انواع ویزاهای فنلاند

انواع ویزاهای فنلاند

انواع ویزاهای فنلاند برای مهاجرت به فنلاند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت فنلاند ۲۰۱۸ دارای شرایط خاصی می باشند . شرایط مهاجرت به فنلاند و شرایط انواع ویزاهای فنلاند به چه شکل می باشد ؟ در خصوص انواع ویزاهای فنلاند و قوانین و راه های مهاجرت به فنلاند اطلاعی دارید ؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط اخذ ویزای کاری فنلاند و یا ویزای سرمایه گذاری قنلاند و یا ویزای ازدواج فنلاند و یا ویزای توریسنی فنلاند دارای نکات مهم و و برجسته ای می باشد .

انواع ویزا در کشور فنلاند :

ویزای تک ورود فنلاند
اجازه می دهد تا دارنده یک بار ورود به فنلاند داشته باشد و حداکثر تا ۹۰ روز در هر ۱۸۰ روز دوره خود در فنلاند حضور داشته باشد.

ویزای دوگانه فنلاند
اجازه می دهد دو بار ورود به فنلاند داشته باشید و ممکن است در یک دوره ۹۰ روزه در هر دوره ۱۸۰ روزه اجازه حضور داشته باشید.

ویزای چندگانه فنلاند
برای چندین بار ورود به طور منظم به منطقه شنگن ویزا اعطا می شود. ویزای چند ورودی معمولا برای حداکثر پنج (۵) سال معتبر است.

ویزای حمل و نقل فرودگاهی فنلاند
اجازه می دهد که گذرنامه ویزا از طریق منطقه بین المللی فرودگاه در طول توقف یا تغییر بین دو پرواز حضور بابید . ورود در منطقه مرزی خارج فرودگاه ممنوع است.

 

شهروندان کشورهای زیر نیاز به یک ویزای ترانزیت دارند
افغانستان
بنگلادش
اریتره
اتیوپی
غنا
عراق
ایران
جمهوری دموکراتیک کنگو
نیجریه
پاکستان
سومالی
سری لانکا

 

شرایط اخذ ویزای توریستی در کشور فنلاند :

ویزا به معنای مجوز ورود برای یک مسافرت به یک کشور می باشد . برای یک ویزای کوتاه مدت در فنلاند و کمتر از ۹۰ روز در فنلاند می توانید ویزای بازدید و ملاقات دریافت نمایید . در صورت نیاز به ویزای کشورهای شنگن ، بر اساس توافق انجام شده ، شهروندان کشورهای عضو پیمان شنگن نیازی به دریافت روادید و ویزا نخواهند داشت . افرادی که از هر کدام از کشور های عضو شنگن ویزا دریافت نمایید می توانید با گذر نامه و اسناد مسافرتی خود به سایر کشور های شنگن سفر نمایید . حتی اگر شما نیازی به ویزا برای بازدید از فنلاند نداشته باشید، شما نیاز به یک گذرنامه معتبر یا سند سفر دیگر که توسط فنلاند پذیرفته شده است خواهید داشت .  در صورتی که شما نیازی به ویزا نداشته باشید ، می توانید هر ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه در فنلاند یا در قلمرو دیگر کشور شنگن باقی بمانید .

کشور های عضو شنگن عبارت اند از : اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالتا ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس می باشد .

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص شرایط اخذ انواع ویزاهای فنلاند و قوانین مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای تحصیلی فنلاند  و شرایط اخذ ویزای کاری فنلاند  هستید و اگر می خواهید با قوانین و اه های اخذ ویزای توریستی فلاند آشنا شوید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط  اخذ اقامت فنلاند و انواع ویزاهای فنلاند و شرایط مهاجرت به فنلاند و راه های اخذ انواع ویزاهای فنلاند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

مدارک لازم برای در خواست ویزای بازدید در فنلاند و ویزای توریستی فنلاند :

*فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده باشد .

*یک عکس جهت اخذ ویزای دیداری فنلاند
یک عکس رنگی که در آن شما قابل تشخیص باشید. لطفا برای راهنمایی به وب سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید .

*گذرنامه  برای اخذ ویزای دیداری فنلاند و ویزای توریستی فنلاند
اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما حداقل سه (۳) ماه پس از پایان سفر در تاریخ مورد نظر شما معتبر باشد .

*بیمه سفر برای اخذ ویزای دیداری فنلاند و ویزای توریستی فنلاند
بیمه سفر شما باید در مدت اعتبار ویزا صادر شود و تمام منطقه شنگن را پوشش دهد. حداقل پوشش این بیمه باید ۳۰،۰۰۰ یورو باشد و بیمه باید هزینه های ناشی از بیماری ناگهانی و تصادف (همچنین بازپرداخت بیمار) و هزینه های بازگشت در صورت مرگ را پوشش دهد.

*اسناد حمایتی برای اخذ ویزای دیداری فنلاند

در ادامه بحث انواع ویزاهای فنلاند لازم به ذکر است که ممکن است درخواست کنند که اسناد خاصی را به برنامه اضافه نمایند تا هدف، شرایط و مدت زمان بازدید را مشخص کنید. نمونه هایی از این اسناد شامل بلیط، تأیید رزرو هتل، یک دعوت نامه خصوصی و یک دعوت نامه رسمی می باشد.

دعوت نامه از فنلاند یک فرم آزاد است که نشان می دهد اطلاعات تماس با میزبان و اطلاعات فرد دعوت شده مانند نام، تاریخ تولد، آدرس، شماره گذرنامه، و هدف و مدت بازدید را نمایش می دهد .
در رابطه با انواع ویزاهای فنلاند می توان بیان نمود که در صورت دعوت بازدید خصوصی، توصیه می شود ذکر کنید که آیا میزبان شما دوست یا همسر شما است یا خیر. لطفا توجه داشته باشید که یک دعوت نامه تضمین نمی کند که ویزا صادر شود.
علاوه بر موارد فوق، شما ممکن است خواسته شود اطلاعات مربوط به برنامه سفر، وسایل نقلیه، سفر بازگشت، کمک مالی و دارایی ها و اشتغال ارائه دهید.
شما باید مدرکی از امکانات مالی کافی برای پوشش دادن مدت و هدف اقامت خود و هزینه زندگی در کشور فنلاند را داشته باشید. در فنلاند حداقل ۳۰ یورو در هر روز مورد نیاز است.
*رضایت پدر و مادر برای افراد زیر سن قانونی مورد نیاز است
*مصاحبه برای اخذ ویزای فنلاند
افیسر همچنین می تواند از مصاحبه شخصی خود برای کسب اطلاعات در مورد هدف بازدید شما بپرسد.

هزینه صدور ویزا و روادید :

یک روادید از ۱ ژوئن ۲۰۱۷ به بعد
هزینه ویزا ۶۰ یورو
هزینه ویزا برای کودکان ۶ تا ۱۱ ساله ۳۵ یورو
مطابق موافق نامه بین اتحادیه اروپا و یک کشور سوم، هزینه ویزا که شهروندان کشور مورد نظر را پرداخت می کند ۳۵ یورو
 هزینه صدور سریع ویزای شما   ۷۰ یورو
فرم های ویزا و اسناد سفر ۱۰ یورو

 

در چه حالتی ویزا به صورت رایگان اعطا می شود :

در صورت بلایای بزرگ و یا سایر شرایط مشابه به دلایل انسانی هزینه ها پشتیبانی می شود .

برای گروه هایی از دانش آموزان یا نوجوانان زیر ۱۸ سال شرکت کننده در رویدادهای فرهنگی یا ورزشی که توسط اسپانسر دعوت شده اند .

دارای گذرنامه دیپلماتیک یا خدماتی و یا اعضای خانواده اش است که بازدید خود از اهمیت زیادی برای روابط بین فنلاند و کشور خارجی بر خوردار است .

ویزای کاری فصلی فنلاند :

شما به طور معمول برای کار در فنلاند به ویزای کاری نیاز دارید . با این حال، کارگران فصلی نیازی به اجازه اقامت ندارند ، بلکه باید یک ویزا موقت نیاز دارید . برای کار های فصلی به جمع آوری و یا برداشت توت ها، میوه ها، گیاهان خاص، سبزیجات و  همچنین کار های کشاورزی اشاره کرد.

یک ویزای کارگر فصلی در کشور فنلاند مورد اعتبار می باشد،و نه در هر کشور دیگر حوزه شنگن . ویزا می تواند حداکثر تا سه ماه در مدت شش ماه (۹۰ روز در هر بازه ۱۸۰ روزه) اعطا شود .

ویزا و اجازه اقامت اعضای خانواده یک شهروند فنلاندی :

طبق بند ۳۷ قانون مهاجرین  (Ulkomaalaislaki 301/2004)، اعضای خانواده خارجی شهروند فنلاند عبارتند از:

*همسر یک شهروند فنلاند

* یک شخص در مشارکت ثبت شده با یک شهروند فنلاند

* یک کودک متعهد زیر ۱۸ سال، که سرپرست یا همسر نگهبان در فنلاند است

* اگر فردی که در فنلاند اقامت داشته باشد جزئی از خانواده فنلاندی باشد ، سرپرست او عضو خانواده است

* افرادی که با تبعه فنلاندی ازدواج کرده اند . بدون توجه به جنسیت آنها، مثل یک زن و شوهر متاهل مقایسه می شوند، در صورتی که  حداقل دو سال با هم زندگی کرده اند. احتیاج دو ساله سبقه زندگی دارند در حالی که درخواست اقامت فنلاند نمایند .

درخواست مجوز اقامت فنلاند توسط یک عضو خانواده که مقیم فنلاند است :

اگر شما عضو خانواده یک شهروند فنلاند هستید و قصد دارید برای مدت زمان بیش از سه ماه به فنلاند سفر کنید، لطفا دستورالعمل های بند ۱ یا ۲ را دنبال کنید.

۱٫درخواست اقامت فنلاند در یک کنسول فنلاندی یا در کشور خود و یا در کشوری از آن اقامت داشته اید باید تسلیم شود . درخواست اقامت باید به صورت شخصی ارسال شود.

۲٫درخواست ویزای فنلاندی را در کشور خود یا در کشور مبدا که در آنجا اقامت قانونی داشته اید صادر نماید. اگر واجد شرایط دریافت ویزا بر اساس قانون ویزا هستید، می توانید درخواست اقامت طولانی مدت را در خدمات مهاجرت فنلاند درخواست کنید. لطفا توجه داشته باشید که برای دریافت انواع ویزاهای فنلاند ، متقاضی ویزا باید شرایط اخذ ویزای فنلاند را تکمیل کند. ویزا حتی به یک عضو خانواده شهروند فنلاند به طور خودکار اعطا نمی شود.

درخواست انواع ویزاهای فنلاند و مجوز اقامت فنلاند توسط یک عضو خانواده که از شرایط ویزا معاف است :

اگر به اقامت فنلاند نیازی ندارید ، می توانید حداکثر ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

اگر شما یک عضو خانواده شهروندی فنلاند هستید و قصد دارید که برای اقامت طولانی تر از سه ماه به فنلاند سفر کنید، می توانید قبل از مهاجرت به فنلاند درخواست اقامت دائم فنلاند کنید.

عوامل رد انواع ویزاهای فنلاند :

ویزا ممکن است به دلایل خاصی که در قوانین مشترک که ویزای شنگن دارد، رد شود. موارد عبارتند از:

* شما مدارک سفر معتبر ندارید

* شما توجیهی برای اثبات هدف و شرایط اخذ اقامت فنلاند خود ارائه نمی کرده اید

* شما برای مدت زمان اقامت ، ابزار لازم و کافی ندارید

* شما قصد بازگشت به کشور مبدا ندارید

* شما ممکن است ممنوعیت ورود به فنلاند یا به یک کشور دیگر شنگن داشته باشید یا به عنوان یک خطر عمومی برای نظم عمومی، امنیت داخلی یا روابط بین الملل مورد توجه قرار گیرد.

انواع ویزاهای فنلاند که قبلا به شما اعطا شده است لغو خواهد شد در صورتی که شرایط صدور آن در زمانی که آن را صادر شد، برآورده نشود.

انواع ویزاهای فنلاند که قبلا به شما اعطا شده است لغو خواهد شد، در صورتی که شرایط برای صدور آن دیگر تحقق نیافته است.

درخواست تجدید نظر برای ویزای فنلاند :

دریافت کننده تصمیم یک آفیسر فنلاندی جهت لغو ویزا (به غیر از درخواست صاحب ویزا) ممکن است درخواست تصحیح تصمیم از آفیسر را درخواست کند . درخواست تجدید نظر  باید ظرف ۳۰ روز پس از اعلام تصمیم در مورد درخواست ویزا تسلیم شود. درخواست اصلاح باید به صورت کتبی به زبان فنلاندی یا سوئدی مکتوب شود . هزینه دادرسی اداری دادگاه تجدید نظر ۲۵۰ یورو است.

کشور فنلاند دارای رفاه اجتماعی بالایی می باشد و از نمونه کشوهای مورد تخصص ما است.

۱٫ویزای سرمایه گذاری و تجاری فنلاند /شرکت در سمینار فنلاند

دعوت نامه رسمی از شرکت ،سازمان میزبان در فنلاند با ذکر اطلاعات مربوطه ی دعوت کننده و مدت سفر و تعهدات مالی دعوت کننده ضروری است.

۲٫ویزای توریستی فنلاند : که مستلزم مدارک مورد نیاز سفارت می باشد.

۳٫ویزای اقامت فنلاند برای خانواده در فنلاند : 

تقاضای ویزای مربوطه این اجازه را به یک شهروند فنلاندی می دهد که نامزد خارجی خود را به فنلاند جهت هدف خاص (ازدواج) بیاورد. همچنین فرزندان دارای شرایط شخص نامزد هم اجازه مهاجرت را دارند.

۴٫ویزای تحصیلی فنلاند :

کشور فنلاند شرایط مورد نیاز زندگی و تحصیل را برای تحصیل دانشجویان خارجی در بسیاری از رشته های علم فناوری مهیا می نماید که تحصیل ارزان را می توان به عنوان بهترین مزیت آن نام برد.

شایان ذکر است که تحصیل در بیشتر دانشگاه های کشور فنلاند کاملأ رایگان و به زبان انگلیسی می باشد.

هزینه تحصیل در فنلاند برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند  کاملأ رایگان بوده لیکن امکان دارد که برای سال های آینده دانشگاه به صورت میانگین ۸۰۰۰ یورو سالیانه اخذ نماید و نیز هر دانشجو به صورت متوسط ماهانه از€۵۰۰ تا €۸۰۰ برای تمامی هزینه های زندگی احتیاج دارد.

در بحث انواع ویزاهای فنلاند  شایان ذکراست که دانشجویان غیر اروپایی در فنلاند با داشتن ویزای تحصیلی فنلاند اجازه کار نیمه وقت در کشور فنلاند را به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند و هم چنین در طول مدت تعطیلات دانشگاهی یعنی تعطیلات فنلاند بعد از پایان دوره تحصیل در فنلاند می توانند مدت اعتبار ویزای فنلاند خود را تمدید کرده و در این مدت در جستجوی کار در فنلاند باشند که این موارد از مزایای اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی فنلاند است .

۵٫ویزای اقامت برای کار در فنلاند : 

اجازه اقامت جهت کار بوسیله ی کارفرما به اداره استخدام محلی یا اداره پلیس محل در فنلاند داده می شود و یا شخص تحت استخدام می تواند مدارک را در خارج از فنلاند به سفارت تحویل دهد .

۶٫ویزای همراه در فنلاند :

در خصوص دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در فنلاند احتمال ویزای همراه بسیار زیاد می باشد.

در خصوص ویزای سرمایه گذاری فنلاند به خانواده درجه ۱ شخص و فرزندان زیر ۲۱ سال ویزای همراه تعلق می گیرد .

شرایط تبدیل ویزا در فنلاند

از موارد تبدیل ویزا در صورتی که اشخاص پس از پایان تحصیل در فنلاند ، شغلی بیابند بعد از گذشتن زمانی و در خواست کار فرما تقاضای اقامت دائم فنلاند نمایند .

در صورتی که با یکی از شهروندان فنلاند ازدواج کند نیز برای اقامت دائم فنلاند می تواند اقدام کند.

در این مقاله در باب انواع ویزاهای فنلاند و شرایط انواع ویزاهای فنلاند مطلب ارائه شد . در صورتی که اطلاعات ذیل برای انواع ویزاهای فنلاند و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و راه ها و قوانین اخذ ویزای کاری فنلاند و شرایط اخذ ویزای توریستی فنلاند و چگونگی اخذ ویزای ازدواج فنلاند و قوانین اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاند مکفی نبوده است می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (14 نظرات, میانگین: 4٫93 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. پیمان گفته:

  سلام من همسرم دانشجو هست فنلاند نزدیک ۱سال ما۹ماه قبل ازدوواج کردیم ودر حال حاضر ۶ ماه هست که اقدام کردیم.و هنوز جوابی ندادند ….اطلاعات خاصی داارین در این موررد؟ ممنون میشم کمک کننین.مرسی

  پاسخ
 2. Behnam asayesh گفته:

  سلام وقت بخیر
  من پرستار ۳۳ساله متاهل وبدون فرزند با رزومه کاری قوی وآشنایی خوب به زبان فرانسه ودرحال آمادگی برای برداشتن امتحان ایلتس وسطح زبان انگلیس در سطح خوب به بالا هستم .لطفا انتخابهای مهاجرت از طریق تخصص به یکی از کشورهای اروپایی(ترجیحا)ویا افریقای جنوبی بنده را مشاوره بفرمایید
  با تشکر بهنام

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند شما می توانید از طریق ویزای جستجوی کار در اروپا و همچنین تحصیل رایگان در اروپا را داشته باشید
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ