امتیاز بندی مهاجرت به اتریش چیست و چگونه صورت می گیرد؟

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش ، روش های مهاجرت به اتریش، شرایط کشور اتریش برای مهاجرت ، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش، هزینه های زندگی در این کشور و راه هایی که به صورت امتیاز بندی مهاجرت به اتریش هستند در این مقاله به صورت کاملا تخصصی مورد تفحص قرار خواهد گرفت. افرادی که در پی مهاجرت به اتریش هستند، این قبیل سوالات در ذهنشان ایجاد می شود. چه روش های برای مهاجرت به اتریش به صورت امتیاز بندی هستند؟ آیا برای کار در اتریش نیاز به کسب امتیاز است؟ برای اساس امتیاز بندی مهاجرت به اتریش آیا اگر امتیازات لازم کسب نشود امکان صدور ویزا وجود ندارد؟ در ادامه به تمام این سوالات شما پاسخ کامل خواهیم داد. در ادامه به تمام نکاتی که در جهت امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت این کشور است پرداخته ایم. موسسه حقوقی ملک پور MIE در این زمینه می تواند به صورت کاملا تخصصی با داشتن بهترین وکلای جهان به شما سروران گرامی کمک شایانی نماید. به شما پیشنهاد می دهیم با موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی در جهت امتیاز بندی مهاجرت به اتریش آگاه شوید تا بتوانید مسیر درست را برای خود رقم بزنید.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و شرایط عمومی آن
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق کار
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و هزینه های زندگی در اتریش
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت اتریش
 • امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و شرایط عمومی آن

همان طور که مستحضر هستید برای مهاجرت به اتریش روش های مختلفی از جمله، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و سرمایه گذاری وجود دارد که می توانید با توجه به شرایط فردی خود اقدام نمایید. با توجه به اینکه در مهاجرت پستی و بلندی هایی وجود دارد بهتر است روش های مهاجرت به اتریش را از همه زوایا مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده خود رقم بزنید. اتریش نه تنها یکی از بهترین کشورهای اروپایی است بلکه پایتخت آن به صورت ۱۰ سال متوالی بهترین شهر جهان اعلام شده است. کشور اتریش با توجه به اقتصاد قوی مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران و افرادی که جویای کار می باشد. از لحاظ جغرافیایی کشورهای سوئیس، آلمان، ایتالیا، جمهوری چک، لیختن اشتاین، مجارستان و اسلوونی هم با کشور اتریش هم مرز هستند. مساحت این کشور به صورت میانگین ۸۳ هزار کیلومتر می باشد و جمعیت آن حدود ۹ میلیون نفر است.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و شرایط عمومی آن

زبان رسمی کشور اتریش آلمانی می باشد. البته در این کشور زبان انگلیسی هم مورد قبول است. برخی از روش های مهاجرت به این کشور همانند کاری و سرمایه گذاری به صورت امتیازبندی می باشد. شما می بایست امتیازات لازم را بر اساس امتیاز بندی مهاجرت به اتریش کسب نمایید تا بتوانید اقدام کنید. در ادامه به تمام روش های مهاجرت و امتیاز بندی مهاجرت به اتریش خواهیم پرداخت.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اتریش

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق کار

بر اساس امتیاز بندی مهاجرت به اتریش یکی از روش های اخذ اقامت از طریق کار صورت می گیرد. با توجه به اینکه این روش کم هزینه است متقاضیان زیادی دارد. برای مهاجرت به اتریش از طریق کار ۳ روش وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • دریافت اقامت دائم اتریش از روش کار (Permanent immigration)
 • اخذ اقامت کوتاه مدت اتریش
 • اخذ اقامت از روش مشاغل ثابت اتریش

دریافت اقامت دائم اتریش از روش کار (Permanent immigration)

افرادی که تصمیم به حضور بیش از ۶ ماه در اتریش دارند می بایست برای برنامه هایی که توسط دولت اعلام شده است، اقدام فرمایند که در این حالت قادر به دریافت کارت قرمز سفید قرمز (Red White Red) خواهند بود. طبق این برنامه افراد زیر می توانند برای این روش اقدام نمایند:

 • کارگران فوق ماهر (Very Highly Qualified Workers)
 • نیروی کار متخصص در مشاغل مورد نیاز (Skilled Workers in Shortage Occupations)
 • کارگران کلیدی دیگر
 • فارغ التحصیلان از دانشگاه ها و دیگر موسسات مراکز آموزش عالی
 • خود اشتغالی کارگران کلیدی
 • استارت اپ یا کسب و کار نوآورانه
امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق کار

اخذ اقامت کوتاه مدت اتریش

در مهاجرت به اتریش این روش شامل افرادی می باشد که تصمیم دارند در مدت مشخصی در کشور اتریش مشغول به کار باشند. همچنین کارفرمایانی هستند که تمایل دارند برای مدت مشخصی کارمندان خود را برای کار به این کشور بفرستند. این روش شامل موارد زیر خواهد بود:

 • کارکنان فصلی (seasonal Workers)
 • کارکنان ارسالی (Posting of Workers)
 • استخدام کارکنان بین المللی (Transnational Hiring out of Workers)
 • انتقال شرکتی کارکنان (Intra-corporate Transfer)

به طور کلی می بایست مستحضر باشید برای مهاجرت به اتریش افرادی که تصمیم به کار در اتریش هستند باید اجازه کار از اداره مهاجرت این کشور داشته باشند. همچنین این شرایط را برای افراد متقاضی فراهم آورده است بتوانند برای ویزای جست و جوی کار شش ماهه اقدام کنند، تا فرصتی داشته باشند برای پیدا کردن کار و بتوانند اقامت کاری اتریش را دریافت کنند. البته با توجه به امتیاز بندی مهاجرت به اتریش برای دریافت ویزای کار باید امتیازات لازم را کسب کنید. در جدول زیر امتیازات لازم برای پروسه job seeker و job offer را می توانید ملاحظه بفرمایید:

جدول امتیازات لازم برای پروسه job seeker:

امتیاز معیار های واجد شرایط بودن این برنامه
حداکثر امتیاز: ۴۰ شرایط و مهارت ویژه
۲۰ فارغ التحصیل از دانشگاه در مقطع کارشناسی با طول دوره حداقل ۴ ساله
۳۰ مدرک کارشناسی در رشته های: ریاضیات، رایانه، علوم پایه، تکنولوژی
۴۰ داشتن مدرک دکترا در رشته های فوق
در سمت مدیریت ارشد شرکتی که در زمینه تبادل بورس اوراق بهادار است و یا شرکتی که مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش باشد حقوق زیر را در سال گذشته دریافت کرده باشد:
۲۰ از ۵۰۰۰۰ یورو تا ۶۰۰۰۰ یورو
۲۵ از ۶۰۰۰۰ یورو تا ۷۰۰۰۰ یورو
۳۰ بیشتر از ۷۰۰۰۰ یورو
۲۰ فعالیت های پژوهشی و ثبت اختراع
۲۰ جوایز علمی شناخته شده

جدول امتیازات لازم برای پروسه job offer:

۱۰۰ حداکثر امتیاز مجاز کل
۷۰ حداقل امتیاز مورد نیاز
امتیاز معیارها
حداکثر امتیاز: ۲۰ تجربه کاری
۲ تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی (هریکسال)
۱۰ تجربه ۶ ماه کار در اتریش
حداکثر امتیاز: ۱۰ مهارت زبان
۵ مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A1
۱۰ مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A2
حداکثر امتیاز: ۲۰ سن
۲۰ تا ۳۵ سالگی
۱۵ تا ۴۰ سالگی
۱۰ تا ۴۵ سالگی
حداکثر امتیاز: ۱۰ تحصیل در اتریش
۵ فوق دیپلم در اتریش
۱۰ کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اتریش

یکی از مهم ترین موارد برای دریافت ویزای کار اتریش توجه به نرخ بیکاری این کشور است. طبق آخرین آماری که در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ گرفته شد، نرخ بیکاری در اتریش ۵/۴% می باشد که اگر بخواهید با کشورهای دیگر اروپایی مثل ایتالیا، بلژیک و.. مقایسه کنید متوجه می شود نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین تر است. که در نمودار زیر قابل مشاهده است.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق کار - نمودار نرخ بیکاری

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

 یکی از راه های مهاجرت به اتریش، تحصیل در این کشور می باشد. با توجه به شرایط مطلوبی که اتریش برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است سالانه متقاضیان بسیار از سراسر جهان برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند. به طور کلی نظام آموزشی اتریش رایگان می باشد به همین دلیل دانشجویان بسیاری تمایل به تحصیل در اتریش دارند. متقاضیان می توانند در مقاطع مختلف از جمله ابتدایی، متوسطه و دانشگاه (لیسانس، فوق لیسانس، دکترا) برای این کشور اقدام کنند. در ادامه به صورت مختصر شرح خواهیم داد:

تحصیل در مقاطع ابتدایی:

 طول این تحصیل معمولا حدود ۴ سال می باشد و از شش سالگی دانش آموزان قادر به تحصیل در این کشور خواهند بود. برخی از زبان ها مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسه و.. به صورت الزامی به دانش آموزان تدریس می شود. در کنار دروس اجباری مواردی از جمله موسیقی، شنا، ورزش و…. به آن ها آموزش داده می شود و همچنین کلاس هایی برگزار می شود که استعدادهای دانش آموزان را مورد آزمایش قرار می دهند.

تحصیل در مقطع متوسطه:

 همان طور که مستحضر هستید دانش آموزان پس از اینکه دوره ابتدایی را گذراندند وارد دوره متوسطه می شوند. این مقطع به دو بخش مقدماتی و آموزش عالی تقسیم می گردد. آموزش مقدماتی ۴ سال و آموزش عالی ۵ سال به طول می انجامد. این مقطع دانش آموز را برای ورود به دانشگاه آماده می کند.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس به طور معمول حدود ۴ سال به طول می انجامد. در این مقطع برخی از رشته ها برای ورود به دانشگاه از شما آزمون ورودی می گیرند. این مقاله توسط متخصصین مجموعه موسسه حقوقی ملک پور به صورت نوشتار در آمده است و هرگونه سوءاستفاده و کپی از مطالب آن غیر قانونی می باشد.

برای تحصیل در این مقطع شما می بایست با دیپلم ۱۲ ساله اقدام کنید تا بتوانید پذیرش خود را دریافت نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس

طول تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس به مدت ۲ سال می باشد. دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل پروژه های تحقیقاتی داشته باشند. که این نیز باعث می شود که شما برای کار آماده شوید. در این مقطع هم دانشجو امکان تحصیل به صورت رایگان را خواهد داشت. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشجو باید مدرک لیسانس و ریز نمرات خود را ارائه دهد. یکی از شروط تحصیل در اتریش داشتن مدرک زبان می باشد که می توانید یا زبان آلمانی در سطح b2 یا زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ ارائه دهید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا قبل از پذیرش نیاز به پیدا کردن سوپروایزر و یا استاد راهنما می باشد. شما می بایست با استادهای مختلف مکاتبه کنید تا مورد قبول واقع شوید. البته لازم به ذکر هست که برخی دانشگاه های خصوصی هستند که نیاز به داشتن سوپروایزر نمی باشند و شما بدون استاد راهنما می توانید برای این دانشگاه ها اقدام نمایید. ولی به طور کلی داشتن سوپروایزر شانس شما را در جهت اخذ پذیرش بالا خواهد برد.

مهاجرت به اتریش و بورسیه تحصیلی

کشور اتریش دارای نظام تحصیلی رایگان می باشد و تحصیل در دانشگاه های ملی این کشور در مقاطع مختلف رایگان می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد و فرد متقاضی می تواند در این مقطع با توجه به پروژه ای که ارائه نموده از استاد راهنمای خود حقوق دریافت نماید. اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشگاه های خصوصی اتریش نیز امکان پذیر می باشد و فرد متقاضی می تواند در حین تحصیل و در صورت داشتن نمرات بالا و شرایط خوب درخواست بورسیه نماید و در این حالت، اگر درخواست متقاضی با موافقت مواجه شود، دانشگاه میزانی از شهریه را کسر می نماید و حتی در مواردی خاص برای بعضی از دانشجویان، کمک هزینه هایی را نیز در نظر خواهد گرفت.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد نکات تحصیل مجانی اتریش

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین مقصد برای سرمایه گذاری در اروپا اتریش می باشد که با توجه به اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین و امنیت اجتماعی سرمایه گذاران بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب می کند. سرمایه گذاری در اتریش به سه روش امکان پذیر است:

 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

همان طور که برای مهاجرت به اتریش در مطالب فوق گفته شد، برخی از روش ها همانند کاری و سرمایه گذاری – ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش می باشد که به صورت مسئولیت محدود امکان پذیر می باشد. شرایط لازم و پروسه اقدام ثبت شرکت در اتریش به شرح زیر می باشد.

 • تهیه مدارک مورد نیاز
 • اعلام نمودن راه اندازی شرکت و نشان دادن فعالیتی در شرکت خواهید داشت
 • اساس نامه شرکت را می بایست ارائه دهید
 • ۳۵۰۰۰ یورو به عنوان سرمایه اولیه شرکت که می بایست در حساب شرکت باشد
 • در این مرحله نمادی که برای شرکت تجاری در نظر گرفته شده است باید ثبت گردد
 • بیمه نامه کارمندی که استخدام شده باید ارائه داده شود
 • در اداره بیمه اتریش نام مدیر شرکت باید ثبت گردد
 • مجوز مالیاتی باید دریافت گردد

ثبت شرکت در اتریش ـ سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت ـ اخذ کارت قرمز سفید اتریش از طریق ثبت شرکت

به طور کلی این روش نشانگر این است که ثبت شرکت برای شما آثار اقامتی نخواهد داشت، بلکه فردی که در شرکت استخدام می شود می تواند اقامت دریافت کند که در ادامه از طریق این روش می توانند بلوکارت یا کارت قرمز سفید قرمز دریافت کنند. در واقع بر اساس آنچه که در مطالب فوق برای امتیاز بندی مهاجرت به اتریش گفته شد، این گزینه جز روش هایی است که به صورت امتیازبندی می باشد و افرادی می توانند از این طریق اقدام کنند که امتیازات لازم را کسب کنند. نحوه امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و استخدام شخص در آن را می توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید.

۹۰ مجموع امتیازات حداکثر مجاز
۵۵ حداقل امتیاز مورد نیاز
امتیازها معیارهای واجد شرایط بودن برای مشاغل مورد نیاز
حداکثر امتیاز ۳۰ شرایط لازم
۲۰ تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه شغل های دارای کمبود نیرو
۲۵ داشتن شرایط عمومی اخذ پذیرش دانشگاه
۳۰ تکمیل دوره مطالعاتی حداقل ۳ ساله در موسسات آموزش عالی
حداکثر امتیاز ۲۰ تجربه کاری در زمینه شغل کم درآمد
۲ به ازای هر یکسال
۴ کار در اتریش به ازای هر یکسال
حداکثر امتیاز ۱۵ مهارت زبانی آلمانی
۵ آلمانی A1 مدرک
۱۰ آلمانی A2 مدرک
۱۵ آلمانی B2 مدرک
حداکثر امتیاز ۱۰ مهارت زبان انگلیسی
۵ انگلیسی در سطح A2
۱۰ انگلیسی در سطح B1
حداکثر امتیاز ۱۵ سن
۱۵ تا ۳۰ سال
۱۰ تا ۴۰ سال

مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی و تمکن مالی:

یکی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش، خود حمایتی و تمکن مالی می باشد که از این طریق می توانید به اقامت این کشور دست یابید. با توجه به اینکه در این روش نیازی به انتقال سرمایه نمی باشد متقاضیان زیادی از سراسر جهان اقدام می کنند. لازم به ذکر است که بدانید این روش ظرفیت محدودی دارد. در مرحله اول شما برای اقدام می بایست شرایط لازم را داشته باشید که به شرح زیر است.

 • موجود بودن ۲۲ هزار یورو در حساب متقاضی اصلی
 • به همان نسبت همراه هم باید این مبلغ را در حساب خود قرار دهد
 • نشان دادن درآمد ثابت
 • نشان دادن املاک

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

این روش در طول سال ۶ ماه شرط حضور دارد و متقاضی در کشور اتریش نمی تواند به عنوان کارمند یا کارگر زیر دست کسی کار کند ولی می تواند خودش کارفرما باشد. خود حمایتی مزایای بسیار زیادی دارند که به عنوان مثال می توان به تحصیل رایگان و بیمه درمانی اشاره نمود.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

برای سرمایه گذاری در هر کشور از جمله کشور اتریش، می بایست از ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که آیا خرید ملک در این کشور برای شما آثار اقامتی دارد؟ لازم به ذکر است که شما اجازه خرید ملک در اتریش را دارید ولی برای شما آثار اقامتی نخواهد داشت و شما از این روش نمی توانید اقامت و  پاسپورت اتریش را به دست بیاورید. ولی می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری در اتریش باشد. همچنین در جدول زیر می توانید قیمت های خرید ملک و اجاره مسکن در اتریش را ملاحظه بفرمایید.

اخذ اقامت اتریش با خرید ملک

جدول قیمت خرید ملک در اتریش:

قیمت آپارتمان هر متر مربع
۹٫۹۲۲٫۶۱ یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
۳٫۴۸۳٫۱۰ یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر

جدول هزینه های اجاره بهای ملک:

نوع ملک اجاره در هر ماه دامنه اجاره
آپارتمان تک خواب در مرکز شهر ۷۱۷٫۲۳ یورو ۵۰۰۰۰ – ۹۰۰۰۰
آپارتمان تک خواب خارج از مرکز ۵۷۱٫۱۹ یورو ۴۰۰۰۰ – ۷۰۰۰۰
آپارتمان ۳ خواب در مرکز شهر ۱٫۳۲۶٫۱۰ یورو ۹۵۰۰۰ – ۱۸۰۰۰۰
آپارتمان ۳ خواب خارج از مرکز ۱٫۰۲۱٫۱۴ یورو ۸۰۰۰۰ – ۱۴۰۰۰۰

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در اتریش

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به اتریش، ازدواج و اخذ اقامت این کشور و در نهایت، تابعیت یا همان پاسپورت کشور اتریش می باشد. در صورتی که شخصی از اتباع کشور خارجی بدون داشتن محدودیت در جنسیت، با شخصی اتریشی ازدواج کند و اثبات نماید که ازدواج وی صوری نیست، می تواند پس از پنج سال زندگی مشترک با آن شخص، برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست نماید. سن قانونی ازدواج در کشور اتریش هجده سال می باشد و اشخاص زیر ۱۸ سال می بایست با کسب اجازه قیم خویش، برای ازدواج اقدام نمایند. جهت اخذ پاسپورت اتریش، فرد متقاضی می تواند پس از ۶ سال اقامت در اتریش، جهت اخذ پاسپورت درخواست نماید اما می بایست به این نکته توجه نمود که برای اخذ پاسپورت هر کشور، می بایست الزامات مد نظر را فراهم نمایید. برای مثال زبان رسمی آن کشور را در سطح زبان مورد نیاز آموخته باشید، با شرایط موجود در محیط آن کشور سازگار شده باشید و به هیچ عنوان سوء پیشینه ای نداشته باشید. این موضوع نیز حائز اهمیت می باشد که شما می بایست شرط حضور در آن کشور را رعایت نمایید. اگر ازدواج شما صرفا جهت دریافت اقامت کشور اتریش باشد، اثرات منفی بسیاری برایتان ایجاد می کند و می تواند باعث اخراج شدن شما از کشور اتریش شود.

ازدواج در خارج از کشور - مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد

از دیگر روش های ششگانه مهاجرت به اتریش می توان به روش تولد اشاره کرد که سوال بسیاری از مخاطبان محترم موسسه می باشد. برای تولد دو قانون وجود دارد:

 • قانون خاک
 • قانون خون

قانون خاک در کشوری که از این قانون تبعیت می نماید، اگر نوزادی متولد گردد، فارغ از تابعیت و ملیت پدر مادر این نوزاد، به کودکی در خاک این کشورها متولد گردد اقامت و تابعیت تعلق میگردد. قانون خون که کشور اتریش نیز از قانون خون پیروی می کند برای کودکی که از پدر یا مادری اتریشی متولد شده باشد تابعیت و پاسپورت در نظر گرفته میشود پس افرادی که اقامت یا تابعیت اتریش را نداشته باشند اگر حتی در خاک اتریش دارای فرزندی بشوند مشمول این قانون نمی گردند.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد
ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

همان گونه که استحضار دارید و در این مقاله نیز عنوان شد در کل شش روش مهاجرت به اتریش وجود دارد که یکی از این شش روش مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی می باشد. خاطرنشان می کنیم موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه مشاوره ایی MIE اتریش در خصوص پناهندگی هیچگونه خدماتی نداشته و هرآنچه در این قسمت از مقاله توضیح داده می شود تنها برای بالا بردن سطح اطلاعات مخاطبان محترم می باشد چرا که روش پناهندگی دارای خطرات و ریسک های بالایی بوده و از طرفی این مسیر دردسر ها و پیچیدگی های خود را دارد، سر و کار داشتن با قاچاقچیان انسان، مشکلات کمپ های پناهجویان، عدم بهداشت و حقوق فردی، خطرات جانی و ناموسی می تواند از این قبیل مشکلات باشد و بی هیچ عنوان از سوی موسسه مهاجرتی ملک پور توصیه نمی گردد.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

کشور اتریش نیز از کنوانسیون ژنو حمایت و پیروی می نماید و بر اساس پرتکل های این کنوانسیون، هر فردی که در کشور خود به خاطر مسائلی از جمله، مشکلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و مذهبی و… مورد تهدیدات جانی یا شکنجه یا حتی زندانی شدن قرار داشته باشد و برای جلوگیری از این مشکلات به کشور دیگری مراجعه نماید، پناهنده محسوب شده و کشور تابع کنوانسیون موظف است با این فرد طبق قانون و مفاد کنوانسیون برخورد نموده و با سنجش ادله فرد می تواند به فرد اجازه اقامت و پناهندگی اعطا نماید. فرد متقاضی بعد از ورود به اتریش و مراجعه به پلیس یا مجاری مهاجرتی قانونی می بایست درخواست خویش را به همراه دلایل محکم ارائه داده و طی ادله خویش باید ثابت نماید که به دلیل انتخاب دین، یا معضلات اجتماعی و سیاسی موجود در کشور خویش دارای شرایط خطرناک بوده و حضورش در کشور مبدا منجر به آسیب جانی و مالی و… بر وی می گردد و برین سان منتظر وقت مصاحبه رسمی بماند.

از آنجایی که به دلایلی ازجمله جنگ و محرمیت های فراوان تعداد متقاضیان پناهندگی بالا می باشد این پروسه به کندی طی می گردد. از دیگر مشکلات روش پناهندگی این است که فرد متقاضی هرگز نمی تواند به کشور خود بازگردد. لذا با توجه به مطالب این بخش، موسسه حقوقی و مهاجرتی ملکپور با بیش از ۱۵ سال تجربه درخشان و بالغ بر هزاران پرونده موفقیت آمیز و همچنین با بهره گیری از بهترین و متخصص ترین مشاوران و وکلای مهاجرتی در کشورهای مختلف دنیا این روش را توصیه ننموده و پیشنهاد می گردد از روش دیگری از روش های مهاجرت بهره گیری شود.

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و هزینه های زندگی در اتریش

یکی از مهم ترین مواردی که برای متقاضیان بسیار حائز اهمیت است هزینه های زندگی در کشور اتریش می باشد. که قبل از مهاجرت به اتریش افراد تمایل به بررسی آن ها دارند. هزینه های زندگی در اتریش به طور میانگین حدود ۸۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو می باشد که بستگی به نحوه زندگی شخص در این کشور دارد. در جدول زیر بخشی از هزینه های زندگی در اتریش ذکر شده است که می توانید ملاحظه فرمایید.

عنوان
میانگین قیمت
اجاره خانه برای یک ماه
آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۷۲۴٫۶۵ €
آپارتمان (۱ خوابه) خارج از شهر ۵۷۷٫۲۹ €
آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر ۱،۳۲۶٫۰۴ €
آپارتمان (۳ خوابه) خارج از شهر ۱،۰۲۸٫۵۰ €
قیمت خرید آپارتمان
قیمت هر متر مربع جهت خرید آپارتمان در مرکز شهر ۴،۶۳۸٫۷۳ €
قیمت هر متر مربع جهت خرید آپارتمان در خارج از شهر ۳،۲۱۳٫۰۹ €

جدول سایر هزینه ها:

سایر هزینه ها قیمت
خوراک
یک کیلوگرم گوشت گاو ۱۵٫۵۴ €
یک لیتر شیر ۱٫۰۳ €
تخم مرغ ۳٫۱۵ €
یک کیلوگرم مرغ ۹٫۵۰ €
آب معدنی ۰٫۵۵ €
پنیر ۱۰٫۶۳ €
یک کیلوگرم پیاز ۱٫۳۶ €
یک کیلوگرم برنج ۱٫۶۰ €
یک قرص نان ۱٫۷۳ €
یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۲٫۱۶ €
کاهو ۱٫۱۸ €
یک کیلوگرم موز ۱٫۷۶ €
یک کیلوگرم پرتقال ۲٫۱۱ €
یک کیلوگرم سیب ۲٫۲۲ €
حمل و نقل
تاکسی (۱ کیلومتر) ۱٫۵۰ €
بنزین (۱ لیتر) ۱٫۲۴ €
بلیط یک طرفه مترو ۲٫۴۰ €
ماشین جدید و کوچک ۲۰،۰۰۰٫۰۰ €
تفریح و ورزش و اوقات فراغت
هزینه ماهیانه باشگاه تناسب اندام ۲۶٫۷۵ €
سینما، ۱ صندلی ۱۰٫۰۰ €
متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات ۱،۹۹۶٫۵۲ €
نرخ بهره وام برای نرخ ثابت ۲۰ ساله ۲٫۲۱
هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
اقتصاد اتریش

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت اتریش

اخذ اقامت، تابعیت و همچنین پاسپورت اتریش متقاضیان بسیاری دارد. همانگونه که شرح داده شد شش روش کلی برای این امر وجود دارد که در صورت رعایت درست همه موارد مورد نیاز می توان به اقامت و تابعیت بلکه پاسپورت اتریش دست یافت. در این بخش از مقاله به بررسی سه روش از بهترین روش های اخذ اقامت و تابعیت اتریش خواهیم پراخت:

 • اخذ تابعیت و اقامت اتریش به روش کار
 • اخذ تابعیت و اقامت اتریش به روش تحصیل
 • اخذ اقامت و تابعیت اتریش به روش سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق ویزای کار:

از این طریق متقاضی می بایست ابتدا پیشنهاد شغلی داشته باشد که شرایط خاص خود را دارد. در صورت اخذ این ویزا متقاضی می تواند یک اقامت دو ساله دریافت نموده و در صورت تمدید تا ۵ سال و عدم داشتن سوء پیشینه و پرداخت به موقع مالیات، به متقاضی اقامت دائم اعطا می گردد و بعد از گذشت ۶ الی ۱۰ سال اقامت، زندگی و کار در اتریش می تواند تابعیت اتریشی را دریافت نماید.

 اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق تحصیل:

با داشتن اقامت تحصیلی، در واقع متقاضی، اقامت کوتاه مدت اتریش را بدست آورده است که باید در طول دوران تحصیل این اقامت را تمدید نماید. بعد از اتمام تحصیل فراغت کوتاهی جهت پیدا کردن کار در اتریش به متقاضی تعلق میگیرد تا بعد از پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی خویش را به ویزای کار سوئیچ کرده و طبق روالی که عرض شد به اقامت دائم و بعد از آن به تابعیت اتریش دست یابد.

 اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری:

 روش های سرمایه گذاری در اتریش متنوع می باشد از آنجایی که دولت اتریش در ارائه شهروندی سختگیری نمی نماید، متقاضیان می توانند با روش سرمایه گذاری به راحتی اقامت ۲ ساله اتریش را بدست آورده و در طی زمان ۵ ساله اقامت داحراز شدایطی همچون عدم سوءپیشینه و پرداخت مالیات به اقامت دائم اتریش دست یابد. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در اتریش روش قرمز سفید قرمز می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
امتیاز بندی مهاجرت به اتریش و سخن پایانی

امتیاز بندی مهاجرت به اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق روش های مختلف و جزئیات امتیاز بندی مهاجرت به اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار گرفت. در سالیان اخیر افراد زیادی متقاضی مهاجرت به اتریش از طرق مختلف هستند. زیرا در ده سال اخیر وین به عنوان برترین شهر دنیا از نظر رفاه اجتماعی، کیفیت زندگی، بیمه درمانی و مواردی از این قبیل شناخته شده است. همانگونه که در این مقاله توضیح داده شد شما چگونگی امتیاز بندی مهاجرت به اتریش را یاد گرفته اید و می دانید که کشور اتریش برای روش های کاری و سرمایه گذاری امتیازبندی خاصی را در نظر گرفته است. البته در نظر داشته باشید که نحوه محاسبه امتیاز بندی مهاجرت به اتریش امری کاملا تخصصی و حقوقی می باشد و شما باید تمامی موارد را در نظر بگیرید و از جزئیات آن باخبر باشید تا بتوانید امتیاز بندی مهاجرت به اتریش را به درستی محاسبه کنید. در راستای این امر شما می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. کارشناسان ما با در نظر گرفتن شرایط شما، بهترین گزینه را جهت مهاجرت تان به شما پیشنهاد می دهند. همچنین شما می توانید در ذیل همین مقاله سوالات خود را مطرح کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن، پاسخ خود را دریافت کنید.

0 پاسخ