ۱۶ الی ۲۰ هزار دلار سنگاپور می باشد که دانشجویان با داشتن نمرات بالا و پژوهش های علمی قوی می توانند از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بهره مند گردند.

 • تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا ۴ الی ۵ سال به طول می انجامد. در صورتی که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در سنگاپور رزومه ای علمی و  قوی ارائه دهد، می تواند به اخذ بورسیه تحصیلی موفق گردد. رزومه قوی شامل داشتن  مدارک تخصصی مثل GMAT یا GRE، مدرک بالای زبان آیلتس ۷ می باشد. مهمترین مطلب در اخذ دکترا داشتن یک سوپروایزر یا استاد راهنما است که از متقاضی اخذ دکترا مصاحبه نموده و مایل باشد از او در یک پروژه علمی استفاده نماید. متقاضی در طول انجام پروژه می تواند حقوق دریافت نماید.

 • از جمله دانشگاههای مطرح کشور سنگاپور

  • دانشگاه ملی سنگاپور
  • مجموعه دانشگاه‌های جیمزکوک
  • دانشگاه مدیریت سنگاپور
  • دانشگاه طراحی و مهندسی سنگاپور
  • دانشگاه صنعتی نانیانگ
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور عبارتند از:

  • مدارک تحصیلی به همراه کلیه ریز نمرات
  • پاسپورت به مدت اعتبار حداقل ۶ ماه
  • تمکن مالی
  • مدارک هویتی
  • مدرک زبان ( آیلتس و یا GRE)

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در سنگاپور از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سنگاپور

اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

اقامت سنگاپور از طریق  سرمایه گذاری ، طرح PR نامیده می شود و دولت سنگاپور به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی به جهت سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی شرایط خاصی را در نظر گرفته است.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ اخذ اقامت کشور های خارجی از طریق سرمایه گذاری

اقامت سنگاپور برای سرمایه گذاران خارجی  از طریق  طرحPR  

در صورتی که تمایل به اقامت سنگاپور را دارید، می‌توانید با استفاده از طرح PRاقامت سنگاپور را به دست آورید . رویه تجاری – اقتصادی سنگاپور , مالیات‌های کم و  سطح امنیت بالا و از جمله نکات مثبت سرمایه گذاری در کشور سنگاپور محسوب می گردد.

با ثبت یک شرکت جدید و یا خرید یک شرکت موجود در سنگاپور و اشتغال زایی در این کشور می توانیدد سود آوری داشته باشید. البته به جهت ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار ارائه بیزینس پلن  و نقشه تجاری قوی و ارائه آن به هاداره مهاجت سنگاپور بسیار حائز اهمیت است.باید نظر مسئولان را در رابطه با طرح های تجاری خود جلب نمایید.

 

اقامت سنگاپور برای سرمایه گذاران با طرح GIP

برای اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری در این طرح، متقاضی باید حداقل مبلغ ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ دلار سنگاپور سرمایه گذاری نموده و همچنین تجربه سه سال سابقه تجارت و یا کارآفرینی را داشته باشد. همچنین در امر سرمایه گذاری در سنگاپور باید اطمینان داشت که گردش های مالی مناسبی را دارا باشد ، گردش مالی در حدود ۵۰ میلیون دلار سنگاپور در سال، حداقل گردش مالی مناسبی جهت تجارت متقاضی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در سنگاپور:

 • ثبت نام شرکت
 • نام و مشخصات سهام داران
 • نام مدیر مقیم سنگاپور
 • آدرش ثبت شده برای شرکت
 • سرمایه

 

لازم به ذکر است جهت اخذ اقامت و پاسپورت کشور سنگاپور باید در نظر داشت که با خرید ملک نمی توان به اخذ اقامت و تابعیت این کشور دست یافت و فقط با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی و رعایت کلیه شرایط می توان به اقامت سنگاپور رسید. متقاضیان پس از اینکه در سنگاپور تا ۵ سال موقعیت خود را دربخش های اقتصادی این کشور اثبات نمودند و مالیات پرداخت کردند، می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت سنگاپور درخواست اقامت خود را  ارائه نمایند. پس از سپری نمودن ۲ سال از اقامت متقاضیان از اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق سرمایه گذاری می توانند درخواست پاسپورت سنگاپور دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک سرمایه گذاری در سنگاپور از همین وبسایت کلیک کنید.

اقامت سنگاپور و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ اقامت و همچنین تابعیت کشور ها از طریق تولد به دو حالت خاک و خون می باشد. برخی کشورها نظیر آمریکا و برزیل تابع قانون خاک می باشند که در صورت تولد فرزند در خاک این کشور ها به کودک و والدینش اقامت داده می شود. برخی کشورها نیز نظیر کشور سنگاپور تابع اصل خون می باشند؛ بدان معنا که صرفا در صورت تولد به کودک در خاک سنگاپور، به کودک اقامت و تابعیت تعلق نمی گیرد. تنها به کودکی تابعیت و اقامت سنگاپور تعلق می گیرد که دارای والدینی از اتباع کشور سنگاپور باشد. لازم به ذکر است که در صورت تولد کودکی با والدین تبعه سنگاپور و یا اتباع کشورهای دیگر پروسه رسیدگی به پرونده متقاضی بین ۶ الی ۷ هفته خواهد بود.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت کشور های خارجی از طریق تولد

 • از جمله مدارک مورد نیاز جهت اقامت سنگاپور از طریق تولد عبارتند از:

  • ارائه گواهی ازدواج والدین
  • ارائه مدارک هویتی والدین
  • نامه بیمارستان به جهت اثبات زمان و مکان تولد کودک
  • عکس
  • رسید پرداختی هزینه ویزا ( ۵۰ یورو)
  • ارائه گواهی مبنی بر وجود اسپانسری که در سنگاپور اقامت دائم داشته و دارای سنی بالای۲۱ سال باشد
  • مدارک هویتی ضامن یا اسپانسر

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

اقامت سنگاپور از طریق ازدواج  امکان پذیر خواهد بود. همه  کشور ها  قوانین خاص خود را در رابطه با ازدواج دارند که کشور سنگاپور و ازدواج با تبعه سنگاپر نیز از این قاعده مستثنی نیست. به جهت ازدواج با تبعه سنگاپوری باید به کنسولگری این کشور مراجعه نمود و پس از اعلام ، فرم های مورد نظر در این رابطه را درخواست و آنها را تکمیل کرد. ازدواج در سنگاپور طی مدت ۱۲ روز کاری از زمان دریافت اطلاعات ازدواج، در کنسولگری ثبت می گردد. به منظور ازدواج در سنگاپور هر دو فرد متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر باشند. برای اثبات ازدواج و اخذ اقامت سنگاپور باید دو شاهد از اتباع سنگاپور نیز با به همراه داشتن اسناد شناسایی باید در مراسم ازدواج حضور به عمل رسانند .

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

 • از جمله مدارکی که به جهت ازدواج در سنگاپور و اخذ اقامت سنگاپور به وسیله ازدواج نیاز می باشد، عبارتند از:

  • پاسپورت هر دو متقاضی
  • تمامی مدارک مورد نیاز به جهت شناسایی تجرد شخص و در صورت ازدواج قبلی مدارک طلاق و یا گواهی فوت همسر
  • ارائه اعلامیه ازدواجی که توسط متقاضیان ازدواج و دو شاهد تبعه سنگاپور امضا شده باشد
  • ارائه رسید پرداخت شده جهت ویزای الکترونیکی (۳۳ دلار )

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

اقامت سنگاپور از طریق پناهندگی

از جمله راههای کسب اقامت سنگاپور پناهندگی می باشد که از پرخطرترین و اشتباه ترین مسیرها به جهت اقامت می باشد. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچ خدماتی در زمینه امور پناهندگی ارائه نمی دهد این مطالب تنها برای بالا بردن دانش شما در زمینه خطرات پناهندگی می باشد. به منظور اخذ اقامت سنگاپور به روش پناهندگی باید شرایطی را دارا باشید که طبق قوانین کنونسیون ژنو به عنوان یک پناهنده محسوب گردید. طبق قوانین کنوانسیون ژنو شخص متقاضی اخذ اقامت سنگاپور از طریق پناهندگی باید به دلایلی چون نژاد ، ملیت ، نگرش و اعتقادات سیاسی خاص ، همچنین عضویت در گروه های سیاسی خاص و گرایشات جنسی خاص داشته باشند و امکان بازگشت به کشور خود را نداشته باشند. کشور سنگاپور شرایط خوبی را برای پناهندگان فراهم نمی سازد چرا که بیشتر به دنبال جذب نیروهای کاری خاص و همچنین سرمایه گذاران و تجار می باشد که بتوانند به کشور سرمایه تزریق نمایند. کشور سنگاپور سیاست های بسیار سختگیرانه ای در برابر پذیرش متقاضیان پناهنده خواهد داشت.همچنین پناهندگان در کشور سنگاپور دارای کمپ های مناسبی به جهت زندگی نخواهد بود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

پناهندگی به خارج از کشور ـ مهاجرت از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

اقامت سنگاپور برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت سنگاپور برای هنرمندان بین المللی و افراد فوق موفق امکان پذیر است و دولت این کشور شرایط ویژه ای را برای اینگونه افراد فراهم می سازد.

از جمله معیارهایی که برای موافقت با در خواست اقامت سنگاپور مورد بررسی قرار خواهد گرفت عبارتند از:

 • دارا بودن یک رزومه کامل و قوی که شامل فایل های تصویری و نمایش ها و اجرا های بین المللی و کسب جوایز بین المللی می باشد.
 • شخص متقاضی در عرصه فعالیت خود بسیار شناخته شده باشد؛ هم در کشور خود و هم در سطح بین الملل.
 • شخص متقاضی کسب اقامت دائم سنگاپور باید با فرهنگ کشور سنگاپور اتباط برقرار نماید و بتواند در زمینه تبلیغ فرهنگ کشور سنگاپور محتوای هنری قوی تولید نماید.

ویزای کار برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور

هزینه های زندگی در یک کشور از عوامل بسیار مهم در رابطه با انتخاب کشور مورد نظر جهت مهاجرت محسوب می گردد. افرادی که اقامت سنگاپور را انتخاب می نمایند، می بایست به هزینه های زندگی در کشور سنگاپور توجه داشته باشند.

توجه داشته باشید به صورت تقریبی و میانگین هزینه های زندگی یک خانواده چهار نفره در ماه ۳ الی ۴ هزار دلار سنگاپور می باشد و هزینه زندگی یک فرد در ماه ۱۲۰۰ دلار سنگاپور می باشد.

در ادامه هزینه های زندگی در کشور سنگاپور بصورت کامل برای شما سروران نام برده خواهد شد.

ردیف اغلام هزینه (دلار سنگاپور)
۱ غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسط ۵۰٫۰۰
۲ کاپوچینو ۴٫۹۵
۳ کک / پپسی ۱٫۵۹
۴ آب ۱٫۲۰
۵ شیر  (۱ لیتر( ۳٫۰۴
۶ کباب نان سفید تازه (۵۰۰ گرم( ۱٫۹۴
۷ برنج (سفید) ۲٫۵۸
۸ تخم مرغ (۱۲عدد) ۲٫۳۹
۹ پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۱۶٫۷۲
۱۰ گوشت مرغ  (۱ کیلوگرم) ۶٫۷۴
۱۱ گوشت گاو  (۱ کیلوگرم) ۱۲٫۳۷
۱۲ سیب (۱ کیلوگرم) ۳٫۶۱
۱۳ موز (۱ کیلوگرم) ۲٫۲۸
۱۴ پرتقال (۱ کیلوگرم) ۳٫۱۱
۱۵ گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۲٫۲۴
۱۶ بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۱٫۷۱
۱۷ تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۰٫۵۵
۱۸ عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای ۸۵ مترمربع آپارتمان ۱۵۴٫۶۲
۱۹ اینترنت ۴۳٫۵۶
۲۰ اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۲،۶۳۹٫۷۶
۲۱ اجاره آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۴۹۸٫۷۷
۲۲ اجاره آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۴،۷۴۷٫۷۸
۲۳ اجاره آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۲،۸۰۶٫۲۵
۲۴ قیمت خرید هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۲۲۸۳۱٫۱۴
۲۵ قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۱۱۴۰۶٫۴۵

در ادامه نمودار هزینه های زندگی در کشور سنگاپور را خواهید دید:

نمودار هزینه های زندگی در سنگاپور ـ اقامت سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور

اقامت سنگاپور و اخذ تابعیت سنگاپور

اقامت سنگاپور و مهاجرت به سنگاپور امکان پذیر خواهد بود تنها در صورتی که متقاضی اخذ اقامت سنگاپور موفق به اخذ ویزاهایی که ذکر نمودیم گردد. به منظور کسب اقامت سنگاپور و تابعیت این کشور باید اطلاعات کامل و موثق در این رابطه کسب نمود.

تنها افرادی می توانند موفق به اخذ تابعیت و اقامت سنگاپور گردند که دارای شرایط ذیل باشند:

 • متقاضی اخذ اقامت سنگاپور سرمایه گذار باشد
 • فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت سنگاپور بصورت دائم شده اند
 • متقاضیان کسب اقامت سنگاپور که والدین آنها و یا همسر آنها از اتباع کشور سنگاپور و مقیم این کشور محسوب می گردند
 • متقاضیانی که موفق به کسب ویزاهای نوع S ، Q و یا AP شده باشند.

مدت زمان پردازش درخواست متقاضیان جهت اخذ ویزای سنگاپور ۳ ماه می باشد . در صورتی که متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم سنگاپور شود موظف به انجام خدمات NS می باشد. تمامی افرادی که شهروندی و اقامت سنگاپور را اخذ می نمایند (شهروندان مرد در بازه سنی ۵ تا ۱۶ ) باید در دفتر NS ثبت نام نمایند.

نکاتی در رابطه با اقامت سنگاپور به صورت دائم عبارتند از :

 • اجازه کار تمام وقت در صورت اخذ هرگونه ویزای کشور سنگاپور
 • پروسه اخذ شهروندی کشور سنگاپور ممکن است ۶ ماه به طول انجامد

پاسپورت سنگاپور ـ اقامت و تابعیت سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت سنگاپور و سخن پایانی

اقامت سنگاپور یکی از گزینه های پیش روی علاقمندان زندگی در اوج تکنولوژی و پیشرفت است که بدین وسیله در این مقاله تلاش نمودیم کلیه راهها و شرایط اخذ اقامت سنگاپور را به همراه کلیه مدارک مورد نیاز در هر کدام از راههای اخذ اقامت سنگاپور به صورت مفصل شرح دهیم تا شما سرورانی که به مهاجرت به سنگاپور تمایل دارید با آگاهی کامل در این مسیر قدم بگذارید. همانطور که در اثنای این نوشتار ذکر شد هزینه های زندگی و میزان مبالغ مورد نیاز به جهت سرمایه گذاری و همچنین هزینه های تحصیل در این کشور بسیار بالا می باشد؛ به طوری که هر فردی نمی تواند از عهده این مبالغ برآید و این سوال پیش می آید که آیا نمی توان با صرف هزینه های بسیار کمتری بجای اخذ اقامت سنگاپور به اقامت کشورهای سطح بالای اروپایی و در نهایت به اقامت دائم و پاسپورت اتحادیه اروپا دست یافت؟ پاسخ روشن است اگر تمامی مبالغ را با هم مقایسه نمایید می توانید به این نکته دست یابید که می توان با صرف مبالغ کمتر به این هدف دست یافت. به منظور دستیابی به پاسخی صحیح به سوالات و یا ابهامات ، مقایسه شرایط مختلف کشورها با هم ، کسب اطلاعات کافی و همچنین ارزیابی شرایط خود می توانید به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.کارشناسان و وکلای مجرب در امر مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور آماده اند تا شما سروران را در این مسیر یاری رسانند. علاوه بر اینها در صورت هرگونه سوال و یا ابهامی در رابطه با اقامت کشور سنگاپور می توانید آن را در قسمت دیدگاههای همین مقاله مطرح نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن کارشناسان و مشاوران ما در صدد پاسخگویی به آنها برآیند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ