اقامت نروژ

اقامت نروژ و روش های اخذ آن

 • اقامت نروژ و معرفی نروژ به عنوان یک مقصد برای مهاجرت
 • اقامت نروژ از طریق کار
 • اقامت نروژ از طریق تحصیل
 • اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت نروژ و شهروندی نروژ و تابعیت دوگانه
 • اقامت نروژ از طریق تولد
 • اقامت نروژ از طریق ازدواج
 • اقامت نروژ از طریق پناهندگی
 • اقامت نروژ و هزینه زندگی درنروژ

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت نروژ و معرفی نروژ به عنوان یک مقصد برای مهاجرت

اقامت نروژ ، مهاجرت به نروژ و طرق مختلف اخذ اقامت و تابعیت نروژ در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. با توجه به قرارگیری این کشور در اروپا و کیفیت خوب زندگی در نروژ رویایی است که بسیاری از افراد در سر دارند. اخذ اقامت نروژ از طرق های مختلفی امکان پذیر است که در نهایت فرد به اقامت نروژ می رسد .کشور نروژ کوهستانی و بسیار زیبا می باشد که در مناطق شمالی سرد و قطبی است اما در مناطق جنوبی هوای معتدل تری وجود دارد. در نروژ بسیاری از مناطق دارای جنگل های فراوان می باشد که این جنگل ها منبع درامد خوبی برای کشور نروژ محسوب می شود  و همچنین این کشور به دلیل دارا بودن فرصت های شغلی زیاد، امنیت شغلی، درامد بالا، صلح پذیر بودن، ثبات اقتصادی و سیاسی و هچنین سطح علمی بالا کشور جذاب برای مهاجرت از سرار دنیا می باشد. هر کس با توجه به اهداف و شرایط خود می تواند یکی از راه های اقامت نروژ که شامل روش های زیر می باشد را انتخاب و با برنامه ریزی مناسب درجهت اخذ اقامت نروز اقدام نماید. کشور نروژ عضو اتحادیه اروپا نمی باشد اما جز کشورهای شینگن می باشد.

اخذ اقامت نروژ از طریق کار

اخذ اقامت نروژ ازطریق کار به عنوان یکی از بهترین روش های اقامتی می باشد چرا که با کمترین هزینه  و همچنین داشتن کار نسبت به اخذ اقامت نروژ اقدام می شود. نروژ از جمله کشورهای نفت خیز و گران جهان می باشد که بیشتر در آمدش وابسته به منابع عظیم نفت و گاز است. به همین دلیل در دهه های اخیر فرصت های شغلی بسیار مناسبی در زمینه نفت و انرژی در این کشور ایجاد شده است که سالیانه افراد متخصص و جویای کار بسیاری از ایران و دیگر کشورهای جهان چون آمریکا، کانادا و … قصد مهاجرت به نروژ را دارند.

قوانین کار در کشورهای شینگن بصورت یکپارچه می باشد، شما اگر بتوانید از سوی کارفرمایی در کشور نروژ دعوت نامه کاری یا همان job offer  دریافت کنید می توانید ظرف مدت کوتاهی ویزای کار کشور نروژ را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. شایان ذکراست که دریافت این دعوت نامه کاری در صورتی که شما خارج از کشور نروژ باشید امری بسیار سخت و مشکل می باشد، با توجه به آنکه سه ماه بایستی در کشور نروژ آگهی جذب نیروی کار درج گردد و سه ماه در بین کشورهای عضو پیمان شینگن. حال اگر از دانشجویانی که تحصیلشان تمام شده است، افرادی که در کشورهای عضو شینگن زندگی می کنند شخصی متقاضی این کار نبود در نهایت این آگهی به افراد جویای کار در خارج از خاک اروپا می رسد.

نوع دیگر ویزای کار در نروژ، ویزای کاریابی در نروژ می باشد؛ به گونه ای که همچون سایر کشورهای اروپایی، یک ویزای شش ماهه ی موقت برای فرد صادر می شود که به اصطلاح ویزا جستجوی کار گفته می شود که در این مدت، فرد فرصت دارد تا مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کاری مناسب پیدا کرده یا کارفرمایی بیابد که به وی پیشنهاد کار بدهد، پس از این مدت ویزای شش ماهه ی فرد تا یکسال تمدید می گردد و آنگاه هر سال ویزا تمدید شده و پس از ۵ سال فرد به اقامت دائم خواهد رسید. البته ناگفته نماند که فرد باید یک نیروی کار ماهر باشد و بنابراین، شخص باید دارای شرایط ویزای کار در نروژ باشد که در انتها با این روش اخذ اقامت نروژ صورت می گیرد.

شرایط کار دانشجویی در نروژ
مهاجرت کاری به نروژ
کار در نروژ و اخذ ویزای کار نروژ
اخذ اقامت نروژ از طریق کار

اقامت نروژ از طریق تحصیل

اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل یکی از راهای منطقی و قانونی ورود به کشور نروژ ،اخذ ویزای تحصیلی نروژ می باشد که داوطلب میتواند  با توجه به شرایط خود  این ویزا را اخذ نماید . تحصیل در کشور نروژ در مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. دروس در دبیرستان ها و کالج های نروژ به زبان خود کشور (زبان نروژی) ارائه می گردد

تحصیل در تمامی مقاطع نروژ امکان پذیر است و دروس به صورت رایگان ارائه می شود به این معنی که دانشجویان می توانند در این کشور به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل یکی از روش های ورود به این کشور است  که در پایان دانشجو می تواند به اقامت کشور نروژ دست یابد.به طور  کلی مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل گزینه مناسبی برای ورود افراد و اخذ اقامت نروژ محسوب می شود. دولت نروژ درحین تحصیل به دانشجو اجازه کار کردن پاره وقت می دهد و اگر در این مدت دانشجو شرایطی را که دولت درنظرگرفته رعایت کند پس از اتمام تحصیل به دانشجو اجازه میدهند ویزای تحصیلی اش را به ویزای کاری تبدیل کند. برای اقدام به اقامت دائم در کشور نروژ نیاز به یک پروسه سه ساله کار و زندگی در این کشور است که شما پس از زمان هفت سال میتوانید پاسپورت کشور نروژ را دریافت نمایید و شهروند این کشور شوید.

تحصیل در دانشگاه های نروژ
تحصیل رایگان در نروژ
مهاجرت تحصیلی به نروژ
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ
تحصیل دکترا در نروژ
تحصیل در نروژ

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری را می توان به سه روش انجام داد که هر یک از طرق مختلف بدین شرح می باشد. اما مختصرا سرمایه گذاری در قالب سه روش بنام های خرید اوراق قرضه، املاک مسکونی و تجاری بیان نمود روش سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه دولتی جهت اخذ اقامت نروژ و مهاجرت به نروژ  صورت می گیرد. که خود به دو صورت است سرمایه گذاری قابل برگشت و سرمایه غیر قابل برگشت.  در حالت سرمایه قابل بازگشت متقاضی مبلغی را که دولت کشورنروژ  تعیین کرده را به مدت زمان مشخص شده سپرده می کند و بلافاصله به وی اقامت دایم کشور مورد نظر داده می شود و پس از زمان مشخص اصل پول بدون سود به وی مسترد می گردد ولی در روش سرمایه غیر قابل بازگشت متقاضی مبلغی را که دولت تعیین کرده را به دولت می پردازد و طی آن اقامت دائم مادام العمر به متقاضیان اهدا می شود بنابراین یکی از روشهایی که که می توان از همان ابتدا اقامت دائم اروپا را کسب کرد خرید اوراق قرضه است در روش خرید املاک مسکونی به منظور اخذ اقامت  نروژ, متقاضی ملکی مسکونی در کشور نروژ خریداری نموده و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده درخواست اقامت و مهاجرت به کشور نروژ می نماید. روش دیگر سرمایه گذاری خرید املاک تجاری از قبیل مغازه ؛رستوران ؛هتل ؛کارخانه و… در کشورنروژ است البته این روش ممکن است به تنهایی یا در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت در کشورنروژ انجام شود بستگی به قوانین و مقررات کشورها دارد و در واقع تنها در در صورت تداوم در داشتن شرایط و ضوابط پس از معمولا پنج سال اقامت دائم داده می شود که این روش کمی زمانبر تر می باشد.

اقامت نروژ و شهروندی نروژ و تابعیت دوگانه

شهروندی اتریش توسط قانون ملیت نروژ در تاریخ ۸ دسامبر ۱۹۵۰ تصویب شده است. شهروندی نروژ را می توان از طریق خوگیری ، ثبت نام و اعلام بدست آورد و برخی از شرایط در زیر برای شما بیان شده است.

شهروندی و اقامت نروژ از طریق خوگیری: برای اخذ اقامت اتریش و پاسپورت اتریش علاوه بر اجازه اقامت به شرایط زیر نیاز دارید.

 • هویت شما باید مستند و روشن باشد.
 • شما باید در نروژ ساکن باشید و قصد ادامه زندگی در این کشور را داشته باشید.
 • اگر متقاضی با یک شخص نروژی ازدواج کرده باشد باید مدت زمان زندگی در نروژ به حداقل ۷ سال برسد. همچنین باید در ده سال گذشته سه سال در نروژ را سکونت داشته باشید.
 • توانایی کافی برای صحبت به زبان نروژی یا گواهینامه ۳۰۰ ساعت آموزش
 • شخص نباید متهم به جرم باشد و از پیشینه مناسبی برخوردار باشد.
 • طبق قانون نروژی، در اصل اجازه داشتن تابعیت دوگانه نیست. بنابراین فردی که برای شهروندی نروژی درخواست می کند، باید شهروندی قبلی خود را لغو کند.
 • قوانین جداگانه ای برای افراد زیر ۱۲ سال و بیشتر از ۵۵ سال وضع شده است. کسانی که قبل از ۱۸ سالگی به نروژ می آیند باید حداقل ۵ سال از ۷ سال را در نروژ سپری کنند.

از دست دادن تابعیت نروژ: شخصی که تبعه نروژ است، اگر شهروندی کشور دیگری را به صورت داوطلبانه بدست آورد ، تابعیت نروژی او از بین خواهد رفت. این شرایط برای اتباع نروژ که دو سال را قبل از ۲۲ سالگی در نروژ سپری نکرده اند نیز وجود دارد. همچنین از طریق درخواست نیز شاید امکان لغو تابعیت وجود داشته باشد.

اقامت نروژ از طریق تولد

اخذ اقامت نروژ از طریق تولد به این صورت است که شخصی که بعد از ۱ سپتامبر ۲۰۰۶ در نروژ متولد شده باشد و یکی از والدین او نروژی باشد می تواند برای اخذ اقامت و تابعیت نروژ اقدام کند. اشخاصی نیز که توسط یک تبعه نروژ ثبت نام شده باشند به صورت اتومایتک تابعیت نروژ را کسب می کنند.

اخذ اقامت نروژ از طریق ثبت نام

تعداد زیادی از مهاجران که قصد اخذ تابعیت و اقامت نروژ را دارند باید شرایط زیرا را دارا باشند.

 • هویت و مدراک شناسایی واضح باشند.
 • بیشتر از ۱۲ سال داشته باشند.
 • در نروژ حضور داشته باشند و قصد داشته باشند در این کشور بمانند.
 • داشتن اقامت دائم یا در حال انجام پروسه اخذ اقامت دائم نروژ
 • اقامت ۷ ساله در نروژ در ۱۰ سال گذشته
 • دارای مدرکی که نشان دهد در کلاس های زبان نروژی شرکت کرده اند.
 • عدم سوپیشنه و عدم مورد اتهام بودن
 • خروج از تابعیت قبلی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد

اقامت نروژ از طریق ازدواج

اقامت نروژ را از طریق ازدواج نیز می توان بدست آورد. مطابق ضوابط نروژ شخصی که با یک تبعه نروژ زندگی می کند می تواند برای تابعیت نروژ اقدام کند. در ابتدا باید مدارک نشان دهنده ارتباط ارائه شود و بعد از چند سال اقامت دائم در نروژ می توان برای تابعیت اقدام کرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ اقامت نروژ از طریق ازدواج

اخذ اقامت نروژ از طریق پناهندگی

مقاله مرتبط

پناهندگی در نروژ

اخذ اقامت نروز از طریق پناهندگی یکی از روشهای مهاجرتی پر خطر بشمار می رود که به هیچ وجه در خور ایرانیان نیست  اما بسیاری از متقاضیان با اهداف گوناگون ازجمله امکان بهبود معیشتی وپیشرفت خواستار مهاجرت به کشورهای پیشرفته از جمله اروپا و بخصوص اخذ اقامت نروژ هستند، اخذ پناهندگی در نروژ مانند سایر کشورهای شنگن و اتحادیه اروپا دارای شرایطی از قبیل اثبات عدم امکان زندگی در کشور خود ناشی از عدم امنیت و …می باشد در این روش پناهنده باید دلایل قانع کننده ای را داشته باشد که بتواند ادامه روند پرونده خود تا اخذ اقامت نروژ را طی کند در غیر اینصورت باید ظرف مدت معین خاک ان کشور را ترک نماید. با توجه به خطرات و سختی های که در راه پناهندگی وجود دارد، موسسه ملک پور پیشنهاد می کند که حتما از طرق بی خطر و قانونی استفاده شود.

مقاله مرتبط

ویزای توریستی نروژ

اقات نروژ و بررسی هزینه های زندگی و اقامت نروژ

هزینه های زندگی در نروژ را با هزینه های زندگی در ایران مقایسه خواهیم کرد. دانستن درصد هزینه های زندگی در نروژ نسبت به ایران ( درج نمودن ریز هزینه ها در ایران لازم نیست زیرا خودتان اطلاع دارید اما ریز هزینه های زندگی در نروژ برای شما مهم است که در این مقاله گردآوری نموده ایم) شما را از میزان هزینه ها و تفاوت نوع هزینه ها آشنا میکند. بنابر این با استناد به آمار موثق و مستند صادره از دولت نروژ به مورد فوق و سپس به هزینه های زندگی در نروژ میپردازیم.

هزینه های زندگی در نروژ  ۱۹۲٫۶۰ درصد بالاتر از ایران است (داده های جمع آوری شده برای همه شهرها بوده و هزینه اجاره محاسبه نشده است ). هزینه اجاره در نروژ  ۱۲۵٫۵۳  درصد  بالاتر از ایران است (میانگین داده ها برای همه شهرها میباشد). تفاوت هزینه های زندگی در نروژ و ایران را به صورت کلی نشان دیم در ارتباط با هزینه های زندگی در نروژ با یک بررسی به روز و مربوط به سال ۲۰۱۸  یک طبقه بندی شامل نام هزینه های اصلی و هزینه های زیر مجموعه آن و همچنین محدوده قیمت هر یک از هزینه های زندگی در نروژ  (کشور) به انضمام محدوده قیمت هریک از هزینه های تعریف شده در اسلو ( شهر) به عنوان پایتخت جهت تکمیل و تحلیل اطلاعات هزینه های زندگی در نروژ را ذیلا تقدیم شما عزیزان مینماییم. در جدول ذیل، طبقه بندی هزینه های زندگی در نروژ به انضمام زیر مجموعه های هر طبقه به وضوح مشخص شده است همچنین محدوده قیمت هر یک از هزینه های تعریف شده در کشور نروژ با در نظر گرفتن میانگین تمام شهر ها درج شده است. برای ارائه اطلاعات بیشتر و کامل تر به شما دوستان همراه، محدوده قیمت هر یک از هزینه های تعریف شده در شهر اسلو پایتخت کشور نروژ نیز لحاظ گردیده.

مقاله مرتبط

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

مقاله مرتبط

هزینه های زندگی در نروژ
سخن پایانی در مورد اقامت نروژ

مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ همانطور که در این نوشتار ذکر شد از طرق مختلفی قابل انجام است. برای اخذ اقامت نروژ شرایط شما تعیین کننده مسیر مهاجرت شماست. برنامه ریزی و هدفمند بودن مهاجرت نیز در موفقیت بسیار تاثیر گذار است. شما عزیزان می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در مورد اخذ اقامت نروژ با مشاوران ما در دفاتر ایران و یا دفاتر خارج از کشور ارتباط برقرار کنید و ظرف مدت چند دقیقه شرایط خود را برای مهاجرت به نروژ بررسی کنید. همچنین شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد اخذ اقامت و تابعیت نروژ در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح کنید. همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی نیز امکانی است که به وسیله آن هم می توانید به پاسخ سوال های خود برسید و هم هموطنان عزیز را از تجارب زندگی و اقامت نروژ مطلع کنید. امیدوار است که این نوشتار هرچند مختصر مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ