اقامت سوئد و بررسی آن

اقامت سوئد ، شرایط اخذ اقامت کشور به سوئد ، مهاجرت و تابعیت سوئد در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. راه های اخذ اقامت کشور سوئد از چه طریقی امکان پذیر است؟ اقامت سوئد و مهاجرت به سوئد چگونه است؟ هزینه های زندگی درکشور سوئد به چه ترتیب است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ اقامت سوئد و تابعیت این کشور پاسخ می دهیم. مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت این کشور از زوایای مختلفی قابل بحث و بررسی می باشد که ما در این نوشتار مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما سروران گرامی ارائه می دهیم. سوئد کشوری در اروپا است و از نظر کیفیت زندگی و امنیت اجتماعی از سطح بالایی برخوردار است. کشور سوئد رشد اقتصادی قابل توجه ای داشته است و متقاضیان تمایل به مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت کشور سوئد را دارند. برای اطلاعات بیشتر در این باب و نحوه دریافت اخذ اقامت سوئد با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. در ادامه مقاله به ارائه مطالبی در سرفصل های ذیل می پردازیم :

اقامت سوئد
 • اقامت سوئد و شرایط عمومی
 • اقامت سوئد از طریق کار
 • اقامت سوئد از طریق تحصیل
 • اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت سوئد از طریق ازدواج
 • اقامت سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت سوئد و هزینه های زندگی در سوئد
 • اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد

اقامت سوئد و شرایط عمومی

سوئد کشوری در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است که از غرب با کشور نروژ و از شمال با کشور فنلاند، از غرب با  کشور دانمارک همسایه است. پایتخت این کشور استکهلم است. مساحت کشور سوئد ۴۴۹٫۶۶۴  و جمعیت آن بیش از ۱۰ میلیون نفر می باشد. واحد پول سوئد کرون است. کیفیت زندگی در سوئد بالا است و با توجه به رشد اقتصادی آن، از نرخ بیکاری پایینی برخوردار می باشد. کشور سوئد یکی از مهاجر پذیرترین کشور های اروپا است و یکی از دلایل رشد جمعیت آن، سیل مهاجران در سال های اخیر بوده است. این کشور در سال ۲۰۰۹ بالاترین میزان مهاجرت را داشته است و این تعداد به ۱۰۲۲۸۰ رسیده بود. در منطقه شمالی سوئد شش ماه از سال روز و شش ماه شب است ولی منطقه آن جنوبی چهار فصل است.

سوئد بر روی نقشه

مقاله مرتبط

بهترین راه مهاجرت به سوئد

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سوئد

اقامت سوئد از طریق کار

کار در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر سوئدی می باشد و پس از دریافت پیشنهاد شغلی می توان کارت اقامت و مجوز کار کردن را بدست آورد. اخذ مجوز کار در سوئد به این صورت است که آن شغل به مدت ۱۰ روز در سوئد و اروپا آگهی می شود و در صورت عدم وجود متقاضی برای اشغال آن شغل، کارفرما می تواند درخواست نیروی شغلی از متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا داشته باشد. کشور سوئد ویزای جستجوی کار ندارد و حتما بایستی کارفرما درخواست نیروی کار داشته باشد.

 • برای اخذ ویزای کاری سوئد مدارک زیر لازم است:
  • پاسپورت با اعتبار
  • پیشنهاد شغلی از کارفرما در کشور سوئد
  • بیمه
  • مبلغ مشخص شده حقوق توسط کارفرما

در صورت اخذ ویزا کاری سوئد و دریافت کارت اقامت سوئد ، شخص می تواند درخواست الحاق خانواده داشته باشد. برای اخذ ویزای همراه مدارکی باید یه سفارت ارائه شود، این مدارک شامل موارد زیر خواهد بود:

 • اصل و کپی گذرنامه
 • سند ازدواج
 • شناسنامه و مدارک هویتی همراهان
 • اصل و کپی پاسپورت فرزند
 • مبلغ پرداختی به سفارت

هزینه فرم برای همراهان بیشتر از ۱۸ سال ۱۴۰ یورو و برای افراد کمتر از ۱۸ سال ۷۰ یورو می باشد.

نرخ بیکاری در کشور سوئد ۶٫۴ درصد می باشد، این نرخ در سال ۱۹۹۷ به ۱۰٫۲ رسیده است. در نمودار زیر نرخ بیکاری سوئد را در ۹ سال اخیر مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ بیکاری سوئد در 9 سال گذشته

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد کار در سوئد

اقامت سوئد از طریق تحصیل

از آنجایی که سوئد از سطح آموزشی بالایی برخوردار است، تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. سوئد دارای دانشگاه هایی معتبر با رنکینگ بالا است. تحصیل در سوئد این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد که به زبان انگلیسی تحصیل کنند. سیستم آموزشی در کشور سوئد به این صورت است که از سن ۷ سالگی تا ۱۶ سالگی تحصیل اجباری می باشد. بیشتر سیستم آموزشی توسط شهرداری منطقه اداره می شود. برای تحصیل در مدارس سوئد نیز برخی از مدارس خصوصی و شبانه روزی نیز وجود دارند که بایستی برای تحصیل در آنها شهریه پرداخت نمود و تحت نظر دولت هستند.

بیشتر دانشگاه های سوئد دولتی هستند و از اعتبار بالایی برخوردارند؛ علاوه بر آن کشور سوئد تعداد انگشت شمار دانشگاه خصوصی دارد. ما قصد داریم نگاهی به دانشگاه های مهم سوئد انداخته و به اطلاعاتی در مورد آن ها بپردازیم :

معرفی برخی دانشگاههای کشور سوئد

مقاله مرتبط

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد مقایسه تحصیل سوئد و انگلستان

مقاله مرتبط

اعزام دانشجو به سوئد

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

کشور سوئد یکی از بزرگترین قطب سرمایه گذاری در جهان است. پروسه سرمایه گذاری خارجی از سال ۲۰۱۳ افزایش یافته و در سال ۲۰۱۷ به ۱۵٫۴ میلیارد دلار رسیده است. دولت سوئد اقداماتی جهت توسعه از سرمایه گذاران خارجی انجام داده است. این کشور در سال ۲۰۱۸ رتبه دهم در اقتصاد جهان را بدست آورده است.

یکی از راه های سرمایه گذاری در سوئد و ایجاد کسب و کار، ثبت شرکت است که به آن می پردازیم:

ثبت شرکت با مسولیت محدود:

این نوع ثبت شرکت توسط یک یا چند نفر اعضا تشکیل می شود و حداقل دارایی این شرکت مبلغ ۵۰٫۰۰۰ کرون می باشد. این شرکت توسط هیئت مدیره، مدیر عامل و حداقل یک عضو معاون تشکیل می شود. شرکتهای با مسولیت محدود در سوئد نرخ مالیات ۲۱٫۴ را بایستی سالیانه پرداخت کنند و سود آن بین سهامداران تقسیم می شود.

ثبت شرکت با مشارکت محدود:

 این نوع ثبت شرکت بین دو نفر شریک است که قصد شروع کسب و کار ر ا دارند و هیچ الزامی برای سرمایه گذاری وجود ندارد.

*ثبت شرکت در سوئد شامل ۳ مرحله می باشد:

۱- ثبت نام در اداره ثبت شرکت ها

۲-درخواست مالیات و مالیات بر ارزش افزوده

۳- اخذ سایر مجوز ها

شرایط و مدارک لازم  جهت اخذ اقامت سوئد  از طریق سرمایه گذاری به صورت زیر است:

 • گذرنامه معتبر
 • تجربه در زمینه کسب و کار
 • دانش زبان سوئدی یا انگلیسی
 • ارائه مبالغ کافی برای الحاق همراه در طول ۲ سال (معادل ۲۰۰٫۰۰ کرون برای همسر، ۵۰۰۰۰ کرون فرد اصلی و ۱۰۰٫۰۰۰ برای فرزند)
 • نشان دهد که شرکت پس از ۲ سال در آمد لازم را دارد و توانایی حمایت از خانواده را دارد.

سرماسه گذار در خارج از کشور ـ ثبت شرکت در خارج از کشور

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد

اقامت سوئد از طریق ازدواج

ازدواج در سوئد با شهروند غیر سوئدی می تواند منجر به اقامت سوئد شود و شرایطی باید در نظر گرفته شود، قبل از اینکه زوج تصمیم به ازدواج داشته باشند، اداره مالیات در سوئد باید در مورد این ازدواج تحقیق کند و در ابتدا بایستی درخواست کتبی به آژانس مالیاتی سوئد ارائه دهند. طبق قوانین سوئد موارد زیر به عنوان مانع ازدواج در نظر گرفته می شود:

 • داشتن سن زیر ۱۸ سال
 • ازدواج یا ثبت نام ازدواج با شخص دیگر
 • نزدیک بودن شخصی که قصد ازدواج با بستگان نزدیک دارند مانند خواهر برادر

ازدواج با خارجیان در سوئد به این صورت است که باید اسنادی ارائه شود و بعد از آن بتوانند اقامت را دریافت کنند. افرادی که از طریق ازدواج اقامت و تابعیت کشور سوئد را بدست می آورند، می توانند از مزایای شهروندان سوئدی مانند کار و تحصیل استفاده کنند. مدارکی که باید بمنظور اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج به سفارت این کشور ارائه شود:

 • پاسپورت
 • گواهی تولد
 • گواهی تجرد
 • اسناد و مدارک نسخه اصلی با تایید شده با مهر یا تمبر آپوسیل

ازدواج و اخذ تابعیت

برای افرادی که از طریق ازدواج، اقامت سوئد را دریافت می کنند، در ابتدا یک ویزای دو ساله صادر می شود و این ویزا قابل تمدید می باشد. شخص بایستی ثابت کند که ازدواج آنها صوری نبوده و علاقه مشترک در این ازدواج وجود دارد، همچنین رفتارهای آن و انطباق پذیری با محیط توسط دولت بررسی می شود و در صورت تایید بعد از یک سال برای اقامت و تابعیت سوئد می توان اقدام نمود.

ازدواج در سوئد و ازدواج همجنسگرایان در سوئد به این صورت است که این کشور جزء هفتمین کشوری می باشد که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخته و این قانون از آوریل سال ۲۰۰۹ تصویب شده است.

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

اقامت سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی از راه های اخذ اقامت سوئد و تابعیت این کشور از طریق تولد می باشد. قانون کلی تولد به دو صورت است؛ قانون خون و قانون خاک یا ترکیبی از این دو می باشد. قانون خاک به این صورت است که هر کودکی در خاک کشوری به دنیا آید، به آن تابعیت آن کشور اعطا می شود، صرف نظر از اینکه والدین چه تابعیتی دارند. ولی قانون خون به این صورت است که تابعیت از طریق والدینی که دارای تابعیت آن کشور هستند، به کودک متولد شده تعلق می گیرد. تولد در سوئد از قانون خون پیروی می کند. به این معنی که در صورتی به کودک تازه به دنیا آمده تابعیت سوئد تعلق می گیرد که از یک پدر یا مادر سوئدی متولد شده باشد.

لذا کودکانی که در سوئد متولد می شوند، بر اساس تابعیت والدین تابعیت دریافت می کنند. شرایط اقامت در سوئد از طریق تولد به صورت زیر است:

فرزند بعد از ۱ آپریل ۲۰۱۵ متولد شده و تابعیت سوئدی را می توانند اخذ کنند به شرطی که پدر یا مادر سوئدی باشد، و یا پدر سوئدی باشد و فرزند بدون مادر در خاک سوئد متولد شده باشد.

فرزند قبل از آپریل ۲۰۱۵ و یا پس از ۱ جولای ۲۰۰۱ متولد شده و پدر او شهروند سوئد باشد نوزاد تابعیت سوئد را می تواند اخذ کند به شرطی که :

 • مادر کودک سوئدی باشد به او تابعیت سوئدی تعلق می گیرد.
 • پدر سوئدی و مادر خارجی باشد و نوزاد در سوئد متولد شده باشد و تابعیت سوئد به او تعلق می گیرد.

تولد و اخذ تابعیت

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

اقامت سوئد و هزینه های زندگی در سوئد

قبل از اقدام برای اقامت سوئد بهتر است بدانید که هزینه های زندگی در این کشور بالا می باشد اما به تناسب هزینه های بالای زندگی،‌ درآمد نیز بالاست. با توجه به اینکه سوئد سطح رفاهی بالایی دارد افراد تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند. در این بخش از مقاله به هزینه های زندگی در سوئد می پردازیم که با اشراف کامل تصمیم گیری بفرمایید. برخی از این هزینه ها عبارت اند از:

جدول برخی هزینه های زندگی در سوئد

اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد

برای اخذ شهروندی و تابعیت سوئدی بایستی در ابتدا اقامت کشور سوئد را داشته باشید و اقامت موقت سپس دائم در سوئد می تواند منجر به دریافت تابعیت می شود. برای اخذ تابعیت نیاز به حداقل ۵ سال زندگی در سوئد می باشد. برای دوره های تحصیلی در سوئد اقامت موقت صادر می شود و پس از آن در صورت کار پیدا کردن و پرداخت مالیات می توان اقامت دائم را بدست آورد و پس از ۵ سال اقامت قانونی در سوئد می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت سوئد اقدام نمود. یکی از راه های اخذ تابعیت سوئد ازدواج با شهروند سوئدی می باشد که پس از ۳ سال برای دریافت تابعیت می توانید درخواست تابعیت این کشور را داشته باشید، ولی در طول ازدواج بایستی زبان سوئدی را یاد گرفته و در این ۳ سال ، باید اثبات کنند که به مدت ۲ سال با هم و در کنار هم زندگی کرده اند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است و این موسسه هیچ رضایتی از این امر ندارد.

پاسپورت ـ پاسپورت اروپایی ـ تابعیت

هزینه های زندگی در کشور سوئد
وکیل مهاجرتی به سوئد
مهاجرت به سوئد و شرایط زندگی در سوئد

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت سوئد و سخن پایانی

اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته شد. اقامت سوئد از راه های کاری، تحصیلی، ازدواج و سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد و به طور کلی می توان تابعیت سوئد را پس از ۵ سال اقامت در این کشور بدست آورد. با توجه به اینکه سطح رفاهی این کشور بالا می باشد، افراد تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند ولی باید در نظر گرفت که در ناحیه شمالی سوئد شش ماه شب و شش ماه روز می باشد و بهتر است برای مهاجرت کشور هایی با سطح رفاهی مشابه سوئد یا بالاتر با نرخ بیکاری کمتر نظیر اتریش، سوسیس، آلمان و .. اقدام نمود. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات کامل و صحیح در باب اقامت سوئد و راه های اخذ اقامت اروپا با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب این موسسه، شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. همچنین می توانید در خصوص مهاجرت و تمامی راه های مهاجرت ویدیو گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمود تا همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل و صحیح را بدست آورید. در صورت هر گونه سوال، ابهام، نظر یا پیشنهاد در باب اقامت سوئد و مهاجرت به این کشور می توانید آن را در بخش انتهایی همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح کرده تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ