اقامت عمان و بررسی راهها و شرایط اخذ اقامت دائم کشور عمان

اقامت عمان ، شرایط مهاجرت به کشور عمان و راه های اخذ اقامت عمان از طرق مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است برخی از افراد در اندیشه اخذ اقامت دائم عمان باشند اما در ذهن خود نیز با یک سری سوال متداول روبه رو باشند، از جمله اینکه قوانین و شرایط اخذ اقامت عمان چگونه است؟ هزینه مهاجرت و اقامت عمان چقدر است؟ شرایط اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و چگونه است؟ معایب و مزایای اقامت در عمان چیست؟ آیا اخذ اقامت عمان از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟ در این مقاله به تمامی این سوالات و موارد دیگر از جمله شرایط اقامت از طریق کار در عمان، شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان، هزینه های زندگی در عمان و شرایط اخذ تابعیت کشور عمان پاسخ داده شده است. عزیزانی که قصد دارند از روش های مختلف به کشور عمان مهاجرت کنند و در نهایت به اخذ اقامت برسند می توانند با کارشناسان و وکلای موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و در خصوص تمامی این موارد صحبت نموده و مشاوره دریافت نمایند. در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

اقامت عمان
 • اقامت عمان و شرایط عمومی آن
 • اقامت عمان از طریق کار
 • اقامت عمان از طریق تحصیل
 • اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت عمان از طریق ازدواج
 • اقامت عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت عمان از طریق پناهندگی
 • اقامت عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت عمان و هزینه¬های زندگی در عمان
 • اقامت عمان و اخذ تابعیت عمان
 • اقامت عمان و سخن پاپانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت عمان و شرایط عمومی آن

قبل از شروع بحث تخصصی در خصوص اقامت عمان لازم است که در خصوص شرایط عمومی این کشور توضیح داده شود. عمان یک کشور عربی واقع در جنوب غربی عربستان است. پایتخت کشور عمان شهر مسقط است. مساحت این کشور حدود۳۰۹٬۵۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن به صورت تقریبی حدود ۴٬۶۵۶٬۷۵۵ نفر می باشد. همچنین زبان رسمی این کشور عربی و واحد پول آن نیز ریال عمان می باشد. این کشور با کشورهایی همچون امارات، یمن، عربستان و ایران همسایه می باشد. در طی ۴۰ سال اخیر کشور عمان دارای پیشرفت های چشمگیری بین کشورهای جهان بوده است. بخش چشمگیری از اقتصاد این کشور مربوط به صنعت توریست و تجارت ماهی است. این کشور با توجه به اقتصاد خوب و نزدیک بودن به ایران مورد توجه بسیاری از ایرانیان طی سال های اخیر قرار گرفته است. از آنجایی که کشورهای عربی در اعطای اقامت به اتباع دیگر کشورها سخت گیر می باشند، کشور عمان نیز از این امر مستثنی نمی باشد. این کشور برای بسیاری از افراد بستر تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را با ایجاد یک سری شرایط خاص فراهم می کند اما در نهایت اقامت دائم یا تابعیت را به واسطه آن ها اعطا نمی کند. که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

پرچم عمان ـ‌ ویزای عمان ـ کار در عمان ـ مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان ـ عمان بر روی نقشه ـ عمان کجاست؟

شرایط و اطلاعات عمومی زندگی در کشور عمان

ویزای توریستی عمان
مهاجرت به کشورهای همسایه

اقامت عمان از طریق کار

شاید برخی از افراد در فکر این باشند که اقامت عمان را از طریق کار به دست آورند اما آیا واقعا از این روش می توان به اخذ اقامت رسید؟ در صورت کلی افرادی که می خواهند مهاجرت کاری به کشور عمان داشته باشند باید از طرف یک کارفرما از آن کشور یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند. این پیشنهاد کاری معمولا برای افرادی است که از سن ۶۰ سال بالاتر و از سن ۲۱ سال پایین تر نباشند. همچنین متقاضیان برای کار در عمان باید در رشته هایی که این کشور به نیروی کار در آن ها نیاز دارد تحصیل کرده باشند و یا تخصص و مهارت داشته باشند. افراد باید اطلاعات درست در رزومه خود ارائه دهند چرا که کارفرمایان در مقابل این اطلاعات مسئولیت پیدا می کنند و بر اساس آن است که دعوتنامه برای افراد صادر می کنند. پس از دریافت این دعوتنامه متقاضیان می توانند ویزای کاری دریافت کنند. البته اشخاص خارجی واجد شرایط می توانند با پر کردن فرم الکترونیکی از طریق وب سایت نیز اقدام نمایند. این ویزا از زمان مهر خوردن به مدت ۲ سال اعتبار دارد پس از آن نیز تا زمانی که کارفرما همچنان شخص را به عنوان نیروی کار قبول داشته باشد به صورت موقت سالیانه تمدید می گردد، اما در صورتی که قرارداد کاری با شخص متقاضی تمدید نگردد اقامتش نیز تمدید نخواهد شد و باید خاک عمان را ترک کند. نکته دیگر این است که در این کشور اقامت کوتاه مدت کاری نیز به اقامت بلند مدت و دائم تبدیل نمی شود.

نمودار زیر بیانگر نرخ بیکاری در کشور عمان از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۸ است که نشان می دهد بیکاری در این کشور در سال های اخیر روبه کاهش بوده است. اما دانش زبان عربی نیز برای افراد تقریبا نیاز می باشد که بتوانند راحت تر و با سختی کمتری در این کشور کاریابی انجام دهند.

نمودار نرخ بیکاری کشور عمان

نکته ای که خیلی مهم و قابل توجه است این است که با کار در کشور عمان نمی توان به اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت رسید. تا زمانی که قرارداد کاری از طرف کارفرما برای شخص تمدید شود، اقامت شخص نیز بسته به مدت زمان قرارداد منعقده تمدید می شود، اما اگر آن کارفرما قرارداد را تمدید نکند، اقامت نیز برای شخص تمدید نمی شود و شخص باید خاک عمان را ترک کند. بنابراین ممکن است که کارفرمایان در شغل مورد نظر دیگر نیازی به نیروی کار نداشته باشند، در این صورت شخص نیز دیگر دلیلی برای اقامت در این کشور ندارد. با توجه به این موضوع بهتر است که متقاضیان به جای کشور عمان کشورهای برتری در اروپا مثل آلمان و اتریش و یا کشورهای غیر اروپایی مثل کانادا، استرالیا و …. را انتخاب کنند. این کشورهای top و برجسته در دنیا هم دارای پاسپورت های معتبری در سطح بین الملل هستند و هم به راحتی بین ۳ تا ۵ سال نیز اقامت دائم و پس از آن پاسپورت و تابعیت به افراد اعطا می کنند. شایان ذکر است که کشوری مثل کانادا و استرالیا حتی از ابتدا اقامت دائم به افراد اعطا می کنند.

اما نکته دیگر این است که با توجه به عدم اعطای اقامت و پاسپورت، افراد فقط می توانند از این کشور به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنند و در نهایت از این کشور برای بهترین کشورها از جمله آلمان و اتریش و یا کانادا و استرالیا اقدام نمایند.

کشور عمان در یک سری مشاغل مهم نیاز به نیروی کار دارد. این مشاغل را در جدول زیر مشخص کرده ایم:

لیست مشاغل مورد نیاز عمان

رشته های نفت
رشته گاز و پتروشیمی
رشته های کامپیوتر
IT
رشته های تدریس مانند زبان انگلیسی
پزشکان
پرستاران
مهندسی عمران
مهندسی مکانیک
مهندسی برق

مدارکی که برای ویزای کاری این کشور نیاز هست به شرح زیر است:

 • ارائه دو قطعه عکس رنگی ۳ در ۴
 • ارائه کپی پاسپورت با اعتبار ۶ ماه به بالا
 • ارائه مجوز دریافت شده از طرف کارفرمای عمانی
 • ارائه پاسپورت اسپانسر عمانی که نشان دهنده این باشد که شخص کارفرما عمانی است
 • ارائه گواهی نامه سلامت
 • ارائه لیست مشاغلی که از طرف دولت عمان اعلام شده است
کار در آلمان یا اتریش
مقایسه ویزای کار عمان و اروپا

اقامت عمان از طریق تحصیل

اینکه بتوان از طریق تحصیل به اخذ اقامت دائم عمان رسید نیز جای بحث وجود دارد. همانطور که می دانید به صرف تحصیل در یک کشور نمی توان به اخذ اقامت موقتی منتج به اقامت دائم رسید، زیرا در علم مهاجرت این گونه تعریف شده است که شما پس از اتمام تحصیلات خود در یک کشور خارجی باید به وطن خود بازگردید. کشور عمان نیز دقیقا به این صوت است که افراد دانشجو تا زمانی که در دانشگاه های آن در حال تحصیل هستند فقط اقامت دانشجویی کوتاه مدت دارند و پس از آن نمی توانند اقامت دائم را به دست آورند. اما در ادامه در خصوص اینکه این کشور از نظر جایگاه علمی و آموزشی چه شرایطی دارد یک توضیح مختصر می دهیم. تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور امکانپذیر است. در تمامی این مقاطع افراد می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند که البته داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل مد نظر این دانشگاه ها می باشد که در صورت عدم ارائه آن نیز می توان پذیرش گرفت به شرط اینکه سطح زبان انگلیسی آن ها خوب و قابل قبول باشد. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس حدود ۵ سال است و هزینه های تحصیل نیز حدود ۶۰۰۰ دلار تا حدود ۱۲۰۰۰ دلار در سال متغیر می باشد.

 طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز حدود ۳ سال است و هزینه تحصیل نیز بسته به رشته و نوع دانشگاه از سالی حدود ۱۰۰۰۰ دلار تا حدود ۱۸۰۰۰ دلار متغیر می باشد.

 طول دوره تحصیل در مقطع دکترا نیز بین ۴ الی ۵ سال و هزینه های آن نیز از سالی حدود ۸۰۰۰ تا حدود ۲۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. در حین تحصیل دانشجویان اجازه کار پاره وقت دارند و می توانند با کار دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. پس از فارغ التحصیلی نیز در صورتی که با دریافت یک پیشنهاد شغلی تمام وقت، قرارداد کاری بستند می توانند اقامت موقت کاری بسته به مدت زمان قرارداد خود به دست آورند.

تحصیل در عمان ـ تحصیل در کشور های عربی ـ تحصیل در خارج از کشور ـ ویزای تحصیلی عمان

در جدول زیر به برخی از دانشگاه های این کشور به همراه اعتبار آن ها در داخل و در سطح جهان اشاره کرده ایم:

رتبه جهانی

دانشگاه

رتبه داخلی

۱۲ Sultan Qaboos university ۱
۳۵۱۵ University of Nizwa ۲
۴۲۷۵ Dhofar university ۳
۴۶۹۶ Sohar university ۴
۴۹۶۰ German university of Technology in Oman ۵
۷۱۸۶ Higher college of Technolgy ۶
۱۱۰۷۷ Oman Medical college ۷
۱۱۱۳۵ Majan University college ۸
راهنمای اخذ انواع ویزای عمان

اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد دارند با سرمایه گذاری به اخذ اقامت برسند باید از شرایط سرمایه گذاری در عمان آگاه شوند. کشور عمان با تکیه بر سرمایه هایی همچون نفت، کشاورزی، صنعت ماهیگیری و صنعیت توریسم اقتصاد خود را استوار کرده است. هر ساله اقتصاد این کشور روبه رشد است تا جایی که در سال ۲۰۱۸ این سیر صعودی تا بیش از حدود ۳ درصد به ثبت رسیده است. این آمار نشان دهنده این است که این کشور دارای یک نظام اقتصادی قوی بوده و می توان از آن به عنوان یک بستر خوب برای ایده های تجاری و بازرگانی استفاده کرد. از طرق مختلف از جمله ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه می توان به سرمایه گذاری و کسب درآمد پرداخت. حداقل سرمایه مورد نیاز برای این روش حدود ۱۵۰۰۰۰ ریال عمان است. نکته مهم این است که با سرمایه گذاری در این کشور نمی توان به اخذ تابعیت یا حتی اقامت دائم عمان رسید. خصوصا با توجه به اینکه کشور عمان با کشور آمریکا در حال حاضر دارای روابط سیاسی خوبی هستند، برای ایرانیان سرمایه گذاری در این کشور ممکن است دارای ریسک بالا باشد و سرمایه افراد در معرض حاشیه و خطر قرار گیرد.

نکته ضروری و مهم دیگر داشتن آگاهی از میزان ریسکی است که در موضوع سرمایه گذاری در خصوص سرمایه افراد وجود دارد. نرخ ریسک مصادره اموال برای سرمایه گذاران در این کشور از ۲ به ۳ رسیده است و در سطح جهان از نظر میزان ریسک سرمایه گذاری در جایگاه ۱۰۷ قرار گرفته است. نمودار زیر نشان دهنده این آمار است.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط اقامت در عمان

توضیحاتی در خصوص کار در عمان و شرایط آن برای پزشکان و پرستاران و دیگر تخصصها

محیط شهری مسقط عمان و توضیحات بیشتر

فرهنگ شهری و نحوه رانندگی در مسقط

فرودگاه عمان و مقایسه آن با دیگر فرودگاههای کشورهای عربی

فایل ویدئویی میزان رضایت مردم عمان از حکومت و نحوه اخذ تابعیت عمان

فایل ویدئویی مسیر داخلی شهر مسقط تا فرودگاه و مقایسه آن با کشورهای اروپایی

فایل ویدئویی شرایط عمومی و توصیف کشور عمان

فایل ویدئویی خیابان های مسقط و مقایسه آنها با محیط شهری در امارات

فایل ویدئویی پرواز First Class عمان به قطر

فایل ویدئویی مهاجرت به عمان یا کشورهای تاپ غربی

فایل ویدئویی نگاه درست واقع بینانه و علمی مهاجرت به عمان

اقامت عمان از طریق ازدواج

ازدواج می تواند یکی از راه های اخذ اقامت عمان باشد. اما شرایط خاصی دارد. شخصی که می خواهد با یک فرد عمانی ازدواج کند در صورتی می تواند به تبع ازدواج خود به اخذ اقامت دائم برسد که شخص مقابل دارای تابعیت عمان بوده و از نظر مالی دارای تمکن مالی مناسب باشد. همچنین باید ثابت نماید که دارای شاغل بوده و از درآمد ماهیانه مکفی است. در این صورت یک ویزای کوتاه مدت ۳ ماهه به شخص داده می شود تا در این مدت ازدواج خود را در سازمان مربوطه در این کشور به ثبت برسانند. پس از آنکه این ازدواج به ثبت رسید یک اقامت ۱ ساله داده می شود و تا مدت ۵ سال در صورت داشتن همان زندگی مشترک تمدید می شود. پس از اینکه محرز شد که طلاقی بین آن ها صورت نگرفته است در سال پنجم اقامت دائم برای شخص صادر می شود و پس از مدت ۱۰ سال در صورت وجود موارد دیگر، تابعیت و پاسپورت عمان به شخص داده می شود. موارد مهم برای صدور پاسپورت و تابعیت عبارتند از : داشتن یک فرزند پسر از این ازدواج، اثبات ۱۰ سال زندگی مشترک، تسلط به زبان عربی، عدم ارتکاب جرم کیفری، قضایی و…

ازدواج و تابعیت خانوادگی در کشور های عربی

اخذ تابعیت از طریق ازدواج

اقامت عمان از طریق تولد

در خصوص اخذ اقامت عمان از طریق تولد یک توضیح کلی لازم است. در نظام حقوق بین الملل، در قضیه اخذ تابعیت از طریق تولد کشورها یا از قانون خون پیروی می کنند و یا از قانون خاک. کودکانی که در کشورهایی که تحت تابعیت نظام خاک هستند متولد می شوند می توانند اقامت و تابعیت همان کشور را به دست آورند، صرف نظر از اینکه پدر یا مادر آن ها تبعه همان کشور باشند یا خیر. اما کودکانی که در کشورهایی که تحت تابعیت نظام خون هستند متولد شوند نمی توانند اقامت آن کشور را به دست آورند و فقط به تبع اقامت پدر و مادر خود اقامت کسب می کنند. کشورهای تابع نظام خون بسیار کم و محدود هستند مانند آمریکا، کانادا و برزیل. اما اکثر کشورهای دنیا تابع نظام خون هستند. کشور عمان نیز تابع نظام خون است و تولد کودکی در خاک عمان دلیل اقامت و تابعیت وی نخواهد شد، مگر اینکه یکی از والدین او (ترجیحا پدر) عمانی باشد. البته قانون فرزند خواندگی نیز در این کشور قابل اجراست. به این صورت که اگر پدر و مادری عمانی کودکی غیر عمانی را به فرزند خواندگی خود درآورند، آن کودک می تواند اقامت و تابعیت عمان را بگیرد.

اقامت عمان از طریق پناهندگی

روش دیگری که ممکن است افراد بخواهند از طریق آن به اخذ اقامت عمان برسند پناهندگی باشد. در نظام بین المللی پناهنده به شخصی اطلاق می شود که از نظر جان، مال، حیثیت و… به دلایل مختلف سیاسی، نژادی، مذهبی و… در معرض خطر باشد و قصد داشته باشد که در کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناهندگی دهد. کشورهای عضو کنوانسیون بر اساس تعهد خود از این افراد باید حمایت کنند. اما بسیاری از افراد بر اساس کیس های غیر واقعی که برای خود ارائه می دهند قصد دارند که خود را در کشورهای عضو این کنوانسیون، پناهجو معرفی کنند تا بتوانند اقامت آن کشور را به دست آورند. اما این روش به اندازه ای خطرناک و دشوار است که در حال حاضر ریسک و مشکلات ناشی افراد را از انجام این تصمیم باز می دارد.

پناهندگی به خارج از کشور ـ‌ مهاجرت از طریق پناهندگی

 عبور کردن از مرزها و مسیرهای بسیار خطرناک و هولناک، قرار گرفتن در دام قاچاقچیان و دزدان کمین کرده برای جان و مال افراد، قرار گرفتن در کمپ های بسیار اسفناک و نامطمئن و نا امن و…. می تواند دلیل دیگری بر خطرناک بودن این مسیر باشد. ضمن اینکه کشور عمان تا زمان موافقت کیس پناهندگی افراد به هیچ عنوان به آن ها اجازه کار را در این کشور نمی دهد و این افراد در نهایت نیز بالای ۹۰ درصد با عدم موافقت از سوی دولت مواجه شده و نا امید و سرافکنده باید به کشور خود بازگردند. لازم به ذکر می باشد که موسسه مشاوره ای MIE این روش را به هیچ عنوان توصیه نمی کند و در این زمینه نیز هیچ گونه خدماتی ندارد.

اقامت عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

افرادی که از نظر علمی، هنری یا ورزشی دارای رزومه درخشان و قوی هستند می توانند اقامت عمان را درخواست دهند. اما برای این کار باید از طرف یک کارفرما و یا کمپانی معتبر در عمان دعوتنامه دریافت نمایند. این افراد به قدری باید قوی باشند که ثابت کنند می توانند در چارچوب توانایی و استعداد خود در این کشور نیز خلاق و کارآفرین باشند. پس از دریافت این دعوتنامه تحت عنوان ویزای کاری می توانند به این کشور ورود کنند و پس از مدت حدود ۴ سال در صورتی که همچنان در حوزه توانایی خود مشغول به فعالیت باشد می تواند اقامت دائم را به دست آورد. این مطلب توسط موسسه مشاوره ای MIE به نگارش درآمده است که هر گونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

ویزای اقامت هنرمندان در اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت عمان و هزینه¬های زندگی در عمان

از موارد مهمی که در خصوص اخذ اقامت عمان می تواند مطرح باشد، بحث هزینه های زندگی در این کشور است. اگر بخواهیم بر اساس آمار میانگین در نظر بگیریم هزینه های زندگی در این کشور حدود ۲۷ درصد از کشور ایران بالاتر است. نمودار زیر نرخ تورم در این کشور را نشان می دهد که مطابق آخرین آمار در اکتبر ۲۰۱۹ به منفی نیز رسیده است، به این معنی که هزینه های در این کشور در بازه مذکور ارزان تر از گذشته بوده اند:

در جدول زیر مهم ترین نیازهای زندگی را با قیمت آن ها بیان کرده ایم:

هزینه ها

ما یحتاج اولیه زندگی

۲٫۰۰ ریال ۱ وعده غذا در رستوران ارزان قیمت
 ۲٫۴۵ ریال ۱ عدد ساندویچ مک دونالد
 ۰٫۶۲ ریال ۱ لیتر شیر
 ۰٫۴۳ ریال ۵۰۰ گرم نان سفید محلی
۰٫۷۴ ریال ۱ کیلوگرم برنج سفید
 ۱٫۰۰ ریال ۱۲ عدد تخم مرغ
 ۳٫۱۷ ریال ۱ کیلوگرم پنیر محلی
 ۲٫۲۷ ریال ۱ کیلوگرم سینه مرغ
 ۲٫۸۷ ریال ۱ کیلوگرم گوشت گاو
 ۰٫۸۹ ریال ۱ کیلوگرم سیب
 ۰٫۶۱ ریال ۱ کیلوگرم موز
 ۰٫۴۰ریال ۱ کیلوگرم سیب زمینی
 ۰٫۲۰ ریال ۱ کیلومتر تاکسی
 ۰٫۲۲ریال بنزین
۲۲۴٫۸۶ریال اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر
۱۶۲٫۳۲ ریال اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر
 ۳۹۳٫۶۸ ریال اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر
۲۷۵٫۳۶ ریال اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در خارج از مرکز شهر
 ۱٫۳۲۷٫۴۹ ریال خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر
 ۶۹۰٫۱۵ ریال خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر
ویزاها و مصاحبه های موکلین

اقامت عمان و اخذ تابعیت عمان

افرادی که بتوانند از روش های مختلف مثلا از طریق ازدواج اقامت عمان را به دست آورند معمولا پس از گذشت حدود ۸ سال الی ۱۰ سال زندگی در این کشور تابعیت و پاسپورت عمان را نیز به دست آورند. اما نکته اینجاست که افراد غیر عمانی جز در خصوص ازدواج نمی توانند اقامت این کشور را به راحتی به دست آورند که در نهایت بتوانند پاسپورت عمان را نیز دریافت کنند. بنابراین موضوع اقامت و تابعیت نیز به طور کامل برای افراد غیر عمانی منتفی می شود. از موارد مهمی که برای این موضوع مهم است آگاهی و تسلط به زبان عربی و عدم ارتکاب جرم و جنایت کیفری، مدنی، سیاسی و… است. پاسپورت کشور عمان از نظر اعتبار و رنکینگ در جهان در رتبه پنجاه و سوم است که با داشتن آن می توان به حدود ۴۱ کشور دنیا بدون نیاز به گرفتن ویزا سفر نمود. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت عمان به راحتی برای ایرانیان اجرایی نمی شود و افراد باید مسیر طولانی و پر پیچ و خمی را طی کنند تا در نهایت به اقامت و تابعیت کشوری برسند که در سطح دنیا نیز در جایگاه پنجاه و سوم قرار گرفته است. توصیه ای که در اینجا نیاز است این است که افراد می توانند با کمترین سختی و هزینه برای بهترین کشورهای دنیا مثل کشورهای برتر اروپایی مانند آلمان، اتریش، سوئیس، دانمارک، هلند، سوئد، فنلاند، نروژ و.. که دارای معتبرترین پاسپورت ها در جهان می باشند اقدام نمایند.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در قانون تابعیت عمان که در سال ۲۰۱۴ صادر شد، شهروندان عمانی را از داشتن تابعیت دیگری و تابعیت مضاعف را ممنوع می کند، مگر اینکه با حکم سلطنتی، هر دو تابعیت شخص تصویب شود.

مهاجرت به اروپا یا کانادا
اقامت و تابعیت کشور های عربی
پرچم عمان | مهاجرت به عمان | سفر به عمان
اقامت عمان و سخن پایانی

اقامت عمان و شرایط و راه های رسیدن به اقامت عمان و تابعیت آن در این مقاله به صور دقیق و کامل مورد بررسی قرار گرفت. نتیجه ای که از این مطالب می توان به دست آورد این است که اقامت عمان به راحتی قابل دریافت نیست و در موارد بسیار نادر آثار خیلی زیادی را برای افراد به همراه ندارد. در عوض به متقاضیان مهاجرت و اقامت در عمان توصیه می شود که به جای طی کردن این مسیر سخت و دشوار، بهترین کشورهای دنیا از جمله دانمارک، هلند، اتریش، آلمان، سوئیس، کانادا، انگلستان و… را انتخاب نمایند. شما عزیزان برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر و جامع تر می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و با کارشناسان ارشد این موسسه به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید یا در بخش دیدگاههای همین مقاله یا با مراجعه به سایت موسسه مشاوره ای malekpourlaw.com در قسمت پرسش و پاسخ و سوالات همگانی سوال خود را طرح نمایید و منتظر بمانید که به صورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای کار در عمان شما نیاز به دعوتنامه کاری دارید. لطفا شرایط سنی و تحصیلی و سابقه کار خودتون رو بفرمایید تا شما رو راهنمایی کنم

   پاسخ
Rating: 4