امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و بررسی شرایط آن

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا ، شرایط و برنامه های امتیازی بمنظور مهاجرت به کشور کانادا و اخذ اقامت ، تابعیت و پاسپورت کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا برنامه های اقامتی کشور کانادا بصورت امتیازی هستند؟ امتیاز بندی مهاجرت به کانادا به چه صورت است؟ کشور کانادا برای کدام یک از برنامه های مهاجرتی و اقامتی اش، از سیستم امتیاز بندی یا Point Base System استفاده می نماید؟ دلیل و فلسفه امتیاز بندی برنامه های مهاجرتی چیست و چگونه می توان از طریق امتیاز بندی مهاجرت به کانادا موفق به اخذ اقامت ، تابعیت و پاسپورت کانادا شد؟ سیستم صدور ویزای کانادا چگونه است؟ در این مقاله که به قلم کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، کوشیده شده است تا به این سوالات و دیگر سوالات در خصوص امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و سیستم های امتیازی مهاجرتی این کشور پاسخ داده شود. شما عزیزان پس از مطالعه این مقاله و پیدا کردن یک چارچوب ذهنی مناسب در زمینه برنامه های مهاجرتی کانادا ، با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نموده و پاسخ تمامی سوالات و ابهامات خود را پیرامون انواع روشهای مهاجرت به کانادا از مشاوران مهاجرتی این موسسه و بصورت تلفنی و کاملا رایگان دریابید.

در ادامه مقاله امتیاز بندی مهاجرت به کانادا به شرح مبسوط و آماری عناوین زیر خواهیم پرداخت :

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا
 • امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی
 • امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و سیستم صدور ویزای کشور کانادا
 • مزایای سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا
 • امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و انواع مهاجرت امتیاز بندی
 • شرایط امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه Skilled Worker
 • شرایط و امتیازات مرحله ورود به استخر در برنامه اسکیل ورکر کانادا
 • شرایط و امتیازات مرحله دوم در برنامه اسکیل ورکر کانادا
 • امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و شرایط اقامت و تابعیت از طریق اسکیل ورکر
 • امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و محصول ویدئویی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا
 • نتیجه گیری و سخن پایانی در خصوص امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری در ساسکاچوان کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین خبر در خصوص انگشت نگاری در داخل کانادا و نحوه تمدید اقامت – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا – آقای افضلی – PGWP in Canda – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی

همانطور که می دانید کانادا کشوری است توسعه یافته که بعلت وسعت زیاد، زیر ساختهای پیشرفته و مدرن و همچنین اعلام نیاز به نیروی کار و سرمایه خارجی بعنوان یک کشور مهاجر پذیر در سطح جهان شناخته شده است و بدلایل مختلف افراد از سراسر جهان علاقمند به کار، تحصیل، سرمایه گذاری و به طور کلی اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت کانادا می باشند. کانادا دومین کشور بزرگ جهان با جمعیتی تنها در حدود ۳۶ میلیون نفر ، برنامه های اقامتی متنوعی در روشهای مهاجرتی کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و … را به علاقمندان و متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت این کشور پیشنهاد داده است. همانطور که شاید شنیده باشید تعداد متقاضیان اخذ اقامت کانادا از سرتاسر کشور های جهان بسیار بالاست و دولت این کشور بمنظور مدیریت سیل این جمعیت عظیم مهاجران، سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا را پیشنهاد داده و قوانین آن را وضع نموده است که با توجه به این سیستم امتیاز بندی، کاربران و متقاضیان در روش های مهاجرتی مختلف نظیر مهاجرت از طریق کار و سرمایه گذاری ، در مراحل مختلف فیلتر یا به اصطلاح عامیانه غربال می شوند و بهترین آنها مجوز ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم ، تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت می نمایند. بعنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید از طریق کاری به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را بدست بیاورید، باید در بین تمامی متقاضیان کار این کشور، از شرایط سنی، سابقه کار، سطح تخصص و تحصیلات و میزان تسلط به زبان مساعد تر و ایده آل تری برخوردار باشید تا دولت این کشور برای شما دعوتنامه اقامتی ارسال نماید.

نقشه تقسیم بندی استانی کشور کانادا

همانطور که ممکن است متوجه فلسفه سیستم امتیاز بندی شده باشید، دولت کانادا بمنظور انتخاب بهترین افراد متخصص و سرمایه داران خارجی این سیستم امتیاز بندی را وضع نموده است، تا آن دسته از متقاضیانی که به بالاترین امتیازات دست یابند،‌ بتوانند به کانادا ورود نمایند و برای جامعه کانادا مفید واقع شوند و چرخ اقتصاد و صنعت این کشور را با قدرت هر چه بیشتر بچرخانند. فلسفه دیگری که برای وضع نمودن این سیستم امتیاز بندی می توان ذکر کرد، این است که از ورود افرادی که از لحاظ کاری از مهارت بالایی برخوردار نیستند یا از لحاظ مدیریتی و سرمایه گذاری از تجربه و سابقه درخشانی برخوردار نیستند، به این کشور جلوگیری شود.

این سیستم امتیاز بندی بر اساس فاکتور ها و پارامتر های شخصی و مهارتی متقاضیان نظیر سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات، میزان تسلط به زبان، داشتن پیشنهاد شغلی از کانادا ، داشتن اقوام و وابستگی های خانوادگی در کانادا و … طراحی شده است.

در نمودار زیر تعداد مهاجران وارد شده به کانادا در بازه سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ در واحد هزار نفر خدمت شما عزیزان ارائه گردیده است :

نمودار تعداد مهاجران وارد شده به کانادا در بازه سالهای 2000 تا 2018 در واحد هزار نفر

در ادامه به توضیحات دقیقتر و عمیقترین در باب سیستم امتیاز بندی مهاجرت کانادا در روش های کاری و سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کانادا

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و سیستم صدور ویزای کشور کانادا

عموما کشورهای جهان از یکی از دو سیستم ذیل در زمینه صدور ویزا در برنامه های مختلف مهاجرتی خود استفاده می نمایند :

سیستم صدور ویزای Subjective یا آفیسر محور

در سیستم اخذ ویزای سابجکتیو نظر و رأی نهایی پرونده درخواست ویزای شما را تنها و تنها آفیسر صدور ویزا می دهد. از معایب سیستم صدور ویزای آبجکتیو این است که حتی در صورت درست بودن مدارک و مستندات ارائه شده توسط شما به آفیسر و حتی در صورت کامل بودن و عدم نقص در پرونده درخواست ویزای شما، باز هم آفیسر می تواند بنا بر رأی شخصی خود و بدون هیچ دلیل منطقی درخواست ویزای شما را رد یا به اصطلاح reject‌ نماید و شما نیز حق هیچگونه اعتراضی به تصمیم آفیسر نخواهید داشت.

آفیسر سفارت ـ انواع سیستم صدور ویزای آبجکتیو و سابجکتیو

سیستم صدور ویزای Objective یا امتیازی

در سیستم ویزاهای آبجکتیو که غالبا بصورت امتیازی هستند، دیگر آفیسر این قدرت را ندارد که بدون هیچ گونه دلیل غیر منطقی و صرفا بدلایل شخصی درخواست ویزای شما را رد نماید. آفیسر در این روش صدور ویزا موظف است که پرونده ، مدارک و امتیازات شما را مورد بررسی قرار دهد و در صورت تکمیل مدارک و قبولی شما در سیستم امتیازات مهر یا Sticker‌ ویزا را بر روی پاسپورت شما بزند. از جمله روشهای مهاجرتی و کشور هایی که در اعطای ویزا از سیستم امتیازی یا Point Base System پیروی می نمایند، می توان به ویزای جستجوی کار اتریش یا اکثر برنامه های اقامتی کشور کانادا اشاره کرد.

اخذ اقامت و تابعیت کانادا

مزایای سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

همانطور که شاید متوجه شده باشید، از مزایای سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا این است که کلید اخذ ویزا بیشتر در دستان متقاضی ویزاست تا آفیسر سفارت. لذا اگر چنانچه قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا را دارید، چنانچه مدارک مورد نیاز را به درستی و بصورت کاملا صحیح به آفیسر صدور ویزا ارائه دهید و امتیازات لازم را کسب کرده باشید، این نگرانی دیگر برای شما وجود ندارد که آفیسر تنها با رأی شخصی خود درخواست اخذ ویزای کانادای شما را ریجکت نماید و همه چیز به خود شما بستگی دارد نه آفیسر سفارت.

ویزای کانادا ـ سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

چگونه ویزا بگیریم؟

مقاله مرتبط

کاریابی در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا

مقاله مرتبط

شرایط کار در کانادا

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و انواع مهاجرت امتیاز بندی

تا کنون دریافتیم که فلسفه امتیاز بندی مهاجرت به کانادا چیست و همچنین به این نکته پی بردیم که خوشبختانه کلید اخذ ویزای کانادا و دریافت دعوتنامه اقامتی این کشور در دستان خود شماست. حال به سراغ این موضوع برویم که سیستم امتیاز بندی کانادا در روش های مختلف مهاجرتی این کشور چگونه است و ما چگونه می توانیم به آن امتیاز مورد نظر دست پیدا کنیم تا موفق به اخذ ویزای ورود به کشور کانادا و دریافت دعوتنامه اقامتی این کشور شویم.

یکی از مهم ترین برنامه های اقامتی کانادا ، برنامه ای موسوم به The Federal Skilled Worker‌می باشد که بصورت امتیاز بندی بمنظور مدیریت سیل متقاضیان و علاقمندان به کار در کانادا طراحی شده است. علاقمندان و متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر می بایست از سیستم امتیاز بندی این برنامه آگاهی داشته باشند تا بتوانند مقدمات دریافت امتیازات مورد قبول این برنامه را فراهم نموده و آنگاه موفق به اخذ دعوتنامه اقامتی کانادا گردند.

کسانی که از پیشینه و تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و قصد دارند تا از طریق سرمایه گذاری ، دعوتنامه اقامتی کانادا را دریافت نمایند، نیز باید در سیستم امتیاز بندی جداگانه ای که مربوط به برنامه های اقامتی کانادا از طریق سرمایه گذاری است، امتیازات مورد نظر را کسب نمایند. برنامه های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع بوده و از بهترین آنها می توان به برنامه سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ هزار دلاری برتیش کلمبیا اشاره کرد که کمترین میزان سرمایه اولیه را از متقاضیان طلب می نمایند. از دیگر برنامه های سرمایه گذاری کانادا می توان به برنامه های ۲۱۰ هزار دلاری و ۸۰۰ هزار دلاری اشاره نمود.

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا

شرایط امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه Skilled Worker

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، متقاضیان و علاقمندان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر می بایست از یک سیستم امتیازبندی ( شامل فاکتور های سن، مدرک دانشگاهی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، نمره زبان آیلتس یا CLB‌، داشتن وابستگان یا رابطه در کشور کانادا و … ) دو مرحله ای، امتیازات لازم را کسب نمایند تا واجد الشرایط ورود به کانادا و اقامت کاری این کشور شوند. برای این منظور، متقاضیان می بایست مدارک مورد نیاز را بصورت آنلاین Submit نمایند. پس از آپلود مدارک، یک پرونده برای هر متقاضی تشکیل می گردد و پرونده او وارد استخری مجازی موسوم به Express Entry‌ می گردد. پرونده تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا از سر تا سر جهان در این استخر قرار می گیرد و این استخر در واقع بانکی از درخواست های متقاضیان است. سقف امتیازات در استخر مجازی مرحله اول ۱۰۰ امتیاز می باشد و متقاضیانی که حداقل امتیاز ۶۷ به بالا را کسب نمایند، واجد الشرایط خروج از استخر مجازی در مرحله اول و قرار گرفتن پرونده آنان در استخر مجازی دیگر خواهند شد. در واقع پس از فیلتر یا غربال اول تمامی متقاضیان، آن دسته از متقاضیانی موفق به ورود به استخر دوم می شوند که بیشتر از ۶۷ امتیاز را در استخر مرحله اول کسب نموده باشند.

شرایط امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه Skilled Worker در استخر مرحله دوم از ۱۲۰۰ امتیاز صورت می پذیرد. در سیستم امتیاز بندی مرحله یا استخر دوم بیشترین امتیاز یعنی ۶۰۰ امتیاز به متقاضیانی تعلق می گیرد که در کشور کانادا دارای بستگانی باشند یا یک نامه پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی داشته باشند. در استخر مرحله دوم نیز در هر دوره کف امتیازاتی در نظر گرفته می شود و متقاضیانی که موفق به کسب امتیازی بیشتر از کف امتیاز در مرحله دوم شوند، بصورت ماهیانه از دولت فدرال کانادا دعوتنامه دریافت می نمایند.

در ادامه با ما باشید تا با ریز جدوال امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه Skilled Worker بصورت دقیق آشنایی پیدا نمایید :

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا باید چه شرایط و پیشنیازهایی را تهیه کنیم؟ – آقای افضلی

شرایط و امتیازات مرحله ورود به استخر در برنامه اسکیل ورکر کانادا

بنا بر آنچه که گفته شد، پس از Submit‌ کردن مدارک بصورت آنلاین و وارد شدن به استخر Pool مجازی ،حداقل امتیازی که در سال ۲۰۱۸ متقاضیان را واجد الشرایط ورود به استخر دوم نموده است، ۶۷ امتیاز است. حال شما می توانید با بررسی جداول امتیاز بندی مرحله اول امتیازات خود را محاسبه نمایید و پی ببرید که آیا کف امتیازات را در مرحله اول می توانید کسب کنید یا خیر؟ یا اگر در حال حاضر موفق نمی شوید که امتیازات لازم را کسب کنید، چه اقداماتی باید انجام دهید تا به آن امتیاز مورد نظر خود برسید. بعنوان مثال اگر نمره زبان شما در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه Skilled Worker کم است، تلاش کنید تا زبان خود را ارتقاء دهید و امتیاز لازم را از بخش زبان کسب نمایید.

فاکتور های امتیاز دهی به متقاضیان در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

در مرحله اول امتیاز بندی مربوط به مهارت زبانی، هر چهار مهارت نوشتن، صحبت کردن، خواندن و گوش دادن مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می گیرد. همانطور که مشاهده می فرمایید، حداکثر امتیاز در این بخش با داشتن مدرک CLB 9 و بالاتر ۲۴ امتیاز است و در صورتی که متقاضی علاوه بر زبان انگلیسی ، مدرک زبان فرانسه CLB 5 ( بعنوان زبان دوم ) را در تمامی مهارت ها داشته باشد، ۴ امتیاز  مضاف بر ۲۴ امتیاز زبان انگلیسی را می تواند کسب کند. خلاصه آنکه مجموعا در این آیتم هر متقاضی می تواند ۲۸ امتیاز کسب نماید.

جدول مربوط به امتیازات زبان CLB در سیستم امتیازی فدرال اسکیل ورکر کانادا

جدول آیلتس معادل با CLB

جدول امتیازات آیلتس معادل با CLB در سیستم امیتاز بندی اسکیل ورکر کانادا

سن:

در آیتم مربوط به سن متقاضی، امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه Skilled Worker به این صورت است که ماکزیمم امتیاز این بخش را متقاضیانی دریافت می نمایند که در بازه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال باشند.

جدول امتیاز بندی مربوط به سن در برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

مدرک تحصیلی:

سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه Skill Worker در آیتم مدرک تحصیلی به صورتی طراحی شده است که هر متقاضی بتواند حداکثر ۲۵ امتیاز از این بخش اکتساب نماید. ذکر نکته ضروری است که متقاضی یا باید تحصیلات دانشگاهی خود را در یکی از دانشگاههای این کشور به پایان رسانده و فارغ التحصیل شده باشد، یا چنانچه مدرک دانشگاهی اش را در خارج از کانادا اخذ نموده است، نمرات و مدرک متقاضی توسط موسسه ای که مورد تأیید و وثاق اداره مهاجرت کانادا باشد، ارزیابی و معادل سازی شود.

جدول امتیاز بندی مربوط به تحصیلات در برنامه فدرال اسکیل ورکر

استخدام هماهنگ شده:

چنانچه شما بعنوان متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه فدرال اسکیل ورکر ، از یک کارفرمای معتبر کانادایی، یک Job Offer‌ برای یک کار تمام وقت داشته باشید؛ می توانید در این بخش حداکثر ۱۰ امتیاز بدست آورید. تنها شرط آن این است که شغلی که برای آن دعوتنامه دریافت کرده اید می بایست در لیست NOC در سطح O‌ یا A یا ‌B باشد.

امتیاز تجربه کاری یا سابقه کاری:

ماکزیمم امتیاز قابل کسب این آیتم در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا ۱۵ امتیاز است که جزئیات آن را در جدول زیر مشاهده می فرمایید :

جدول امتیازات مربوط به سابقه کاری در برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

سازگار پذیری :

ماکزیمم امتیاز قابل اکتساب در آیتم سازگار پذیری در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا ۱۰ امتیاز می باشد و در صورتی که متقاضی اصلی متأهل باشد، این امکان برای همسرش وجود دارد که ۱۰ امتیاز دیگر نیز اخذ نماید :

جدول امتیازات مربوط به سازگاری در برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد نکات مهم در مورد نشان دادن سوابق کاری در پروسه فدرال اسکیل ورکر – آقای افضلی

شرایط و امتیازات مرحله دوم در برنامه اسکیل ورکر کانادا

حال با توجه به جداول امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال اسکیل ورکر در مرحله اول می توانید تشخیص دهید که آیا موفق به کسب ۶۷ امتیاز مورد نظر و بیشتر می شوید یا خیر؟ چنانچه پاسخ شما به این سوال آری باشد، این امکان برای شما وجود دارد که به از استخر مرحله اول خارج و به استخر مرحله دوم ورود نمایید. شایان ذکر است که پرونده درخواست متقاضیانی که موفق به ورود به استخر مجازی دوم شده اند، تنها به مدت ۱ سال در این استخر باقی می ماند که در این صورت دو حالت پیش می آید. چنانچه در طول این یک سال امتیازات بالایی کسب نمایند، نائل به دریافت دعوتنامه از سوی دولت فدرال می شوند و می توانند به کانادا مهاجرت نموده و در ایالات مورد نظر خود سکونت نمایند و اگر در طول این  ۱ سال موفق به اخذ دعوتنامه نشوند، پرونده درخواست شان از استخر مرحله دوم حذف می گردد، می بایست از نو مدارک خود را بصورت آنلاین Submit نمایند و همه این مراحل را از نو بپیمایند.

گفتنی است که سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال اسکیل ورکر در مرحله دوم از ۱۲۰۰ امتیاز و متفاوت از مرحله اول می باشد و برای متقاضی هر امتیازی که در مرحله اول کسب کرده است، مزیتی محسوب نمی شود و مجددا در یک سیستم جدید می بایست به کسب امتیاز بپردازد.

 جداول امتیاز بندی در مرحله دوم بشرح ذیل می باشد :

جداول مربوط به مرحله دوم برنامه فدرال اسکیل ورکر

پارامتر های تطابق مهارت :

در این بخش از سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال اسکیل ورکر حداکثر امتیاز قابل کسب ۵۰ امتیاز می باشد.

جداول مربوط به مرحله دوم برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

امتیازات اضافی :

جداول مربوط به امتیازات اضافی مرحله دوم برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

مطابق جدیدترین آمار، در تاریخ ۲۶ جون سال ۲۰۱۹ تعداد ۳۳۵۰ نفر از متقاضیان اسکیل ورکر کانادا کاندیدای دریافت دعوتنامه اقامتی از دولت فدرال این کشور شده اند که کمترین آنها از ۱۲۰۰ امتیاز ۴۶۲ امتیاز را کسب نموده بود.

نمودار حداقل امتیاز قابل قبول برای کاندیداهای دریافت دعوتنامه دولت فدرال کانادا در طول زمان

نمودار حداقل امتیاز قابل قبول برای کاندیداهای دریافت دعوتنامه دولت فدرال کانادا در طول زمان

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و شرایط اقامت و تابعیت از طریق اسکیل ورکر

افرادی که پس از عبور موفقیت آمیز از غربال مرحله دوم موفق به دریافت دعوتنامه اقامتی دولت فدرال کانادا می شوند، این امکان را خواهند داشت که پس از بررسی صحت اطلاعات و حصول اطمینان دولت فدرال از امتیازات و مهارت های واقعی فرد متقاضی ، به همراه خانواده خود به کشور کانادا ورود نمایند و در هر کدام از استانهای کانادا خانه ای اجاره یا خریداری نمایند، کار پیدا کنند و بصورت کاملا قانونی در این کشور اقامت داشته باشند. گفتنی است که متقاضیان پس از گذشت ۳ الی ۵ سال درصورتی که سوء پیشینه ای در این کشور نداشته باشند، واجد الشرایط اخذ اقامت دائم ، تابعیت کانادا شوند و پاسپورت کانادایی دریافت نمایند. خواننده محترم! این مقاله با تلاش و تحقیقات شبانه روزی کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است؛ در این وهله لازم می دانیم که به این نکته اشاره کنیم که هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع کاری غیر شرعی و غیر اخلاقی بوده و قابلیت پیگیری دارد.

گراف و فلوچارت مربوط به برنامه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکپرس اینتری و فدرال اسکیل ورکر

تحصیل با تضمین کار در کانادا

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و محصول ویدئویی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا ، شرکت در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه دولت فدرال اسکیل ورکر این کشور می باشد و اشخاصی که قادر باشند، امتیازات مکفی در این برنامه را اخذ نمایند، از شانس بالایی بمنظور اخذ دعوتنامه اقامتی دولت کانادا برخوردار خواهند بود. اگر چه ظاهرا شرکت در این برنامه بصورت آنلاین می باشد، اما برخلاف تصور اولیه افراد ، برای ثبت نام، تشکیل پروفایل و به پیش بردن سایر اقدامات این روش، می بایست با یک وکیل مهاجرت که در این زمینه تخصص کافی داشته باشد، مشورت نمود و از راهنمایی ها و دستور العمل های وی در این راه بهره برد. Submit کردن و ثبت دقیق اطلاعات متقاضیان و انتخاب کد شغلی و همچنین تکمیل مدارک لازم، نیازمند صرف دقت بالاست، زیرا حساسیت آن بسیار بالاست؛ چرا که کوچکترین اشتباه در submit کردن فرم ها یا ارائه اطلاعات ناقص ممکن است موجب رد شدن درخواست شما گردد.

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

در همین راستا موسسه حقوقی ملک پور با تهیه یک محصول ویدئویی با نام « آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا » به علاقمندان و متقاضیان شرکت در این برنامه جذاب اقامتی این امکان را داده است تا با کمترین هزینه و بدون نیاز به اخذ وکیل و صرف هزینه های گزاف ، این محصول را خریداری نمایند و خود اقدام به شرکت در این برنامه و ارسال مدارک خود کنند. در لینک زیر می توانید به این محصول ویدئویی بی نظیر دسترسی پیدا کرده و آن را خریداری نمایید:

محصول ویدئویی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال
نتیجه گیری و سخن پایانی در خصوص امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

در خصوص امتیاز بندی مهاجرت به کانادا دریافتیم که فلسفه امتیازی بودن اکثر برنامه های اقامتی این کشور چیست و این امتیازی بودن چه مزایایی برای متقاضیان دارد. شما با بررسی شرایط و پارامتر های شخصی خود در برنامه امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در برنامه فدرال اسکیل ورکر یا دیگر برنامه های سرمایه گذاری کانادا می توانید به این نتیجه برسید که چگونه می توانید امتیازات لازم را در این برنامه های کسب کنید و با کمترین هزینه و در سریعترین زمان ممکن اقامت دائم کاری کانادا را بدست بیاورید. در صورت هر گونه سوال یا ابهام در زمینه امتیاز بندی مهاجرت به کانادا می توانید از سه طریق به پاسخ سوالات و ابهامات خود دست یابید : اول تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور و دریافت مشاوره تلفنی رایگان؛ دوم طرح پرسش و ابهام مورد نظر در قسمت دیدگاههای همین مقاله؛ و سوم درج پرسش خود در قسمت پرسش و پاسخ همگانی همین وبسایت. امیدواریم توانسته باشیم با نگارش این مقاله گامی مثبت در زمینه اطلاعات مهاجرتی شما به کانادا و امتیاز بندی مهاجرت به کانادا برداشته باشیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. amin گفته:

  با تشکراز مقاله ی خیلی خوب موسس ملک پور. سوالم اینه که اگربخواهیم خودمون کارهای مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق کار رو انجام بدیم امکان پذیر هست؟ شما چه پیشنهادی میتونید به من بدید؟ ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید محصول آموزش اقامت کاری کانادا(اسکیل ورکر) را از سایت های مربوط به موسسه خریداری نمائید . در این محصول کلیه نکات مربوط به اسکیلد ور کر کانادا به طور مبسوط و کامل ذکر گردیده است و شما دیگر نیاز به اخذ وکیل در این پروسه نخواهید داشت.

   پاسخ
 2. R Dpr گفته:

  سلام به شما دوستان عزیز در موسسه ملک پور،
  ممنون از مطالب مفید سایت شما. آیا برای پروسه skilled worker حتما نیاز است سابقه کاری با رشته تحصیلی ارتباط داشته باشد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز نیاز نیست سابقه کار با رشته تحصیلی مرتبط باشد . ولی در نظر داشته باشید ولی سابقه بیمه شما می بایست کاملا مرتبط با مهارت و تخصص شما باشد.

   پاسخ
 3. maryam sharifi گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۶ سالمه یکسال پیش مدرک ارشد برق گرفتم. دارم زبان میخونم. اسکیلدورکر برم سریعتره یا تحصیلی رو پیشنهاد میدید؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز در نظر داشته باشید اخذ اقامت از روش اسکیلد ورکر ممکن ست بالای یکسال زمان ببرد و شما به مدرک زبان آیلتس با نمره بالا نیاز دارید. چنانچه شما از طریق تحصیلی اقدام نمائید علاوه بر اینکه سریعتر می توانید ویزای کانادا را اخذ نمائید می توانید از خاک کانادا در خواست اخذ اقامت از طریق اسکیلد ور کر را نمائید که در این صورت تحصیل در این کشور می تواند برای شما امتیاز آور باشد .

   پاسخ
 4. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من ۳۰ ساله هستم مجرد آیلتس ۶ دارم فوق لیسانس مهندسی برق ولی سابقه کاریم در خصوص معماری هست و با بیمه آیا میشه با سابقه کاری غیر مرتبط اقدام کنم؟ شانسی دارم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. محمد گفته:

  سلام . خسته نباشید. سپاس از مقاله کاملتون. من ۳۴ سالمه دارای آیلتس ۷ آکادمیک هستم و ۸ سال سابقه کار دارم رشتم هم مدیریت بازاریابی هست. ایا امتیازات لازم برای اسکیل ورکر کانادا را دارم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما در سیستم امتیاز بندی اسکیلد ورکر از رشته تحصیلی ،سن و مدرک زبان امتیازات خوبی کسب می کنید . سابقه کار شما همراه با بیمه ست؟

   پاسخ