اقامت گرجستان و بررسی آن

اقامت گرجستان
 • اقامت گرجستان و شرایط عمومی
 • اقامت گرجستان از طریق کار
 • اقامت گرجستان از طریق تحصیل
 • اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت گرجستان از طریق ازدواج
 • اقامت گرجستان از طریق تولد
 • اقامت گرجستان از طریق پناهندگی
 • اقامت گرجستان و هزینه های زندگی در کشور گرجستان
 • اقامت گرجستان و اخذ تابعیت

اقامت گرجستان و مقدمه ای بر آن

اقامت گرجستان ، شرایط اخذ اقامت گرجستان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در کشور گرجستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اقامت در کشور گرجستان از چه راه هایی امکان پذیر است؟ چگونه می توان مهاجرتی ایمن به کشور گرجستان داشت؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان چیست؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ اقامت گرجستان پاسخ داده و همچنین نکات مهم و اساسی در زابه با آن را به صورت خلاصه بیان می کنیم. اخذ اقامت کشور گرجستان از طرق متفاوتی امکان پذیر است که در این مقاله به همه آن ها اشاره شده است. ما این نکات مهم را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید با توجه به ارزیابی شرایط خود بهترین روش را انتخاب نمایید. امیدواریم با مطالعه نوشتار ذیل که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE به رشته تحریر درآمده است به تمامی سوالات و ابهامات شما سروران  پاسخ داده شود.

همچنین می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور و با راهنمایی کارشناسان مجرب در امور بین الملل و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ، شرایط خود را ارزیابی نموده و اطلاعات تکمیلی در رابطه با طریقه صحیح مهاجرت به کشور گرجستان را بیابید. سایر مقالات در رابطه با کشور مجارستان را می توانید از طریق جستجو در گوگل با استفاده از کلیدواژه ملک پور پیدا کرده و جواب تمامی سوالات و ابهامات خود را در این زمینه در یابید.

اقامت گرجستان

اقامت گرجستان و شرایط عمومی

اقامت گرجستان امروزه در میان هموطنان ما طرفداران قابل توجهی دارد  که از جمله دلایل انتخاب کشور گرجستان جهت اقامت و مهاجرت می توان به :

 • هزینه زندگی پایین
 • امنیتی بالا
 • اقتصادی در حال توسعه
 • خدمات شهروندی مناسب

اشاره کرد.

گرجستان با کشورهایی نظیر ارمنستان ، ترکیه ، آذربایجان و روسیه هم مرز است که کشوری میان آسیای غربی و اروپای شرقی محسوب می گردد. مساحت کشور گرجستان ۶۹٫۹۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتش در سال ۲۰۱۸ به ۳٫۷۲۹٫۰۰۰ نفر رسیده است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور تفلیس و واحد پول آن لاری (GEL) می باشد.در ادامه به طرق متفاوت مهاجرت و اخذ اقامت گرجستان خواهیم پرداخت.

گرجستان روی نقشه
مهاجرت به گرجستان

اقامت گرجستان از طریق کار

سرمایه گذاری در آذربایجان

جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار به این نکته توجه داشته باشید که نیاز به دعوتنامه کاری (JOB OFFER ) از یک کارفرمای گرجستانی دارید. اگر به کار در گرجستان تمایل دارید ، این امکان برای اتباع ایرانی موجود است که تا ۴۵ روز بدون  نیاز به ویزا به گرجستان  سفر نموده ، در این مدت زمان یک کارفرمایی گرجستانی یافته و شرایط مهاجرت کاری به گرجستان را مهیا سازید.

همچنین می توانید با ارسال رزومه خود به موسسات کاریابی حاضر در کشور گرجستان شانس خود را جهت یافتن کار مناسب در این کشور امتحان نمایید. در صورت یافتن کارمناسب و پس از عقد قرارداد کاری لازم است درخواست خود را به انضمام کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت گرجستان ارائه نموده و مجوز کار در کشور گرجستان همچنین ویزای کار گرجستان را دریافت نمایید.لازم به ذکر است که هزینه درخواست ویزای کاری گرجستان ۲۰ لاری می باشد.

از جمله نکات مهمی که در زمینه کار در کشور گرجستان را باید مد نظر داشته باشید این است که تعداد کمی از مردم این کشور به زبان انگلیسی آشنایی دارند و دانستن زبان گرجی از الزامات کار در این کشور است.میانگین حقوق دریافتی در کشور گرجستان در ماه از ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰ لاری می باشد.در ادامه لینک  کار در گرجستان قرار داده شده است که با مطالعه آنها می توانید اطلاعات بسیاری کسب نمایید.

نمودار نرخ بیکاری گرجستان در هشت سال اخیر

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار گرجستان عبارتند از:

 • مدارک هویتی ترجمه شده
 • پاسپورت
 • فرم پر شده درخواست صدور ویزای کاری
 • رسید پرداخت هزینه ویزای کاری
 • نامه تمکن مالی جهت ورود به گرجستان که ۱٫۷۰۰ دلار می باشد
 • نامه پیشنهاد کاری از کارفرما
 • عکس مورد تایید سفارت
ویزای کارمندی گرجستان

اقامت گرجستان از طریق تحصیل

اقامت از طریق تحصیل

تحصیل در کشور گرجستان از طریق قبولی در آزمون ورودی دانشگاههای آن امکان پذیر است. اقامت گرجستان از طریق تحصیل به مدت شش سال امکان پذیر است که در ابتدا اقامتی ۶ ماهه که سپس به اقامت یک ساله تبدیل میگردد و هر سال این اقامت به مدت ۵ سال تمدید می گردد.

تحصیل در گرجستان در مقاطع لیسانس ،فوق لیسانس و دکترا می باشد که برای مقطع لیسانس می توان با آیلتس ۵٫۵ اقدام نمود و جهت تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به نمره زبان بیشتری نیاز است. لازم به ذکر است تحصیل در گرجستان در اکثر دروس به زبان گرجی و در بعضی دروس به زبان انگلیسی می باشد.

ورودی دانشگاه های گرجستان در دو ترم پائیز و بهار امکان پذیر است. هزینه های تحصیل در این دانشگاهها برای دانشجویان بین المللی از ۲٫۵۰۰ تا ۴٫۸۰۰ دلار می باشد.

تعداد معدودی از دانشگاههای گرجستان مورد تایید وزارت علوم کشور ما می باشد و تحصیل پزشکی در دانشگاههای گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان نخواهد بود. دانشجویان در مقاطع فوق لیسانس و دکترا می توانند جهت اقامت در گرجستان از طریق تحصیل با خود همراه داشته باشند و از شرایط کار ضمن تحصیل به مدت ۲۰ ساعت در هفته بهره مند گردند.

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم کشورمان عبارتند از:

 • SarajishviliTbilis State Conservatoir
 • Apolon Kutateladze State Academy of Arts
 • Tbilisi Teaching University
 • Ivane Javakhishvili Tbilisi State University
 • Technical Uniuversity
دانشگاه ـ گرجستان

در دانشگاههای گرجستان همانند بسیاری از دانشگاههای کشورهای سراسر دنیا به دانشجویان ممتاز و سخت کوش و همچنین نخبگان بورسیه هایی اعطا می گردد. جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در کشور گرجستان متقاضی باید دارای رزومه تحصیلی بسیار قوی و عالی باشد. با اخذ هر یک از بورس های تحصیلی دانشگاههای گرجستان، متقاضی از هزینه تحصیل رایگان برخوردار می گردد و امکان استخدام در نهادهای دولتی کشور گرجستان در صورت فارغ التحصیلی امکان پذیر است.از جمله بورسیه های تحصیلی دانشگاههای کشور گرجستان عبارتند از:

 • بورسیه بورِن اِواردز

 • بورس تحصیل فول برایت

 • بورسیه بنجامین. آ. گیلمن

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی گرجستان عبارتند از:

 • نامه تمکن مالی جهت پرداخت شهریه تحصیل
 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • مدارک هویتی ترجمه شده
 • کلیه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده و مورد تایید
 • فرم درخواست ویزا
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • نامه ای مبنی بر مشخص شدن مکان زندگی دانشجو
 • گواهی سلامت

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری می تواند به چندین روش صورت می پذیرد.از طرق سرمایه گذاری در گرجستان می توان، خرید املاک و مستغلات ، ثبت شرکت ، خرید اوراق قرضه دولتی را نام برد که در ادامه در رابطه با هر کدام از این طرق بصورت کامل شرح خواهیم داد :

 • اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری به روش خرید املاک و مستغلات

  اقامت گرجستان از طریق خرید املاک ومستغلات از جمله راه هایی است که با توجه به رشد اقتصادی گرجستان در سال های اخیر می تواند مورد توجه باشد. در این روش متقاضی اقامت گرجستان باید ملکی به ارزش حداقل ۳۵۰۰۰ دلار خریداری نمود که از این طریق شخص متقاضی اقامت گرجستان در ابتدا اقامتی یکساله و بعد ۵ ساله و بعد از ۶ سال اقامت دائمی گرجستان را دریافت می نماید. مضاف بر هزینه خرید ملک شخص متقاضی باید مبلغ ۳۰۰ دلار بابت هزینه های جانبی پرداخت نماید.

  از نکات مهم در رابطه با خرید املاک و مستغلات کشور گرجستان این است که در صورت فروش ملک به منظور حفظ شرایط اقامت گرجستان باید مجدد ملکی با همان ارزش خریداری گردد و یا می توان نوع اقامت را تغییر داد. در ادامه می توانید مقاله ذیل را به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

 • اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت

  ثبت شرکت نیز می تواند از راه های اخذ اقامت گرجستان محسوب گردد. این امکان برای سرمایه گذاران در کشور گرجستان از طریق ثبت شرکت موجود است که به کسب و کاری موافق با شرایط اقتصادی گرجستان بپردازند و از تخفیفات و معافیت های مالیاتی قابل توجهی برخوردار گردند. همچنین می توانند در مدت زمان کمی به سود و بازدهی رسند. ثبت شرکت در مجارستان مانند اکثر کشورها به روش های مسئولیت محدود ،سهامی عام و سهامی خاص امکان پذیر است. بازرگانان نیز می توانند از طریق دریافت ویزای کسب و کار به فعالیت اقتصادی در کشور گرجستان بپردازند. به منظور ثبت شرکت در گرجستان باید تمامی مدارک و اسناد باید به زبان گرجی ترجمه گردد. در طی روند پروسه حضور متوالی متقاضی الزامی است که مدت زمان آن یک هفته می باشد.با ثبت شرکت در گرجستان نمی توان در مدت زمان کم اقامت گرجستان را دریافت نمود اما می توان با پرداخت مالیات به موقع به روند اخذ اقامت کمک نمود.در صورتی که سرمایه شرکت را به ۳۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا افزایش داده و شرکت گردش حساب سالانه اش معادل ۱۲۰٫۰۰۰ دلار آمریکا باشد، می توان جهت اقامت گرجستان بصورت دائم اقدام نمود.

   جهت اخذ تابعیت و اقامت گرجستان متقاضی باید به صورت قانونی و متوالی به مدت ۵ سال در گرجستان اقامت داشته باشد با داشتن تابعیت کشور گرجستان می توان در محدوده اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا تردد کرد البته بصورت محدود ، چرا که کشور گرجستان هنوز عضو اتحادیه اروپا و شنگن نمی باشد. اقامت گرجستان به شخص سرمایه گذار و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او تعلق می گیرد و زمانی به فرزندان بالای ۱۸ سال تعلق می گیرد که وابستگی آنها به خانواده ثابت گردد.

  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

 • اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری به روش خرید اوراق قرضه

  اقامت گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز امکان پذیر است چرا که گرجستان همانند سایر کشورها این امکان را برای اتباع سایر کشورها جهت اخذ اقامت فراهم ساخته است. سرمایه گذاران می توانند اوراق قرضه دولتی را خریداری نمایند و از امتیاز معافیت از پرداخت مالیات نیز برخوردار گردند. این اوراق معمولا در رابطه با پروژه های شهری و ساخت اماکن خدماتی و تفریحی که از طریق دولت انجام می پذیرد ، می باشد. این اماکن معمولا عمومی هستند، مانند موزه ها ، اماکن تفریحی و … که با مشارکت در این پروژه های عمرانی – دولتی .از طریق خرید این اوراق قرضه  سالانه سودی به سرمایه گذاران تعلق می گیرد.

خرید ملک در گرجستان
خرید ملک در گرجستان
سرمایه گذاری در خارج از ایران
سرمایه گذاری در خارج از کشور

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق ازدواج با تبعه گرجی می تواند یکی از راههای اخذ اقامت این کشور محسوب گردد. از شروط مهم ازدواج با یک تبعه گرجی این است که سن زوجین بالای ۱۸ سال باشد. همچنین دارا بودن تمکن مالی متقاضیان ازدواج و اثبات رابطه میان آنها است. لازم به ذکر است تابعیت و اقامت گرجستان از طریق ازدواج مستلزم دارا بودن شرایط خاصی می باشد.

ازدواج خارجی

اقامت گرجستان از طریق تولد

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

سرمایه گذاری در گرجستان با خرید ارواق قرضه دولتی در این کشور امکان پذیر است. این ارواق معمولا متعلق به پروژه های شهرداری ها جهت ساخت اماکن تفریحی و تاریخی و ساخت موزه ها می باشد. در سال سود معینی به هر یک از سرمایه گذاران تعلق می گیرد که این سود از درآمدهای این اماکن به سرمایه گذاران پرداخت می گردد. خرید اوراق قرضه دولتی نیز می تواند موجب اخذ اقامت کشر گرجستان گردد.

پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

اقامت گرجستان از طریق پناهندگی

اقامت گرجستان از طریق پناهندگی

اقامت گرجستان از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و موسسه ملک پور هیگونه خدماتی در این رابطه نداشته و نخواهد داشت.از جمله خطرات پناهندگی می توان به نامعلوم بودن سرنوشت کسانی نام برد که هیچ آینده مشخصی ندارند و هیچ گونه اقداماتی برای حفظ امنیت این افراد صورت نمی گیرد. پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل نژادی، مذهب، عقیده و طرز تفکر و دیدگاه و دلایل مشابه امکان ماندن در کشور خود را نداشته و در خطر آزار و اذیت، شکنجه، تعقیب، مجازات و مرگ قرار داشته باشد. کشور پناهنده پذیر موظف است بر اساس کنوانسیون ژنو حداقل امکانات مورد نیاز زندگی را برای افراد پناهجو فراهم کند.

به همین دلیل بسیاری از کشورها شرایط بسیار سختی برای پناهجویان بوجود می آورند  تا از این طریق مانع پناهندگی افراد و متحمل شدن هزینه برای دولت شوند. در این روش به دلیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا و شرایط بسیار سخت  زندگی در کمپ ها و طولانی بودن پروسه پرونده های پناهندگی به هیچ وجه توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود که از طرق قانونی اقدام به مهاجرت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور آماده است تا شما سروران را در این راه با بهرمندی از کارشناسان مجرب در امور بین الملل و وکلای متخصص در امر مهاجرت راهنمایی نماید. به منظور ارزیابی شرایط خود و کسب اطلاعات کافی در این باب می توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار گردید. همچنین می توانید با خرید ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت خود،‌ راه مناسب و کشور مناسب برای مهاجرت انتخاب نموده و کلیه اقدامات لازم جهت اخذ ویزا و اقامت کشور مقصد را انجام دهید ،چرا که با مشاهده این ویدئو می توانید خود به عنوان وکیل مهاجرت عمل نمایید.

به منظور پناهندگی و اخذ اقامت گرجستان از این طریق می بایست به محض ورود به خاک گرجستان درخواست پناهندگی خود را به افسر پلیس ارائه نمود. در مرحله دوم برای مصاحبه اولیه، زمان مصاحبه مقرر می گردد که در صورت قبولی، کیس پناهنده جهت زندگی به کمپ ها اعزام می گردد و در صورت عدم قبولی امکان اعتراض برای پناهجو موجود است.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

اقامت گرجستان و هزینه های زندگی در گرجستان

جهت اخذ تابعیت و اقامت گرجستان باید شخص متقاضی دارای شرایط ذیل باشد:

هزینه اسکان و حمل و نقل در کشور گرجستان
هزینه های جانبی و حمل و نقل در کشور گرجستان
هزینه های مربوط به مواد غذایی در گرجستان

اقامت گرجستان و اخذ تابعیت

جهت اخذ تابعیت و اقامت گرجستان باید شخص متقاضی دارای شرایط ذیل باشد:

 • قبولی در آزمون زبان و فرهنگ و تاریخ کشور گرجستان
 • تبعیت از کلیه قوانین کشور گرجستان و عدم تخلف در زمان سکونت در این کشور
 • زندگی در کشور گرجستان به مدت ۶ سال بصورت متوالی
 • وجود دو تبعه گرجستانی و ضمانت شخص توسط آنها

به منظور اخذ اقامت گرجستان شخص متقاضی می بایست مدارک ذیل را ارائه نماید:

 • پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی
 • فرم درخواست صدور ویزا
 • عکس
 • بیمه نامه
 • تمکن مالی برای ورود به گرجستان به میزان ۱۷۰۰ دلار
 • فرم پر شده دلیل مسافرت به گرجستان
 • رسید پرداختی هزینه صدور ویزا
اقامت گرجستان و سخن پایانی

اقامت گرجستان ، شرایط اخذ اقامت گرجستان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در کشور گرجستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. زندگی در گرجستان گرچه از هزینه پایینی برخوردار است اما در هر صورت به منظور مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت گرجستان نیازمند صرف هزینه هایی خواهد بود. با توجه به نوع و سطح کیفیت زندگی در گرجستان می توانید با انتخابی مناسب تر به زندگی و اقامت در کشورهای اروپایی که از نظر رفاه شهروندی دارای سطح بالایی هستند دست یابید. توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان و وکلای مجرب در امر مهاجرت جهت انتخاب کشوری مناسب به جهت زندگی و اقامت مشاوره نمایید تا بتوانید متناسب با شرایط خود راهی درست و کشوری پیشرفته و سطح بالا از همه نظر به منظور مهاجرتی ایمن، با آینده و دورنمایی روشن انتخاب نمایید. اقامت گرجستان از طرق متفاوتی امکان پذیر است که در این مقاله بصورت کامل مورد بررسی قرار گرفت شما سروران می توانید از طریق سایر مقالات موجود در کلیه سایت های موسسه حقوقی ملک پور به بررسی و مقایسه نوع زندگی و امکانات متفاوت کشورهای مختلف با هم بپردازید.در صورت هرگونه سوال و یا ابهامی می توانید آن را در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه و نظرات مطرح نموده تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند/. همچنین می توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با ارزیابی شرایط خود به راهی مناسب و کشوری ایده آل جهت مهاجرت دست یافته و آینده ای روشن را برای خود رقم بزنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ