اقامت کار شرکت و بررسی کامل شرایط آن

اقامت کار شرکت یا اخذ اقامت و تابعیت بهترین کشور های جهان از طریق کار شرکت در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. اخذ اقامت از طریق کار شرکت چیست؟ امکان اخذ اقامت از طریق کار شرکت در چه کشور هایی امکان پذیر است؟ چه پیشنیازهایی برای اخذ اقامت کار شرکت وجود دارد؟ مزایای اخذ اقامت از طریق کار شرکت چیست؟ اقامت کار شرکت برای چه کسانی مناسب است و به چه کسانی پیشنهاد می گردد؟ کلید دستیابی به پاسخ این چنین سوالاتی در گرو مطالعه این نوشتار است. طبیعی است اگر تا کنون روش مهاجرتی یا اقامتی را با نام « اقامت کار شرکت » نشنیده باشید یا به تازگی این اصطلاح به گوشتان خورده باشد؛ زیرا این خدمت مهاجرتی به تازگی توسط موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) در وبسایت های رسمی این موسسه به انتشار رسیده و خدمات آن برای شما عزیزان قابل عرضه است. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرموده و پاسخ سوالات خود را در خصوص اخذ اقامت از طریق کار شرکت در top ترین کشور های جهان از مشاورین مجرب ما دریافت نمایید. در ادامه موضوعات زیر محل بحث و بررسی ما هستند :

اقامت کار شرکت
 • اقامت کار شرکت و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • اقامت کار شرکت و شرایط عمومی
 • اقامت کار شرکت و ماهیت آن
 • اقامت کار شرکت و چگونگی اجرای آن در عمل
 • اقامت کار شرکت و نیازمندی ها یا Requirement های آن
 • اقامت کار شرکت و نکات مهم
 • اقامت کار شرکت و مزایای آن
 • اقامت کار شرکت و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت کار شرکت و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

در این مقاله با معرفی نوع جدیدی از روش های اخذ اقامت در خدمت شما عزیزان هستیم. همانگونه که تاریخچه مهاجرت در ایران گواه است، بسیاری از واژگان و اصطلاحات اقامتی توسط جناب آقای ملک پور، پیشتاز و نابغه مهاجرت ایران بوجود آمده و پا به عرصه ادبیات مهاجرت در بین فارسی زبانان گذاشته است. ( نظیر خودحمایتی یا تمکن مالی که در کشورهای مختلف با نام ها و اصطلاحات متفاوتی ذکر می شوند یا اقامت قرمز سفید قرمز و امثالهم )

جناب آقای ملک پور با تحقیق و جستجوی فراوان قوانین کشورها و قواعد بین المللی را مطالعه و استخراج نموده و به زبان ساده در اختیار هموطنان و سایر فارسی زبانان عزیز در سراسر جهان قرار داده است. در این نوشتار قصد داریم برای اولین بار روش مهاجرتی و اقامتی موسوم به « اقامت کار شرکت » را معرفی نموده و در مورد آن توضیحات مناسبی به شما سروران گرامی ارائه نماییم.

خدمات مهاجرتی موسسه حقوقی ملک پور - اعزام دانشجو کانادا و دیگر کشور ها

پیش از شروع توضیحات، خاطر نشان می شود که چنانچه مایلید اطلاعات به روز ، دقیق و موثق مهاجرتی دست پیدا کنید، روش مهاجرتی مورد نظر خود را با کلید واژه ملک پور در گوگل سرچ نمایید تا به درست ترین و دقیق ترین سایتها و منابع اطلاعاتی در زمینه مهاجرت دستیابید.

راهکار درست این است که اطلاعات مورد نظر خود را از منبع و مرجع موثق دریافت نمایید، بعنوان مثال اگر اقامت قرمز سفید قرمز را بدون کلید واژه ملک پور سرچ کنید، گوگل به شما سایت ها و موسسات مهاجرتی را معرفی می نماید که در عمل قادر نیستند اقامت قرمز سفید قرمز اتریش و اروپا را برای شما دریافت نمایند و ذهن تان را نسبت به این نوع اقامت که بهترین روش اقامت اروپا نیز می باشد، منفی نموده و اصطلاحا شما را به طرف دیگر طرق مهاجرت سوئیچ نموده و سوق می دهند.

اصطلاح یا کلید واژه « اقامت کار شرکت » برای اولین بار است که توسط موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور ( با برند MIE ) معرفی و در عمل عرضه می شود و اگر شما در مقطعی که این مقاله به انتشار رسیده است در گوگل اخذ اقامت از طریق کار شرکت را جستجو نمایید، تنها در سایت های موسسه حقوقی ملک پور است که برای این کلید واژه مطلب وجود دارد و توسط گوگل معرفی می شوند و دیگران بعد ها با صرف هزینه های فراوان به تبلیغات بر روی این کلید واژه روی آورده تا در بازار مهاجرت از آب گل آلود ماهی بگیرند.

جان کلام این که :

 « اقامت کار شرکت » برای اولین بار است که توسط موسسه حقوقی ملک پور معرفی شده و خدمات آن عرضه می گردد و یکی از جالب ترین انواع اخذ اقامت و نهایتا تابعیت و پاسپورت کشورهای Top جهان می باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق کار شرکت

اقامت کار شرکت و شرایط عمومی

اکثر روشهای اقامتی متقاضیان را متحمل هزینه های قابل توجهی می نمایند. بعنوان مثال کشورهای سنت کیتس و سنت لوسیا به شما در صورتی اقامت اعطا می کنند که چیزی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار آمریکا به دولت آنها Donate یا هدیه کنید ( که غیر قابل استرداد به متقاضی است ). این قبیل کشورها با جمعیت اندکی که دارند نه از امکانات و رفاهیات بالایی برخوردارند و نه با اخذ پاسپورت آن ها آزادی سفری که با داشتن پاسپورت های اروپایی و کانادایی می توان داشت را بدست خواهید آورد.

ذکر این نکته ضروری است که اخذ اقامت و پاسپورت کشورهایی چون سنت کیتس و سنت لوسیا مناسب است؛ اما در مقام مقایسه قابل قیاس با اخذ پاسپورت و تابعیت کشور های اروپایی چون آلمان و اتریش و … یا کشوری چون کانادا نیست. برای گذاشتن صحه بر این ادعا رنکینگ پاسپورت کشورهای مذکور را در قالب نمودار زیر به شما عزیزان ارائه می دهیم :

اطلاعات شکل فوق همگی از وبسایت مرجع Passport Index است که در اکتبر ۲۰۱۹ استخراج شده اند.

حدول مقایسه اعتبار پاسپورت کشورها در بحث اقامت کار شرکت

همچنین می توانید به مقالات پاسپورت کانادا ، پاسپورت آلمان و پاسپورت اتریش مراجعه نمایید تا روشهای اخذ پاسپورت هر کدام از این کشور ها مطالعه نموده و رنکینگ و آزادی سفر هر یک را در قالب نقشه و نمودار با توضیحات مناسب مطلع شوید.

اقامت کار شرکت و ماهیت آن

اقامت کار شرکت ، اقامتی است که بر اساس همکاری فی مابین اعضای یک خانواده برای تشکیل یک شرکت صورت می گیرد و

 • یا از طریق خرید سهام
 • یا از طریق استخدام در آن شرکت ثبت شده
 • یا از طریق ارتباط فی مابین شرکت با کار شخص

سبب اعطای اقامت می گردد.

این امر در کشور های مختلف شبیه ویزای L ایالات متحده آمریکا ، ویزای خرید سهام در کانادا ، بلو کارت آلمان و اقامت قرمز سفید قرمز اتریش و … قابلیت اجرایی داشته و بسیاری از افرادی که حتی در حیطه مهاجرت فعالیت تخصصی دارند، در مورد آن اصلا و اساسا اطلاعاتی ندارند.

به این نکته دقت داشته باشید که :

در اقامت کار شرکت نیازی به سرمایه گذاری های هنگفت و یا حتی قابل توجه ندارد. بعنوان مثال هنگامی که در مورد اخذ اقامت کانادا بوسیله کار شرکت بحث می کنیم، متقاضی اصلا نیازی به سرمایه گذاری ندارد.

اقامت کار شرکت و چگونگی اجرای آن در عمل

تا به اینجا از اقامت کار شرکت و ماهیت آن اطلاع یافتید، مثالهایی نیز در مورد این روش اقامتی به سمع و نظرتان رسید؛ اما شاید اینکه اخذ اقامت از طریق کار شرکت چگونه در عمل سبب اعطای اقامت به متقاضی می شود، کماکان برایتان سوال باقی مانده باشد.

تعریف اخذ اقامت از طریق کار شرکت

کار کردن شما و ثبت شرکت شما ( هر دو با هم ) سبب اعطای اقامت می شود. این نیست که ثبت شرکت به تنهایی سبب اعطای اقامت به متقاضی می شود یا صرف کار کردن و استخدام متقاضی منجر به اخذ اقامت برای وی گردد.

اخذ اقامت از طریق کار شرکت می تواند در کشورهای مختلف نظیر هلند، آمریکا، کانادا، اتریش، آلمان و … امکان پذیر باشد.

اقامت کار شرکت و نیازمندی ها یا Requirement های آن

پرسش دیگری که ممکن است در زمینه « اقامت کار شرکت » برای شما به وجود آمده باشد این است که اخذ اقامت از طریق کار شرکت در کشور های مختلف چه نیازمندیها یا Requirement هایی را در بر خواهد داشت؟ آیا پیشنیازهای اخذ اقامت از طریق کار شرکت در اتریش یا پیشنیازهای آن در کانادا یا سایر کشورها یکسان است؟

اخذ اقامت کشور ها از طریق کار شرکت ، از آنجایی که داشتن یک شرکت و کار کردن در آن از الزامات این روش اقامتی می باشد، لذا ضروری ترین و ابتدایی ترین پیشنیاز آن اینست که حداقل باید یک شرکت را در کشور مورد نظر خود به ثبت برسانید.

پر واضح است که هزینه و مخارج ثبت شرکت و شروع فعالیت تجاری در کشور های مختلف متفاوت می باشد. در برخی کشورها شما می توانید با ۵۰۰ یورو ، در بعضی با ۱۰۰۰ و در عده ای دیگر با ۳ الی ۴ هزار یورو یا اندکی بیشتر یا کمتر شرکت خود را ثبت و راه اندازی نمایید.

خاطر نشان می شود که :

تنها و صرفا ثبت شرکت سبب اعطای اقامت نخواهد شد. در صورتی که قصد دارید تنها از طریق ثبت شرکت اقامت کشوری را بدست آورید معمولا می بایست چند صد هزار یورو/دلار را در شرکت ثبت یا خریداری شده سرمایه گذاری یا در اصطلاح Invest‌ نمایید.

اما در کشور کانادا قانونی وجود دارد که می توانید از طریق آن یک شرکت ثبت کنید و در شرکت خودتان شروع به کار نمایید. ( لازم به ذکر است که این قانون در کشورهایی چون اتریش و آلمان تنها بواسطه ثبت شرکت و مدیریت آن قادر نیستید ، اقامت اتریش یا اقامت آلمان را ثبت نمایید؛ اما با استخدام همسر یا فرزند خود و پس از طی مراحلی اقامت شما نیز قابل اخذ و دستیابی خواهد بود ) لذا در پروسه ثبت شرکت در کانادا و کار کردن خود در آن شرکت، می توانید اقامت کانادا را از طریق کار شرکت اخذ نمایید. اما پیشنیاز اضافی آن این است که شما باید مالک بیش از ۵۰ درصد سهام شرکت مذکور باشید.

پیشنیازهای روش اخذ اقامت کار شرکت

لذا پیشنیازهای اخذ اقامت از طریق کار شرکت در کشور های مختلف ( مطابق مثال کانادا ، آلمان و اتریش ) نیز متفاوت است.

ثبت شرکت در اتریش
مهاجرت از طریق ثبت شرکت در آلمان

اقامت کار شرکت و نکات مهم

 • « اقامت کار شرکت » با « ثبت شرکت و اخذ اقامت » تفاوت دارد. بعنوان مثال ثبت شرکت در آلمان سبب اعطای اقامت نمی شود؛ مگر اینکه طرح کسب و کار یا Business Plan شما به دولت این کشور اثبات کند که فعالیت شرکت شما برای اقتصاد آلمان بسیار مفید و سودمند خواهد بود.
 • در روش اخذ اقامت از طریق کار شرکت ، نیازی به ارائه طرح کسب و کار یا بیزینس پلن وجود ندارد؛ مانند روش قرمز سفید قرمز اما این روش گسترده تر است.
 • با توجه به گستردگی اخذ اقامت از طریق کار شرکت ، مشاور یا وکیل مهاجرتی باید بسته به شرایط متقاضی بتواند تشخیص دهد که اخذ اقامت کار شرکت در کدام کشور مناسب ترین گزینه است؟ و آن را به متقاضی پیشنهاد دهد.

اقامت کار شرکت - اخذ اقامت بهترین کشور های جهان از طریق کار شرکت

اقامت کار شرکت و مزایای آن

 • از مزایای اخذ اقامت از طریق کار شرکت این است که برای متقاضی و خانواده وی منجر به اخذ تابیعت و پاسپورت خواهد شد.
 • مزیت دیگر اخذ اقامت از طریق کار شرکت این است که سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز ندارد. متقاضی می تواند با پشتوانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزار یورویی ، اقامت و تابعیت کشورهای Top جهان را به دست بیاورد؛ اما به شرطی که عملا در شرکت ثبت شده اش کار کند و فعالیت اقتصادی سودآور برای خود و جامعه کشور مقصد داشته باشد.
 • با اخذ اقامت از طریق کار شرکت می توانید بسته به کشور مورد نظر خود ظرف ۳ تا ۶ سال ، تابعیت ، شهروندی یا پاسپورت کشور هایی چون کانادا ، آلمان ، اتریش و … را بدست بیاورید.

نکات مثبت و مزایا

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
اقامت کار شرکت و سخن پایانی

اقامت کار شرکت یکی از جدیدترین روشهای اخذ اقامت ، تابعیت و پاسپورت top ترین کشور های جهان است که خدمات آن به تازگی توسط موسسه حقوقی ملک پور عرضه می گردد. در روش اخذ اقامت از طریق کار شرکت ، متقاضی با سرمایه ای نه چندان قابل توجه و با پشتوانه مالی نه چندان بزرگ قادر خواهد بود با گذشت ۳ الی ۶ سال موفق به اخذ شهروندی و پاسپورت بهترین کشور های جهان نظیر کانادا ، آلمان ، اتریش و … و آزادی سفر بالا بدون نیاز به اخذ ویزا گردد. در روش اقامت کار شرکت شما می توانید خانواده ( شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) خود را نیز با خود همراه نموده و برای آنان نیز تابعیت و شهروندی بهترین کشور های جهان را به ارمغان بیاورید. چنانچه قصد دارید از روش اخذ اقامت از طریق کار شرکت ، مهاجرت نمایید می توانید با شماره تماس های موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نموده و با برگزاری جلسه مشاوره به صورت آنلاین سطح اطلاعات خود را بالا برده و در صورت صلاح دید از روش اقامت کار شرکت پروسه مهاجرت خود را از این طریق اجرایی نمایید. قسمت دیدگاهها و همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی سایت برای شما طراحی شده است تا پرسش ها و ابهامات خود را در خصوص اخذ اقامت از طریق کار شرکت یا دیگر پرسش های مهاجرتی در این قسمت ها مطرح نموده و به موثق ترین جواب به سرعت دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 پاسخ
 1. بهاره گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  این مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ هزار یورو به نرخ آزاد باید حساب کنیم یا اینکه مثل روش خود حمایتی به گفته آقای ملک پور یورو دولتی محاسبه میشه؟
  همسر من چند سال کارخانه فوم سقفی داشتن توی زمینه ساخت و ساز خانه کاربرد داره.آیا چنین شرکت هایی میشه ثبت کرد؟ یا شراکت کرد؟
  زن و شوهر هر دو باید لیسانس داشته باشن یا فقط کسی که قرار هست شرکت رو ثبت کنه ؟
  و اینکه از طرف شما در رابطه با ثبت شرکت به متقاضی پیشنهادی داده میشود؟ که چه شرکتی ثبت شود بهتر هست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز شما برای سرمایه گذاری به این مبلغ نیاز دارید و این مبلل را می بایست تهیه نمایید.برای کار شرکت نیاز نیست که هر دو نفر لیسانس داشتت باشند . داشتن مدرک تحصیلی برای فردی که در شرکت استخدام می شود الزامی ست .

   پاسخ
 2. ارام گفته:

  باسلام از طریق ویزا کار شرکت یک خانوادہ سہ نفرہ با سرمایہ حدود۵۰ہزار یورو بدون مدرک لیسانس ایا میتونن اقدام کنن برای اتریش اقامت بگیرن
  مدرک خود و ہمسر فوق دیپلم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز برای اخذ اقامت از طریق کار شرکت می بایست حد اقل مدرک لیسانس ار داشته باشید .ضمن اینکه به پشتوانه مالی قوی تری نیاز دارید.

   پاسخ
 3. امید گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید و تبریک سال نوی میلادی به خانواده موسسه ملکپور و آرزوی موفقیت روزافزون
  بنده ۴۴ سال سن دارم و مدرک زبان B1 دارم ترم آخر کارشناسی مدیریت هم هستم همسر بنده گرجستانی و در سال۲۰۱۸ شرکت مسافرتی در چک ثبت کردیم واز پارسال تمام مالیات و حقوق پرداخت کردیم آیا میتوانیم از طریق اقامت کارشرکت با موسسه شما اقدام کنیم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   ممنون از شما دوست عزیز.موسسه حقوقی ملک پور نیز برای شما سالی پر از موفقیت را ارزو دارد در خصوص کار در شرکت بله امکانپذیر است ولی بهتر است زودتر اقدام کنید تا سنتان بالاتر نرود. برای راهنمایی میتونید با ما تماس بگیرید تا بتوانیم کمکتان کنیم.

   پاسخ
 4. مرتضی گفته:

  با سلام
  ۱) در این روش برای کانادا مدارک تحصیلی و زبان تاثیری دارن ؟
  ۲) با سرمایه نقدی ۵۰٫۰۰۰ هزار دلاری(آمریکا) برای یک ذوج دو نفره میشه اقدام کرد به علاوه حدود ۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ملک ؟
  ۳) آیا ثبت شرکت در ایران کمکی به این پروسه میکند ؟ و داشتن جواز کسب
  ۴) میزان حدودی پرداختی کل ما در کاناد چقدر است ؟
  ممنون از تلاشهای شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر
   سطح زبان اولیه در حد محاورات روزانه بلد باشید کافیه.
   این روش یک پشتوانه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلاری نیاز داره. با احستاب ملکتون میتونید اقدام کنید
   سابقه کار شرکتی شما در ایران برای تسلط شما به این موضوع کمک کننده هست
   منظور شما از حدود پرداختی در کانادا نامفهوم هست. در صورت امکان دقیق تر بفرمایید
   موفق باشید

   پاسخ
 5. نیما گفته:

  سلام وقتتون بخیر

  ممنون از شما و راهنمایی شما من سوالی داشتم در این مورد که آیا میشه در روش کار شرکت ۲ خانواده با هم اقدام کنند. من و برادرم قصد اقدام داریم و هردو مهندسی It داریم ایشون ۳۹ ساله هستن بنده ۳۲ سال دارم و در ایران دارای شرکت هستیم حدودا ۷ میلیارد سرمایه برای ما ممکن هست و هر دو متاهل هستیم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد ولی میزان سرمایه اولیه شرکت را می بایست افزایش دهید.

   پاسخ
 6. وحید گفته:

  سلام و خسته نباشید. سپاس از مقاله خوبتون. بنده در ایران در زمینه مواد غذایی شرکت دارم و خودم هم فوق لیسانس صنایع غذایی هستم و ۳۶ سال سن دارم متاهل هستم و مشخصات همسرم نیز دقیقا شبیه به من هستند.آیا برای اتریش با مبلغی در حدود ۲۰۰ هزار یورو می توانیم ازطریق کار شرکت اقامت این کشور را بگیریم و ایا منجر به پاسپورت میشه و چه منفعتی داره این روش چون من یک دختر۶ ساله هم دارم سپاس از توجه شما.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز شما می توانید با تاسیس شرکت بنام همسرتان و استخدام شما در این شرکت اقامت کاری اتریش که بهترین نوع اقامت در اروپاست را اخذ نمائید . چنانچه شما ۵ سال بیمه و مالیات پرداخت نمائید می توانید اقامت دائم اتریش را کسب کنید و یک سال بعد نیز برای اخذ پاسپورت اتریش اقدام نمائید .در این روش تحصیل فرزند شما رایگان خواهد بود و همسر شما نیز فول تایم اجازه کار خواهند داشت.

   پاسخ
 7. samira گفته:

  سلام وقتتون بخیر در ویدئوی اقای دکتر ملک پور اقامتی تحت عنوان قرمز سفید قرمز بود می خواستم بدونم در این روش بعد از چند سال میشه اقامت و پاسپورت گرفت؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   این نوع اقامت که بهترین نوع اقامت در اروپاست در ابتدا به مدت دو سال صادر می شود و بعد برای سه سال تمدید و سپس می توان اقامت دائم گرفت و یکسال بعد نیز شما می توانید برای پاسپورت اقدام کنید

   پاسخ
 8. بهادر گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما من خیلی وقته موسسه تون رو دنبال می کنم و حقیقتا هیچ جایی رو ندیدم که خالصانه چنین اطلاعاتی رو در اختیار مردم بذاره. من تو لایو اقای دکتر هم شرکت کردم و باهاشون صحبت کردم. تصمیمم برای همین کار و شرکته چون قصد دارم بیزنسی که در ایران دارم رو اونجا ادامه بدم. از نظر سرمایه هم مشکلی ندارم. سوالم اینه این پروسه چقدر طول می کشه و نحوه وقت مشاوره گرفتن با اقای دکتر چجوریه؟ ممنون از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز ممنون از پیام پر مهر شما . پروسه ثبت شرکت و اقامت گرفتن حدودا ۸ تا ۱۰ ماه زمان میبره برای اخذ وقت مشاوره با آقای دکتر ملک پور لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمائی کنند

   پاسخ