اقامت از طریق ویزای کار ایرلند

اقامت از طریق ویزای کار ایرلند

آیا می خواهید اقامت از طریق ویزای کار ایرلند را بدست آورید ؟ آیا از قوانین و راه های مهاجرت به ایرلند و قوانین و راه های اقامت از طریق ویزای کار ایرلند آگاه هستید ؟ آیا شرایط اخذ ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند ساده و میسر می باشد ؟ اقدامات لازم برای اقامت از طریق ویزای کار ایرلند چیست ؟ چه کسانی می توانند مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و  اقامت از طریق ویزای کار ایرلند داشته باشند ؟ آیا قوانین اخذ ویزای کار ایرلند را میدانید؟ آیا به دنبال مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار هستید و میخواهید اقامت از طریق ویزای کار ایرلند را بدست آورید ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در رابطه با اقامت از طریق ویزای کار ایرلند توضیح داده است . در صورت هرگونه سوال در خصوص اقامت از طریق ویزای کار ایرلند و سوالات دیگری از جمله سوالات دیگری مانند  انواع روش های اخذ اقامت ایرلند از طریق ویزای کار چیست؟ شرایط اقدام برای ویزای کار ایرلند کدامند؟ هزینه اقدام برای اجازه کار در ایرلند چقدر میباشد؟ طول مدت اجازه کار در ایرلند و رسیدن به  اقامت از طریق ویزای کار ایرلند چقدر است؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص ویزای کار ایرلند و طریق اخذ اقامت از طریق ویزای کار ایرلند مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اغلب تابعین کشورهای غیر اروپایی باید اجازه کار در ایرلند را دریافت دارند. اسکیم اجازه کار توسط قانون سال ۲۰۰۳-۲۰۱۴ مشخص میگردد.

در خصوص اقامت از طریق ویزای کار ایرلند می توان بیان نمود که از اول اکتبر سال ۲۰۱۴، تحت قانون استخدامی، انواع مختلف اجازه کار در ایرلند وجود دارد. که دو دسته مهم شامل اجازه کار عمومی، اجازه کار مهارت های خاص و حیاتی بوده که به ترتیب جایگزین اجازه کار و اجازه گرین کارت شده اند.

افرادی که خواهان مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند هستند باید بدانند که انواع اجازه کار جدید، شامل Reactivation Employment Permit برای اندسته از اجازه کارهایی میباشند که به دلایل خاصی منقضی شده اند. این قانون همچنین امکان کار برای غیر اروپایی هایی را که تمام مراحل اخذ اجازه کار را طی کرده اند فراهم میسازد تا علیه کارفرمای خود اقدامات قانونی جهت دریافت غرامت را انجام دهند.

انواع ویزای کار ایرلند در مهاجرت کاری به ایرلند :

۱.اجازه کار عمومی

کسانی که می خواهند اقامت از طریق ویزای کار ایرلند داشته باشند باید بدانند که این نوع اجازه کار برای مشاغلی است که حداقل ۳۰ هزار یورو در سال درامد داشته باشند. انها باید برای این نوع ویزا، یک تست را نیز باید انجام دهند. اطلاعات بیشتر در مورد این تست در ادرس زیر قابل مشاهده میباشد

https://dbei.gov.ie/en/What-We-Do/Jobs-Workplace-and-Skills/Employment-Permits/Labour-Market-Needs-Test/

در این نوع ویزا، شخص باید یک آفر کاری از یک کارفرما داشته باشد. این اجازه کار شامل تمامی حقوق کارمندی کارگری در کشور ایرلند و محدوده اروپا میگردد.

دستمزد شخص متقاضی اقامت از طریق ویزای کار ایرلند برای اقدام برای این نوع اجازه کار باید حداقل ۳۰ هزار یورو در سال باشد که البته درامد ۲۷ هزار یورویی هم در موارد استثنا که در ادامه می اید مورد بررسی قرار میگیرد:

  • دانشجویان غیر اروپایی که ظرف ۱۲ ماه گذشته از یک موسسه سطح سه، فارغ التحصیل شده باشند و از لیست مشاغل حیاتی(در ادامه خواهد امد) یک آفر کاری داشته باشند.
  • دانشجویان غیر اروپایی که در ۱۲ ماه گذشته از یک موسسه اموزش عالی سطح ۳ فارغ التحصیل شده و در یک شغل حرفه ای ICT در لیست مشاغل حیاتی یک افر کاری دریافت داشته باشند
  • متقاضیانی که برای پشتیبانی زبان تخصیی و تکنیکال ویا پشتیبانی فروش با تسلط بر یک زبان غیر اروپایی در یک شرکت که از آژانس های گسترش تجارت دولتی(State enterprise Development Agency ) پشتیبانی دریافت میدارند، استخدام شوند.

شخص متقاضی مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند باید مهارت، تجربه و مدارک علمی مورد نیاز شغل را دارا باشد. شما باید مستقیم توسط شرکت یا کمپانی استخدام وحقوق دریافت دارید. لذا استخدام از طریق شرکت های واسط یا کمپانی های کاریابی مرود قبول نخواهد بود. کمپانی که شما را استخدام میکند باید در ایرلند تجارت نموده و توسط ثبت شرکت ایرلند مورد تایید باشد.

شرط برای مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند دیگر انست که اجازه کار به کارفرمایانی که بیش از ۵۰ درصد کارمندانش غیر اروپایی هستند یا شما فقط تنها کارمند ان شرکت هستید تعلق نمیگیرد.

در خصوص اگر شما عزیزان قصد مهاجرت کاری به ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند هستید و می خواهید که اخذ ویزای کار ایرلند را داشته باشید و پس از آن از اقامت از طریق ویزای کار ایرلند استفاده نمایید و برای اقامت دائم ایرلند از طریق کار اقدام نمایید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط اقامت از طریق ویزای کار ایرلند به صورت تلفنی و تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

لیست مشاغل مورد نیاز در ایرلند پس از اخذ ویزای کار ایرلند :

تمامی متقاضیان مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند و اجازه کار عمومی باید ثابت کنند که آزمون Labour market را گذرانده اند. این تست نیازمند انست که که شغل مورد نظر باید توسط DSP یا دپارتمان حمایت از حقوق شهروندی در شبکه کاریابی EURES به مدت ۲ هفته ، در یک روزنامه ملی به مدت ۳ روز و در یک روزنامه محلی یا وبسایت کاری برای ۳ روزتبلیغ شده باشد.

همچنین در خصوص مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند می توان یان نمود که کارفرما بعد از اینکه نتوانست یک شهروند اروپایی یا سوئیسی رااستخدام نماید با ظرف ۴ هفته با آفیس خدمات استخدام محلی یا Intero center تماس گرفته وکسب تکلیف کند.

طول مدت اجازه کار در ایرلند و تمدید آن

در بحث اقامت از طریق ویزای کار ایرلند شایان ذکر است که این نوع اجازه کار به مدت ۲ سال ارائه شده و سپس برای ۳ سال دیگر قابل تمدید است. اگر شخص ۵ سال متوالی کار کند ،دیگر نیاز به اجازه کار نخواهد داشت. وقتی سال اول کاری شما تمامی میشود، افیس مهاجرت محلی به شما یک اجازه کار یکساله میدهد که شما می توانید هر شغلی را داشته باشید غیر از اینکه self-employed یا خود اشتغال باشید.

بعد زا ۵ سال کار متوالی شما می توانید برای اقامت دائم به اداره مهاجرات یا INIS درخواست دهید.

ازدست دادن شغل خود پس از اخذ ویزای کار ایرلند و در زمان درخواست برای اقامت از طریق ویزای کار ایرلند :

افرادی که از طریق ویزای کار ایرلند ، مهاجرت به ایرلند دارند و می خواهند که اقامت ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند دست پیدا نمایند باید بدانند که اگر شغل خود را به دلیل جایگزین شدن با شخص دیگری ازدست دادید باید ظرف ۲۸ روز، فرم اطلاع رسانی جایگزین شدن یا Redundancy Notification form را که در انتها امده تکمیل نمایید و به دپارتمان مشاغل، تجارت و نوع اوری اطلاع دهید.

 

اگر کمتر از ۵ سال است که در شغلی شاغل هستید و با شخص دیگری جایگزین میشوید، به شما ۶ ماه اجازه داده میشود که دنبال کار بگردید و اگر کاری پیداکردید مجدد برای این ویزای کار ایرلند اقدام نموده و اما نیاز به انجام تست ندارید.

ویزای کار ایرلند :

اگر شما از کشورهایی هستید که نیاز به ویزای کار ایرلند دارند باید به صورت انلاین در سامانه apply for an entry visa online.  اقدام نمایید.

پس از مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و ورود به خاک ایرلند باید در اداره مهاجرت محلی ثبت نام نمایید. این اداره در شهر دابلین در اداره Quary Registration Office میباشد که باید از قبل یک وقت انلاین درخواست دهید. خارج از دابلین باید در اداره ثبت محلی یا Garda District Headquarter درخواست دهید.

 

ویزای همراه در مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند :

شما متقاضیان ویزای کار ایرلند و اقامت ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند می توانید همراهان خودرا بعد از اینکه یکسال به صورت قانونی در این کشور کار کردید، به این کشور بیاورید. شما یاید نشان دهید که می توانید انها را از لحاظ مالی ساپورت کنید.

هزینه درخواست مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار و اخذ اقامت ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند :

این مبلغ بسته به مدت اجازه کار شما متفاوت است

برای اجازه کار تا شش ماه: ۵۰۰ یورو

برای اجازه کار تا ۲ سال: ۱۰۰۰ یورو

هزینه درخواست تمدید اجازه کار نیز بین ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ یورو متغیر است.

درصورت رد شدن درخواست ویزای کار ایرلند ، ۹۰ درصد این مبالغ عودت داده میشوند.

مرجع درخواست اخذ ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند :

متقاضیان اخذ ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند باید درخواست خود را از طریق کارفرمای خود یا از طریق خودشان به بخش اجازه کار دپارتمان کار، تجارت و نوع اوری به ادرس زیر ارائه نمایند

Employment Permits Section
Davitt House
۶۵a Adelaide Road
Dublin 2
Ireland

 

از تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۱۶ شما می توانید به صورت انلاین از سامانه EPOS  به ادرس https://epos.djei.ie/EPOSOnlineportal#/app/welcome درخواست را ارائه نمایید.

در صورت رد شدن درخواست شما می توانید ظرف ۲۸ روز درخواست تجدید نظر را با سابمیت کردن فرم بررسی به ادرس  https://dbei.gov.ie/en/publications/submission-of-a-decision-for-review-under-section-13-or-17-of-the-employment-permits-act-2006-as-amended-.html  این ارائه نمایید

اجازه کار در اخذ ویزای کار ایرلند برای مهارت های حیاتی

در این نوع اجازه کار شخص باید حداقل ۶۰ هزار یورو در سال درامد داشته باشد. این نوع اجازه کار نیاز به گذراندن تستی که در نوع قبلی بود ندارد.

البته مشاغلی با درامد ۳۰ هزار یورو هم می توانند اقدام به اخذ این نوع اجازه کار کنند اگر شغل انها در لیست مشاغل حیاتی باشد.

این لیست به ادرس http://www.workpermit.com/immigration/ireland/irish-highly-skilled-occupations-list در دسترس میباشد.

مرجع اقدام برای اخذ ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند

برای اقدام برای ویزای کار ایرلند و  اقامت از طریق ویزای کار ایرلند ویزا باید از طریق کافرمای خود ویا خود به قسمت اجازه کار در دپارتمان مشاغل، تجارت و نوع اوری از طریق سیستم EPOS به ادرس www.epos.djei.ie مراجعه فرمایید

ادرس پستی هم به قرار زیر میباشد:

Employment Permits Section
Davitt House
۶۵a Adelaide Road
Dublin 2
Ireland

هزینه اقدام برای ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند:

برای این نوع اجازه کار، باید هزینه ۱۰۰۰ یورو پرداخت شود.

طول مدت اجازه کار در اخذ ویزای کار ایرلند تا رسیدن به اقامت از طریق ویزای کار ایرلند :

این نوع اجازه کار برای مدت دو سال ارائه میشود. بعد از این مدرت، مهاجرین می تواننند برای اقامت و کار دائم در ایرلند اقدام نمایند.

آفر کاری در ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند :

متقاضی اخذ ویزای کار ایرلند و اقامت از طریق ویزای کار ایرلند باید یک آفر کاری در ایرلند دریافت دارد و قبل از اپلای برای ویزا، باید مهارت ها وتجربه ومدارک تخصصی مورد نظر را دارا باشد. قرارداد کار باید اعلام دارد که شخص برای دو سال استخدام میشود.

کارمند یا کافرما میتوانند اقدام برای ویزای کار ایرلند نمایند. اگر کارفرما اقدام نمایند او باید تصمیم به استخدام و پرداخت دستمزد کارمند را به صورت مستقیم داشته باشد یعنی نباید از طریق آژانس های کاریابی باشد.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در پایان بحث اقامت از طریق ویزای کار ایرلند می توان بیان می نماید که کسانی که می خواهند مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار داشته باشند و به برسند و می خواهند شرایط اخذ ویزای کار ایرلند و  اقامت از طریق ویزای کار ایرلند و قوانین و راه های اخذ اقامت ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند را بدانند و می خواهند از طریق مهاجرت کاری به ایرلند و اخذ ویزای کار ایرلند به اخذ اقامت ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند همواره می توانید با کارشناسان و حقوقدانان و مشاورین متخصص در امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت از طریق ویزای کار ایرلند و  شرایط و قوانین اخذ اقامت ایرلند از طریق کار،طول مدت اجازه کار در ایرلند ، نحوه اقدام  اخذ ویزای کار ایرلند ، مرجع اقدام اخذ ویزای کار ایرلند و چگونگی اخذ اقامت ایرلند از طریق ویزای کار ایرلند و هزینه اقدام ویزای کار ایرلند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ