اقامت مالزی و بررسی آن

اقامت مالزی ، نحوه و شرایط اخذ اقامت مالزی در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ اقامت مالزی به چه صورت است؟ آیا زندگی در مالزی موجب اخذ اقامت می شود؟ مهاجرت به مالزی و اقامت آن به طرق های مختلف امکان پذیر است که ما کلیه راه ها را برای شما عزیزان بیان نموده ایم. اولین نکته ای که باید در نظر داشت این است که کشور مالزی تابعیت دوگانه نمی دهد. برخی از افراد تمایل به کار، تحصیل و سرمایه گذاری در مالزی را دارند که دارای نکات مهمی است و ما به صورت کلی به آن خواهیم پرداخت. مالزی کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است و با کشور های تایلند،سنگاپور و ویتنام هم مرز می باشد. در خصوص مهاجرت و اقامت مالزی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. ما در این مقاله علمی به نکات زیر خواهیم پرداخت:

اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات در مورد طرق مختلف اخذ اقامت مالزی و شرایط مهاجرت به این کشور هستید با ما همراه باشید تا نکات اصلی را بررسی کرده و با دید بازتر برای این امر مهم تصمیم گیری نماییم.

اقامت مالزی
 • اقامت مالزی و شرایط عمومی آن
 • اقامت مالزی از طریق کار
 • اقامت مالزی از طریق تحصیل
 • اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت مالزی از طریق ازدواج
 • اقامت مالزی و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت مالزی و هزینه زندگی در مالزی
 • اقامت مالزی و اخذ تابعیت مالزی

اقامت مالزی و شرایط عمومی آن

کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده و پایتخت آن کوالالامپور است. مساحت آن ۳۲۹۷۵۸ کیلومتر است و جمعیت مالزی ۳۰۴۴۸۶۰۰ می باشد که بیشتر آن اقلیت های چینی و هندی است. مالزی به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است و هر ساله تعداد زیادی توریست از این کشور زیبا بازدید می کنند. مالزی در سال های اخیر تلاش کرده است از استاندارد های بالایی از نظر سطح رفاه، آموزش و بهداشت برخوردار باشد. مالزی از ۱۳ استان تشکیل شده است و دارای آب و هوای استوایی است. دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جدا شده است که شامل دو بخش غربی شبه جزیره و شرق مالزی تقسیم شده است. واحد پول مالزی رینگت می باشد. زبان رسمی آن مالایی است ولی به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند.

اقامت مالزی از طریق کار

کار در مالزی به این صورت هست که افراد خارجی که تقاضای کار در مالزی دارند بایستی پیشنهاد شغلی از شرکت های مالزییای و یا کارفرما در مالزی داشته باشند. شرکت ها در مالزی در صورتی می توانند از نیروی خارجی استفاده کنند که افراد مقیم مالزی قادر به انجام این کار نباشند، البته بعضی از مشاغل مانند مدیریت، امور مالی استثنا می باشد. شرایط لازم حداقل مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد با چند سال سابقه کاری می باشد. معمولا برای یک یا دو سال مجوز کار صادر می شود در صورت تمدید قرارداد کاری توسط کارفرما در مالزی به مدت ۵ سال می توان تمدید کنند.

هنگامی که نیاز به نیروی کار توسط کارفرما در مالزی درخواست می شود بایستی شرکت در مالزی به اندازه کافی سرمایه در حساب باشد. مقدار سرمایه برای شرکت با مالکیت خارجی ۳۵۰٫۰۰۰rm  و برای مالکیت داخلی ۲۰۰٫۰۰۰rm ارائه شود. افرادی که بسیار ماهر هستند می توانند ویزای ۱۰ ساله را درخواست کنند، دولت مالزی این نوع اقامت را به افراد ماهر و متخصص اعطا می کند و هدف آن جذب و حفظ استعداد های بالا است.

شرایط لازم جهت ویزای کار مالزی

اقامت مالزی

برای مجوز کار بایستی پاسپورت با اعتبار حداقل ۱۸ ماه باشد و سن مهاجرت کاری به مالزی بالاتر از ۲۷ سال باشد ولی توجه داشته باشید برای کار در زمینه فناوری اطلاعات حداقل سن قانونی ۲۳ سال می تواند باشد. مجوز کار معمولا از ۶ ماه تا ۵ سال می باشد.

نرخ بیکاری در مالزی ۳٫۳ درصد است و در نمودار زیر نرخ بیکاری را مالزی را در سال ۲۰۱۸ اخیر مشاهده بفرمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار و تحصیل در مالزی

مقاله مرتبط

کار در مالزی

اقامت مالزی از طریق تحصیل

اقامت مالزی از طریق تحصیل به مدت  زمان سال های تحصیل در مالزی می باشد و مزایای تحصیل در مالزی کیفیت بالای و تحصیل در دانشگاه ها با رنکینگ بالا می باشد و هزینه های زندگی پایین است. توجه داشته باشید که اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق تحصیل بسیار دشوار می باشد و بعد از اتمام تحصیلات فارغ التحصیل میتوان به کشور های دیگر مهاجرت کاری داشته باشند. سیستم آموزشی مالزی بر اساس آموزش و پرورش بریتانیا تا حدی بنا شده است. مالزی دارای دانشگاه های معتبر می باشد و برخی از این دانشگاه ها عبارت اند از:

دانشگاه موناش Monosh University Malaysia دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham Malaysia
دانشگاه تکنیک کتین سارواک Technology Sarawak Curtin University دانشگاه ساوتهمپتون University of Southampton
دانشگاه فناوری سوینبرن سارواک Swinburne University of Technology Sarawak دانشگاه ریدینگ University of Reading Malaysia

شرایط لازم برای درخواست ویزای دانشجویی مالزی

 • تکمیل فرم ویزای دانشجویی
 • پذیرش از دانشگاه و یا کالج در مالزی
 • عکس ۲ قطعه
 • گواهی سلامت
 • تمکن مالی
 • سوابق علمی
 • ریز نمرات

تحصیل در مالزی در دوره های کارشناسی او کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و نیازمند مدرک زبان می باشد.در مالزی می توان از دوره های زبان قبل از ورود به دانشگاه شرکت نمود.

تحصیل در مقطع کارشناسی: تحصیل در دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی می باشد و نیازمتد آیلتس ۶ در مقطع کارشناسی می باشد. در ابتدا باید پذیرش از دانشگاه مالزی اخذ نمود. و در دو ترم سپتامبر و ژانویه دانشجو می پذیرد، طول دوره کارشناسی ۴ سال است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: تحصیل در این مقطع معمولا  ۱٫۵ تا ۲٫۵ سال است و نیاز به آیلتس ۶٫۵ می باشد. پذیرش دانشگاه برای ترم های ژانویه و سپتامبر می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا: تحصیل در مقطع دکترا بین ۲٫۵ تا ۴ سال می باشد و مدارکی مانند پروپزال، توصیه نامه از اساتید بایستی ارائه شود. تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و مدرک زبان با توجه به دانشگاه ها متفاوت می باشد.

*پس از تحصیل در مالزی اگر دانشجو بتواند کار پیدا کند می تواند اقامت کاری را دریافت کند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد فوق لیسانس نرم افزار در مالزی

مقاله مرتبط

تحصیل در مالزی

مقاله مرتبط

تحصیل در دوره های زبان مالزی

اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مالزی یکی از راه های اقامت می باشد با توجه به اینکه  اقتصاد آن در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و بین کشور های آسیایی توانسته است سرمایه گذاران خارجی زیادی از سال ۲۰۱۰ تا کنون جذب کند. سرمایه گذاری در مالزی از طریق تمکن مالی یکی از راه های اخذ اقامت در مالزی می باشد. از سال ۲۰۰۲ تحت عنوان خانه دوم این طرح جهت جذب سرمایه گذاران خارجی تصویب شده است. حداقل مبلغ دارایی ۱۲۵۰۰۰ و در آمد ماهیانه مبلغ ۲۵۰۰ دلار بایستی ارائه شود و به واسطه این تمکن اقامت ۱۰ ساله دریافت می شود که اجازه همراه به همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال داده می شود. دو روش برای سرمایه گذاری وجود دارد که به آن می پردازیم:

 • افراد بالای ۵۰ سال: بایستی در حساب بانکی مبلغ ۳۵۰۰۰۰ رینگت مالزی نشان دهند.
 • افراد زیر ۵۰ سال : بایستی در حساب بانکی مبلغ ۵۰۰۰۰۰ رینگت مالزی نشان دهند.

پس از ارائه تمکن مالی باید در بانک مالزی افتتاح حساب انجام شود و نامه عدم سوء پیشنه و عدم سابقه کیفری ارائه شود.

*مزایای سرمایه گذاری در مالزی یک ویزای ۱۰ ساله صادر می شود و فرزندان می توانند در مدارس خصوصی تحصیلات داشته باشند همچنین اجازه خرید ملک به این نوع سرمایه گذاری داده می شود.

 • متقاضیان زیر ۵۰ سال مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰ رینگت را بایستی در حساب بانکی داشته باشند و مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ سپرده باقی بماند.
 • متقاضیان بالای ۵۰ سال مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ رینگت را در حساب بانکی داشته باشند و از سال  دوم مبلغ ۱۰۰٫۰۰ در سپرده باقی بماند.

رشد اقتصادی در مالزی را در نمودار زیر مشاهده نمایید.

اقامت مالزی و رشد اقتصادی در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت از طریق تولد به صورت کلی بر اساس دو اصل می باشد اصل خاک و اصل خون، در قانون اصل خاک نوزاد در سرزمین و خاک یک کشور به دنیا آید طبق این قانون به آن تابعیت تعلق می گیرد ولی در قانون خون یکی از والدین بایستی تابعیت آن کشور داشته و از طریق والدین به فرزند تابعیت اعطا می شود توجه داشته باشید که کشور مالزی تابعیت دوگانه را نمی پذیرد . قوانین تولد در مالزی و اخذ تابعیت و اقامت مالزی به صورت زیر است:

کودکی که از والدین با تابعیت مالزی در خارج و یا داخل کشور مالزی متولد شده باشد.
کودک متولد شده در خاک مالزی از پدر مادر بدون تابعیت و یا بدون والدین
کودک از پدر با تابعیت مالزی و مادر خارجی در داخل مالزی یا خارج از مالزی تابعیت اعطا می شود و بایستی پدر مالزی و مادر خارجی ازدواجشان ثبت شده باشد.
کودک متولد شده از مادر بلا تابعیت مالزی و پدر خارجی در داخل و یا خارج از مالزی ، تا سن ۱۸ سالگی می تواند برای تابعیت تصمیم بگیرد زیرا کشور مالزی تابعیت دوگانه نمی دهد.
کودک متولد شده از پدر یا مادر مقیم مالزی می تواند برای تابعیت مالزی اقدام کند.

اقامت مالزی از طریق ازدواج

ازدواج در مالزی

یکی از راه های اخذ اقامت اقامت مالزی ازدواج با تبعه مالزی است. با توجه به اینکه امکان تابعیت مضاعف وجود ندارد فرد در صورت ازدواج بعد از گذشت ۱۰ سال زندگی مشترک با همسر دارای تابعیت مالزی برای اخذ شهروندی می شود اقدام کرد ولی این نکته را در نظر داشته باشید و در صورت اخذ تابعیت مالزی ، تابعیت قبلی ساقط می شود. برای ازدواج در مالزی  بایستی مدارکی به سفارت ارائه شود و بتوان ویزای ازدواج را دریافت کرد برای سفارت مدارک زیر لازم است:

 • عدم سابقه کیفری
 • حداقل ۲۱ سال سن
 • گواهی پزشکی
 • پاسپورت
 • تمکن مالی( حداقل ۱۰۰۰ رینگت برای هزینه زندگی در ماه)
 • عکس
 • ارائه گواهی تجرد

برای ازدواج در مالزی باید به سفارت مراجعه نمود و سند ازدواج و گواهی تولد همراه با ترجمه به سفارت داده شود. و ازدواج را در مالزی با همراه داشتن پاسپورت و ویزا در ثبت احوال ثبت باید ازدواج ثبت شود .

ازدواج در مالزی

اقامت مالزی از طریق پناهندگی

اخذ اقامت مالزی از روش پناهندگی یکی از خطرناک ترین طرق برای مهاجرت به مالزی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور این روش مهاجرت را به هیج وجه توصیه نمی کند و این نوشتار صرفا جهت آگاهی شما عزیزان و تصمیم گیری با دید بازتر است. در نظر داشته باشید که کشور مالزی کنوانسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد را امضا کرده است اما در طرف مقابل کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۵۱ را امضا نکرده است و از این روی نهاد خاصی مسئول رسیدگی به امور پناهندگان نمی باشد و انجام دهنده امور دریافت ، ثبت نام ، اسناد و رسیدگی به پناهندگان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می باشد.

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره شد طبیعتا برخورد با پناهجویان در مالزی به درستی انجام نمی شود و گزارش های فراوانی از رفتار همراه با خشونت ارائه شده است. اگر به هر دلیل تصمیم به پناهندگی در مالزی دارید حتما قبل از آن مقالات مهاجرت به مالزی را مطالعه کرده و سایر طرق را مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که بیشتر از ۹۲ درصد افراد شرایط اقدام برای سایر طرق مهاجرت را دارند اما به دلیل عدم آگاهی راه پناهندگی را انتخاب می کنند.

همچنین شما می توانید با شرایط مشابه برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته مانند آلمان ، کانادا و اتریش اقدام بفرمایید و پیشنهاد می شود که حتما در ابتدا با مشورت با وکیل مجرب شرایط خود را بررسی نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

اقامت مالزی و هزینه زندگی در مالزی

مهمترین مزیت مالزی با توجه به امکانات آن هزینه زندگی است. هزینه زندگی در مالزی نسبتا پایین می باشد ما در جدول زیر به هزینه زندگی در مالزی می پردازیم:

اقامت مالزی

غذا در رستوران ۱۰٫۰۰ rm شیر ۶٫۸۳rm
مرغ ۱۲٫۴۶rm اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۱۵۲۸٫۴۵rm
گوشت ۲۷٫۳۳rm اجاره آپارتمان ۱ خوابه بیرون از شهر ۹۶۴٫۸۳rm
تخم مرغ ۵٫۲۲rm باشگاه ۱۴۱٫۱۵ rm
بلیت یک طرفه ۳٫۰۰rm اینترنت ۱۵۰٫۵۴rm

اقامت مالزی و اخذ تابعیت مالزی

اخذ اقامت و تابعیت در مالزی به این صورت است که هنگامی به فرد تابعیت مالزی تعلق می گیرد تابعیت قبلی باطل می شود زیرا کشور مالزی تابعیت دوگانه را نمی پذیرد .تابعیت از طریق ازدواج و تولد و سرمایه گذاری تحت شرایطی اعطا می شود. طبق قانون اگر در ۱۲ سال گذشته ۱۰ سال در مالزی زندگی داشته باشید و زبان مالایی را ارائه دهند و سنشان  بیشتر از  ۲۱ سال باشد، می توان برای تابعیت مالزی ثبت نام نمود. اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است و به صورت تمکن مالی و طرح خانه دوم مالزی می توان اقامت مالزی را بدست آورد. از طریق کار می توان مجوز اقامت را دریافت نمود و بعد از آن طبق قانون برای پاسپورت اقدام نمایند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت مالزی و سخن پایانی

اقامت مالزی و دریافت اقامت از مالزی در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری را می توان اخذ نمود. از طریق تحصیل با توجه به اینکه جنبه اقامتی ندارد و بعد از اتمام تحصیل باید برای کشور های دیگری اقدام کرد و پیشنهاد می شود برای کشور های اروپایی جهت تحصیل اقدام نمود که پس از تحصیل جنبه اقامتی داشته باشد. اقامت در مالزی و اخذ تابعیت آن موجب باطل شدن تابعیت قبلی می شود. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را راهنمایی بفرمایند. همچنین برای اطلاعات کامل در خصوص مهاجرت می توانید ویدئو راهنمای کام به کام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و همانند وکیل مهاجرت با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ