(بازگرداندن مجرمین، استرداد مجرمین ، راه کار مقابله با مجرمین در خارج از ایران )

اگر سوال شما این است که مجرمی از خاک فرار کرده ، حالا چه کار میشه با او کرد مقاله مختصر ذیل را مطالعه بفرمایید:

(بازگرداندن مجرمین، استرداد مجرمین ، راه کار مقابله با مجرمین در خارج از ایران ):

در بعضی مواقع مجرمی که پس از ارتکاب جرم از کشوری متواری میشود و به خاک کشور دیگری میرود، با توجه به اینکه کشور های مختلف بین هم قراردادی مبنی بر استرداد مجرمین منعقد کرده اند ، قابل استرداد میباشد.

 بدین معنی که کشوری که مجرم از خاکش خارج شده میتواند تقاضای استرداد مجرم را به خاک خودش را داشته باشد، مشروط به اینکه کشوری که شخص مجرم از آن خارج شده  به انجا متواری شده است و درخواست پناهندگی داده ، از قبل تبعه کشور متبوع مجرم نباشد.زیرا اصولا هیچ کشور و دولتی تبعه خود را به عنوان مجرم  مسترد نمی دارد. بنبر این دقت بفرمایید یکی از کار هایی که میتوان بر اساس آن اقدام کنید این است که ببینید آیا ما با کشوری که مدیون شما به آنجا فرار کرده قرارداد استرداد مجرمین داریم یا خیر؟شما میتوانید در این خصوص با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و ما به شما می گوییم که آیا ایران با آن کشور قرارداد استرداد مجرمین دارد یا خیر؟وکلای ما فقط وکلای مهاجرتی نیستند بلکه بهترین وکلای داخلی و بین المللی نظیر شخص آقای ملک پور خود به امور حقوقی اینجا نظارت دارند.

علاوه بر قرارداد استرداد مجرم ، امروزه بیشتر کشورهای دنیا در بین قوانین داخلی خود نیز مقرراتی راجع به استرداد مجرم پیش بینی نموده اند.مثلا در قانون اساسی جمهوری اسلامی ماده ۱ راجع به استرداد مجرمین مصوب ۱۴ اردیبهشت ۱۳۳۹ می گوید:(در مواردی که بین دولت ایران و دول خارجی قرارداد استرداد منعقد شده استرداد طبق شرایط مذکور در قرارداد به عمل خواهد آمد و چنانچه قراردادی منعقد نشده و یا اگر منعقد گردیده حاوی تمام  نکات لازم نباشد استرداد طبق مقررات این قانون به شرط معامله متقابله به عمل خواهد آمد.
بنابر این به موجب این ماده اگر قرارداد استرداد مجرم بین دولت ایران و یک دولت خارجی منعقد نشده باشد یا کامل نباشد در صورتی که مقررات این قانون در  خصوص استرداد مجرم اجرا خواهد شد که دولت خارجی مورد بحث نیز در مورد استرداد مجرم مقررات مشابهی را اجرا نماید.

نکته حائز اهمیت در آن است که برگرداندن شخص مجرم یا کلاهبردار یا شخص مرتکب خلاف به کشور امری آسان نیست بلکه حتما بایستی توسط وکیل دادگستری صورت گیرد.

بعد از آنکه مجرم به کشور مسترد شد ، بایستی مراحل دادگاه به طور کامل و تحت شرایط قضایی کشور متبوع صورت گیرد.

کشور متبوع مجرم مذکور بر اساس اصول دادرسی و با حضور متهم یا مجرم به همراه وکیل مدافع به مسائل رسیدگی و رای مقتضی دادگاه صادر میگردد.

چناچه اختلاف بر پایه مسائل حقوقی باشد نحوه رسیدگی به موضوع فرق میکند و اساسا شخص برای رسیدگی و احقاق حقوقش روند متفاوت حقوقی را طی می کند.

در تمام این گونه امور ، چه در امور حقوقی یا در امور کیفری ، چناچه شخص از کشور متواری شود کافی است با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی برگزیدگان ملک پور و وکلای داخلی یا بین المللی ما که همگی تحت نظر حقوق دان برجسته جناب دکتر امیر محمد ملک پور هستند ، تماس حاصل بفرمایید و ما ابتدا به شما مشاوره حقوقی خواهیم داد سپس در صورتی که شانس بالایی در پیروزی حقوقی داشته باشید شما را یاری خواهیم کرد و توصیه خواهیم کرد که وکیل بگیرید به این مفهوم که اگر شانس استرداد و باز پس گرفتن پولتان کم باشد اصلا به شما اخذ وکیل را توصیه نخواهیم کرد. در ضمن بایستی بدانید حتی در بعضی مورد این امکان هست که پول و مال شما را در امریکا هم از مجرم باز پس گرفت بنابراین بی دلیل مایوس نشوید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. Mohsen davoodi گفته:

  سلام
  با مدرک دیپلم و بدونه داشتن مدرک زبان در دوره های زبان انگلیسی در سوئد تحصیل کرد ,اما میتونم انگلیسی صحبت کنم مدرک ایلیس ندارم بعد از دوره زبان میخام وارد دانشگاه بشم و تحصیل کنم ,
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، در ابتدا پیشنهاد می شود که حتما سوالات خود را در زیر مقاله مربوط به آن ارسال کنید. همچنین در نظر داشته باشید که دوره های زبان و شرایط تحصیلی در سوئد و صدور ویزا با مشکلاتی رو به رو شده است که از این رو پیشنهاد می شود که برای دوره های زبان در کشور های دیگر مانند مجارستان اقدام کنید.

   پاسخ